«f de raadzaal. HE Ook al Griep? AKKER.OCHE1S kerk- en schoolnieuws. faillissementen. gemeentezaken. THERMOGÈNE It, largang LEIDSCH DAGBLAD, Woensdag 1 Februari 1933 Derde Blad No. 22353 I rFnv a'. aeen nederlaae geleden Steunt met Uw gaven het Leidsch Crisis-Comité. HET NIEUWE DUITSCHE KABINET. /C: Hoest.Koude Rheumatiek Griep en Ste ken in de zij. G.H uit iiy'NTONIGE, DOCH TEN DEELE ,4,'3 5GRIJPELIJKE LIED lce't oir' ste raadszitting in het nieuwe •20: (W n al bijzonder laat en dienten- r°rke;iook. de Nieuwjaarsrede van den JJtij. die in mineur was gesteld, het- Ui lit op de tijdsomstandigheden, ze- ItSüo zal verbazen. Wie kan zelfs al n. wat er nog zal gebeuren, of we 1 -n de laagste diepte der economi- 3ant1:, -essie reeds bereikten, of onver- ebeurlijkheden, ook buiten onze en Siiuiet nog verder bergafwaarts zul- 'fkest o i? 5.2o "r Huurman als oudste raadslid in 5: Gri;.'!n, beantwoordde naar behooren Am,/entieele speech, zij het door den Jacob, Uttel op de vingers getikt, dat hij naspreken namens „den ganschen Gr.;n het den vertegenwoordiger van Unaar den zin te makenHet F fcïgrof! i.v, op de agenda enkele punten rg - nen. die anders nog wel eens aan- auvee'legen te geven tot meer of minder M d debat, was de agenda thans ge- ndbotj.toek. 33 van de 34 punten waren i - Siifvijf afgedaan want de werk- Vrooj] zou ter sprake komen en daar- 'rd alle kruit droog gehouden! r eenige opmerking ging b.v. onder ~rzitter's hamer door het voorstel, beschikbaar te stellen voor een [JKï iR.-K. school. Wettelijk was daaraan ir niet te tornen, maar gewoon- van liegt de S.D.A.P. toch rekening te ing or.met de meening van den Bond tan ■nsdjrOnderwijzers. Zooals trouwens ook 'l uo,'lde bij de benoeming van ern "d itselijke Schoolcommissie in de va- ■ufelsma. Op de aanbeveling er iie was wel een geestverwant No. I' doch niet dengene, dien de Bond Jf/ue. Dit bracht de S.DAP. in het ■'I en toen het pleit werd verloren, ,'icieel oorlog aangekondigd aan de a m ijde, wat betreft benoemingswen- 10 m dien kant. Het is de oude kwes- V reeds zoo dikwijls aan de orde is Volgens de methode van de S.D. p 0|i, u men de benoeming beter direct APTonicotioc l-nrwnn nxrArlotjon Han I snlojt organisaties kunnen overlaten dan raad te brengen. •ordening inzake het Bewaarschool iteinjls is eindelijk afgedaan. B. en W 10n„ de overwinning behaald: het z.g ,je" werd in de verordening zelve 1 j len. 3n ;ens leverde de agenda weinig bij- Jrsets, .'op, het liep als gesmeerd. Zelfs de jden, ;oor schippers in explosie-motoren zonder slag of stoot door. hoewel gesproken daarover nog wel iets ej i, n ware geweest. Slechts- bepleitte de -deren 3tralen het instellen van meerdere n op ander gebied, die z.i. reeds ie waren voorbereid. Diverse ver- ;en leverden evenmin moeilijkhe- i beteekenis. en volgde om half vijf de groote, de kwestie: de werkloosheid. B. en nden zelfs al met een middagzit- af te komen en ontrieden daarom •stel-v. Eek - - om kwart voor zes om de zitting tot 's avonds te doch zij rekenden glad buiten •d. Alsof men genoegen wilde ne- it een korte, zakelijke behandeling se materieOm bijkans halfze- .est de zitting toen toch nog onder- i 231 worden! B. en W. hadden volkomen epeild". En dit leverde nog een ex- "'"Pop voor wethouder Romijn. Om het te bekorten, was hij 's middags erg jt geweest. In de eerste plaats werd lit kwalijk genomen en