LEIDSCH DAGBLAD - Derde Blad Maandag 9 Januari 1933 LAAKKWARTIERU. V. S. 1—2. Na spannenden strijd. Het was voor beide partijen zeer moei lijk om zich aan de slechte terreingesteld heid aan te passen en het uithoudings- Termogen van de spelers werd in dezen wedstrijd dan ook wel op proef gesteld. Tactisch speelde U.V.S. beter dan de thuisclub, want de Hagenaars speelden zonder eenige variatie, waardoor de U.V.S.-backs al spoedig het juiste ant woord op de Laakkwartier-aanvallen had den gevonden. Aanvankelijk waren de blauw-witten slecht op dreef, en het eerste gevaar ont stond dan ook voor het U.V.S.-doel waar Kramp enkele lastige schoten te stoppen kreeg. Langzaam kwam U.V.S. er echter beter in en toen Kantebeen op een ver vooruit gespeelden bal goed doorliep was het vol gend moment de uitgeloopen Laakkwar tierdoelman gepasseerd. Met goed open spel bleven de blauw-lwitten het Haagsche doel belagen en toen Onvlee fraai voor doel plaatste was het Platteel die den stand op 20 bracht. Wel ondernamen ook de Hagenaars enkele goede aanvallen maar hier ont brak het aan de goede afwerking. Rust 02. Met enkele niet onverdienstelijke schoten zette Laakkwartier in de tweede helft het offensief in, en de U.V.S.-achter- hoede had een tijdlang moeite om de Haagsche voorhoede in bedwang te hou den. Zoowel Burgy als Graafmans hadden er ditmaal echter zoo goed het oog in, dat Kramp ondanks het Laakkwartier-over- wicht betrekkelijk weinig te verwerken kreeg. Het tegenpunt van de thuisclub kwam dan ook nog vrij onverwacht, toen de rechtsbuiten goed voorzette en de bal via den op den grond liggenden Kramp werd ingeschoten. Enthousiast kwamen de Hagenaars toen opzetten maar de U.V.S.-verdediging bleef onvermurwbaar en met een kleine over winning voor U.V.S. kwam het einde van dezen door den heer Zuiderwijck verdien stelijk geleiden wedstrijd. BODEGRAVENB. M. T. 0—3. De verwachtingen, welke algemeen ten aanzien van het eerste elftal van Bode graven bij den eersten wedstrijd in 1933 werden gekoesterd, zijn wel op wreede wijze den bodem ingeslagen. Met niet minder dan 50 handhaafde de ex- tweede klasser BM.T- haar kans op het kampioenschap en door deze nederlaag blijft voor Bodegraven de kans op de be zetting van de laatste plaats nog steeds dreigen en dus is oppassen de boodschap. Het veld was glad, doch alleszins bespeel baar en al spoedig bleek, dat de gladheid van het veld juist Bodegraven parten speelde, terwijl de gasten zich uitstekend wisten aan te passen. Vanaf den aanvang zijn dan ook de gasten in de meerderheid, doch hun aanvallen stranden meest op buitenspel, terwijl Wolswijk in het Bode- gravendoel zich alleszins betrouwbaar toont. Bovendien hebben de gasten met hun schoten weinig geluk en eenige malen achter elkaar wordt het leder rakeüngs naast geschoten. Aan de overzijde heeft de doelman met een harden schuiver van den roodzwarten middenvoor de grootste moeite, doch dan is de beurt weer aan BJiI.T., dat er in slaagt Wolswijk onhoud baar te passeeren, 01. Als dan Boelen midhalf en Vermolen middenvoor gaat spelen, gaat er van de halflinie der thuis club wel meer kracht uit en komen de rood-zwarten sterk in den aanval, doch thans is diet verband in de voorhoede weer zoek en doelpunten blijven dan ook uit, zoodat met 01 wordt gedraaid. Werd algemeen aan de thuisclub