Losse nummers van ons Blad N.V. LEIDSCH DAGBLAD 193! LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Zaterdag 14 Januari 1933 re ,anst« Burgerlijke Stand v. Leiden SCHEEPSTIJDINGEN. ISt(5 aantal geboorten bedroeg 165, dat ls hoo- ger dan ooit te voren. Opnieuw wordt de raad geroepen, weer een jaar de belangen der gemeente te be hartigen. Vooral de financiën zullen veel - zorg geven. Veel voorzichtigheid en beleid wordt van u gevraagd. Ik wensch u allen veel zegen toe voor uw persoon, voor uw gezin en in uw zaak of beroep: God ls het die alles leidt laat dus op Hem uw ver- 8'U trouwen zijn gevestigd en geve Hij, waar alles duister is, licht in het jaar 1933. Wethouder D. de Bruyn IJzn. beant- Selst woordde deze rede. Hierna deelde de voorzitter mede, dat deze vergadering met spoed is belegd, in verband met een te nemen beslissing in beldej betrekking tot het hulppostkantoor op het Dorp. De begrooting der gemeente voor 1933 'Wt is terugontvangen van de Ged. Staten. Deze staan op het standpunt dat eerst de is, opcenten op de hoofdsom der personeele belasting opgevoerd moeten worden tot 150 alvorens de opcenten op de gemeente- j. fondsbelasting verhoogd worden tot 100. In verband daarmede stellen B. en W. voor de opcenten op de gemeentefondsbelasting te houden op 80 en die op de personeele belasting te verhoogen met 20. Na eenlge besnreking aldus besloten. Van de Ver. „Ziekenverpleging" is een schrijven ingekomen, waarin bezwaar ge maakt wordt tegen de vermindering van de jaarlijksche subsidie. B. en W. kunnen de aangevoerde bezwaren zeer goed begrij pen, doch zij stellen voor het bij de be grooting genomen besluit te handhaven en met den inhoud van het adres bij de behandeling van een volgende begroo ting rekening te houden. Aldus besloten. Thans was aan de orde het hulppost- ai kantoor. n De voorzitter deelde mede, dat door den aanleg van den Provincialen weg het be staande hulppostkantoor moet verdwijnen. Dit kantoor is door de Province ingaande u 1 Augustus 1933 gekocht om af te breken. Nu is iemand bereid achter in de Toren- 8t straat een nieuw hulppostkantoor te bou wen voor een huur van f.7 p. w. De kan- U.I toorhouder en de betrokken inspecteur staat dit aan. B. en W. hadden echter het UD.1 postkantoor liever langs de Dorpsstraat of langs den provincialen weg. De ingenieur van den Provincialen Wa ks terstaat, die het plan voor den nieuwen weg voorbereidt, kan echter onmogelijk 1 nog eenige vaste toezegging doen wat J 01 grond betreft voor het postkantoor. Wel heeft hij gezegd, dat het postkantoor niet u' behoeft afgebroken te worden wanneer daarin nog niet door een nieuw gebouw is voorzien. Het bestaande kan dan van de provincie tiidelilk gehuurd worden na 1 Augustus 1933. De kantoorhouder en de lens; betrokken inspecteur van de Posterijen wenschen echter dat de gemeente voor 15 SenE Januari e.k. beslist en waarborgt, dat voor iman 1 Januari 1934 een nieuw postkantoor ge bouwd wordt van f.7 huur per week en pnt» overigens overeenkomstig het plan waar- j j. naar een parriculier bereid is, te bouwen J achter in de Torenstraat. g„:' De meerderheid van B enW. vinoen