I WIJ GAAN VERBOUWEN i Buitengewone Groote Opruiming 1 H.SIMONIS, HaarLstr. 138, Tsl.699 1 Jl LHDSCH DAGBLAD - Derde Blad Woensdag 18 Januari 1933 UIT DE OMSTREKEN. lllllllllllllllllllllllllllllllllllllillllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll!^ HI!IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIHIIIIIIIIIIIII[|||||||||||||||||||||||||||!IIIIIIIIIIIII AALSMEER. Het a-s. solisten-concours. Omtrent het alhier op Zaterdag 11 en Zondag 12 Febr. a.s. door „Aalsmeer's Fanfarecorps" in hotel „De III Kolom- 1 men" te organiseeren groot nationaal solisten-concours, kan gemeld worden, dat het met de inschrijvingen uitstekend is geloopen. Niet minder toch dan onge veer 70 solisten, duo's, trio's, kwartetten enz. hebben zich tot deelname opgegeven en er is dus alle reden om aan te nemen, dat dit concours een groot succes zal worden. Gouden jubileum. Gisteren was het 50-jaar geleden, dat door het verkrijgen der Koninklijke goed keuring op haar statuten, de bewaarschool alhier definitief tot stand kwam. Van die 50 jaren is Mej. de Graaf 42 jaren ais leidster aan deze school verbonden ge weest, terwijl de heer J. P. Berghoef thans reeds 25 jaar het ambt van penning meester heeft bekleed. Het ligt niet in het voornemen van het bestuur der schooi, om het vijftigjarig bestaan op bijzondere wijze te gedenken De tijdsomstandigheden en de zeer beperkte kasmiddelen noopten het tot 't besluit, om te volstaan de kin dertjes op de school te tracteeren. „De Oude Veiling"- Ter gelegenheid van het éénjarig be staan der N.V. .De Oude Veiling" is een gemaskerd bal gehouden, dat door een groot aantal personen werd bezocht. Door verschillende heeren is bij deze gelegen heid het woord gevoerd. Ongetwijfeld kan van de N.V. „De Oude Veiling" getuigd worden, dat zij gezien het groot aantal vereenigingen. dat bij haar onderdak vond in een dringende behoefte heeft mogen voorzien, 't Was dan ook wel te begrijpen, dat bij het feest van haar éénjarig bestaan de belangstelling groot was. Aan gezelligheid heeft het niet ontbroken Bij Arbeidsbemiddeling staan thans 216 werkzoekenden ingeschreven, waar van 127 land- en tuinbouwarbeiders- HAARLEMMERMEER. net beplanten der wegen in den Haarlem- mcrmeerpolder. - Het rooien van gezonde iepenboomen. -orir i olen-n les - rak' Langs den Hoofdweg in Haarlemmer- - fmeer is men thans bezig met het rooien de r van een rij flinke, gezonde iepenboomen. Toen gevraagd werd waarom deze boomen ng - onder de bijl van den houthakker moesten hom vallen, werd geantwoord, dat de eigenaar, :htf: een in de nabijheid wonende landbouwer, it o, (^26 had verkocht en liet opruimen. Hoe- t - wel het eenigszins vreemd klonk, dat niet het waterschap „de Haarlemmermcerpol- M. -der", als eigenaar werd genoemd, omdat de itaOjjoomen toch stonden langs een weg die in riV" eigendom, beheer en onderhoud aan den GJj®t>older toebehoort, berustte die mededee- _r ling toch op juiste gegeven, hetgeen ook moge blijken uit de navolgende ons in ver- band met de wordingsgeschiedenis van de- i zen polder verstrekte belangrijke gegevens. u Mr. J. P. Amersfoordt was destijds de eerste die op het beplanten van de wegen in den Haarlemmer-meerpolder de aan- q... dacht vestigde en reeds in October 1856 v. verzocht om. voorzoover zijn bezittingen 1 strekten, die beplantingen langs de wegen n-'te verrichten, hetzij voor eigen rekening of [„."anders voor die van den Polder, j, Spoedig daarop deed men een stap voor- Jv-waarts, door het opmaken van de