DE VIJANDEN VAN HET BIJENDORI LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Zaterdag 4 Februari UIT DE OMSTREKEN. AGENDA. Tb KATWIJK AAN ZEE. •- De extra-collecte in de Hen-. Kerk voor de Cbr. Jeugd-organisatie gehouden heeft opgebracht f. 177.87. Naar wij vernemen worden pogingen in het werk gesteld om alhier een Chr. Dubbel-Mannenkwariet op te richten onder leiding van den heer D. v. Wouw te Leiden. De afd. Katwijk van de Liberale Staatspartij „De V. ijtieiisbond" heatt can- didaat gesteld voor het lidmaatschap van het Hoofdbestuur der Partij de heer B. Moolenburgh te Leiden. LISSE. Uitvoering „Looft den Heer" „Looft den Heer" verraste met een uiterst goed geslaagde Jublleumuitvoering. Uitgevoerd werd het door alle tijden heen jeugdig en frisch blijvend opus „Die Jahreszeiten". Men zong het werk in een Hollandsche vertaling, hetgeen vooral voor hen. die de Duitsche taal niet voldoende kunnen vol gen, zeer geapprecieerd werd. Laat ons beginnen met de jubileerende vereenlging van harte geluk te wenschen met haar 30-jarig bestaan- Zij heeft in den loop der Jaren bewezen een koor te zijn, waar bloei en groei in zit, en elk jaar de groote technische eischen, welke de beroemde meesterwerken stellen, beter aan te kunnen en dat daarom voor het muzieklven ln en om onze gemeente, van groot belang is en daar dan ook cultureel werk verricht. Met deze uitvoering verraste zij ons door de perfectie, waarmee de groote koren in een prachtig frisch tempo gezongen wer den. Wij herinneren aan het geweldige onweerskoor, aan het jachtkoor en het wijnkoor Om deze zeer zware koren wer kelijk vlekkeloos te zingen moet men al heel ver in de koorzang gevorderd zijn. „Looft den Heer" heeft met deze vertol king bewezen een koor te zijn van buiten gewone kwaliteiten en een directeur te bezitten die haar op deze hoogte heeft kunnen brengen. Ook de solisten hebben zich van hun omvangrijke taak met veel succes gekwe ten. De sopraan, Nora Blok uit Bussum, die hier debuteerde ais oratorium-zange res, heeft met haar mooie sopraan goede muzikaliteit en intelligente voordracht een frissche, jeugdige vertolking van de Hanne partij gegeven. De tenor, Marcus Plooyer, hier geen onbekende, heeft de verwachtin gen, welke men van zijn zang had, niet beschaamdln elk seizoen blijkt deze zan ger, die te boeien weet, vooruit te gaan. De bas Klaas Hulsbos, wist zich naast deze beroepszangers met zijn mooi open baritongeluid prachtig te handhaven- Hij zong zijn moeilijke aria's heel goed en gaf blijk van rhytmiseh talent en muzi kaliteit; Llsse kan tiotsch op hem zijn. Zijn recitatieven moeten echter meer op het woord gezongen worden, waardoor zij vlotter zullen worden. Het orkest bestaande uit leden van het Residentie-orkest, begeleidde natuurlijk prachtig! Vooral de groote win teraria werd schitterend geattaceerd. Tevens het doelbewuste steunen in de moeilijke koren. De heer Hermans, pianist uit Lei den, begeleidde met groote vaardigheid de recitatieven en steunde op verschillende plaatsen het geheel met vakmanschap. Tot slot nogmaals een woord van op rechte hulde voor den bescheiden dirigent die deze prachtig geslaagde uitvoering tot stand wist te brengen en hiermede weer een bewijs van groote muzikaliteit en diri- geertaient wist te geven. De uitvoering werd geopend door ds. G. Tichelaar, eere-voorzitter der vereenl ging, die een welkom toeriep o.a. aan de afgevaardigden der vereenigingen „Excel sior" en „Gregorius"- Ook wérd door dezen den avond besloten. Bij de uitgang vond een collecte plaats ten bate van het plaat selijk crisiscomité. NOORDWIJK. HULDIGING VAN DEN HEER C. VERWEIJ Door de afd. Bloembollencultuur, Zooals in de laatste ledenvergadering van BB.C. was medegedeeld, zou er in de afdeeiing van Bloembollencultuur een ju bileum te herdenken zijn