LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Dinsdag 7 Februari BINNENLAND. INGEZONDEN. UIT DE OMSTREKEN. AGENDA. Burgerlijke Stand v. Lei| f WORDT DEN LOGGERS HET UITVAREN BELET? GEHEIME VERGADERING TE IJMUIDEN Men schrijft ons: In een op Zaterdag gehouden geheime vergadering te IJmuiden heeft de Federa tie besloten, in geval de bemiddelings pogingen niet slagen zullen, den Scheve- ningsche en Katwijksche loggers het uit varen te beletten. Tevens zullen dan aan de autobussen, die Katwijksche visschers naar IJmuiden torengen, belemmeringen in den weg ge legd worden. Van vischauto's, die uit Denemarken kwamen, moeten autobanden doorgesne den zijn. DE POLITIEK UIT DEN AETHER. Advies Radioraad wordt spoedig verwacht De heer Slotemaker de Bruine heeft op de volgende vragen: I. Heeft de minister reeds het advies van den Radioraad ingewonnen, waarvan sprake is in de rede van den minister op 6 Dec 1932, Handelingen blz. 975 2e kolom? II. Kan bij bevestigende beantwoording de minister aangeven tegen wanneer bij benadering de mededeeling aan de Kamer van het bedoelde advies kan worden tege moet gezien, welke mededeeling ter zelfder plaatse is in uitzicht gesteld? van den heer Reymer, minister van Wa terstaat ten antwoord gekregen: I. De ondergeteekende heeft het in deze vraag bedoelde advies aan den Radioraad gevraagd, doch nog niet ontvangen; hij heeft grond voor de verwachting .dat dit binnen zeer korten tijd het geval zal zijn. II. Daar hij het advies nog niet in zijn bezit heeft, blijve deze vraag onbeant woord: onbekend met den inhoud van het advies, is het den ongeteekende niet mogelijk aan te geven, wanneer de behan deling daar van zal zijn geëindigd. HET ADVERTENTIEWEZEN EN DE HANDEL. Vragen inzake contracten. De heer Braat heeft den minister van Justitie de volgende vragen gesteld: 1. Is het den minister bekend, dat een groot deel van den neringdoenden midden stand, vooral in de steden, gedrukt gaat onder en dikwijls in zijn bestaan wordt bedreigd door de misbruiken van het ad vertentiewezen? 2. Is het den minister bekend, dat z.g. advertentiecontracten gewoonlijk zeer een zijdig zijn opgesteld en de uitgevers van bladen vrijwel tot niets verplichten? 3. Weet de minister, dat door adverten tie-colporteurs vaak valsche voorspiegelin gen en trucs worden toegepast, om een handteekening te krijgen onder een z.g. advertentie-contract, waarvan de onder teekenaar gewoonlijk alle gevolgen niet kent? 4. Weet de minister, dat in het bijzonder omtrent de oplaag van couranten en tijd schriften gewoonlijk de meest fantastische voorstellingen worden gegeven? 5. Zoo ja. is de minister dan bereid, ten spoedigste wettelijke maatregelen voor te stellen, om aan dezen kanker, die aan menigen welvaart vreet, afdoende en voor goed een einde te maken? VEREENVOUDIGDE WEGENBELASTING CONTROLE. Een controlebewijs op de motorrijtuigen. In vervolge op een in November 1930 ge daan verzoek hebben de A. N W. B. en de K N. A. C. zich nogmaals tot den minister van Financiën gewend met het verzoek om evenals in Engeland, België en Duitsch- land gebruikelijk is, in het belang van het verkeer over te gaan tot invoering van een zichtbaar op de