LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Zaterdag 14 Januari 19]] y KERK- EN SCHOOLNIEUWS. FINANCIEN. Crematie en Auto-Transport KUNST EN LETTEREN. Steunt met Uw gaven het Leidsch Crisis-Comité. LAND- EN TUINBOUW. RECHTZAKEN. UIT DE RIJNSTREEK. AGENDA. ppirnr VOOR ZONDAG 15 JANUARI. LEIDEN. Doopsgez. Gem.: Voorm. halfelf. ds. Bonga. Eglise Wallonne: dix heures et demle, M. E. Brandligt, pasteur Groningue. Evang. Luth. Gem.: Voorm. halfelf, ds. Makkink. Rem. Geref. Gem.: Voorm. halfelf. dr. Tjalsma. Ver. van Vrijz. Hervormden (Volkshuls): Voorm. halfelf. dr. Boersema. Geref. Kerk In H.V. (Gerecht 10): Voor middag 10 uur en nam. halfacht, de heer B. A. Venemans. Vrtie Kath. Gem. (St. Bon.-kapel. Vree wijkstraat 19): Voorm. halfelf. Gez. H. Mis. AARLANDERVEEN. Ned. Herv Kerk: Voorm. halftien en nam. halfzeven, ds. van Beusekom. Geref. Kerk: Voorm. halftien en nam. halfzeven, ds. Moolhuizen. ALPHEN AAN DEN RIJN. Ned. Herv. Kerk (Julianastraat): Voor middag halftien. ds. J. Stehouwer (Bed. H. D.): nam. halfzeven, ds. Waardenburg van Hoogmade. Hulpgebouw (Gouwsluis): Nam. halfzeven, ds. J. de Bruin. Kinderkerk „Bethel": Voorm. 10 uur. de heer C. A. Bos. Ned. Herv. Kerk (Oudshoornscheweg): Voorm. 10 uur, dr. J. P. Cannegieter. Evangelisatie (Hooftstraat)Voorm. halftien en nam. halfzeven, de heer A. J. Dekker. Geref. Kerk (Hooftstraat)Voorm. 10 en nam. 6 uur, ds. W. Seinen van Baarn. Chr. Geref. Kerk (v. Reedestraat): Voorm. halftien en nam. 6 uur, ds. P. Zwier. Geref. Kerk (Raadhuisstraat): Voorm. 10 uur. ds. G. Mulder: nam. 5 uur, ds. J. H. A. Bosch (Voorb. H.A.). Geref. Kerk (de RuijterstraatiVoorm. 10 uur, ds. J H. A Bosch (Voorb. H.A.); nam. 5 uur. ds. G. Mulder Lok v. Mandersloostraat: Voorm. half tien en nam. 6 uur, de heer E. wijnen van Oldenbroek. HILLEGOM. Ned. Herv Kerk: Voorm. 10 en nam. 5 uur, ds. Mulder. Geref. Kerk: Voorm. 10 en nam. 5 uur, (Voorb. HA), ds. Krabbe. Chr. Geref.: Voorm. 10 en nam. 5 uur, leesdlenst. KATWIJK-AAN-ZEE. Geref. Kerk: Voorm. 10 en nam. 6 uur, ds. Ingwersen. Geref. Gem. (Remisestr.)Voorm. 10 en nam. 6 uur, leesdienst. L1SSE. Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 en nam. 5 uur, ds. Tichelaar. Geref. Kerk: Voorm. halftien en nam. 4 uur. de heer Pvran, cand. te Heemstede. Chr. Geref Kerk: Voorm. 10 en nam. 5 uur, ds. Ponstein. Geref. Gem.: Voorm. halftien en nam. 4 uur, leesdlenst. NIEUWVEEN. Ned. Herv. Kerk: Voorm. halfelf, ds. de Jaeer Meezenbroek van Bilthoven. Geref. Kerk: Voorm. 10 en nam. 6 uur, q Speelman Evangelisatie: Voorm. halftien en nam. halfzeven, de heer van Scherpen2eeL NOORDEN. Ned. Herv. Kerk: Voorm. halftien, ds. W. de Lange van Woerden. Geref Kerk: Voorm. halftien en nam. halfzeven, leesdienst. NOORD W1JK-RINNEN. Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 uur (Voorb. H_A.) en nam. 5 uur, ds. Siddré. Geref. Kerk: Voorm. 10 en nam. 5 uur, dr. Ruys van Lisse. NOORDW1JK AAN ZEE. Ned. Herv Kerk: Voorm. 10 en nam. 5 uur (Bed H.A.). ds. Cupedo. Geref. Kerk: Voorm. 