voor- rJ"j-waarden waarop aan de grondeigenaren V.jdevdrgunning kon worden gegeven om langs „pijjde lengte- hoofd- en veldwegen voor eigen 17[ ja'ekening boomen te planten. Intusschen werd in 1865 besloten om het planten van ig je .boomen langs de dwarswegen geheel ten 11BS"-koste van den Polder te doen geschieden, jorktf' Op sommige plaatsen was het voorgeko- gvmen. dat lepenhout in 't geheel niet wilde O: ccaanslaan. Dit lag waarschijnlijk aan den .11 li grond, althans bij herhaling stierf het ntr.o:jeugdige hout ook na de meeste en beste j. i voorzorgsmaatregelen die genomen waren 6*om den groei te bevorderen. Met andere v t: houtsoorten genomen proeven leverden (betere resultaten op. Zoo werd van liever lede de Meerpolder fraaier vooral daar, bbvwaar dubbele beplanting plaats had. De jüsteöaarmede gepaard gaande uitgaven, waren tal "destijds ook niet gering. Alleen in 1865 be- «steedde men daaraan ruim f.6000 terwijl i or?in volgende jaren Insgelijks aanzienlijke a. sommen daarvoor beschikbaar stelde zoo- ,dat elke besparing door eigen houtteelt STBfverkregen. een ware bezuiniging kon wor- n td.Tden genoemd, hoe gering die aanvankelijk 'Eriiïmoge geweest zijn. unit® De ijsbaan geopend. Gistermiddag werd de langs den Kruisweg te Hoofddorp gelegen nieuwe ijsbaan, geopend. Het ijs was od verschil- Ijlende plaatsen nog niet mooi en onhe il Utrouwbaar. doch de vele liefhebbers van I schaatsenrijden hebben reeds op de be rijdbare plekken kunnen genieten. Gouden huwelijksfeest Op Donderdag 26 Januari as. zal het 50 jaren geleden zijn dat het echtpaar Willem Pols en Neeltje van Breda, wonende aan den Kruisweg alhier, door den echt aan elkander werden verbonden. Het zal dezen nog krasse oudjes op dien dag voorzeker niet aan blijken van be- langstelbng ontbreken. 25-Jarig bestaan herdacht. Gisteravond hield de Ring van Ned. Herv. Jongelmgsvcreenigingen in Haar lemmermeer in de Beurs te Hoofddorp zijn laarvergadermg. waarin tevens op eenigs- nns feestelijke wijze het 25-jarig bestaan van deze vereeniging werd herdacht. Het 3 es tuur. kan op dezen tn elk opzicht goed geslaagden herdenkingsavond met vol- loenrng terugzien- imsJ' HILLEGOM. Lezing dr. Van der SIcen. van der Sleen, de bekende f5-en verteller van reisverhalen, reedt Donderdag op voor het Nut. Zijn mderwerp is: „Bali, Lombok en Ambon", Herdenking Willem van Oranje. Met het oog op de herdenking van den 400sten geboortedag van Prins Willem van Oranje op 24 April a.s. heeft de afd. Hil- legom van den Nederl. Protestanten Bona dr. J. C. A. Fetter, Remonstrantsch pre dikant te Den Haag. uitgenoodigd op Vrij dagavond a.s. een lezing te houden over „Willem van Oranje en het Wilhelmus". De lezing wordt in de Nutszaal gehouden en vangt om 8 uur aan. Woningbouw. Ter plaatse van de vroegere timmer fabriek aan de Haven, worden door den heer K. G. Wijnen van Aerdenhout, vijf woningen en een bovenwoning gebouwd. Op dat punt geeft het een groote veran dering en verbetering. Jaarvergadering „De Hanze". De RK. Middenstandsvereeniging. heeft hare jaarvergadering gehouden met een goede opkomst. De voorzitter de heer P. Klaver hield een toespraak over het Nieuwjaar en over de crisis- Volgens het jaarverslag zijn gehouden 5 ledenvergaderingen, 6 bestuursvergade ringen en 3 gecombineerde bestuursver gaderingen met de zustervereenigingen. De laatsten hebben een gunstigen invloed op het middenstandsleven. De propaganda- commissie is niet gelukkig geweest De rekening sloot met een batig saldo van ongeveer f. 