voor de tweede spelhelft nog wel een kansje gegeven, het heeft niet mogen zijn. Zonder dat Bode graven in het veld de mindere was, had den de gasten met hun razend snel vleu gelspel meer succes en regelmatig werd de score tot 04 opgevoerd. Wel kreeg de Bo degraven-voorhoede nog enkele fraaie kansen, waarbij het geluk niet aan haar zijde was, maar over het algemeen was het spel der roodzwarte voorwaartsen te peu terig en te doorzichtig om succes te heb ben. terwijl vooral Oostveen eerst als rechtsbuiten later als rechtsbinnen er wei nig of niets van terecht bracht- Zelfs een aan Bodegraven toegekende penalty ver mocht niet het alleszins verdiende tegen punt te brengen. Het harde schot van A. Boelen werd door den B.M.T.-doelman even fraai gestopt. Als tenslotte ook Wols wijk nog even in de misere gaat deelen door grandioos over het leder heen te trappen, komt met een 50 nederlaag het einde van een overigens prettigen en in de beste verstandhouding gespeelden wed strijd. die door scheidsrechter Krösschell uitstekend werd geleid. O.N.A. H—BODEGRAVEN II 5—0. Ook hier een strijd tusschen de num mers een en laatst van de ranglijst en ge zien het feit, dat de Bodegravenreserves tevens nog met een drietal invallers uit kwamen. is de nederlaag al heel gauw verklaard. Met rust had O.N A. reeds een 2o voorsprong geboekt en vooral het uitstekende vleugelspel der thuisclub droeg er toe bij,, om in de tweede helft de score tot 50 op te voeren. Slechts het meer dan uitstekend doelverdedigen van De Zeeuw stond een grootere overwinning voor O.N.A. in den weg. De moeilijkste schoten werden door den roodzwarten doelman onschadelijk gemaakt en aan de vijf gescoorde doelpunten had hij niet de minste schuld. Ook hier overigens een in prettige verstandhouding gespeelde ont moeting. BAARN—ALPHEN 2—3. U.V.S. VII—D.V.S. IV 4—2. Het zwakke spel in de D.V.S.-verdediging was reeds spoedig een welkome hulp voor den U V S.-aanval, die voor rust driemaal scoorde terwijl D.V.S. uit een vrije trap een goed tegenpunt fabriceerde. Na de hervatting waren de groen-zwar- ten beter op dreef. Toch had U.V.S. weer het eerst succes, maar dadelijk hierop ver kleinde D.V.S. den achterstand, 4—2. Wel zwoegden beide partijen om een nog beter resultaat te verkrijgen, maar toen scheidsrechter v. d. Meij, die zich bij het karakter van dezen wedstrijd goed aan paste, het einde aankondigde, was de stand nog ongewijzigd. Een goede wedstrijd der Alphenaren. Baarn heeft tegen Alphen het loodje moeten leggen. Met 32 bleven de Rijn- bewoners de meerderen en brachten dus de 2 kostbare puntjes mede naar huis. Alphen kan op een goeden wedstrijd weerzien: een Baarnploeg thuis te slaan is allesbehalve gemakkelijk. Het spel der bezoekers was in vele opzichten beter, dan dat der thuisclub. Baarn toch zocht meer malen haar kracht in zeer ruw en onbe suisd spel om op deze wijze den strijd te forceeren. Alphen speelde technisch beter en dit gaf op den duur toch den door slag. Eerst in de laatste minuten, toen de bezoekers nog met 30 voorstonden, wist Baarn tweemaal den achterstand te ver kleinen. waarmede het einde aanbrak. Om 2 uur wordt onder leiding van scheidsrechter Vreeken afgetrapt. Alphen neemt het spel dadelijk in handen en spoedig gaat de strijd tusschen de verde diging der thuisclub en de voorhoede der bezoekers. Voorloopig blijven daarbij doelpunten uit. Als de midvoor van Alphen een paar kansen om hals heeft gebracht, doet hij het even later beter, door keurig naar Ram te plaatsen, die in eens in schiet. 