Jaargang LEIDSCH DAGBLAD. Donderdag 22 December 1932 Derde Blad No. 22319 BINNENLAND. 40-jarige Echtvereenigingte Katwijk a. Zee. KERK- EN SCH00LNIEUWS. Bij Pijnen 41 VRAGENRUBRIEK. INGEZONDEN. nationaal crisiscomite. I ge[ accountantskantoor H. J. Vooren te Ljravenhage heeft het N.C.C. de volgen- 1 terklarlng doen toekomen. giOtens de administratie van het Natlo- ijl crisiscomité, die tot en met 30 No- .jber 1932 door ons gecontroleerd en Hitoord bevonden is, werd tot en met ge- Linden datum ontvangen aan giften in t d voor: f.i-steun (inclusief rente en bijzondere Jtden) f. 1.149.602.47. Hiervan is uitgedeeld f. sreki en betaald voor verstrekte giften l. natura f. 527.804.98. Aan steun in den tj-m voorschotten stond per 30 November t- f 6773.68. J ,tan B-steun werd uitgedeeld in geld en |r giften in natura f. 554.409.29. I beschikbare betalingsmiddelen ais- tede de onderpanden voor gedeponeerde blden zijn door ons opgenomen per 1 De- feraber en in overeenstemming bevonden fct de administratieve verantwoording. CONTINGENTEERING VAN BROOD. Memorie van Antwoord. In de Memorie van Antwoord aan de weede Kamer inzake het wetsontwerp tot igelmg van den invoer van tarwebrood en leeg van tarwebloem of tarwemeel, zegt de Ininister, dat hij de opvatting der leden, lelegen in het daarbij gemaakte voorbe- loud. dat deze invoerbeperking niet ver lenoeg gaat, niet kan deelen. Took vóór de inwerkingtreding van de tarwewet was er een vrij belangrijk ver schil tusschen de Nederlandsche en Bel- jisclie broodprijzen, welk verschil destijds ten niet zoo groote aantrekkingskracht pitoefende. De ininister geeft gaarne toe, dat in be- ginsel bij een contingenteering een zooveel mogelijk normale invoer mogelijk moet tlijven. Echter zou de minister het een on- jewenscht verschijnsel achten, indien een OTtingenteeringsmaatregel practisch met ■en invoerverbod zou gelijk staan, zulks te meer, waar de vrije invoer tot dusverre tiet veel meer dan grensverkeer omvatte. Een dergelijk experiment zou de minister tegenover België niet gaarne ondernemen. Aangenomen kan worden, dat van 1 November 19321 November 1933 per hcand hoogstens 80.000 kg zal kunnen jcorden ingevoerd. De praktijk zal echter fcitwijzen, dat de invoer wellicht niet [onbelangrijk beneden de genoemde poeveelheid zal blijven. I Inderdaad is de indruk dier leden, welke men laatsten tijd eenige vermindering van Ben invoer van brood uit België meenen p zien, juist. Deze vermindering heeft "chter uitsluitend relatieve beteekenis. "timers in de zomermaanden wordt door Be plattelandsbevolking meer brood ver- pruikt dan in de wintermaanden. Het onderzoek, hetwelk ten aanzien van Boze contingenteering is verricht door de 'Commissie van Advies, ingesteld ingevolge hrt. 2 der Crisisinvoerwet. is gevolgd door pen onderzoek in de geheele zuidelijke grensstreek. waarbij geen enkele categorie pan belanghebbenden is overgeslagen. Het desbetreffend nader rapport is tege- ijk met deze Memorie aan de Kamer ge- jonden en ter inzage voor de leden ter ïriffie gedeponeerd. IRACHTVERDEELING IN DE BINNENVAART. De mcening der Tweede Kamer. Blijkens het Voorloopig Verslag der Tweede Kamer over het wetsontwerp: Uldelijke maatregelen ter bevordering van :ene zooveel mogelijk evenredige vracht- jlerdeeling in de binnenscheepvaart, acht ten verscheidene leden de voorgestelde ïgeling aanvaardbaar. Verscheidene andere leden betwijfelden, wf