in de tweede •til moest hij 's avonds toch nog uitvoe- «taarop terugkomen, hetgeen uit den trlpliek tengevolge had. In plaats van O ting dus verlenging van het debat! jkwestie zelf is zeer eentonig, de heer el had daarin volmondig het gelijk 1 'l!"jn zijde met deze opmerking. Omt. moet er telkens en telkens ;cbei :>rden teruggekomen. Een eens- s dat te begrijpen en te billijken, /en der werkloozen is treurig ge- C.liwat er ook gedaan wordt om het 1 verzachten. En na een winter-pe- 'Is pas achter ons ligt zonder zeker- at deze zich niet zal herhalen, was twijfeld aanleiding om enkele din- n te berde te brengen. Wij bedoe- mede: de brandstoffenvoorziening iwestie der dekens. Dat daaromtrent werden gesteld en wenschen geuit, logisch. In dit opzicht mag van de jirtid zeker worden gewaagd te doen, ogelijk is: is er iets onaangenamers PP'W't lilden van koude? B. en W. ver min ,ln in dezen geheel urgent te zijn, oor den voet te strak te houden, 1 n zij in den raad geheel onnoo- ongewenscht! een zekere ongun- Ijstemming en zonder het bezadigd 'n van den heer Wilmer was het de vraag geweest, of het college een hoek zou zijn gedrongen. En .strekt onnoodig. want B. en W. be- zich niet in gebreke te doen stel- rei; -em b.v. de kolen-voorziening. Een- innoit een extra-bon gegeven en feitelijk Salbm tweede maal. Waarom dit laatste 0jt ;.et hand en tand verdoezeld zoodat ling, jthouder de toezegging daaromtrent dj/' ware moest worden ontwrongen? oest zelfs bij „bevriende partijen" lis kwekken. Geheel overbodig kwamen -W. hierdoor in een minder gunstige nevens stond de kwestie de kolen- ook te geven aan kastrekkenden, °°r«' ,sJelet op den duur der depressie, vijield wat te zegen valt. Na veel ge- zullen B. en W. daarover praeadvies ngen Waarom zich ook dit te laten ;senennlet eerder toe te zeggen? se de deken-voorziening kan B. en een bepaalde grief worden ikt. Waarom derhalve niet de toe- lF ?edaan om zooveel mogelijk ook -toekomst te doen wat er te doen is? jl|vas dat gedeelte van de vooretellen- ralen dat een meerderheid wist te yjgen overbodig geweest, daar de sche beteekenis van toezegging en el gelijk blijft. rnaals B. en W. hebben onverdiend II de minder fraaie rol gespeeld. I Isdef's 's dat telkens terugkomen op t Fervraagstuk te billijken zei we hierboven en duidden dat nader Anderdeels is het dat echter niet en «doelen wij al die voorstellen, die tot RECLAME. Die hoofdpijn, dat gevoel van ziek zijn en die pijnen overal zullen dan snel verdwijnen met Votg»ni recept ven Apotheker Dumont. "AKKERTJES" 4905 PREDIKBEURTEN. VOOR HEDEN NOORDW1JK AAN ZEE. Ned. Herv. Kerk: nam. half acht., ds. P. G. Hospers van Zeist. VOOR DONDERDAG. ALPHEN AAN DEN RIJN. Evangelisatie Hooftstraat. Nam. 7 uur, ds. P Kruyt van Diemen. Cliv. Gtrcf. Kerk: Nam. 7 u., ds. Zwier. BOSKOOP. Evangelisatie Bewaarschool Kerkstraat: Nam 8 uur. ds J Dalinga van Den Haag LISSE. Chr. G -ref Gem.: Nam. half acht, ds. Van Smeden, van Haarlem. Geref. Gem,. Nam. 7 uur, ds. Lamain van Rotterdam. NED. HERV. KERK. Beroepen. Te Amsterdam: (vac. dr. P. A. Klap), P. G. de Veij Mestdagh, te Rot terdam Te's Heer Arendskerke, C. D. Buenk, te Angerlo. Bedankt. Voor 's-Grevelduin-Capelle, H. A. de Geus, te De Bilt Voor Nieuw Lekkerland. L- Vroegindewey te Wilnis. DE EERSTE MAAND, Het Zendingsbureau te Oegstgeest Giro 6074 verzoekt ons plaats voor het volgende De eerste maand van dit jaar is bijna ten einde. Om in de geraamde behoeften van het zendingswerk der Samenwerkende Zendingscorporaties te voorzien, was er deze maand f. 91.500.noodig- Wij heb ben tot heden ontvangen het luttele be drag van f. 14.000.Nu komt het wel nooit voor, dat er in Januari alles ontvan gen wordt, wat noodig is, maar het is, voorzoover wij ons kunnen herinneren ook nog nooit voorgekomen, dat er zóó weinig werd ontvangen. Verleden jaar was het bijna f- 35.000.