01. Aan de andere zijde laat Baarn zich niet onbetuigd. Eenige malen wordt doelman van Leeuwen aan den tand gevoeld. Deze geeft evenwel niet thuis. Toch denken we de thuisclub spoedig te zien gelijkmaken, wanneer haar midvoor alleen voor van Leeuwen komt te staan, maar deze houdt het harde schot en hoe wel hij den bal laat vallen, weet toch de verdediging nog tijdig weg te werken en weer met verre schoten het spel te ver plaatsen. Alphen komt daardoor weer in den aanval en menigmaal ontstaat thans voor Baarn groot gevaar. Keeper Onrust weet in deze periode vele kogels uit zijn veste te houden, zoodat ondanks heftige aanvallen der bezoekers de rust onveran derlijk intreedt. Na de thee komt Alphen dadelijk in het offensief. Baarn wordt weldra geheel teruggedrongen. De verde diging der thuisclub krijgt het menigmaal hard te verduren. Toch duurt het nog ge- ruimen tijd alvorens keeper Onrust moet visschen voor een goed geplaatst schot van Binnenkamp. 02. Na enkele ver- geefsche aanvallen van Baarn, komen de bezoekers aan de beurt. Telkens vallen zij verwoed aan. Vooral Oosterman onder scheidt zich door zijn keurige voorzetten, die in de Baarn-verdediging groote ver warring stichten. Uit een zijner voorzet ten is het Binnenkamp die no. 3 scoort. Baar begint nu goed los te komen en tracht door een ruw gedoe het spel te for ceeren. Alphen eenigszins beducht voor dit minder sportief optreden legt zich thans toe op verdedigen, doch kan niet voorkomen, dat de thuisclub «achtereen volgens tweemaal den achterstand weet te verkleinen. 23. Een oogenblik latei- kondigt daarna de scheidsrechter het einde aan met een verdiende overwinning voor Alphen. De leiding was goed. S. V. C.—R. C. L. 8—0. Weer heeft de Racing met sprekende cijfers tegen een der leiders verloren. De kracht van dit Haagsche elftal gaat in hoofdzaak van den midvoor uit, die zich ook weer in dezen wedstrijd niet onbe tuigd liet en 5 van de 8 doelpunten voor z'n rekening nam. Niettemin beschikken de gastheeren, waarbij evenals te Leiden de linkshalf te forsch optrad en kinder lijke opmerkingen lanceert, over een goed sluitend elftal, waarmede zij zeker meer dere successen zullen boeken. De Racing heeft een tekort aan enthousiasme, zoo dat het niet vreemd was dat de rust aanbrak met een 30 voorsprong der gastheeren. Na de thee presteerde de zwart-witte voorhoede, mede door het „afbrekend" spel van den S. V. C.-links- half. bitter weinig, zoodat de achterhoede, ondanks hard werken, het niet kon bol werken, en de stand geleidelijk tot 80 werd opgevoerd waarna scheidsrechter A. Swaneveld, die behoorlijk leidde, einde floot. o A. S. C. n—LAAKKWARTIER II 3—2. Op het zeer gladde en moeilijk bespeel bare terrein gaf A.S.C. Et direct een aardig voorhoede-spelletje ten beste en uit een goed van rechts aangegeven bal maakte Van Kuik fraai het eerste doelpunt der rood-zwarten (1—0). Nog geen tien minu ten was er gespeeld toen de thuisclub zich een strafschop toegewezen zag. Van Kuik trapte het leer recht op den Haagschen doelverdediger af, maar de gladde bal liet deze glippen en wat erg goedkoop kwam A.S.C. aan