Bij Pijn J. BAALBERGf LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Zaterdag 11 Februari 1 RECHTZAKEN. SPORT. Mijnhardt's Poeders FAILLISSEMENTEN. KERK- EN SCH00LNIEUWS. Crematie en Auto-Transport UIT DE OMSTREKEN. AGENDA. Ff Wat men van ons 2 HAAGSCHE FOLITIE-RECHTER. De 28-jarige A. J. N., stucadoor te Haar lem, heeft terecht gestaan ter zake dat hij op 1 Juni 1932 te Warmond J. A. Vugh's heeft bedreigd met doodslag, al thans zware mishandeling, door hem in het station te Warmond te achtervolgen en toe te roepen: „kom er uit. dan zullen we je vermoorden". Volgens de getuigen-verklarhigen bleek verdachte met nog eenige andere perso nen te behooren tot stakende stucadoors uit Haarlem en werd V„ die per rijwiel van daar terugkeerde door de stakers achtervolgd en bedreigd. Als verdediger trad op mr. Tj. Mobach, die den getuige V. de vraag stelde of hij door verdachte bij name was genoemd, hetgeen getuige bevestigde. De stucadoor A. G. M.. die eveneens tot de werkwilligen behoorde, zeide op onge veer 200 M. afstand van het station de stakers te hebben ontmoet. Hij is daarop teruggekeerd om V.. die nog bij het sta tion was te waarschuwen. Getuige ver klaarde de hierboven omschreven dreige menten te hebben gehoord. Getuige had deze niet als ernstig opgenomen. Op een vraag van mr. Mobach gaf deze getuige toe. zelf een geopend knipmes in de hand te hebben gehad. Dit was vol gens getuige nadat de dreigementen wa ren geuit. De stucadoor van 1. uit Tilburg, was mede met de anderen binnen het station gevlucht. Onderweg heeft getuige een melkflesch stuk geslagen: naar hij meende uit zenuwachtigheid. Van L. heeft gezien dat de vorige getuige een mes in de hand hield. Vervolgens werden eenige getuigen a décharge gehoord, die in gezelschap van verdachte in of nabij het station War mond zijn geweest en verklaarden, dat zij geen bedreigingen hebben gehoord. Wel werd er gescholden en was V. gesom meerd om naar buiten te komen. Wegens ziekte van enkele getuigen werd daarop deze zaak uitgesteld. Vervolgens stond terecht de stucadoor H. J. v. d. S. uit Haarlem, die zich te ver antwoorden had wegens mishandeling. Deze verdachte zou op 1 Juni te War mond C. M. H. hebben mishandeld door dezen te stompen en te slaan en voorts A. G. M.. die als getuige in de vorige zaak optrad, met een nies hebben bedreigd. Get. M. verklaarde door v. d. S. op den grond te zijn geworpen waarna hij met een mes werd bedreigd. Hij voelde een steek en heeft zich later door een geneesheer ter plaatse doen ver binden. Verdachte ontkende en zeide dat als getuige niet loog hij zich moest vergissen. Getuige L., ook in de vorige zaak ge hoord, zeide verdachte met M. in het stationslokaal te hebben gezien. Verdachte stak met een blinkend voorwerp in de richting van M.. die get. later bloedend heeft aangetroffen. Eenige getuigen a décharge verklaarden dat verdachte niet binnen het station is geweest en dat hij zich in de nabijheid van een op den weg staande auto heeft opgehouden. Verdachte beweerde met de auto uit Haarlem mede te zijn gekomen om V. te soreken. doch hij heeft dezen niet