LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Woensdag 18 Januari Ij RECHTZAKEN. SPORT. FINANCIEN. LAND- EN TUINBOUW. FAILLISSEMENTEN. UIT DE RIJNSTREEK. AGENDA. DOODELIJKE AANRIJDING OP DEN WASSENAARSCHEN WEG. De Haagsche Rechtbank behandelde gistermiddag de zaak tegen den 23-jarigen A. J. van W„ wonende te Wassenaar, die in den avond van 1 October jl. als be stuurder van een auto op den Wassenaar- schen weg ter hoogte van de Dreibolzstraat te Den Haag een melkwagen, welke werd voortgeduwd door den melkbezorger F. van Zwet, heelt aangereden, met het ge volg dat van Zw. alsmede de 15-jarige S. Wink, die naast hem liep, tegen den grond werden geworpen, en eerstgenoemden een hoofdwonde bekwam, terwijl de jongen zoodanige verwondingen bekwam, dat hij kort daarop aan de gevolgen is overleden. Als getuigen-deskundigen werden ge hoord de doktoren Rochat en Nauta, die verklaringen omtrent de doodsoorzaak en den aard der bekomen verwondingen aflegden. Een andere getuige, zekere W., die even eens met een auto ter plaatse reed, zeide, dat de weg aldaar voldoende verlicht was. Getuige zag, dat de verdachte op den wagen inreed en meende, dat deze een meter van het trottoir reed. Volgens dezen get. had van W. den wagen moeten zien- De aangereden melkbezorger, van Z., zeide plotseling een schok te hebben ge voelt en daarna te zijn gevallen en eenigen tijd bewusteloos te zijn geraakt. De politie-inspecteurs de Raadt en Zimmerman legden eenige verklaringen van technischen aard af. Verdachte zeide den wagen niet, dan op het laatste oogenblik te hebben opge merkt. Even te voren had hij de auto van getuige W. uit de Floris Grijpstraat zien komen en hij had daaraan zijn aandacht gewijd. Tegenover de verklaring van de des kundigen. dat er geen remsporen waren gevonden, hield hij vol, op 12 M. afstand te hebben geremd: de wagen was noch tans door de gladheid van den weg (hei regende) doorgegleden. Mr. Hoekstra, die het O.M. waarnam, zeide dat uit het getuigenverhoor was komen vast te staan, dat verdachte roeke loos en onachtzaam heeft gereden. Gezien de ernstige gevolgen van dit rijden vorderde spr. 5 maanden hechtenis, met intrekking van het rijbewijs voor den tijd van één jaar. Mr. Frima. als verdediger optredend, betwistte dat grove onachtzaamheid de oorzaak van dit ongeval zou zijn. Er is volgens pl. voldoende twijfel aanwezig om zijn cliënt vrij te spreken. Vonnis 30 Januari as. DE ROOFOVERVAL BIJ VRIEZENVEEN. Door de rechtbank te Almelo, werd uit spraak gedaan in de zaak tegen W. A„ schilder te Daarlerveen, gemeente Hellen- doorn en H. P. en R. K.. resp. veenarbei ders te Sibculo gemeente Vriezenveen. ver dachten inzake den roofoverval te De Pol len op den landbouwer Aman en zijn echt- genoote. Deze zijn des nachts overvallen en gekneveld, waarna de roovers met circa vijfhonderd gulden zijn verdwenen. Het vonnis luidde tegen A. vijf jaar ge vangenisstraf. tegen P. 3'/; jaar en tegen K. twee jaar gevangenisstraf. De eisch luidde resp. vier, 3V: en 3'It jaar gevangenisstraf. In alle vonnissen wordt de tijd in pre ventieve hechtenis doorgebracht van de ge vangenisstraf afgetrokken. DE BRAND IN HET METEOROLOGISCH INSTITUUT TE DE BILT. Gisteren heeft voor