het tweede doelpunt. De thuis club speelde in deze periode wel beter dan de gasten en vooral Van Kuik gaf als cen tervoor zijn rechterbuurman een paar goe de kansen, die onbenut bleven. Voor het overige liepen de dikwijls goede aanvallen van A.S.C. dood op buitenspelbeslissingen van den heer Graafmans. waarmede wij het zeker niet altijd eens waren. De laat ste twintig minuten van de eerste helft, brachten een volkomen wijziging in het spelbeeld. Laakkwartier kwam sterk in de meerderheid en dat er toen geen doel punten kwamen aan de Leidsche zijde lag voor een deel aan het slechte schieten der Hagenaars, maar vooral aan uitstekend werk van de A.S.C.-middenlinie: Zwanen burg-De Jong-Abelman. De Jong gaat zich langzamerhand aanpassen aan de Holland- sche voetbaltoestanden en in hem kan A. S.C., o.i. een zeer bruikbaar voetballer vin den. Na de pauze verslapten de rood-zwarten danig, zoodat het nauwelijks te verwonde ren viel, dat de stand binnen twintig mi nuten gelijk was (22). Wel bleef ook toen de A.S.C.-aanval actief, maar Brakel rem de het geheel toch te veel. met het gevolg dat vele goede aanvallen doodliepen. Toch was het Brakel, die enkele minuten voor het einde A.S.C. na veel gezigzag de ver diende overwinning bezorgde. ZUIDWIJCK n—SPORTMAN II 3—5. De partijen zijn aan elkaar gewaagt, doch na 10 minuten scoort Zuidwijck. Spoedig maakt Sportman echter gelijk. Voor de rust scoren beide partijen nog eenmaal. 22. Na de hervatting pakt Sportman fanatiek aan en zij weet spoe dig de score te verhoogen tot 24. Bij een doorbraak doelpunt Zuidwijck, 34, doch direct daarop is het 35 voor Sportman, waarmede het einde komt. HILLEGOM I—DE JAGERS I 4—2. Precies te 2 uur laat de Korte beginnen. Het veld is glad, doch goed bespeelbaar. Hillegom onderneemt den eersten aanval, welke op niets uitloopt. Dan probeeren de Jagers het en hierbij blijkt, dat de gasten een besten midvoor hebben, die een kogel op v. Dijk afschiet, welke door den staander wordt gekeerd, en een beter lot had verdiend. Langzaam maar zeker worden de gastheeren iets sterker en hun voorhoede gaat er telkens mooi van door, rechts brengt mooi op, een goede voorzet wordt door den midvoor ingekopt doch net aan den verkeerden kant van den paal. Dan laat ook links zich niet onbetuigd, de veteraan geeft netjes af aan de Jong die er mooi 10 van maakt. Kort daarop is weer links er door, doch door missen gaat deze kans verloren. De Jagers komen nu beter los en de Hillegom-achterhoede moet alle krachten inspannen om den voor sprong te behouden. Als zij even twijfelt, maken de gasten hiervan gebruik en de bal vliegt onhoudbaar langs v. Dijk, 11. Dadelijk wil de thuisclub het verloren ter rein terugwinnen en zij doet eenige hard nekkige pogingen. Als v. d. Hulst mooi doorgeeft, zwenkt v. Beek naar binnen, schiet hard in en de keeper laat den vetten bal door zijn vingers in 't doel glippen, 21. Met dezen stand gaat de rust in. Na de rust is het een tijdlang een gelijk opgaande strijd, doch steeds is de achter hoede de baas en er is dan ook van den uitslag niets te zeggen. Het publiek begint zich te roeren, moedigt de thuisclub flink aan en werkelijk komt er even meer vuur in. Bij een algemeenen aanval zweeft de bal hoog voor doel, v. d. Loo zet flink door en zoo. dat keeper en bal in doel verdwijnen. 