lftfflDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Maandag 13 Februari 1933 schaatsenrijden. ernationaal tournooi te oslo. sïS- •5 •a lawn-tennis. 4IE SUCCESSEN VAN BALLANGRUD I Heidrn derde op de 5000 Meter. Oslo zijn Zaterdag de internationale krijden in het hardrijden op de ets aangevangen, waaraan werd deel- imen door vijf Nederlandsche rijders Beiden, Koops, Dijkstra, Hooftman en iedtjk forts verschenen aan den start vijf Pikaansche rijders, twee Finnen en fmlnder dan 12 Noorsche rijders, jrdag werden de afstanden 500 en Meter gereden. Op de 500 Meter- Helden te vallen, waardoor hij een Iten tijd maakte, n.l. 55,5 sec. Hooft- Ireed daarentegen op den korten af- J uitstekend en plaatste zich met een fan 44,9 sec. zevende. Koops was nog vorm, doch de andere Hollandsche I gaven uitstekende prestaties te' stangen, de wereldrecordhouder op Meter hij vestigde dit met een I ,n 42,5 sec. op de jubileumwedstrij- 'an den K.N S.B. te Davos kwam 500 Meter ernstig ten val. waardoor race niet kon uitrijden. Ook op de Meter kwam de Noor in dit ver niet uit. nberg werd tenslotte eerste met een an 43.5 sec. met den Noor Pedersen uuri^ste tweede, een tijd van 43.8 sec, resultaten van de 500 Meter waren: hunberg (Finland) 43.5 sec dersen (Noorwegen) 43,8 sec. en 5. Wollert Nygreen. Hugo Ny Mjelde (Noorwegen) allen 44.7 s. aylor (Veereenigde Staten) 44.8 sec. 8 Hooftman (Nederland) en Chris- (Noorwegen) beiden 44.9 sec 10 Staksrud en Lindbo (beiden 'egen) met een tijd van 45 sec. in 12. Ballangrud en Larsen (beiden ve G( egen) met een tijd van 45.1 sec. ïpringer (Vereen. Staten) 45.2 sec, schroeder (Ver. Staten) 45,5 esc. ïlomquist (Finland! 45 6 sec. intleJwedge (Ver. Staten) 46 sec voor Mjkstra (Nederland) 46.6 sec. ^ïalas (Ver Staten) 467 sec larlsen (Noorwegen i 47.1 sec. Jlattisen (Noorwegen) 47.3 sec. ,„eo»,angenditk (Nederland) 47.7 sec oops (Nederland) 43.7 sec. mrgerfcgiden (Nederland) 55,5 sec. ilx, 8 nam. lam. iam- ge- I. ten Bstangen (Noorwegen) gevallen, de 10.000 Meter reed Heiden een :en wedstrijd. Met een tijd van 17 19.1 sec werd hij 4e achter Schroe- iaksrud. Ballangrud. Thunberg werd :en afstand 15e. Langedijk. Dijkstra lops wisten resp. de 9e. 10e en 13e te bezetten. Hooftman was niet uit en. Voorts bleven nog zes andere van den start ver. dit waren stangen, Pedersen. Hugo Nygreen, Christensen en Mielde. esultaten op de 10.000 Meter waren: chroeder (Vereenigde Staten) 17 m. c. akrud (Noorwegen) 17 m. 33.1 sec. lUangrud (Noorwegen) 17 minuten i Biden (Nederland) 17 min. 49.1 sec. tylor ((Vereenigde Staten) 17 min. irlsen (Noorwegen) 17 min. 55.3 sec. ttisen (Noorwegen) 17 m. 58.1 s. edge (Ver. Staten) 18 min, 8.7 sec. ingedijk (Nederland) 18 min. 11.1 s. liikstra (Nederland) 18 m. 12 2 sec. REEN®lomgvist (Finland) 18 min 13 4 s. lialas (Ver. Staten) 18 m. 17.1 sec. toons (Nederland) 18 min. 18 1 sec. ilndbo (Noorwegen) 18 min. 19.4 s. 