OPRUIMING! LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Dinsdag 10 Januari I933 UIT DE OMSTREKEN. Schoenmagazijn „De Vooruitgang" Haarlemmerstraat 192 - Tel. 3178 AGENDA. HAARLEMMERMEER. Veel animo. De aan de Nijverheidsschool te Hoofd dorp in dit seizoen genomen proef met een cursus „Fijne keuken" heeft uitstekend voldaan. Deze uit 10 lessen (wekelijks één les) bestaande cursus in nu afgeloopen en men is zoo enthousiast over den uitslag dat het bestuur een groot aantal verzoe ken heeft bereikt om dien cursus in dezen winter nog eens te herhalen. Het bestuur heeft dit reeds in gunstige overweging genomen en besloten daaraan te voldoen, wanneer inderdaad de deel name voldoende blijkt te zijn, hetgeen wel te verwachten is. In een machine bekneld. Bij den landbouwer v. A. aan den Sloter- weg in Haarlemmermeer had de arbeider S. het ongeluk met z'n arm tusschen het raderwerk van een persmachine bekneld te geraken, waardoor dit lichaamsdeel zoo ernstig werd verwond dat geneeskundige hulp moest worden ingeroepen. Tooneeluitvoering „de Zwaluw". In hotel de Groot te Nieuwvennep gaf de Tooneelvereeniging „de Zwaluw" een goed geslaagde uitvoering. De zaal was geheel bezet. Opgevoerd werd „Het Licht in den Nacht" tooneelspel in 5 bedrijven van Inte Osman. Over 't algemeen genomen werd er vlot en keurig spel geleverd, zoodat de talrijke aanwezigen naar hartelust ge noten hebben. De avond werd besloten met een geanimeerd bal onder leiding van „Kees" en met muziek van ..The Happy Boys". Afbraak oude school en bebouwing van het terrein. Nu ook het gedeelte van de oude open bare lagere school no. 4 te Hoofddorp, dat nog was blijven staan voor het houden van cursussen, is afgebroken en aan het terrein dat reeds eenigen tijd geleden door het bestuur van de Gereformeerde Kerk aldaar bij de tot stand gekomen ruiling van grond met de gemeente, in eigendom werd verkregen de gewenschte bestemming nu geheel kan worden gegeven door het bouwen van een nieuwe pastorie naast de kerk, heeft dit kerkbestuur het plan daartoe thans goedgekeurd en bcs'olen spoedig tot' den bouw over te gaan. In het kippenhok ontdekt. Iemand had zich des nachts op het erf van een landbouwer aan den ljweg in Haarlemmermeer toegang tot het kippen hok verschaft, blijkbaar met het doel om dit van z'n inhoud te ontdoen. De boer, die leven gehoord had en zich naar buiten begaf om te zien wat er aan de hand was, zag een man uit het hok komen die bezig was z'n slag te slaan. De ongewenschte bezoeker, die zich ont dekt zag, nam met achterlating van de buit en een rijwiel, ijlings de vlucht. HET BEHOUD VAN DE CRUQUIUS DJ GEVAAK? Nog geen medewerking van „Monumentenzorg." Nu door de uitbreiding van de Leegh- water de oplossing van het bemalings- vraajjstuk van den Haarlemmermecrpolder een belangrijke schrede naderbij werd ge bracht en ook spoedig is te verwachten de verwezenlijking van het voor de be maling van dezen polder van groot belang geacht wordende plan tot het verruimen van het profiel van de dwars- en lengte- tochten en de eventueel daarvoor in aan merking komende duikers, zal een beslis sing over het lot van het nabij Heemstede alhier staande stoomgemaal „de Cruqu us" dat alsdan vrijwel overbodig zal worden wel niet lang meer kunnen uitblijven. Het zou zeker toe te juichen zijn wan neer het Polderbestuur eenparig kon be sluiten om „de Cruquius". die nog geheel in z'n oorspronkelijken toestand werd ge laten, voor het nageslacht als historisch monument en als een herinnering aan de droogmaking van het Haarlemmermeer