DE VIJANDEN VAN HET BIJENDO LEIDSCH DAGBLAD - Vierde Blad Vrijdag 27 UIT OE OMSTREKEN. RECHTïh:— HAARLEMMERMEER. Burgerlijke Stand. Geboren: Hendrik, z. van W. J. Walpot en G. van Essen Maria, d, v. H. Bakker en G. Miedema Elisabeth, d. v. P. J. Ploeg en A. Nieuwdorp Cornelis Wilhel mus, z. v. A. J. van Nobelen en J. M. van Steijn Epke Johanna, d. v. G. G. Kor en G, A. J, Provoost. Ondertrouwd: J. J. Veldt 25 j. en M. J. Bart 22 j„ Gehuwd: P. de Breuk, 22 j. en D. van Egmond 24 j. Overleden: Jannetje van Zanten 71 j., wede. v. W. Buis Johannes Tulen 68 j„ wedr. v. C. Lieverse. Loop der Bevolking. Gevestigd: Jacob Westerlaken, van Hil- legom, van den Endelaan 12. naar Ben- neoroekerdijk 59; Johannes H. Schniede- wind, van Hillegom. Havenstraat 43; naar Hillegommerdijk 375; Cornelis Maarse, van Aalsmeer. Oosteinderweg 203, naar Parklaan 5; Antonia M. Honkoop, wed. van S. van Dam, van Ouder-Amstel. Hooger- einde 40, naar Hoofdweg 643: Sjieuwke F. Dijkstra, van Gaasterland. Sondel 47, Don-.i- neeslaan .95; Jacobus Kleijwegt, van Am sterdam, Zoutmanstraat le huis. naar Zwa- nenburgerdijk 433: Hendrina T. Leenhouts, van Oosthuizen. Hobreede 290, naar Sloter- weg 271; Hendrikus N. Lijs. van Haarlem merliede c.a.. Bauduinlaan 11, naar Frieda- laan 12; Bertha M. Maas, van Hillegom. Vossedwarsstraat 6, naar Vijfhuizerdijk 184; Petrus E, F. Savenije, van Emmen. Zwarte- meer 90, naar Friedalaan 28; Jan van der Vecht, van Hillegom, Hoofdstraat 3, naar Venneperweg 510: Anton R. Wese- man, van Amsterdam. Lijnbaansgracht 143, naar Iepenlaan 76; Herman A. Westen, van Vlagtwedde, Jipsingboermussel H 660. naaf Friedalaan 28. Vertrokken: Willem de Berg, van Lei- muiderdijk 30S. naar Hillegom. Stations weg 110; Bartle Castelein. van Marktlaan 19. naar Leeuwarden. Landbuurt 74: Lena L. van der Tol, van Lijnderdijk 44. naar Amsterdam. Groote IJpolder, Middenweg F. 153: Maria Everout, wed Th. van Deursen, Vijfhuizerdijk 148. naar Hille gom, SL Josephgesticht; Christina J. Kis- femaker, van Nieuweweg 56, naar Voor burg, Kon. Wilhelminalaan 192 B; Andries H. J. Gerritsen. Venneperweg 492, naar Haarlem. Padangstraat 14: Maria G. Bak ker. echtgen. H. Broxtennan. van IJweg 1042, naar Wassenaar. Eikenlaan. St. Jaco- busstichting; Pieter Bax, van Venneper weg 526, naar Lisse, Heerenweg 116- Gerardus Laan. van Friedalaan 28, naar Haarlemmerliede c.a.. Houtrakpolder. Ru-g- oord; Catharina van Elderen, echtgenoote :van G. Eikelenboom, Hoofdweg 635. naar Staphorst. Werkliorst 66; Hendrik Lok, van Olmenlaan 4. naar Amsterdam, Ganze- weg 29, I: Wilhelmus Lambek. Friedalaan 22. naar Amsterdam, Paramaribostr. 68, II; Alida J. Klein, van Lisserdijk 524, naar Ter Aar, C. 82; Jacob Langereis, van Vijf- huizerweg 9S9. naar Haarlem, Acaciastr. 