de Utrechtsche rechtbank terechtgestaan de 25-jarige mon teur H. M. van H. te Zeist, aan wiens schuld het te wijten zou zijn. dat brand was ontstaan in een gebouw van het Kon. Ned. Meteorologisch Instituut in De Bilt, Verdachte werd ten laste gelegd, dat hij op hoogst roekelooze wijze met een autoge- nisch snij-apparaat arbeid had verricht, zoodat ten gevolge van de gloeiende drup pels gesmolten ijzer en de vallende vonken iusschen den vloer van de zolderverdieping brand was ontstaan. Verdachte had verzuimd de noodige voor zorgsmaatregelen te nemen door 'n brand vrije plaat op den vloer te leggen. Ver dachte ontkende, dat de brand door zijn toedoen veroorzaakt was. De vonken van het apparaat zijn z.i. absoluut gevaarloos: deze vonken konden dus nimmer brand veroorzaken. Bovendien had zijn chef hem bevolen dien arbeid te verrichten en ook de chef had niet gezegd om een brandvrije plaat onder de te lasschen of te snijden buizen te leggen. Hij ontkende alzoo. dat de brand door zijn toedoen was ontstaan; hoe de brand was aarfgekomen wist ver dachte niet. Mr. Kamphuys, officier van justitie, meende, dat het wettig en overtuigend be wijs was geleverd en stelde vast, dat verd. op hoogst roekelooze wijze te werk was ge gaan. Hij eischte f. 50 boete, subs. 30 dagen hechtenis. Mr. de Rooy, de verdediger van verdach te. pleitte vrijspraak. Z.i. was er van schuld geen sprake. Uitspraak 31 dezer. DE ONBEWAAKTE OVERWEG TE HOUTEN. Voor de Utrechtsche rechtbank heeft gis teren opnieuw gediend de zaak tegen den 38-jarigen overwegwachter C. V„ der Ne- derlandsche Spoorwegen te Houten, die het vorig jaar verzuimd had de afsluitboomen neer te laten toen een goederentrein uit de richting Den Bosch naderde, waardoor een met paard bespannen melkwagen werd gegrepen. De 16-jarige bestuurder G. Z.. werd hierbij zoodanig gewond, dat de dood eenige dagen later intrad. Het O.M. had drie maanden hechtenis geëlscht. Op verzoek van mr. Witlox. verdediger van verdachte werden nu nog drie getui gen gehoord. Twee spoorwegarbeiders, als. getuigen, verklaarden dat blijkens hun ervaring het k'ioksignaal niet goed werkte terwijl een derde getuige eveneens een spoorwegarbei der, mededeelde, opdracht te hebben ge- VOETBAL. LEIDSCHE VOETBALBOND. Wat er gespeeld is. Voor de Zaterdagmiddag-competitie kon nog juist voordat de winter zijn invloed op de speelterreinen had doen gelden, het volledig programma worder afgewerkt. A.R.C. 1S L.F. 1 was reeds te voren uit gesteld, zoodat voor de eerste klasse slechts één wedstrijd overbleef. L.R.C. 1 wist Terleede 1 twee zeer kostbare puntjes te ontnemen. De Llssenaren speelden een goeden wedstrijd en wonnen verdiend met 31. In 2 A had Rijnsburgsche Boys het niet gemakkelijk tegen S.C.O. 2, al konden de Boys tenslotte met 53 winnen. Quick Boys 2 deed het thuis uitstekend tegen haar concurrente A.R.C. 2, dat zij met 51 in het zand liet bijten. S.L.F. 2 won uit tegen Fides Pacta 2 met 21. Hier door blijven de llchtmenschen mee in de running. 2 B bracht voor Katwijk 1 tegen Sleutels opnieuw een overwinning, zij het deze maal in betere verhouding, namelijk 42. Ons Clubje 1 heeft in Terleede 2 met 42 haar meerdere moeten erkennen. 