10 en nam. 5 uur, ds. Koers. Geref. Kerk in H.V. (Julianaweg 27): Nam. 2 uur. ds. Sillevls Smitt van Heem stede. RIJNSBURG. Geref. Kerk (Rapenburg): Voorm. half tien, ds. Broekstra: nam. 6 uur, ds. de Waard. Geref. Kerk (Voorh. weg)Voorm. half tien. ds. de Waard: nam. 6 uur, ds. Brocks tr sl Chr. Geref. Kerk: Voorm. halftien en nam. 5 uur. ds. de Jong. SASSENH EIM. Chr. Geref. Kerk: Voorm. 10 en nam. 5 uur, leesdienst. TER AAR. Ned. Herv. Kerk: Voorm. halftien, ds. Geerling van Oude-Wetering; nam. half zeven, leesdienst. Geref Kerk' Voorm. halftien en nam. halfzeven (H.A ds. Warnink. VOORHOUT. Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 uur, ds. Klomp. VOORSCHOTEN. Ned. Herv. Kerk: Voorm 10 uur (Voorb. H.A.) en nam. 5 uur, ds. Fortgens. Geref. Kerk: Voorm. 10 en nam. 5 uur, ds. Houtzagers. Geref. Gem. (Ambachtshuis): Nam. 5 uur, leesdienst ZEVENHOVEN. Ned. Herv. Kerk: Voorm. halftien, ds. van Wijngaarden van Nieuwkoop. Geref. Kerk: Voorm. halftien. ds. van der Bos van Oude-Wetering; nam. half zeven. leesdienst. ZWAMMERDAM. Ned. Herv. Kerk: Voorm. kwart voor tien ds. Bosman van Maassluis; nam. halfzeven, ds. Kloots van Maassluis. Geref. Kerk: Voorm .halftien, ds. Zwaan; nam. halfzeven, leesdienst. Rem. Geref Gem Voorm. kwart voor tien, mej. ds. Günther. O CHR. GEREF KERK. Bedankt: voor Papendrecht J. W. van Ree te Barendrecht. Gf.KKh KERKEN. Bedankt: voor Aardenburg G. Chr. H. Plantazie, hulppred. te Dieren- GEREF. GEM. Beroepen: te Dordrecht M. Heikoop te Utrecht. ZU1D-HOLLANDSCHE BIERBROUWERIJ. Bedrijfswinst gedaald van f- 929,037 tot f. 517,725. Aan het jaarverslag der Zuid-Holland- sche Bierbrouwerij is het volgende ont leend: Niettegenstaande den moolen zomer liepen onze bier-omzetten in het binnen land belangrijk terug. Voor een groot deel was dit het gevolg van de hevige malaise en de daaruit voortvloeiende werkloosheid, die een vermindering van de algemeene koopkracht deed ontstaan. De ongunstige invloed dezer algemeene tijdsomstandig heden werd voor het bedrijf nog ver scherpt door regeeringsmaatregelen als wijziging van de Drankwet en de winkel sluitingswet, wier slechte uitwerking ge durende de laatste helft van het boekjaar op ons bedrljfs-resultaat zeer duidelijk afteekende. Onze export ondervond eveneens den invloed van de wereldcrisis en werd bo vendien nog bijzonder bemoeilijkt door den lagen stand en onstabiliteit van het Pond Sterling, de internationale invoer beperkingen en de verhoogde invoerrech ten in verschillende landen. De bedrijfswinst daalde tengevolge van deze oorzaken van f. 929.037 tot f. 517.725. Na aftrek van rente en statutaire afschrij vingen blijft daarvan over f. 53.308. Dit be drag is onvoldoende om de noodige voor zieningen te treffen voor de afschrijving op en de reserveeringen voor debiteuren, die door de tijdsomstandigheden ook zün ge stegen en waarvoor ditmaal f. 212.926 noo- dig is. De winst- en verliesrekening sluit daarna met een nadeelig saldo van f. 159.618. Alhoewel het mogelijk zou zijn geweest om tot dekking van het grootere debiteurenverlies enkele stille reserves aan te spreken, die in den loop der tijden op sommige rekeningen zijn ontstaan, wordt er toch de voorkeur aan gegeven met het oog oo de voor de brouwerij-bedrijven niet gunstige vooruitzichten deze posten onver anderd te handhaven en het geheele ver- liessaldo af te schrijven op de debiteuren- reserve. Na deze afboeking sluit de balans zon der winst of verlies, zoodat aan aandeel houders ook ditmaal geen dividend kan worden uitgekeerd. 