'hunberg (Finland) 18 min. 34.1 s. bringer (Ver Staten) 18 m. 34.3 s. Kollert Nygreen (Noorwegen) 18 m. c. junioreswedstriid over 1500 Meter ;ewonnen door Hott.ran (Drontheim) tijd van 2 min. 25.8 sec., hetwelk Itstekende prestatie voor een junior- Imag worden genoemd. ijke |i irgen AALSMEER. Het Groot Nationaal Solisten-Concours. Zaterdag en Zondag is hrer in de Con certzaal van notei „ue irr lioioiumen' net door de Muziekvereeniging „Aalsmeers Famarecorps" uitgescnreven Groot Natio naal Solisten-concours gehouden, voor aanvang werd gesprotten aoor den neer G. Hazenberg, voorzitter van net tere-comite. Spr. moent er een veronjdend teeken in zien, dat „Aalsmeers Famarecorps", on danks de zeer ongunstige aigemeene om- standigneden, het toch wagen wilde dit concours te organiseeren. Hartelijk weikom werden door spreker gelieeten de leden van het Eerecomité, Commissie van Bij stand en Voorbereiding, Jury, Accompag- nateur en vele anderen. Voorts sprak de heer Hazenberg de beste wenschen uit voor het welslagen van 't concours. De concert zaal en het tooneel waren keurig in de bloemen gezet, wat een prettig feestelijk aanzien gaf. Te ongeveer 1.30 uur Zaterdagmiddag werd met de afwerking van het zeer uit gebreid programma begonnen. De Jury bestond uit de heeren S. Vles- sing, toonkunstenaar te IJmulden en P. F. van Overbeeke, toonkunstenaar te Amster dam. Als accompagnateur fungeerde (voor zoover noodig) de heer Alex. M. Frytel te Amsterdam. Gedurende deze twee concoursdagen zijn door vele deelnemers excursies gemaakt, onder leiding van leden van „Aalsmeers Fanfarecorps", naar verschillende bloemis terijen en kweekerijen in deze gemeente. A.s. Zondag is de laatste dag. Tot nu toe heeft een en ander een uitstekend verloop gehad! Uit onze omgeving vermelden wij de vol gende prijzen: P. J. Koning oud 10 j. Muziekver. „Trou moet Blycken", Lisse (piston) 3de afd. 3e prijs met 92 pnt. De resultaten van de 5000 M. waren: 1. Ballangrud 8 min. 38,8 sec. 2. Thunberg 8 min. 41,2 sec. 3. Heiden 8 min. 42,1 sec. 4. Schroeder 8 min. 42,4 sec. 5. Staksrud 8 min. 42,8 sec. 6. Taylor 8 min. 48,5 sec. 7. Mjelde 8 min. 49,2 sec. 8. en 9. Blomqvist en Carlsen beiden een tijd van 8 min. 50 sec. 10 en 11 Matthisen en Lindbo beiden een tijd van 8 min. 50.3 sec. 12. Dijkstra 8 min. 50.7 sec. 13. Wedge 8 min. 51.5 sec. 14. Bialas 8 min. 54.6 sec. 15. Langedijk 8 min. 58 sec. 16. Koops 9 min. 0,3 sec. 17. Christensen 9 min. 7,9 sec. 18. Wollert Nygreen 9 min. 15,9 sec. 19. Larsen 9 min. 9,9 sec. 20. Hooftman 9 min. 27.4 sec. Niet gestart op dezen afstand zijn Springer, Engestangen, Pedersen en Hugo Nygreen. In het algemeen klassement werd hier mede Ballangrud eerste, 2. Staksrud, 3. Schroeder, 4. Thunberg. vedsti (er 20 en werden de wedstrijden voort- et die over 1500 en 5000 Meter. Ie 1500 Meter werd onze landgenoot 13e met een tijd van 2 min. 27.2 irwij) onze andere vertegenwoordi- tjkstra. Langedijk. Koops en Hoöft- chter elkaar kwamen met slechts onderling verschil op de resp. 21ste 23ste en 24ste plaats. De tijd van 2 min. 30.2 sec. was goed te noe- dien men in aanmerking neemt, gevallen is. mgrud was eerste met een tijd van 20 7 sec. Zijn groote concurrent ngen deed er slechts 0,2 seconden over. sultaten over de 1500 M. waren: ■llangrud (Noorwegen) 2 m. 20.7 s. gestangen (Noorw.) 