dit te kras. Op heden is geen terrein be schikbaar. Een oud huis kooDen en dat nst afbreken of verbouwen tot postkantoor zal i niet meevallen en belangrijk meer kosten dan de huur waarvan thans sprake is. Dit meerdere moet de gemeente bijpassen. Wethouder D. de Bruyn IJzn. de rnrn- iem derheid van B. en W. in deze zaak. pleit na: voor een postkantoor in de Dorpsstraat, ooi Achter in de Torenstraat is voor vele and: menschen ongeriefelijk als men 's avonds laait of wanneer ook op het postkantoor moet nomi wezen. Velen zullen dit als een bezwaar ►endaanvoelen, dat voorkomen had kunnen hiel worden als de gemeente bouwde, intn De heer J. de Kort is het ten deele met ll«er den heer De Bruyn eens. Bestaande pan- nïtii den in de Dorpsstraat kunnen tot kantoor verbouwd worden. De heer D. de Bruyn IJzn. zegt, dat over dcis de uitvoering later gesproken kan worden. 25Eerst moet echter uitgemaakt worden of ka de raad in beginsel dien kant uit wil. p dit De voorzitter merkt op. dat hij wanneer tussc de Raad zich uitspreekt tegen de Toren straat dan tegelijk oo zich heeft te nemen den bouw van een kantoor. Anders baat die uitspraak niet. De kantoorhouder is n.l. gebonden tegenover den particulieren bou wer om spoedig te beslissen De heer J. de Kort vraagt of er geen doen aan is twee bestaande huizen vooraan in de Toren- straat tot het besproken doel te verbou wen. De heer C. A. van Dam vindt dat de gemeente wel erg het mes op de keel wordt gezet. Indien dit jaar nog gebouwd moet r. re worden zou de gemeente al heel spoedig 1 dot uit moeten zien naar grond. In aanmer- zilf king nemende dat in de kom van het dorp mert zoo goed als geen grond beschikbaar is zou de prijs weldra belangrijk stijgen van het geen ook maar eenigszins in aanmerking zou komen De plaats achter in de Toren straat ls wel niet ideaal doch bij de Poste rijen heeft men geen bezwaar. In verband met den ongunstigen toestand der financiën zal gekozen moeten worden tusschen onge rief of een geldelijk offer. De heer D. Bui tenhuis is er voor den kantoorhouder maar z'n gang te laten gaan. Later kan moge lijk het kantoor wel weer naar de Dorps straat teruggeplaatst worden. De heer D. de Bruijn IJzn bestrijdt dit. Als het in u'e: - de Torenstraat komt dan blijft het er. Aan de overplaatsing van zulk een kantoor zijn in verband met de telefoon enz. belang rijke kosten verbonden. De heer M. Scheel vraagt of er geen tusschenweg is. De kan toorhouder zorgt b.v. voor een kantoor in de Dorpsstraat en de gemeente getroost zich daartoe een offer. Wethouder A J. de Jong, deelt mede. dat B. en W. over deze zaak niet tot overeen stemming konden komen. Het gaat over de mate van meer of minder gerief. Wan neer het postkantoor in de Torenstraat gebouwd wordt dan is dit voor velen min der geriefelijk. Het kost de gemeente ech ter dan geen geld. Indien het in het Dorp moet komen dan zal de gemeente moeten bouwen Dit zal ongetwijfeld on- voordeelie zijn voor de gemeente. Zij kan voor een behoorlijke woning met kantoor geen plan maken dat met f.7 huur per week zich zelf dekt. Hoeveel het de ge meente zal kosten is no? niets van te zeg