en wel dat van "t 25-jarig bestuurslidmaa'e hap van den heer C. Verwey als secretaris. Wie den heer C. Verweij kent, weet ook dat deze de door hem opgenomen taak steeds met den grootsten ernst ten uit voer brengt en een ieder met raad en daad bijstaat. Dat dit jubileum niet ongemerkt zou voorbijgaan laat zich begrijpen In de algemeene vergadering in hotel „Het Hof van Holland" trof de jubilaris tot zijn verrassing in een keurig versierde zaal een buitengewoon groot aantal leden met hun dames aan, w.o. de burgemeester, mevr. v. d. Mortel en de heer E H. Krelage voorzitter van 't hoofdbestuur van Bloem bollencultuur. De bijeenkomst werd geopend door den voorzitter, den heer J. C. v. d. Meer, die zijn genoegen uitsprak óver de groote opkomst en den jubilaris namens het be stuur hartelijk welkom heette. Behalve de bovengenoemden begroette spr. ook de bestureo van de Mij. van Tuin bouw en Plantenkunde en van het Holl. Bloemb.Kweekersgenootschap. Hij richtte hierop het woord tot den jubilaris, waaraan het volgende zij ont leend: Spr wees op dit, een niet alledaagsch, jubileumvandaar dat het bestuur meen de. dit feit op een speciaal daarvoor be legde vergadering te moeten herdenken. Op te sommen wat onze actieve secre taris voor ons in die jaren is geweest aldus spr. is mij niet wel mogeliik. Ik ben er van overtuigd, dat ieder lid. ja ieder Noordwiiker, mer. mij zal instemmen, wanneer ik zeg. dat de heer Verweii is geweest en nog is „jè secretaris". Men kan de afd. zonder hem niet indenken. In de Februari-vergadering van 1908 werd de heer Verweii officieel gekozen om de taak van secretaris op zich te nemen; als bloemllefhebber viel het hem niet moeilijk om zich gemakkelijk onder de bollenkweekers te bewegen. Dat de heer Verweii steeds geweest is de rechte man op de rechte plaats zal ieder volmondig toegeven. Daarom hulde aan diegenen, die hem destijds tot hun secre taris hebben verkozen. Slechts enkele feiten wilde spr. merao- reeren waarbij de jubilaris zich zeer ver dienstelijk heeft gemaakt en wel bij de collectieve inzendingen der groote tentoon stelling te Haarlem in 1910 en 1925, de oprichting van een Rijkstuinbouw-winter- cursus, lezingen op velerlei gebied, de organisatie van twee plaatselijke voor jaarstentoonstellingen. Dan komen de oorlogsjaren, weder is de heer Verweij paraat, door de oprichting van een Groentenveiling, door de voor ziening voor brandstoffen in de bedrijven, door het aanvTagen van verloven voor dienstplichtigen, door een teeltregeling. Kortom, men belde maar aan en welwil lend werd men steeds door hem bijgestaan en geholpen. Last not least, bracht spr. in herinnering de organisatie van het zoo schitterend geslaagde Florapark 1932, waartoe de jubilaris wel het leeuwendeel heeft bijgedragen tot het welslagen. Daar om dank namens bestuur en leden. Met de beste wenschen eindigde spr. waarop hij den heer Verweij namens de afdeeiing onder applaus een prachtigen fauteuil aanbood- Ook mevr. Verweij werd in deze hulde betrokken door aan haar aan te bieden een lamp. Deze attentie was zeker juist gezien want ook zij heeft trouw haai man terzijde gestaan en zich hiervoor vele moeilijkheden getroost. Op het laatste moment kwam men tol de ontdekking dat de afdeeiing nóg een jubilaris had en wel in de persoon van den heer J. H. Linthorst, die eveneens 25 jaren bestuurslid is. Van harte werd deze geheel onverwacht ecomplimenteerd; hem werd een prachtige rooktafel aan geboden. De heer Krelage sprak namens het H.B. zijn dank uit voor de gelegenheid hem ge boden hier aanwezig te zijn. Spr. wees er op het voor iedere vereeniging noodzake lijk is dat de onderdeelen gezond zijn. Dit vindt men als het beheer goed is en kan men bij den heer Verwey getuigen. Hij sprak den wensch uit dat de heer Verwey nog vele jaren met