te behouden. Maar zoover is het helaas nog niet, omdat reeds meermalen in polder- vergaderingen bij het ter sprake brengen van deze aangelegenheid is gebleken dat sommigen leden bezwaar hebben tegen de jaarlijks terugkeerende ond -rhoudskostcn. In verband hiermede werd inmiddels een beroep gedaan op de medewerking van ..Monumentenzorg'doch de voor het be houd van de machine gevraagde steun kon van die zijde nog niet worden verkregen. Het is te hopen, dat te zijner tijd een hernieuwd verzoek een beter onthaal zal vinden en de aan te wenden pogingen om ook van andere corporaties dé noodige medewerking te verkrijgen, met gunstig resultaat zullen worden bekroond HILLEGOM. De bevolking. In het afgeloopen jaar telde de bevol king op 1 Januari 10870 zielen en op 31 December 10909. De vermeerdering is dus slechts 39 zielen. De totale vermeerdering was 834, tegen de totale vermindering 795. Er zijn 64 huwelijken gesloten, terwijl 3 echtscheidingen zijn ingeschreven. De brandweer is gealarmeerd voor brand in de Tweede Amerikadwarsstraat. Er is met de spuit en den materialen- wagen uitgerukt: het bleek een schoor steenbrandje te zijn, hetwelk spoedig ge- bluscht kon worden zonder dat de spuit water behoefde te geven. Om de oorzaak van het brandje weg te nemen, heeft de brandweer de schoorsteen geveegd. KATWIJK AAN DEN RIJN. Autobus verbrand. Gisteravond te ongeveer 9 uur is, even voorbij Roversbrug een autobus komende van Rotterdam, door zelfontbranding in brand geraakt en geheel vernield. De chauffeur die alleen in de autobus zat, kon zich ternauwernood redden. De politie maakte proces-verbaal op. R.K. Kiesvereeniging. De RK. Kiesvereeniging „Plicht en Eensgezindheid" hield haar jaarvergader- rlng. Na opening door den voorzitter las de secretaris de notulen en het jaarverslag. Met beiden ging de vergadering accoord. De heer H. W. Grimbergen bracht verslag uit van de vergadering der Kamer-Cen trale waarna het verslag van de Staten- kleskring werd uitgebracht door de afge vaardigde de heer v. d. Lubbe. De rekening en verantwoording, uitge bracht door den penningmeester de heer Nic. Oudshoorn wees een batig saldo aan van f. 3.60. De heeren F. J. Luyten en H. Bellekom deden als verificatie-commissie verslag en adviseerden tot goedkeuring. De penningmeester werd dank gezegd voor de gedane werkzaamheden. De contributie werd vastgesteld op het zelfde bedrag als vorig jaar. De aftredende bestuursleden de heeren Jac. Rietveld. W. J. v. Leeuwen en L. v. Pa ridon werden met meerderheid van stem men herkozen. Uit een voltallig bestuur werd tot voorzitter gekozen de heer Jac. Meijer. Als afgevaardigden voor Kamercentrale en Statenkieskring werden respectievelijk gekozen de heeren H. W. Grimbergen, secundus J. C. Schrama en C. v. Lubbe met secundus A. J. Mulder. Vervolgens was aan de orde aanwijzing van candidaten voor de groslijst der Ka merverkiezing. Het bestuur had aangewe zen A. J. Loerakker voor de aangewezen zetel en G. W. Kampschöer en H. v. d. Brule voor de vrije zetel, Uit de vergade ring werden nog genoemd H. Kuiper te Haarlem, dr. Oomen te Utrecht, P. War merdam te Lisse en Baron v. Wijnbergen te Lisse. Hierna had de benoeming plaats van le den voor het stembureau bij de verkiezing voor de groslijst. Uit het bestuur werden benoemd de heeren Rietveld en Nic. Ouds- hoom en tot leden stembureau zullen fun- geeren de heeren F. J. Luyten, C. v. d. Lubbe, P. H. Castenmiller en H. v. Rijn. Bij de rondvraag bracht de heer Schrama naar voren het door den raad aangeno men voorstel tot