gen. grond er voor is nog niet beschik baar De provincie kan nog geen toezegging doen. Om nu heden nog. kost wat het kost. te waarborgen dat de gemeente dit jaar voor een wonin? met hutrmorika-toor zal zorgen gaat de meerderheid van B. en W. te ver. De heer D Buitenhuis merkt on dat een ged»elte van de tnwoners er slechter van wordt als* het kantoor komt in de Toren in. plaaö rllng de 1 isjes ove: hl» t vif „git; rhl. dewee e rgadï W net Wil' genïré de if de or Deze ■eft s. Vi; De rook ook ►et*#1 get^ .an. straat, 't Is echter geen algemeen belang dat de gemeente bouwt in de kom van het dorp. Ten slotte maakt het toch feitelijk weinig uit of het postkantoor in de Toren straat of langs de Dorpsstraat komt. De heer D. de Bruijn IJzn. vindt het wel een groot bezwaar. Men heeft er dagelijks mede te maken. Bovendien wonen ten op zichte van het kantoor driemaal zooveel neringdoenden in het Westelijk deel van het dorp als in het Oostelijk deel. De heer C. A. van Dam merkt op dat met een brievenbus in het dorp al aan veel bezwaren tegemoet gekomen kan wor den. Wel heeft het verloop der zaak een onaangename kant. Met een beetje geduld zou er mogelijk vanzelf een oplossing ko men. Wanneer de doorbraak van den nieu wen weg door het dorp is tot stand geko men openen zich ongetwijfeld meerdere perspectieven. Hij stelt voor: „aan den In specteur van de Posterijen mede te deelen dat de Raad de Torenstraat geen geschikte plaats vindt en er voor is dat het in de Dorpsstraat komt. Echter heeft de Raad er bezwaar tegen te waarborgen dat aldaar nog dit jaar door haar een nieuwe woning met hulppostkantoor gebouwd wordt en zoekt in verband daarmede het bouwen in de Torenstraat op te schorten, en het bestaande hulppostkantoor ook na 1 Aug. 1933 voorloopig nog te blijven huren op dat dan uitgezien kan worden waar zich een geschikte gelegenheid opent. De heer D. Buitenhuis merkt op dat de kantoorhouder een mooie aanbieding heeft n.l. f.7 huur per week en die wordt thans uitgespeeld tegen de gemeente. De Voorzitter deelt mede dat de parti culiere bouwer binnen enkele dagen de be slissing wil weten van den kantoorhouder, anders vervalt het aanbod. Na nog wat heen en weer gepraat wordt over het voorstel van „en heer C. A. van Dam gestemd en met alg. st. aangenomen. Na rondvraag volgt sluiting. Naar ons wordt medegedeeld, is tegen toelating van den heer K. van der Torren als Hoofdingeland van Rijnland door Ged. Staten bezwaar gemaakt, zoo dat zeer waarschijnlijk opnieuw een ver kiezing zal plaats hebben. NIEUWVEEN. Burgerlijke Stand. Getrouwd: A. J. Theunis en N. Stichter; A. M. Spaans en G. Plomp. Loop der Bevolking. Vertrokken: P. Geit. naar Utrecht: G. v. d. Vaart, naar Vleuten: G. Plomp, naar Haarlemmermeer; N. Stichter en gezin, naar Amsterdam; J. Vis, naar Aalsmeer. Gevestigd: M. v. Santen, van Buurwat- sen; M. jettinghof, van Dordrecht; K. v. Eerten, van Den Haag; L. v. d. Kuil, van Gouda; E. Mantel, vao Aalsmeer; W. Meina, van Bornedeel. Jaarvergadering Eicrenveiling. In café Schreuder werd een jaarvergade ring gehouden door de Nieuwveensche Eierveiling onder voorzitterschap van D. Joha. De