600. Het jaarverslag en de rekening zijn goedgekeurd. Een brief van de R.K. Staatspartij ovei middenstands-studieclubs is gelezen. Het bestuur zal zich oriënteeren omtrent de K.JM.V. De heer G. J. VV. Mathot rapporteerde over de vergadering van den Centralen Raad De heer P. J van der Klugt is als secretaris bij acclamatie herkozen, terwijl voor uitbreiding van het bestuur gekozen zijn de heeren Schulte. Küperjans en Nijman. In de rondvraag is gesproken over een actie, zelfs van een Hanze-lid, tegen de winkelweek, die door onvoldoende deel name niet kon doorgaan. Stukgcreden rijwiel. Een wielrijder is, terwijl hij volgens eigen verklaring op het rijwielpad van de Haarlemmerstraat reed, door een auto aangereden. Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor. maar het rijwiel was geheel vernield. De politie heeft proces verbaal opgemaakt. Per kraanwagen weggesleept. Op het snijpunt Hoofdstraat-Stations weg had een aanrijding plaats tusschen een met steenen beladen vrachtauto en een bestel-auto. De vooras en het spatbord van de laat ste waren geheel stuk. Een kraanwagen moest de bestelauto wegslepen. De zware vrachtauto kwam er beter af, ofschoon de bestuurder bekeurd wegens het in gevaar brengen van het verkeer. Het gemis van een ijsbaan op onder- geloopen land wordt hier sterk gevoeld, te meer omdat er in voorgaande jaren toen de baan nog aan de Vossenlaan was, veel van genoten is. LISSE. Filmavond van het Nut. Gisteravond werd in hotel „De Witte Zwaan" op de bovenzaal een filmavond gegeven welke zeer interessant genoemd mag worden. Na een woord van hartelijk welkom tot de aanwezigen werd tot af werking van het programma overgegaan. Het programma bestond uit de bekroonde films der Internationale amateur Smal filmwedstrijd. Vooraf werd op het doek gebracht de ontvangst van de electrische tram te Lisse, hetgeen een aardige inzet voor dezen avond bleek te zijn. Het programma bleek ook met goeden smaak samengesteld. Achtereenvolgens werden vertoond de smalfilms „Zondag te Ant werpen". „Von Diebstahl verdachtig", „Night Scenes". „Behind the Scenes" en na de pauze „Weekend", Fransche speel film. De film der Electrische tram te Lisse was door den heer L. Blok alhier opge nomen. die zich ook dezen avond wel willend met de vertooning der films heeft willen belasten. Ongetwijfeld mag deze avond goed ge slaagd genoemd worden. Na afloop bleef men nog eenigen tijd gezellig bijeen. Weer hersteld. Naar wij uit goeden bron vernemen zal ir. K. Volkersz, directeur der Rijkstuin bouwschool en Rijkstuinbouwconsulent, morgen het Ziekenhuis weer mogen ver laten. Ongetwijfeld zal een breede kring van vrienden en vakmenschen in de bol- lenwereld zich met dit herstel zeer ver heugen. Uitvoering „Adolph Kolping". In het Patronaatsgebouw gaf de Har monie „Adolph Kolping" haar eerste uit voering voor een talrijk publiek dat met groote belangstelling de verschillende nummers volgde. De voorzitter de heer A. v. d. Voort, deed een beroep op de sym pathie voor deze vereeniging. Géén winlcelbeurs! Wij vernemen, dat de Winkelbeurs niet door zal gaan. Door de fabrikanten werd 300 M2. oppervlakte gehuurd. Dit was echter niet voldoende, omdat de opbrengst der meterhuur van fabrikanten de be langrijkste bron van inkomsten moest vormen, aangezien de plaatselijke winke liers slechts f. 1 per M2. zouden hebben te betalen. NOORDWIJKERHOUT. Raadsagenda. De raad dezer gemeente komt op Don derdag 19 Jan. 1933 des nam. te 2 uur in openbare vergadering bijeen. 1. Ingekomen stukken. 