gezien. Ook deze zaak werd voor onbepaalden tijd uitgesteld. Verder stond terecht de student L. J. W. wien ten laste was gelegd, dat hij in den nacht van 23 op 24 Februari van het vorige jaar den sergeant-majoor v. D. te Leiden heeft mishandeld, waardoor getuige zijn linkeronderbeen heeft gebroken en tot op heden toe nog niet geheel zelfstandig kan loopen. Met behulp van een tweetal stokken komt getuige de zaal binnen en neemt op een stoel voor de tafel plaats. Getuige vertelt hoe een en ander is ge schied. Verdachte beweerde uit noodweer te hebben gehandeld, daar hij door het oubliek is lastig gevallen (de politierechtei interrumpeert en zeet tegen verdachte: ..U zult toch ook wel eenieszins hardhan dig geweest zijn"). De officier van justitie mr. Hoekstra, elscht na het hooren var. verschillende getuigen en getuigen a de charge tegen verdachte een geldboete van f. 75.-, subs 25 dagen hechtenis. De politie rechter veroordeelde verdachte tot f. 50.-, subs. 50 dagen hechtenis. Voor deze zaak waren vele belangstellenden uit Leiden op de tribune In de verdachtenbank nam plaats H. J. H. uit Stompwijk, wien een laste was ge legd. dat hij in den nacht van 31 Decem ber op 1 Januari onder den invloed van sterken drank een ruit heeft ingeslagen van den caféhouder v. B. te Veur. De oor zaak was dat v. B., toen verdachte om een flesch jenever vroeg, deze niet heeft willen afgeven. Verdachte kon zich niets meer van het geval herinneren. De offi cier van justitie eischte een geldboete van f. 15,-. subs- 15 dagen hechtenis. Overeen komstig den eisch werd hij veroordeeld. De 55-jarige winkelier N. van der M. uit Rijnsburg moest terecht staan, terzake dat door den keurmeester A. in verdachtes winkel pakjes boter (margarine) werden aangetroffen, welke verpakt waren in ge woon wit papier. Verdachte beweerde, dat deze daar aanwezig waren voor eigen ge bruik. hetgeen den politierechter vreemd voorkwam. De officier eischte een geld boete van f 150.-. subs. 50 dagen hechte nis. De politierechter veroordeelde verd. tot f- 50.-, subs. 50 dagen hechtenis Hierna stond terecht W. J. W. uit Leiden Verdachte zou op 14 November ten nadeele van een zekeren J. R. uit diens werk plaats in de Nieuwe Brugsteeg een hor loge hebben weggenomen. Verdachte be kende het feit, maar kon geen juiste oor zaak opgeven, waarom hij dit gedaan had. De officier van justitie wilde, gezien het blanco strafregister van verdachte, het nog eens met hem probeeren Spr. eischte 2 maanden gevangenisstraf voorwaarde lijk met een proeftijd van 3 jaar. Over eenkomstig den eisch werd verdachte ver oordeeld- WIELRENNEN. DE BRUSSELSCHE ZESDAAGSCHE. Straf voor de renners. Het dagelijksch bestuur van den Belgi schen Wielerbond heeft zijn oordeel uit gesproken over het verloop van den zes- daagschen wielerwedstrijd te Brussel. In het proces-verbaal wordt o.m. het vol gende gezegd: Na kennis genomen te hebben van het rapport van den scheidsrechter en de wed strijdcommissarissen, alsmede van de resultaten van het ingestelde onderzoek en overwegende dat het algemeen verloop van den wedstrijd aantoont dat er