jaarverslagen werden voor e.ezen. Het batig saldo bedraagt f. 24.20. De boe ken werden goedgekeurd. Dé contributie werd wederom op f. 1 per lid vastgss'.eid. Bestuursverk esing. Aftredend was Joh. C. Bulk die herko-en werd. In de plaats van den heer W. J. Rijlaarsdam dia bedankt had werd gekozen de heer C. Campfens. Na een geanimeerde rondvraag volgde sluiting. Het inwonersgetal is in 1932 gestegen van 1680 tot 1739. Tegen een tiental ingezetenen is proces verbaal opgemaakt we.ens het nog niet aansluiten bij de Waler.eiding RIJNSATERWOUDE. Jaarvergadering der Eierenveiling. In het café van J. W. de Boer, hield de eierenveiling haar 7de jaarvergadering. De voorzitter de heer C. v_n Tol. opende met een kort woord deze vergadering en sprak de hoop uit, dat ondanks de crisis, die zich ook in onze eierenveiling doet gevoelen, de veiling door eendrachtelijk samenwerken kan blijven bestaan. De notulen van den secretaris den heer S. J. Visser werden on veranderd vastgesteld. Hierna volgde het jaarverslag van den penningmeester den heer W. Dorrepaal. De inkomsten over 1932 bedroegen in totaal f8026.25. De uit gaven in totaal f. 8040.36, alzoo een na- deelig saldo van f. 13.61. De veiling beschikt echter nog over een spaarbankboekje van f. 92.57. Volgde het jaarverslag van den secreta ris. Hieruit bleek dat er in 1932 aangevoerd waren 250.000 kippeneieren, welke een ge middelden prijs van f. 3.40 per 100 hadden opgebracht. 16785 eendeneieren tegen een gemiddelden prijs van f. 2.90 per 100. De beide aftredende bestuursleden de heeren B. Rosenboom en G. v. der Meer werden bij acclamatie herkozen. Beiden namen hun benoeming aan. De voorzitter bracht een woord van dank uit aan den lieer J. W. de Boer. die toch altijd zijn zaal gratis voor de veiling dispo nibel stelt. Evenzoo den heer J. de Rijk, die ook altijd voor de veiling belangloos klaar staat. Ook de secretaris en penningmees ter vooral de laatste, de heer W. Dorre- paal, die tevens de1 functie van afslager waarneemt ontvingen een woord van dank voor hun werk in het belang van de vel ling gedaan. Op een vraag van den heer A. v. d. Knijf of er in 1933 weer voor 6°/» ge veild zal worden, werd bevestigend geant woord. Met een wenk aan de leden om toch de eieren snel mogelijk naar de vel ling te sturen, daar dat zeker de waar de verhoogt, sloot de voorzitter deze ver gadering. TER AAR. Kringvergadering L.T.B. In het Patronaatsgebouw vergaderde onder leiding van den heer C. Huigsloot en in bijzijn van den geestelijken advi seur de kring Roelofarendsveen van den L TB. Na opening der vergadering door den voorzitter gaf de heer Jac. Groen een uit eenzetting van de Tuinbouw-Steunwet. Spr. gaf als zijn meening o.m. te kennen, dat de door de Regeering beschikbaar ge- 1 stelde 5 mlllioen gulden niet voldoende zullen zijn, althans niet wanneer de Re geering de door de daartoe ingestelde commissie geadviseerde richtprijzen hand haaft. Echter houden de organisaties zich vast aan de door den Minister toegezegde me dewerking om zoo noodig te trachten dat meer geld beschikbaar zal worden ge steld. Verschillende leden uitten hun te leurstelling over