motorrijtuigen aan te brengen controlemerk voor betaalde we genbelasting en dezen maatregel te be perken tot die motorrijtuigen, waarvoor gedurende een tijdperk van een jaar de wegenbelasting vooruit is betaald. o INTERNATIONAAL LUCHTVERVOER. De regeering heeft haar memorie van antwoord uitgebracht op het voorlooplg verslag van de Tweede Kamer over het wetsontwerp tot goedkeuring van het op 12 October 1929 te Warschau gesloten ver drag tot het brengen van eenheid in eenige bepalingen inzake 't internationale lucht vervoer alsmede van het daarbij behoo- rend additioneel protocol Wij ontleenen er aan: Daar verschillende Staten by ondertee- kening van het verdrag zich het recht wenschen voor te behouden om ten tijde van de bekrachtiging te verklaren, dat het verdrag niet van toepassing zal zijn op het internationaal luchtvervoer, dat rechtstreeks door den Staat of zijn ver banden wordt bewerkstelligd, scheen het aangewezen, dat mede de Nederlandsche regeering zich de mogelijkheid voorbe houdt van dat recht gebruik te maken. De regeering wenscht met de bepaling van haar houding te dezen aanzien nog te wachten tot het tijdstip van bekrachti ging. teneinde alsdan rekening te kunnen houden met het standpunt, dat door an dere landen zal zijn Ingenomen, welk standpunt op dit oogenblik nog niet be kend is. o EEN HALVE CENT „STEUN." Door den heer Braat is aan den minis ter van Economische Zaken en Arbeid ge vraagd: Is het den minister bekend, dat op drui ven van den oogst 1932 een halve cent per K.G. van den steun door de regeering ge geven, wordt betaald? Vindt de minister, dat een dergelijk be drag werkelijk als „steun" kan worden betiteld? Is de minister bereid om verbetering in dien „steun" aan den tuinbouw aan te brengen door nieuwe wetsvoorstellen aan de Kamer voor te leggen? o PROF- SLOTEMAKER DE BRUINE HERSTELD. Het bulletin van gisteren van den be- handelenden geneesheer, dr. C. C. A. Croin, luidde: ..Prof. dr. J. R. Slotemaker de Brume heeft liet Diaconessenhuis hersteld ver laten. Op mediseh advies zal hij, alvorens een aanvang te maken met de geleidelijke hervatting van zijn werkzaamheden eeni- gen tijd naar buiten gaan". (Buiten verantwoordelijkheid der RedJ Cople van al of niet geplaatste stukken wordt niet teruggegeven DE ARMENVERZORGING TE LISSE. In het verslag van de vergadering der A.-R. Kiesvereeniging „Nederland en Oranje" te Lisse, voorkomende in het „Leidsch Dagblad" van 31 Jan- j.l. las ik tot mijne niet geringe verbazing de vol gende passage: „Hierna kwam de gemeentepolitiek ter sprake. Vele vragen kwamen uit den boezem der vergadering, welke door de heeren Segers en Noorlandt werden be handeld. Een der belangrijkste vragen was de voteering van f. 20.000.voor het Burger lijk Armbestuur en hieraan werd de vraag vastgeknoopt of de heer Matthys in zijn ingezonden stukjes juist was, dat de Prot. Raadsfractie abuis was, dat de Prot. ker ken voor hun eigen armen op hooge uit zondering na geheel zelf zorgen. De heer Segers merkte op, dat door de A.