REEDS MEER DAN 15 JAAR CHIEF WHIP OP IEDERS LIP LEIDSCH DAGBLAD - Eerste Blad Zaterdag 14 Januari 1931 tj PINDA LEKKA. LAND- EN TUINBOUW. SPORT. VISSCHERIJBERICHTEN. RECEPTEN. DU1TSCHLAND. Hugenberg bij von Schleicher. - Het conflict met de boeren. Het aantal politieke besprekingen is met één vermeerderd. Von Schleicher had een onderhoud van bijkans drie uur met Hugenberg, den leider der Duitsch-natio- nalen. Welke beteekenis het onderhoud heeft is onzeker, daar van beide kanten een streng stilzwijgen wordt bewaard. De „DAZ" is van meening dat het ge sprek den politieken toestand tot onder werp gehad heeft, in het kader van de besprekingen die vooraf gingen aan de beslissingen van den Raad van Oudsten over het bijeenkomen van den Rijksdag. Dit is vooral belangrijk in verband met het feit dat in den laatsten tijd verluidde, dat de Duitsch-nationalen scherpe oppo sitie tegen het kabinet willen voeren. De „Tagliche Rundschau" is van mee rling dat het conflict dat de Landbond de reorganisatie van het kabinet von Schleicher op den voorgrond heeft ge plaatst. Zij zal waarschijnlijk na het bij eenkomen van den Rijksdag op 24 Ja nuari acuut worden. Een aanvulling van het kabinet met Stegerwald. Gregor Stras- ser, persoonlijkheden uit den NSDAP, den Stahlhelm en de nationale rechterzijde schijnt in aanmerking te komen. Bij de besprekingen van den Rijkskanselier wordt vooral ook, aldus dit blad. de kwestie der reorganisatie van dit kabinet besproken. Men acht het waarschijnlijk dat Gregor Strasser deel zal uitmaken van het kabinet, waarschijnlijk als viee- kanselier en Rijkscommissaris in Pruisen. Wat de aanstelling van een vice-kanse- lier betreft wordt gedacht aan een acti vistische reorganisatie van de functie. Werkverschaffing, kolonisatie, disciplinee ring van de jeugd e.d. zijn practisch niet van elkander te scheiden, daar zij deelen van een groot samenhangend complex vormen. Zij dwingen tot het vormen bin nen het kabinet van een soort actie commissie. door wie de groote hervormin gen en de andere koers gedragen en uit gevoerd worden. De tweede eisch van de huidige autoritaire regeering vloeit daar uit voort, dat de rëgeering zich langs parlementairen weg of door middel van de bestaande partijen geen steun in het volk meer kan verschaffen. Zij kan niet vermijden in het bereik der partijen op het gebied te treden van bonden en orga nisaties en zich een eigen formatie te scheppen, waarmede zij het volk kan op roepen tot medewerking. Beide taken echter, de leiding van de actiecommissie en de leiding van een volksorganisatie zouden te zwaar worden voor den rijks kanselier en hem bovendien te zeer in de richting van een dictatuur dringen. Dientengevolge wordt de kwestie van ontlasting en plaatsvervanging van den kanselier urgent. De kanselier kan niet vermijden dé functie van vice-kanselier te zijner ontlasting en vertegenwoordiging te bezetten en uit te bouwen. Het betreft hier of een concentratie van de commis sariaten bij den vice-kanselier. dus een zekere arbeidsverdeeling in het kabinet de kanselier zou het kabinet en de vice- kanselier de actiecommissie leiden dan wel een nadere betrekking van de functie van vice-kanselier tot de noodzakeliike organisatie van de gemeenschap des volks. In de begrootingscommissie van den Rijksdag heeft de Centrumsafgevaardigde Ersing gevraagd of de regeering van plan is zich de taal van den Landbond te laten welgevallen, gezien het feit-, dat voortdu rend honderden mlllloenen uitgegeven worden voor de hulp aan het Oosten. Schreiber. mede Centrum-lid steunde zijn partijgenoot. Een motie werd inge diend, waarin de commissie een duidelijk overzicht verlangt van de gronden, die in het Oosten voor kolonisatie beschikbaar zijn, en van de juiste bedragen, die de re geering daarvoor aan de groot-agrariërs en aan de kleine boeren heeft uitbetaald, alsmede welken omvang de kolonisatie in 1932 aangenomen heeft met de vooruit zichten voor 1933. Deze motie ls zonder verdere gedachten- wisseling met algemeene stemmen aange nomen. Alleen de drie D.