4,4'/. STAATSLEENING 1933. Een bedrag van f. 3.723.000 obligaties te gelde gemaakt. De minister van financiën maakt in de Staatscourant bekend, dat hij, krachtens de machtiging, hem verleend bij art. 1 der derde leeningwet 1932. met toepassing van art. 6 der wet van 29 December 1923, tot den koers van 100"'n te gelde maakt een bedrag van f- 3.723.000 4.4°/o rente dragende schuldbekentenissen ten laste van het rijk. welke schuldbekentenissen, zijnde 3723 obligatiën, ieder groot f. 1000, vormen de 4,4'h Nederlandsche Staats- leening 1933. De storting op deze schuldbekentenissen zal geschieden 1 Februari 1933. De halfjaarlijksehe counons vervallen op 1 Februari en 1 Augustus. De leening heeft een loontijd van ten hoogste 40 jaar. Versterkte aflossing wordt voorbehouden. Telkenjare. te bezinnen op 1 Februari 1934, worden schuldbekentenissen voor haar nominaal bedrag aflosbaar gesteld, ten beloope van ten minste 0.96 ten hon derd van het bedrag der leening, vermeer derd met het bedrag der door die ver plichte aflossingen vrijgevallen rente. RECLAME. Begrafenisonderneming G- M. SEUGLING Kosterij Evang. Luth. Gem. (Middelweg 36 Tel. 3101 Leiden „ZU JEDEM KOMMT EINMAL DAS GLÜCK". Dinsdag 24 Jan. a.s. zal in den Schouw burg worden gegeven: „Zu jedem kommt einmal das Glück" (Kleine Dora), ontleend aan Charles Dickens' werk, waarvan de wereldpremière kortgeleden in den Prin- cesse Schouwburg te Den Haag heeft plaats gevonden. Het libretto werd ge schreven door Richard Kessler, terwijl de muziek werd gecomponeerd door Eduard Könnecke. De regie berustte als gewoon lijk in handen van Fritz Hirsch; Jozef Ziegler dirigeert het orkest; Heinz Lingen studeerde de dansen in. De decors zijn naar ontwerpen van Gerard Vroom ver vaardigd; de costumes werden door Ella Bei vervaardigd naar ontwerpen van Ger- dago. Voor de vertolking van de titelrol werd onmiddellijk aan Friedel Dotza gedacht. Zij speelt voor Kleine Dora, de beminne lijke dochter van den ouden William Dor- rit. Fritz Hirsch speelt voor William Dorrit> een zeer bijzondere figuur en volgens diens verzekering een zijner liefste rollen. Voorts Paul Harden. Fritz Geiger, Claire Clairy, Elly Krasser. Sallaba, Albert May, Walter Triebei, Herbert Weissbach enz. De handeling speelt zich af omstr. 1815. NIEUWE UITGAVEN. Van het reisbureau „American Express" ontvingen wij een keurig verzorgden gids van Italië. Behalve foto's bevat het boekje dat in de Engelsche taal is gesteld tal van interessante bijzonderheden over de ver schillende voor het vreemdelingenverkeer in aanmerking komende steden onder ver melding der uitstaoles welke van deze centra uit ondernomen kunnen worden. HOOFDBESTUUR VAN „BLOEMBOLLEN CULTUUR", Het „Weekblad voor Bloembollencultuur" meldt o.m-: Op de eerste vergadering in het nieuwe vereenigingsjaar