dit wetsontwerp de gewenschte verbe tering zal brengen. Zij zouden liever gezien nebben, dat de Regeering directe steun maatregelen had genomen, of dat zij foorstellen had gedaan ter beperking van net bestaande teveel aan laadruimte. Nog andere leden achtten de bezwaren, voorshands zoo groot, dat de twijfelachtige Voordeelen daartegen huns inziens niet konden opwegen. Zij beschouwden de ont worpen vrachtverdeeling als een onbillijke Verdeeling van armoede, waarvan geen |heil te verwachten is. De meening werd uitgesproken, dat dit lontwerp de ziekte van het bedrijf zal ver ergeren in plaats van verminderen. Men Wees er op, dat een maatregel, als thans wordt voorgesteld, een nivelleerende wer king heeft. Schippers met meerdere be kwaamheid in hun vak, met een schip, bat bijzonder geschikt is "oor een bepaald soort vervoer, of die vaste relaties bezitten, i zullen er door achteruit gaan. Gewezen werd ook op de zeer bedenke- lijke gevolgen, die dit ontwerp kan hebben Voor het concurrentievermogen van onze nijverheid. Eenige leden meenden, dat de bona-fide scheepsbevrachters door de ontworpen logeling groote schade zullen lijden. Nu de Bevrachtingscommissie gedacht wordt als Be schakel tusschen verlader en schipper, achtten zij de vrees der scheepsbevrach ters. dat zij buitengesloten zullen worden, zeer verklaarbaar. hulrverlaging van met rijks- voorschot gebouwde woningen. Het Tweede Kamerlid Kampschöer heeft tot de ministers van binnenlandsche zaken en van financiën de volgende schriftelijke Wogen gericht: t. Is het juist, dat de tekorten ontstaan Boor huurverlaging van met rijksvoorschot gebouwde woningen welke huurverla- ghjg met goedkeuring der regeering ge schiedt ten laste komen van de ge beenten? 2. Zoo ja, zijn de ministers van oordeel, Bot dit redelijk en billijk kan worden ge noemd? 3 Indien vraag 2 ontkennend wordt Jfohtwoord. zijn de ministers dan bereid je bevorderen, dat de tot dusver toege- Boste regeling worde gewijzigd? onbelaste vetten vergoed? Een voor de schatkist schadelijke regeling. h ^eer Braat, lid der Tweede Kamer, minister van Financiën de vol gende vragen gesteld: ts het den minister bekend wafoicde.bjfcu|Uobrieken, fabrieken van waieis, toffees, caramels, banket, enz. rriïïf'v1?*. ie Inwerkingtreding van de nrmi^"?H ntrale' vo°r hun voordeel accynswye neutrale cacaoboter in plaats werken beIaste "ïlandsche vetten ver- dat zij bij export van hun product 35 cents per kilogram vet, in hun product aanwezig, vergoed krijgen, alsof zij belaste ïnlandsche vetten gebruikten, in den vorm van teruggave van betaalden accUns, welke nimmer betaald is geworden? Is de minister bereid deze voor de schatkist zoo zeer schadelijke regeling te veranderen, zoodat bij uitvoer van onbe laste vetten, als bovengenoemd, "pen premie wordt gegeven? PROV. STATEN VAN ZUID-HOLLAND. De begrooting aangenomen. (Vervolg van gisteren.! De heer Mooyman (R -K.) herhaalt zijn overtuiging, dat een salarisverlaging voor degenen, die een gezin hebben, veel erger is dan voor de ongehuwden. Daar hij echter het beleid van Ged. Staten niet in moeilijkheden wil brengen, zal spreker omtrent zijn voorstel nader beraad plegen met de leden van zijn fractie. De heer Van Eek (S.-D.) verdedigt nader zijn voorstel om f.200 000 ter beschikking te stellen voor plaatselijke werkverschaf fing. De heer Kersten (S.