Opening verkeerstunnel onder de Schelde - Clara Bow in Londen FEUILLETON. HET MYSTERIE VAN HET DIAMANTEN KRUIS 73ste Jaargang LEIDSCH DAGBLAD Tweede Blad bit het Engelsch van Chester K. S. Steele door A. W. v. E.v. R. 4) .Neen, het schijnt van niet. Het heeft l: meer van of haar schedel Is ingeslagen, «n ring met het een of ander. Dokter warren moet dat ui'zoeken. Laten we nu fens tot de zaak komen. Wie vond haar zoo?" •■Ik" antwoordde Darcy. ••En wie bent U?" -Haar achterneef. Haar naam was mrs. Amelia Darcy, en haar echtgenoot en mijn 'ader waren neven. Ik heb ongeveer zeven Jaar bij haar gewerkt juist zoolang als naar echtgenoot dood is. Zij zette zijn zaak roort. Het is een van de oudste zaken in at stad en •Ja, dat weet ik allemaal. Er was hier atger eens een inbraak vóór uw tijd. "O kregen wat van het gestolene terug ;oor de oude dame. Zij behandelde ons vonden?»' ®ann£er heeft u haar zoo ge- jj'PiSeveer een half uur geleden. Ik stond voor zessen op om een kleine repa- j "e aan iemand's horloge te doen, die 60 vroegtreln moest halen." „Juist! En vond de oude dame zoo liggen?" vroeg Carroll. „Precies zoo ja. Toen riep lk de melk boeren binnen „Die heb ik gezien", viel Mulligan In. ,Ik ken ze. Zij staan goed bekend, dus liet lk ze gaan. Wij kunnen hen laten komen, als zij hun klanten hebben bediend!" „Hm!" stemde Thong toe. „Is er Iets weg uit den winkel?" vroeg hij Darcy. „Ik heb nog niet gekeken!" „Kijk dan eens rond. Het is waarschijn lijk een roofmoord. U weet wat er moet zijn, niet waar?" „Evengoed als zijzelf dat wist. Ik was den laats ten tijd met den inkoop belast." „Nu, kijk eens rond. Wie ls daar aan de deur?" vroeg hij op scherpen toon, want een gebiedend kloppen weerklonk ver schillend van het doellooze, ongeduldige getik van de natgeregende menigte buiten. „Het is Daley van de Times" sprak Mul ligan, naar buiten glurend. „Het is in orde. Zal ik hem binnen laten?" Ja, mij goed," stemde Carroll toe, met een blik naar Thong, die de woorden van zijn makker met een knik bevestigde. Hij zal ons recht laten wedervaren. Laat hem binnen!" De verslaggever trad binnen, krukte de detectives toe, wierp een korten blik op het lijk en een langeren op Darcy, porde Mul ligan in zijn ribben, stak een cigarette op en liet die van zijn lip hangen, waar ze in grillige cirkels ronddraaide, terwijl hij mompelde: „Wat is er gebeurd?" JDat weten wij nog niet", antwoordde Carroll. „De oude dame is dood ver moord lijkt het wel en „Wat is dat?" viel Thong hem In de rede. „Wat is dat voor een geluid?" „Het is het horloge in haar hand", ant woordde Darcy en zijn stem klonk als een schor gefluister. HOOFDSTUK n. Kings dolk. In betrekkelijk korten tijd hadden Car roll en Thong, te werk gaande, zooals zij gewoonlijk in dergelijke gevallen deden, en daarbij de gewone voorschriften in acht nemend, den naam, ouderdom en het een en ander van de levensgeschiedenis van mrs. Amelia Darcy vastgesteld, zoo wel als die van haar neef, zooals de detec tives hem noemden, ofschoon de verwant schap niet zoo na was. Mrs. Darcy, die zes en vijftig jaar oud was, had de juwellerszaak van haar echt genoot, Mortimer Darcy, na diens dood voortgezet, ongeveer zeven jaar voor haar tragisch einde. Mortimer Darcy was in zijn jonge jaren reiziger in diamanten geweest voor een groote zaak in New York, en was langza merhand een deskundige op het gebied van kostbare steenen geworden. Vele goede wenschen vergezelden hem, niet weinig zaken werden hem door zijn vroegere werkgevers opgedragen en enkele van de oude klanten bleven hem begunstigen, toen hij een eigen zaak begon in het bloeiende stadje Colchester. Wetend, dat het hem en zijn vrouw zeer zwaar zou vallen, in een vreemde