DE VIJANDEN VAN HET BIJENDORP LEIDSCH DAGBLAD - Derde Blad Woensdag 11 Jannari 1933 f UIT DE OMSTREKEN. AALSMEER. Personalia. A.S. Maandag gaat de heer M. Eveleens, die hier gedurende ongeveer 30 jaren als postbode ln Junctie is geweest, den dienst verlaten. Gezien het groot aantal dienst jaren aan de posterijen hier doorgebracht, is het te begrijpen, dat Maarten tzoo wordt hij steeds kortweg genoemd) een bij ieder inwoner goede bekende is. Het zal dan ook én voor Maarten èn voor de burgerij eerst wel wat vreemd zijn, als hij zijn postambt niet meer waarneemt. Met Maarten gaat weer een van de oude garde heen, die de inwoners onzer plaats, met de ingewikkelde familiebetrekkingen van Spaargarens, Maarses, Buizen, Eveleensen en welke namen er nog meer bij massa's aangetroffen worden, door en door kent en uit elkaar weet te houden, 't Postambt -it Maarten trouwens in 't bloed. Ook wijlen zijn vader is hier aan de post jarenlang verbonden geweest. Moge Maarten nog vele jaren van een welverdiende rust genieten! Goedkoope bloemen. De scherpe prijsdaling van verschillende soorten bloemen, welke in het laatst der vorige week aan de veiling hier was waar te nemen, zette zich gisteren nog voort. Het gevolg was, dat beste seringen ter nauwernood 10 cent per stuk opbrachten. Het feit, dat er heel weinig export van seringen in tegenstelling van andere jaren naar Engeland is, wordt wel als de voornaamste oorzaak van de zeer ge drukte markt beschouwd. Ook over de gel delijke opbrengst der potplanten wordt de laatste dagen veel geklaagd. BENTHUIZEN. Burgerlijke Stand. Ondertrouwd: Marinus Adriaan Dorst23 j. en Adrlana Polderman 23 j., te Zegwaart. Loop der bevolking 1932. Aantal Inwoners op 1 Januari 1031. Ge boren 22. Gevestigd 30. vermeerdering 52. Overleden 6, vertrokken 52. verminde ring 58. Aantal inwoners op 1 Januari 1933. 1025. Aantal gesloten huwelijken 8. HAARLEMMERMEER. LOOP DER BEVOLKING. Ruim 400 zielen vooruitgegaan. M. V. Totaal Zielental op 1 Jan. '32 14147 13325 27472 Vermeerd. d. geboorte 367 360 727 Vermeerd. door vestiging 947 963 1910 15461 14648 30109 Vermind. door overlijden 117 101 218 15344 14547 29891 Vermind. door vertrek 984 1017 2001 Zielental op 1 Jan. '33 14360 13530 27890 Arbeidskaarten. Het aantal door den burgemeester afgegeven arbeidskaarten bedroeg op 31 December 1932 in totaal 420 en wel jeugdige vrouwelijke arbeiders 315, onge huwde jeugdige vrouwelijke arbeiders 89 en gehuwde vrouwelijke arbeiders 16. Onaangename ontdekking. De landbouwer v. W. aan den Hoofdweg alhier, kwam tot de onaangename ont dekking, dat ongewenschte bezoekers zich 's-nachts toegang tot de schuur hadden verschaft en een tweetal rijwielen hadden ontvreemd. De politie stelt een onderzoek in. Ds. Smilde, Ger. predikant te Nieuw- Vennep, moet wegens gezondheidsredenen eenige weken rust houden. KATWIJK AAN ZEE. De stand der werkloosheid. Bij het correspondentschap der arbeids bemiddeling zijn thans ingeschreven 1072 werkzoekenden, waarvan 79 pCt. gehuwd of kostwinner is, zijnde: 6 Stucadoors, 40 opperlieden, 35 timmer lieden. 20 schilders, 36 metselaars, 200 losse arbeiders 266 visschers, 1 straatmaker, 8 motordrijvers, 3 monteurs, 1 smid, 6 fa brieksarbeiders. 1 pottenbakker, 23 kuipers 1 zeilmaker, 14 varensgezellen. 