verlaging der salarissen van de gemeente-ambtenaren wat z. i. niet gerechtvaardigd was, speciaal het feit dat de R.K. afgevaardigde voor het voorstel had gestemd tot verlaging van 10 pet. De heer Grimbergen verdedigde zijn houding en wees er speciaal op dat thans, nu van iedereen zulke groote offers wer den gevraagd, ook de ambtenaren, die door den lageren levensstandaard toch een eenigszins bevoorrechte positie hadden, heusch wel een veer kunnen laten. De pastoor bracht hierna dank voor de aangename discussie, de goede verstand houding en eensgezindheid die zich ken merken door het groote getal leden der Kiesvereeniging en spoorde aan tot be houd dezer eensgezindheid. Hierna sluiting met gebed. Naar wij vernemen worden alhier pogingen aangewend om te komen tot de oprichting van een Chr. Mondorgeic'.ub. RECLAME. KATWIJK AAN ZEE. Bond van Chr. Fabrieks- en Transportarbeiders. De afd. Katwijk van den Ned. Bond van Chr. Fabrieks- en Transportarbeiders kwam in huishoudelijke vergadering bijgen in de Gemeentezaal, hoofdzakelijk voor bestuursverkiezing en contribu izrege'ing. Herkozen werden de heeren Jac. v. d. Plas, Cor Pronk en A. Harteveld en ge kozen werden de heeren A. de Best en J. v. d. Plas, die de aftredende leden L. Zwaan en M. van Duijn zullen vervangen. Straatschenderij. Door de politie werden op heeterdaad betrapt een viertal jongens P. K. en D. H. uit de Varkevisserstraat, M. v. D. en Z. v. d. P. uit de .Waal Malefijtstraat bij het stuk gooien van ruiten van een on bewoond winkelhuis in de Waal Malefijt straat. Door de politie werden een viertal jon gens P T„ J. O.. A. V. en J. V. be trapt. die een vuurtje stookten in het duin terrein achter het De Ridderbosch. Het liep met het verbranden van wat hout en blaren af. Door de jeugd werd een paal met een straatnamenbord bij den Nieuwen Duin weg afgerukt. Door de gemeentewerken werd het weer hersteld. LISSE. Een meevaller! Wij vernamen dat de heer v. d. W.. wiens vrouw 3 bankbiljetten bij vergissing in de kachel wierp met enkele propjes pa pier. van de Ned. Bank het geld na aftrek van 20 cent ten volle heeft terugontvan gen. omdat uit de opgezonden asch kon worden vastgesteld, dat de bankbiljetten verbrand waren. Vervolgonderwijs voor Werkloozen. B. en W. deelen mede dat de cursus ver volgonderwijs voor werkloozen zal aanvan gen Woensdagmiddag om 2 uur in de R.K. School, hoofd de heer P. Strik. Deze week zal er weer een boterdistri- butie plaats hebben voor werklooze gezin nen van 7 en meer personen, die ten minste 13 weken steun hebben genoten. Door de Gem. Arbeidsbeurs alhier zijn wederom 235 bons voor kolentoestag ver strekt. o NOORDWIJK. B. en W. stellen aan den raad voor dr. Visser te benoemen tot gemeentege neesheer voor het jaar 1933. Naar wij vernemen heeft de heer J. G. de Witt, die in de laatste raadsvergadering was herbenoemd tot gasthuismeestér deze herbenoeming niet aanvaard. Door het gemeentebestuur is ter ken nis van de ingezetenen gebracht, dat g;en land- en tuinvuil meer op de losplaats bli de gasfabriek mag worden gebracht. Er bestaat een gelegenheid om dit land- en tuinvuil gratis te brengen op een terrein van den heer Hoogeveen in den Hooge- wegschen polder. Morgenochtend 9 uur begint onze Groote 3623 AL ONZE RESTANTEN BIJNA VOOR NIETS VALKENBURG. Ned. Herv. Kerk. Aan de beurt van aftreden voor het Kiescollege der Herv. Kerk zijn de heeren Jac. Gravekamp. W. v. Egmond Dz. en C. Langeveld. De collecten in de maand December hebben in de Herv. Kerk opgebracht voor de Diaconie f. 45.53. voor de kerk f. 