eenzelfde energie voor de afd. werkzaam moge zijn. De heer H. de Boer sprak namens de Ned. Mij van Tuinbouw een kernachtig speechje tot den jubilaris, waarbij hij het parool .Laat bloemen uw tolk zijn", be vestigde door het aanbieden van een bloe menmand. Ook tot den heer Linthorst, van origine een kruidenkweeker. richtte hij het woord met een gedicht van Hondius over de kruiden. Spr. hoopte dat deze kruiden- teelt meer en meer in eer hersteld zal worden. Vooral een kruid voor dezen moei lijken tijd, nl. „patiëntia" (geduld). Spr- overhandigde hem een bloemenmand. De heer J. H. Linthorst bracht felicita ties over aan den heer Verwey namens het H.B.G., die eveneens waardeering betuigde door een bloemenhulde. Hierna bracht de heer Verwey verslag uit over het financieel beheer van het Flo- raoark 1932, waaruit wii aanstippen dat de inkomsten waren f, 33477.17 en het voor- deelig saldo is f. 4051 29. De voorz. had reeds meerdere malen dank uitgebracht lot degenen, die hebben mede gewerkt dit schitterend resultaat te beha len doch dankte nogmaals de tentoonstel lingscommissie, den burgemeester en den gemeenteraad voor de groote medewer king. Dé heer Verwey dankte getroffen voor de waardeerende woorden. Aangaande de gunstig financieele uit slag deed het bestuur een voorstel over de leden der afd. dit jaar vrij te stellen van contributiebetaling, hetwelk een som beloopt van plm. f. 1200 en het resteerende bedrag op de bank te plaatsen om even- tueele buitengewone uitgaven in de toe komst zooals deelname aan de groote ten toonstelling in 1935. te Haarlem te be strijden; dit voorstel vond aller instem ming. Evenals de voorzitter liet hij enkele fei ten de revue passeeren en kwam als laat ste feit aan het Florapark, dat z. i. voor een groot gedeelte zoo goed is geslaagd door de stuwende kracht van den voor zitter. Spr. bracht dan nog dank voor de vele attenties. Hij hoopte nog vele jaren afd .-secretaris te kunnen zijn Hierna werd nog door Ir. Seisiek de film van de Ned. Mij .vertoond, waarin onze schoone Flora's kinderen in alle rassen en in al hun schoonheid werden vertoond. Het interessantste was een wandeling door het Florapark 1932 en de ontwikkeling van plant en bloem. De film vormde een passende aanvulling od dezen goed ge slaagden huldigingsavond! NOORDWIJKERHOUT. Ernstig fietsongeluk. Een ernstig ongeluk had plaats op den Heerenweg. Vijf racers oefenden zicb per rijwiel. Een hunner keek om en reed toen zijn voorganger aan. Hij kwam te vallen en werd mei een zware hersenschudding per ziekenauto naar het St Elisabeth- Gasthuis te Haarlem vervoerd. Hij was de bekende renner D. Klinker uit Haarlem. OEGSTGEEST. Bijeenkomst van den V.-D. Bond. Op uitnoodiging van de afd. Oegstgeest van den Vrijz. Dem. Bond heeft in „Het Witte Huls" de heer P. J. van Bochove een lezing gehouden over de ontwikkeling van Rusland. De voorzitter mr. Goudsmit riep de aan wezigen hartelijk welkom toe en zeide o.m. dat, met het oog op de komende gebeur tenissen (verkiezingstijd) het van groot belang is te achten, ook een blik te wer pen naar de belangrijke experimenten in het buitenland. In korte trekken herinnerde spr. aan de laatste gebeurtenissen in Duitschland en bezag den daar gevoerden verkiezingsstrijd waarna hij het woord gaf aan den spreker. De heer van Bochove wierp een blik op de opkomst der Noormannen en Mongo len die den Christelijken Godsdienst bele den en een eigenlijke aanvang namen met de ontwikkeling van Rusland. In de 12e eeuw werd met kracht en energie begonnen met het drijven van handel door middel van hun kapitaal. De landbouwende bevolking, uiteraard revolutionair, had ongeveer de grootste macht in handen die echter na 1913 ern stig werd onderdrukt. Door volharding en energie kreeg de handel een gestadige overmacht op de kleinere