3 chauf feurs, 7 scheepmakers, 1 mandenmaker, 10 stokers, 16 binnenschippers, 3 lood gieters, 275 landarbeiders. 3 boerenarbei ders. 2 tuinlieden, 6 bloemisten, 106 grond werkers. 1 kok, 1 monteur-lasser, 1 machinist-bankwerker, 1 behanger-stof feerder. 1 warmoezenier, 3 broodbakkers, 1 bedrijfsleider. Beneden 18 jaar: 3 losse arbeiders, 4 landarbeiders, l bakker, 1 metselaar en 1 fabrieksarbeider. Alhier had de aanbesteding plaats voor de electrische-installatle voor de Herv. School voor het Centraal 7de leer jaar Er was als volgt ingeschreven: Gebrs Gesink f. 635, Gebrs. Bloot f. 578; finna H P. Bloot en Co. f. 440: Jac. R. van Duyn f 440. In overleg met de firma Bloot en Co. werd het gegund aan den heer Jac. R. van Duyn. Prof. dr. de Hartog over „Het Huwelijk". Reeling van den Ned. Chr. Vrou wenbond hield in het gebouw Irene haar vierde winterlezing, waar prof. dr. A. H. de Hartog uit Amsterdam sprak over het onderwerp: „Het Huwelijk". De voorzitster der afdeeling mevr. Tom- Spaanderman heette allen welkom, spe ciaal den spreker van dezen avond prof. de Hartog. Spr. betoogde, wat er doorleefd, doorge worsteld en overwonnen moet worden om het heilige huwelijk te verstaan. Het heilige huwelijk is een opklimmen van een Jacobs ladder; een opklimmen van sfeer tot sfeer, van het lage tot het hooge Spr. behandelde eerst de sexualiteit in het huwelijk dit is de laagste trap; ver volgens de „erotiek", die in het huwelijk de poezie brengt en ten derde het geeste lijk moment het „etische". In het tweede gedeelte van zijn rede be sprak de spreker hoe zich man en vrouw onderschelden. De man is meer actief, de vrouw passief. Tenslotte handelde de begaafde rede naar over „Het Kind". Ontroerend schetste hij wat er in het hart van een vader en moeder omgaat, al zij een kind moeten verliezen. De schoone boeiende rede werd met ge spannen aandacht aangehoord. Prof?ssor de Hartog eindigde met dankgebed. Mej. wed. de R. uit de Voorstraat verzoekt bij de politie opsporing van h3ar minderjarige dochter S. Geslaagd te Den Haag voor het diploma A machinisten-examen de heer J. Verkerk alhier. NOORDWIJK. Raadsagenda. De raad komt morgen des nam. te 2 uur in openbare vergadering bijeen. 1. Benoeming van een wethouder we ens bedanken door den hear A. C. Meeijr. 2. Benoeming voorzitter commissie voor personeelsaangelegenheden. 3. Benoeming geme nleger.eesheer 4. Benoaming gasthu smeester wegens het niet aannemen van de benoeming door den heer J. G. de Witt OEGSTGEEST. BIJEENKOMST GEMEENTEBELANG. Lezing van den heer Murk Leis. Zooals te verwachten, was gisteravond de -belangstelling bijzonder groot voor de, door de vereeniging „Gemeentebelang Oegst- geest" aangekondigde bijeenkomst in „Het Witte Huis". Altijd weer weet het bestuur van deze vereeniging den leden iets bijzonders aan te bieden. Is dit in gewone tijden op prijs te stellen, thans kan men dit nog meer waardeeren! lederen dag worden wij in al les herinnerd aan de slechte tijden en zien wij de vele tegenslagen om ons heen in kleinen kring, maar dezen avond is deze gezichtskring weer aanmerkelijk uitgebreid door hetgeen de heer Murk Leis, directeur van L. Smit en Co's Internationale Sleep dienst te Rotterdam heeft verteld en laten zien. Na een kort woord van welkom door den voorzitter den heer Wichers RoUandet vertelde de heer Murk Leis een en ander over het