37. Goed geslaagd gecostumeerd ijsfeest. De ijsclub Hoofddorp hield op de baan aan den Kruisweg een goed geslaagd ijs- feest. opgeluisterd met muziek. Er was een wedstrijd uitgeschreven voor gecostumeerden, waarvoor veel animo be stond (bijna 50 deelnemersl. Ondanks den sterken, kouden Oostenwind, was ook het aantal toeschouwers bevredigend. De va riatie van de vele fraaie en frisch ge kleurde costuums bracht een groote ge zelligheid teweeg. De uitslag is als volgt: Fraaie heeren: 1. Julius Cecar. de heer P. v. Vleuten: 2. Edelman, de heer P. Ol denburg: 3. Piraat, de heer W. Meijer; 4. en 5. Pierrot en Pierette, de heer v. Reeu- wijk en mej. Schotsten; 6. Ridder, de heer Zuijdam: 7. Volendammer, de heer P. Nijssen; 8. id. de heer W. Jeuring. Fraaie dame: 1. Vredesengel, de 10-jarige L. Koningsman te Sloten; 2. Jannie de Nijs; 3. Trijnie Krabbendam. Komische heer; 1. De Crisisboer. de heer H. Koning; 2. W. Bakker als Michelin- man; 3. Buziau, de heer Krielen; 4. Harle kijn, de heer H. Pleij; 5. Kaartspel, de heer Jansonius: 6. Nachtmerrie, de heer de Komische dame: 1. Bijgeloof, mej. Stoel; 2. Pierette. mej. Jansonius; 3. Tante Juta, mej. Stoel: 4. Pierette, mej. Stoel. Fraaie paren: 1. Spaansche damespaar, de heer W. Spaans en mevr. de Boo; 2. Staphorster boertjes, de heeren L. en W. Koningsman uit Sloten 3. Pierrot en Pierette: 4 Verpleegsters, dames Bakker en Beers; 5. Apachen, de heeren N. Spar- naaij en de Heer; 6. Volendam, dames Boogaard en Koen. Groepen: 1. De Sprookjesgroep van mej. A. de Tello: 2.circusgroep van den heer Krabbendam; 3. Piet en Pijn, de heeren Houtkooper en Koen; 4. De drie slagers van den heer Kort; 5. Proffessor en dienstmeisje, dames Koningsman uit Slo ten: 6. Schilders, de heeren Offringa en Reekers. De prijzen bestonden uit luxe voorwerpen en werden na afloop in de ..Landbouw" door den voorzitter den heer Bakker met een toepasselijk woord aan de winnaars uitgereikt. De heer B. van Vliet, bureelambte- naar bij de Nederl. Spoorwegen, wordt met ingang van 1 Februari a.s. van Hoofd dorp overgeplaatst naar Hoorn. HILLEGOM. Hillinen op het ijs. Het bestuur der V.V. „Hillinen" heeft een wedstrijd op schaatsen georganiseerd, te houden Zondagmiddag a.s. op de Vaart- sloot langs de Wilhelminalaan-Zuidzijde. Het is een onderlinge wedstrijd van de leden, waaronder goede rijders zijn. De wedstrijd begint om 2 uur. 's Morgens om 10.30 uur komen de junioren en adspiran- ten uit. Valschc naam opgegeven. De politie heeft iemand aangehouden wegens het opgeven van een valschen naam voor een bekeuring, die hij in de duinen had gekregen. De man is een zeer goede kennis van de politie, die nog maar korten tijd op vrije voeten liep. Het ijsvermaak. Het schaatsenrijden werd gisteren nog druk beoefend op de diverse kleine banen in onze gemeente. De nieuwe Beek was druk bezocht Op een sloot bij „Leeuwen- stein" is door het personeel van de firma M. van Waveren nu een baan gemaakt, waar zelfs bij lampions en muziek des avonds is genoten. De Bloembollenbeurs. 