Maastricht - Eton-college veldloop Ophouw St. Serüaas-hrug te leidsch dagblad mysterie van het diamanten kruis te Jaargang Tweede Blad FEUILLETON. DE KONING VAN ZWEDEN EN DE KONINGIN VAN DENEMAK KEN - bij de tennis kampioenschappen te Cannes. OPVOEDING DEK JEUGD. In de Duitsche jeugdbonden wordt de „verdedigingssport" ijverig beoefend. Een groep militair georganiseerde schooljongens van 8 tot 15 jaar krijgt les in het handgranaat-werpen. JONGENS VAN HET BEKENDE ETON-COLLEGE bij hun jaarlijkschen veldloop, waarbij zij door een breede moddersloot moeten loopen, tot groote vreugde van de be-i langstellende mede-scholieren. «t Engelsch van Chester K. S. Steele 56SJ11 door A. W. v. E—v. R. V?uU'Dik! Die heb ik er het eerst „rr- Maar gelooft u, kolonel, onge il heb, dat Jimmie niet «feil 06 het horloge werkte en dat 'örnoedelijk niets aan gedaan had. staat zou zijn geweest er mrs. te dooden?" «-«cv ts het mogelijk, dat mrs. 1^1 ,is» ,L?£t horloge gedood werd!" vroeg Jack Young hoogst mm», dacht, dat haar hoofd was fcijf en dat zij was doodgesto- •fttr, had zij werkelijk. Maar i-5 nanirt van te voren toch wel met ■*bSi,elt<>ken JM116! ,\Vf zóó," vervolgde de kolo- I ?Metp tui ,n, aannemen, dat er een of 11 torioj» she'd aan het duivelsche ■W hii vL n®a Phut mankeerde, en I braltK. naar den winkel van mrs. Djjty w., ™t, waar hij welbekend was. inaa. j e' ding in orde te zullen ta Uet'hM L het niet, of vergat het, °P zijn tafel liggen. HU dacht er 's morgens vroeg aan en voelde zich misschien schuldig, omdat hij een deel van den nacht aan zijn electrische draai bank had besteed hij stond op, om zijn belofte na te komen en „Vond zijn nicht dood!" viel mr. Ket- tridge hier in. „Dat zegt hij tenminste!" voegde Jack Young er veelbeteekenend bij. „Daar zullen we nu niet verder op in gaan!" merkte de kolonel op. „Ik was aan een ander punt bezig. Laten we er Darcy buiten laten en aannemen, dat hij het horloge op zijn tafel had laten liggen en van plan was 's morgens vroeg op te staan en het na te kijken. Wat zou nu mrs. Darcy belet hebben, in haar winkel te komen zeg, vóór middernacht, toen Darcy haar verlaten had? Zij kan het horloge op de tafel gezien hebben, het hebben opgenomen en opgewonden. Daar door werd het doodende mechaniek in werking gesteld, en het vergif kan in haar hand zijn gekomen." „Maar als zij door het vergif in het hor loge gedood werd," merkte Young op, ter wijl hij weer een rookwolk uitblies, „waar om zou iemand haar dan nog op het hoofd geslogen en gestoken hebben?" „Dat kan gebeurd zijn, even nadat zij zich met de naald in het horloge geprikt had," zei de detective, „en voordat het vergift zijn uitwerking had gedaan. Het doodt niet oogenblikkelijk!" „Maar wie zou haar daarna geslagen of gestoken hebben?" vroeg mr. Kettridge. „Ik bedoel natuurlijk, als we Jimmie niet meetellen, want ik geloof niet-, dat hij het gedaan heeft!" „Zou het Singa Phut niet geweest kun nen zijn?" vroeg kolonel Ashley kalm. „Singa Phut!" riepen zijn beide toe hoorders. „Ja. Verondersteld, dat de Indiër, nadat hij zijn horloge ter reparatie bij den jon gen Darcy had achtergelaten, plotseling bedacht, dat hij vergeten had, er bij te zeggen, dat het niet opgewonden mocht worden, wat een reparateur toch meestal doet na een reparatie. Singa Phut had in het geheel geen reden, Darcy kwaad te willen doen. Hij kan best in den avond in den winkel gekomen zijn, om hem te waar schuwen, er voorzichtig mee te zijn." „Goed, laten we dat aannemen. En wat dan verder?" vroeg Jack Young. „Nu, Singa komt dus, zeg elf uur, in den juwelierswinkel en vindt er mrs. Darcy. Zij heeft het horloge opgenomen dat