3 A leverde meerder verrassingen op, waarmee L.R.C. 3, dat met 52 van Ter leede 3 won, nog het beste af is. Van de twee leidende ploegen speeide Quick Boys 4 n.l. tegen A.R.C. 3 gelijk, 33. en Ons Clubje deed het nog minder door met 10 van Rijnsburgsche Boys 3 te verliezen. Bovendien zag Woubrugge 2 kans haar eerste zege, en wel met 53, te bevechten op Fides Pacta. Zoo bracht 3 A dus in de vier wedstrijden ook vier onverwachte uit slagen. In 3 B bleef S.L.F. 3 met 43 Katwijk 2 de baas. terwijl S.C.O. 3 de leiders met 41 klopte en daardoor zelf de leiding in de afdeeling overnam. De Zondagcompetitie kwam er meer bekaaid af. De strenge vorst had de meeste terreinen onbespeelbaar, althans gevaar lijk bespeelbaar, gemaakt, In de eerste klasse werd alles afgekeurd. In 2 A ging alleen Zuidwijck 1Rooden- burg 2 door, welke wedstrijd in een groote 72 zege voor Roodenburg eindigde. 2 B bracht voor Alphen 4 een overwin ning met 7—1 op D.VJS. 3. Lugdunum 4 nam met 40 de puntjes van Alphia 4 mee. terwijl Rouwkoop 1 haar eerste nederlaag kreeg te slikken van Sportman 1 met 32. Zoo gaat het er waarlijk op lijken dat er aan het eind van de com petitie nog spanning kan komen. In 3 A. 3 B en 4 A is alles afgekeurd. In 4 B won D.K.L. 2 met 20 van Sport man 4, terwijl Lugdunum 8 met 31 U.V.S. 8 de baas bleef. 4 C bracht ten slotte een 31 zege voor het leidende L.F.C. 8 over Sportman 3. SCHERMEN. LEIDSCHE SCHERMBOND. De stand helft luidt: der Competitie na de eerste Leiden 1 A.E.W. 2 LPB.V. 1 Leiden 1 O.S.V. 1 De Floret 1 A.E.W. 3 Elbewee 1 O.S.V. 1 Leiden 2 L.P.S.V. 2 le klasse Sabel, gtr. gw. gl. gw.vrLp. 2 1 1 18—14 2 1 1 18—14 212—20 Floret. 2 2 25—7 2 1 15—17 28—24 2e klasse Sabel. 4 3 40—24 4 3 36—28 4 2 38—26 4 2 31—33 415—49 ontv.tr. g.tr. p. 91—103 3 92—100 3 105—85 65—112 4 91—85 2 106—63 170—203 6 184—195 6 143—213 4 185—186 4 230—115 In de tweede klasse Sabel behaalde de OJ5.V. I een „reglementaire" overwinning op LtP.S.V. 2. GYMNASTIEK. DRIEKAMP TE AALSMEER. Bij den Turnkring Noordhollands Zui derkwartier bestaat het voornemen, om op Zaterdag 4 Februari a.s. te Aalsmeer - Oost een driekamp gymnastiek met den Kennemer en Zaanschen Turnkring te organiseeren. o SCHAKEN. LEIDSCHE SCHAAKBOND. De derde competitiewedstrijd gespeeld te Hazerswoude voor den Leidschen Schaakbond tusschen Hazerswoude en Leiderdorp had tot uitslag: Hazerswoude Leiderdorp 1. Joh. v. VeenAb. v. Klaveren V; 2. C. Brunt—E. v. d. Valk 1—0 3. N. CokG. de Koning J.Mz. 'It 4. G. RuysJ. Boot01 5. D. HoflandB. G. Corts 10 6. M. MatzeG. de Koning Az.01 7. D. v. d. BoschK. Kranenburg 10 8. P. v. d. BoschA. v. Klaveren 10 9. J. v VeenG. de Blanken 10 10. J. v. d. ToornM. Splinter 10 Hazerswoude won dus met 73 kregen, het bewuste kloksignaal na te kij ken en toen bevonden had, dat het signaal niet heelemaal in orde was; nu en dan haperde er iets aan. De officier van justitie wees er op, dat verdachte op de hoogte had kunnen zijn van den ingelegden goederentrein, die op de dienstregeling was aangegeven. Het O.M. was van oordeel dat daardoor de aansprakelijkheid om de afsluitboomen neer te laten, voor verdachte bleef bestaan, om welke reden de officier zijn eisch hand haafde. Mr. Witlox, de verdediger, legde den nadruk op de waarheidsliefde van verdach te. Eerlijk heeft hij verklaard, dat hij den nieuw ingelegden trein vergeten had. maar er was geen signaal om hem aan dien trein te herinneren, welke bovendien nog een half uur over tijd was. Pleiter, vroeg vrij.