-nationalen stem den blanco. De chef van de afd. voor agrarische politiek van de nationaal-socialistlsche partij, Walther Darre. heeft een open brief aan den Rijkskanselier gezonden, waarin hij dezen voor het conflict met den Land bond verantwoordelijk stelt. De in den tijd voor den oorlog tot bloei gekomen Duitsche industrie heeft haar afzetmarkt verloren en daar ligt de oorzaak van de steeds toenemende werkeloosheid en de bolsjewiseertng van het Duitsche volk. Een vast beraden zich richten op de Duit sche blnnenlandsche markt is de eenige uitweg om de werkloos geworden industrie nieuwen arbeid te verschaffen. Der re geering wordt gebrek aan wilskracht en doelbewustheid verweten; zij past haar strategische positie aan oogenbliksdoel- einden aan in plaats van de tactische overwegingen geschikt te maken aan een groote grondgedachte De steeds meer drukkende nood der Duitsche boeren heeft eindelijk tot een botsing met een regee ring geleld, die ten aanzien van economi sche vraagstukken klaarblijkelijk met blindheid is geslagen. FRANKRIJK. Een artikel van Herriot. Oud-minister-presldent Herriot publi ceert in de „Ere Nouvelle" een artikel, waarin hij verschillende actueele vraag stukken behandeld. Hij begint met een protest tegen de beschuldigi g. dat hij op de conferentie van Lausanne 'ver het ge stelde doel voorbij zou hebben geschoten door af te zien van de Duitsche herstel betalingen, terwijl de Amerikanen hem reeds toen te verstaan hadden gegeven, dat zij zich zouden verzetten tegen elke herziening der schuldenregeling. Herriot schrijft naar aanleiding hiervan dat hij te gelegener tijd zal bewijzen dat al deze veronderstellingen ongegrond zijn. Voorloopig wil hij daarmede echter wach ten tot de nieuwe Amerikaansche presi dent, die zich tegenover Frankrijk zoo welwillend heeft getoond, ln functie is getreden. De tegenwoordige Fransche regeering heeft juist in de door de schul denkwestie zoo moeilijk geworden nosttie zeer veel tact getoond, en Herriot be schouwde het als een geluk voor Frankriik. dat aan het. hoofd der rezeering een man staat die zich mag verheugen in de alge meene internationale hoogachting. Van den ochtend tot den avond Staan zij buiten op de straat. Kijken naar het bont gewemel Met hun strak mystiek gelaat. Koude, regen, wind of sneeuwjacht Moeten zonder klacht aanvaard, Somtijds schuilen z'in portieken Missend immers huis en haard. Met hun vreemde China-oogen Zien zij naar hun medemensch. Vragen niets, zij zwijgen immer Niemand toch verstaat hun wensch. Pinda, pinda, lekka, lekka Is een klankzin uit hun mond, Die zij soms nog wel eens uiten Maar die weinig koopers vond. Toch willen die menschen leven, 'tZijn ook menschen zooals wij, Maar met heel wat minder eischen. Met heel weinig zijn zij blij. Geef daarom wat aan die stakkerds 'tZij heel weinig, 't zij heel gul Giro Bankassociatie Veertigduizend, vier, twee, nul. LEON. Herriot bespreekt vervolgens de ver plichtingen, die de onderhandelingen te Genève zoo zeer bemoeilijken. Tegelijker tijd met de onderhandelingen moest men rekening houden met de bedoelingen der Duitsche nationalisten, die geenszins ge ruststellend waren. Op het oogenbllk be vond men zich in de zeldzame positie, dat Generaal Von Schleicher, ondanks zijn bekende en voor Frankrijk weinig welwil lende voornemens, tegenover de duide lijke gewelddadigheid van het nationaal- socialisme de gematigdheid vertegen woordigde. Tegenover al deze moeilijkheden ziet Herriot slechts één practisch mogelijke Fransche buitenlandsche politiek: Een ge meenschappelijk