31. Dan is het v. d. Hulst, die op schitterende wijze den bal vrij maakt en op het juiste moment v. d. Loo in de gelegenheid stelt in te schieten. 4-1. Hillegom nam het nu wat kalmer op. doch de Jagers gaven zich niet gewonnen. Er werden pittige aanvallen door hun mid voor geleid en eenige corners waren er het resultaat van. Uit een van deze werd op schitterende wijze door den Haagschen centervoor in een doelpunt omgezet. Hier mede kwam het einde. De Jagers hebben een goeden kijk op buitenspel te zetten, waar de Hillegommers den geheelen wed strijd danig inliepen, wat den Hillegom- aanval veel afbreuk deed. Er werd in de beste verstandhouding gespeeld. Verdere uitslagen van V. V. Hillegom 2ijn: Hillegom I—De Jagers I 42. Zanüvoort IXHillegom n 52. Hillegom EU—H. F. C. 6 15—2. Haariem-Jun.Hillegom-Jun. 12. LEIDSCHE BOYS II—LUGDUNUM III 1—7 Gesteund door den wind is groen-wit spoedig in den aanval, doch slecht schie ten en tegenwerking van lat en palen doet den stand voorloopig blank blijven. Na 20 minuten weet B. Dool uit egn corner keurig te doelpunten (01). Even gaat het spel gelijk op, doch dan scoort Dool kort achter één drie maal voor Lugd. wat hun een 40 voorsprong bezorgt. Kort voor de rust snelt de Vos door alles heen en scoort fraai. Rust. 05. Na de pauze ziet det huisclub zich een penalty toegewezen, die van Berkel uit z'rt doel sanselt. Eenigen tijd is paars-wit dan sterker, doch zij weet niet te scoren. In tegendeel Lugd. wordt weer sterker en Dool en de Vos weten den stand op 07 op te voeren. Eerst een minuut voor het einde weten de Boys een verdiend punt te maken, zoodat met 71 Lugd. het einde komt. Scheidsrechter van Deventer floot ver dienstelijk, zijn op- en aanmerkingen te gen diverse spelers zijn echter minder ge- wenscht. QUICK BOYS I—RIJNSB. BOYS I 4—0. Een goede wedstrijd. Quick Boys heeft de tweede helft der competitie goed ingezet en Rijnsb. Boys een stevige 40 nederlaag toegebracht, hoewel de geel-zwarten voor hun onver moeide zwoegen en taai volhouden zeker wel een tegenpunt verdiend hadden. De Katwijkers hadden A. Remmerzwaal, B. van Duyvenbode en A. v. d. Plas weer in de gelederen, zoodat Quick Boys onge veer weer op volle sterkte uitkwam. On der leiding van scheidsrechter Hillebrand wordt er afgetrapt. Rijnsb. Boys loopt hard van stapel en het eerste kwartier domineert zij het meest, maar allengs gaan de partijen wat gelijker op en neer met de voorhoede der Katwijkers iets gevaarlijker, en al spoe dig vangt G. Pluimgraaff een voorzet van zijn broer op. Hij neemt den bal Ineens op zijn voet en onhoudbaar verdwijnt de bal in de vijandelijke touwen, maar dit werkelijk fraaie doelpunt wordt wegens off-side geannuleerd. Dit is echter uitstel van executie want even later loopt A. v. d. Plas den bal in het doel 10. Quick Boys is daarna het meest in den aanval en nog voor de rust is het wederom A. v. d. Plas die een voorzet van J. Pluim graaff opvangt en den bal ineens keihard langs keeper Glasbergen jaagt. 