- spraak. - - - - - Uitspraak 31 dezer. (N.R.Ct.) DE JAVA-SUIKERINDUSTRIE. Blijvende achteruitgang te wachten In het drle-maandelijksch overzicht van de Amsterdamsche Bank wijdt Th. Ligthart, oud-directeur van de Javasche Bank. een uitvoerig en rijk gedocumen teerd artikel aan den toestand op de sui kermarkt. Wij ontleenen hieraan enkele passages, die een scherp licht werpen op de ongunstige positie, waarin de Java- suikerindustrie is komen te verkeeren. Na gewezen te hebben op de geweldige uitbreiding, die aan de suikercultuur, vooral in de jaren na den oorlpg. is ge geven en waartegenover het verbruik eer der een dalende lijn volgde, wijst de schrijver op den invloed der beschermende rechten, die bijv. Engeland ten koste van den belastingbetaler in staat stellen sui ker naar Britsch-Indië te verschepen. De wereldmarkt kromp dientengevolge hoe langer hoe meer ln. terwijl de beschikbare hoeveelheden bleven stijgen. Men kreeg hierdoor den Indruk, dat er in suiker een hevige overproductie heerschte. doch de cijfers toonen aan, dat dit volstrekt niet het geval is. De hoogste voorraad, die werd vastgesteld was 9.600.000 ton in Maart 1931, d.w.z. een hoeveelheid toereikend voor slechts vier maanden consumptie. In Aug. 1932 was de voorraad gedaald tot 7.500.000 ton. De schrijver wijst voorts op de be lemmering, die de hooge accijnzen voor de consumptie vormen. Van de landen, die bij het Chadbourne-plan, dat nog niet veel heeft uitgewerkt, betrokken zijn is Java er het ongunstigst aan toe. zoowel wat be treft voorraad en productie. Van de voor raden bezit Java volgens taxatie op 31 Maart a.s. 2.196.920 ton. Van de totale productievermindering van 1930/1931 tot 1932/1933 van 28.789.000 ton tot 23.753.000 ton komt 1.500.000 ton ten laste van Java en 1.100.000 ton van Cuba. Daarentegen zullen Louisiana, de Philippijnen en de Vereenigde Staten een productievermeer dering te zien geven, ondanks den afkeer, die de Amerikaansche farmers tegen den verbouw van bieten heeft, Toch moet een uitbreiding van de suikerbietencultuur waarschijnlijk worden geacht in verband met de werkloosheid. Dit zou dan ten ge volge hebben, dat Cuba nog meer suiker voor export vrij krijgt, waardoor een her nieuwde concurrentiestrijd, die thans door het Chadbourneplan nog eenigszins wordt verhinderd, zal ontbranden. Doch zelfs binnen de grenzen zou een strijd kunnen ontstaan om de Europeesche markt, waarbij Cuba steunt op zijn voordeel door de preferentie op de Amerikaansche markt. Java op z'n lagen kostprijs. Zoo beschouwd heeft Java een groot belang bij lage kost prijzen en hierin ligt een aanleiding om voorzichtig te zijn met de beperking. De heer Ligthart acht de kans op een prijsverbetering, tengevolge van de sta tistische positie lang niet uitgesloten, doch de hoogere prijzen zullen niet lang stand kunnen houden in verband met de kleine vrije markt, tenzij een onverwacht einde aan het autarkische streven komt. Landen, die zeer groot