politiek front, dat Frank rijk, Engeland en Amerika op een gezonde en redelijke basis vereenigt. Herriot ver klaart dat ook de tegenwoordige Fran sche regeering deze meening is toegedaan en dat deze regeering daarom, speciaal ook met het oog op de voorgenomen her vormingen od financieel gebied, ieders steun verdient. SPANJE. Politie-dreiging te Madrid. Ongeveer 1500 politiemannen te Madrid bijna de helft van de geheele politie macht dreigen hun ontslag te zullen indienen, als gevolg van een door de re geering afgekondigd decreet, waarbij het aan de politiemannen verboden wordt in hun vrijen tijd tegen betaling andere werkzaamheden te verrichten. Dit regeeringsdecreet zal met ingang van 1 Februari a.s. van kracht worden. Talrijke Madrileensche politiemannen hebben zeer goed betaalde bij-baantjes, o.a. bij de spoorwegen, de staatsbanken van leening en de telefoon. Zij verdienen hiermede meer dan de 900 gulden per jaar die zij als politiemannen ontvangen. Als de regeering het decreet ten uitvoer legt. zullen de politie-mannen een schrif telijke verklaring teekenen, dat zij den politiedienst „onder dwang verlaten." Zij verklaren, dat een desbetreffende wet voor de leden van het parlement is verworpen. Naar uit Medina Sidonia in de provincie Cadiz wordt gemeld is het daar wederom tot botsingen met de politie gekomen. In verband hiermede is ee'n politiemacht van 500 man geconcentreerd, die er in slaagden een troep van 400 bewapende opstande lingen het bergland in te drijven, waar zij verdedigingsstelllngen betrokken. De daden van sabotage bij de spoor wegen houden aan. Wederom zijn ver scheidene treinen ontspoord, waarbij groote materieele schade is aangericht. Het totaal aantal der bommen, die bij de omwentelingspoging zijn geworpen, wordt geschat op 10.000. Tengevolge van een en ander gaan er geruchten, dat een regeeringscrisis voor de deur staat. De sociaal-democraten zouden van meening zijn, dat hun positie zou worden ondermijnd, wanneer zij van de regeering zouden blijven deel uit maken o BULGARIJE. Prinses geboren. Koningin Ioanna heeft het leven ge schonken aan een dochter. ZUID-AFRIKA Naar een partij Tielman Roos. Na eenige dagen van onderhandelingen is gisteren definitief gebleken, dat over eenstemming tusschen Tielman Roos en generaal Smuts onmogelijk ls. Tielman Roos zal nu waarschijnlijk een nieuwe partij stichten en een beroep doen op de bevolking om een fonds van een millioen pond sterling bijeen te brengen, teneinde de organisatie dezer nieuwe partij te financieren. VEREENIGDE STATEN. De Philippijnen. In het Congres zijn de bezwaren van president Hoover tegen de voorstellen in zake de onafhankelijkheid der Philippijnen voorgelezen. Hoover motiveert zijn standpunt met er op te wijzen dat de Philippijnen binnen tien jaren economisch nog niet rijp zullen zijn, dat zij door een uit het Verre Oosfen mogelijk dreigende invasie in gevaar kun nen komen en dat het jegens de wereld onverantwoordelijk is bij de reeds in ge vaar gebrachte beschaving nog nieuwe on zekerheid te voegen. Het Huis van Afgevaardigden heeft ech ter met 274 tegen 94 stemmen het veto van Hoover tegen het wetsontwerp tot ver leening van onafhankelijkheid aan de Phi lippijnen over tien jaar, ongedaan ge maakt. Thans moet de Senaat zich uitspre ken. maar het is twijfelachtig of men er de meerderheid van 2'3 der stemmen zal biieen knieën. die hier zooals in het Huis, vereisoht is om het veto van den President ongedaan te maken. DEZE MAAND IN DEN TUIN. In iederen goed geleiden tuin heeft een tuinman geregeld werk gedurende de win termaanden. Ook zelfs, indien het weer het niet toelaat, om te spitten of te be mesten. Wij kunnen ons dan bezig houden met het vernieuwen van paden, of drai- neeren van een zeker gedeelte van een tuin. Het repareeren van de