internationale sleepvaartbedrijf. Hij schetste daartoe den aanvang van het sleepbootbedrijf vanaf 1840, toen de eerste sleepbooten van hout gebouwd en van kleine afmeting, voor kleine tochten ln dienst gesteld werden. Later werden deze raderbooten vervangen door schroef- booten en geleidelijk vaardig gemaakt voor zeetochten. De eerste zeereis ging naar En geland. Spf. herinnerde er daarbij aan, dat voor den aanvang van zulk een reis de kapitein van de sleepboot eerst eenige da gen verlof werd gegeven om afscheid te nemen van zijn familie daar voor deze kleine vaartuigen het gevaar van veronge lukken groot werd geacht. Naarmate de bouw van groote zeesche pen in 't algemeen zich uitstrekte, bleek ook uitbreiding van de vele buitenlandsche havens noodzakelijk. Bij deze werken werd In de vorige eeuw reeds van de Nederland- sche sleepbooten gebruik gemaakt. Zooals bekend, worden de sleepbooten meestal ge bruikt voor het naar buiten brengen en In halen van de groote zeeschepen. 1896 werd de eerste groote tocht mot sleepbooten on dernomen voor het vervoer over zee van groote bouwconstructies als droogdokken, drijvende kranen en dergelijke naar bui tenlandsche havens. Spr. behandelde vervolgens verschillende sleeptochten w.o. die van het groote dok naar Nederl. Indië (Priok) en van den grootsten tocht naar Nieuw Zeeland die ongeveer 6'Is maand in beslag nam. Vele ingewikkelde moeilijkheden zijn daarbij te overwinnen. O.a. die van de ko- lenvoorzienlng. De weersgesteldheid speelt vooral een groote rol. Vervolgens behan delde spr. de hoedanigheid van de Neder- landsche sleepbooten tegenover die van het buitenland. In hoofdzaak wordt vereischt een groot doorzettingsvermogen een hech te bouw en zeewaardigheid van het vaar tuig. Bij ons. zeide spr. staat voorop: het groote saamhoorigheidsgevoel van het per soneel op de booten hetgeen als van bui tengewoon eroote waarde is te beschou wen. Geheele generaties van families be- hooren tot de bemanning van onze booten. Een zeer belangrijke tak van het bedrijf is n.l. het hulpverleenen od den Atlanti- schen Oceaan. In vroeger tijden waren de daar in nood verkeerende schepen geheel hulpeloos. Sedert 1921 is daarin gelukkig voorzien door uitzending en stationeering van de eerste sleepboot, later geleidelijk door meer dere booten gevolgd. Met het stationeeren van deze booten wordt thans met de zich in den Oceaan bevindende schepen een ge regeld contact gehouden en kan zoo noo- dlg vanuit alle streken hulp verleend wor den. Uitvoerig stond spr. stil bij deze hulp verleening. Van de bemanning der sleep booten wordt dan ook bijna altijd ontzet tend veel geëlscht. Slecht weer en hooge zeeën bemoeilijken steeds het bereiken van een in nood verkeerend schip. O.a. vertelde spr. een en ander van de vele gevaren bij de hulpverleening destijds aan het s.s. ..Burgersdijk" dat aan de be manning der sleepbooten ongeveer 39 da gen en nachten uitermate Ingespannen ar beid vereischte waaraan vele gevaren wa ren verbonden. Van nachtrust was dien tijd geen sprake. Na de pauze werd door middel van lan taarnplaten een en ander aanschouwelijk voorgesteld w.o. het versieepen van ver schillende dokken een drtlvende kraan van enorme grootte een groote baggermolen voor Indië en het vervoer van een oorlogs- schlD naar de sloooerlj. Uitvoerig verhaalde