te wei nig strijdlust is geweest, beslist het be stuur de volgende renners te bestraffen met een boete van 250 francs en hun ver der geen straf van schorsing op te leggen: Charlier, Deneef. Depauw. Haegelsteens, Pijnenburg. Richli. Schijn, Smets, Van Nevele en Wambst. In aanmerking nemende dat in 't laatste uur de ronde door het koppel Schön-Pij- nenburg gewonnen is zonder dat de an dere koppels een serieuze poging deden om hun positie te verbeteren of te hand haven: overwegende dat bij het na den wed strijd ingestelde onderzoek geen enkel formeel bewijs is aangevoerd, dat het be stuur heeft bunnen overtuigen, dat het gebrek aan strijdlust een gevolg is ge weest van eenige afspraak: besluit het bestuur: le. ongeldig te verklaren de ronde door het koppel PijnenburgSchön zonder strijd gewonnen: 2e. den uitslag van den wedstrijd vast te stellen als volgt: 1. PijnenburgSchön. 486 punten; 2. CharlierDeneef 301 pnt.; op I ronde: 3. RichliWambst 543 pnt. enz., enz. Het bestuur wiist er de renners voorts op. dat deze lichte straf dient te worden beschouwd als een waarschuwing voor de toekomst. VAN KEMPEN EN DE ZESDAAGSCHE TE STUTTGART. Hij mag niet meerijden. De directie van den Zesdaagsche te Stutt gart deelt, volgens ..der Mittag" mede. dat zij het contract met Piet van Kemoen om in den Zesdaaesche te Stuttgart mede te riiden. geannuleerd heeft en in zijn plaats Pijnenburg aangenomen heeft: dit naar aanleiding van de in den Brusselschen Zesdaaesche voorgekomen onregelmatig heden. Wanneer Piet van Kempen werke lijk reeds een contract geteekend had. zal hii zich dit natuurlijk niet laten welge vallen. LEIDSCHE REN- EN TOERISTVEREEN. „SWIFT". Morgen zal voor de competitie de laat ste wedstrijd op den weg gereden worden, welke zal gaan over 25 K.M. op tijd. Er wordt gestart om de 3 minuten. De samenkomst is 9.45 u. aan het club lokaal van den heer v. Meizen. Nieuwe Beestenmarkt, waar vandaan om 10 u. het vertrek zal zijn naar de startplaats. LAWN-TENNIS. KAMPIOENSCHAP VAN NEDERLAND VOOR OEFENMEESTERS. Op de banen van Marlot is gisteren een aanvang gemaakt met de wedstrijden om het kamoioenschap van Nederland voor oefenmeesters. De uitslagen van den eer sten dag luiden als volgt: Heeren-enkelsoelW. Hemmes sl. De Mos 6—2 6—1 6—1; M. Goedraad si. A. Dek kers 63. 61. 64; A. Waasdorp sl. H. Schotborgh 60 61. 6—3: J. Goedraad sl. J Schuuring 62 62 64: A. Waas dorp sl. M. Goedraad 60 6—4 6—2; Dek kers sl. Schotborvh 61. 46. 64 62; Schuuring sl. De Mos 62. 2—6. 64. 62: W. Hemmes sl. J. Goedraad 64. 62 26 6—3. Heeren dubbelspel: Waasdorp en Hem mes sl. Schuuring en Bekkers 61. 62, 61: Gebr. Goedraad sl. De Mos en Schot borgh 64. 62, 64. RECLAME. in hoofd en ledematen, alsook bij Kiespijn en gevatte Koude, Rheumatische pijnen, Griep, Influenza en vastzittende Hoest, zullen U spoedig helpen. Prijs per poeder 8 ct. Doos 45 ct. Verkrijgbaar bij Uw Drogist. 