1933 LEIDSCH DAGBLAD - Eerste Blad Zaterdag 14 Januari 1933 Si TELEGRAMMEN. INGEZONDEN. LAATSTE BERICHTEN. BINNENLAND. KUNST EN LETTEREN. UIT DE RIJNSTREEK. BUSLICHTINGEN. BEURSOVERZICHT. MARKTBERICHTEN. WEERBERICHT. Barometerstand. Gistermiddag 3 uur: 765. Hedenmiddag 2 uur: 768. TELEGRAFISCH weerbericht. (Medegedeeld door net Koninklijk Ned. Meteorol. Inst. De Bildt). Hoogste stand: 778.2 te Memel. Laagste stand: 710.4 te Akureyri. Verwachting tot den avond van 15 Kan.: Zwakke tot matige Oostelijk tot Zuid- Oostelijk of Zuidelijke wind. Nevelig tot half bewolkt. Weinig of geen neerslag. Lichte tot mat'ge vorst des nachts. Over dag om het vriespunt. t buitenlandsch weerbericht. f v. h. Kon Ned. Meteorol. Inst. te De Bildt I De depressie in IJsland heeft zich sterk uitgediept De laagste barometers and was R daar hedenmorgen 710 4 m.M. te Akureiri. Bovendien breidde dit lage drukgebied zich I sterk Zuid en Z.O.-waarts uit, zoodat in een strook van Valentia in Ierland via Schotland en de Noorsche kust tot m Noord-Scandinavlö de barometer dalende is. De Zuid-Weslelijke hooge druk heeft zich dan ook verder Westwaarts terug getrokken. Ons land is ook onder het regime der Oosten winden gekomen en zooals werd verwacht is in het Oosten van ons land heden nog licht vorst op getreden. De lage druk in Zuid-Frankrijk en de Middellandsche Zee verande.de wei nig. Over het vaste land van Europa is 'E het rustig weer. In Oost-Fr.esland kwam strenge vorst voor. In Scandinavië werd »ewu de vorst minder streng. In IJsland, Noord- Ierland, Schotland en langs de Noorsche en :kust stormt het zwaar uit Zuid tot Zuid- West. Het is waarschijnlijk dat ten onzent •- de bewolking zal afnemen. Daarbij zal bij Oostelijke tot Zuidelijke wind des nachts lichte tot matige vorst optreden, terwijl ian«overdag temperatuur om het vr'espunt zal je ji voorkomen. De neerslag is gering, esta: t Ti mi ikbs 9 jn [12 v - V n hoogwatertijden te katwijk zee. V.m. te 4 u. 54 min.; n.m. te 5 u. 13 min. V.m. te 5 u. 31 min.; n.m. te 5 u. 51 min. luchttemperatuur. uur voorin.0 gr. C. (32 gr. uur 'smidd.: 0 gr. C. (32 gr. t" Slï LICHT OP VOOR FIETSERS e.a. Zaterdag: 4 45 n.m. tot 7.33 v.m. Zondag: 4.46 n.m. tot 7.32 v.m. eltl aï maans- op- EN ONDERGANG. jjjujj 14 Jan.: onder: 9 u. 32; op: 19 u. 21. D 15 Jan.: onder: 9 u. 44: op: 20 u. 43. m FRANKRIJK EN ITALIË. PARIJS, 14 Januari. (V.D.) In de Senaatscommissie voor buitenlandsche zaken heeft de voorzitter rapport uitge bracht over de Fransch-Italiaansche be trekkingen en de ontwikkeling daarvan in de periode van 1915 tot 1932. De voorzitter Berenger had daarvoor de beschikking over de acten en stukken van de Quai d'Orsay, die ter inzage aan de commissie leden waren voorgelegd. Berenger wees erop, dat de oorsprong der tegenwoordige meenlngsverschillen gelegen ls in de vredesverdragen, die niet voldoende rekening hadden gehouden met het Londensche verdrag, waarbij Italië toetrad tot de oorlogvoerende geallieerde mogendheden. Vervolgens gaf Berenger 'n overzicht van de verschillende verzoe ningspogingen die gedaan waren in de jaren 1920 1923, 1927 en 1929, doch die tot nog toe niet tot overeenstemming had den geleid Met waardeering maakte Be renger daarbij melding van het werk van den afgetreden ambassadeur te Rome, ter wijl hij De Jouvenel geluk wenschte met zijn benoeming op deze post. De missie van De Jouvenel moest een beslissende stap zijn naar de