spr. daarbij van de vele daaraan verbonden moeilijkheden Enorm is het aantal kabels en kettingen waarmede een sleepboot is uitgerust. Een gezicht op zulk een boot geleek od een warnet van kabels en kettingen De kabels waarmede ge«leent wordt, hebben een dik te van plm. 5 centimeter. Menigeen zal wel eens een kijkje geno men hebben bij een van onze zeeplaatsen, van de woelige werking der zee. maar dit is kinderspel bi) hetgeen ons hier werd voorgesteld. Tot slot werd een beeld gegeven van de brandende .Atlantic", waarbij de heer Murk Leis een en ander vertelde van de gevaren bij het vastmaken van de kabels aan het brandende schip, waarvoor een gedeelte der bemanning zich plm. 36 uur op het brandende schip bevond. Ons bedrijf zeide spr. heeft de laatste jaren ook veel geleden van de slechte tij den. Waar vroeger onafgebroken bedrij vigheid heerschte, ziet men thans een groot aantal opgelegde schepen. Doch on vermoeid zullen wij voortgaan om de Ne- derlandsche vlag door onzen internationa len sleepdienst hoog te houden. Een overweldigend applaus van de aan wezigen viel den spreker ten deel voor zijn Interessante lezing. De voorzitter dankte tenslotte den heer Murk Lens, namens de vergadering in har telijke bewoordingen. Ongenoode gasten hebben een nach telijk bezoek gebracht in den watermolen langs den Almondeweg. De deur is ver broken, doch er wordt niets vermist. Een onderzoek wordt ingesteld. Door den groentenkweeker H. van E. alhier werd bij de politie aangifte gedaan van het feit dat van zijn tuinland een hoeveelheid kooien is ontvreemd. Een onderzoek wordt ingesteld. RIJNSBURG. Burgerlijke Stand. Geboren: Johanna, d. van T. Zandbergen en Alida C. Heemskerk. Overleden: Nicolaas van Nieuwkoop, 48 jaar. Werkverschaffing. Evenals het vorig jaar bestaat weer liet voornemen van gemeentewege aan hen, die zich daartoe tijdig aanmelden, een toeslag van maximum 50 pet. te ver eenen in de kosten van d'epspif.en. zulks ter bestrijding der werkloosheid. De Bloemenhandel. Het blijft nog steeds zeer goed gaan voor de trekkers. Men heeft ook vele factoren mee. Het weer is zeer voordeelig, dus het bedrijf kost aanmerkelijk minder aan brandstof dan gewoonlijk en de bol en laten zich uitstekend trekken. Thans wo dt ook weer flink wat voor export gekocht. Betaald werden de volgende prijzen. Per dozijn La Matalas 25—28 ct., King of the Yellow 33—36 ct., Gele Prins 47—55 ct Moore 18—23 ct., La Reine max 36—41 ct.. Ibis 38—42 ct., William Copland 28— 33 ct, Brillant Star 14—17 ct., Due de Berlin 15—17 ct. Per 100, mr. Tubergen f. 5.80-6.10, El Toreador f. 2.803.10, Cou- rone d'or f. 4.80—5.10, Salva'or Rose f. 2.30 2.60, Narcissen f. 1.40—1.60, Hyacinthen f. 4.50-7 per 100. In strijd met art. 26 der Gemeentewet gehandeld? LI- Ged. Staten van Zuid-Holland behan delden een door dit college ambtshalve ingesteld onderzoek omtrent de vraag, of de heer G. van Duijn, lid van den Raad dezer gemeente, geacht moet worden te hebben gehandeld in strijd met art. 26 der Gemeentewet. (Leveringen aan de Ge meente). De burgemeester, de heer J. L. Bos- schieter lichtte het standpunt van B. en W. toe. De heer van Duijn is huurder eener Ge meentewoning en voorzitter van een huur- dersvereeniging, terwijl hij als raadslid medewerkte aan verlaging der huren dezer woningen. Spr. achtte dit niet van