2 min 20.9 s. iunberg (Finland) 2 min 21 sec. aksrud (Noorw 2 min. 22.4 sec. inroeder (Ver. Staten) 2 m. 223 s. »ylor (Ver. Staten) 2 min. 23.3 sec. side (Noorwegen) 2 min. 25 sec. «sen (Noorwegen) 2 min. 26.6 sec. dersen (Noorwegen) 2 m. 26.7 sec. *1 en 12. Springer (Ver. Staten), osen en Lindbo (beiden Noorwe gen een tijd van 2 min. 27.1 sec. éiden ((Nederland) 2 min. 27.2 sec. lomqvist (Finland) 2 min. 27.8 sec. •Ken (Noorwegen) 2 min. 28.1 sec. atthisen (Noorwegen) 2 m. 28,8 s. wi yet- Staten) 2 min. 29 sec. Nygreen (Noorwegen) 2 min. 5TEBS y'-jSiSo Nygreen (Noorwegen) 2 min. Jfe <Ver. Staten) 2 m. 29.9 sec. tra (Nederland) 2 min. 30,2 s„ rijd >kaal, ompet ENDA1 Ned. t" haïj "g - iat het] gui het 3 izing lillen ;er P goed besW| de M ats rak fc.l mes-aw vindt1 tioualejj :n [y (idn m g da-'il ,dö£ W' '9">i tr o 'Nederland) 2 m. 31,5 sec. goons (Nederland) 2 min. 33 sec. oonman (Nederland) 2 m. 33,9 sec. iernr)MÜter werd °P fraaie wijze dooi en hjP?onnen' die daarmede be- fen favorieten te zijn voor den den i amP'°en. waarvoor de Zaterdag 18 en Zondag 19 'den Drontheim werden ge- ne|eep'nrHii>t> dejen afstand Thun- ï1!' Belden riiü? van 8 min 412 sec ter" de Pm >,de ®erd met 0,9 sec. meer BBgteed nuvi andére Hollandsche "tkan tevreiw F-a lanS niet slécht en r 'eaen zon met zijn 12e plaats. WEDSTRIJDEN IN HET KUNSTRIJDEN. Sonja Henie wereldkampioene. Te Stockholm zlin de wedstrijden ge houden om het wereldkampioenschap in het schoonriiden v dames. Er waren 20 000 toeschouwers. Wereldkampioene werd Sonja Henie met een totaal aantal punten van 353.6. Zij werd door de scheidsrechters met alge- meene stemmen tot wereldkampioene uit- geroeoen. Van 1929 af is zij nu reeds we reldkampioene. De gedetailleerde uitslagen luidden: 1. Sonia Henie (Noorwegen) 353.6 pnt. 2. Vivian Holthen (Zweden) 333.39 pnt. 3. Hilde Holosvkv (Oost nriik) 329.1 pnt. 4. Miss Ta vlo1- (En vel ind325 34 pnt 5. Miss Coolidve (Engeland) 319 18 nnt. 6 Lise- lette Landbeck (Oostenrijk) 3)011 pnt. 7. Met. Egidius (Noorweeen) 295 25 pnt. 8 Yvonne de Liane (België) 297 38 pnt. 9. Mej. Anderson (Noorwegen) 286.7 pnt. NAAR DE RIVIÈRA. In de komende weken zal een drietal Nederlandsche spelers aan verschillende wedstrijden aan de Riviera deelnemen. Karsten is er reeds en in den loop van de volgende week komen Timmer en Tesch- macher er eveneens. KAMPIOENSCHAP VOOR OEFENMEESTERS. De uitslagen van den tweeden dag van de kampioenschappen voor oefenmeesters op Marlot luiden: A. Waasdorp slaat D. de Mos 62, 60, 64; J. Goedraad si. H. Schotborgh 61, 6—1, 7—5; W. Hemmes si, A. Dekkers 6—3, 6—3, 6—1; M. Goedraad sl. J. Schuuring 75, 7—5, 6—3; Waasdorp sl. Dekkers 6—2 63, 61; Hemmes sl. Schuuring 63, 64, 6—1; M. Goedraad sl. Schotborg 6—3, 63, 86; Schuuring sl. Dekkers 60, 61, 61; J. Goedraad sl. Waasdorp 82, 61, 64; W. Hemmes sl. M. Goedraad 62, 64, 75; J. Goedraad sl. Dekkers 6—2, 60, 6—1; Waasdorp sl. Schuuring 61, 6—3, 8—6. 