EXPOSITIE Wisbruii Liffmann ZIJDEN STOFFEN KATWIJK AAN ZEE 'SCH DAGBLAD - Tweede Blad Maandag 19 December 1932 UIT DE OMSTREKEN. UIT DE RIJNSTREEK. RECLAME. Wij rragen Uwe aandacht I roor onze schitterende j Wollen en Zijden Volants 2250 .VOOR OEN AVOND" I D« nieuwste genres in de modetinten Haarlemmerstraat 116120 WANDELSPORT. IgEMEENE VERGADERING WANDEL- OKX COMMISSIE VAN DE K N. A. D. (re Utrecht vond in „Noord-Brabant" I algemeene vergadering plaats van de Jidelsport Commissie van de K.N.A.U. t opkomst was zeer groot, het meeren- *1 der aangesloten vereenigingen was riegenwoordigd- Het jaarverslag werd fedgekeurd. De penningmeester, de heer ■per, gaf rekening en verantwoording Vi de financiën over het tijdvak van 16 (si—15 December. Hieruit bleek dat er i batig saldo was van f. 104.04. Hierna i de heer Goetz van der Vet een cau- over de wandelsport. 1 bestuursverkiezing had tot resultaat bij acclamatie gekozen werden de keren Ahlrichs en v. d- Meulen (beiden tredend) en Winters en J. C. Kreugel. It bestuur zal worden aangevuld met den (orzitter van de K.N A.U., welke tevens i voorzitter van de Wandelsport Com- ssie zal fungeeren. BILJARTEN. LEIDSCHE BILJARTBOND. uitslag van den wedstrijd Hollandia 'Q.S. 1 voor de 1ste kl. comp. L.BB. pnt. brt. h.s. gem IBruinninks (D.O.S) 200 13 50 15.38 IC. vd. Berg (Holl.l 126 12 28 10.50 Iverstraaten 200 16 34 12.50 IM. v. d. Berg74 15 30 4.93 I J. Offenberg, res. 130 42 13 3.09 Haasnoot, res. 150 42 17 3.57 I Horree 119 33 17 3.60 Remmelzwaal 150 33 18 4.54 pollandia 1 punt, D.O.S. 1 punt. uitslag van S.D.O. 3—'t Gr. L. 1 voor 13de kl. comp. L.BB. luidt: Baiendse CtGr.L.) 100 28 16 3.57 K'. d. Burg (S.D.O) 36 27 8 1.33 I Meijers 84 32 18 2.62 l<- Kantebeen 100 32 14 3.12 f Brandt 100 52 10 1 92 79 51 8 1.54 v- d. Hoogt 58 43 12 1.34 H100 43 10 2.32 |S. D o. 3 l punt, 't Gr. Laken 1 punt. uitslag vail O.G.—L.U.T.O. voor de f kl.. comp. L.B.B. luidt: I Peerdeman (Luto) 100 19 20 5.26 IdeRu (O. G.) 23 18 7 1.27 Jnsen 100 43 11 2.32 Gressie 90 42 11 2.14 Contant 98 68 9 1.44 Piket 100 68 10 1.46 Vliet 100 61 10 1.64 I Choufour 75 60 6 1.25 IHU.t.o 2 punten, o. G 0 punten. |0e uitslag van 'tGr. L. 2Rijnzicht 2 ®r de 4de kl. comp. LB.B. luidt: Haak (R.) 75 48 11 1.56 r Hlansjaar CtGr.L) 57 47 4 1.21 N'. res44 35 5 1.25 Ouwerkerk 75 35 11 2.14 'an Tol72 43 8 1.67 N75 43 9 1.74 H69 60 5 1.15 ^Binnendijk 75 60 6 1.25 1 Gr. Laken 2 punten, Rijnzicht 0 ptn. o BEKERWEDSTRIJD. L^e uitslag van den wedstrijd D.O.S Den a&-P. v. cieef luidt: I j pnt. brt. h.s. gem. d Made (D.O.S) 67 15 17 4 46 Regelaar (P.v.Cl.) 200 15 72 13 33 i ».U'tSndorP 175 23 33 7.60 M' "ecgelaar 127 23 36 5.52 L Handen150 13 48 11.53 F- K34 13 9 2 61 t ,v' d- Ven 125 28 19 4-46 V van Iterson 86 28 12 3.07 fcoKr? 517 naramb., P. van Cleef 447 ca- lB,n«al D.O.S 1126 car,, P. van Cleef c<U\ E£N NIEUWE VEREENIGING. IrSfl?'s,opgericht de biljartvereniging ■en. oT Plezier" aanvankelijk met elf le- <tge L™ r.eeds aangevangen met onder- '''italioL Gden tot vaststelling van de >11 n?m later tot den L.BB. toe te Vei,-,.?, clublokaal ls gevestigd Oost- 1 No 23 hoek Langegracht bij J' Brussel. ALGEMEENE R.K. AMBTENAREN- VEREENIGING. Afdeeling „Bloembollenstreek." In hotel „Het Bruine Paard" te Sassen- neun vergaderde bovengenoemde afdee- Jing- Bij de opening door den heer L J. Droogh, voorzitter, met den Chr. Groet, waren aanwezig pl.m. 25 leden- Diverse In gekomen