2. Voorstel van B. en W. tot het op nieuw vaststellen van de schoolgeldver- ordening. 3. Schrijven van Ged. Staten ier zake van de begrooting, dienst 1933. RECLAME. 4011 en dat is da raden, dat wij morgen, Donderdagochtend, een beginnen, om hst grootste gedeelte van den voorraad weg te werken. /om met Febrnari, na de verbouwing met oen geheel nlenwen voorraad to beginnen. P.S. Wij maken van deze gelegenheid gebruik om mede te dealen, dat alleen Prima Schoenwerk door ons in voorraad wordt gohondon, dns slechte schoenen behoeft U bij ons niet te zoeken. 4041 4. Voorstel van B. en W. ter zake van de pachten van net Grondbedrijf, dienst 1933. 5. Vaststelling van de aan de bijzondere schoolbesturen over 1933 te verlesnen voor schotten op de vergoeding ingevolge art. 101 der L.O.-wet 1920. 6. Reclames tegen belastingen. Bijeenkomst „Stille Omgang." In café „De Zwaan" had gisteravond een groote feestelijke bijeenkomst plaats, gehouden door de plaatselijke afdeeling van het Genootschap van den „Stillen Omgang". De groote zaal was geheel met belang stellenden gevuld, terwijl de geestelijken uit de beide parochie's aanwezig waren. De heer J. H. M. Andriessen uit Den Haag hield een interessante voordracht met lichtbeelden over „Het ontstaan en het verloop van den Stillen Omgang in den loop der tijden". Godsdienstige liederen werden ten ge- hoore gebracht door de kerkelijke zang koren uit de parochie's van St. Jozef en St. Victor. De Jeugdherberg. In plaats van de proef-jeugdherberg „De Duinark", welke gevestigd was in een geitenschuur in ,.'t Langeveld", en welke wegens huuropzegging ontruimd moest worden, zal nu binnenkort een nieuwe jeugd-herberg gebouwd worden, uit gaande van de stichting „De Amsteloever" te Amsterdam. In samenwerking met een tiental jeugd organisaties van verschillende richtingen zal te Amsterdam door de geheele stad een geld-campagne van een maand ge voerd worden, waarna menhoopt spoe dig met den bouw te kunnen beginnen. RIJNSBURG. De Bloemenhandel. Zoowel voor export als voor binnenland blijft de vraag zeer goed en behoudens een kleine schommeling, blijven de prij zen stabiel. Er wordt momenteel nog ver diend in de trekkerij. Dat er niet zooveel is opgezet als de vorige jaren draagt hier toe ook bij. De markt wordt niet over voerd. We noteeren per dozijn: Brilliant Star 11—15 ct., Salvator Rose 2026 ct., La Matalas 1622 ct., Due de Berlin 94 cent, Flamingo 2430 ct.. Moore 1825 cent. Rose Precose 2026 ct.. Ibis 2431 cent. Gele Prins 3240 ct.. Prosperity 2025 ct.. La Reine 2634 ct.. Prins van Oostenrijk 2230 ct.. Mon Tresor 23—30 cent, King of the Yellow 2026 ct.. Wil liam Copland 3238 ct. Per 100 Mr. Tu- bergen f. 1.501.90, Courone d'or f. 2 f.2.40. El Toreador f. 1.90—2.50, Hyacin then f. 2.90—5.60. Narcissen f. 1.201.70. SASSENHEIM. Raadsagenda. De gemeenteraad vergadert a.s. Don derdagmiddag te 2 uur ter behandeling van de volgende agenda: 1. Notulen. 2. In gekomen stukken. 3. Uitvoering werken (in werkverschaffing) 4. Sluiten geldleening. 5. wijziging begrooting 1932 en 1933. 6. Verkoopprijs grond aan de Beukenlaan. 