-R. raadsleden nooit op ingezonden stukken wordt ingegaan. De heer Segers merkte verder op. dat hij informaties ter bevoeg- der plaatse had ingewonnen en waarbij hem bleek, dat het door hem medege deelde voor de volle 100 procent juist was" „De heer Noorlandt stond aan de zijde van den heer Segers en accentueerde dit nog nader. Het lag in zijn voornemen deze zaak nogmaals in den Raad ter sprake te brengen om daardoor de houding van den heer Matthys te laken Het was echter op uitdrukkelijk verzoek van den burgemees ter, dat de heer Noorlandt hiervan afge zien heeft." Wetende, dat het hoofd onzer gemeente geen voorstander is van courantenge schrijf. stelde ik mij na lezing van het bovenstaande onmiddellijk met Z. E. A. in verbinding en beloofde tenslotte op het bovenstaande niet in de courant te zul len reageeren, onder voorwaarde, dat de heeren Segers en Noorlandt in tegen woordigheid van ZEA, mij zouden aan- toonen de onjuistheid mijner beweringen neergelegd in de hiervoor bedoelde inge zonden stukjes en in verband daarmede tevens het laakbare mijner houding. Het hoofd onzer gemeente heeft hierop de heeren Segers en Noorlandt uitgenoo- digd ter conferentie en wel op Vrijdag 3 dezer des voorm. om 10 uur op het ge meentehuis. De heeren Segers en Noor landt hebben aan deze uitnoodiging geen gevolg gegeven, omdat zij speciaal de heer Noorlandt deze conferentie als on vruchtbaar beschouwden. Inmiddels is bovengenoemd verslag, mi- iets soepeler, ook opgenomen in „Ons Weekblad." Het zal zeker niemand verwonderen nu mij de gelegenheid onmogelijk wordt ge maakt over het bovenstaande mondeling van gedachten te wisselen, ik mijn toe vlucht moet nemen daarop schriftelijk te reageeren. Mij is nu eenmaal niet geleerd om „recht" te noemen wat „krom" is. Toen mijn bovenedoelde stukjes wer den geplaatst en laat ik mij maar bepalen tot dat, handelende over het voteeren van gelden voor het Burgerlijk Armbestuur, want daar gaat het in casu om, heeft de heer Segers mij bij een onderhoud op een hem bekende plaats toegevoegd: „Wij zijn in den Raad met de sinidsharner aan het porcelein verzetten geweest." Ik vraag: zijn dit woorden van iemand die voor 100 procent gelijk heeft of van iemand die erkent mis te zijn geweest? Op meerdere plaatsen in onze gemeente heeft de heer Segers trouwens erkend te ver te zijn ge gaan. Dit is op zich zelf geen schande. Ieder mensch maakt fouten, en toont ka rakter te bezitten wanneer hij deze rid derlijk erkent. Waar halen de heeren Se gers en Noorlandt nu evenwel den moed vandaam. om op bovengenoemde vergade ring te beweren, dat het door hen be weerde voor 100 procent juist was? Omdat de heeren Segers en Noorlandt ter bevoegder plaatse wederom niet volledige gegevens zijn verstrekt. Ik ver keer nog steeds in de veronderstelling, dat de secretaris-penningmeester van 't Bur gerlijk Armbestuur de eenige is die in staat is door juiste cijfers en bescheiden aan te toonen wat de heeren Segers en Noorlandt moeten en/of willen weten en op die plaats heb ik die heeren alhoe wel herhaaldelijk aangeboden nog nim mer gezien. Ik handhaaf dan ook mijne beweringen neergelegd in bovenbedoelde stukjes. Waarom wilde de heer Noorlandt mijne houding laken in den door hem bedoelden Raad? Verkeert de heer Noorlandt mis schien in de veronderstelling dat ik ge- meente-amtenaar ben en daarom niet uit de school