stukken gaven aanleiding tot langdurige bespreking, vooral de „Orgaan- kwestie" eischte veel tijd. Het bestuur heeft reeds, ingevolge een in de vorige ver gadering genomen besluit, Inzake deze aangelegenheid stappen gedaan. De heer Ruijgvoorn (Hoofdbestuur), die intus- schen ter vergadering was verschenen, lichtte dit punt uitvoerig toe. Vast staat, aldus spr., dat redactie-ver betering van het orgaan verkregen zal worden. Van het lid der afdeeling en voor zitter van het hoofdbestuur, den heer G- Bulten, was een dankbetuiging Ingekomen voor de door de afdeeling aangeboden ge- lukwenschen bij het 12V*-jarig ambtsju bileum als burgemeester der gemeente Voorhout. Van de kascommissie was een schrijven ingekomen betr. controle van de financien- Het rapport luidde zeer gunstig. Een dankwoord aan den heer L. C. M. Koeken, penningmeester, voor zijn accu raat beheer bleef dan ook niet achterwege. De notulen van de vorige op 10 November 1.1. eveneens te Sassenheim gehouden ver gadering werden vastgesteld- Vervolgens werd door mevr. Wecking—Pieck, lid der afdeeling, een interessante causerie ge houden, welke met veel belangstelling werd gevolgd. Een woord van dank door den voorzitter werd hiervoor gebracht- Na een korte pauze kwam de bespreking van de feestelijke herdenking van het één jarig bestaan der afdeeling „Bloembollen streek" aan de orde. De datum zal vermoe delijk zijn 12 Februari a.s. De feestcom missie deed mededeeling van hare goed opgezette plannen, welke algemeene in stemming vonden. Bij den rondvraag wer den verschillende ambtenarenaangelegen- heden besproken. De heer Ruijgvoorn (hoofdbestuur) sprak een opwekkend woord tot het bestuur en leden en consta teerde dat de „A- R. K. A." door de één jarige afdeeling „Bloembollenstreek" be vattende de gemeenten Hillegom—Lisse SassenheimNoordwij k—Noordwijkerhout Voorhout en Bennebroek, een bloeiende afdeeling bezit. Hierna volgde sluiting door den voorzitter met den Chr- Groet, KATWITK. Toch nog belastingverhooging! Ged. Staten hebben het in de vorige raadszitting op voorstel van den heer C. van Tongeren aangenomen raadsbesluit om uit de reserven van het grondbedrijf f. 15.000 te nemen, ten einde de belastingen niet hooger op te voeren, niet goedgekeurd. Het gevolg daarvan zal waarschijn1 ijk zijn, dat het oorspronkelijke plan van B. en W. ,n.l. verhooging van de opcenten op de gemeentefoodsbelasting en op de perso- neele belasting, opnieuw ingediend zullen worden. De steunregeling. De bestaande steunregeling loopt deze maand af. Naar wij vernemen, bestond bij het college van B. en W. reeds het plan, voordat eenige bonden verzoek schriften daaromtrent hadden ingerimd, in de a.s. raadszitting voor te stellen, de kindertoeslag te verhoogen en een huur- toeslag van maximum f. 2.50 toe te ken nen bij een huur van boven de f. 3 MOOI PLAN TOT WERKVERSCHAFFING AANHANGIG. Regeeringssubsidie van 75 procent. Van de regeering is bericht gekomen, dat zij voor de werkverschaffing bereid is een subsidie van 75 pet. te verleenen voor de volgende tien werkobjecten, die na langeren of korteren duur op het programma staan om uitgevoerd te worden. Deze zijn: verbreeding parkeerterrein in de Noördduinen; afweg naar strand (Noordduinen); aanleg parkeerterrein in de Zuidduinen: afweg naar strand (Zuid duinen); doortrekking Boulevard; be schoeiing Zanderijvaart; beschoeiing Piins Hendrikkanaal; beschoeiing Overrijn; ver