werden de nieuwgekozen leden van het hoofdbestuur, de heeren P. Bakker Mzn„ A. Bergman en C. H Kramer, geïnstalleerd. Tot ondervoorzitter werd de heer J. Valkering Tzn. herkozen en de leden Van Doorne, Bakker en Kra mer aangewezen om eerstdaags de reke ning van den penningmeester over 1932 na te zien. In de commissie van toezicht op den proeftuin werd de heer Bakker verkozen De aftredende leden van het scheids gerecht werden herbenoemd en de open gevallen plaatsen in de commissie voor de Nomenclatuur cn de bloemenkeuringen vervuld overeenkomstig de voordrachten der sub-commissie. De heer Bergman zal als voorzitter der sub-commissie voor Bol-Iris optreden, waarin hij werd gekozen. Het voorzitter schap der sub-commissie voor Tulpen zal bij den heer Chr. Eggink blijven berusten, terwijl den heer Jan Heemskerk zal ver zocht worden de leiding der sub-commis sie voor Gladiolus te aanvaarden. De voor het Landbouwverslag 1932 ge vraagde gegevens over het bloembollen- bedrijf werden vastgesteld. De onderwerpen die bit de rondvraag der 170e algemeene vergadering waren ter sprake gekomen, werden behandeld. Aan de Tweede Kamer zal een adres ter onder steuning van het aanhangige wetsontwerp tot afschaffing van den zomertijd worden gezonden. Een door de sub-commissie voor Hyacin then gewenschte verandering in het regle ment voor de toekenning van Get. Eerste Klasse aan hyacinthen. werd aanvaard- Voortaan zal voor beoordeéling voor dit getuigschrift geen getuigschriftvan den proeftuin meer verlangd worden. Een be paling in het reeiement voor de bloemen keuringen zal worden ontworpen, die aan inzenders voorschrijft, de namen der in gezonden artikelen, die de commissie van beoordeeling heeft vastgesteld, tijdens de bezichtiging onveranderd te laten. De gang van zaken met betrekking tot het door het Centraal Bloembollen Comité aan de regeering voorgestelde saneerings- plan kwam ter sprake, mede doordat het advies was gevraagd over voordrachten, door de daarvoor in het plan aangewezei. organisaties ingediend voor de uitvoerende commissies, voor het geval de regeering het plan aanvaardt. De wenscheliikheid werd door de ver gadering uitgesproken, naar aanleiding van een ingekomen schrijven, dat in het saneerinesplan in plaats van het artikel Crocus de Bol-Irissen zouden worden op genomen. Besloten werd zoo spoedig mogelijk de noodige stappen te doen voor het vormen van een waarborgfonds voor de in 1935 te houden tentoonstelling. KANTONGERECHT TE LEIDEN. Volgende vonnissen zijn geveld: A. W. v. H. Sassenheim, overtr. der in validiteitswet f. 10 of 5 d.; Th. A. v. d. O. overtreding der arbeidswet f. 15 of 10 d.; H. v. d. M. Rijnsburg. overtr. van het melk besluit f.3 of 2 d.;-A. N. Katwijk, openbare dronkenschap f.5 of 3 d.; K. A. T. Voor schoten overtr. der arbeidswet 2xf. 3 of 2x2 d.; P. M. V. idem 4xf. 3 of 4x2 d.; Ch. P. H. den Haag. over. der motor- en rijwiel- wet f. 1 of 1 d.; J. K. Abbekerk geen sig nalen geven wanneer de veiligheid van het verkeer zulks vordert f.5 of 3 d.; J. B. Noordwijk loopen op verboden grond f. 10 of 5 d.: G. C. S. links van den weg