W\t{JsWal te Scheüeningen - Proteststaking Weensche taxi-chauffeurs FEUILLETON. T MYSTERIE VAN HET ülï DIAMANTEN KRUIS LEIDSCH DAGBLAD Twed. BM ngspr: inb.); inbegr. Het GemiS p.AKING VAN TAXI-CHAUFFEl'RS te Weenen tegen ver- >er^J-Qging van cle benzine-belasting. Zij bleven met hun wagens in chg J- de hoofdstraten staan en legden zoo het verkeer stil. PERSBAL TE BERLIJN. Lien Deyers (links) en Liane Haid op het persbal te Berlijn bij het ,,Brüderschaft trinken". RUSTIGE HANDEN. Slechts de vingers mogen bewegen en geen druppel water mag uit de glazen op de handen van de typiste vallen. RI6 ''"het Engelsch van Chester K. S. Steele door A. W. v. E.—v. R. Pre oud, kolonel?" la, te oud! En ik houd te veel van vis- ien. Ja, lk zal dit door Kedge laten op- LU lippen! En toch >e detective bleef een oogenblik in ge- ,ns verzonken. Toen ging hij, half in li W'izelf mompelend, voort: .Neen, naar de maan met alles! Kedge Pn net die bankzaak bezig. En ik geloof i ri - niet, dat hij dit aan zou kunnen! „«^n, ik geloof, dat er niets anders voor 5Vaj opzit. Ik moet doorgaan, nu ik een- w al begonnen ben. Maar het zal mijn ,;r tste zaak zijn! Beslist mijn laatste 0 «;:,k!" en nog eens sloeg hij met de hand j„ 10- de tafel. Veer kwam de kellner aanloopen. Vra- id keek hij den kolonel aan, en die in arde hem een oogenblik aan, zonder lib n te begrijpen. O ja," ging hij toen voort, „breng mij eh een glaasje Bordeauxwijn, een ;1 klein glast" Mr. Kettridge bestelde ook iets en keek zeer verlicht. Het had er werkelijk veel van gehad, of de kolonel in ernst had ge sproken! „Denkt U, dat Harry King iets met die zaak te maken kan hebben gehad?" vroeg de juwelier. „Het is natuurlijk mogelijk, maar we kunnen hem altijd laten arresteeren, als wij hem noodig hebben. Ais we hem nu te na kwamen, zouden we ons plan alleen maar in de war sturen, gesteld, dat we een plan hebben. Ik moet bekennen, dat dit mij zeer verbaast! Ik weet niet, wat ik er van moet denken, en het is ook niet noo dig, dat ik doe, alsof ik er wel iets van be grijp! Detective-werk is feitelijk niets anders da nde som van gezond verstand, een soort van intuïtie en kennis. Ik was tot een zeker punt gekomen, en nu zijn eenige van mijn theorieën omvergeworpen. Dat wil zeggen, dat zou gebeurd zijn, als ik zoo dwaas was geweest willekeurige theorieën te vormen, die niet veranderd zouden kunnen worden. Maar dat heb ih niet gedaan! Ik kan mijn bewijzen en mijn overtuiging nog wijzigen, en die munt, die, zooals U zei, eenige dagen voor haar dood aan mrs. Darcy toebehoorde, en die nu te voorschijn komt uit de handen van een dronken man, die onder verdenking heeft gestaan, geeft te denken. Maar, waarde mr. Kettridge, laten we verstandig zijn! King zal niet wegloopen, en in den toe stand, waarin hij nu verkeert, is hij in staat, twist met u te zoeken, als V over den moord begint. Bedenk bovendien, dat hij best op eerlijke wijze in het bezit van deze munt kan zijn gekomen!" „Hoe?" „Hij kan hem ingewisseld hebben hier! Hij heeft hier geld genoeg stuk ge slagen, geloof ik." „Maar als hij het hier kreeg Groote Scott! U denkt toch niet, dat Larch „Ik denk op het oogenblik heelemaal niets! allerminst van Larch. Maar bedenk eens dit is een publieke gelegenheid. Honderd ja, twee- of driehonderd men- schen komen hier eiken dag, verteren wat en ontvangen geld terug. Nu kan deze munt, hoewel U en ik hem dadelijk her kennen als een groote antiquiteit, best in derhaast, of door iemand, die tijdelijk niet iri het bezit van zijn verstandelijke vermo- mens was, voor een zilveren halven dollar zijn aangezien, waar hij was van heeft. Ik geloof werkelijk, dat ik King kan over tuigen, dat het een