belang hebben bij de suikercultuur als Cuba en Java zullen daarom rpkening moeten houden 'met een blijvendeii' achteruitgang en met een onoverkomelijke verarming. Cuba kan waarschijnlijk nog een reeks van jaren profiteeren van de preferntie die het ge niet in de Vereenigde Staten. Java echter vindt nergens steun en zal dus steeds vol aandacht de ont wikkeling van zijn natuurlijke afzetgebie den moeten volgen. Deze gebieden als Britsch-Indië. China. Japan en Australië leggen de Java-suiker door alle mogelijke beschermende bepalingen enorme moei lijkheden in den weg met het doel de binnenlandsche suikercultuur verder te ontwikkelen. De aanplant van suikerriet is met 56 "'o ingekrompen, van de 179 fabrie ken zullen 79 gesloten worden. In zijn conclusie zegt de heer Ligthart, dat het vaststaat, dat de natuurlijke afzet gebieden van Java meer en meer gesloten worden, dat Japan als afzetgebied reeds verloren is en dat nergens ter wereld op den duur een voldoende compensatie voor dit verlies te vinden is. Daar het niet waar schijnlijk wordt geacht, dat de a.s. econo mische wereldconferentie iets zal bereiken op het gebied van tariefsverlaging, moet- men aannemen, dat veel fabrieken op Java, die thans tijdelijk gesloten zijn. nimmer zullen worden heropend en dat de Java-suikercultuur een blijvende be langrijke inkrimping zal moeten onder gaan. Aan de regeering is de moeilijke taak opgedragen om steeds het algemeen belang te stellen boven het particuliere en dus te zorgen .dat wat er aan suikercul tuur zal blijven bestaan, het beste van het beste is. BESTUUR CRISIS-ZUIVEL-CENTRALE Bij beschikking van den Minister van Economische Zaken en Arbeid is aan den heer J. G. Vaes, te Rotterdam, op zijn ver zoek eervol ontslag verleend als lid van het bestuur der Crisis-Zuivel-Centrale, met dankbetuiging, en is als zoodanig benoemd de heer A Hartog, te Versailles. o VERBOUW VAN SUIKERBIETEN. Het Tweede Kamerlid Bierema heeft tot den minister van economische zaken en arbeid de volgende schriftelijke vragen ge richt: 1. Is het den minister bekend, dat voor 'den verbouw van suikerbieten hier te lande dikwijls gebruik wordt gemaakt van buiten- landsch en met name van Duitsch zaad, ofschoon uitstekend in ons land verbouwd zaad in meer dan voldoende hoeveelheid beschikbaar is? 2. Is 't den minister bekend, dat Duitsch- land den invoer van Nederiandsch bieten zaad belemmeringen in den weg legt? 3. Is de minister bereid aan het verke nen van steun aan de bietenteelt de voor waarde te verbinden, dat de gesteunde sui kerbieten gegroeid moeten zijn uit in- heemsch bietenzaad? Uitgesproken: Th. J. P. Spiegeler, groentenhandelaar, Leidscheweg 183. Voorschoten R.-c.: mr. A, B. Bommezijn; cür. mr. C. R. Bentheim Sijpkens, Wassenaar. ALPHEN. Rapport Onderzoek bcgTooting. Gasfabriek, B. en W. geven toe. dat het gasbedrijf tot dusverre nog rendeerend is gebleken. Of 't in de toekomst zoo zal blijven, valt niet te voorspellen. Zij zijn van oordeel, dat de huidige depressie ook op dat bedrijf niet zonder Invloed zal blijven. B. en W. kunnen niet toegeven, dat er bij dit bedrijf te weinig vakkundig personeel is. Zij zijn er echter van overtuigd, dat de commissie van bijstand al het