Fransch-Italiaansche toenadering, door het uit den weg ruimen van de tusschen beide landen door de vredesverdragen opgedoken Europeesche en koloniale kwesties. De commissie be sloot tenslotte na discussie over de inlei ding van den voorzitter, dezen op te dra- S«n den minister van buitenlandsche za- i .yp^oeken om mededeeling van den letterlijken tekst van verschillende stuk- ♦u. 2'. °P de Fransch-Italiaansche kwes- ?;in' hebben en waarvan de commissie tot nog toe slechts een resumé eii> ter inzage had- 14 Jan. (Reuter) De Matin ita,t Denis Eydoux, de direc teur van de Polytechnische school, die in |3>' September met zijn secretaris de boven- Van Adda heeft onderzocht, te e[ &evar*gen gehouden, onder beschuldiging van splonnage. Tusschen igp de Fransche en de Italiaansche regeering ai? worden onderhandelingen gevoerd over Ifp! aeze zaaK. ontstemming in japan OVER hoover's verklaring. —Ï25H9'Jan' (V.D.). xn Japansche jgen ls, men teerste ont- S/i!er„ verklaring, die president il°?T" beeft gegeven ter motiveering van S»,!!!? het Dongresbesluit om de Phlllppijnen binnen tien jaar onafhanke lijk te-verklaren. Hoover zeide hierin na melijk dat de chaotische toestand in het Verre Oosten en de nabijheid van groote bevolkingen een gevaar voor de pas ver kregen vrijheid der Philippijnen zou kun nen opleveren. Hoewel men in Japan toe geeft, dat Hoover den naam Japan niet genoemd heeft, beschouwt men de verkla ring als tegen Japan gericht en als een beschuldiging aan het adres van de Ja panners, die ervan verdacht worden van de betrekkelijke weerloosheid- der Philip pijnen misbruik te willen maken. japan tegen china voor boycot actie als politiek strijdmiddel. TOKIO. 14 Januari. (vx>.) Het executief comité van de Japansche Nationale Econo mische Leger besloot aan het te Weenen te houden congres der Internationale Ka mers van Koophandel, een resolutie voor te leggen, waarin de economische boycot van goederen van een andere mogendheid, bedoeld als politiek strijdmiddel, wordt verboden. SHANGHAI. 14 Jan. (VL.) De Chinee sche Kamer yan Koophandel heeft een rondschrijven gericht aan alle commer- cieele en industrieele organisaties, waarin wordt gewezen op den toestand waarin China en Japan verkeeren en waarin met nadruk het toepassen van de economische boycott wordt gepropageerd als een der meest doeltreffende wapens waarover China tegenover Japan beschikt. NIEUWE GEVECHTEN IN JEHOL. PEKING, 14 Jan. (V.D.). De gevechten in de provincie Jehol zijn opnieuw begon nen. Van Chineesche zijde wordt mede gedeeld, dat het Chineesche tegen-offen sief in verschillende sectors langs de grens van de provincie Jehol met succes ls in gezet. Meer dan dertigduizend man Chineesche troepen zouden aan den tegen-aanval deel nemen, die geheel den vorm van een guerilla heeft en den Japanners veel schade berokkent De aanvallende Chi neesche troepen zouden ver Mandsjoerije zijn binnengedrongen. Chineesche troeom slaagden er in trei nen met voorraden voor de Japansche troepen aan te houden en eenige Japan sche basis-kamnementen te veroveren. In Chineesche kringen worden deze successen beschouwd als het keeren van de krijgs kans. De Chineesche euerilla-troeoen. on der generaal Fen S.ian Hai steunen de meer geregeld optredende troeDen van generaal Tang Yoe Lln. De troepen van generaal Feng die de grens van de pro vincie Jehol hebben overschreden, zouden Mandsioeriie ziin binnengedrongen tot dicht bij Taonan. waar