—: Nu f. 14.000.—! Verder commentaar mag overbodig heeten. Opgeheven de faillissementen van: A. Hoogervorst, te Nieuwveen: H. J. Bril. te Leiden. doel hebben de steunnormen uit te zet ten of toeslagen toe verstrekken in eeni- gerlei vorm. Het is toch bekend, dat daar van geen sprake kan zijn, waar de regee ring daaraan geen sanctie zou verleenen, zoodat inwilliging tot de onmogelijkheden behoort. Wil men daarin verandering dan moet men niet zijn in den Raad, doch in de Tweede Kamer. Het komen daarmee in den Raad ontaardt steeds meer in een zuiver politiek steekspel en daarvoor de ellende der werkloosheid te bezigen gaat te ver. Dat dit zoo is. het duel tusschen de heeren Knuttel en Van Eek. door den eer ste geforceerd, is het zuiverste bewijs. Bel den bekenden te spreken voor de publieke tribuneVoor zoo'n propaganda mag een raadszitting niet dienen, dat behoort buiten de raadzaal thuis. Hoe gebeten de roode en rose broeders op elkaar waren, wordt daardoor bewezen, dat voorstellen van den heer Knuttel zelfs niet de beleefdheids-ondersteuning er langden. die anders nooit geweigerd wordt en zoo buiten bespreking bleven. Daarnevens traden nog twee andere pun ten naar voren: de al dan niet wensche- lijkheid van het verstrekken van warme maaltijden voorloopig nog niet noodig ge oordeeld, en het één- of twee-maal stem pelen van de bij Maatschappelijk Hulpbe toon betrokkenen. B. en W. bleven 2-maal stempelen noodig oordeelen en behaalden een kleine meerderheid. En nu staan wij bijkans voor het jaar- lijksch festijn, dat begrootings-behande- ling heet! Het ziet er helaas weer naar uit, legt men zijn oor te luisteren, dat de politiek daarbij hoogtij zal vieren in de meest slechte beteekenis van het woord en ellen-lange beschouwingen ten beste zul len worden gegeven. We kunnen ons weer spitsen op een heftig debat tusschen den heer Knuttel en de S.D.A.P. waaraan de tegenstanders smullen" wij voorzien weer een stroom van voorstellen en moties hoofdzakelijk van meer dan bekenden in houd kortom hetzelfde beeld van zoovee' jaren lang waarbij, behoudens voor zoo ver de veranderde tijdsomstandigheden daartoe aanleiding geven slechts een co- pie geleverd wordt van vorige jaren. Als men dit nu eens naliet zou zeker een Daar duizend gulden zün te bezuini gen die beter zouden kunnen worden aan gewend dan voor dergelijk DOlitiek getwist dat in den raad immers niemand meer van overtuiging zal doen veranderen! Maar Ja1 VOLLEDIGE PENSIOENSBIJDRAGEN. Zooals bekend is, heeft het College van B. en W. aan de Algemeene Ambtenaren en de Algemeene Werklieden Commissie advies gevraagd over een gelijkmaking van de pensioensbijdragen op het door de wet toegelaten maximum, ingaande 1 April 1933. Sedert 1 Juni 1924 bestaat in deze ge meente reeds in beginsel het maximum- verhaal. t.w. 3°/o voor eigen pensioen en 5'/!