-G.) zegt, dat hij, indien het volgend jaar weder i'h millioen voor wegaanleg en -verbetering in deze provincie op de begrooting wordt gebracht, zich daartegen zal verzetten, omdat een zoodanig bedrag uitgaat boven de provin ciale draagkracht. Nog merkt spr. in antwoord aan den heer Van Boeijen op, dat in diverse plaat sen de kleine boeren, hoewel zij geen hon ger behoeven te lijden, geen geld beschik baar hebben om de waterleiding te be talen. De heer Van Sleen (S.-D.) zegt, dat ten opzichte van de zwakke kinderen in de eerste plaats het volle subsidie bedrag dient te worden gehandhaafd. De heer Gardenier (S.-D.) hoopt, dat Ged. Staten bereid zullen zijn althans een een onderzoek in te stellen naar de ioonen en arbeidsvoorwaarden bij de particuliere veerdiensten. Spr. dient een voorstel in om Ged. Sta ten te verzoeken een onderzoek in te stellen naar de mogelijkheid om de parti culiere veerdiensten tusschen de groote verbindingen in provinciaal beheer te brengen, zoomede een voorstel om de mo gelijkheid van een pensioenregeling voor de particuliere veerdiensten te onderzoe ken en omtrent een en ander rapport aan Frov, Staten uit te brengen. De heer Van Duin (R.-K zegt, dat. als Ged. Staten geen verdere tegemoetkoming willen geven, hij zal stemmen tegen de salarisverlaging en tegen de verlaging van de subsidie voor de kinderuitzending e.d. De heer L. de Visser (Comm.) wil de leden in de gelegenheid stellen zich uit te spreken over de salarisverlaging en subsi dievermindering door de indiening eener motie, waarbij de Staten verklaren dat geen bezuiniging door loon- of subsidie verlaging mag worden verkregen. De motie wordt alleen door de heeren Frenay (Comm.) en Van Staal (O.SP.) ondersteund en maakt derhalve geen on derwerp van behandeling uit. Na dupliek van Gedep. Staten, waarbij de heer Borghols nog overweging van en kele geuite wenschen toezegt, wat de sa risverlaging voor de gehuwden betreft de toezegging bij de begrooting van het vol gende jaar den wensch van den heer Mooyman ca. te zullen nagaan en waar bij de heer Van Boeijen het voorstel-De Vries Bruins bestrijdt o.a. met de opmer king, dat door de subsidieverlaging be oogd wordt, de instellingen en vereenigin- gen ertoe te brengen hetzelfde werk te verrichten voor een lOto lageren kostprijs, deelt de heer Van Voorst tot Voorst (R.K.) namens zijn fractie mede, dat het voor- stel-Mooyman is ingetrokken. Het voorstel van Ged. Staten om sala rissen en Ioonen met 5"/o te verlagen en ook voor de vóór April 1923 aangestelden 3n/o premie voor eigen pensioen te ver halen, wordt met 49 tegen 25 stemmen aangenomen. Het voorstel-Van Baren om de presen tiegelden met 20Vo te verlagen, wordt, na dat de heer Ter Laan (S.-D.) heeft ver klaard. de motiveering voor 100"/o af te wijzen, doch tegen het voorstel op zichzelf geen bezwaar te hebben, met 63 tegen 11 stemmen aangenomen. Het eerste voorstel-De Vries Bruins (geen subsidieverlaging voor de tubercu losebestrijding) wordt met 49 tegen 25 stemmen verworpen. De overige voorstellen-De Vries Bruins worden met 46 tegen 28 stemmen even eens verworpen. Het voorstel-Van Eek (f. 200.000 voor gemeentelijke werkverschaffing) wordt met 50 tegen 23 stemmen verworpen. De heer Gardenier (S.