mag klappen? Gemeente ambtenaar ben ik niet en al was ik dit wel, dan liet ik mij nog niet dicteeren om „zwart" „wit" te noemen. Neen, niet mijn houding is te laken, maar die der heeren Segers en Noorlandt omdat zij, steunend blijvende op niet officieele gegevens hun kiezers bewust onjuistheden verkondigen- N. MATTHYS. LISSE, Februari 1933. STEUN VOOR DE NEDERLANDSCHE WOL GEVRAAGD. De heer Braat heeft den minister van Economische Zaken en Arbeid het volgen de gevraagd: Is het den minister bekend, dat de boeren de wol van de schapen niet kwijt kunnen dan tegen te lage prijzen? Is Zijn Excellentie bereid te bevorderen dat de Nederlandsche wol hier te lande verwerkt wordt aleer men buitenlandsche koopt, om langs dien weg de prijzen hier te verbeteren? VERSPREIDE BERICHTEN In den ouderdom van 73 jaar is gis teren te 's-Gravenhage overleden de heer P. de Maret Tak, oud-notaris ter stand plaats Nijmegen. Te Groningen is, 72 jaar oud, over leden de heer J. Noosten, een bekende figuur aldaar Hij was bestuurslid van vele organisaties ën had om. ook zitting in het hoofdbestuur van de Ned. Vereeniging van Burgerwachten Gistermiddag is in den ouderdom van 80 jaar te Haarlem overleden dr. N. Mansvelt, oud-secretaris en eerelid van de Nederlandsch-Zuid-Afrikaansche ver eeniging. AALSMEER. Jaarvergadering „Hulp in Nood". Het Weduwenfonds „Hulp in Nood", omvattende dorp en Oosteinde, hield zijn jaarvergadering in .Irene", onder voor zitterschap van den heer Arn. Eveleens Gzn. Notulen en jaarverslag werden door den secretaris, den heer P. v. d. Meer Pzn., goedgekeurd. Het aantal leden en dona teurs liep in het afgeloopen jaar terug Uit de rekening en verantwoording van den penningmeester, den heer W Koster, bleek, dat over 1932 de ontvangsten van leden en donateurs f. 1089,70 bedroegen, terwijl er bovendien van vorige jaren nog een batig saldo was van f. 332,96, te zamen f. 1422,66. De uitgaven waren f. 1382,52, zoodat er per 31 December 1932 nog een batig saldo was van f. 40,14. Boeken en kas waren nagezien en in orde bevonden. De voorzitter bracht den penningmeester dank voor zijn beheer. Bij acclamatie wer den als bestuursleden herbenoemd de hee ren W. Koster. H. Viser en Jb- Stolp. Tot leden der financieele commissie 1933 wer den benoemd de heeren P. Ravestein, Joh. Piet Kzn. en C. de Goijer. De uitkeeringer, aan de weduwen werden besproken en weer vastgesteld. Het fonds heeft thans 16 weduwen met een wekelijksche uitkee- ring varieerend van 12 gulden. Met Kerstmis werd aan extra-giften pl.m- f. 125,- uitgekeerd. Na rondvraag volgde sluiting. Stsci't. No. 26 vermeldt de oprichting der N.V- Jachthaven R. Dragt en Zn., al hier. KATWIJK AAN ZEE. A. Kruyt Op bijna 75-jarigen leeftijd is te Am sterdam. waar hij bij één zijner dochters zijn levensavond doorbracht, overleden een onze vroegere mede-ingezetene, de heer A. Kruyt. De nu overledene, genoot hier een zeer groote bekendheid. Om hem was nog een voor hein tragische herinnering aan den tijd, toen de visschersvloot nog nagenoeg geheel uit bomschuiten bestond, ruim dertig jaar ge leden. Bij het z.g. schuitentrekkeri toch, werd hem een zijner beenen verbrijzeld, waardoor hij z'n verder