5462 Uitgesproken: Arle van der Dussen, zonder beroep, Waddinxveen. R.c. Mr. J. G. Huyser. Cur. Mr. G. A. Vos te Schoonhoven. Tegen de niet verschenen mej. M. D- uit Oegstgeest, huisvrouw van P. C., eischte de officier een geldboete van f. 15,-, subs. 15 dagen hechtenis. Overeenkomstig den eisch werd verdachte veroordeeld, mede in verband hiermede, dat verdachte op den 27sten van de vorige maand ook voor een dergelijk feit terecht heeft gestaan. Terzake van beleediging stond terecht J, M. uit Katwijk aan Zee, wien ten laste was gelegd, dat hij den hulsbaas van ver dachtes dochter beleedlgende woorden zou hebben toegevoegd. Na het hooren van den hulsbaas eischte de officier een geldboete van f- 15.-, subs. 15 dagen hechtenis. Overeenkomstig den .eisch werd verdachte veroordeeld. PREDIKBEURTEN. VOOR ZONDAG 12 FEBRUARI. LEIDEN. Doopsgez. Gem.: Voorm .halfelf, ds. Bonga. Eglise Wallonne: dix heures et demie, M. Bresson. Evang. Luth. Gem.: Voorm. halfelf, ds. Mskkiiik Kinderkerk (V. C .F. Huis): Nam. half een, dr. Boersema. Rem. Geref. Gem. :Voorm. halfelf, dr. Tjalsma. Ver. van Vrijz. Hervormden (Volkshuls) Voorm. halfelf, dr. Boersema. Geref. Kerk in H.V. (Gerecht 10)Voor middag 10 uur. de heer A. van Kampen; nam. halfacht, ds. P. A. E. Sillevis Smltt. Vrije Kath. Gem. (St. Bon.-kapel. Vree wijkstraat 19)Voorm. halfelf, Gez. H. Mis. Vrijz. Jeugdkerk (Gerecht 10)Nam. halfacht, ds. A. Touw van Heemstede. AARLANDERVEEN. Ned. Herv. Kerk: Voorm. halftien en nam. halfzeven, ds. Moolhuizen. ALPHEN AAN DEN RIJN. Ned. Herv. Kerk (Julianastraat)Voor middag halftien, ds. Johs. Stehouwer (Bed. H. D.); nam. halfzeven, dr. J. P. Canne- gieter van Oudshoorn. Hulpgebouw (Gouwsluis): Nam. halfze ven, ds. J. de Bruin. Kinderkerk „Bethel": Voorm. 10 uur, de heer L. de Graaf. Ned. Herv. Kerk (Oudshoomsche weg): Voorm. 10 uur, dr. J. P. Cannegieter. Evangelisatie (Hooftstraat)Voorm. halftien en nam. halfzeven, de heer A. J. Dekker. Geref. Kerk (Hooftstraat): Voorm. 10 uur, de heer H. C. Voorneveld; nam. 6 uur, ds. D. Nauta van Woubrugge. Chr. Geref. Kerk (v. Reedestraat)Voor middag halftien en nam. 6 uur, ds. P. Zwier. Geref. Kerk (Raadhuisstr.)Voorm. 10 uur, ds. J. H. A. Bosch; nam. 6 uur, ds. G. Mulder. Geref. Kerk (de Ruijterstr.)Voorm .10 uur ds. G. Mulder; nam. 6 uur, ds. J. H. A. Bosch. Lok. v. Mandersloostr.: Voorm. halftien en nam. 6 uur, de heer J. Vijverberg van Rhenen. HILLEGOM. Ned. Herv. Kerk: Voorin. 10 uur, ds. Mulder; nam. 5 uur, ds. Th. G. Tonnen van Pijnacker. Geref. Kerk: Voorm. 10 en nam. 5 uur, ds. Krabbe. Chr. Geref. Kerk: Voorm. 10 en nam. 5 uur, leesdienst. Ned. Prot. Bond: Voorm. halfelf, ds. J. D. van Calcar van Beverwijk. KATWIJK-AAN-ZEE. Geref. Kerk: Voorm. 10 en nam. 6 uur, ds. Ingwersen. LEIMUTDEN. -ivn Ned. Herv. Kerk: Voorm. halftien, ds. Jongens. Geref. Kerk: Voorm. halftien en nam. halfdrte, ds. van der Weerd. LtSSE. Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 uur, ds. Tichelaar; nam. 5 uur (jeugddienst), ds. Touw van de Kaag. Geref. Kerk: Voorm. halftien en nam. 4 uur, dr. Ruys. Chr. Geref. Kerk: Voorm. 10 en nam. 5 uur, ds. Ponstein. Geref. Gem.: Voorm. halftien en nam. 4 uur, leesdienst. Ned. Prot. Bond: Voorm. 101/4 uur, ds. Gorter van Rotterdam. NIEÜWVEEN. Ned. Herv. Kerk: Nam. halfzeven, ds. van Wijngaarden van Oude-Wetering. Geref. Kerk: Voorm. 