101 Personen hebben de presentielijst van de beurs geteekend. Door den vorst ligt de verzending van bol- en knolgewas sen stil. Toch bleek dit geen invloed op de prijzen te hebben. Er was niet veei vraag maar de prijzen van de v.n. artikelen bleven onveranderd, zoo van gladiolen, anemonen, ranonkels en dahlia's. KATWIJK. Propaganda-avond. Het bestuur der Katwijksche Burgerwacht had gisteravond een groote Propaganda- vergadering belegd. Door de welwillende medewerking van Rector Blom. kon deze fehouden worden in de Aula van het t. Willibrordus-College. Het is een succesavond geworden! Een stampvolle zaal met ruim 400 nienschen was de belooning voor het bestuur, dat zich veel moeite getroost had om dezen avond te doen slagen! Burgemeester Wol- dringh van der Hoop. voorzitter der Bur genvacht sprak het openingswoord en wees er op dat niettegenstaande het strenge winterweer zoo'n buitengewoon groot aan tal was opgekomen om voorlichting te ontvangen ten opzichte van het instituut Burgerwacht of om een woord van op wekking te hooren van de sprekers van hedenavond, kapelaan Bangert en burge meester Boddens Hosang. Hij bracht woor den van dank aan den Rector van het College voor het afstaan der mooie zaal en aan de zeer vele belangstellenden voor hun belangstelling. Dan werd spontaan het Wilhelmus gezongen! Kapelaan H. J. Bangert uit Leiden zette hierop in een gloedvolle rede uiteen waarom het noodig is, dat men lid van Burgerwacht of B.V.L. is. Dat de Burger wacht rust en vrede beoogt, steun aan het wettig gezag, eerbied voor ons Vorsten huis wordt nog door te veel personen niet of onvoldoende ingezien. Er zijn er nog te veel die dommelen, die moeten worden wakker geschud, hoewel zij het overigens goed meenen. De revolutionair- gezinden slapen niet. Deze tintelende, gloedvolle, met overtuiging uitgesproken rede lokte een overweldigend app'.aus uit, waaraan geen einde scheen te komen. Na de pauze trad als spreker op burge meester Boddens Hosang van Woubrugge- Hoogmade. Spr. noemde het een moeilijke taak om voor de Burgerwacht, te moeten spreken. Dit omdat zulks toch eigenlijk niet noodig moest zijn. Zoo ontzaggelijk velen die niet anders wenschen dan rust en vrede, evenals de Burgenvacht dit be oogt, moesten geen woord van opwekking noodig hebben, moesten reeds lid zijn der Burgerwacht Aan de hand van verschil lende uitspraken van de hoogste autori teiten in den lande, en van hetgeen Neder land onder de Oranje's is geworden, sinds onheuglijke jaren, mag met trots gezegd worden dat onze Landsvrouwe regeert over haar volk op een wijze, die ieder recht geaard Nederlander tot groote dankbaar heid stemt. Met een woord van opwek king om allen te zijn goede leden der Burgerwacht en in tijden van gevaar pal te staan voor onze geëerbiedigde Koningin, besloot spr. zijn rede die een daverend applaus uitlokte. Burgemeester Woldringh van der Hoop sprak het slotwoord en bracht dank aan de beide sprekers. Verder aan allen die hadden medegewerkt aan het welslagen van dezen avond, voornamelijk de verschil lende Zangclubs die gezorgd hadden dat het programma niet te eentonig was, doch hierin door hun mooie zang wat variatie hadden gebracht. Jevens ook aan den Commandant der Burgerwacht die aan de organisatie van dezen avond zoo bijzonder veel had gedaan. Met het zingen van twee coupletten van het Wilhelmus werd deze schitterend geslaagde avond besloten. Onder de aanwezigen merkten wij, be halve