halve dollar was, die viel En tot mr. Kettridge's verbazing stapte de kolonel die King had gadegeslagen, terwijl deze op den grond naar de gevallen geldstukken zocht, op den losbol af en gaf hem een vijftig centsstuk. „U hebt dit zeker laten vallen," zei hij vriendelijk. ..Dank U, oude heer! Misschien wel! Wilt U wat gebruiken?" „Neen, dank U!" Vriendelijk wuivend stak King den hal ven dollar in zijn zak met nog ander los geld en keerde zich weer naar het hem wachtende glas. „Ziet U wel?" zei de kolonel tot mr. Kettridge. „Hij weet niet eens, dat hij het verloren heeft en ook niet, dat U het hebt! Bewaar het alsjeblieft! Wij kunnen het noodig hebben!" „Maar veronderstel eens, dat King er vandoor gaat?" „Dat zal hij niet doen. Daar zal ik voor zorgen! Ik zal om een van mijn beste mannen telegrafeeren. Het wordt te veel voor mij alleen!" „Wat bent U van plan te doen?" „King in het oog te houden. Dan zijn er nog anderen hier in de stad, die ik moet schaduwen." „U bedoelt Singa Phut toch niet?" „Neen, die zit in hechtenis. Bovendien heb ik Neen, ik zeg niet, tot welke ge volgtrekking ik ten zijnen opzichte ben gekomen. Ik zou van meerung kunnen veranderen. Hij is interessant om te be- studeeren. Ik heb zijn beweegredenen voor den moord op zijn compagnon nog niet uitgevonden als hij het deed." „Wie zou het anders gedaan kunnen hebben?" „Verscheidene anderen! Precies, zooals er vele redenen kunnen zijn, waarom King die munt in zijn bezit heeft. Hij zou er misschien gemakkelijk een verklaring voor kunnen geven, en als wij hem zonder reden beschuldigen, zouden wij zelf in ongelegenheid kunnen komen!" „Dat is zoo! Nu, kolonel Ashley, ik zal het maar aan U overlaten. God weet, hoe graag ik, voor den familienaam, Darcy's onschuld bewezen zou willen zien! Ik ge loof niet, dat hij het gedaan heeft. Be waart U de munt maar," want de detec tive overhandigde hem die, „U kunt hem noodig hebben." „Ja, misschien wel. Dus is hij duizend dollars waard!" zei de kolonel. „Ongeveer precies de som, waarop Darcy aanspraak maakte. Ik verbaas me Och, maar waar dient het toe. mij te verbazen! Ik moet zekerheid hebben!" En hij borg de oude Romemsche munt veilig in zijn porte feuille op. De kolonel en zijn vriend eindigden hun eenvoudig maal, dronken hun niet heel sterken drank op en gingen heen. Harry King en zijn makkers achterlatend, om er een vroolijken nacht van te maken. Larch, wiens gezicht ongewoon rood zag, beijver de zich de jongelui wat te kalmeeren, want hij zag in, dat de betere klasse van zijn bezoekers niet van de luidruchtig heid hield. Maar King was in een opgewonden stemming. Weliswaar was hij onder zware borgstelling vrijgelaten, maar de hotel houder had er voor ingestaan, dat de Jonge man zou opkomen, wanneer men hem noodig had. Harry was eigenlijk meer als getuige vastgehouden en nog wel als een heel onbelangrijke getuige, maar daar het bekend was, dat hij van tijd tot tijd plotseling verdween, had men een groote borgsom geëischt. (Wordt vervolgd), tige kJ". - HOE MARLENE DIETRICH GERUCHTEN LOGENSTRAFT. Na de scheiding van Maurice Chevalier gingen geruchten, dat hij met Marleentje zou gaan trouwen. Om deze geruchten den kop in te drukken noodigde zij Maurice ten eten. Rechts Mariene'6 echtgenoot. WAT DOEN ZE IN DE KOU? Drie Amsterdammers, die eiken dag in de vaargeul van het pontje aan den Zeefburgerdijk een bad nemen. DE KONINGIN heeft aangekocht ,,In de kerk" door Roeland Koning. fjypothe*I Brieven onder e >r. age, W-AL TE SCHEYENINGEN. Tijdens de strenge koude yonmde zich aan de Scheveningsche kust een kleine ijswal. 32. Namens •J&mmÊ avonds ir Lmicitia", .UITEND tnvrage

Leidsch Dagblad | 1933 | | pagina 5