20. Beide doelen verkeeren nog eenige malen in gevaar maar de keepers, die beiden op een goeden wedstrijd kunnen terugzien, weten verder onheil te voorkomen. Na de rust is aanvankelijk R. B. in de meerderheid, maar de achterhoede met Remmerzwaal aan het hoofd, weet van geen wijken, terwijl het de geel-zwarten aan schutters ontbreekt. Vermelding ver dient een schot van van Iterson, dat echter door Buys keurig over de lat werd gestompt. Aan de andere zijde loopt de voorhoede der Katwijkers nogal eens in de buitenspelval. De laatste 20 min. raakt R. B. vermoeid en komt Q. B. in de meer derheid. Nadat J. Pluimgraaff nog eens keihard tegen den staander heeft ge schoten ls het voor de derde maal A. v. d. Plas die doelpunt. 30. Twee minuten voor het einde mist een der achterspelers van R. B. en G. Pluimgraaff maakt van deze gelegenheid dankbaar gebruik om met een harden schuiver den stand op 40 te brengen. Direct daarop komt het einde. De heer Hillebrand moest de ge moederen nogal eens tot bedaren bren gen, en behoudens eenige foutjes, leidde hij deze zeer moeilijke wedstrijd keurig. S. C. O.—S. L. F. 4—5. S. C. O. speelde Zaterdag tegen S. L. F. en verloor onverdiend. Want zooals de S. C. O.-voorhoede speelde, hebben wij haar in langen tijd niet gezien. Als de scheidsrechter laat beginnen blijkt dat S. C. O. haar doelman mist. Zij speelt bovendien met een invaller voor De Wit. Direct zitten de blauw-zwarten er goed op en als Heimans goed doorgeeft naar rechts, is de rechtsbuiten er als de kippen bij 10. Steeds is S. C. O. in den aanval en spoedig is het 20 voor S.C.O. Dan komt S. L. F. opzetten en door twee mooie doelpunten weet De Bruin nog voor de rust gelijk te maken. Na de rust is het met S. C. O. gedaan en S. L. F. weet de leiding te nemen. Dan krijgt S. C. O. een strafschop te nemen, die in een doelpunt wordt omgezet. De spanning stijgt ten top, en als Binsbergen een fout in zijn doel maakt is het 4—3 voor S. L. F. Weer breekt de voorhoede mooi door en de stand is 44. Nog 3 secon den. Een doorbraak volgt van S. L. F. en het is 54 voor de gasten, en daarmee komt het einde van dezen zeer prettigen wedstrijd. QUICK BOYS m—ONS CLUBJE I 3—3. De Boys hebben zich in dezen wed strijd een kostbaar puntje laten ontfut selen. Na met 3—1 achter te hebben ge staan kwam de rust met 33. Na de rust is Q. B. het meest in den aanval maar zij kon het toch niet meer tot doelpunten brengen, mede door het slechte schieten. Einde 33. WEDSTRIJD TE BOSKOOP. De te Boskoop gehouden wedstrijd tus schen Voorwaarts 2 en Nieuwveen 2 ein digde met een overwinning voor Nieuw veen met 60. Bosk. Boys-terreinen zijn afgekeurd. FABRIEKSARBEIDERS—V. V. L. Zaterdagmiddag speelden de fabrieks arbeiders een wedstrijd tegen V. V. L. Voor de rust was de stand 21 voor V. V. L. Na de pauze werd het 42 voor V. V. L„ waarmede het einde kwam. De leiding was naar ieders genoegen. W. R.—N. A. S. 5—7. Gisteren speelde W. R. tegen N. A. S. Di rect na den aftrad is N.A.S. in de meerder heid. De rust gaat in met 50 voor N.AB. Na de rust is W. R. veel sterker en zij weet het tot 57 te brengen. Scheidsrechter Van Toren leidde goed. NAS. IIA.ZL. 5—0. Reglementair door NAS. II gewonnen. A.T.O.