gereedschap pen, het vernieuwen van etiquetten, het nazien van de ramen, verven, enz. Het maken van zaai- en verspeenkistjes. Bij open weer kunnen heesters (blad verliezende) en sterke vaste planten, ver plant en geplant worden. Bijv. Asters, Helianthus en Phloxen. Een kleine risico is er aan verbonden doch indien men zorgt, ze voor den koristen dag te pooten, is men niet roekeloos. Op lichte gronden zijn de bezwaren om in de Decembermaand te planten, gerin ger als op zware gronden. We doen dan beter om tot Februari, te wachten, natuur lijk bij open weer. Het gazon vraagt voor den winter ook een goede verzorging. Men is meestal in de meening, dat het gras allen voedsel verlangt, wanneer het groeit. Maar na een seizoen van harden groei, eischt het gras minstens zooveel voedsel. Men begint eerst, na de laatste maaiing. het gras te rollen, tenminste als het niet te nat is. Dit is aan te bevelen, om dé noodige uitwerpselen van wormen te ver wijderen Daarna wordt de bemesting toegediend, in den vorm van compost; vermengd met gier, is nog meer aan te raden. Men strooie het mengsel, welke gezeefd is, over het gazon uit. Daar, waar holten ontstaan zijn, storte men wat meer grond. Op die manier krijgen we weer een vlak gazon. In het voorjaar is door regen en sneeuw de grond tusschen het gras weggezakt. Dekking van planten, in den winter. Half. winterharde planten en zwakke planten moeten gedurende den winter ge dekt worden. Hiervoor kan aangewend worden, droog turfmolm, droog blad, sparrentakken, erwtenrijs, enz. Ook glas, bijv., voor rotsplanten. Ook kunnen we planten, die zwak zijn, zoo geplant hebben, dat zij juist in de gevaarlijke tijden geen morgenzon krijgen. Wij zullen die planten moeten planten op het noorden of westen. In de borders moeten planten zooals Pyrethrums, soms Delphiniums, gedekt worden. Andere planten moeten weer in zijn ge heel opgenomen worden, zooals Helian thus sparcifolius, Verbena venosa, Salvia patens, e.a. Zij worden in een koude bak ingegraven, de wortels moeten in aanra king komen met den bakgrond, terwijl de wortelhals der planten in turfmolm wor den ingegraven. Sommige knolgewassen, zooals Dahlia's, Gladiolen moeten gedurende den winter op een vorstvrije, drooge plaats bewaard blijven. Het werk in den groenten- en fruittuin. In den groententuin moet Indien het weer het toelaat, aan het spitten en be- RECLAME. 3831 DAMMEN. HAAGSCH-DISTRIT-COMPETITIE. Volgens de gespeelde wedstrijden in deze competitie tot heden zijn de beide Leid- sche clubs vrijwel uitgeschakeld voor het kampioenschap. Volgens onderstaand lijstje heeft D.C.L. uit 5 wedstrijden 60 punten gehaald en LP.V. 52 punten terwijl Mon ster uit 6 wedstrijden 76 punten heeft ge haald Het gaat er dus veel op lijken dat Monster het kampioenschap veroveren zal. Of zal het L.D.V. op 16 Januari in Monster mogen gelukken een flinke overwinning te behalen? Tot heden ls de stand in deze competitie: gsp.gew.rem.verl.pnt.v.—t. 0 11 76—44 3 Monster Naaldwijk D. C. L. R. D. G. M. D. L. D. V. Schevening D O. S. W. Z. D V D. I O. 67—73 60—40 55—45 54—46 52—48 46—74 41—59 41—59 38-42 De wedstrijd D.C.L.D.O.S. is uitgesteld toi 21 Januari. De clubavond van D.Ci. is verzet op Maandag 16 Januari. IJMUIDEN, 14 Jan VISCHPR1JZEN. Tarbot per K.G. f. 0.90—0.75. Griet per kist van 50 K.G. f. 25—15, Tongen per KG. f.1100.85. Groote Schol per last van 50 K.G. f. 13.50-11. Middelschol f. 15.50— 14.50, Zetschol f.20—17, Kleme Schol f.20 -7.30. Bot f. 7.50-4.60, Schar f. 13-2.50, Kleimniddel Schevisch f. 19—17, Kate'jauw per kist van 125 K.G. f. 38—30, Gullen per kist van 50 K.G. f. 14—3.20, Lengen per stuk f. 1.38. Wijting per kist van 50 K.G. f. 6-2.50. Makreel" f.8. Aangekomen 2 Stoomtrawlers: IJM. 123 met f.4136. IJM. 141 met I.2S92; 10 loggers: SCH. 89 met f.615. K.W. 