102.54 en de bussen f. 26.09. VEUR—LEIDSCHENDAM. DE OVERWEG AAN DEN VEENWEG NABIJ NOOTDORP. Mevrouw Bakker-Nort vraagt de regeering te bevorderen, dat de bewaking niet worde opgeheven. Het Tweede Kamerlid mevrouw Bakker- Nort heeft den minister van waterstaat de volgende vragen gesteld: Is het waar dat de Nederlandsche Spoorwegen overwegen om de bewaking op te heffen van den zeer drukken over weg aan den Veenweg nabij Nootdorp in de gemeente Stompwijk. waar 's zomers dagelijks meer dan honderd treinen pas- seeren dat op het traject van enkele kilometers van Nootdorp naar Veur de autobus, die den geregelden dienst onderhoudt van DelrtNootdorp—Veur reeds twee onbe waakte overwegen moet passeeren, en dat de directie van deze autobusondememing aan Ged. Staten van Zuid-Holland heeft verzocht, gelijktijdig met de opheffing van de bewaking van den overweg te worden ontslagen van de concessie voor den dienst NootdorpVeurLeidschendam? Indien dit zoo is, vreest de minister dan niet dat het aantal ongelukken door op heffing van de bewaking van dezen over weg belangrijk zal toenemen, te meer nu aan beide zijden van den weg het uitzicht op dezen overweg is belemmerd en men eerst op korten afstand de naderende treinen kan zien? Wil de minister bevorderen dat de be waking van dezen overweg niet zal worden opgeheven? o VOORHOUT. De werkloosheid. Alhier staan ingeschreven als werkloos: 1 vrouwelijke kantoorbediende, 7 bouw vakarbeiders, 3 metaalbewerkers, 1 schil der, 184 landarbeiders, totaal dus 196 werkloozen. Deze gemeente heeft in ver houding tot het aantal inwoners, de meeste werkloozen van alle gemeenten in den omtrek. o WARMOND. Uitvoering „St. Mathias". De Koppermaandag-uitvoering is voor Mathias een succes geworden. Voor een volle zaal opende de heer Zwetsloot de bijeenkomst waarbij hij een woord van hartelijk welkom toeriep tot alle aanwezi gen. Spr. memoreerde het groote succes behaald te Delft welk succes zeer veel zal bijdragen tot den groei en den bloei der vereeniging. De pastoor hechtte hierop op zijn ver zoek de behaalde lauwerkrans aan het vaandel. Hierna werd overgegaan tot afwerking van het zeer gevarieerde programma. Dan past het ons in de eerste plaats een woord van hulde te brengen aan de afdeeling Harmonie. Wij zouden haast willen zeggen dat Mathias haar hoogtepunt bereikt heeft. Wij willen dan ook volstaan met een woord van welgemeende hulde te brengen aan de werkende leden van dit korps en aan haar eminenten directeur voor dezen zoo genotvollen avond. Een speciaal woord van lof willen wij brengen aan de heeren G. te Wiel, W. van Grieken en G. Derriks voor het door hun uitge voerde „Birds of the Forest", een polka, uitgevoerd door de twee laatstgenoemden, terwijl door de heeren te Wiel en van Grieken werd ten gehoore gebracht het stuk waarmede zij beiden onder leiding van de pianiste mej. L. Papot te Haarlem onlangs den eersten prijs wisten te beha len. Hier werd muziek ten gehoore ge bracht van hoog gehalte. Ook de afdeeling tooneel komt een woord van hulde toe voor de wijze waarop door haar werd opgevoerd het tooneelstuk „Mijn particuliere secretaris". Dit blijspel werd buitengewoon goed gespeeld. Hulde aan deze tooneelvereeniging, die onder leiding van den heer J. Sikking dit groote succes heeft weten te bereiken. De voor zitter de heer Zwetsloot bracht een woord van dank aan allen die aan het welsla gen van dezen avond hadden medegewerkt een avond die vol was van werkelijk groote kunst. Ook zij die niet direct bij dezen avond betrokken zijn, aldus spreker, als