-D.) trekt zijn 1ste voorstel inzake de veerdiensten (onderzoek naar overneming van de particuliere veer diensten door de provincie) in. Het tweede voorstel-Gardenier (onder zoek naar een pensioenregeling voor per soneel bij particuliere veerdiensten) wordt met 51 tegen 22 stemmen verworpen. De provinciale begrooting wordt nadat de heeren Van Staal (O.S.P.) en De Visser (Comm.) hun stem tegen hebben gemoti veerd en nadat de heer Ter Laan (S.-D heeft verklaard te zullen voorstemmen, met 56 tegen 3 stemmen aangenomen. (Tegen de heeren De Visser, Van Staal en Frenay). Te 5.40 wordt de zitting gesloten. LOONSVERLAGING IN N.-HOLLAND. De houding van de soc.-dem. Gedeputeerden. Tijdens de debatten in de Prov. Staten van Noord-Holland over de begrooting en het voorstel van Ged. Staten tot 6 pCt. salariskorting van het provinciaal perso neel met vrijstelling van. de eerste 1.1000, legde het soc.-dem. lid van Ged. Staten de heer Gerhard de volgende verklaring af: „Hoewel wij. de heer Michels en Ik, van oordeel waren en indien men uitslui tend let op de verhoudingen in onze pro vincie feitelijk nog zijn. dat een matige tijdelijke loonkorting volstrekt te recht vaardigen is, is het ons niet mogelijk ge bleken, dat inzicht te blijven volgen, niet tegenstaande onze medewerking tot het In dienen der kortingsvoordracht. inclusief zelfs de op bijzondere wijze gewraakte toe lichting. De in onze oogen funeste houding, door zoo goed als alle overheidsinstanties en de groote werkgeversorganisaties, vertegen woordigd door een politieke partij, ingeno men. die het zoo ver mogelijk neerdrukken van het loonpeil der arbeiders als den hoofdeisch. bijna den eenig noodzakeüjken eisch van economisch beleid propageeren en inzonderheid ten aanzien van het over heidspersoneel dien elsch op genadelooze wijze doorvoeren, was van beslissenden in vloed op onze uiteindelijke houding. Wijl men de door ons aanvankelijk in genomen positie in onze provincie hard nekkig wil doen beschouwen als de nood zakelijke instemming met het algemeene streven, waaraan wij in geen geval mede plichtig willen zijn. kunnen wij onze stem aan deze voordracht niet geven". Het voorstel van Ged. Staten ts tien slotte aangenomen met 40 tegen 30 stemmen (S.D.A.P Comm en Middenstandspartij). DE GELUIDSPROEVEN TE OLDEBROEK. In vele opzichten geslaagd. Het Koninklijk Nederlandsch Meteoro logisch Instituut te De Bilt deelt aan het Persbureau Vaz Dias mede: Ofschoon nog lang niet alle rapporten omtrent de geluidsproef op 15 December ontvangen zijn, kan men wel zeggen, dat de proef te Oldebroek in vele opzichten geslaagd is. De vier ontploffingen zijn op het Juiste oogenblik geschied, d. w z. op een onder deel van een seconde na, te 6.00. 6 06, 7.00 en 7.06 uur West Europeeschen tijd, alleen de derde is door eenige vertraging in de ontsteking ongeveer 1 seconde later geko men. De vier mijnen lagen in een vierkant van 250 M. zijde, practisch gesproken dus vrijwel op hetzelfde punt. in de nabijheid van den trechter, die door de ontploffing van 1922 is geslagen. De tijdseinen uit Münster en die uit De Bilt klopten volko men. en door een „vergadert telefoonver binding" konden de waarnemers te De Bilt. Waalsdorp en Vlissingen den assis tent van het Instituut, die den tijd der ontploffing aangaf, hooren tellen, totdat op „top" contact werd gemaakt. Tot hun verbazing hoorden zij in de telefoon geen ontploffing de microfoon van den N. C. R. V., die buiten de schuilplaats stond, heeft beter werk gedaan, en vele luiste raars de ontploffingssensatie laten mee maken. Het weer was voor de hoorbaarheid in het Westen van ons land uiterst