Europeesche landen. Meer en meer nam ten tijde van de 19e eeuw handel en industrie een grooteren omvang aan, bekrachtigd door Europeesch kapitaal. De adel kwam in verdrukking, met het gevolg dat een heftige politieke strijd gevoerd werd. Het groote buiten- landsche kapitaal behield het blijvend contact met werkgever en werknemer, maar het socialisme breidde zich uit met' het gevolg dat groote demonstraties wer den gehouden en ernstige stakingen niet uitbleven. De groote belangengemeenschap deed zich ernstig gevoelen,totdat de groote we reldoorlog uitbrak, gevolgd door de revo lutie in 1917. De landbouwbevolking kreeg het kwaad te verduren, waardoor de bin- nenlandsche bevolking heviger optrad. Door die binnenlandsche onlusten werd het militarisme enorm uitgebreid en vie len er vele slachtoffers. Ten slotte mengde Amerika zich in den wereldoorlog, hetgeen zich geducht deed gevoelen. Landbouw en nijverheid gin gen achteruit. Vervolgens behandelde spr. de opkomst van het Marxisme en de omwenteling tot Republiek. Toegelicht met eenige grafische voor stellingen, gaf spr. een uiteenzetting van de ingewikkelde republikeinsche samen stelling. Het Sovjet-congres vormt daarbij het centrale punt met aan de eene zijde de volkscommissarissen en aan de andere zijde de groep.5 vertegenwoordigers. Breedvoerig behandelde spr. daarna de opzet en uitvoering van het 5 jaren-plan met de ontzettende ontberingen en de ont wikkeling van de industrie. In 1932 kwam reeds aan het licht dat 93 pet. van het programma tot ontwikkeling was gekomen. De productie wordt zoo hoog mogelijk opgedreven. Het jonge geslacht werkt reeds boven haar kracht en toch zal de productie nog hooger opgevoerd wor den. Spr. behandelde de ingevoerde recht spraak en de verschillende wetgevingen, de werkwijze in de industrie, de geneeskunde in verband met de vele voorkomende on gevallen in fabrieken en verkeersongeluk ken, het onderwijs, literatuur, religie en reisorganisaties. Evenais het kapitalisme, wordt de so ciaal-democratie als een grooten vijand beschouwd. Na de pauze aanschouwden wij Rusland op het witte doek. In een drietal films van respectabele lengte werd een blik geschonken o.a. op de geweldige stedenbouw. Wij zagen daar, naast de prachtige an tieke gebouwen enorme groote, uiterst mo derne complexen. Voor de jeugd worden daar gebouwen gesticht van enorme afmetingen zoowel voor sport, onderwijs als voor verdere ontwikkeling. Ten dienste van den landbouw wordt geen hand- of paardenkracht gebezigd, maar alles geschiedt daar met machines. De arbeiders zijn gehuisvest in een groot kamp met barakken enz. Kólenindustrie, houtvervoer, havenwer ken, spoorwegen, nemen geweldige afme tingen aan, welke steeds worden uitge breid. De electrische energie heeft in Rusland wel het toppunt bereikt. Ons werd de grootste electrische cen trale van Europa getoond waarna volgde de enorme betonindustrie, carbid, metaal en chemische, textiel, graan, hout en petroleumindustriën. De spoorwegen en de scheepsbouw doen in grootte niet onder. In de pauzes gaf de heer Bochove aan de hand van een aantal grafische voorstel lingen nadere uiteenzettingen van de ont wikkeling van het 5 jaren-plan w.o. ar beid, drankbestrijding en jeugdorgani satie. Aan het einde dankte te voorzitter den spreker hartelijk voor hetgeen hij dezen avond had gegeven. RECLAME. In verband met den brand van Zondag j.L, bericht ilc biermede, dat mijn schuur met inboedel NIET verzekerd was. P. C. KERKVLIET 6889a Haarlemmervaart, Oegstgeest, VEURLEIDSCHENDAM Jaarvergadering der Eierenveiling. In café ,,'t Wapen van Veur" had de jaar vergadering plaats van de Eierenveiling. De voorzitter opende de door 108 leden bezochte bijeenkomst. In zijn openings woord wees hij ér op dat 1932 niets beter was dan 1931 en dat ook 1933 