leven invalide bleef. LISSE. A.s. Donderdagavond te half acht in hotel „de Witte Zwaan" zal een interes sante kunstavond gegeven worden ten bate van het Crisis-Comité, welke wij harte lijk aanbevelen. NOORDWIJK. Vergadering Coöperatie „De Verbetering" In café Flora werjl een vergadering ge houden van bovengenbemde coöperatieve Broodbakkerij.' De voorzitter,' dè heer P. Ruigiok opende en zeide dat men over het af geloopen boekjaar liiet behoefde te klagen. De notulen werden door den secretaris, den heer K. C. de Monye gelezen en goed gekeurd. Daarna Volgde het jaarverslag, dat wat de betalingen betreft, in mineur gesteld was. Het ledental was met afvoer en aanwinst met 6 gestegen en bedraagt nu 401. De ontzet is vergroot, de onkosten zijn verminderd. Het bedrag debiteuren is ongeveer f. 1000 hooger dan verleden jaar en bedraagt f. 3.141.69. Dank werd gebracht aan het personeel dat het mógelijk maakte, de behaalde resultaten te be reiken. Hierna kwam de Balans en Verlies- en Winstrekening aan de orde en werd het accountants rapport voorgelezen; alles was in orde bevonden. In het afgeloopen jaar is verbruikt 26.759 K.G. tarwemeel, waar van werd gebakken 57.707 K.G. tarwebrood. Er werd 76.584 K.G. bloem verbruikt, waarvan gebakken werd 71.646 K.G. witte brood, 11.594 K.G. melkbrood, 4997 K.G. krentenbrood, 8593 stuks klein brood en 192.015 beschuiten. De winst was door mindere onkosten 36 ct. per 100 K.G. grooter dan verleden jaar en bedroeg in totaal f. 4.732.85. Het bestuur stelde voor een bedrag aan dividend uit te keeren van 13 pet. Dit werd na enkele inlichtingen met alg. st. aangenomen. Eenige leden maken opmerking over de post nog te ontvangen van f. 3.141.69 en vinden dit veel te hoog. Het bestuur zal op aan drang van de vergadering speciale maat regelen treffen om te voorkomen dat het bedrag grooter worrit. De aftredende hee ren S. A. van Konijnenburg en A. Casper, resp. commissaris van Toezicht en bestuurs lid werden met algemeene stemmen her kozen. Hierna volgde sluiting. o1 OEGSTGEEST. Op den Rijksstraatweg achter liet Groene Kerkje werd de 18-jarige wiel rijder H. K. alhier aangereden door éen auto, waardoor hij van zijn rijwiel wérd geworpen. Een paar tanden braken, terwijl hij nog eenige ontvellingen bekwam aan gelaat en handen. Door de politie die tevens een onderzoek instelde, is hij ver bonden. O SASSENHEIM. Burgerlijke Stand. Geboren: Wilhelmus Hendricus Maria, z- van P. Th. Zoet en van Th. H. Verkerk: Engelberta Cornelia, d. van W. Q. van der Krogt en H. C. van der Ploeg. Overleden: Augustinus Kogels, 83 jaar; Anna Rotteveel, 86 jaar. Ondertrouwd: Adrianus van Biezen, 19 j. en Geertruida Petronella de Groot, 19 jaat. Loor der Bevolking. Gevestigd: C. C. Perreijn en gezHoofd straat 310, van Voorhout; M. W. Bertel, Hoofdstraat 310, van Voorhout: L. Zand bergen, Rijksstraatweg 14, van 's Graven- hage; C. Suijkerbuijk, Hoekstraat 17, van Rucphen. Vertrokken: J. W. Uphoff. Hoofdstraat 298, naar Heer Hugowaard; E. Moolenaar, Hoofdstraat 239, naar Enkhulzen; J. J- Noordermeer,' van Heemstrastraat 37, n. yoorburg. Raadsagenda. De gemeenteraad vergadert morgen, des namiddags te 2 uur. ter behandeling der volgende agenda. 