7. Crediet der kleine kweekers. Chr. Besturenbond. Men tracht alhier te komen tot oprich ting van een Chr. Besturenbond. Tot dit doel zal binnenkort een vergadering wor den gehouden der besturen van de in aan merking komende vereenigingen. „De aangekleede Bloem." De tentoonstelling „De aangekleede Bloem" 15 Februari a.s. alhier te houden mag zich in een groote belangstelling verheugen. Uit alle kringen van bloemis ten is medewerking toegezegd. Tentoonstelling van Mendcltulpen. Terwijl de natte siioemv ons in het gelaat woei, spoedden we ons naar „Bloem- iust, dat voor 't eerst'dit jaar zijn deuren had geopend, n.m.l. voor een tentoon stelling van Mendcltulpen. Hier heerschte een aangename tempe ratuur. terwijl een keur van onze voor jaarsbloemen in alle kleuren het oog ver lustigde. Het moet gezegd worden, al is liet aantal inzendingen, waarschijnlijk door tijdsom standigheden niet zóó groot als vorige jaren, de kwaliteit is prima. Zelfs zijn vele inzendingen nog liet in vollen bloei, zoo dat ook zij, die niet op den eersten dag aanwezig konden zijn, nog volop kunnen genieten, van de kleurenpracht en schitte rende vormen der Mendeltulpen. Behalve tulpen, zijn er ook enkele in zendingen Hyacinthen, n.I. „Rose Magnus' van de firma Braam en Zn. te Heemstede en „Imperator" en „Duke of West-minster' van G. v. d. Meij's Zonen te Lisse. Beide I inzendingen zijn het bezichtigen ten volle waard. Voorts zijn er nog Irissen en tros- narcisszn, doch dz hoofdschotel is: Meic'el- tulpen. Uitsluitend goede soorten die voor de toekomst veel beloven zijn ingezonden en we wagen ons niet aan een beschrijving van de vele soorten, te meer daar volgens vaklieden die soorten, die nu nog niet volkomen bloeien, binnen I of 2 dagen zeker tot zijn recht zullen komen. Door de jury werd de wisselfceker toe gekend aan de inzending der firma D. W. Lefeber en Co. te Lisse. Voor vaklieden is o i. veel te leeren, daar reeds nu blijkt welke soorten den druk der. tijden hebben weerstaan, terwijl het voor den bloemenliefhebber zeer zeker de moeite loont er eens een kijkje tc nomen. De tentoonstelling is den geheeien week geopend. Verkeers-ongeval. Terwijl de heer v. d. B. met zijn rijwiel op de Kastanielaan, die in zeer slechten toestand verkeert, reed, brak de vork van zijn fiets met het gevolg, dat hij viel en zich ernstig aan het hoofd verwondde. Dr. Huebèr verleende geneeskundige hulp. Uitvoering „Ambrosius". Voor de jaarlijksche uitvoering van de Muziek- en Zangvereeniging in hel K S A.- gebouw bestond een zeer groote belang* stelling. Nadat het eerste nummer door de Harmonie ten gehoore was gebracht, werd door den voorzitter, den heer Post, het woord gericht tot de Geestelijken, den eere-voorzitter, den hezr L. Ph. Bisschops en den burgemeester, den heer J. P. Gou verneur. Uit de groote opkomst consta teerde spr. met genoegen, dat de liefde voor de muziek nog niet dood is. Het doel van dezen avond was verder om meerdere leden te winnen en ook om de donateurs te bewegen de vereeniging niet in den steek te laten. Er dreigt een blijvend kastekort en spr. hoopte, dat de liefde voor de vereeniging zoo sterk zal zijn, dat men alles in het werk zal stellen om haar staande te houden. Het programma dat verder door „Ambrosius" onder leiding van haar directeur, den heer G. Dik uit Leiden, vlot werd afgewerkt, vond een dankbaar gehoor en werd met een daverend applaus beloond. Ook het dames-zangkoor, dat verschillende Kerstliederen en ook een paar vroolijke liederen ten gehoord bracht, oogstte succes. Na de pauze trad het gemengde koor op. De mannen zijn wat aantal betreft nog niet voldoende, hetgeen ten deele begrijpelijk is, daar de omvorming tot een gemengd koor nog slechts van korten duur is. Hopelijk zuilen meerderen door deze uitvoering tot aansluiting bij het koor bewogen zijn. Aan het slot van den avond sprak pastoor de Haan zijn waardeering uit voor de mooie