de reeds genoemde autoriteiten op, ds. Kalkman, pastoor Schiphorst, eenige paters van het College, kapitein Snijders, Officier toegevoegd aan de Inspectie der Burgerwachten, de heer Boekhoven, ge meentesecretaris, wethouder Dubbeldam, de heer v. Daalen, dir. der Gemeente bedrijven. verschillende raadsleden, de Inspecteur van Politie, de heer v. d. Wijn- gaart, afgevaardigden van de B.V.L. afd. katwijk, en idem van de Burgerwachten uit Wassenaar, Voorschoten, Valkenburg en Rijnsburg. Het bestuur van de Burgerwacht kan met voldoening op dezen schitterend ge slaagden avond terug zien! Verslag Katwijksch Drankweercomité 1932 Het Katwijksch Drankweercomité be stond in 1932 uit: de heer H. van der Maa- den, Weth. Meerburgstr. 8. secr. en afge vaardigde van de afd. Katwijk der Nat. Chr. Geheel-Onthouders Ver., voorzitter van het Drankweercomité en D. van Dorp, Zeehospitium, secretaresse en afgevaar digde der afd. Katwijk van de Ned. Ver. tot Afschaffing van Alcoholische dranken secretaresse van het Drankweercomité. Het werk van dit Comité bestond ook in 1932 vnl. uit het verspreiden van lectuur en het bestrijden van vooroordeelen, be treffende de onschadelijkheid van het ge bruik van alcoholische dranken, welke vooroordeelen zoozeer worden bevorderd door de groote reclame van drank- en bierhandel. Door een groep toegewijde werksters, be- hoorende tot beide vereenigingen, werd voor f. 58.22 aan brochures, blauwe bloempjes, enz. verkocht. Waar ook nog verscheidene drukwerkjes en brochures gratis verspreid werden, zijn zeker op deze wijze 900—1000 geschriftjes onder de men- schen gebracht. Op deze wijze wordt ook in onze gemeente toch een deel der onware voorstellingen over het nut van den alco hol, rechtgezet, iets dat in een tijd van armoede en werkeloosheid als de onze, toch zeker wel gewenscht is. Bedenkt men, dat nog altijd de jaarlijksche uitgaven aan alcoholhoudende dranken van ons volk ge schat worden op f. 225.000.000, en dat in Katwijk naar verhouding volstrekt niet bijzonder weinig gedronken wordt, dan be grijpt men, dat juist nu drankbestrijding heel noodig Is. Weer mocht het Drankweercomité veel medewerking ondervinden bij invloedrijke personen in onze gemeente. Wij hebben die medewerking en sympathie noodig, al dus het verslag, want ons comité heeft overigens met groote moeilijkheden te kampen, o.a. finantieele. Omdat wij niet, zooals de meeste an dere Drankweercomité's gemeentesubsidie ontvangen, is het niet te verwonderen, dat ons nadeelig saldo van ruim f. 25 gestegen is tot ruim f. 61. Wij hopen finantieel geholpen te zullen worden in ons werk, dat toch zeker in het belang is der Katwijksche jeugd. Het verslag bevat voorts een uitvoerige opsomming van de werkzaamheden in het afgeloopen jaar. Men gaat met moed de toekomst tegemoet, in het vertrouwen dat de goede zaak met Gods hulp op zijn tijd overwonnen zal worden. KATWIJK AAN DEN RIJN. De tuinbouw. De werkzaamheden buiten liggen, zoo als begrijpelijk, geheel stil. Er kan tenge volge van de vorst niets gedaan worden, 't Is te hopen dat zulks niet lang zal du ren. 