den heer C. M. van Stijn, die geheel be langeloos het tooneel-arrangemeent heeft verzorgd, als den heer Kouwenberg uit Leiden, die als grimeur optrad, komt een woord van dank en hulde toe. Het strijkje „The Noisy Fellows" uit Voorschoten hield de aanwezigen ten slotte nog langen tijd op aangename wijze bezig. Inbraak. Des nachts hebben onbekende daders zich. door openschuiving van een achter raam, toegang verschaft tot de woning van den heer G. P. ZIJ hebben zich vermoede lijk terstond begeven naar de slaapkamer waar in een kast in een geldkistje onge veer f. 130 was geborgen, welk geld zij zich hebben toegeëigend. Tot nu toe ontbreekt elk spoor. De politie heeft de zaak in onderzoek. Deze inbraak heeft plaats ge vonden, terwijl de familie op een uitvoe ring was van Mathias. ZEVENHOVEN. Aanbesteding. Bij de gehouden aanbesteding door den polder Zevenhoven van het atzeflen van sliethout en het maken van takkenbossen van 625 boowen aan den Achterweg en het rooien van 22 boomen was de laagste inschrijver de heer H. den Dieck te Nieuwveen voor de som van f. 27. Hom is de uitvoering gegund. De heer J Monshouwer voorheen hoofd der O.L.S. alhier, thans te Maasdam, is benoemd te Schoonhoven. ZOETERWOUDE. GEMEENTERAAD. De Raad weigert de belasting te ver- hoogen Een motie. Alhier vergaderde de raad onder voor zitterschap van den burgemeester. Alle leden aanwezig. De voorzitter opende de vergadering, waarna de secretaris de no tulen der vorige vergadering las, die on veranderd werden vastgesteld. De voorzit ter sprak een nieuwjaarsrede uit, waarop de heer van Bennekom, als oudste raads lid dankte, onder aanbieding van weder- keerige gelukwenschen. Daarna geschiedde mededeeling van de ingekomen stukken, waarvan o.m. de vol gende voor kennisgeving werden aange nomen: missives van Ged. Staten hou dende verdaging van de beslissing om trent de gemeentebegrooting voor 1933 en van de begrooting van het waterleiding bedrijf voor hetzelfde jaar, terwijl mach tiging wordt verleend tot het doen van ontvangsten en uitgaven op die begroo tingen voor zoover G. S. van him bezwa ren tegen eenige post niet hebben doen blijken. Hierna werd opnieuw vastgesteld het vroeger geprojecteerde uitbreidings plan langs den Vrouwen- en Vlietweg, met dien verstande dat de bebouwingsvoor schriften thans soepeler zijn gemaakt. Aan de orde was dan een voorstel van B. en W. om den weg Leiden—Zoetermeer voor zoover onder deze gemeente gelegen, aan de provincie Zuid-Holland in eigen dom, beheer en onderhoud over te doen, tegen een jaarlijksche betaling van f. 2715 in te gaan op een nader overeen te komen tijdstip. Meerdere leden wenschen zeker heid te hebben dat de provincie ook de in dien weg gelegen kunstwerken zal overnemen, terwijl anderzijds gevraagd wordt op welke wijze de weg in de toe komst zal verbeterd worden. Nadat over dit onderwerp eenigen tijd gediscussieerd is, werd besloten de beslissing omtrent het voorstel aan te houden tot een volgende vergadering. Vervolgens kwam in bespreking een schrijven van Ged. Staten waarbij deze mededeelen dat zij er bezwaar tegen heb ben dat de raad een bedrag van f. 3500. zijnde een gedeelte van het vermoedelijk batig slot van den dienst 1932 aanwendt om een sluitende begrooting voor 1933 te krijgen. Ged. Staten wenschen andere dekkingsmidelen, die alleen door belas- tingverhooging te verkrijgen zijn. B. en W. stellen derhalve voor den vermenig vuldigingsfactor voor de hefing van op centen op de personeele belasting te be palen op 1,2 (20 pCt. verhooging), waar