het lange uitblijven der uitkeeringen, waarop de heer Groen uit eenzette dat aan de voorbereiding verba zend veel werk is, ondanks de groote me dewerking van de veilingen. Desgevraagd antwoordde de heer Groen, dat het onwaarschijnlijk geacht moet worden, dat ook voor de doorgedraaide producten steun zal worden gegeven aan gezien het onmogelijk is de getallen thans nog na te gaan. Men toonde zich zeer nieuwsgierig naar de voorgestelde richt prijzen; echter zijn deze aldus spr., nog geheim. Eerst moet de mtnisterieêle goed keuring zijn verkregen. Nadat ook de heer C. v. d. Hoorn nog de kwestie der doorgedraaide groenten be sproken had, besloot men te trachten dat ook deze alsnog onder de steunregeling zullen vallen. Bovendien besloot men te vragen om: a. om ook voor 1933 eenzelfde steunre geling toe te passen: b. voor zoover inkrimping van den tuin bouw moet plaats hebben hiervan uit te zonderen de oude centra van tuinbouw; c. goede producten, die den minimum prijs niet opleveren, onder de Tuinbouw- Steunwet te brengen, aangezien juist deze voor de tuinders van het meeste belang zijn d. de steun gedurende het seizoen en niet na dien tijd te doen uitbetalen. Na beantwoording van enkele vragen, spoorde de geest, adviseur de leden aan om hun onverwoestbaar vertrouwen te bliiven stellen op God en tot onderlinge liefde en verdraagzaamheid. Hierna sloot de voorzitter deze. door ruim 200 personen bezochte vergadering. Burgerlijke Stand. Geboren: Hendrikus Cornells Maria, Z. van Joh. v. d. Jagt en A. H. S. M. Winter Theodora, D. van H. v. Tol en A. M. Lent-'ng Jacobus, Z. van C. van Kessel en E. Pieterse Margaretha Cornelia Maria D. van Q. C. V. Wieringen en M. Oomen Wilhelmina Maria, D. van M. Lek en C. M. Akerboom. Overleden: E. E. Stoof 69 j., echtg. van G. v. Scherpenzeel te Alphen. Gevestigd: G. Kalshoven van Nieuw koop M. v. d. Veer van Alkemade J. P. Zoet van Alkemade A. A. P. v. d. Water van Edam. Vertrokken: R. Kempenaar naar Leer- sum C. Esveld naar Zevenhuizen N. Jansen naar Rijnzaterwoude C. Ver boom naar Leiden. UITVOERING TEN BATE VAN HET CRISIS-COMITÉ. Een zeer geslaagde avond. Hoewel <je bezetting van de zaal beter had kunnen zijn er waren met inbe grip van medewerkenden, comité-leden, enz. ruim 200 personen aanwezig mo gen wij reeds dadelijk -vaststellen dat de weldadigheidsuitvoering, met medewer king van diverse vereenigingen gegeven ten bate van het plaatselijk crisiscomité, een groot succes is geworden. Toen de heer Kammeraat. voorzitter van het crisis-comité een openingswoord had gesproken, waarin hij naast alle aan wezigen inzonderheid den Burgemeester welkom heette, trad allereerst de R.-K. muziekver. „Arti et Religioni" op het po dium en onthaalde het publiek op haar bekehde pittige muziek. De zangvereeni- ging van de afd. Volksonderwijs „Z.A.V.O.T.A." bracht afwisseling met eenige mooi uitgevoerde zangnummers, waarvan wij speciaal vermelden „Morgen zang", „Stil rust de zee", „De klok van Teun" en niet te vergeten het tenorsolo van den heer v. Dam „Van een Konings- vrouwe". Hierop trad de Chr. Zangvereen. „Looft den Heere" voor het voetlicht en wij doen