—S.V.W. afgelast. De heer J. Crama heeft wegens ziekte be dankt als bestuurslid der City-beker-com petitie en als scheidsrechter. Alle corres pondentie moet gezonden worden aan den heer Vergoed, Pieter de la Courtstraat 70. J. A. WIJNMALEN OVERLEDEN. Gister is te Amsterdam overleden de heer J. A. Wijnmalen, jaren lang secreta ris van de perscommissie van den Koninkl. Nederl. Voetbalbond. De heer Wijnmalen was nog niet lang geleden om gezondheidsredenen afgetre den als secretaris van de perscommissie van den K.N.V.B. in welke functie hij zoo vele verdiensten heeft ghead en waarin hij zich slechts vrienden heeft weten te ma ken. Behalve dat de heer Wijnmalen vroeger ook een bekend scheidsrechter was heeft hij ook voor de athletiek en voor de wie lersport veel gedaan. In beide takken van sport heeft hij tallooze malen als jurylid gefungeerd. o DE ENGELSCHE WEDSTRIJDEN. De uitslagen van Zaterdag zijn in de le klasse: BirminghamEverton 40 Bolton W.Aston Villa0—1 ChelsaHuddersfield T0—1 Leeds U.Blackbum R31 Leicester C.Wolverhampton W. 22 LiverpoolNewcastle U30 MiddlesbroughManchester C20 Portsmouth—Sheffield U10 Sheffield W.Derby C00 SunderlandArsenal 32 W. Bromwich A.Blackpool 22 In de tweede klasse: Bradford C.Chesterfield42 BurnleyBradford 20 Grimsby T.Carlton A55 Manchester U.Southampton1—2 MillwellBuhy 52 Notts C.—West Ham 2—0 Oldham A.—Nottingham F1—2 Port ValeLincoln C32 Preston N.E.Plymouth A. 30 Swansea T.Fulham 30 Tottenham H.Stoke Oity 32 KORFBAL. NEDERLANDSCHE KORFBALBOND. West I Noord: D.D.V.—Olympia 6—5; D.V.D.—Blauw Wit 2—2. West I Zuid: H.K.V.—Regenboog 2—2. West II A.: SportiefHercules 34; OtoZ.K.V. 6—2; Luto—Volharding 4—2. West II B.: BeurneBilthoven 32; Allen WeerbaarD. T. V. II13; K. V. D. Excelsior 11. West H C.: A.L.O.O.S.C.R. 2—3; die Haghe—H.S.V. 0—6. West III G.: Readydie Haghe II 13; H. S. V. H—O. D.S. 3—1. Overzicht. Voor den tweeden keer in dit seizoen moest Blauw-Wit een veer laten. Ditmaal werden ze op kranige wijze door D. V. D. bedwongen (22). Een tweede verrassing is de overwinning van D. D. V. op Olym pia (65). Door deze overwinning van DJ3.V. staat Swift nu met 2 punten min der en een wedstrijd meer gespeeld, vrij stevig onderaan. Evenwel ls haar toestand nog lang niet hopeloos. In Zuid Holland won H. K. V. voor j. achtste maal. De score werd echter niet hoog (3—1). Regenboog heeft hierdoor haar wedstrijd-achterstand op Fluks, dat gisteren wegens terreinafkeuring vrija[ was, ingeloopen, en staat nu nog slechts 2 punten voor op onze stadgenooten, die ze echter nog twee keer moet ontmoeten In 't Oosten bleek geen een veld bestand tegen de regenval, zoodat hier geen en kele wedstrijd doorgang vond. Standen, bijgewerkt tot en met Zondar 8 Januari: Noord-Holland: Blauw Wit Westerkw. Olympia Koog Zaand. D. T. V. D. D. V. D. V. D. Swift 2 50-19 2 34-23 1 4 2 3 33-32 18-21 5 25-29 2 3 21-34 3 5 7 36-42 15-32 1.32 1.58 0.83 0.85 075 0.75 0.78 OU Zuid-Holland: H. K. V. Dee tos 't Zuiden Rozenb. Ons Eibern. Regenboog D. K. C. Fluks 8 8 6 5 29-6 16 2- 1 41-10 1 2 20-13 3 23-20 10 2 2 4 115 13 1 6 14-33 17-32 8-18 4-24 1.57 ia 1.11 6 075 HOCKEY. TOGO—LEIDEN (JUNIORES) 0—1) Deze uitslag is geheel het tegengesto van onze voorspelling van de vorige toen wij meenden dat Leiden het in; Haag op het vreemde terrein niet zo:- makkelijk zou hebben als op eigen v. De opstelling van het Leidsche elftal:; als volgt: doel: J. van Loon; achter:! Storm van Leeuwen en H. de Haas; mï, den: B. Cunaeus, M. van der Hoog en Kuenen; voor: D. Henny, C. van der Hoe M. Eman, F. Fontein en H. Stiasny. Direct na de begin-bully scoort de mid voor na een mooie solo-ren het eerst: i doelpunt voor Leiden. De gasten blijver 1 voortdurend in de meerderheid. Togo kao>| slechts een paar maal in den Leidsche; cirkel