groote .Tanansche gTOPivnconcenlraties gelegerd zün. De Chineesche troenen zouden kans heb ben gezien den strijd geheel te brengen oo het gebied ten Noorden van den Groo- ten Chineesclien Muur. DE REGEERINGSVORMING ROEMENIË. IN BOEKAREST, 14 Jan. (VXU De nieuwe Roemeensche regeering zal nog in den loop van Zaterdagochtend gevormd wor den. De partijleiding had Wajda Wojwod gemachtigd de leiding der regeering op zich te nemen en hem tegelijkertijd op gedragen. zich te verzekeren van de medewerking van Titulescu. Titulescu is echter zeer bijgeloovig en weigerde der halve gisteren, op eer. Vrijdag die nog wel oo den 13de van de maand viel. een besluit te nemen Er bleef Waida Wojwod derhalve niets anders over dan de be sprekingen met Titulescu tot hedenmor gen uit te stellen. Het schijnt echter vast te staan dat Titulescu minister van Bui tenlandsche Zaken wordt. Overigens kee ren alle afgetreden ministers, met n"zon dering van Maniu en Michalake in het nieuwe kabinet terug. PLOTSELINGE HEVIGE KOUDE IN NOORD-DUITSCHLAND. BERLIJN, 14 Jan. (V.D.) Na het onge woon zachte weer van de laatste weken kwam de strenge koude, die gisteren plotseling in een groot gedeelte van Noord-Dultsehland inviel, al zeer onver wacht. Te Berlijn daalde de temperatuur vannacht tot tien graden onder nul en een scherpe Oostenwind maakte deze koude nog nijpender. Oo de meren rond om Berlijn vormde zich veel ijs en op verscheidene plaatsen moesten vanmor gen ingevroren zwanen uit hun netelige positie bevrijd worden. Tengevolge van den stabielen weerstoestand ls verdere daling der temperatuur niet uitgesloten. Het heeft bijna nergens gesneeuwd. (Buiten verantwoordelijkheid der Red.) Copie van al of niet geplaatste stukken wordt niet teruggegeven DE PINDAMANNETJES. In uw blad las ik dat voor bovenge noemde menschen hier in Leiden is ge collecteerd de som van f. 467.—. Voor ver dere giften houdt het comité zich aan bevolen. Gelukkig dat er Iets voor deze menschen wordt gedaan, zegt men, want zij staan er zoo meewarig bij. Wanneer zij onze taal verstonden, dan zouden zij ook wel eens in botsing komen. Aan het hoofd van het Comité staat dr. Riemens Die kan toch zeker wel het Bijbelwoord dat zegt: Het hemd is nader dan de rok. Een stadgenoot, zooals ik en velen met mij, die een eerlijken handel drijven, worden door diezelfde stadgenooten nog niet eens te woord gestaan, want de deur gaat niet eens open, terwijl de bewoners thuis zijn. Wil men ln het leven het goede betrachten dat ls goed, maar dan aan een ieder, zoowel voor de Chinees als voor den stadgenoot. U Redactie dankend, jan van den berg, Prinses Wllhelminastr. 49, Lelden, opbrengst weldadigheidszegels voor het kind. Dit jaar zijn in totaal verkocht: 147.530 postzegels van 3 cent; 114.577 postzegels van 8 cent; 142.108 postzegels van 10 cent en 44.343 postzegels van 16 cent. Het totaal bedrag van dezen verkoop is 1. 34.897.74, waarvan het bedrag van over waarde, bestemd voor 't comité, f. 12.886.66 bedraagt. Dit laatste bedrag is ongeveer f. 2000 minder dan het vorig jaar, maar gezien de tijdsomstandigheden is het comité met deze opbrengst alleszins bevredigd. o vrouw vermoord te hoensbroek. De dader door de politie gearresteerd. Gisteravond heeft te Hoensbroek een vreeselijke moord plaats gehad. De 25-jarige S. uit Sittard heeft de 23- jarige Anna K. uit Kerkrade, die tijdelijk te Hoensbroek verbleef, in de keuken van zekeren R. met