°/o voor weduwen- en weezenpensloen (dit laatste voor ten hoogste f.3000). Ingevolge raadsbesluit van 26 Januari 1925 gelden genoemde percentages n.l voor de ambtenaren, die na 1 Juni 1924 in dienst der gemeente traden. Voor de op dien datum in dienst zijnde ambtenaren bleef het verhaal echter beperkt tot 3°/o voor het eigen pensioen en voor het weduwen- en weezenpensloen. De door het College beoogde maatregel beteekent derhalve een verhooging van het verhaal ten opzichte van laatstgenoemd pensioen voor de ambtenaren, die reeds op 1 Juni 1924 in dienst waren, met 5°/o over ten hoogste f. 3000. De meerdere opbrengst van de pensioensbijdragen wordt over een vol jaar op f. 100.000 geraamd, terwijl deze hoogere ontvangst (over 9 maanden f. 75.000) reeds in de begrooting is ver werkt Volledigheidshalve voegen B. en W. hieraan nog toe. dat de gemeente in het algemeen voor haar ambtenaren aan het Burgerlijk Pensioenfonds terzake van het eigen pensioen en het weduwen- en wee- zenpensioen resp. ÏO»/. en 5V=°/o (dit laatste ongelimiteerd) moet betalen. Over een ge heel jaar is zij deswege verschuldigd pïm f. 335.000 (zonder het onderwijzend perso-' neel), terwijl, wanneer dit voorstel wordt aanvaard, daartegenover een ontvangst zal staan van pl.m. f. 200.000. De Algemeene Ambtenaren- en de Alge meene Werklieden Commissie hebben B. en W. over het bij haar aanhangig ge maakte voorstel een weliswaar vrij uitvoe rig rapport doen toekomen, doch eenige bereidheid tot bespreking of onderhande ling bevat het niet; beide Commissies evenals de Commissie van Overleg voor de agenten van politie verklaarden zich zonder meer tegen het voorstel. B. en W. verhelen niet, dat een dergelijke starre houding, die zelfs overleg over den vorm van den te treffen bezuinigingsmaatregel onmogelijk maakte, geenszins in overeen stemming is met den inhoud en den geest van de verordening op het Georganiseerd Overleg: dit instituut kan aldus niet tot zijn recht komen, mist dan feitelijk alle doel. Dat een vermindering van de personeels uitgaven in de tegenwoordige benarde om standigheden volstrekt noodzakelijk is, be hoeft niet meer te worden uiteengezet. B en W. kunnen slechts betreuren, dat die besef, blijkens het ontvangen rapport, nog niet tot de organisaties is doorgedrongen. B. en W. kunnen zich derhalve thans bepalen, tot den vorm, waarin zij de be zuiniging op de personeelsuitgaven tot stand wenschen te zien gebracht, waarbij tevens aandacht is te schenken aan in het rapport vermelde denkbeelden van de heeren Eikenbout en Bergers. Eerstgenoemde opperde de idee een kor ting in te voeren tot een gelijk percentage over de volle wedde voor het geheele gemeentepersoneel, zulks op de basis van een zelfde opbrengst, als het voorstel van B. en W. geeft. Indien deze korting zich ook uitstrekt over het tijdelijk en los per soneel bedraagt het percentage 3'b. Vo. Beperkt zij zich tot het vaste personeel, dan wordt het percentage ruim 4 'la- Het denkbeeld-Bergers beoogt het ver haal van pensioensbijdragen voor alle ambtenaren eerst gelijk te maken tot 3 voor het eigen pensioen en 'la voor het weduwen- en weezenpensioen (dit laatste beperkt tot f. 3000.—) en daarna een voor allen gelijke korting in te voeren voor het geheele gemeentepersoneel tot zoodanig percentage, dat ten slotte dezelfde bate wordt verkregen als bij het voorstel van het College. Deze gelijkmaking van den pensioenaftrek vordert een bedrag van f 20.000.