door een meerdere opbrengst verkregen wordt van f. 2000.en heffing van 65 op centen, in plaats van 50 op de hoofdsom der gemeentefondsbelasting, waardoor een meerdere opbrengst wordt verkregen van f. 1500. De heer Meijdam verklaarde zich perti nent tegen verdere belastlngverhooging, omdat z. 1. de belastingschroef niet verder aangedraaid kan worden. Spr. wees er op, dat om een sluitende begrooting voor 1931 te krijgen, gedurende het jaar 1932 werd beschikt over een gedeelte van het batig slot van den dienst 1930, tot een bedrag van f. 7000.— en begrijpt niet dat Ged. Staten toen niet en nu wel bezwaren heb ben. Spr. heeft uit de met G. S. gewis selde stukken gezien dat er over 1932 een batig slot van f. 6000.wordt verwacht, zoodat z. i. terecht over een bedrag van f. 3500.— beschikt kan worden. De heer heer Bergers verklaart zich ongeveer in denzelfden geest als de vorige spreker en is tegen belastingverhooging, vooral waar de personeele belasting toch reeds zoo hoog is. De heer Paardekooper is eveneens tegen belastingverhooging zoolang er nog an dere dekkingsmiddelen zijn. Wethouder Noordman zegt dat aan Ged. Staten ge motiveerd is medegedeeld hoe de werke lijke toestand is .zoodat dit college vol doende op de hoogte is. Blijkbaar wil men niet accepteeren dat de gemeente er nog niet zoo beroerd voor staat. De voorzitter antwoordt dat aan den wensch van G. S. zal moeten tegemoet gekomen worden en raadt aan aldus te besluiten. Het gedane voorstel achten B. en W. het billljkste. Na nog eenige discussie wordt dan het voor stel in stemming gebracht hetwelk dan wordt verworpen met 8 tegen 3 stemmen. Voor stemmen de beide wethouders en de heer van Bennekom. Ten aanzien van een andere opmerking van Ged. Staten met betrekking tot den kapitaaldienst stellen B. en W. voor aan genoemd college te berichten, dat het noodzakelijk is dat een tweetal brugdek ken worden vernieuwd en dat, wanneer de noodige gelden niet uit eene geldleening bestreden kunnen worden beschikt zal kunnen worden over een batig saldo het welk de kapitaaldienst nog aanwijst. Met algemeene stemmen wordt aldus be sloten. Daarna werd z.h.s. een salarisregeling vastgesteld voor het thans in dienst zijnde secretarlepersoneel, met handhaving van de thans door hen genoten jaarwedden, HEDEN: Concordia: Ontspanningsavond voor werkloozen L. D. C. 8 uur nam. Jeruël: Samenkomst te 8 uur nam, Pnlël (Mlddelstegr.)Vragenavond d: Riemens. 8.15 uur nam. Stadsevangelisatie (Morschweg 59): Sa- menkomst te 8 uur nam. Woensdag. Haven 18a: Cursusverg. G. I. C, 8 m, nam. In den Vergulden Turk: Alg. verg. Ve „Oud Ledden", i'lt uur nam. Stadszaal: Vierde Volksbijeenkomst te 8 uur nam. BIOSCOPEN. Casino-Bioscoop Hoogewoerd, 8 u. ma.- „De Zoon van den Shelk". Zondag nam. 2 uur, 4 uur 30 en 8 uur, City-Theater Haarlemmerstr., 8 u. nas; „De Big van de Infanterie". Zaterdag nam. 2 u., Zondag nam. 2i, 4 uur 30 en 8 uur. Luxor-Theater Stationsweg, 8 uur nai „De Zwarte Huzaar". Woensdag en Zaterdag nam. 2 s; Zondag nam. 2 uur, 4 uur 30 en 8 uur Trianon-Theater Breestraat, 8 u. na: „Liebe, Scherz und Ernst". Woensdag en Zaterdag nam. 2 r Zondag nam. 2 uur, 4 uur 30 en 8 uui De avond-, nacht- en Zondagdienst apotheken wordt van Maandag 9 toti met Zondag 15 Jan. as. waargenon: door apotheek: M. Boekwijt, Vischmarkt telef. 