een mes de hals afgesne den. De jonge vrouw leefde gescheiden van haar echtgenoot. De dader heeft uit jaloezie gehandeld. Hij ls dadelijk door de politie gearresteerd. prof. SLOTEMAKER DE BRUINE. De operatie van prof. dr. Slotemaker de Bruine is hedenmorgen te Den Haag ge schied en heeft een bevredigend verloop gehad. De toestand van den patiënt is gunstig. BRAND OP DE P. C. HOOFT. Hedenmorgen waren eenige arbeiders te Pernis op het wrak van de P.C. Hooft aan het werk in de nabijheid van de machine kamer. Waarschijnlijk heeft de aanwezige olie vlam gevat door een vonk van het laschapparaat, waardoor weer brand uit brak. Daar er geen direct gevaar aanwezig ls, wacht men 't verloop van den brand af. DE 100.000 BIGGEN. Het secretariaat van het Nationaal Crisis-Comité deelt mede: De Nederlandsche Varkenscentrale heeft het N. C. C. aangeboden een partij van pl.m. 106.000 biggen gratis ter beschikking te stellen, teneinde deze kosteloos aan 't meest noodlijdende deel der bevolking te distribueeren. Het N. C. C. heeft zich daarop terstond gewend tot de directeuren der abattoirs van een 15-tal der grootste gemeenten met verzoek een spoedadvies te mogen ontvangen inzake de mogelijkheid en de kosten van een dergelijke distributie. Deze adviezen, welke met de grootste be reidwilligheid door genoemde directeuren werden verstrekt luidden meerendeels af wijzend. Met name werd dit vleesch, als zijnde onrijp, niet geschikt of althans weinig ge wild geacht als volksvoedsel en voorts on geschikt om tot conserven of worst te wor den verwerkt; bovendien verklaarden vele directeuren dat zij niet in staat waren, dit vleesch tijdelijk in hun koelkamers op te slaan en tenslotte varieerden de kosten voor slacht- en keurloon tusschen f. 0.40 en f. 2 per stuk van plm. 10 K G. levend ge wicht. Naar aanleiding van deze adviezen heeft het Dagelij ksch Bestuur besloten zelf geen gebruik te maken van dit aanbod, maar- heeft het met de ingekomen adviezen ter kennis gebracht van de plaatselijke Crisis- comité's der grootste gemeenten teneinde deze in staat te stellen eventueel rechts- streeks van dit aanbod gebruik te maken. H. K. H. Prinses Juliana is voorne mens in den loop der volgende week een bezoek te brengen aan den Vorst van Bentheim tot het bijwonen van de doop plechtigheid van haar petekind, dochter van den Vorst. Hedenmorgen kwam men in het Huis van Bewaring te Dordrecht tot de ontdek king. dat de hoofddader van den roof moord te Numansdorp, waarbij de land bouwer De Geus om het leven werd ge bracht, zich in den afgeloopen nacht in zijn cel door ophanging van het leven had beroofd. weekbladen. „Het Leven" brengt een artikel over „Bovennatuurlijke verschijnselen of her senschimmen?", foto's over „De drie van St. Nazaire", „Uitverkoop en opruiming" en zet de artikelen over de Duitsche Kei zer en het „Stempelen" voort. De „Groene Amsterdammer" brengt een artikel van dr. van Blankenstein over „Japansch intermitteerend amok. een volk ln vertwijfeling", H. J. Peppink schrijft over; „Dieselmotoren voor auto's". Jan van der Werft behandelt „Buziau en de Bouwmeesterrevue, Jef Last bespreekt „Schrijversleven ln de Sovjet-Unie". De „Haagsehe Post" brengt artikelen over „Laat ons reclame maken voor onze twaalfde provincie". „De Pinda-Chinee- zen". „Hollandsche sleepers en de Atlan- tlque", „Tusschen malaise en burger-oor log". „De musicus ln Rusland". „Dreigende politieke aardbeving op den