10 en nam. 6 uur, ds. Speelman. Evangelisatie: Voorm. halftien en nam. halfzeven, de heer van Scherpenzeel. NOORDEN. Ned. Herv. Kerk: Voorm. halftien, de heer L. Blok, cand. Geref. Kerk; Voorm. halftien en nam. halfzeven, leesdienst. NOORDW1JK-BINNEN. Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 en nam. 5 uur. ds. Siddré. Geref. Kerk: Voorm. 10 en nam. 5 uur, ds. Visser. NOORDWIJK AAN ZEE. Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 en nam. 5 uur, ds. Cupedo. Geref. Kerk: Voorm. 10 en nam. 5 uur, ds. Koers. RIJNSATERWOUDE. Ned. Herv. Kerk: Nam. halftwee, ds. van Wijngaarden van Nieuwkoop. Chr. Geref. Kerk: Voorm. halftien en nam. 6 uur, leesdienst. RUNSBURG. Geref. Kerk (Rapenburg): Voorm, half tien, ds. Broekstra; nam. 6 uur, ds. de Waard. Geref. Kerk (Voorh. weg): Voorm. half tien, ds. de Waard; nam. 6 uur, ds, Hro^kstrs, Chr Geref. Kerk: Voorm, halftien en nam. 5 uur, ds. de Jong. SASSENHEIM. Chr. Geref. Gem.: Voorm. 10 en nam. 5 uur, leesdienst. Ned Prot. Bond: Voorm. halfelf, de heer J, L. Schouwink van Naaldwijk. TER AAR. Ned. Herv. Kerk: Voorm, halftien, da. Kruishoop van Bodegraven. Geref. Kerk: Voorm. halftien, ds. War- nink; nam. halfzeven, leesdienst. VOORHOUT. Ned. Herv. Kerk: Voorm 10 uur, ds. Locher van Lelden. VOORSCHOTEN. Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 en nam. 5 uur, ds. H. P. Fortgens. Geref. Kerk: Voorm. 10 en nam, 5 uur, ds. J. C. Houtzagers. Geref Gem.: (Ambachtshuis): Nam. 5 uur, leesdienst. RECLAME. Begrafenisonderneming 6. M. SEUGUNG Kosterij Evang, Luth. Gem. Middelweg 36 Tel. 3101 Leiden 2453 DE LOONEN IN HET BLOEMBOLLE NBEDRIJF. Gisteren had een conferentie plaats tus- schen afgevaardigden van Patroons- en Arbeidersorganisaties in het Bloembollen- bedrijf. Na besprekingen hebben de pa troons zich bereid verklaard een loonstan- daard van f. 19 per week bij hun orga nisaties voor te stellen. Het gemiddelde loon van het per l Maart afloopende con tract bedraagt f.21 per week. AALSMEER. Jaarverg. Mij. Tuinbouw en Plantkunde. De afd. der Kon. Ned. Mij. voor Tuin bouw en P.antkunde heeft haar jaa. ver gadering gehouden in de N.V. „De Oude Vei.ing". Bij zijn openingswoord mocht de voorzitter, de heer G. Oud, tot zijn genoegen een bevredigende opkomst der leden consialeeren. De secretaris, de heer C. J. Augustijn, las de notulen der vorige vergadering, welke onveranderd, onder dankzegging werden vastgesteld. Hierna gaf de secre taris verslag over het jaar 1SL2. Ondanks donkere schaduwen, mocht de secretaris nog lichtpunten zien. De afdeeling heeft weer met veel succes mogen werkzaam zijn: het ledental neemt gestadig toe. Ter ge legenheid van het 43-jaiig. jubileum in dit jaar heelt het bestuur de toezegging van het hooldbesiuur ,dat hier de Sjptember- keuring zal gehouden worden. Vol ver trouwen wilde de secretaris met bes uur en leden dit jubileumjaar tegemoet treden. De voorzit.er bracht den secretaris ook voor dit verslag har.elijk dank. De voorzitter deelde mede, dat het hoofdbestuur ook voor dit jaar den heer Abr. Sluys heelt aangewezen, om de af