1. Notulen en ingekomen stukken. 2. Benoeming 4e commissaris N.V. Elec- triciteitsbedrijf Hillegom Lisse Sas- senheim wegens uitbreiding. 3. Regeling loon beerophaling. 4. Bespreking steunregeling. 5. Bespreking steun kleine kweekers. 6. Verzoek voorzitter van „De aange- kleede Bloem" om gunstig advies voor tapvergunning tijdens tentoonstelling. VEURLEIDSCHENDAM. De Coöperatieve Groentenveiling. In de onder leiding van den heer L. C. de Koning gehouden jaarvergadering van de Coöperatieve Groentenveiling „Veur en Omstreken" memoreerde deze de slechte uitkomsten en vooruitzichten van den tuinbouw en herdacht wijlen den heer F. van Heyningen. Blijkens het verslag van den secretaris is de omzet in 22 met 26 'Io teruggeloopen v. f. 1.258.016 tot f. 929.122.93 terwijl de aanvoer was toegenomen. Het batig saldo bedraagt f. 2.341.15. De kisten- huur werd bepaald op 1 ct. per kist. de entrée op f. 25 vastgesteld en de veilings provisie vastgesteld op 4%>. Nadat de ver schillende verslagen waren goedgekeurd werd tot bestuurslid gekozen de heer C. de Koning te Veur en tot commissaris de heer G. Kranenburg te Veur. o VOORSCHOTEN. Loop der bevolking. Ingekomen: J. H. Gevers Leuven, Wijn gaardenlaan 36, van Voorburg G. Stam mers en gezin, Rijndijk 24, van Leiden G. AdmiraalLoonstijn, Papelaan 116. van Nijmegen W. Bourgeois. Voorstraat 17, van Venezuela M. Plomp, Rijndijk 36, Van Leiden. Vertrokken: P. P. Kranenburg en gezin, naar Alphen a .0. Rijn L. Bravenboer, naar Rotterdam G. Nagtegaal. naar Oegstgeest A. J. Limburg, naar Benne- broek H. van der Tuin, naar Leiden G. R. Groenhout, naar 's-Gravenhage. Bijeenkomst van het Nut. In hotel Deurloo hield het Nut haar derde bijeenkomst. De voorzitter, door ziekte verhinderd, werd vervangen door den heer R. van den Ende. die de aanwezigen welkom heette en het woord verleende aan zijn zoon, dr. J. N. van den Ende, die zou spreken over opvoedingssystemen voorheen en thans. Voor de pauze gaf spr. een overzicht van de wijze van opvoeding van de vroegste tijden af tot ongeveer 1600. daarna sprak hij over toestanden in de 19e eeuw en over de nieuwste onderwijsmethoden als Montesori en Dalton onderwijs. Op prettige en onderhoudende wijze wist spr. de aanwezigen te boeien en oogstten aan liet einde van zijn rede gekomen een dankbaar applaus. De w.n. voorzitter, die zelf 10 jaar de leiding van onze afdeeling heeft gehad, dankte den spreker namens alle aanwezigen voor zijn lezing en sprak de hoop uit. dat hij vast medewerker van de afd. Voorschoten mocht worden. Door een krachtig applaus van de aanwezigen werd hiermede instemming betuigd. WARMOND. Vergadering R.K. Volksbond. Onder groote belangstelling had in hotei „de Stad Rome" een vergadering plaats van den R.K. Volksbond onder leiding van den lieer Th. Derriks. Na opening, werden door den secretaris de notulen der vorige bijeenkomst voorgelezen en onder dankzegging vastgesteld. Hierna kwam in behandeling de eventueele aan sluiting bij de „Coöperatie Lisse". De voorzitter deelde mede. dat een commissie van drie personen is gevormd, die zich tot taak heeft gesteld de leden van den Volksbond te bezoeken, teneinde hen voor het lidmaatschap te