Balkan", „Het leger en de bezuiniging", „De ma- rlneschepelingen in Indië" enz. Naast het wereldallerlei vertelt „De Wereldkroniek" over de behuizing van den Amerlkaanschen krantenmagnaat William Hearst en van de val van den roekeloozen financier InsulL KOUDEKERK. GEMEENTERAAD. Installatie Raadslid Benoemingen Crediet voor werkloozenontwikkeling. De Raad dezer gemeente kwam in open bare vergadering bijeen. m Na de Nieuwjaarsrede van den voorzit ter, welke door den heer De Jong werd beantwoord, volgde onderzoek geloofsbrie ven van het nieuwe lid den heer J. v. d. Sterre. De voorzitter wijst de heeren De Jong, Lieverse en van der Leeaan tot leden van de commissie voor onderzoek der ge loofsbrieven. Deze adviseert tot toelating. Aldus besloten. Hierna werden eenige ingekomen stuk ken voor kennisgeving aangenomen en deelde de voorzitter voorts mede de plaats gehad hebbende kasopname bij den ge meente-ontvanger. De inkomsten hebben bedragen f. 109584.61 en de uitgaven f. 10417402, zoodat ln kas was en moest zijn f. 5410.59. Benoeming ambtenaar van den Burger lijken Stand (vacature D. Dorrepaal). Aanbeveling; 1. N. P Slegtenhorst, 2. P. de Jong. De heer van der Lee vraagt of het niet gewenscht is deze benoeming uit te stel len totdat het college van B. en W. weer voltallig ls. De voorzitter antwoordt, dat zulks niet noodzakelijk is, waarna tot stemming wordt overgegaan. Benoemd werd de heer N, P. Slegtenhorst met 5 te gen 1 st. Benoeming lid Schattingscommissie (va cature D. Dorrepaal). Aanbeveling: 1. A. J. Lieverse, 2. P. de Jong. Na gehouden stemming bleek, dat op den heer Lieverse zijn uitgebracht 3 st.. op den heer de Jong en C. Batelaan elk 1 st. en blanco 1 st.. zoodat de heer Lieverse be noemd is. Vaststelling verordening regelende de eischen van benoembaarheid enz. Gemeen te-veldwachters. De voorzitter stelde voor de reeds eerder vastgestelde verordening in te trekken en bood thans namens B. en W. een nieuwe ontwerp-verordening aan, waarover eerst de Alg. Nederl. Politiebond is gehoord. Deze organisatie heeft verschillende op merkingen gemaakt, waarmede B. en W. zich ten deele kunnen vereenigen. Spr. ging aan de hand van de verordening de verschillende opmerkingen na. Bij art. 3 stelde de heer Lieverse voor te bepalen, dat het aantal dienstjaren ln andere ge meenten doorgebracht mede tellen bij het toekennen van periodieke verhoogingen. Na bespreking werd dit voorstel in stem ming gebracht en aangenomen met 4—2 stemmen, die van de heeren v. d. Lee en v. Egmond. Voorts deelde de voorzitter mede, dat de Bond de vergoeding voor bovenkleeding wenscht te zien gehand haafd op f. 200.- en dat genoemde organi satie geen bezwaar maakt tegen de voor gestelde korting op de wedde van 3°/o en een pensioenverhaal van 5°/o. Na een vraag van den heer de Jong werd beslo ten de aftrek van f. 100.- voor vergoeding bovenkleeding te handhaven, waama de verordening wordt vastgesteld. De voorzitter vraagt een crediet van f. 200 voor 1933 voor de ontwikkeling van de werkloozen, daar er plannen bestaan om iets meer in deze richting te doen, o.a. het beoefenen van huisvlijt. De heer Slegtenhorst informeert of een deel van de gemaakte voorwerpen nog ten goede komt van de gemeente, waarop de voorzitter bevestigend antwoordt. De neer Van der Lee zou voorloopig met f 100 willen volstaan, terwijl de heer Lieverse vraagt ol het mogelijk is om b.v .ook vak onderwijs te geven. De voorzitter zeide. dat wel iets in deze richting gedaan kan worden, doch overigens is de gemeente te klein hiervoor. Nadat de heer De Jong nog opmerkt, dat van het bedrag ad. f.200 al een groot deel voor onkosten schoonhou den gebouw afgaat en er niet veel voor aanschaffing van materiaal overblijft, wordt besloten het gevraagde crediet te verleenen. 