1 Gisteren zorgde Waasdorp voor een ver rassing door Hemmes, die ongeslagen was, met 64 te overwinnen. Hierdoor hebben Hemmes, Waasdorp en E. Goedraad, alleen één verliespartij, zoodat nog geen beslissing werd verkregen. Op een nader te bepalen datum zullen deze drie spelers elkaar den titel opnieuw betwisten. De uitslagen waren; Heerenenkelsoel: J. Goedraad slaat M. Goedraad 6—3, 6—2, 9—7; Schuuring sl. Schotborgh 6—2, 6—2, 6—1; Waasdorp sl. Hemmes 64 4—6, 6—3, 62. Heerendubbelspel; Beslissing: Waasdorp en Hemmes sl. gebr. Goedraad 119, 6—2, 6—4. Chr. Muziekver. „U.N.I." Katwijk aan Zee trio N. P. van Dijk, N. Hoek en A. van der Plas (clarinet) 3e afd. 3e prijs met 90 pnt St. Mathias, Warmond duo, W. van Grie ten en G. Derriks (piston) 3e afd. Ie pr. me tl44 pnt.: I. te Wiel. bariton 2e afd. Ie pr. met 145 pnt.; G. te Wiel, schuiftrom- bone 2e afd. 2e prijs met 124 pnt. „Aalsmqers Harmonie" Aalsmeer Oost: C, Martijn, piston 2e afd. 2e prijs, met 110 pnt. Feestverg. der Transportarbeiders. De afd. van den Centralen Bond van Transportarbeiders heeft een druk bezoch te feestvergadering gehouden in hotel „De III Kolommen". Bij aanvang werden woor den van welkom gesoroken door den voor zitter der afdeeline den heer J. v. d. Maas. Vervolgens gaf .Kunst en Strijd" eenige liederen ten beste terwijl de Mandoline club „Futura" tevens haar medewerking verleende. Als SDr. trad on c heer Nauta. lid van het hoofdbestuur van den Centra len Bond. die een warm betoog hield voor organisatie en zich .-oorstander betoonde van de 40-urige werkweek. De heer W. v. Caoellen gaf voordrachten waarvan veel genoten is. De voorzitter sorak een slot woord. waarbij hij allen dank bracht, die tot het slagen der feestvergadering had den bijgedrasen. Tot bestuursleden der Chr. Mannen- vereeniging alhier zijn gekozen de heeren ds. IJ. Alkema, voorzitter; ds. H. v. d. Linden vice-voorzitter; P. van Dam; Jac. van der Laarse en G. Kommers. De tentoonstelling van werkstukken der Chr. Metsjesver. „Hoop der Toe komst", in „Irene", heeft zich in een druk bezoek mogen verheugen, terwijl ook de verkoop van diverse goederen tevreden stellend was. De A.-R. Kiesver. alhier heeft haar jaarvergadering gehouden in „Irene", onder voorzitterschap van den heer P. v. d. Meer Pzn. De verschillende verslagen werden be handeld en goedgekeurd. De beide aftredende bestuursleden, de heeren G. Harting Azn. en J, Pik, werden herkozen. De Vaste Tentoonstellingscommissie alhier nam het besluit, om met een col lectieve inzending Aalsmeersche snijbloe men uit te komen op de Gentsche Floraliën tentoonstelling. BENTHUIZEN. Aanbesteding. Uitslag van de gehouden aanbesteding door de bouwkundige L. Dekker, van een woonhuis met schuur voor rekening van de heer J. v. d. Walle. D. de Graaf, te Moercapelle f. 4586, Gebr. Grüper, te Bent.luizen f. 4814, Groen en Bregman, te Benthuizen f. 4847, J. v, Noort, te Ben huizen 1.5073, A. S hallin er- hout, te Ben.huizen f. 509.1, Gebr. Huurman te Zegwaa.t f.515), Veldhuizen en Huurman te Zegwaart f.5279, G, J. Bakker, Moer. capelle f. 5384, J. v. Os, te Zegwaart f. 5394, J. S.ingeiland, te Zevenhuizen f.5459, M. Koren, te Zevenhuizen f.5488. De