—, zoodat om een netto bate van f 100.000.— per jaar te behouden, de korting f. 120.000zou moeten opbrengen. Indien ook in dit geval de korting mede wordt toegepast over losse en tijdelijke arbeidskrachten, moet het percentage worden gesteld op 4 indien alleen het vaste personeel er onder valt op 5 'la. Uit het rapport blijkt voorts niet, of het in de bedoeling van de heeren Eikerbout en Bergers ligt om ook bij deze korting een bedrag van f 700.— vrij te laten. Mocht dil wel het geval zijn, dan stijgt het kortingspercentage uiteraard en wel als volgt: a indien zoowel lossen en tijdelijken als vaste ambtenaren onder de korting vallen tot plm 5 'la bij doorvoering van het denkbeeld-EIkerbout en tot plm. 6 'la bij doorvoering van het denkbeeld-Bergers. b. indien alleen de vaste ambtenaren in de korting worden betrokken tot plm- 6 'la bij doorvoering van het denkbeeld-EIker bout en tot plm. 7 bij doorvoering van het denkbeeld-Bergers. Ter motiveering van den door B. en W. voorgestelden maatregel schreven zij in den brief ten geleide van de begrooting, dat, nu in dezen tijd van dreigende ont wrichting van de gemeentefinanc'ën een verdere bezuiniging op de personeelruit- gaven niet is te vermijden, zij het oogen- blik aangebroken achtten, om het ten bate van de oude ambtenaren bestaande ver schil üi verhaal van pensioensbijdragen af te schaffen en mitsdien over de geheele linie het maximumverhaal in te voeren. Deze in gecomprimeerden vorm weer gegeven argumentatie richt zich tegen invoering van een tweede korting op de wedden, op de wijze of in r'en geest van de eerste korting, ingevoerd krachtens raadsbesluit van 2 Mei ir 32. De Pensioen wet laat de mogelijkheid van verhaal van pensioensbijdragen binnen zekere grenzen toe, van welke bevoegdheid, al naar ge lang van de omstandigheden, gebruik moet worden geu.aakri in gunstige tijden za' men op dit punt vrijgeviger zijn dan In tijden van teruveang; zoo werd aan vankelijk een verhaal ingevoerd van 3 en 'la als compensatie voor de hoogere kosten van de Pensioenwet 1922, en toen in 1924 de financieele toestand inkrim ping van de uitgaven noodig maakte, werd voor nieuw aan te stellen personeel het maximum-verhaal ingesteld. Het werd toen derhalve nog niet noodig geacht van het bij de Pensioenwet toegekende recht {en volle gebruik te maken. Na echter de De eerste bijeenkomst van het nieuwe Duitsche kabinet. Zittend van links naar rechts: Goering, Hitler en von Papen. Staande: Seldte, Gereke, Schwerin-Krosegk, Frick, von Blomberg en Hugenberg. financieele toestand niet meer gedoogt deze faciliteit ten aanzien van een groote groep van ambtenaren in stand te houden, is het logisch, dat men eerst, als het meer normale middel, de mogelijkheid van pensioenverhaai geheel uit put en pas daarna tot het buitengewone middel van een korting, d. i vermindering van de wedde overgaat. Het College is deze mee ning steeds toegedaan geweest, ook bij gelegenheid van de totstandkoming van de bestaande wedde-korting. Aangezien de organisaties toen echter wel bereid waren zich over den vorm van den te nemen maatregel uit te spreken en zij de voor keur bleken te geven aan een regeling als werd ingevoerd, lieten B. en W. htm prin- cipieele bezwaren varen, teneinde het overleg zooveel mogelijk tot zijn recht te doer, komen. Ook een ernstige bedenking van practi- sehen aard hebben B en