prestaties: hij verwachtte ook voor de toekomst de algemeene medewerking van alle parochianen. Lezing voor „Patrimonium". Alhier sprak de heer J. Hollanden uit den Haag voor een volle zaal in het gebouw ..Concordia" voor de afdeeling Sassenheim van „Patrimonium" over het onderwerp „Dc sociale gevaren van het Fascisme". Spr. uitte zijn meening, dat Nederland voor het fascisme niet den goeden voedingsbodem biedt, evenmin als voor het communisme. Naar de uitspraak van Mussolini zelf is liet fascisme geen „export-artikel" en wat ervan in andere landen wordt gevonden is „na-aperij". Toch meende spr. dat het goed was liet beginsel van het fascisme na te gaan en dan constateeren wij in de voornaam ste plaats, dat het een stelsel is van het staats-absolutisme, d.w.z. de staat alles en alle kringen van de samenleving daaraan ondergeschikt. Hierin liggen de gevaren voor de sociale vrijheid en bij het bezien van deze beginselen waardeeren wij des te meer de voorrechten, die wij in dit opzicht hier mogen genieten, en die ge worteld zijn in den historische» groei van ons volksbestaan. Door een drietal aanwezigen werden vragen gesteld die door den spr. uitvoerig werden behandeld. De voorzitter, de heer A. Vogelaar, dankte vervolgens den heer den Hollander voor zijn rede. VALKENBURG. Jaarvergadering Valkenburg's Harmonie. „Valkenburg's Harmonie' hield in do repetitiezaal Dij den heer Ramp haar jaar vergadering. De eerevoorzitter, burgemees ter Lotsy. heette de leden hartelijk welkom. Hij verzocht den secretaris, den heer J. Oosteriee. de notulen voor te lezen, welke onveranderd vastgesteld worden. Daarna las hij het jaarverslag, waarin het afge- loopen jaar op keurige wijze de revue passeerde en met applaus beloond werd. De penningmeester de heer J. Rhijns- burger kreeg hierop gelegenheid tot het geven van een kasoverzicht, dat eveneens onveranderd vastgesteld werd. Beide func tionarissen werden door den voorzitter hartelijk dank gezegd voor hun vele werk. De directeur bracht verslag uit over de instrumenten, welke in goeden staat ver- keeren, behalve de B-bas, welke totaal versleten is. Besloten werd uit het kas saldo een nieuwe te fcoopen en dan geen uitloting te doen plaats hebben van de nog uitstaande leening. Bij de gehouden bestuursverkiezing wer den de aftredenden, de heeren J. v. d. Zwart en D. de Vries herkozen, die hun benoeming aannamen. De winteruitvocring kwam ier sprake, gezien de tijdsomstandigheden. Het be stuur kreeg opdracht hierin een beslissing te nemen. Bij de rondvraag stelde een der leden voor weer eens deel te nemen aan een concours. In beginsel werd besloten dit te doen en den raad van den directeur op te volgen, om in een lagere afdeeling uit te komen, wegens de vele jonge leden, die de vereeniging thans telt. Hierna sloot de eerevoorzitter met dank aan de leden, de vergadering. Burgerlijke Stand. GetrouwdD. A. Rosmolen en M. J. Bosman, van Barendrecht. Een ooilecte voor de stichtingen voor toevallijders te Haarlem en Heemstede brachten in de Herv. Kerk f. 19.20 op. VOORHOUT. Adres aan den Raad. Door de plaatselijke afdeeling van den Nederlandschen Bond van Arbeiders in het Land- Tuinbouw- en Zuivelbedrijf, zoomede door de plaatselijke afdeeling der Sociaal Democratische Arbeiders Partij is een adres aan den raad dezer gemeente gezonden, waarin zij verzoeken: „Aan alle gehuwde werkloozen en kost winners in deze gemeente een wekelijksche brandstoffenbijs'.ag van f. 1 te verstrekken. Door de langdurige werkloosheid wordt