geen hoop volle perspectieven opent. De notulen werden ongewijzigd goedge keurd. Volgde rekening van den penning meester den heer Huisman Ontvansten f. 2243.01. uitgaven f. 2051.65; kapitaal f. 1926.43; schulden f. 645.15; kas f. 1281.28. Bij monde van den heer Gerritsen, lid der controlecommissie wordt de verklaring afgelegd dat de administratie in orde werd bevonden. Onder dankzegging werd het verslag goedgekeurd. Jaarverslag van den secetaris den heer Al: Geveild werden in 1931 897320 kippen eieren. in 1932 1.454.888 kippeneieren In 1932 meer 537.568 kippeneieren. 1931 38525 eendeneieren; 1932 50361 eenden eieren. In 1932 meer 12336 eendeneieren. Opbrengst 1931 f. 66.745.04; ln 1932 f. 60.798.66. In 1932 meer f. 53.62. De middenprljs der kippeneieren was 4.68 cent. Het jaarverslag werd onder dank zegging goedgekeurd. Verkiezing lid controlecommissie (vaca ture S. van Dam). Uitgebracht 98 st., waar van 93 geldig, verdeeld over 18 candidaten, waardoor niemand de meerderheid kreeg. Bij een hierna volgende nieuwe stemming werden uitgebracht 106 st. waarvan 100 geldig. Gekozen werd de heer J. de Ridder. De voorzitter brengt een woord van dank aan den heer C. v. Dam voor zijn 3-jarigen arbeid. Verkiezing voorzitter. Herkozen werd met 103 van de 109 uitgebrachte stemmen de heer A. H. v. d. Akker Johzn. Besloten werd de eieren niet meer te doen afhalen. Het salaris van 't bestuur werd hierna vastgesteld gelijk aan dat van 1932. De heer Gerritsma wilde vervolging van hen. die het gekochte niet betalen. De heer Monster bepleitte een pluimvee- tentoonstelling en excursies naar hoender parken. Nadat de voorzitter de toezegging had gedaan, dat 't bestuur deze zaken zal bezien, werd de vergadering met een tom bola zonder nieten besloten. Veelbelovende jongelui. De Haagsche politie heeft gearresteerd den 18 jarige W. K. en den 20 jarige E. v. B. wegens inbraak in bet Gem. Slachthuis te Den Haag. Op den Vlietweg had gisteravond een aanrijding plaats tusschen een auto van den boterhandelaar de Groot uit B. nthuizen en een wagen geladen met kaas. De oorzaak van het ongeluk is te wijten aan het feit, dat de kaaswagen geen lichten voerde. Beide voertuigen werden ernstig beschadigd. VOORSCHOTEN. Autobotsing. Gistermorgen heeft op het kruispunt Papelaan-Veurscheweg een botsing plaats gehad tusschen een vrachtauto van J. v. R. uit Oegstgeest, die vanaf de Papelaan den Veurscheweg opreed en ean parsor.en auto van den heer P. K. uit Amsterdam, die in de richting Veur reed. De laatste auto werd zoo zwaar beschadigd dat zij moest worden weggesleept. Er deden zich, wonder boven wonder, geen persoonlijke ongelukken voor. Het niet verleenen van voorrang aah de van rech.skomende vra ht- auto en het niet zuiver nemen van een bocht moeten de oorzaak zijn. De zaak is in onderzoek. Vergadering der Ilerv. Ger. Staatspartij. In het gebouw voor Chr. Belangen hield de Herv. Staatspartij een openbare ver gadering, waarin als spr. optrad ds. L. C. W. Ekering, Herv. Predikant te A'dam met het onderwerp „Naar de verkiezingen. Welke koers?" De belangstelling was n.et bijzonder groot. De heer A. Bouman, uit Leiden, opende, waarna ds. Ekenng voor- gin gin gebed. Allereerst wees spr. op het samengaan van R.K. en S.D.A.P. bij een stemming over een wetswijziging (Kieswet) in de Tweede Kamer, terwijl van de rechterzijde getracht wordt A.R., C.H. en R.K. bijeen te houden, om zooals zij het noemen, te krijgen een Chr. regeering, hetgeen de H.G.S. geen Chr. regeering noemt. Na de Fransche revolutie is gekomen de godlooze staat, de godlooze grondwet, de godlooze overheidschool. Het Ned. Volk is dat gewoon gaan vinden en ziet niet, aldus spr., welke gevaren haar bedreigen. Tusschen rood en roomscb zal Nederland worden verpletterd. De overheid is ge worden als een kassier