gunning is aangehouden. HAARLEMMERMEER. Verdronken. Het uit de Ringvaart nabij de Nieuwe Meer alhier opgehaald lijk van een mans persoon, is Zaterdag te Hoofddorp door de familie herkend als te zijn dat van den 40 jarigen ongehuwden Schippers knecht Pieter Koomans van den Dries te Rotterdam, die eenige weken geleden van de lading van een nabij de Nieuwe Meer passeerende motorbo)t is gevallen en ver dronken. Het stoffelijk overschot werd Zaterdagmiddag op de algemeene hegraaf- plaats te Hoofddorp ter aarde besteld. Gegund. De bouw van een woonhuis met garage voor den heer P. den Breejen te Hoofd dorp, is gegund aan de laagste inschrijvers de aannemers Gebr. Randsdorn te Lisse voor f. 5372. Aan den aanemer J. van Scheppingen te Hoofddorp is opgedragen het bouwen van twee woonhuizen en een winkelbuis voor den heer W. Stolwijk aldaar. Aanbesteding. Bij de gehouden aanbesteding van het bouwen van drie woonhuizen voor den heer J. Dekker te Nieuw Vennep, werd het laagst lnges h.eten: Perceel I, me.sel- en betonwerk, door J. Robijn te Hoofd dorp f.2522; Perceel II timmerwerk euz. A. van Damme te Nieuw Vennep f. 2025, Perceel III schilderwerk enz. T. v. d. Bos te Hoofddorp f. 39J. Massa fa Beusekom en Hoek te Alphen f.5127. Gegund aan de laagste inschrijvers in perceelen. De AJt. Partijdag te Hoofddorp. Met betrekking tot den vanwege den Ring van A.R. ldesvereenigingen in. Haar lemmermeer op Woensdag 15 Febr. a.s. in de Beurs te Hoofddorp te houden grooten Partijdag, vernemen wij dat in de middagbljecnkomst a'.s sprekers zullen optreden ds. K. G. van Smeden uit Haarlem en Prof. dr. H. Visscher en in de avond vergadering Z.Ex. dr. H. Colijn. ziegrs, 8 schippers, 2 halfwas-schippers, 8 chauileursinonteu/s, 1 expediti :kn„cht, 1 wegwerker, 1 poetser (tram), 2 voer mannen, 1 varensgezel, 5 man. kantoor bedienden, 2 idem ben. de 18 jaar, 2 boekhouders, 1 vr. kantoorbediende. 1 id.m ben. de 18 jaar, 2 handlangers, 1 contro leur, 44 losse arbeiders. Aanvragen wek gevers: 5, voldaan: 5. Geplaatst 21. Ver vallen: 34. Teruggetrokken: 41. Afgewezen plan voor een park. Verleden jaar is door den voorzitter der Werkloozencommissie namens B. en W. aan de leden dezer commissie de vraag gesteld ook eens uit te zien 'naar werk gelegenheid in den winter. Door de S.D.- raadsfractie is daarop een plan aan B. en W. voorgelegd, waarop in het open baar is meegedeeld, dat het voor uitvoering niet in aanmerking kwam, omdat het per centage van het te besteden geld aan arbeiasloonen te gering zou zijn. Het ging om den aanleg van een park. Het is ons gebleken, dat de idee „park' de aan dacht van de burgerij getrokken heeft en daarom hebben wij nadere inlichtingen gevraagd. Genoemde raadsfractie beeft dan aan B. en W. verzocht na te gaan in hoeverre het vol;ende voor uitvoering vatbaar was: le Aankoop van grond in den Venneper polder, zoo mogelijk tot het terrein van den heer C. G. v. d. Poll. 2e. Deze terreinen te bestemmen voor wandelpark en dit in tijden van werkloos heid te laten aanleggen en beplanten, zoo noodig over eenige jaren te verdeelen. 