1 1 Voorts werd besloten aan G. v. Egmond restitutie te verleenen van geheven recht voor overspanning van draden boven openbaren gemeentegrond ten behoeve van een electrische schel. Na toelichting van den voorzitter wordt hierna besloten tot intrekking der veror dening inzake heffing van leges vlschak- ten enz. Voorstel beschikbaarstelling kleeding en schoeisel voor ondersteunde werkloozen. De voorzitter licht toe, dat voor dit doel reeds een post op de begrooting dienst 1933 is uitgetrokken, doch dat voor de be rekening een ander stelsel gevolgd zal worden dan in 1932. Thans zal als grond slag worden genomen dat het gemiddeld aantal ingeschreven werkloozen gedurende het tweede halfjaar 1932. hetwelk voor on ze gemeente 77 bedraagt. Het Nationaal Crisis-comité stelt hiervoor beschikbaar f. 2.50 p. p. indien de gemeente eveneens een gèlijk bedrag beschikbaar stelt. Hier toe werd algemeen besloten. Tenslotte bracht de voorzitter nog ter tafel een ingekomen adres van den heer J. Groen te Rotterdam waarbij deze in be roep komt bij den Raad op het besluit van B. en W. waarbij hem vergunning is ont houden tot verbouw van een bestaand pand in drie woonhuizen. De voorzitter lichtte deze zaak uitvoe rig toe en zeide. dat dit adres geen ver andering ln de houding van B. en W. heeft gebracht. Het plan voldoet niet aan de bepalingen van de bouw- en woning- verordening. De heer van Egmond zeide van oordeel, dat het hier een verbouw betreft, hetwelk door den voorzitter wordt bestreden: men heeft hier te doen uitsluitend met nieuw bouw. De heer de Jong betreurde 't, als door toepassing van de verordening, de huis huur opgevoerd zou moeten worden, ter wijl de heer van der Lee het verzoek wel zou willen toestaan, daar het plan z. 1 be hoorlijk aan de eischen voldoet. De heer Van Egmond stelde voor het adres aan te houden tot de volgende ver gadering, omdat er dan een deskundige zitting heeft. De voorzitter was tegen uitstel en merkt nog op dat er feitelijk geen beroep is, daar B. en W geheel overeenkomstig de verordening hebben gehandeld. Na langdurige besorekingen over en weder werd tenslotte besloten het adres aan te houden tot de volgende vergadering. Na rondvraag volgde sluiting der ver gadering. Perron H. S. m. Op werkdagen: Rich ting: Amsterdam Rotterdam Utrecht 3.—" 3.—" 5.16" 10.40 13 30 15.15 16.— 16.20 17.50 3.—" 7.— 10.40" 13.30 14.30 16.20 16.50 1920 23.05 15.55 20.10 22 22.45 Des Maandags en daags na een feestdag niet. De verzending geschiedt door tus- schenkomst van het hoofdkantoor. Op Zon- en Feestdagen: 3— 3— 22.56 22.—" Station Heerensingel Bus aan den trein, niet op perron. Vertrek der posttreinen op werkdagen te 12.35 16.27 18.44 AMSTERDAM, 14 Januari. Stille markt. Koninklijke iets lager. Industriee- len, Scheepvaarten en Mijnwaarden prijs houdend. Suikers en Rubbers gedrukt. Tabakken iets vaster. Amerikanen onge animeerd- Duitsche en Nederlandsche obligaties prijshoudend. De Amsterdamsche markt had heden een zeer stil verloop. Over 't algemeen waren de koersvariaties gering. Het ver loop van Wallstreet gaf geen aanleiding