ongun stig al nam de temperatuur naar boven wel toe, de wind was uit Westelijke rich ting en naar boven toenemend. In totaal zijn thans ongeveer 350 berichten uit ons land ontvangen, grootendeeis afkomstig van de vrijwillige waarnemers van het Instituut maar gedeeltelijk ook van andere belangstellenden. Slechts een 50- tal berichten uit den omtrek van Olde broek bevat een stellige geluidswaarne ming, binnen een ovaal gebied langs Apeldoorn, Hulshorst, Kampen. Meppel, Rijssen. wellicht Enschede, naar Didam grootendeeis dus naar het Oosten, met een opmerkelijke verdichting langs den IJssei. De maximale afstand, ongeveer 50 K.M., is niet slecht, vergeleken bij 1922. toen de lading 17-maal grooter was, en men niet verder dan ongeveer 65 K.M. kwam dit mag men aan de temperatuurinversie toe schrijven. die echter zoowel vóór als na de proef veel sterker is geweest. De mist be lemmerde ongeveer alle waarnemingen van temperatuur en wind in de boven lucht. die overigens met groote zorg waren voorbereid; 260 rapporten waren negatief maar de algemeene deelneming aan de proefneming werpt des te meer licht op de enkele positieve resultaten, die nog bui ten 't genoemde gebied werden ontvangen. Een 30-tal verspreide berichten uit het overige deel van het land is grootendeeis uiterst twijfelachtig van iets meer be teekenis zijn een enkele waarneming uit Zeeland en een 4-tal uit Zuid-Limburg, beiden in de buurt van den cirkel met 200 K.M. straal, waar men abnormaal geluids- voortplanting mocht verwachten. De af metingen van ons land laten niet toe ver der weg te gaan. De undograplien, kort voor 15 December uit Duitschland ter leen ontvangen en in allerijl te Vissingen en Waalsdorp opgesteld, hebben duidelijke re- gistratiekrommen geleverd, maar voor zoover tot dusver is kunnen worden na gegaan. zijn geen ontploffingen geregis treerd. Een waarnemer te Leiden meent met microfoons een ontploffing te hebben op- geteekend, uit Delft werd geen resultaat vernomen. In verband met het bericht uit Potsdam .dat daar de ontploffingen opge- teekend waren, zou dit verbazen, als men niet wist, dat zoowel de Engelsche als de Duitsche onderzoekers hebben ervaren, dat in den winter de voortplanting naar het Westen slechter gaat. dan die naar het Oosten. Een op waarneming gegronde verklaring hiervoor is er niet. Uit Engeland is nog geen bericht, uit België kwam een enkel bericht (Bastogne). maar uit Duitsch land werd juist bericht ontvangen, dat be halve in Potsdam en Lindenberg de 9 sta tions van den aardbevingsdienst, die op een lijn van 100 tot 200 K.M. van Olde broek en te Jena waren opgesteld, alle resultaten hebben opgeleverd. BUITENGEWONE VERGADERING NED. SLAGERSBOND. Over de uitvoering der crisis-varkenswet. Te Utrecht is gisteren een buitengewone vergadering gehouden van den Ned. Sla gershond over de uitvoering van de crisis- varkenswet. De voorzitter, de heer W Schaap zeide dat de Ned. Varkenscentrale den prijs drukt. Met liefde betalen we de negen cent per kilogram voor de boeren, die het zeer hard noodig hebben. Maar zooals net nu gaat komt het den boeren niet ten goede Het hoofdbestuur is tot de conclusie gekomen, dat men niet met de voorgestelde regeling accoord kan gaan. BADMAN DIRK VAN DUYN EN AAGJE VAN VELZEN. Den 27sten December hopen Dirk van Duyn, geb. 17 Nov. 1872 en Aagje van Velzen hun 40-jarig huwelijksfeest te Katwijk aan Zee te vieren. Badman