3e. De gronden langs de Meerstraat en Hillegommerbeek te b st mmen voor" bouw terrein. Waardoor wij tevens zouden be vorderen dat Hillegom een gezochte plaats werd voor renteniers en menscben met eenig kanitaal. B. en W. staan afwijzend tegenover het plan. KATWIJK AAN ZEE. De collecte, voor de zending onder „Israël' in de Oude Kerk gehouden, heeft de som opgebracht van f. 61.43. OEGSTGEEST. Wederom heLben bloeddorstige honden in het nachtelijk uur de schapen in deze gemeente niet met rust kunnen laten. Van den veehpuder A. W. B., die ^ijn schapen weidt in het land langs den Abtspoelweg, zijn een vijftal in de stoot ge:aagd en ver dronken, terwijl een tweetal zoodanig werd gebeten, dat deze dieren moes en worden afgemaakt. Tot heden zijn de eigenaais van deze honden niet bekend. SASSENHEIM. Opgedragen. HILLEGOM. Arbeidsbemiddeling. Bij de Arbeidsbeurs staan ingeschreven: 7 fabrieksarbeiders, 1 snelpersdrukker, 1 drukker, 1 letterzetter, 1 betonwerker, 3 grondwerkers, 16 metselaars, 18 opper lieden. 25 timmerlieden, 7 sch lders 1 halfwas-timme man, 3 mach. hout ewerkers, 2 stucadoors, l lo idgieter-zinkwer! er, l s eenhouwer, 2 halfwas metse'airs, 4 man denmakers, 1 Kist:mnaker, 1 vloerlegger, 1 waschkne ht, 2 elect.idens, 1 scheep maker, 2 verw. monteurs, 2 smeden, 2 wagcnmake.s, 1 tankwerker, 1 boeklinder, 2 broodbakkers, 33 bloemis.art) Hers, 419 landarbei Jers, 11 tuinarb i leis, 4 boeren arbeiders, 12 plantso naririders, 18 jeug dige landarbeiders, 1 Jeugdige tu'narbn- der, 2 jeugdige bloémistarbeiders, 1 vr. winkelbediende, 2 venters, 3 handelsrei- Door het architectenbureau Hoogstraten is aan de fa. C. de Gelder te Oegstgeest opgedragen de bouw van een cafó aan den Wa:monderdam voor rekening van den heer A. Ruigrok alhier. Bijeenkomst A.R. Kiesvereeniging. Voor de A.R. Kiesvereeniging sprak de heer J. Schouten uit Rotterdam in de Geref. Kerk over het onderwerp „Onze roeping tejeno.er de str jomingen op po.i- tiek gebied". De opkomst was zeer groot Na een openlngs.voo.d van den heer A. Wannaar ving dé lie r Schouten zijn rede aan. Al.e.eirst maakte bij de opmer.dng, dat veen misschi.n te.eu.grste.d zou en zijn wanneer niet gesproken zou worden o\er de s.o.felijke moeilijkheden, die aan de orde van den dag zijn. Men moet naar de diepere oorzaak teruggaan en zich goed bewust zijn dat de zorgen van den tijd een gevolg zijn van wat zich op het gebied van het geestesleven heelt a ge speeld. Hoewel voldoende goeden voo t- gebracht worden, is de mensch niet in staat de.e juist te verdeelen en te brengen waar zij hooren en zoo de zorgen weg te nemen. Spr. toonde aan wat z.i. hiervan de oorzaak is. De mensch ging zich onafhanke lijk voelen van God en nu duet God als het wa.e zijn protest daartegen hooren en toont zijn souvereiniteit. De wereld beweegt zich in een andere richt.ng en wil de bergtoppen van het menschelijk kunnen bestijgen, door alles te veranderen. Spr. gaf weer hoe de verschillende par tijen dit wenschen. De een door geweld en verwoesting, de ander door de dictatuur, terwijl de derde heil verwacht van een kunstmatige