zoo'n ernstigen aard, dat daarop de heer van D. als raadslid zou moeten worden ge schorst. Ged. Staten zullen later beslissen. SASSENHEIM. Winterlezing Ds. W. Bijleveld. Gisteravond sprak ds. W. Bijleve'.d, Chr. Geref. Predikant te Haarlem voor het Chr. Comité van Winterlez n;,en over den „Biisf van de Profeet Elia", naar aanleiding van 2 Kron. 21 12—15. Een van de grootste zieners van het Oude Testament was de profeet Elia, wat o.m. blijkt uit het feit dat wij in den Bijbel in Mozes zijn proto type vinden en in Johannes den Dooper ziin antitype. Met Mozes heeft hij naast zijn profetisch werk bij den berg Horeb gemeen gehad, dat hij in den hemel werd opgenomen en zijn verschijning op den berg der verheerlijking. En evenals Jo hannes do Dooper is hij opgetreden in een tijd van grooten afval en heeft hi.i zijn tijden gekend van groote twijfel moedigheid. Acht jaren na zijn verscheiden, ten tijde van de regeering van Joram, den ongeloo- vigen en goddeloozen Koning, toen er in Jeruzalem onder zijn leiding een vreese- lijke afgodendienst werd bedreven (de BaSI- en Astartedienst) wordt aan dezen Koning een brief van den profeet Elia ter hand gesteld. Men heeft getracht dit feit op allerlei manieren uit te leggen. In de eerste plaats zou het Elisa moeten zijn, een tijdgenoot van Joram en de op volger van Elia, doch dit is ten eenen male in strijd met de opvalt ng van de inspira.ie van den Bijbel. Ook zijn er andere schrift uitleggers gewerst die dezen brief hebben willen toeschrijven aan een profetenzoon die in den geest en stijl van Elia heeft gesproken en als zoodanig den brief heeft onderteekend. De meest voor de hand liggende verklaring 'is, dat Elia dezen brief heeft geschreven voor zijn heengaan en met profetisch oog heeft gezien wie ten tijde van de openbaarmaking aan de r;gee- ring zou zjjn Deze brief is dan op een der profetenscholen bewaard gebleven en door God's bijzondere leiding op den juisten tijd aan den Koning ter hand ge steld geworden. De brief spreekt van oor- deelen éls siraf op de vreeselijke zonde van de afgodendienst die door het geheele volk in navolging van den Koning werd bedreven, en maakte daarom zulk een grooten indruk omdat Elia's naam nog onder het volk leefde door zijn zeldzame levensloopbaan en zi,n machthe b nd wcord in zijn toornen tegen den Baals- en As tartedienst. Heerlijk treedt evenwel ook aan den dag God's verbonrlstrouw w.nn.cr niet alleen de straf wordt aangezegd, doch de opwekking tot terugkeer naar de oude paden en den weg der verzoening. Mendel tulpenten toonstelling. Voor de Speciale Mendeltulpententoon- stelling, welke op Dinsdag 17 Dezer in „Bloemlust" zal worden geopend, bis'aat veel belangste'ling. Vele inzendingen wer den toegezegd en de verschillende deel nemende firma's beijveren zich de tulpen op den juisten tijd in bloei te hebben. o VALKENBURG. Cursus E. H. B. O. gesloten. Namens de vereeniging „Ziekenzorg" heeft dr. W. Hueting uit Katwijk een cursus gegeven in „Eerste hulp bij onge lukken". Tien avonden heeft hij een schat van lessen en wenken gegeven, die met groote aandacht door een dertigtal cur sisten opgenomen zijn. In zijn gisteren gegeven slotles memoreerde dr. Hueting nog eens wat hij behandeld had en sloot daarna zijn lessen. Een der cursisten, de heer J. Ouwersloot, sprak namens de deel