't Geeft schade voor werknemers en werkgevers. Van de in de schuren opge borgen producten wordt nog aardig wat aangevoerd. De prijzen zijn voor sommige producten oploopend. Voor de bloemen- trekkers geeft het ook veel moeilijkheid en tevens schade. De straathandel kan onge veer niets doen. De prijzen der bloemen zijn daardoor in dalende lijn en er moet hard gestookt worden. LISSE. Loop der bevolking. Gevestigd: Mej. A. P. Mens, van Noord- wijkerhout, Heereweg 318; P. Bax en gez., van Haarlemmermeer, Heereweg 116; mej. E. de Regt, v. Sassenheim. Julianastr. 148. Vertrokken: Mej. C. Matze, naar Benne- broek; mej. H. v. Dorsten, naar Naaldwijk; J. A. v. Kerkhoff en gezin, naar Amster dam; mej. E. M. T. Rubbens, naar Leiden; mej. A. B. v. d. Meer, naar Hillegom. Burgerlijke Stand. Geboren; Petrus Cornelis, z. v. P. van Berkel en H. Mense; Cornelis Johannes Jozef z. v. B. L. Jonkman en M. M. van Zeist, Hendrika, d. v. A. J. Duymaer van Twist en A M. Pieron; Leendert Correlis. z. v. K. V. Drongelen en W. Enthoven. Overleden: Geertruida Christina Sehrama 8 j. Margaretha Petronella Dahlkamp, 6 mnd. Getrouwd: A de Bruin en H. A. v. Dor sten. H. v. Gerven en C. M. Kerkvliet. De werkloosheid. Bij de arbeidsbeurs staan niet minder dan 617 werkloozen ingeschreven; een ge tal dat nog nooit is bereikt. De Zangver. „Gregorius" alhier gaf in den R.K. Volksbond een goed geslaagde uitvoering onder leiding van den dirigent den heer W. Mizee uit Leiden. 87. OEGSTGEEST. Loop der Bevolking. Gevestigd: Wed. J. BruiningLindo, Warmonderweg 64, v. Leiden J. Hijmans, huishoudster, Weth. Juffermansstr. 11, v. Apeldoorn W. Metz. ass. lab., Koningin- nelaan 23. van Rotterdam Wed. Benit geb. Nouhuis, Burg. Terweeweg 114, van Den Haag A. Hoogewoning, dienstbode, Endeg.str.weg 5. v, Lisse M. J. Veldman, IJ. verpleegster. Endeg str.weg 5. v. Leiden J. van den Broek Endeg.str.weg 9. van Leiden. Vertrokken: H. Bresser klerk RD.B v. Endeg.str.weg 7, n. Utrecht, Nachtegaalstr. 29 M.Hommers. dienstbode, v. d. Kem- penaerstr. 60, n. Duitschland W. J. Bruins Slot en gezin, arts v. Regentessel. 7, n. Leiden, Rapenburg 59. Hardrijden op een schitterende baan. Met spoed had het bestuur van de IJsclub Oegstgeest gisteren een hardrijwed- strijd georganiseerd. Een schitterende baan was daartoe afgezet op het Kanaal- Gereden werd om levensmiddelen voor behoeftige gezinnen. Voor dezen wedstrijd die te 1 uur n.m. aanving bestond groote belangstelling van het publiek. De politie zorgde uitstekend voor het vrijhouden van de baan. Hoewel de sterke en koude wind zich duchtig liet gevoelen, bleef de belangstel ling tot het einde gespannen. Er hadden zich 52 deelnemers aange meld. De uitslag is als volgt: le prijs Th. Kerk vliet; 2e prijs A. C. v. d- Hulst; 3e prijs J. Glasbergen; 4e prijs W. Hoogewoning. Burgerlijke Stand. Geboren: Johanna d. v. J. Hogewoning en E. van Duijvenbode Annie Gieltje Jetta, d. v. H. A. Wendt en J. C. Nieuwen- burg Catharina Agatha, d. v. C. van Steijn en P. M. Buschman. Ondertrouwd: Martinus van Tol, 26 j. en Dirkje van Klaveren 24 j., wonende te Leiden G. R. J. Terpstra. 