105 met f. 921, K.W. 47 met f.772, K.W. 57 met f.943, K.W. 29 met f.875, K.W 40 inet f.1309, K.W. 108 met f.830, KW. 154 met f.694, K.W. 158 met f.771, K.W. 22 met f.810. MEXICO. De Godsdienst-oorlog In verband met de maatregelen der regeering tegen de Katholieke kerk ls het in het grensdistrict Jallco tot hevige ge vechten gekomen tusschen Mexicaansche regeeringstroepen en de regeerlngsvijan- dige aanhangers der z.g. Cristeros, d.i. een nieuw gestichte groep, welke de rech ten der Katholieke kerk wil verdedigen. Twee afdeellngen der Christeros werden verslagen Zij hebben acht dooden achter gelaten, terwijl velen hunner gewond werden. A (N niesten begonnen worden. Hoe eerder het spitten en bemesten gebeurd is, hoe beter of het is. De grond heeft dan gelegenheid om eens flink door te vriezen. Alle onge- dierten en schadelijke bacterieën kunnen doodvriezen. Een kalkbemesting in het pa- jaar is aan te bevelen, volgens 2 ons de vierkanten meter. Ook in den fruittuin moet het schoon houden en het omplaggen der grond aan gewend worden. Nesten van de bastaard- satijnrups, die nu zoo gemakkelijk in de kale takken te zien zijn, moeten verwij derd worden, en verbrand. Bij stil weer, en niet vriezend, kan be gonnen worden met het spuiten der vruchtboomen. Als slot van dit artikel nog een behan deling van eenige kamerplanten, Palmen. Vele palmensoorten hebben zich reeds als een zeer geliefde kamerversiering ge kenmerkt, waartoe zij zich dan ook bij zonder goed leenen, daar zij de geschikt heid hebben, zich gemakkelijk te wennen aan het klimaat van de woonkamer en zich tot verschillende doeleinden te laten gebruiken. Als jonge planten voor het venster, als oudere voor het midden van bloemtafels, en als verder uitgegroeide plant, alleen op een standaard. Altijd streelen zij het oog door het sierlijke en toch indrukwekkende groeiwijze. De palmen gedijen ln een mengsel van drie deelen bladaarde, twee deelen hei- aarde, een deel zand, een deel graszoden- grend. Ook een mengsel van blad-, hei-, er. bakaaide. Het verpotten moet bij jon gere planten alle jaren in Maart of April geschieden, oudere planten kunnen meer jaren in den kuip of pot blijven, alleen wordt het dan noodig, dat men gedurende de groei rijkelijk gier gebruikt. Bij het ver planten mag de kluit slechts voorzichtig van buiten met een spits houtje losge maakt worden, waarbij men van de bloot gelegde wortels slechts bedorven of doode einden tot op de gezonde afsnijden mag. Alle gezonde wortels moeten ontzien worden. De potten kiest men niet te groot, opdat de bijgroeiende wortels spoedig de ruimte innemen kunnen, ze moeten goede drai neering hebben, veel potscherven gebrui ken. Bij het planten is er vooral op te let ten, dat tusschen de losse wortels geen ledige ruimten blijven, maar deze goed met de aarde aangevuld worden. Na het verpotten wordt eerst weinig gegoten, bij het toenemen van de groei meer, tijdens deze zelfs zeer sterk en na dezen, tijdens de rust, spaarzamer Het best is regenwater, dat de tempera tuur heeft van de kamer, waarin de plant staat. Bespuiting in den morgen en den avond is aan te bevelen. Ook het schoon houden van de bladeren is van belang. De rusttijd kondigt zich aan. doordat het laatste blad slechts weinig buiten het hart te voorschijn komt, en blijft zitten, begint deze vfeer door te groeien, dan is de groeitijd weer aangebroken. Clivia, een plant met donkeren, altijd groenblijvende zwaardvormige bladeren en een scherm van talrijke menieroode bloe men op hoogen steel in Februari, Maart, dikwijls ook December. Graszodengrond, met bladaardemest, oude koemest en zand, in niet te ruime potten en goede draineering Gedurende de groei ruim water geven, gedurende de rust spaarzamer. De plant leent zich goed voor kamer cultuur en is een der beste, sterkste