W. toen laten rusten, n.l. het bezwaar van een niet gelijke behandeling van alle ambtenaren tengevolge van de huidige regeling van het pensioenverhaai. De practijk heeft toch bewezen, dat een verschil in salarieering het pensioen- verhaal is moeilijk los te maken van het salarisvraagstuk hetwelk enkel zijn grond vindt in het tijdstip van in diensttreding en niet in taak of rang, niet slechts de gezonde verhoudingen in een groot ambtenarencorps benadeelt, maar cok steeds moeilijkheden veroorzaakt wan neer het salarisvraagstuk in zijn geheel moet worden beschouwd. Oplossing van 't vraagstuk van het pensioenverhaai in den zin van gelijkmaking voor alle ambtenaren is dus reeds hierom, onafhankelijk van de tijdsomstandigheden, ten hoogste ge- wenscht. Nu de tijdsomstandigheden, tot vermindering van lasten noodzaken, moet de gelegenheid, om door gelijkmaking naar boven tot die oplossing te geraken, worden benut. Om al deze redenen kunnen B. en W. niet medegaan met de door de heeren Ei kerbout en Bergers gelanceerde denkbeel den Laatstgenoemde gaat met zijn voor stel'in een richting, juist omgekeerd aan die, welke als de meest logische moet worden gevolgd, terwijl tegen het denk beeld Eikerbout, behalve de inconsequen tie inzake den voorrang van den te treffen maatregel, nog het ernstige bezwaar moet worden aangevoerd, dat het de bestaande ongelijkheid in salarieering met de daar uit voortvloeiende ongewenschte gevolgen handhaaft. Er zijn echter nog meerdere bedenkingen, ter verduidelijking waarvan hieronder een overzicht voorafgaat van het netto sa laris. dat in de verschillende gevallen zal worden genoten. Hierbij is er van uitge gaan, dat de heeren Eikerbout en Bergers beiden een bedrag van f.700 van de kor ting wenschen vrij te stellen. op den uit administratief oogpunt zeer ongewenschten toestand, welke ontstaat, wanneer naast de bestaande korting nog een nieuwe korting in het leven wordt geroepen, bovenal, wanneer het in de be doeling van de heeren Eikerbout en Ber gers mocht liggen, om de eerste f. 700. niet vrij te laten. Men geve er zich reken schap van, dat alsdan zouden gelden: een: korting van 4.4 "la met een aftrek van. f. 700.een korting van 3'/! of 4 'la zonder aftrek; verhaal voor eigen pensioen 3 "/o" idem voor weduwen- en weezenpensioen 'It 'la, en wat dit laatste aangaat, In het geval-Elkerbout bovendien nog voor een aparte groep 5'/z Daartegenover stelle men de administratief eenvoudige regeling van het College van B. en W. Handhaven B. en W. derhalve hun voor stel, wel achten zij termen aanwezig, ter tegemoetkoming van de groote gezinnen, de kindertoeslagregeling te verruimen, door dezen toeslag ad f. 52.— per jaar en per kind. die thans aanvangt bij het 4e kind, reeds bij het 3e kind te doen aan vangen. Deze wijziging werd, tegelijk met en als aanhangsel van de verhooging van het pensioenverhaai, als oorspronkelijke ge dachte van den heer Eikerbout door het betrokken lid van het College reeds in het Georganiseerd Overleg ter sprake ge bracht. In de Commissie van overleg voor de agenten van politie kon dit denkbeeld een meerderheid verwerven, doch in de Al gemeene Ambtenaren- en Werklieden- Commissie vond het geen algemeene in stemming De kosten van dezen maatregel worden over een geheel jaar geraamd op f. 14.000, derhalve over het tijdvak van 1 ADril31 December 1933 op f. 10.500. Dit bedrag