maa.schappij. Do traciek is, dat zij gelooven, dat God's almacht zou kunnen wo den genegeerd. Ver o gens v,e_s hij op het verkeerde van de C.ir. Dem. Unie, die er gedeelte van het Oude Testa ment prijsgeeft, terwijl de eenvoud van het geloof vordert, dat men den Bijbel in zijn geheel aanneemt. Ook het st even om het nationaal gevoel te verlevendigen en zich cens .e ind om de Oranjeiroon te schare is een kunst matige constructie. Levende uit ons be ginsel zijn wij vanzelf een steun voor Kroon en Staat en hebben geen apart verbond noodig. Nadat door een vijftal personen vragen waren gesteld en door den spreker be- antwoord, werd de vergadering met een slotwoord van ds. Kuiper gesloten. Mijn en Dijn. Een winkelier, kwam tot de onaange name ontdekking, dat uit zijn winkel een stuk vleesch van ongeveer 16 pond ont vreemd was. Vermoedelijk heeft men dit hartige brokje in den avond uit den winkel gehaald. Een mooi werk. De groote, ijzeren telefoonpaal aan de Oude Haven is opgeruimd. Men heeft de paal doorgebrand en toen laten strijken. Dit geschiedde op nauwgezette wijze en zonder ongeva'len kwam bet gevaarte op den wagen te liggen. Het eenige bezwaar was, dat het verkeer in de Hoofds'.raat een klein half uur gestremd was. Zelks voor voet 'an ers. Hef gevolg was dan ook, dat een onafzienbare rij autos en rijwielen aan weerszijden was gevormd, waarbij ook nog de electrische tram hvam Oank zij de maat ejelen der politie, was alles spoedig weer geregeld. De ten bate van de Kath. Radio- omroep gehouden speldjesdag heeft alhier f. 54 opgebracht. VALKENBURG. Vereeniging voor Clir. Onderwijs. De vereeni.lng voor Chr. Onderwijs hield in de school haar jaarlijksche ledenver gadering. De voorzitler, de heer D. de Vries Sr. liet zingen Ps. 89 7 en las Ps. 89 12—38, daarna ging hij voor in gebed en heette de leden we.kum. De secretaris, de heer A. Zandbergen, las de notulen, welke onveranderd werden vastgesleld, evenals bet jaarverslag. Ver volgens gaf de penningmeester, de beer P. Noort, een overzicht van de financiën. De ontvangslen bed oegen f. ll.04!).64Vs en de uitgaven f. 10.931.74, batig saldo van f. 88.9BVï. Bij monde van den heer J. P. v. d. Zwart bracht de kascommisise verslag uit van haar bevinding en stelde voor de rekening onveranderd vast te stellen, waartoe onder applaus besloten werd. De voorzitler dankte de heeren voor hun vele werk. De aftredende heeren Haantjes en Vaikevisser, werden met groote meerderheid herkozen als bestuurslid. Besloten werd het bestuur voorloopig op 6 leden te handhaven. Enke'e leden spraken hun meening uit over een schoolreisje. Besloten werd er niet toe over te gaan. Gevraagd werd of het mogelijk is bor den te plaatsen ter waarschuwing bij de school. Zal bij de gemeente verzocht worden. Hierna dankte de voorzitter de leden voor hun ookomst en sloot de vergadering. De heer Haantjes ging voor in dank gebed. VEUR—LEIDSCHENDAM. Gedurende Januari j.l. is in de Ned, Kerk gecollecteerd f. 131.55 Herv VOORHOUT. Uitkeering kindertoeslag. De R.K. Land- en Tuinbouwarbeiders- bond verzoekt ons het volgende mede