mogelijke zal doen, om tij voorkomende voorziening in vacatures, ir goed en vakkundig personeel te voor zien Een lid van de 3e afdeeling klaagt over de late verschijning van het verslag van de bedrijven. B en W. zijn bereid aan den directeur der bedrijven op te dragen, aan die leden, welke zulks wenschen. op een door hen te bepalen dag en uur, monde ling uitleg te geven van het Kamer-oven systeem en de electrische laadinrichting. Met leedwezen hebben B. en W. verno men, dat dit lid verder van oordeel is dat de kwaliteit van het gas. zoodanig zou zijn, dat. om een even nuttig effect te verkrii- gen. meer gas zou moeten worden ver bruikt, dan vroeger. In dit verband leggen B. en W. een van den directeur der bedrij ven ontvangen overzicht over van het af geleverde kwantum gas over een aantal overeenkomstige anderhalfmaandelijksche periode in 1931 en 1932 en van de calori sche waarde van het gas op den eersten en den vijftienden dag van elke maand in die belde jaren. Het komt hun voor, dat de daarin gegeven cijfers niet de door dit lid uitgesproken veronderstelling wettigen. Electrlciteitsbedrijf. Een lid dringt aan op de invoering van een vastrechtta rief. Hij acht dit noodwendig voor het be drijf. omdat daardoor het verbruik aange moedigd wordt van grootere kwantums. die voor den verbruiker de eenheidsprijs redu- ceeren. Een ander lid bepleit bovendien re ductie op de tarieven voor de klein-kracht- verbruiker. Naar aan B. en W. is medegedeeld, is de invoering van een vastrechttarief bij de commissie van bijstand voor de water- en lichtbedrijven, in studie. In verband met de verhooging van het tarief voor licht be staat er te minder aanleiding om voor de klein-krachtverbruikers een lager tarief vast te stellen, dan nu geldend is. Dat ta rief is juist niet verhoogd. Waterleidingbedrijf. Twee leden mer ken op dat het leidingwater als waschwa- ter minder geschikt, is. Het linnen dat er mee gewasschen is wordt binnen zeer kor ten tijd geel. Het is B. en W. niet mogen gelukken een plausibele verklaring te ge ven voor het, feit, dat het. met het leiding water gewasschen linnen binnen zeer kor ten tijd. geel zou worden. Wat de vraag be treffende te hooge meterhuur betreft ant woorden B. en W. dat er reeds herhaalde lijk betoogd is, dat in het algemeen de meterhuur welke gevorderd wordt, noodig is om de kosten van rente, afschrijving en van herstelling der meters te dekken. Voor een vergelijking, van de kwantums welke in den laatsten tijd worden afgenomen van de bedrijven met die voor dé overeenkom stige tijdvakken van een vorig jaar. legde de directeur een staatje over. dat ter In zage is gelegd. Grondbedrijf. Ofschoon ook B. en W. met leedwezen hebben vernomen dat f. 3700 meer gereserveerd moest worden, overeen komstig de in dit voorjaar vastgestelde ver ordening, kunnen zij geen vrijheid vinden, aan den hier geuiten wensch, te voldoen, omdat goedkeuring der begrooting voor dit bedrijf, onvermijdelijk zou achterwege blij ven. Ten opzichte der verlaging der grond prijzen. mogen B. en W. volstaan met te wijzen op de dezer dagen door den raad genomen beslissing. Armbestuur. Ook B. en W. zijn van oordeel, dat de taak en de beteekenis van het armbestuur