wiel- rijden f.3 of 2 d.; C. v. R. overtreding der verord Leiden op de straatpolitie f.2 of 1 d.; H. N. te Leiden op den openbaren weg voetballen f.1 of 1 d.; Ch. B. Katwijk, wlelrijden over een gesloten verklaarden weg f.2 of 1 d.; G. T. id. id; H. V.. links van den weg wielrijden f.3 of 2 d.; W. P. E. B. te Katwijk zonder vergunning op den openbaren weg muziek maken f2 of 1 d.: J. M. zwervende openb. dronkenschap f. 5 of 3 d.: D. v. S. id. id.; H. A. H. Rotterdam, geen geldig rijbewijs vertoonen f.5 of 3 d.; G. R. Valkenburg Z.-H. id. f. 10 of 5 d.; G. A. V. Zoeterwoude. autorijden zonder spiegel f. 5 of 3 d.; A. v. d. E. Alnhen a. d. Rijn. wielrijden zonder licht f. 3 of 2 d.; N. F. met een voertuig rijden zonder licht f.3 of 2 d.; P. V. wielrijden zonder reflector f. 3 of 2 d.; A. H. Z. in een bocht links van den weg wielrijden f.3 of 2 d.: P. C. met een voertuig rijden over een gesloten ver klaarden weg f.2 of 1 d.; A. K. zwervende openbare dronkenschap f 5 of 3 d.: G. J. id. id.: G. H. V. Den Haag geen geldig rij bewijs vertoonen f.5 of 3 d.; C, J. id. id.; H. W. S. Bennekom id. f. 10 of 5 d.; J. de V. wielrijden zonder licht f.3 of 2 d.; L. v. d. S, Rotterdam autorijden zonder ver licht nummer met letter f 5 of 3 d.; G. H. C. V. Den Haag, autorijden zonder verlicht nummer met letter en zonder rood achter licht 2xf. 4 of 2x2 d.; W. H v. B. idem id.; M. v. S. Rotterdam, autorijden zonder ver licht nummer met letter f.5 of 3 d.; P. H. K. Amsterdam, autorijden zonder verlicht nummer met letter en zonder rood ach terlicht 2xf. 4 of 2x2 d.; A. G G. Noord- wijkerhout autorijden zonder licht f.5 of 3 d.; J. Ch. F. Den Haag te Voorschoten met een motorrijtuig te snel rijden f.6 of 3 d.; T. B. idem idem; Chr. I. Valkenburg Z.-H. overtreding der leerlichtwet f. 5 of 3 d.; G. O. idem idem f. 5 of 3 d.; P. S. Rijns burg geldig rijbewijs vertoonen f. 10 of 3 d.: N. B. Den Haag autorijden zonder verlicht nummer met letter f. 5 of 3 d J. v. D. Kat wijk. wielrijden zonder licht f. 2.50 of 1 d.; H. O. Katwijk, overtreding der leerplicht wet f.5 of 3 d.; L. v. d. Z. idem idem; L. S. Noordwijk idem idem; J. H Loosduinen autorijden zonder nummer- en rijbewijs 2xf. 6 of 2x3 d.; W. M K, Heemstede, auto- autoritden zonder verlicht nummer met let ter f.5 of 3 d E. B. Rljn«burg overtr. der leerplichtwet f.2 of 1 d.; F S. Rustenberg. gem. Ursum overtr. der motor- en rijwiel- wet f. 10 of 5 d.;M. J. v. W. Noordwlik autorijden zonder rood achterlicht f.5 of 3 d.: J. F. V. Den Haag autorijden zonder verlicht nummer met letter en zonder rood achterlicht. 2xf 4 of 2x2 d S. S Amster dam idem 2xf4 of 2x2 d L F J E. idem, wielrijden zonder licht f.3 of 2 d. ALPHEN. Zilveren jubileum van den heer Van Berkel. Gisteren herdacht, gelijk gemeld, onze plaatsgenoot de heer A. v. Berkel, schilder aan de Inrichting voor gemeente-admi nistratie N. Samsora N.V. zijn 25-jarige dienstbetrekking. In het bediendenkan toor werd de jubilaris te midden van het personeel hartelijk toegesproken door een der directeuren, den heer J. B. Samsom, die de nauwgezetheid, plichtsbetrachting, maar ook