het te kort steeds grooter. Daarom is het oi. noodzakelijk den werkloozen dezen bijslag te verleenen". VOORSCHOTEN. Burgerlijke Stand. Geboren: Janni Pieternella, d. v, P C. Hellemond. Overleden: Christina Maria, van Dorp Veefkind 83 j. Loop der Bevolking. Gevestigd: M. C. Nell, Leldscheweg 177, van Wassenaar T. Verloop, Wijngaar- denlaan 3d, van 's-Gravenhage J. van Essen, Burgemeester Vemèdepark 4. van De Bilt. Vertrokken: L. A. Hoogweg, naar Am sterdam W. Peet, naar Rotterdam C. Sterrenbcrg, naar Kethel en Spaland J. Koppend, naar Nieuw-Helvoet. WARMOND. Jaarfeest „De Hanze" Niet iedere vereeniging bezit de kunst een leest te organiseeren, dat ieders be wondering weg draagt. Dat echter de Hanze deze kunst wel verstaat, heeft zij bij het vieren van haar jaarfeest overdui delijk getoond. De dag begon met een H. Mis. welke werd opgedragen door den geestelijken adviseur. Na afloop verzamelde men zich aan een gemeenschappelijk ont bijt in hote! „de Stad Rome waar al tersfond een buitengewoon prettige sfeer heerschte. Het eigenlijke feest had echter eerst des avonds plaats en zeer velen vulden toen de zalen van Hotel „de Stad Rome". Te ruim acht uur opende de beer Slager, de bijeenkomst, waarbij hij alie leden een hartelijk welkom toeriep inzon den den pastoor en kapelaan. Heden, aldus spr.. is het juist 5 jaar geleden, dat hier op dezelfdo plaats door prof. Angenent met een enthousiaste en gloedvolle rede aan de Warmondsche middenstanders werd dui delijk gemaakt de plicht en het groote nut zien in een standsorganisatie te ver eeniging. Was Monseigneur hier aanwezig, dan zouden wij hem kunnen zeggen, dat nu, na 5 jaren, de Warmondsche midden standers voor ruim 90 pet. in hunne katho lieke organisatie zijn vereenigd. Nadat spr. allen verder een prettigen en genoeglijken avond had toegewenscht droeg hij de ver dere leiding van den avond over aan het feestcomité. Dc voorzitter van dit comité, de heer C. M. van Stijn Jr. opende met een kernachtige speech dc feestelijke bij eenkomst waarbij hij speciaal wees op het doel van een dergelljken avond u.i. het saamhoorigheidsgevoel van de leden onderling te vergrooten. Hierna werd over gegaan tot het rijkelijk gevarieerde pro gram, waarin het bekende duo Joo en Nelli het lcc-wenaandeel hadden. Wij hebben voor dit duo niets dan lof en de keuze der feestcommissie om dit duo te arran- geeren bleek een zeer gelukkige. Wat is er heerlijk en smakelijk gelachen en om de veie rake zetten, om dc van humor tintelende voordrachten! Het werd zeer laat toen de voorzitter aan het woord kwam om allen een woord van dank te brengen die aan liet weislagen van dezen avond hun krachten hadden gegeven. Vooral de feestcommissie bestaande uit do heeren v, Stijn, Leenen, Papot, Koks en van rier Vobren komt een bijzonder woord van hulde toe. Ook komt een woord van dank toe aan den heer Schzjjvers, die gehee» belangloos dezen avond verzorgde met een keur van gramofoonplafen. ZEVENHOVEN. Voor de Zending. Door de leerlingen der Chr. School is in 1932 voor de zending een som van f.52 bijeengebracht, te verdeelen aan de Herv. en de Ger. Zending. Een viertal steunverzoeken zijn door den Raad dezer gemeente ingewilligd. ZOETERWOUDE. Moedercursus. Vanwege de Ver. het „Wit Gele Kruis" op het Dorp alhier, zal, in samenwerking met den R.-K. Vrouwenbond, een moeder cursus worden gegeven door de prov. en- quétrice van den Zuid-Holl. Bond. Er heb ben zich reeds een 22-tal cursisten opge geven. S-B

Leidsch Dagblad | 1933 | | pagina 11