in dezen abnormalen tijd, geweldig is toegenomen. Daarentegen zijn zij het er niet mee eens. dat uit dezen hoofde een reorganisatie van het armbe stuur noodig is. Integendeel. B. en W. heb ben waardeering voor de wijze, waarop dit bestuur, niet alleen zijn belangrijke, maar dikwijls ook ondankbare taak. vervult. Van hen zijn dan ook geen pjlannen te wach ten. tot reorganisatie van het bestuur. De opmerking over de waarneming van de ar menpraktijk kunnen B. en W. beamen. Herhaaldelijk hebben hun dan ook klach ten bereikt, die in den Raad weerklank vonden. Een en ander is oorzaak geweest, dat B. en W. aan de betreffende genees- heeren in Alphen vanuit Aarlanderveen ontvingen zij nimmer klachten een aan schrijving hebben gericht, waarin zij dui delijk deden uitkomen, hoe zij wenschen, dat op grond van hun instructie, zou moe ten worden gehandeld. Nadien hebben B. en W. geen klachten meer vernomen, zoo dat zij van oordeel zijn dat het treffen van nadere maatregelen, waartegen zij zoo noodig niet zou opzien, overbodig moet worden geacht. Wat de opmerking betreft, dat verandering van het alcemeen arm bestuur ook daarom noodig zoude zijn, om dat velen zouden opzien tegen een gang naar dit college, deze kunnen B. en W. niet onderschrijven. Integendeel, de uiterst hu mane wijze, waarop dit bestuur zijn taak waarneemt, is hun een waarborg dat wij zigingen in den bestaanden toestand, ook om deze reden, niet noodig is. Gezondheidscommissie. Een lid meent dat de beteekenis van deze commissie thans niet meer zoo groot is. Hij zou haar opheffing willen bevorderen. Naar B. en W. bekend is. wordt naar opheffing der be doelde commissie van hooger hand een on derzoek ingesteld. Uit de over 1931 inge diende rekening der commissie is niet ge bleken, dat voor het bijwonen van een ver gadering te Leiden, door een lid, een be drag van f. 15 werd berekend, waarover een opmerking werd gemaakt. Volgens de toe lichting is het hoogste bedrag, dat voor bijwoning van een vergadering te War mond werd uitbetaald f12.50. Burgemeesters-installatie van den heer P. J. Keyzer. Onze vroegere plaatsgenoot de heer P. J. Keyzer is gistermiddag te Wemeldinge als burgemeester geïnstalleerd. Aan de grens dezer gemeente werd hij officieel ontvan gen. terwijl hii in het centrum van het dorp werd verwelkomd door een zangver- eeniging. die hem een welkomstlied toe- HEDEN: In Stadszaal: Generale repetitie „ConIhris „Das Lied von der Glocke". 71/. Os. v: -ehoi' Katwijk aan den Rijn (Ned. Herr ijerd" Spr. de heer de Witt van Noordwhk ite v< 7 uur nam. jegrij Donderdag. rerde Doopsgez. Kerk: Weldadigheid^^®, bate van Russische geloof sgenooten.'1 Hei nam. net Stadszaal: Ohr. Oratoriumver 'ebecl Amore". „Das Lied von der Gloei,-' j' nam. ',Ma? lings Katwijk aan Zee: Gemew-len Spr. de heer J- A. Bruyn, 8 uur naciagss Katwijk aan Zee (Zaal mdei Bei Lezing te 7 uur nam. xlhie: s ave iiuis BIOSCOPEN. voor Casino-Bioscoop Hoogewoerd, 81 ff?'1 „Hare Hoogheid beveelt". 