de groote accuratesse prees, waarmede de jubilaris steeds de hem op gedragen werkzaamheden heeft verricht. Als blijk van waardeering bood de direc tie den jubilaris een couvert met inhoud en een fraai Engelsch eetservies aan De heer A. van der Linden, chef der expeditie, sprak als tolk van het geheele personeel en gewaagde daarbij van de bijzondere prettige omgang en hulpvaardigheid van den jubilaris, releveerde enkele van diens werkzaamheden en bood hem namens het personeel een keurig dressoir, een schuif tafel en schemerlamp aan. Dankbaar was de heer Van Berkel voor deze bijzondere wijze van waardeering en sprak den wensch uit, dat de goede verstandhou ding bestendigd zal moge blijven. Ook het verdere van den dag. dat de jubilaris in huiselijken kring doorbracht, bereikten hem nog tal van blijken van belangstel ling en gelukwenschen. Afscheid van de heeren J. H. v. d. Berg en P. Keijzer. De heeren J. H. v. d. Berg en P. Keijzer hebben afscheid genomen van de ambte naren ter gemeente-secretarie. De heer v. Berg gaat met pensioen en de heer Keiizer vertrekt naar Wemeldinge, tot welke gemeente hij benoemd werd als burgemeester. In de middaguren werd de heer Keiizer op de afdeeling financiën toegesnroken door den heer W. van Gulik, chef dier af deeling, die de groote kennis van zaken en ijver van den a.s. burgemeester prees. Als blijk van erkentelijkheid werd namens de afdeeling ambtenaren van financiën een cadeau aangeboden. Na beëindiging van de kantooruren kwamen alle ambtenaren bijeen in het nieuwe stempellokaal, alwaar de heer A. P. Tolk, hoofdcommies ter secretarie, een zeer hartelijk afscheidswoord sprak tot den heer J. H. v. d. Berg, die zoovele jaren met groote plichtsbetrachting aan de secretarie is werkzaam geweest. Tot collega Keiizer sprak de heer Tolk eveneens een harteliik afscheidswoord. Aan den heer v. d. Berg werd namens het geheele ambtenarencorps een fraaie staande schemerlamp aangeboden. Ver volgens sprak de gemeente-secretaris, de heer K. Saiverda, en bood beide heeren als blijk van erkentelijkheid ieder afzonder lijk een cadeau aan. Ir. Waardenburg di recteur van gemeentewerken, had met ge noegen samengewerkt met den heer Keij zer en den heer v. d. Berg. Tenslotte voerde het woord de heer W. Samsom als oud-collega. Deze schetste den arbeid v. d. heer v. d. Berg. inzonderheid die op de voormal'ge secretarie van Alphen Z.-H., en feliciteerde den heer Keijzer met zijn benoeming tot burgemeester der gemeente Wemeldinge. Beide vertrek kende heeren spraken een dankwoord. Naar wij nog vernemen, zal de heer Keyzer a.s. Dinsdagmiddag te halftwee als burgemeester te Wemeldinge worden ge ïnstalleerd. Aanrijding. In den Hoorn had een aanrijding plaats tusschen een vrachtauto van den Han- delsraad, die het terrein der fabriek wilde oprijden doch waarvan de bestuurder niet vroegtijdig de richting aangaf, zoodat de wagen in den flank werd aaneezedpn, door de vrachtauto bestuurd door W. G. v. N„ komende uit de richting Utrecht. Beide wagens werden hierbii zwaar beschadigd. Waarschijnlijk wordt de schade onderling geregeld. Rapport