kan worden gevonden door thans op de begrooting te brengen de ten bate van de gemeente komende verhoogde korting op de salarissen van het perso neel bij het hooger en middelbaar onder wijs en van personeel bij het lager onder wijs, in verband met de wijziging van de korting op de salarissen der rijksambte naren. Deze bate kan voor het jaar 1933 worden gesteld op f. 14.000. Het overschot van f. 3500 kan aan den post voor onvoor ziene uitgaven worden toegevoegd. Het bovenstaande is tevens te beschou wen als praeadvies op het adres van de afd Leiden van den Algemeenen Bond van Politie-Persnneel in Nederland, om aan het jongere politie-personeel, dat na 1 Mei 1924 is aangesteld, een toelage te verstrek ken van 5 van hun werkloon, welk percentage dus overeenkomt met dat het welk deze agenten thans meer aan pen sioensbijdragen betalen dan de vóór 1 Juni 1924 aangesteiden. Afgezien van de vraag of er aanleiding zou hebben kunnen be staan, aan dit verzoek gevolg te geven, zoo kan. nu door B. en W wordt voo' ee- steld over te gaan tot gelijkmaking vaa Omschrijving. Toestand na 1 Mei 4.4'/<i ,f. 700 vrij) 3'lt'ia pensioenpremie S'ft'la pensioenpremie '32 (korting f.2000 "la 1.3000 <7o f. 5000 'la f.6000 'la 6.4 f 1872 6.9 f.2793 7.1 f.4645 7.15 f5571 11.4 1772 11.9 2643 10.1 „4495 9.65 „5421 Toestand ingevolge voorstel van B en W aan G. O. allen 8'/:% pensioenpremie 11.4 1772 11.9 2643 10.1 .,4495 9.65 „5421 Voorstel Eikerbout (f.700 vrij) 5'la korting. y/t'/a pensioenpremie 9-63 8'/:°/o pensioenpremie 14.65 1807 10.73 1707 15.73 „2678 11.4 4430 11.56 „2528 14.4 „4280 14 06 „5306 5156 Voorstel Bergers (f.700 vrij) 6°.'» korting; allen Vk'la pensioenpremie 10.3 Uit dit overzicht blijkt, dat in het voor- stel-Bergers sommige groepen van ambte naren in salaris vooruitgaan, hetgeen In de tegenwoordige tijden in het geheel niet is te verdedigen, en bovendien in hooge mate onbillijk is tegenover hen, die een vermindering moeten ondergaan- Het voorstel-Elkerbout treft het meest de minstdraagkraehtigen onder de categorie ambtenaren, die thans reeds het maximum verhaal betalen. Terwijl een ambtenaar met een bruto salaris van f. 2000— inge volge voorstel van B. en W. voortaan netto f 1772— ontvangt, wordt dit bedrag in de regeling-Elkerbout f. 1707.—. Doch niet slechts voor deze groepen van het ge meente-personeel is het voorstel-Elkerbout onvoordeeliger: het treft en dit geldt eveneens het denkbeeld-Bergers boven dien een grooteren kring van de lager bezoldigden, dan bij het voorstel van B. en W- het geval zal zijn. Immers, gaat men een korting Invoeren, gelijk beide heeren wenschen dan zullen, wil men consequent zijn, daaronder, ook de arbeidscontractan ten moeten vallen, terwijl uit het voorstel van B. en W. voortvloeit, dat dezen vrij blijven. Moeten de beide denkbeelden reeds op grond van deze bezwaren onaannemelijk geacht worden, ook moet worden gewezen 1794 11.5 „2655 12.25 „4387 12.45 „5253 het pensioenverhaai, het adres verder buiten beschouwing worden gelaten. B- en W. blijven echter bereid de herziening van de salarissen van het politie-personeel nader onder oogen te zien. zoodra de tijdsomstandigheden zulks toelaten. RECLAME. Deze *an oude be kende wallen ver spreidt 'n weldoen de warmte en be strijdt met succes: Ooozon var 45 en .75 cents BIJ Apothekers en Drogisten ster^ 8227

Leidsch Dagblad | 1933 | | pagina 7