komen maar tot een doelpunt kun nen zij het niet brengen, door het goed! verdedigen van den Leidschen keeper a van de Leidsche backs. Voor de rust wet: de midvoor der gasten de meerderheid no; uit te drukken door het maken van twe goaltjes, waraaan de rechtsbinnen er vla! voor de rust nog een aan toe voegt; d! stand is nu 40 voor Leiden. Ook na de rust zijn de Leidenaren steei- in den aanvaL Zij weten voor het eind: nog 6 maal den keeper der Togonen t> passeeren. Deze 8 goaltjes werden als voir: gemaakt: een door den midvoor. één dot: den rechtsbuiten met een mooi hard schot dan weer 3 door den midvoor en tenslott? de tiende door den linksbinnen (KM1 Onderwijl trachtten de gastheeren aanval len op het Leidsche doel te ondernemer die. weer dank zij de hechte verdedigte der Leidenaren, geen succes hadden. Het samenspel van het Leidsche elft: was beter dan tydena vorigen we strijd. Vooral in de voorhoede waren voorzetten van rechts beter dan de vorig maal. de achterhoede kreeg weinig te doe maar wat zij te doen kreeg deed zij goec De uitstekende leiding berustte bij de: heer W. van Haaften. GYMNASTIEK. AMSTERDAM—REST VAN NEDERL,VM Onder groote belangsteling had te Hoon de wedstrijd plaats van de 12 beste Au sterdamsche dames en heeren tegen de 1! besten van het K.N.G.V. Met een punten- verschil van 34 behaalde „de rest" ee: alleszins verdiende overwinning. Turner als v. d. Vinden en Caranca konden te' niet bolwerken tegen Wedel, de Neder landsche kampioen, en Piet van Dam. Oi Melkman was in prima vorm. De uitslagen zijn: Dames: Amsterdam 493, „de rest n' Nederland" 431. Heeren: „De rest" 551, Amsterdam 511 Pers. klassement: Dames: 1. W. Wolzak, Amsterdam. 97: 2. W. Snijders. Amsterdam, 87,5; 3. J. File! Amsterdam, 87; 4. L. de Betue, Amster dam, 81,5: 5. G. Lasschuit, Den Haag, 791 6. S. Pieters, Leeuwarden, 77.5; 7. E. Agst: ribbe, Amsterdam, 76.5: 8. D. Dor.:,: Huizum, 73.5; 9. G. LangereisPrir Naarden, 68: 10. C. Wehrle, Amsterdam 11. C. Pels, Breda; 12. M. Plansenga, Wil- kei (N.-H.). Heeren: 1. Wedel, Den Haag, 101; 2. vk Dam, Den Haag, IOO'/ï; 3. Melkman, Ber gen op Zoom, 95; 4. v. d. Vinden, Amster dam, 93; 5. Zwaaf, Amsterdam, 90'/:: 5 Caranca, Amsterdam, 90; 7. Ens, Oud-Kar- spel, 87; 8. Kerckhof, Breda, Jas, AmstS' dam, 84Vi; 9. Kok, Rotterdam, 83: 1' Agsteribbe, Amsterdam, 82; 11. Coster, Amsterdam, 77. BILJARTEN. KAMPIOENSCHAP VAN NEDERLAND. 2e KLASSE GROOT BILJART. Gehrels kampioen. Te Amsterdam vonden de wedstrijd! plaats voor het 2e klasse kampioenscha groot biljart. Reeds na de partijen van Si termiddag stond het vrijwel vast d; Gehrels kampioen zou worden, hetgs-' dan ook bewaarheid is. Zoowel Gehrels i Beuming hadden het zeer gemakkelijk de-' laatsten avond en wonnen glansrijk re-f van Keyzer en Kappel. Er is in dit tournooi zeer slecht gespeel; hetgeen bewezen wordt door het feit de niet minder dan vijf spelers degradeert aangezien zij geen voldoend moyenne K' haald hebben. Het zijn de heeren Kappel, Verloop, W Lochem, Rudelsheim en Slikker. De totaaluitslag luidt: alt gew. pnt. brt. h.s. S't Gehrels (kamp.) 6 2056 206 88 9* Beuming 5 1925 224 81 «-Ï Slikker 4 1919 242 56 Rudelsheim 4 1926 249 72 "jj Keyzer 3 1718 209 74 Verloop 2 1557 214 69 Van Lochem 2 1658 249 75 Ji Kappel 2 1417 232 51

Leidsch Dagblad | 1933 | | pagina 10