winnen. De heeren Meskers, Versluijs Jr. en Sr. vroegen in lichtingen met betrekking tot de hier destijds opgerichte coöperatie. De voor zitter zegt hieromtrent g-en nadere medc- deelingen te kunnen doen omdat deze Coöp. geen onderdeel van den Volksbond is en dus aan dezen bond ook geen ver antwoording verschuld gd was. Thans was het woord aan den heer Angenent tot het uitspreken van zijn rede getiteld: „De taak. welke wij als Katholiek georgani- seerden te vervul'en hebben". Wij bevinden ons, aldus spr. in een geweldigen strijd; nog nooit is de beginselstrijd zoo hevig tot uiting gekomen als thans. Vooral op de jongeren drukken de ideeën van dezen tijd geweldig in: een krachtig streven is merkbaar naar een nieuwe wereldordening. Dit voor oogen, is het zoo gemakkelijk door het verkondigen van ideeën die nog lang niet rijp zijn voor praktische uitvoe ring. de massa op de hand te krijgen. Want nog steeds doet het spreekwoord opgeld „Veel beloven en weinig geven, doet de dwaze in vreugde leven". Maar dit staat vast, dat, willen wij ongehavend uit dezen titanen strijd komen, dan zal op elk gebied en zeker op sociaal gebied de naastenliefde en rechtvaardigheid hoogtij moeten vieren. Hier is voor ons allen een groote plicht weggelegd Om dit doel te bereiken moeten wij een leger hebben, dat eensgezind optrekt. Wij moeten terug naar Christus, want eerst dan zal de wereld liet ware geluk kennen Een krachtig applaus beloonde deze niet gloed uitgesprokeo rede: de spreker had van den voorz. een woord van hartelijken dank m ontvangst te nemen. Na rondvraag volgde sluiting dezer geanimeerde ver gadering. De gehouden tombola ten bate der Ver. „Hulp in Nood" is voor de ver eeniging een groot succes geweest, daar een batig slot te boeken is van ruim f. 102. WASSENAAR. Loop der bevolking. HEDEN: Schouwburg: Nut en Vermaak, geen geld". 8'/< uur nam. Sociëteit „Amicitia": Ned. Mjj. verheid en Handel. Lezing dr. E. jl 8 uur nam. Stadsevangelisatie (Morschweg menkomst te 8 uur nam. Volkshuis: Tentoonstelling hai technieken. 7>/t—9'/« uur. Sassenheim (Ned. Herv. Vt, bouw): Chr. Dem. Unie. Spr, Jungcurt. 8 uur nam. Woensdag. Stadsgehoorzaal: Uitvoering O.L. Schuttersveld, 7 uur nam. Volkshuis: Tentoonstelling hai technieken. 7'/j9'/t uur. BIOSCOPEN. Casino-Bioscoop Hoogewoerd, 8 u, „De Vrouw aan het Kruis". Zondag nam. 2 uur, 4 uur 30 en 8 City-Theater Haarlemmerstr., 8 a „Ergerlijk belast". Zaterdag nam. 2 u., Zondag nan| 4 uur 30 en 8 uur. Luxor-Theater Stationsweg. 8 uui „Frau Lehmanns Töchter". Woensdag en Zaterdag nam. Zondag nam. 2 uur, 4 uur 30 en 8 den 1M L E jetje 1 Kei cc us Jmr: ede: vai har an C hn 1 nn( aue wd: F les t rei: I Bi Trianon-Theater Breestraat. 8 u. „Das Madel von Montparnasse", Woensdag en Zaterdag nam. Zondag nam. 2 uur, 4 uur 30 en 81 diei DIVERSEN. Zaterdags Inst. v. Praeventieve Gi adri kunde Consultatiebureau voor mejaat kinderen. Halftwee tot 3 uur nam, ting tegen diphterie 45 uur nam- Donderdags: Inst. v. Praeventiei ir(j neeskunde. Consultatiebureau voor holisten. 