betering Zwarteweg, dit is de z.g. Bus- weg bij het Stoomgemaal naar Noord wijk, waar de autobus langs gaat; verDetering van den weg van Katwijk aan Zee over Duinoord, Oude Zeeweg, Kerkstraat tot aan de Valkenburgsche grens. Op de eerstvolgende raadszitting, die Woensdag a.s. plaats vindt, zal het laatste werkobiect de verbetering van den weg van Katwi^ aan Zee over Katwjjk a. d. Rijn tot Valkenburg aan den gemeente raad ter goedkeuring voorgedragen worden. Dit is een groot plan. Het werk zal een aanvang nemen bij het Noordeinde, waar een begin zal gemaakt worden met een betere rioolleering van de Voorstraat. Menigeen weet nog, hoe niet zooveel jaren geleden, bij geweldige stortregens soms groote gedeelten van de Voorstraat uren lang diep onder water stonden. Dat was steeds de aanleiding voor een groot water ballet der jeugd. Wagens en auto's, die moesten passeeren, zakten voor een groot gedeelte van de wielen in het water wefc. Daarna is de toestand door een nieuwere riooleering verbeterd, maar toch komt het nog wel voor, hoewel niet in zulk een mate als vroeger, dat de riolen het water niet afdoende kunnen verzwelgen. Met de nu voor te stellen plannen zal een afdoende maatregel getroffen worden. Bij de af schaffing van den Tol, nu bijna een jaar geelden, is het gebleken, dat de oudste verbindingsweg tusschen de beide Kat wijken nog steeds veel verkeer tot zich trekt Dezë weg is echter voor het groote verkeer niet ingericht. Hij is zóó smal, dat met voorzichtig rijden een paar auto's elkaar kunnen passeeren. Moeten een wagen met hooi beladen en een auto elkaar voor bijrijden, dan is het een manoeuvreeren van belang, voodat een ieder zijn weg voortzetten kan. Het ligt in het voor nemen om de breedte van den weg op 6 M. te brengen, hetgeen een heele ver betering zal zijn. Mocht de raad dit plan Woensdag goedkeuren, dan ls dit een mooie gelegenheid voor werkverruim ng. waarbij de Regeering 75 pet. van de uit te betalen loonen vergoedt. Jammer dat liet natuurschoon hier en daar geschonden zal moeten worden door het vellen van boomen, die in het ver breed ingsgedeelte van den weg staan. Loop der Bevolking. Gevestigd: I A. E. Melo, van Osnabrück, naar Duinoord 17 a; D. Oudenoller, van Valkenburg, naar Duinoord 54; E. Bekker, van R'dam, naar Zeehospitium; G. Chr. Booij, van Utrecht, naar idem; C. D. Gljlstra, van Rodenrijs, naar idem. Vertrokken: H. C. van Arkel, naar Den Haag, Zuid wal 83; J. Timmer, naar Sloch- teren, Schildwolde C. 220; A. v. d. Gugten, naar Rijnsburg, Noordw.weg 2; A. Veld hoen. naar Heinenoord, C. 146; Joh. H. de Jong, naar Leiden. Rijnsb.weg 35; L. Huijs, naar Leiden, Burgsteeg 2; J. Boersma naar Heerenveen. Kl. Kerkstraat 7; Nic. v. Duijn en gezin, naar Nieuw Vennep, Hillegommerdijk 114; A. Kloos, naar R'dam Vijverlaan 71Wilm. v. d. Mcij, naar Leimuiden. Nieuweweg 200; J. van Onlang9 naar Amsterdam, Wilha. Gasthuis. KATWITK AAN ZEE. Chr. Jeugdorganisatie. Het bestuur der Chr. Jeugdorganisatie alhier is er al sedert jaren op uit het bestaande jeugdhuis of te vergrooten of een geheel nieuw te bouwen, daar het tegenwoordige gebouw voor het zich steeds uitbreidende werk veel te klein is. Tot hiertoe stuitte men echter steeds op moeilijkheden, die den uitbouw tegen hielden. Nu is door het bestuur vergaderd met de commissie van advies. Deze commissie bestaat uit de heeren: J. R. Bloot, J. Dubbeldam, L. Kruyt en dr. T. Lodder. Er is één vacature. Op