van Duyn is niet alleen bij ieder te Katwijk bekend, maar velen in Nederland en zelfs buiten onze grenzen, v.n. in Duitschland, weten wie hij is. Hij is velen in den loop der jaren bij het baden in zee behulpzaam geweest en steeds met een beminnelijken glimlach. Ook uit zijn leven blijkt wel wat werklust en energie tot stand kan bren gen. Zijn huwelijk werd gezegend met 17 kinderen, waarvan er nu nog 10 in leven zijn. Zes jaar geleden heeft hb ook een pleegzoon tot zich genomen, die toen ö'/a jaar oud was. Deze wordt door hem als zijn eigen kind grootgebracht. Toen hij trouwde, verdiende hij den kost als boerenknecht. In 1901 kwam v. Duyn in het strand- en badbedrijf, eerst bij den heer A. van Leeuwen als stoelenknecht. In 1906 kwam hij bij den heer Houtkamp in het badbedrijf. In 1913 nam van Duyn het eigen risico op. in 1916 kocht hij 13 bad koetsjes van den heer Verloop. Tot voor eenige jaren geleden was hij de eenige badondernemer te Katwijk. Van Duyn be gon met 17 één-pers. badkoetsjes; nu heeft hij al 100 afdeelingen. In 1914 en 1915 waren er 68 badstoelen op het strand, thans zijn er van hem 100 tenten en 140 badstoelen. Nadat hij 22 jaar lang in het Waaigat had gewoond, kocht van Duyn in 1919 het oude Tentoonstellingsgebouw aan, dat verschillende verbouwingen on derging. De vischhandel in 't groot wordt reeds gedurende 45 jaar door zijn echt- genoote gedreven. De voornaamste klan ten wonen in Noordwijk. Als echte zaken vrouw trekt zij er zelf heen. Door haar accutaresse en het leveren van goede waar, heeft zij daar als koopvrouw een goeden naam. De heer van Duyn heeft bij Kon. Besl. van 10 Oct. 1917 een bronzen medaille met oorkonde gekregen wegens hulde door betoonde menschlievendheid. Van buiten Katwijk heeft het echtpaar reeds vele blijken van belangstelling ont vangen. waaronder mooie zilveren ca- deaux. den 27sten December zullen velen nog stellig het echtpaar komen geluk- wenschen. De heer Cuypers, secretaris, deed mede- deeling van een ingekomen brief van den heer De Jong, voorzitter der Varkens centrale, waarin deze berichtte tot zijn spijt niet aanwezig te kunnen zijn: hij had graag vernomen of de vergadering voor stellen kan doen. welke tot een vergelijk kunnen leiden. De afgevaardigde van Hoek van Holland deed het voorstel het daarheen te leiden, dat de prijs wordt gesteld op 16 cent met afschaffing van 9 cent, en voorts te ageeren tegen het voorgestelde contract en dit niet te teekenen. De voorziter merkte op dat dit in de practijk onuitvoerbaar is. Met algemeene stemmen nam de ver gadering een motie aan, waarin den mi nister dringend verzocht wordt, geen gevolg te geven aan eventueele voorstellen, hem gedaan of nog te doen, om de ge heele varkensproductie en de voorziening van varkens voor het binnenland te bren gen bij de varkenscentrale, wijl deze voor stellen bij uitvoering zouden beteekenen: een geheele ontwrichting van het slagers- bedrijf. den varkenshandel en het markt wezen met alle gevolgen van dien, alsmede van de voorziening van varkensvleesch voor het binnenland, zonder dat daarbij de varkens-producenten zouden worden gebaat. Voorts dringt de motie er bij den minister op aan. te bevorderen dat bij uitvoer van spek de heffing op geslachte varkens worde gerestitueerd zonder bin dende bepalingen t.a.v. de prijzen van varkens, wijl de bond overtuigd is. dat zulks de slachting van varkens sterk zal bevorderen en den marktprijs der varkens ten goede zal komen ten bate van den producent. Ten slotte geeft de motie als haar oordeel te kennen, dat de uitvoering van de varkens-crisiswet niet aan de verwachting heeft beantwoord en momen teel de varken^ntrale en de bacon-zou- terijen drukkend werken op de varkens- markt door den verkoop voor het binnen land van geslachte varkens en varkens vleesch verre beneden den marktprijs. PREDIKBEURTEN. BENTHUIZEN. Ned.