deeling van advies te dienen in hoofd- bestuursaangeiegenheden. Verder dééd de voorzitter mededee'.ing, dat zeer waarschijnlijk besloten zal wor- deiwloor de tcnioonstellingscominissie, col lectief deel te nemen aan de Gentsche Floraliên. Bij voorbaat deed spr. een beroep op de kweekers, om seringen e.d. beschikbaar te stellen. Tot leden der commissie tot het nazien van boeken en bescheiden des penning meesters, den heer D. Jongkind Mzn., werden benoemd de heeren Alb. E eleens Wz„ D. Keessen Dz. en P. de Bruin. Alles werd iii orde bevonden, waarvoor de voorzitter den penningmeester dank bracht. Over 1932 waren de ontvangsten (plus saldo 1931) f. 1622.19, de uitgaven f. 1216.93 .batig saldo f. 403.26. Tot bes'.uurs'eden werden herbenoemd de heeren: G. Oud, D. Jongkind Mz. en D. v. Leeuwen Wzn. Aan de Primavera te Rotterdam werd een zilveren medaille geschonken. Als leden der commissie tot het keuren der ingezonden bloemen werden benoemd dë heeren W. Keessen Kz., G. Hansen Jbz. en C. Keessen A.W.z. De inzendingen be stonden uit seringen, sneeuwba len en rozen. De secretaris deelde dan den uit slag mede van de prijsvraag over 1932. Op 8 vergaderingen werd door 17 ver schillende firma's ingezonden met totaal 63 inzendingen. Het hoogst aantal punlen behaalde de heer A. Spaargaren Dz.. n.l. 106, dan volgden de Proeftuin met 63 en de fa. W. Eveleens Dz. en Zn met 47. Vervolgens hield de heer Augustijn een belangwekkende causerie over de vestiging de verbreiding, de levenswijze en den optrek van do Bisamrat in Duitschland en het gevaar voor ons land aan den optrek verbonden. Na een dankwoord van den voorzitter sluiting der vergadering. Uitvoering „Sursum Corda." De Chr. Harmonie „Sursum Corda' (dit. de heer P. Hulsbos) heeft een concert gegeven in „Bloemenlust" te Oosteinde. Een mooi programma werd afgewerkt, terwijl ter afwisseling voordrachten ten beste werden gegevéh. De voorzi'ter der vereeniging, de heer A. v. d. Zwaard, opende en sloot den avond, welke door ongeveer 309 personen bezocht werd. WOUBRUGGE. Ned. Herv. Kerk: Voorni. halftien en nam. halfzeven, ds. Jellema. Geref. Kerk: Voorm. halftien en nam. halfzeven, ds. Nauta. ZEVENHOVEN. Ned. Herv. Kerk: Voorm. halftien, ds. W. de Lange van Woerden. Geref. Kerk: Voorm. halftien ên nam. halfzeven, leesdienst, ZWAMMERDAM. Ned. Herv. Kerk: Voorm. halftien en nam. halfzeven, ds. van Woerden. Geref. Kerk: Voorm. halftien en nam. halfzeven, ds. Zwaan. Rem. Geref Gem.: Voorm. kwart voor tien, mej. ds. Gilrither. NED. HERV. KERK. Bedankt: voor Doornspijk H- H. van Amelde te Ouddorp. GEREF. KERKEN. Tweetal: te Middelburg (vac. Rijnalda) M. van Dijk te Nieuweroord en J. C. Hout zagers te Voorschoten. GERfeF KERKEN IN H. V. Beroepen: te Amsterdam (C.) M. Hinlo- pen te Amstelveen, HEDEN: Maaldrift: Zweefvlleg-demonstft 2l/i uur nam. SchouwburgLeidsche „U. S. A.". 8'/< uur nam. Gymn Bf |6s. deo <1 Stadszaal: Uitvoering van „Bnr 8 uur nam. Zondag. Concordia: Opvoering „Blanke nen". 8 uur nam. Luxor-Theater: I. A. O. W. IO'/j uur voorm. Schouwburg: „Bruintje Beer". 