moet wel, want zij had het in haar hand Singa ziet dat en probeert, het haar af te nemen, uit angst voor wat er gebeuren kan. In de meening, dat hij een dief is, stribbelt zij tegen, en, bang voor een dief te worden aangezien en te worden ge arresteerd worstelt hij om het horloge in zijn bezit te krijgen en te kunnen ont snappen, We moeten goed bedenken, dat hij een hartstochtelijke aard had en, als vreem deling, bang voor onze wetten, en dat hij de doodelijke werking van het gif erken de. Zou hij dan niet mrs. Darcy en met het beeld geslagen èn met den dolk ge stoken kunnen hebben bij zijn pogingen om weg te komen? Dat zou den moord verklaren!" „Maar dan zou dat toch door iemand gehoord moeten zijn zoo'n gevecht zou toch lawaai hebben gemaakt!" merkte Jack Young op. „Jawel, maar er komen daar omstreeks middernacht niet veel voorbijgangers. Iedereen in huis was naar bed gegaan de slaapkamers liggen ver van den win kel af. En dan is er misschien ook maar heel weinig leven gemaakt. Ik herinner mij, dat in de Pealzaak twee sterke, krach tige mannen midden in den nacht voch ten en elkaar doodden in een winkel, die in een hoofdstraat van een groote stad stond. Maar voorbijgaande trams en auto's smoorden alle geluiden van het gevecht. Dat kan hier ook gebeurd zijn!" „Bent U van plan, dat ook aan de jury te zeggen, om Darcy vrij te krijgen?" vroeg mr. Kettridge. „Misschien wel!" was het antwoord van den kolonel. „Hoe klinkt het u in de ooren, heeren?" „Heel aannemelijk!" gaf Jack Young toe. „Maar de electrische draden op Darcy's tafel dan?" „Die zijn me een raadsel, dat moet ik toegeven. Maar, hoewel Carroll denkt te kunnen bewijzen, dat zij opzettelijk waren aangebracht, om iedereen, die op een be paald oogenblik de uitstalkast aanraakte, een schok te kunnen bezorgen, geloof ik toch, dat wij kunnen doen vaststellen, dat een toevallige kruising van volkomen on schadelijke draden naar Darcy's tafel met het electrische stadsnet de twee ongeluk ken heeft veroorzaakt. Dat moet ik nog eens goed overdenken. In elk geval weten we, hoe het zit met het horloge. En nu moeten we het eens over Harry King heb ben, Jack!" „Dat is wel noodig!" was het antwoord. „Ik zeg niet, dat hij iets van den moord afweet vooral niet, na wat U van Singa Phut hebt gezegd. Maar Harry King moet noodig in het oog worden gehouden!" „Dat ben ik met je eens! Je zegt, dat hij en Larch een pakje diamanten beke ken hebben?" Ja, diamanten in kleine, vierkante stukken wit papier gewikkeld, zooals de juweliers gebruiken. Het leek net, of zij een diamanthandelaar beroofd hadden!" „Weet U, of er diamanten ontbreken aan den voorraad in den winkel?" vroeg de kolonel aan mr. Kettridge. Mr. Young en ik hebben het er al eerder over gehad, maar wij konden niets vaststellen." „Neen. Maar mrs. Darcy kan wel dia manten gehad hebben, waar Darcy en ik niets van wisten! Dat is een punt, dat wel de moeite waard is!" „Dat vind ik ook! Blijf Harry dus na gaan, beste Jack!" „Hij hoeft op het oogenblik niet nage gaan te worden. Hij en Larch hebben hem allebei zoo om, dat zij zich tot morgen wel rustig' zullen houden!" .(Wordt vervolgd), anoleei NA DE RAMP TE NE I NIüLRCHEN. Steeds zoeken Roode Kruis-mannen en brand-: weerlieden onder-de puinhoopen naar slacht offers. tiÏÉÉfe* M sassssa M EEN NIEUWE MODE. De jockèy-höed, gedragen bij de paardenrennen te vSomerton. NIEUWE PIJLER VOOR EEN OUDE BRUG. Beschermd door een stalen wand bouwt men steentje voor steentje een grooten pijler op, welke als steunpunt t voor de ijzeren overspanning voor de scheepvaart onder de oude St. Servaas- brug te Maastricht.

Leidsch Dagblad | 1933 | | pagina 5