-Herv. Kerk: Vnjdagnam, 6 uur. Kerstfeestviering. BOSKOOP. Evangelisatie (Bewaarschool Kerkstraat) Hedennam. 8 uur. de heer K. Hoekendijk, van Alphen. o NED HERV KERK. Bedankt: Voor Lage-Vuurschc. door ds. E. Schimmel te Ametde. Aangenomen: Naar Zaandam «hulppred. bij de Ned.-Herv. kapel), G. J. de Geus. cand. te Groningen. GEREI KERKEN. Aangenomen: Naar Middelburg fals hulppred.) A W. T. Nijenhuls. cand. en hulppred. te Charlois. RECLAME. VERSPREIDE BERICHTEN. Bij Kon. Besluit is aan Ch. L. Loder. op zijn verzoek, met ingang van i April 1932. eervol ontslag verleend uit zijn betrekking van notaris te 's Gravenhage. en vele ongesteldheden, zullen U de hier genoemde genezende en pijnstillende Mijnhardt's Poeders spoedig helpen: Mijnhardt's Hoofdpijn poeders Kiespijnpoeders. Verkoud- heidspoeders. Hoestpoeders. Rheuma- tiekpoeders. Maagpoeders. Pijnstil lende poeders. Op poeders en doos staat de naam Mljnhardt. Let bij het koopen hierop! Prijs per poeder 8 et. en per doos 45 et. Verkrijgbaar bij Uw drogist. 2478 (Buiten verantwoordelijkheid der Red.) Copie van al of niet geplaatste stukken wordt niet teruggegeven VERSCHIJNEN VOOR HET KANTONGERECHT. M. de R., Voor een onbelangrijk, doch mi. onbil lijk proces-verbaal werd ik Maandag ten 10 ure op 't Kantongerecht verzocht. Daar ik vermeende goed te doen bij de behandeling tegenwoordig te zijn was ik op tijd present en mocht om 10.15 een staanplaats tusschen zeer vele menschen innemen. Na dit afwisselend op mijn lin ker- en rechterbeen te hebben volgehou den tot half 12 in een langzamerhand naar versche lucht hunkerende omgeving werd een zaak met 5 getuigen zwaar gedocu menteerd aangevangen. Toen gaf ik den moed op en verdween Zou het niet mogelijk zijn dat de oproe- pingsuren met het od dien dag te behan delen menu rekening houden? U dankzeggende voor plaatsing. R. en P. W„ te L. Wendt u tot een expeditiebureau hier ter stede. Abonné te L. Deze hebben op onge regelde tijdstippen na voorafgaande aan kondiging plaats. C. B. te L. Deze bestaat er inderdaad. Wendt u tot de N.V. Nederrijnsche Scheep vaartmij. Westerkade 31 Rotterdam. P. V.. te V. De prijs is ongeveer ge lijk. doch of de kaartjes op verschillende trajecten geldig zijn is ons niet bekend. Vertrek de Ruyterkade steiger 6. achter Centraal Station te A'dam waar ook een dienstregeling verkrijgbaar is. G. S. D. te L. Wendt u tot den heer J. Brouwer Stadhouderslaan 17 die het secretariaat van de afd. Belden van den Nat. Bond van Handels- en Kantoorbe dienden Mercurius waarneemt. Mej V. te L. Een specifieke vegeta- rierswinkel in Leiden is ons niet bekend wel zijn er tal van winkels waar vegetarl-' sche preparaten worden verkocht. MG te L. Als u bij bedoelden bond is aangesloten kunt u natuurlijk lnlich- gen inwinnen bii het bestuur. Dat uw vrouw moet wachten totdat zij den leeftijd van 71 laar heeft bereikt is niet aan te nemen. Wend u tot den Raad van Arbeid.

Leidsch Dagblad | 1932 | | pagina 9