zeker geen der andere vereenigingen in haar prestaties te kort wanneer wij ver melden dat dit gedeelte van het program ma uitblonk door beschaafde uitvoering en goede harmonie, wat trouwens, gezien de lange staat van dienst van deze zangclub niet te verwonderen is Van het R.K. Dameskoor, dat voor de eerste maal voor het publiek optrad, mag zeker, gelet op de fraaie en zuivere wijze waarop een 6-tal nummers werd gezon gen, voor de toekomst nog veel worden verwacht. Het met veel gevoel door mej. Leida Bluis gezongen „Zonnelied" van Catharina v Rennes, wekte aller bewon dering. Het is een feit dat. zooals de voorz. in zijn slotwoord zeide, avonden als deze het verlangen doen ontstaan naar meerdere van dit gehalte. Dank bracht de voorz. voorts aan het R.K. Kerkbestuur voor het belangeloos afstaan van de Zaal en aan de medewrkende vereenigingen voor haar belangeloos optreden. Met inbegrip van de opbrengst van een gehouden loterij leverde de avond, naar ons werd medegedeeld, een batig saldo van pl.m. f. 140 op. Tenslotte zij vermeld dat „Arti et Reli gioni", „Z.A.V.O.T.A." en het R.K. Dames koor onder leiding stonden van den heer C. van Dam, terwijl als directeur van „Looft den Heere" reeds jaren optreedt de heer M. J. Markx, WADDINXVEEN. Pachtverlaging. Door het bestuur van den Zuidplaspolder, ls Desioten de huurprijzen van de pachters van gTas- en weiland ge'egen in dien polder met 50 pet. te ver.ltgen. De Jolianastraat. De Julianastraaf alhier, die ivero' dooi getrokken van de Jan Durrekenskade naar den Kerkweg. is thans gereed gekomen. Voor bet verkeer is daarmede een zeer groote verbetering tot stand gekomen. Onze plaatsgcnooten de heeren E. J. van Beek en G. van 't Wout slaagden voor het examen Engelschc Hande'scorrcs- pondentie. Beiden waren leerlingen van den heer Kremer te Boskoop. Overzicht onzer belangrijkste Veemarkten. Op de slachtvee-afdeelingen bleven ook deze week tot op het einde toe de rijen dik bezet, met als gevolg een blijvende moeilijken handel. De prijzen waren dan ook weer onbevre digend. Moeten wij een zuivere noteering maken, dan was deze voor 1ste kwaliteit f. 0.620.65; 2de kwaliteit f. 0.540.60 en 3de kwaliteit van f. 0.50 tot beneden de f. 0.40 per K.G. geslacht gewicht. Slechts een enkel extra fijn kwaliteit beest kon boven de f 0.65 per K.G. opbrengen. De prijzen zijn dus de laatste weken nog v/eer met een paar cent per K.G. te- ruggeloopen en als we dan op de magere markten zien, wat er nog voor de goede vare koeien, geschikt voor de mesterij, besteed wordt, zijn hiervoor de prijzen evenals het vorige voorjaar, wederom in verhouding te hoog. Gistermorgen zagen wc op de markt hier ter plaatse nog verschillende goede vare koeien voor f. 175 tot bij de f. 200 ver- koopen. Beste versche melkkoeien deden slechts weinig meer .De noteeringen zijn dus nog lang niet in het evenwicht. Toch zijn de melkveeprijzen op heden vrij vast. We constateeren reeds eenige weken achtereen even meer handel en eerder duurder dan goedkooper. Voor slachtkalveren was de afgeloopen week zeer ongunstig te noemen met sterk zak kende prijzen voor de mindere kwaliteiten vette