plaats een nieuwe zaak te beginnen, had Morti mer Darcy de gelegenheid afgewacht, de zaak over te nemen van een man, dien hij reeds jaren kende en wlen hij heel wat diamanten en andere edelgesteenten had verkocht. Deze man, die Harrison van Doren heette, had den naam, den besten Juwellerswinkel in Colchester te bezitten. De „oude families" zooals zij zich noem den, hoewel zij hun voorvaderen niet heel ver terug konden aanwijzen plachten te zeggen, dat zij al hun sieraden bij van Doren kochten. Deze naam, die ook op de kleine, met witte pluche gevoerde étuis stond, welke broches of schitterende ringen bevatten, beteekende evenveel als een der kost baardere namen In New-York. Jonge dames hadden er haar verloofden te liever om, als de verlovingsring van Van Doren afkomstig was. En Mortimer Darcy, die de waarde kende van dit soort publiek, had, toen hij Van Doren's zaak had overgenomen, dien naam weten te behouden. Na den dood van haar echtgenoot had mrs. Darcy de zaak op denzelfden voet voortgezet zoodat de winkel van Darcy hoewel hij nóch de mooiste, nóch de grootste in Colchester was, bekend stond als de meest aparte dat wil zeggen er was een groote voorraad van het beste wat er bestond zoowel In horloges als iri diamanten, en er kwam, wat in vroeger aagen „rijtulgpubliek" zou zijn genoemd doch tegenwoordig „autopubllek". Dat wil zeggen, dat, behalve de menschen, die den winkel toevallig eens binnenliepen, zooals zij ln een kruidenierswinkel hadden kun nen doen, om te koopen, wat zij werkelijk aan sieraden noodig hadden, er ook een publiek was, dat geregeld in auto's kwam waar hun voorvaderen per rijtuig waren gekomen. Hoewel Darcy's juwellerswinkel in zeker opzicht wat ouderwetsch was, stond hij zoowel bij de oudere leden der rijke fa milies als bij de jongeren in de stad gunstig bekend. Aardige meisjes en keurig gekleede met gezellen voor de verschillende bals be zochten hem gaarne om er hun ringen broches, dasspelden en manchetknoopen iri te slaan, en menigvuldig waren de bijna onverschillige orders: „U kunt het laten bezorgen, zet het op mijn rekening! Tot dit deel van het publiek voelde mrs. Darcy zich het meest aangetrokken. Zij begreep het en men begreep haar Dat was voldoende. Zij had zoovee1 hart voor de zaak, dat zii er bijna lederen dag persoonlijk aanwezig was, om zooals haar echtgenoot vroeger gedaan had, raad te geven en te helpen bij het koopen van een gouden bijtring voor het jongste lid der familie, van een verlo vingsring voor de onlangs in de uitgaande wereld gekomene, van een horloge voor den zoon bjj het bereiken van zijn meer derjarigheid, of ook van een gouden bril voor grootvader of grootmoeder. (Wordt vervolgd). KERSTFEEST OP ZEE. In het kantoor van den water schout te Amsterdam, gep. vice-adm. Quant (rechts) worden de Kerstpakketten voor de zeelieden klaargemaakt. Clara Bow in Londen. De bekende Amerikaansche filmster Clara Bow bij haar aankomst aan het Victoria- station te Londen met haar man, Rex Bell. DE KONING VAN BELGIc opende de nieuwe verkeerstunnel onder de Schelde bij Antwerpen. De koning daalt af in den ingang van de tunnel. OP DE MARKT TE MOSKOU. Een veel gevraagd artikel I vrouwenhaar. TREINONGELUK BIJ ORLIKON waar 3 personen gedood en velen zwaar gewond werden. De ingedrukte voorkant van de locomotief. DEMONSTRATIE VAN WERKLOOZE MUSICI TE ROTTERDAM voor de wering van buifcen- landsche musici. Een der wagens, welke in den stoet meereed.. AUTOBOTSING MET DO ODELIJ KEN AFLOOP. - Te Vught is een tractor met aanhangwagen in botsing gekomen met een bestelauto. De inzittende van den aanhangwagen werd gedood. De cabine, waarin hij zat, werd tegen de hoornen verbrijzeld.

Leidsch Dagblad | 1932 | | pagina 5