710 uur nam. Lakenhal: Tentoonstelling mBtsti religieuse en kerkelijke kunst, 104; 's Zondags 12'/=4 uur, tot i 19 Februari. tigc bur( >fst; itgei ssti iciö lliza H. r. e irik jan kk< itra Ra De avond-, nacht- en Zondagdiei apotheken wordt van Maandag 6 met Zondag 12 Febr. a.s. waarga door apotheek: C. B. Duyster, Rijn 18, telef. 528. W. irns laandav 6 >- loe: •rl: F tr. gei Ha: Ins Seidl, uit Den Haag, Koekoeksli W. N. Kuijk en gez., uit Rotterdai Calcarlaan 3 b: M. Weikmann, d Haag, Rijksstraatweg 679: M. Schui 5S{- feb. Weber, uit Duitschland, Lat" 1; J. D. Fossen, uit Voorburg, van Neijeveltstraat 230; M. G. Pol- uit Den Haag, Nassaulaan 1; E. Ra waai, uit den Haag, Ridderlaan 1: Ruijter, uit Den Haag, Ridderlaan I Meerdink geb. Schepel en dr., uit f; 'eh Schouwweg 72. Vertrokken: A. C. Westgeest, nai schot, Koestraat; H. van der Leeds Snelrewaard. B 12; Wed. H. J. S' naar Amsterdam, Adm. de Ruijterro J. C. Niekerken Owiencke, naar Wi gen, Hoogstraat 9; M. Albinger, naa Haag, Nieuwe Parklaan 22; W. M hoef. geb, van Zom naar Den Haag, wardtstraat 73; A. Reinders, naar schoten, Veurscheweg 100: G. A. L. ke> ;naar Duitschland: L. Fransemeier.F idem: A. van Oudheusden, naar Deur °1 :Verhulststraat 69: F. J. Nachtwei,® 01 Den Haag, Buijs Ballotstraat 85; K. naar Duitschland; J. Wilczijnski, naar burg, Oosteinde 341: M. C. Leenho naar Rotterdam, Heemraadsingel 1 Schniemann, naar idem; J. Heidinga Amsterdam Z., Willaertdstraat 11. nd; e ijz. ma wei ton |ph; rji i k ihei jke Burgerlijke Stand. Geboren: Hendrina d. van D. P Os en M. C. de Vos; Henderik z. van D. de Weij en L. Brussai Overleden: Pieter Hendrik van f jaar: Maria Oosten-eer, 72 jaar, e< van M A. Looijestein; Aart Bos, 6Ï echtgen. van N. Blankespoor; Jol Borsboom, 1 jaar. Getrouwd: W. Verhoef en W. t Zom; A. L. Visser en L. Strookerl Alhier is overleden in den oucj van 61 jaar de heer B. L. de Riddj richter en gedelegeerd commissar N.V. Eerste Hollandsche Schoor steenfabriek. Jue lijs ZEVENHOVEN. Jaarvergadering R.K. Kiesvereenil In de jaarvergadering van de R.K vereeniging heeft na afhandelinf agenda o.a. werd medegedeeld dl batig saldo f. 119.23 bedraagt de M. P. van der Weyden gesproken ove noodtoestand op het platteland. GEBOREN: Abraham, zn. van I. v. d. Reijden v. Dissel Reinier Arie, zn. van en J. H. v. Vliet Johannes WilMJ zn. van J. W. Carton en M. PW Willem Hendrik, zn. van W. H. VHi' en R. J. Jongman Annigje. dr. Kop en G, Rotmensen Dleuw'Vj van C. de Niet en IJ. Maager Ge. J van G, Vreeken en G. Groenewoud -,j drtka Maria, dr. van G. Voorn si Jong Jannetje, dr. van M. L. j en C. de la Rie Peter Gijsbert,c J. W. v. d. Horst en M. A. v. RlM hanna Helene. dr. van E. Lens en Ui Willem William, zn. van W V en J H. Schuurkamp. Ind pc Si 1 lel ■V. OOdz al - ïrbai ng «J 'riste: s eer cai 'tact GEHUWD: F. E. van der Harst, jm en M- jj] jd. D. Klootwijk wedn en M wede. Gevestigd: M. E. Wolfs, uit Susteren, Wilhelminalaaii 1; C. Willemsen, uit Arn hem, Gr. Hoefijzerlaan 16; S. Lantermann, 1 uit Oberbansen. Narcislaan 29: L. Gros- zchadl, uit Leidén, Broekweg 2; T. S. Kolb, uit Den Haag, Wittenb.weg 56j K. 1 OVERLEDEN: M. Kooien, dr 3 j. H Mattajl j. J. M. Groen, ongeh. vr 60 j "1 m„ 73 J. J. SzaltiëlMesritz, flj J. C. Wirtz, wed. 76 j. Mok voor «baat den. lellen hntaa voor tn V(

Leidsch Dagblad | 1933 | | pagina 6