nemers den leder hartelijk toe en bedarkte hem voor zijn mooie, gezellige lessen. Een hartelijk applaus onderstreepte deze uiting van dank. Tot slot sprak de voorzitter, de heer J. v. d. Zwart den dokter namens de ver eeniging toe. Hij dankte hem voor zijn groote welwillendhe d en toewijding. Het deed hem genoegen dat hij namens de cursisten aan den leider een [raai en prac- tisch cadeau kon overhandigen, n.l. een keurige verbandemm-r. Hierna b'e.en allen nog eenigen tijd bijeen. VOORHOUT. Loop der Bevolking- Gevestigd: J. L. Roozenburg, van Slomp- wijk; H. Hoogervorst, van Wassenaar: J. P. Versteegen, van Warmond: P. C. Hoog- teijling. van Voorschoten: J. H. v. d. Hoek, van Ouder-Amstel; N. Klaver, van Apmeer; Th. P. Knook, van Purmerend; Th. C. Leenen, van Warmond; A. J. Rijnierse, van Amsterdam: N J. v. d. Ge2st, van Haarlemmermeer; J. J. Granneman, van Haarlemmermeer: N. J. Blom. van Haarlemmermeer: P. J. v. Haastert, van Zoetermeer: L. Th. Kroon, van Haarlem- merliede: A. C. J. M. v. Schie, van Haar lem J, C. Groenewegen. van Zoetermeer; A. A. Vollebregt, van Zegwaard; M. C. Hoogervorst en gezin, van L sse: M. P. Kapel, van Noordwijk; D. Jansen, van Leiden; M. A. M. Jahns, van Thiede (Duitschland). Vertrokken: Th. C. Koedooder, naar Wervershoef; G. J. Pierik, naar Lichter- voorde; E. Slicher, naar Rotterdam; J. C. Spit, naar Vriezenveen: J. v. d. Wijst, naar Heijthuijzen: J. M. A. Wamsteeker, naar Nijmegen; H. A. v. d. Tuijn, naar Schiedam; .B H. Weiter, naar Lisse; J. Havenaar, naar Sassenheim; M. Havenaar naar Sassenheim; W. C. Ruigrok. naar Noordwijk; Th. C. v. d. Nouland. naar Lisse; N. M. Blijleven, naar Sassenheim; J. Rijk, naar Lemmen (N.H.): J. C. Bles en gezin, naar Roermond. Burgerlijke Stand. Geboren: Alida Adrlana, d. van A. H. Lemmers en M. A. IJsselmuiden; Karei Bernard, z. van J. Koppe en A. Brandt; Tonia Theodora, d. van P. A. Turenhout en A. M. Cornelisse; Johannes Stephanus, z. van H. C. v. d. Hulst en A. v. Moorsel; Theodora Francina Cornelia, d. van C. J. de Bruijn en M. G. Kortekaas; Gerardus, z. van J. van Steijn en Q. A. v. Langeveld. Getrouwd: Johannes Pelrus Vink en Maria Elisabeth Schulte; Daniël Kruithof en Grietje Bakker. Overleden: Gerardus v. Steijn, 76 iaar. o WASSENAAR. Tuinbouwvereeniging „Wassenaar en Omstreken". In het Wapen van Wassenaar hield de Tuinbouwvereeniging „Wassenaar en Om streken" eene ledenvergadering. Door den voorzitter, den heer A. G. van Tol werden allen hartelijk welkom gehee- ten op deze eerste vergadering van het jaar. Hij wenscht allen voorts veel geluk en voorspoed voor gezin en in zaken toe. Hierop wierp hij een terugblik over het af- geloopen jaar. Het verslag van den pen ningmeester was niet gunstig te noemen. Daartegenover stond het buitengewoon gunstige verslag van den secretaris, waar in tot uiting kwam de groote groei en bloei der vereeniging. Het ledental klom op tot 150. Het zal voor dit jaar moeilijk worden op dit getal te blijven, gezien de nog steeds zeer slechte tijden. Hij wekte allen daarom op zooveel mogelijk de handen ineen te slaan en trouw ter vergadering te komen opdat de onderlinge band nog meer zal worden aangehaald. Voorts om steeds zoo veel mogelijk ter vergadering ln te zenden, opdat de jongeren hieruit veel zullen kunnen leeren. Hierop werden de notulen van de huis