te dee'.en. Zaterdag 18 Februari des middags om half drie wordt de tweede termijn der kindertoeslag uitbetaald. De leden moeten er rekening inee houden dat na deze uit betaling over dit coiitractjaar, het zeer moeilijk is nog na-uitkeeringen te doen plaats vinden, zoodat al.e rechthebbenden moeten zorg dragen op de a.s. uitbetalings dag aanwezig tè zijn. Zij die meenen in aanmerking te komen voor kindertoes ag wenden zich tot het plaatselijk bestuur. VOORSCHOTEN. Het Crisis-Comité. Nadat in de voorlaats'.e vergadering van het plaatselijk crisiscomité de heer A. J. Turion was benoemd tot secre.ans-pen- ningmeoster, heelt in een gehouden ver. gadering van het werkcomité, de voorziiter de heer J. A. Mens, den nieuwbenoemden functionaris met enkele hartelijke woorden welkom gelieeten. Deze dankte den voorzitler voor diens hartelijke woorden en trad direct in functie voor de behandeling der ingekomen aan vragen. lederen Maandag- en Vrijdagmiddag van 4 tot tè uur zal de secr.-penn. zitting houden in het Raadhuis, alwaar hij, inzake het pl. crisis-comité voor ieder belang hebbende te spieken zal zijn. Het gironummer is gebleven 191800: de nieuwe penningmeester zal gaarne giiten, op dit gironummer gestort, in ontvangst nemen. Aanrijding. Zaterdagmiddag omstreeks 3 uur is, in de Schooitsraat het vijfjarig zoontje van den heer J. de K. door een auto aan- gerden waardoor de kleine onder de auto te echt kwant. Enkele onts anders bra h!en het ventje naar een lid der E.H.B.O.- brigade, waarna 't op advies van dr. M. van der Stoel per auto naar de ouderlijke woning is vervoerd. Waarschijnlijk had het inwendige kneuzingen bekomen. Gisterenavond omstreeks zeven uur is op den Rijndijk de 32-jarige motorrijder v. d. W. uit Den Haag in aanrijding geweest met 'n melkwagen waarvoor een paard was gespannen. De melkwagen werd nagenoeg geheel vernield, de motorrijder bekwam verschillende vleeschwonden en klaagde over pijn in de beenen. Hij is door de ont boden eerste hulndienst uit Leiden naar het Ac. Ziekenhuis aldaar vervoerd. De riiksveldwacht heeft de zaak in onderzoek. Blijkbaar is men aan den Rijndijk nog niet otr de hooate dat. niettegenstaande dichtbij de Dlaats van liet ongeval drie telefoon posten E.H.B.O. ziin. snoediger en goedkoo- per hulp is te verkrijgen. WARMOND. De keuringsdienst in '32. In het afgeloopen jaar werden door den keuringsdienst van waren te Leiden, uit deze gemeente gekeurd in bet laboratorium 153 artikelen en ter plaatse 2383 artikelen. Geïnspecteerd werden 47 winke's, 15 bakkerijen en 2 ijsbereiders. Twee malen werd proces-verbaal opgemaakt. De Werkloosheid- In deze gemeente staan bij het plaatselijk bureau der arbcicisbemi ide ing ingeschre ven als geheel werkloos 74 personen, ge deeltelijk werkloos 31 personen, in totaal 105 personen. Hiervan worden 34 personen gesteund, Door een bestuurder van een auto mobiel is een op den Noord-Boulevard staande straatlantaarn aangereden, ten gevolge waarvan de kap geheel is ver nield. De politie stelt een onderzoek naar den bestuurder in. 8—9

Leidsch Dagblad | 1933 | | pagina 7