27 j. en J. M. Messemaeckers van de Graaff, 26 j„ wo nende te Leiden. RIJNSBURG. De tuinbouw. Al geeft de strenge vorst eenige stoornis bij de werkzaamheden, de aanvoer wordt ei niet geringer door want voor sommige artikelen worden op heden goed prijzen betaald. Het is vooral het artikel breek- peen dat de aandacht trekt en iedere vei ling in prijs oploopt zoodat thans al van f. 4.10 tot f. 7.60 per 100 K.G. wordt be taald. Ook Roode kool gaat iets hooger, van f. 7.20 tot f. 9.30 per 100 in de goede soort. Gele kool brengt van f. 5.20 tot f. 6.60 per 100 op. Uien gaan iets vlugger doch de prijs blijft hangen op ten hoogste f. 3 40 per 100 K.G., iets afwijkende kwali teit brengt van f. 2.40 tot f. 2.70 op. Ook Spruiten gaan goed weg tegen f4 tot f17 per 100 K.G. Selderieknollen gaan voor f. 5.10 tot f.7 20 per 100. SASSENHEIM. Jaarverg. Prot. Ziekenverpleging. De Prot, Ziekenverpleging heeft haar jaarvergadering gehouden. De w.n. voorzitter herdenkt het verlies dat de vereeniging geleden heeft door het overlijden van den voorzitter, den heer L. v. Leeuwen Sr. Met dankbaarheid zal men steeds zijn werkzaamheid en zorg voor de vereeniging herdenken. De notulen werden onveranderd vastge steld. Het jaarverslag werd goedgekeurd. De rekening en verantwoording van den penningmeester wees bij een bedrag van f. 8850 69 aan ontvangsten en uitgaven, een nadeelig saldo van ongeveer f. 400 aan. De aftredende bestuursleden de heeren L. v. d. Voet en H van Reenen werden herkozen; in de plaats van wijlen den heer L. v. Leeuwen Sr. werd gekozen de heer J. v. Leeuwen. Na een opwekkend woord van de predi kanten Krijkamp en Kuiper om steun, zoowel moreele als financieele werd na rondvraag de vergadering gesloten. Nog gered. In de slooten worden brandbijten gehakt en de stukken ijs ter waarschuwing op hun kant gezet. Een 7-jarig zoontje van den heer K. vond dat een mooie zitplaats, doch sloeg achterover in de bijt. Hoewel laat, bemerkten omwoners het ongeval, zoo dat het ventje op het laatste oogenblik gered kon worden. VOORSCHOTEN. Loop der bevolking. Gevestigd: J. de Klerk en gezin. Stad wijkstraat 2, van Besoeki (N.-I.) G. Dümmermann, Wijngaardenlaan 3 a, van Oegstgeest J- Rijsbergen, Leidscheweg 179. van Leiden L. Bravenboer, Burge meester Vernèdepark 51, van Rotterdam. Vertrokken: A. Th. de Lange, naar Bus- sum W. A. Tin en gezin, naar 's-Gra- venhage R. F. A. Altman, naar Haar lem J. J. Willmesden Broeder, naar Nieuw-Helvoet E- Wolthuizen, naar Stavoren. o WARMOND. Feestvergadering „Glasverzekering". De Onderlinge Glasverzekering „Draagt elkanders Last" vierde haar tienjarig bestaan met een feestavond in Hotel „de Stad Rome". Laten we direct voorop stel len dat het een buitengewoon geslaagde avond geworden is. Toen de heer J. van Egmond, voorzitter der vereeniging, de bijeenkomst opende, sprak hij een woord van welkom uit tot de vele aanwezigen, waarbij hij nog eens me moreerde wat het lief en leed der vereeni ging was geweest in haar tienjarig be staan. Na een hartelijk applaus