46611 1 Zondag nam. 2 uur, 4 uur 30 entg City-Theater Haarlemmerstr.,81. „De doodenzwaai". In Zaterdag nam. 2 u., Zondag te een 4 uur 30 en 8 uur. uitne Luxor-Theater Stationsweg, 8 iij, „Das schone Abenteuer". Woensdag en Zaterdag nan: hfti Zondag nam. 2 uur, 4 uur 30 en|: j^ve Trianon-Theater Breestraat, 8t °nde Movie Crazy." dS" Woensdag en Zaterdag nat; Zondag nam. 2 uur, 4 uur 30 ei/- gehoi geho De avond-, nacht en Zondagdt J- ,va apotheken wordt van Maandag 11 «riet met Zondag 22 Januari a.s. waarpm®rs door de apotheken: G. F. ReysU In straat 35, telef. 136 en A. J. Don!: ;hnge straat 31, telef. 1313. we"d Na zeggi volaf zong, alsmede door de leden van i gerwacht. In de officieele raadsvergwerd werd de heer Keyzer geïnstalleerd c geloc loco-burgemeester, wethouder A. Dzame cus. Na deze installatie bracht de: •meester woorden van dank voor de delijke ontvangst en beloofde zoo; in zijn vermogein ligt, de belangen: meen te te zullen dienen. Ook ent. D" dere personen voerden het woord - sluiting dezer vergadering maakte /JJf" gemeester met zijn echtgenoote eeir/™, rit door de gemeente en bracht C, zoek aan de scholen. Tenslotte toKL. druk bezochte receptie plaats. 0r n Ais data van de jaarlijksche :He' ganda-avonden van den B.VX. paala 6 en 7 Febr. as. Als spreken66" optreden op den eersten avond deP, A. J. Gerrevink, burgemeester va; c geest en de officier-vliegenier 5 Marine in Ned.-lndic Stemmen/ den tweeden avond ds. H. Thomas als den alsmede wederom de heer St; c9."\l Een en ander zal worden afgewlss Z1i" een filmvertooning en muziek. Aan de fa. Westmaas en Kess com: nemers alhier werd door de Ct> Dep „Ons Huis" te Zandvoort opgednrAlgo afbreken en weder opbouwen van IHo" eenigingsgebouw aldaar. BOSKOOP. Al ont< Werkloozen-cursussen. J. v opg Aan de verschillende cursussen vct de 1 tiige werkloozen, wordt thans - zoo: jonge mannen deelgenomen, t.w. twee de tuinbouw en 4 voor de bouvy Aan algemeene ontwikkeling wort allen deelgenomen. Tentzending. D opg den Uitgaande van de evangelist tentzending zullen alhier, op 29, 31 Jan. e.k. samenkomsten wordffl i. 1 den in het jeugdhuis aan de Ju''cwe| Als sprekers zullen optreden de evangelisten, Kruithof, Fijn val Baksteen en Ziegelaar. m Taricfveriaging tollen Gotidsche 1 Blijkens mededeeling van den1 g van Waterstaat, ligt het in de wanneer wederom concessie tif' a verleend voor de tollen op den C rijweg, welke concessie 31 Dett* afloopt, overwegen of de mogelijk staat te geraken tot een verlak- het tarief, hetzij, door het laten van de heffing op rijwielen, K® andere wijze. Flantsoenaanleg. Naar wij vernemen zal door werken een begin worden gei den aanleg van een plantsoen einde van de Julianastraat Bastaardsatijnrupsen-nesten- De vereeniging voor turen' wijst er op, dat op vers» plaatsen in deze gemeente nog Bastaardsatijnrupsennesten worde" troffen. Genoemde vereeniging acht het ge* de nesten te vernietigen en zie" lichtingen te wenden tot de planten»" kundigen dienst alhier. Verdronken. Sedert Zondag werd alhier verrijK beider Willem van der Stam. BjJ 's middags per fiets naar Aipt®, keerde niet terug. Reeds vermje»», dat hem een ongeluk was over!koi geen helaas op waarheid bleek te w;. Hij is gistermiddag tegen halfvip "L gemeente Alphen uit de Gouwe w», Zeer waarschijnlijk is de ongeluKM., dat zijn broekspijp tusschen de 1wi, zijn rijwiel geraakte in het watei Van der S, was ongehuwd. p

Leidsch Dagblad | 1933 | | pagina 6