kalveren. Noteering varieerde van 15 tot 32 cent per pond levend gewicht. Nuchtere slachtkalveren f4f8. Dito fokkers f. 10f. 16 per stuk. Op de woivee-afdeelingen was evenmin het handelsverloop gunstig Wel werden de ruimer aangevoerde kwantums door de exporteurs opgekocht, doch daar voor de komende week de heffing, zooals we gis termorgen reeds hoorde, op f. 0.56 per K.G. ls gesteld, waarbij nog komt f. 0.40 aan onkosten en invoerrechten, ls dus op een schaap van 30 K.G. geslacht, bijna f30 wordt dus deze export bijna onmogelijk gemaakt. De boer kreeg er gisteren voor schapen van dit gewicht f. 13f. 13.50. Deze weiderij kost dus dit jaar weer veel geld. Het fonds dat nu bij elkaar is ge vormd beloopt ongeveer 4 ton en zal, als we goed zijn ingelicht worden benut als steun aan de schapenfokkerij, terwijl juist deze geen verliezen heeft geleden. De Noord-Hollandsche en Texelsche fokkers hebben hier op de Zuid-Hollandsche markten voor de jonge lammeren nog goede prijzen gemaakt, terwijl de weiders de verliezen hebben geleden en dan ook de heffing hebben betaald. Onze weiders, waarvan zeer vele in den Rijnstreke, zullen goed doen om daar ter bevoegder plaatse, in dit geval aan het vleesch-exportbureau te Nijmegen eens goed op te wijzen, anders zien we er van komen dat het geld wordt verstrekt, aan hem die het niet toekomt. De weider en niemand anders zal het in de eerste plaats moeten worden uitgekeerd. De varkensmarkt viel deze week niet mee. De prijzen der vette soorten waren iets lager. Op de magere afdeelingen was men dan ook niet zoo vlug met het bie den als de vorige week. De prijzen bleven hier echter nog vast. VAN DER S. zijn behalve aan ons Bureau ook verkrijgbaar bij de Firma A. HILLEN - Stationsweg Firma A. J. H. W1JTENBURG, Haarlemmerstraat 2. W. G. J. VERBURG. Sigarenhandel, Heerenstraat 2. Fa. A. SOMERW1L Azn. Hoogew. 24 A. M. v. ZWICHT - Breestraat 126 Joh. HOGERVORST, Haarl.str. 128 en bij BOEKHANDEL VAN DER VEEN Geversstraat No. 59 - Oegstgeest en des Zaterdags bij A. H. v.d VOOREN. H Rijndijk 74 Kiosk Prinsessekade. ZWAMMERDAM. Loop der bevolking in 1932. Aantal inwoners op 31 December 1931: 1144 m., 1192 vr. totaal 2336. Geboren 33 m. en 33 v."., totaal 66. Gevestigd 108 m. en 140 vr. totaal 248. Vermeerdering 141 m. en 173 vt. totaal 314. Overleden 13 m. en 11 vr. totaal 24. Ver trokken 94 m. en 134 vr. totaal 228. Ver mindering 107 m. en 145 vr. totaal 252. In totaal vermeerderde de bevolking dus met: 34 in. en 28 vr. Totaal 62.. Derhalve bedroeg het zielental op 31 December 1932: 1178 m. en 1220 vr. Totaal 2398. Er werden 19 huwelijken gesloten en 1 <*cht scheiding ingeschreven. Burgerlijke Stand. Getrouwd: Hendrik van Dommelen, wed. van Agatha Honkoop, 34 jaar, te Gouderak en Aletta van Dijk, j d. 37 jaar. In liet Patronaatsgebouw alhier, zal een inwend ge verbouwing plaats vinden, waardoor een gizzli e kimer zal ontstaan, voornamelijk ten behoeve van de St. Joseph- gezellen. Alhier is een afdeeling van de S.D.A.P. opgericht, waarvan het bestuur bestaat uit de heeren G. W. Beunder, voorzitter; G. Zaal, secretaris en C. Verbree, penning meester. GEBOREN: Maria Geertruida Josephina, d. van H. H. Lauen en Th. Recker Nicolaas Evert, z van J. Brandhorst en T. J. Gelderblom Hendrik, z. van W. Blok en J. Ezinga Eduard Adolf Gerardus, z. van A. P. F. H. Brunt en H. G. B M. V. Wu'obels Willem, z. van J. A. van Vliet en L. Klein Nellie, d. van H. J. de Vringer en A J. Vos. OVERLEDEN: D. Teske, wedn., 89 jaar G. L. Jansen, zoon, 26 jaar J. van Groeningen—van Evert, vrouw, 69 jaar P- Jaspersc, man, 62 jaar. o ONDERTROUWD: A. M. Tlr. J. Naninck, j.m., 22 jaar en E. A. van Vlimmeren, jd-, 22 jaar. DE KANTOREN DER zijn iederen werkdag geopend vanaf ha!f 9 des morgens tot half 6 namiddags. Zaterdags vanaf 8 uur 's morgens tot 4 uur 's middags Zondags den geheelen dag gesloten. KON. PAKETV. MIJ. BARENTSZ, 12 Jan. van Durban naar Reunion. VAN SPILBERGEN, 12 Jan. van Mahe n, Penang. LE MAIRE, 11 Jan. van Batavia n. Mau ritius. SILVER-JAVA-PACIFIC LIJN. BATOE, 12 Jan. van Pacific Kust te Cal cutta. ROTT LLOVD. KOTA TJANDI, thuisreis. 12 Jan. té Be- lawan. BALOERAN, uitreis, 12 Jan. n.m. 1 u. van Colombo. DEMPO, thuisreis, pass. 13 Jan. v.m. 2 u. Sagres. KOTA BAROE, thuisreis, 12 Jan. n.m. 7 u. van Marseille. TAPANOELI, 13 Jan. van Java te R'dam. BLITAR, thuisr., pass. 12 Jan. Perim. JAVA-CHINA-JAPAN LIJN. TJISALAK, 11 Jan. van Batavia n. Sama- rang. TJIBESAR ,12 Jan. van Macassar n. Kobe. TJISADANE, 12 Jan. van Shanghae te Manilla. TJiSAROEA, 11 Jan. van Batavia te Shanghaae. HOLLAND—OOST-AZIE LIJN ARENDSKERK, 11 Jan. van Manilla n. Hongkong. KON NED STOOMB-MIJ. ORANJE NASSAU, uitreis, pass. 12 Jan. Ouessant. HELDER, thuisreis, was 12 Jan. 8 u. 25 vjïi, 120 mijlen N. van Lands End. EUTERPE, 13 Jan. van Amst. te R'dam. FAUNA, 13 Jan. van Amst. te R'dam. IRENE. 12 Jan. van Triest n. Fiume. PERSEUS, Amst. n. Kopenhagen, pass. 13 Jan. Holtenau. PLUTO, 13 Jan. van Kopenhagen te Aar- huus. POSEIDON. 12 Jan. n.m. 4 u. 30 van Grangemouth n. Paramaribo. ARIADNE, 13 Jan. van Amst. te Hamburg. COLOMBIA, 13 Jan. van Amst. n. W, Indië. MIJ. „NEDERLAND". TARAKAN, thuisreis, pass. 11 Jan. Gi braltar. TABINTA. uitl"., 13 Jan. van Suez. TALISSE, uitr., 13 Jan. van Suez. ROTTERDAM—ZUID—AMERIKA LIJN ALCYONE, 13 Jan. van Hamburg te Rot terdam. MIJ OCEAAN. POLYPHEMUS, 11 Jan. van Amst. te Hamburg. HOLLAND—AFRIKA LIJN. KLIPFONTEIN, 13 Jan. van Hamburg te Amsterdam. HEEMSKERK, uitr., 13 Jan. van Suez. RON BOLL. LLOYD. ORANIA. wordt 14 Jan. van. 9 u. van B. Aires te IJmuiden verwacht. KENNEMERLAND, thuisreis, 12 Jan. n.m. 3 u. van Pernambuco. HOLLAND—AMERIKA-LIJN. DINTELDIJK, Pacific Kust n. R'dam, ia Jan .van Hiverpool. DIVERSE STOOMVAARTBERICHTEN. STRYPE, 13 Jan. van Swansea n. R'dam. JONGE ANTHONY, 12 Jan. van Antwer pen n. Cardiff. JONGE ELISABETH, 12 Jan. van Cirtha- gena n. Hamburg. OOSTZEE, sleepboot, 12 Jan. n.m. voor- gaats van Landscrona met het s.s. ..Etna" opsleeptouw. WAALHAVEN. 10 Jan. van Libreville te Kenje. JOBSHAVEN, Antwerpen n. B. Aires. pass. 11 Jan Fernando Noronha. DELFSHAVEN, naar Wilmington, pass. 12 Jan. Bevezier. JOSEFINA, 11 Jan. van Balik Pappan te Manilla. VLIETSTROOM, 11 Jan. van Amst. te Huil. 3—3

Leidsch Dagblad | 1933 | | pagina 7