tot het aangaan van nieuwe engagemen ten, terwijl ook van andere zijde zeer be paalde aanwijzingen voorhanden waren. In Koninklijke bleef de handel voorname lijk in handen van den beroepshandel. Spoedig voltrok zich een reactie van plus minus l»/o. Van de Industrieelen ver keerden Aku's eenigszins in herstel, ter wijl Unilevers en Philips nauwelijks ver anderd waren. Rubbers waren iets luier in verband met de lichte daling van den New-Yorkschen rubberprijs. Ook Suikers hadden een ongeanimeerd verloop, in verband met de reactie van den prijs van het product. Tabakken konden iets verbeteren, een normaal verschijnsel na de reactie, van gisteren. Scheepvaarten en - Mijnwaarden bleven op peil. Amerikanen waren eerder iets gedrukt. Nederlandsche en Duitsche obligaties prijshoudend. LEIDEN. 14 Januari. Botermarkt. De prijzen van boter op de heden gehouden markt waren als volgt: prima fabrieks- boter (controle) f. 1.65 per K.G.; prima boerenboter f. 1.601.75. Aangevoerd 23/8 en 9/18 vaten, wegende 550 K.G. Handel vlug. Turfmarkt van 914 Januari. Lange turf geen aanvoer. Prijzen f. 9f. 10 per 1000 stuks. Noteering Coöp. Groenten-, Fruit- en Bloemenveiling-vereen. .Leiden en Om streken". Andijvie per 100 stuks f. 2.402.70. Bloemkool I f. 9—12. Bloemkool II f. 4—7. Roode kool f. 3.706.20. Savoye kool f. 2.40 f.5. Groene kool f. 1.504. Pieterselie f.2—4. Prei f. 1.20—3. Radijs f. 5.50—1 40. Kropsalade f.31.50. Selderie f.12.20. Knolselderie f. 1—4. Kroten per 100 kilo f 1—2, Kroten gek. f. 3—6 Witloof f. 10— 14. Boeren kool f.6—8. Uien f.2 20—4.60. Wortelen f. 37. Spruiten I f. 913. Sprui ten n f. 3—6. ALPHEN a d. RIJN, 13 Jan. Spruitkooi I f. 10—10.-10. idem II f. 5-8, Kroten f.3.60, Uien f. 3—3.80 per 101) K O. Selde-y f. 1— 3.40, Peen f.6—6.40 per 100 bos. Kropsla I f. 4.60. idem II f. 2.70. Savoyekool f. 3—4 per 100 stuks. Eierenveiling. Aanvoer 6000 stuks. Kip- eieren f. 3—3.40. eendeieren f. 2.80—3 pér 100 stuks. AARLANDERVEEN, 12 Januari. Aanvoer 1769 stuks. Kippeneieren f. 3.204.30. Eendeieren f. 2.803. Boter 7072 ct. per pond. BENTHUIZEN, 13 Jan. Aanvoer 3175 kipeieren. Pr. f. 3.35—4.75, Savoyekooi f.8, Roode kool f.8—9 per 100 sluks. Uien 57 ct. per K.G. Kaas 2428 ct. per pond. BOSKOOP. Coop. Vereeniging „De Bos- koopsche veiling", 13 Jan. Rozen per bos: Briarcliff 53-58 ct., Hadley 50—60 ct.. Wilh. Kordes 200230 ct., Lady Steward 80—120 ct., Claudius Pernel 80 ct„ Butterfly 130—180 ct., Aug. Noach 110 ct.. F:orex 40 51 ct., Rosalandia 58 ct.. Gemengde rozen 23 ct.. Diversen per bos: Seringen lste soort 70-110 ct. id. 2e soort 30-50 ct., Aronskelk 90 ct., Mahoniabiaden 915 ct., Prunustakken 51—74 ct. Eierveillng Op de gehouden eiervei- ling alhier werden voor versche kiperiren besteed prijzen van 35—38 ct per 10 stuks. KATWIJK a. d. RIJN, 13 Jan. (Jroenlen- veiling. Bloemkool I per 100 f. 7—8.20, Peen per kist van 20 Kü. f.105—1.20, Uien per 100 KG. f. 2.903.10, Roode ko. 1 per 100 f. 5.50—8.10. Gele kool per 10') f.2—3.20. Aanvoer: 1500 bloemkool, 340') K.G. peen, 1200 K.G. uien, 2600 roode kooi. 2100 gele kool. LEIDERDORP, 13 Jan. Kipeieren f.3 90 —4.40, kuikeneicren f. 3 50—310, eend i ren f. 3.60—4 per 100 stuks. Kaas 20—33 ct boter 75—85 ct. per pond. Konijnen f.125 —1.55 per stuk. VEUR, 13 Januari. Vrije veiling. Aange voerd 10918 eieren. Kippeneieren f. 3.50— 1.4. Kippen f. 0.50—1.25. Konijnen f.0.40 f. 1.80. 3—1

Leidsch Dagblad | 1933 | | pagina 3