RRESPONDENTIE. Wat de oude toren dacht ANEKDOTEN. beginnen met aan alien, groot raadseljeugd, ouders en familie- hartelijke heilwenschen aan te (or het jaar 1933. Als jullie dit et jaar 1932 al bijna afgeloopen. komende jaar allen veel geluk ian zieken en herstellenden weer gezondheid, veel succes bij het leeren. We hebben in dit afge- ir weer menig maatje samen ge- papier 'an vele kanten 1 -b ik elijke vriendschap en waardee- n ondervindefi. dank daarvoor, dat we In het nieuwe jaar het d en prettig met eikaar zullen 'ogmaals veel heil en zegen in e jaar! Jullie weten het vandaag onmogelijk om lange antwoor- en. daar ik het pakket pas Dins- aats van zooals altijd Maandags ngen dat kon nu niet daar het 2e Kerstdag was. Ik zal dus vele voorden orobeeren te geven, erstkaarten in dank ontvangen Wekker, Annie Zaalberg. Dirkje Hennie de l'Ecluse, Adrie van lan van Nood. Maurits van Nood, ief. Janna de Gelder. Piet Horst- de Neys. Gerard de Geus. Do- Oeus Keesje de Geus. Anje de nnie Ravensbergen. nwelingen zijn velkom, het zijn: kooij. Beppie van der Blij. Marie Ie Vallentgoed Marie Biesheuvel, en mij Tante noemen, de Gelder ik heb nog wat raad- in bewaar ze maar. der Blij dat raadsel heeft er [aan. lac. Planje dat raadsel dat je nu :ai vrees ik. niet geraden worden, 't kunnen raden als je het niet ichtjes wan de Hoogl. Kerkgraoht, ken dat verhaal van Oude Bram het een Kerstverhaal? Delfos je behoeft alleen maar de rden op te schrijven, niet ook de tëels. |sie Parlevliet ja als je met Kerst- Schevaningen bent geweest, dan dicht bij mij. orus. Keesje de Geus, ja fijn jrard een prijs heeft, jullie kunt an het boek genieten, hpien Jopie Wassenaar, ik vind rlijk voor Jan dat hij nog eens ge- ^tte hij heeft al 8 jaar trouw [Constance Mulder je kreeg hoop jo kaart nog vóór je vertrek, maar ou ik nog niet schrijven dat de 'M en de cake overheerlijk zijn ge- door je moeder, zij heeft er alle maals hartelijk dank voor de aties. en Wim Breedijk meld mij vooral het. is gegaan met den prijs, van der Leeuw, ja dat is goed, Zaterdag je brief maar even zelf en breng dan Daisy maar mee. h* en Annie den Hertoe je behoort i tot de getrouwen, maar daarom et wel een reuzewonder zijn geweest, allebei gelukkig had geloot, ncina de Wit hoe grappig dat je ie eerst wou foppen en het toen vaar was, otientje Verbiest nu jij hebt goed tnis kunnen vieren, twee maal naar test dat was heerlijk. anna van den Berg ik kom je even e dag zeggen want je schreef zoo: bnderdagavond! eman van der Linden dat begrijp ik tmtje schik bent dat je een nrijs irina de Ren wel wel wat heb jij ekregen. van Weerden was je zóó erg ver- vertel mij de volgende week maar Phjs heet. van der Burgh insgelijks alle goeds enscht. J5J der Voet wat een verjaardagen tijde maand, wat grappig. Hoe oud kleine zusje? 'ie de Rot neen ik heb helaas eeen ®wjes en nichtjes, maar o zóóvelen Tante noemen. r Balderus neen ik heb ook geen gezien dit iaar. udshoorn je vertelt dan later wel »°ek heet je zusje mag het ook wel turner ik denk dat alle nichtjes in P® wel mogen genieten van het Met Vader en met Moeder Gaat kleine Knor op stap. Nieuwjaar gaat hij straks wenschen. Nee, heusch! Het is geen grap! Oom Log en Tante Krulstaart, Die krijgen een bezoek, 't Is maar een eindje loopen: Daar even om den hoek. Knor heeft zijn Zondagsch pak aan, 1 Zijn petje op één oor. Zijn staatje krult wét vroolijk! Hij's in zijn nopjes, hoor! En als hij straks „gewenscht" heeft, Gaat Tante naar de kast, Geeft hem een handvol eikels. Of Knor daarop reeds vlast! (Nadruk verboden). Hij kent dat op zijn hoefje En daarom loopt hij hlfj Met Vader en met Moeder Op Nieuwjaar door de wei! CARLA HOOG, Neü Vijlbnef ja de prijsraadsels zijn nog op tijd gekomen