der aanwezi gen werd overgegaan tot afwerking van het feestprogramma, dat keurig verzorgd was. De humorist van Zijp uit Leiden met zijn jaszband bracht er al direct de stem ming in en deze stemming is den gehee- len avond gebleven. Met genoegen kan de vereeniging op dezen avond terug zien en er van over tuigd zijn, dat het samenhoorigheids- gevoel onder de leden wederom is ver sterkt. KANTONGERECHT f Verstekvonni Door het kantong«wn I den de navolgende Tt wezen wegens overtred, 1 en rijwielwet: N. R feuf 1 subs 2 d.. met toewijd vordering ad f. 27.10 „53 a.d Rijn; C. V. te Haz^: 2 dg: J. D. te Rijswijk [j - 2x f. 1.— subs l da» Hazerswoude f. 3.— suL, id; M. P. M. te HazeS 1 dag; A. V. te NoorS5 J- v. d. Z. te Rynzater^iet. 2 dg; J. v. d. D. te Oer I dag; J. W. zonder! verblijfplaats hier te 5*183 1 dag; J. L C. v. L. te 'm- eerT subs I dag; V. van 't t subs 1 dag: Terzake der leerplichtwet, A f. 4— subs 1 dag; (jïtr,- meene politieverordenr„ Hazerswoude A. B. te 5. subs 1 dag; L. B. L. ter subs 2 dg; Overtredin,E het wetboek van strati Koudekerk f. 1.50 subs'^^™ Koudekerk f. 1.50 subs wegens overtreding vaurini P. B. te Hazerswoude irlwl L. v. T. id f. 5.— subs 1 g 1 wetovertreding. P. v dag met verbeurdverüi- 'v W. J. te 's-Gravenhage'eemei Overtreding der Wapenen subs 1 dag met verbeen om wapenstok. Overtrediie een i politieverordening der 'zei H< kerk Th. v. L. te Leider nd G Terzake wegens overti>ü"b. de openbare middeler; oprici d. H. te Zoeterwode ïuitbe Binnenaanvaringsregè; at No, Hazerswoude f5 sul.-, !n, Se van art. 453 wetboek 'ergui zonder bekende woon- c- en hier te lande f5.sutc s in Terzake wegens overtik straal T. W. T. te Ter Aar f.ij.- No. verbeurdverklaring var m ve nomen geweer of betatmetai schat op f. 25. —subs i Zoet' van het Koninklijk Bes'r' Stbl. 141. J. R. te Bosk®. 16 Waar geen woonplaats 6* 0 Is aangegeven is da- Rijn. de i tarie 'Prijs i side Het terrein achter o: volgende week wegens stLnM onveilig zijn op Dinsfo 92 uur. Eerst als deC ingehaald is het terrein O WASSEK, Burgerlijke Geboren: Adriana, d l A. van de Graaf; «I Maria, z. van E. T. A. M. Schneider Overleden: Stijntje t laar, vr. van J. M. J. i Dach, 61 jaar. vr. uil Agatha Johanna Maria «f wed. van A. M. Vermis! Ondertrouwd: A. L Strooker. Getrouwd: J. W. v. <f| C. M. Beijersbergen. ZOETERWOl Werkloozenng Gedurende de maand Rj in deze gemeente uitbetaald f. 1673.30 en aa| fing een bedrag van I werkloozenkassen over »j uitbetaalden f. 658.65. Tot volontair ter sets? meente is toegelaten Leiden. >,4*4 129 Toch had Jaap gelijk gehad. Toen de bijen verder wandelden kwamen ze aan de pakhuizen van de hom mels. „Kantoren onder den grond", stond er op een bord te lezen. Gelukkig dat de portier zat te slapen; zoodoende konden de bijen stilletjes den gang in kruipen. 130 Jaap de Bie en de andere bijen waret *- komen, dat ze door een raam op het prive-^ sr den Hommelbaas konden kijken. Deze zat zijn lessenaar- Er hingen foto's aan den een vliegmachien genomen waren en het Tll echt deftig uit. ai

Leidsch Dagblad | 1933 | | pagina 14