aan een loket, die aan alle zijden uitdeelt Deze overheid, aldus spr. gaf in 10 jaren f. 700.000 voor zuiver Roomsche Kerkbouw. Welke koers moet uitgegaan worden? De koers, die God aangeeft. De H.G.S.'ers worden genoemd Anii-Papist.n. Spr. g 1 oft dat dit evenals „Geuzen" nog wel eens een eerenaam zal worden. Spr. viel hierna de werkwijze der R.K. aan en laakte het zingen op vergaderingen enz. van „Zij zullen het niet hebben'' terwijl er volgens spr. niet voor gestreden wordt, maar wordt meegegaan. Spr. vraagt niet vele vertegenwöord'gzrs in de Tweede HEDEN: Stadszaal: Japansch Nacht) Ned. Handelsreizigersver. 9 uur t Vrije Evang. uur nam. Gem.: BidstoM( Zondag. Schouwburg: Nut en Vermaak,j geen geld". 8'A uur nam. Stadsevangelisatie (Morschweg menkomst te 8 uur nam. Vrije Evang. Gem.: Samenkot 10 uur voorm. en 7 uur nam. Maandag. Oud-Hortuszicht: Leldsche 8'/i uur nam. Stadszaal; Jubileumconcert „Nii®0 ven". 8 uur nam, aai Volkshuis: Tentoonstelling ha#c technieken. 77t9'/i uur. Oegstgeest: (Witte Huis): O. S. P. Spr- de heer van Staal, 8 j V0' BIOSCOPEN. Casino-Bioscoop Hooeewoerd, 8 „De Vrouw aan het Kruis". Zondag nam 2 uur, 4 uur 30 en City-Theater Haarlemmerstr., 81 „Ergerlijk belast". Zaterdag nam. 2 u., Zondag nai 4 uur 30 en 8 uur. Luxor-Theater Stationsweg, 8 uuj „Frau Lehmanns Töchter'" Woensdag en Zaterdag nam Zondag nam. 2 uur, 4 uur 30 en 8 Trianon-Theater Breestraat. 8 o, „Das Madel von Montparnasse", Woensdag en Zaterdag nam Zondag nam. 2 uur, 4 uur 30 en 8 DIVERSEN. Zaterdags Inst. v. Praeventieve kunde Consultatiebureau voor nl kinderen. Halttwee tot 3 uur nainj ting tegen diphterie 4—5 uur nam. Donderdags: Inst. v. PraeventiiÉI neeskunde. Consultatiebureau voof holtsten. 7—10 uur nam. Lakenhal: Tentoonstelling religieuse en kerkelijke kunst, 10—4; 's Zondags 12'/;4 uur, tot 19 Februari. De avond-, nacht- en Zondagsd apotheken wordt van Maandag 301 en met Zondag 5 Febr. a.s. waar?! door de apotheken: G. H. Blanke! gewoerd 171, telef. 502 en D. J. V. T Mare 76 telef. 406. De geneeskundige ZondagsdiJ Leiden wordt van Zaterdagavond 8f Maandagmorgen 8 uur waargenoni de doctoren van Bockel, de Jager, Ij Meijboom. Te Oegstgeest wordt deze dici waargenomen door dr. Bertel, teLf Kamer; aan één man heeft de I genoeg. Zij zal niet doen zooals partijen die aaD de kiezers veel zij heeft niets te beloven. Ten slotte herinnerde spr. aan del den uit het Wilhelmus „Dat tk toch| mag blijven enz." De H.G.S. wil Staatkunde, gebaseerd op God's v de Geref. geloofsbelijdenis. Na get wisseling werd de avond door dej Bouman gesloten. De installatie van mr. N. vfc tot burgemeester van Rozpnburg zalj hebben op Vrijdag 10 Februari VOORSCHOTEN. Vergadering „De Hanze". In het patronaatsgebouw hield denstandsver. „De Hanze" een alg^ vergadering. De voorzitter, de heer A. te Ml opende en wees er op, dat het atjf jaar somber voor den Middens'.and j dat 1933 waarschijnlijk niet beter j In 1932 is de winkelsluitingswet tl gekomenvoorts is van beteeken s tel reeren ,dat de samenwerking met tervereeniging ter plaatse is verbrei de nieuwjaarsrede van den bureel heelt men kunnen beluisteren, dat f S£jO ttAEfflEiï, jA^Ppa R| E.; 143 „Lach me maar uit", zei Jaap eindelijk, „morgen vroeg begin ik er mee. En het was ook zoo- Den volgenden morgen stond ie extra vroeg op en begon verschillende honingraten stuk te kappen. Toen ie daar mee klaar was. bracht hij alles naar de keuken en maakte het fornuis aan. 144 „Je kunt zooveel gekheid verkoopen als je 4 snauwde mevrouw de Ble, maar om twee uur ga keuken uit", en met dat gezegde ging ze naar eigen 1 doen. Jaap nam een blikken bus en deed er een stut' in. Toen begon ie te roeren en tot zijn vreugde werd] busje met lekkere witte was warm. hi liod. Brit ouder

Leidsch Dagblad | 1933 | | pagina 6