Gemeentc-begrooting. (Vervolg). Een der leden noemt als voorbeeld voor werkverschaffing de uitvoering van een algemeen rioleeringsplan, den bouw van een badhuis en van een gemeentehuis. Het verwijt van hetzelfde lid, dat B. en W. wat meer durf moeten toonen, ook ten opzichte van het aanpakken van werken, zooals b.v- het rioleeringsplan, bouw van een badhuis en gemeentehuis, zouden zij aldus willen beantwoorden, dat de werke lijkheid van de genoemde werken ook dcor hen wordt onderschreven, maar dat bij de huidige financieele omstandigheden inderdaad de durf ten eenenmale ont breekt. Ook ten opzichte van de uitvoering van het werk aan de Lindehovenstraat waarop een ander lid wees, durven B. en W. om dezelfde reden, niet het geheele werk op dit oogenblik onder handen te nemen. Het was B. en W. aangenaam te verne men, dat de voor deze gemeente geldende steunregeling aan het hier aan het woerd zijnde lid en B- en W. twijfelen er niet aan, of die meening zal door meerdere leden worden gedeeld reden tot voldoe ning geeft. Zij kunnen echter de opmer king niet beamen, dat de steunregeling aanleiding heeft gegeven, tot vestiging in deze- gemeente. Met sommige leden van de le en 2e afd. zijn B. en W. het eens, dat ernstig moet betwijfeld worden of onze gemeente, bij het voortduren van de hui dige economische depressie, die zich in zonderheid in deze gemeente ernstig doet gevoelen, wel in staat zal zijn, ondanks den ftnancieelen steun van het rijk, de zeer zware financieele lasten te blijven dragen. Dat bij de jongste wetten, rege lende de financieele verhouding tusschen het Rijk en de gemeenten, met een toe stand als de huidige, geen rekening is kunnen worden gehouden, behoeft wel geen betoog, zoodat naar het B. en W wil voorkomen, eerlang het inderdaad tot een herziening of aanvulling dier wet, ook voor 1936 zal moeten komen. De op merking, dat men hier maar mindei spaarzaam had moeten leven, om evenals andere gemeenten, welke, naar de hier aan het woord zijnde leden, er maar op los geleefd hebben, een hoogere uitkeering te ontvangen is in hare algemeenheid, noch juist, noch terzake dienende. Elke gemeente hoe klein ook. heeft haar eigen karakter, welke ook haar stempel drukt HEDEN: eer hai Buchtzaal: Voordracht-avond g™*. 201 ger Verain'n. WO ve( Jeruël: Bidstond te 8 uur nam, ge: Vrije EvaDg. Gem.: Bidstond te ji/. J nam. a]j „Zomerlust": Tooneelavond Fryslan. 8 uur nam. wo 1 de: vei be( Do I is De opi bel 15( foi In de te be be scl m: de de pe gr mi be til ka Zondag. Luxor-theater: Instituut voor Arbefc. ontwikkeling, 10,30 uur voorm. Jeruël: Samenkomsten te 10 uurvg» en 61/: uur nam. Stadsevangelisatie (Morschweg 5J). menkomst 8 uur nam. Stadszaal: Film „Pinksterzegen"; |f namiddag. Vrije Evang. Gem-: Samenkomst 10 uur voorm. en 7 uur nam. Maandag. Graanbeurs: Ver. v. Spiritisten nia". Pschometrische séance. 8 uur ng Leidsche Schouwburg; Rotterdg, Hofstadtooneel, „Voor Zonsondtig 8 uur 15 nam. Stadszaal: Film „Pinksterzegen";i namiddag. Volkshuis: Mevr Bo'dingh-Goemai werk van Joh. Fabricius, 8.V» uur a - - - - aa BIOSCOPEN. sfc Di Casino-Bioscoop Hoogewoerd, 8 u 1 „Hare Hoogheid beveelt". Ni Zondag nam. 2 uur, 4 uur 30 en 81 sti W6 City-Theater Haarlemmerstr., 8 u.