552. De heffingsverordening op de hond» belasting wordt gewijzigd conform de dos G. S. aangegeven wenschen, terwijl tec slotte bepaald wordt, dat ingaande 1 Ji- nuari jl. aan diegenen, die uit een werk loozenkas trekken, een toeslag op de uil- keering zal worden verstrekt gelijk aan Ik: verschil tusschen het bedrag dat de kaa trekker eventueel aan steun zou ontvan gen en het bedrag dat hij aan uitkeerai uit de werkloozenkas geniet. Bij de nu volgende rondvraag deelde d> voorzitter mede, dat blijkens een van des gemeente-ontvanger ontvangen schrijver geen personen ten onrechte op de school geldkohieren zijn gebracht en dat de pa len bij den toegang tot het Watertje zij: verplaatst, zoodat geen met paard be spannen wagens daar meer kunnen rijden De heer Wessel verzocht in het vervolg nummers te doen uitgeven aan de tri bunebezoekers, omdat het Is voorgekomei dat personen die meenden dat zij eerde: toegang hadden dan anderen niet mee: toegelaten konden worden omdat de tri bune vol was. De heer Meijdam bracht dc verlichtil ter sprake in het Legerak in verband mi de werkzaamheden aan den berm die daa geschieden. D heer Bergers wijst er op dat zich beu zinedampen bevinden in eene woning va Z. aan den Hooge Rijndijk en verzoekt eer onderzoek te doen instellen of zulks i verband kan staan met de zich naast dit woning bevindende benzinetank. De voorzitter zeide aan een en ander 6 aandacht te zullen schenken. Hierop diende de heer Bergers de m volgende motie in: „De raad der gemeen» Zoeterwoude spreekt hiermede de we;- schelijkheid uit, de gehuwde onderwijit- res aan de R.K. Jongensschool alhier, K spoedigste te doen vervangen, door ea mannelijke gehuwde kracht of een onge huwde kostwinner(ster), zulks op soclai en principieele gronden en besluit der motie ter kennis te brengen van het be trokken schoolbestuur." De heeren de Graaf, van Haastregt Meijdam ondersteunden deze motie. Di voorzitter zeide dat deze motie in den vergadering niet thuis hoort, terwijl d beide wethouders, alsmede de heeren var Bennekom en Ant. Paardekooper zich te gen die motie verklaren, deels omdat me zich op een terrein begeeft dat niet vo£ de gemeente bestemd is en anderzijds om dat men niet bevoegd is een oordeel uit t spreken zonder de motieven te weten d> leid hebben tot de benoeming en handbs ving van de bedoelde leerkracht. Over i onderwerp wordt dan vrij uitvoerig gedis cussieerd. waarna tenslotte de voorz. o motie in stemming brengt die dan worf aangenomen met 6 tegen 5 stemmen, 1- gen stemmen de belde wethouders nisn: de heeren Van Bennekom. Paardekoop» en van der Krigt. Hierna verzoekt de heer Bergers uw beter politietoezicht aan den Hooge Ri)!' dijk in verband met de baldadigheden ti jiz daar voortdurend plaats vinden, waacJ.. de vergadering gesloten wordt. HET RESIDENTIE-ORKEST. Brahms-herdenking. 23 Mei a.s. zal het honderd jaar gelede zijn, dat Johannes Brahms te Hamburg, welke stad zijn vader contrabassist w' van het orkest van den Stadsschouwbua geboren werd. Waar men dit feit vrijs™ overal herdenkt door uitvoering wj Brahms' werken, spreekt het vanzelf d* ook de instellingen, die het Leidsche ziekleven verzorgen hierin niet moebtw achterblijven. De Maatschappij voor Toom kunst vergastte ons reeds op kamera»' ziek, terwijl het Residentie-Orkest «l» vierde abonnementsconcert op Donderss 12 Januari a.s. geheel zal wijden aan ken voor orkest. Het zal van 's meeste werken uitvoeren de Akademlsche FfS' ouvertüre (op. 80), welke geschreven is' gelegenheid van zijn promotie tot eere doctor te Breslau en de Zweite SinH"1 (op. 73 D-dur) van 1877. Sam Swaap Charles van Isterdael, zullen zooals ree» aangekondigd, het Doppelkonzert fur Violine und Violoncell mit Orchester 102) voordragen. gj

Leidsch Dagblad | 1933 | | pagina 6