houdelijke vergadering voorgelezen door den ex-secretaris, den heer J. van den Berg, welke notulen onder dankzegging werden vastgesteld. Hierop werd overgegaan tot vaststelling van het prijsvraagprogramma voor het jaar 1933/34. Het geheele ontwerp werd eerst voorgelezen waarna vraag voor vraag werd behandeld. In grove trekken werd het voorgestelde aangenomen ter wijl bij enkele vragen wijzigingen of aan vullingen werden aangebracht. Zonder h. st. werd voorts aangenomen om bij wijze van proef bij elke te benoe men jury, een vast lid der prijsvragen- commissie n.l. de heer M. Sjouke te be noemen. Ook werd zonder h. st. besloten het puntenstelsel te handhaven en toe te pas sen zooals tot heden te doen gebruike lijk is. Ter tafel werd hierop gebracht de be grooting voor 1933 en aangenomen ln ontvang en uitgaaf op f.755. Tot jury-leden werden hierop benoemd de heeren R. van Beek, C. Fillus en M. Sjouke. Na de pauze werd bij monde van den heer M. Sjouke verslag uitgebracht, deze luidt als volgt; Prijsvraag 3 potten bloeiende bolgewas sen: le prijs R. Laarman met 28 punten voor 2 pot hyacinth L'innonsenss en 1 pot Bleu of the queen; 2e prijs met 26 punten C. van Vulpen met 1 pot llnnonsensen 1 Dr. Lieber en 1 Bismarck. 3e prijs met 25 punten J. Sietinga met 3 pot Hippeastrum hybi. Voor het puntenstelsel: verwierven voorts de heeren J. Sietinga 1 maal D 10; 2 x 9; 2 x 8, 2 x 7 en 3 maal 6 punten voor diverse bloeiende potplanten de heer C. v. d. Salm resp. 10; 9; 2 x 8 en 7 punten, de heer D. de Rooy 6 punten en de heer A. G. van Tol 9 en 8 punten. Hierop volgden vaststelling van de te houden excursies. Besloten werd een twee- daagsche excursie te houden naar de Gentsche tentoonstelling; en in Augustus een excursie naar de Zuiderzeewerken. Voorts een viertal avond-excursies te houden voor een bezoek aan den dieren tuin te Den Haag, de culturen te Delft, het buiten van den heer D. Th. Ruys en het Zuiderpark te Den Haag tijdens de heesterbloei. Na rondvraag werd deze zeer geani meerde vergadering door den voorzitter gesloten. o ZOETERWOUDE. Vischstroopers. Des nachts zijn drie personen afkomstig uit Delft, betrapt op het visschen met schakels, onder deze gemeente. De visch- tuigen zijn door de veldwachters in beslag genomen. Proces-verbaal werd opgemaakt. De heer van R. alhier heeft bü de politie aangifte gedaan van het feit, dat hij zijn gloed-nieuwe rijwiel, dat hij onbeheerd voor zijn woning langs den weg had laten staan, vermist, De politie stelt een onderzoek in. 101. Toen kwam er een bedrijf, waarin Jaap als Ro- melnsch soldaat op moest treden. Toen de Romeinsche keizer het tooneel op kwam, gebeurde er iets wat al de bijen met schrik gadesloegen. De vloer, waarop Jaap en de keizer stonden, werd ineens opgetild en heel 't tooneel ging de hoogte in. Toen zagen de bijen, dat er een echts hommel onder zat, die alles omver wilde gooien. 102. Jaap bekwam spoedig van den schrik. „Waar is de hommel," riep ie uit en nam een groote speer. Daarmee liep ie de hommel achterna. Toen ie de hommel een flink pak slaag had gegeven, ging Jaap weer naar de andere bijen en wist er spoedig weer een leuke stemming in te brengen. Er is niks gebeurd zei Jaap lachend- De keizer is er heelhuids afgekomen en we beginnen maar weer van voren af aan.

Leidsch Dagblad | 1933 | | pagina 11