ï toi „De doodenzwaai". st: Zaterdag nam. 2 u.. Zondag nam.1 po 4 uur 30 en 8 uur. lai Luxor-Theater Stationsweg, 8 uur m te] „Das schone Abenteur". wf Woensdag en Zaterdag nam. 2 no Zondag nam. 2 uur, 4 uur 30 en 8 oi gj. Trianon-Theater Breestraat, 8 u. a „Moniecrazy". Woensdag en Zaterdag nam. li Zondag nam. 2 uur, 4 uur 30 en 8 dd Ai De avond-, nacht- en Zondagdiensl be apotheken wordt van Maandag 9 tot TO met Zondag 15 Jan. a.s. waargeno: Ja door apotheek: M. Boekwijt, Vischmak i telef. 552. j!,,. De geneeskundige Zondagsdienst Leiden wordt van Zaterdagavond 8 11E tot Maandagmorgen 8 uur waargeno: 0,0 door de doctoren Bruins Slot, P. vai Niemer en Starck. sc Te Oegstgeest wordt deze dienst at waargenomen door dr. Hugenholtz, 1 ni 390. ds m op de begTooting. Zoo heeft deze gem ook al ware 'n. hoogere uitkeering na: vc lijk aangenaam gewest, datgene on' Ai gen, wat haar toekwam, in verband m de grondslagen der wet. Zij zou daan oi zijn uitgekomen, indien de econore w omstandigheden niet zoo ingrijpend i a: ren gewijzigd. Thans echter is hit: w de financieele toestand dermate ontn dat voorziening, tenzij een spoediger di junctuurverandering intreedt, onwt di delijk zal wezen. vi De ter-aarde-bestelling van dttis- J. Koblenzweij. in leven ruim 2> ;i voorzitter der Zondagsschool Aarkadi: plaats hebben Maandag a.s. op de! graafplaats aan de Schoolstraat tuss. 11 en 12 uur. Voor het diploma boekhouden 1 curius-examen - slaagde onze plaat) noot de heer E. W. v. Wilgen, leerling' de handelsavondschool, directeur de H. Hoekstra, alhier. De opbrengst van de busje; „Uitbouw" der Ned. Herv. Kerk ose afgeloopen maand bedraagt f. 170. Gevonden voorwerpen; 1 gr. re jas, 1 portemonnaie met inhoud. 1 dot korte mantel met grijs bont. 1 zift halsketting en 1 rijwielbelsistingmeri étui. BOSKOOP. s r Opheffing markthal. n Wegens gebrek can he'annse"ii£r z de marktha'. die Za'edags In het gebouw werd gehouden met ingang dezer opgeheven. De Zijdeweg. s <j De heer T. A. v. Helden alhiert van den heer A. Trimp aangekocht, peroeelen, ge'egen aan den Zijde»? j Ter plaatse zal een naar de ei> j des tijdS ingerichte autogarage get i worden. ra 0i HAZERSWOUDE. GEMEENTERAAD. Nieuwjaarsrede Burgemeester - Belasting - Discussie over het hnlppostkantoor. De Raad kwam in openbare verged' bijeen. Alle leden, behoudens de btf P. Kaptein. tegenwoordig. Na opening der vergadering met F sprak de voorzitter den raad toe. w|' leenen hieraan het volgende: Voor de geschiedenis dezer se®j; was een belangrijke gebeurtenis de J dracht van den Gemeeneweg en de of fing van den tol op dien weg. Dj®: meente en heel ons Vaderland leeft»'; den druk der heerschende crisis. vi. tering is nog niet te bespeuren. De loosheid houdt aan en vraagt gr00 gaven. Anderzijds zijn er echter oo) ningpn waarin deze gemeente one"*L deelt. De bevolking is gespaard fl.% voor groote onheilen en ernstige af,- Het aantal inwoners bedraagt tha® g Wij zijn 74 zielen vooruitgegaan

Leidsch Dagblad | 1933 | | pagina 6