en dankbaarste kamerplanten, zeer sierend en kan op plaatsen van het glas verwij derd, gebruikt worden, totdat de bloem stengel doorbreekt, dan is een lichtere standplaats te verkiezen. Vragen on Tuinbouwgebied aan de Redactie onder motto „Tuinbouw". Steunt, bij gelijken prijs en kwaliteit, De Nederlandsche Industrie. Hiermede dient gij Uw land En bestrijdt gij de werkloosheid. geti EEN PAAR MINDER BEKENDE hel SLAATJES. stre De zomermaanden hebben ons gere de aan de frissche slagerechten, die metJer' weinig moeite werden klaargemaakt en*"s in ieders smaak vielen. We Kunnen we er in den winter nietv. ~9 blijven profiteeren? Oos Dat k5n. llct Ten eerste hebben we dan nog lang.ove tijd de beschikking over mooie gele cvo° dijvie, die in fijngesnlpperden toeste met succes de kropsla vervangt. T tweede is er het voor dat doel iets nu der bekende, maar toch zeer bruikbi 9 Brusselsch lof, dat, eveneens zeer fijn 112 snipperd, met een slasausje wordt v mengd. Verder laten de roode en de y kool in geraspten en fljiïEêSchaafden HO stand zich tot sla bereiden, terwijl v raspte wortelen en knolselderij ons y meer voorbeelden geven van wat men wend ls „rauwkost" te noemen. Echter ook buiten de „rauwkost" t kunnen we onzen winterdisch van sfc rechten voorzien. Gekookte koude slaboontjes, door elh gemengd met een sausje van olie, ar lof citroensap), zout, Maggi's Aroma: misschien ook wat mosterd, behoorent tot de onbekenden, terwijl de gekotï jï biet bij menigeen meer geliefd is in te vorm van „bietensla" dan in den mu van warme gestoofde groente. Mogen wij daarnaast nog een paars: gelijkheden onder uw aandacht brentc die op geheel ander terrein gezochte' worden? Onze vanouds bekende gedroor; peulvruchten-soorten, de bruine en i witte boonen ook de iets minder t 1 kende mooi groen gekleurde flageolets Se' vormen met behulp van een smakelijk £al sausje een niet te versmaden aanvult: bn van ons wintermenu. de Sla van bruine boonen (4 personen). ov 250 Gr. O/i pond) bruine booa d'C (gekookt, goed uitgelekt en k: le' geworden), 3 eetlepels slaolie, 3 J lepels azijn, 1 theelepel mosti snuifje peper, 2 theelepels Mag Aroma, ingemaakte uitjes 1?' augurken. Roer de peper, de mosterd en de Ma:. mc Aroma door elkaar, voeg er de olie enov, azijn bij en klop alles samen tot t ni, sausje. Meng dit door de boonen ent jal neer den schotel met waaiervormig Ut tof sneden augurken met uitjes. de: Sla van witte boonen rei (4 personen). da- 250 Gr. C/s pond) witte boonen^Jj kookt, goed uitgelekt en koud f worden3 eetlepels slaolie, 2 i Etj lepels azijn, - theelepel mosterl eetlepel tomatenpurée, snuifje p6 Va 2 theelepels Maggi's Aroma, eed n stukjes ingemaakte komkomnw eetlepel gehakte prei en peters sj( Roer de tomatenpurée met den mosi di de peper en de Maggi's Aroma door eltj 8€ voeg er de olie en den azijn bij en l> |:t alles samen tot een sausje. Vermeng te mee de boonen. schik het gerecht opr schotel bestrooi den bovenkant met tii door elkaar gehakte peterselie en prei cc leg langs den rand op gelijke afstanden' te stukjes komkommer. Sla van Flageolets kc (4 personen.) te 250 Gr. C/s pond) flageolets (f f' gekookt, goed uitgelekt en koud? worden). 3 eetlepels slaolie, 3 lepels azijn, snuifje peper, 1 Ses2 ri, perd preitje, 2 theelepels MaS? Aroma, eenige plakken ingenue? biet, 1 hardgekookt ei, 1 gehakte peterselie. Roer het fijngesnipperde preitje ffljj peper en de Maggi's Aroma door eB» klop er dan de olie en den azijn door. meng de boonen met dit sausje, sen®, op een schotel en bestrooi den boven' met de gehakte peterselie. )lf rf Leg langs den rand op gelijke »|sjS st den regelmatige plakken ingemaalr'e H< elk bedekt met een iets kleiner P"; hard gekookt ei, zoodat rondom het d "1 randje biet zichtbaar blijft.

Leidsch Dagblad | 1933 | | pagina 2