gelukkig. Jaantje van der Voet beter 2 dan ,een een, want dan kan men niet meeloten. Koba Kool neen ik kreeg alle nrieven Dinsdags, dus na Kerstmis. Ik begin nooit met het eind van het boek te lezen. Tiny VUegenthart ik begrijp niets vam dat verhaal, ik ben geen achtertante van N. d. Vr. en ik ben nooit op een atelier bij die persoon geweest, ze hebben je gefopt hoor. Jan Koevoet ook allen thuis veel goeds toegewenscht. Caterine Neuteboom dat zal wel heel mooi zijn geweest al die lichtbeelden die werden vertoond. Adrie van Nood was je broertje zoo erg blij. waarom schreef hij mij dat zelf niet eens. Dirkje Hopman je doet al zoo vele jaren zóó trouw mee dus ie hebt al zoo heel getrouwen meegeloot. dikwijls een kans gehad en altijd met de Agnes L. Planje je ziet ik heb je papieren nog wel ik zal je anecdotes ook wel eens tegenkomen. Ali Krassenburg nog wel gefeliciteerd hoor. je hebt veel gekregen zie ik uit je brief. Doe mij een plezier en schrijft niet meer met roode inkt dat vind ik zoo naar om te lezen. Robbert en Geertje van Ommering, ik feliciteer jullie wel met het nieuwe kleine zusje, zijn jullie er erg blij mee? Ja Rob, ik hoop dat iemand je Drljs kon gaan ha len, en anders moet je vader maar aan de redactie schrijven en vragen om het te sturen. Marjanna en Marius v. d. Anker alle brieven die aan het Bureau L. D. in Lei den komen, worden met elkaar in een pakket aan mij verzonden. Marius dacht jij dat het niet veel werk was al die brie ven na te kijken en te beantwoorden Daniël van der Steen noem mij toch maar Tante dat doen alle kinderen. Bram Bavelaar ja hoor jij schrijft ook al heel flink vind ik. Waarom schreef Adrie niet eens even zelf dat zij blii was gelukkig geloot te hebben. Corry Noort zoo was je eersten Kerst dag jarig dus dat. was een dubbele feest- da» thuis. Nog wel gefeliciteerd hoor John Delfos ik dacht al wat is die brief zwaar en toen kwam er zoo'n metalen foto uit te voorschijn. Waar is die gemaakt? Willie en Lena Sehilp ia dat dacht ik wel dat Willie erg blij zou zijn. Zeker her inner ik mij Truusie nog maar nu hoor ik nooit meer iets van haar. Willy C Mulder ie brief kwam nog bij tijds dit is dus mijn tweede antwoord aan ie in deze correspondentie. Nogmaals allen veel geluk en voorspoed in het iaar 1933. Harteliike eroeten van Mei A KOOPMANS VAN BOEKEREN. Den Haag, Van Beunlngenstraat 42, door C. E. DE LILLE HOGERWAARD. Een oude, grijze toren Keek peinzend om zich heen. Wat waren met Nieuwjaar er Veel menschen op de been! Zij gingen elkaar wenschen: Veel heil en veel geluk! Wie kon, die ging de straat op, Daardoor was het zoo druk! De toren dacht daarboven: 't Is goed, dat eens in 't jaar Men zoo elkaar geluk wenscht t En toch heb ik een „maar!" Zijn morgen weer vergeten De goede wenschen, och! Waarvoor was het Nieuwjaar dan? Bedenk dat even toch! Wij nemen op Nieuwjaar vaak Veel goeds ons immers voor, Maar eig'lijk mocht het heusch wel Het heele iaartje door! (Nadruk verboden). Ingezonden door Jo Beumer. Onderwijzer: „Jan, wat is de kraai voor een vogel?" Jan: „Een zangvogel, mijnheer." Onderwijzer: „Hoe kom je daaraan?"' Jan: „Van mijn vader, want die zegt altijd tegen mijn zuster: „Je zingt als een kraai". Ingezonden door Bert van Reenen. Leeraar: „Het binnenste der aarde be staat uit vuur". Leerling: „Hoe is het dan mogelijk, mijnheer, dat de menschen koude voeten kunnen hebben?" Ingezonden door Johan, Hendrik en Nellie Mulder. Rechter tot gauwdief: „Weet je wel, waarom je hier voor mij staat?" "Gauwdief: „Waarom ik hier sta? Ja, omdat u mij geen stoel hebt aangeboden". Ingezonden door Wim Kruit. Bedelaar: „Ik wil geen brood hebben." Dame: „Zoo, wat wil je dan?" Bedelaar: „Geld om brood te koopen."

Leidsch Dagblad | 1932 | | pagina 15