21 ijt a u Schouwburg: „De Big van het uur 15 nam. Stadsevangelisatie (Morschweg Samenkomst te 8 uur nam. Geve Vrije Evang. Gem.: Samenkomst 10 uur voorm. en 7 uur nam. Maandag. Den Burcht: N. R. V. afd. Leiden, dracht over Syrië, Egypte en Pais 8'/: uur nam. Leidsche Schouwburg: Centraal 7| met „In ieder Huwelijk", 8.15 uur in Rehoboth (Rapenburg): Spr. L van Rotterdam, 8 uur nam. BIOSCOPEN. Casino-Bioscoop Hoogewoerd, 8 u, „Es wird schön wieder besser". Zondag nam 2 uur, 4 uur 30 en City-Theater Haarlemmerstr., 8 u „Op den drempel des doods". Zaterdag nam. 2 u., Zondag nam 4 uur 30 en 8 uur. Luxor-Theater Stationsweg, 8 uur „Tarzan". Woensdag en Zaterdag nam. Zondag nam. 2 uur, 4 uur 30 en 8 Trianon-Theater Breestraat, 8 u. „Der traümende Mund". Woensdag en Zaterdag nam. Zondag nam. 2 uur, 4 uur 30 en 8 DIVERSEN. Zaterdags Inst. v. Praeventieve G kunde Consultatiebureau voor mi* kinderen. Halftwee tot 3 uur nam ting tegen diphterie 45 uur nam- Donderdags: Inst. v. Praeventlen neeskunde. Consultatiebureau voor holisten. 7—10 uur nam. Lakenhal: Tentoonstelling mg religieuse en kerkelijke kunst, dl 104: 's Zondags 12'/s4 uur, tot 19 Februari. De avond-, nacht- en Zondagdie; apotheken wordt van Maandag 6 met Zondag 12 Febr. a.s. waarge door apotheek: C. B. Duyster, Rijn 18, telef. 528. De geneeskundige Zondagsdieo Lelden wordt van Zaterdagavond tot Maandagmorgen 8 uur waarged door de doctoren de Graaff, Korfcf Polak, Renaud en Timmermans. Te Oegstgeest wordt deze dienst| waargenomen door dr. Hugenholtz, I RECLAME. Baalbergen's Meubelzaak werd verb; Al is het peen paleis, het is een huis vanl Als men bij hem kan koopen Eaat men andere zaken loopen. Bedden, Dekens, Ledikanten, Eiken meubelen voor alle klanten. Hol en Overgordijnen te kust en t«l Geven aan de Etalages warmte en kleu'Mt En 't voornaamste hier met te vm Aieem de prijzen eens op en U zult bet 5503 Mevr. T., Katwijk i| VOORSTRAAT 43, KATWIJK a.| C KATWIJK AAN ZEE. Examen E. H. B. O. Voor het examen, na afloop yan aanvangscursus Eerste Hulp Bij lukken, gegeven door dr. J. Eik*» georganiseerd door de Katwljks:be dingsbrigade onder auspiciën van Oranje Kruis, slaagden de dam®- Peppink, B.' Birkman, N. Vink, 0. Lg. vliet, W. Bandell, N. Groot, N- J. Dubbeldam, M. Nijveldt, N. D.ieK" F. Guijt, A. v. d. Plas, A. Kou® Boe-rsma, B. Slottje: benevens de M. Durieux, S. Dubbelaar, C. Dneïï E A. P. 3. Ingwersen, C. Ippel en - Restauratie orgel Ger. Kerk In het gebouw Irene vergade'* kerkeraad der Geref. Kerk met 7 UJke lidmaten om den toestand^, csprt tmmm de heer J. H. Verlint, die dit durende eenigé tientallen van j- bespeeld, begon er gebreken aan kennen. Na een deskundig onden**, gesteld door den heer H. Dij** Haarlem, Meek, - dat geheele ver#' van het binnenwerk noodig zal «j, noodzakc ij'iheid van deze restsom*- door de meeste aanwezigen gcddLi sloten werd om een commissie t< A men, die een orgelfonds ln bet «L roepen. Reeds vóór den aanvang1;:/ gaderlng was reeds f.175 toeg"rif| leden van genoemde commissie ot»,1, noemd de heeren C. Haasnout Minnée, D. C. van Leeuwen, Abr. Rz. en H. Slot. f

Leidsch Dagblad | 1933 | | pagina 6