deze vergadering nu zijn besluiten genomen, welke naar men vertrouwt, eer lang tastbare resultaten zullen opleveren. Op het politiebureau is te bevragen een Iersche Setter, van 4 a 5 maanaen. Naar Wij vernemen zal een Scheve- ningsche reederij haar bedrijf van Scheve- ningen naar hier overbrengen. Voor den Geref. Bond spreekt Woensdag 21 December om 7 uur in de Gemeentezaal de Weleerw. Heer I>». VAN DEN BERG 2217 Herv. Predikant van Amersfoort LISSE. Vergadering „De Hyacinth" inzake het beperkingscontract. In de Zaterdagmiddag alhier gehouden vergadering van de vereeniging „de Hya cinth" is besloten het bestuur te machtigen een overeenkomst aan te gaan met een aantal hyacinthenkweekers en -handelaren, om met degenen, die het zg. beperkings- contract inhoudende een verbindingver klaring om van iedere 100 Riinlandsche roe te planten hyacinthen 8 halve hecto liters hyacinthenbollen in te leveren, niet teekenden, geen handej',,ip hyacinthenbollen te drijven. Muzikale rondgang. Zaterdagavond hield de Harmonie „Trou moet blijeken" een muzikale rondgang met een collecte voor het crisis-comité. Zaterdagmiddag werd door het comité voor conversatieavonden een lichtbeelden- vertooning gegeven voor de jeugd en ouderen. Gisteravond werd in de Ned. Herv, Kerk alhier een Jeugddienst gehouden, waarin als voorganger optrad ds. J. H. Mulder uit Hillegom. De dienst was druk bezocht. Alhier is opgericht een afdeeling van den Ned. Chr. Bakkersgezellenbond. NOORDWITK. Raadsagenda. Dinsdag 20 December a.s. des namiddags te half twee komt de gemeenteraad in openbare vergadering bijeen ter behandeling van onderstaande punten. 1. Ingekomen stukken. 2. Mededeeling-en. 3. Vaststelling notulen. 4. Verslag van de oommissie van toe zicht op de spaarbank over 1931. 5. Begrooting weeshuis 1933. 6. Opneming in het gasthuis van A. de Haas. 7. Aanvaarding schenkingen. 8. a. benoeming twee leden commissie van toezicht lager onderwijs; b. benoe ming van een gasthuisineesier. 9. Voorstel tot wijziging van de gemeen schappelijke regeling inzake schoolartsen- dienst. 10. Advies inzake verzoek tot ontheffing van de winkelsluitingswet. 11. Rekening 1931. 12. Begrooting 1933. Voor het Crisiscomité. De Zaterdagmiddag gehouden collecte ten bate van het plaatselijk crisis-comité waarbij de bride muziekko n en „Exce sior" en „de Echo der Duinen" medewerking verleenden, heeft ruim f. 400 opgebracht. NOORDWITKERHOUT. ERNSTIG AUTO-ONGELUK. Verschillende zwaar gewonden. Gistermiddag te omstreeks 12 uur, keerde de heer C. van Steijn uit de R.K. Kerk per auto huiswaarts. Om de „Langelaan" te bereiken moest hij dwars den weg oversteken, doch zag niet. dat van rechts een auto naderde. In voile vaart reden de heide auto's elkaar in de flank. De botsing was ontzettend. De auto H. 43719 van den heer van Steijn was totaal ge kraakt, terwijl de auto G, 6945 van dr. Heijbroek te Amsterdam, ook zwaar be schadigd werd. De heer van Steijn ble»k bewusteloos te zijn en bekwam een hersen schudding. Zijn inzittend zoontje werd zóó ernstig gewond, dat hem het H. Oliesel moest worden toegediend. Ook dr. Heijbroek en zijn dichter werden gewond. Allen werden binnengedragen bti de familie van Vuuren huize „De Vier sprong" waar dichtbij telefoon aanwezig was van den EJi. ALPHEN Aanrijding. Zaterdagmorgen werd de bakkersknecht A. T. werkzaam bij den bakker Z. alhier toen hij zich reeds met de broodwagen op de Hofbrug bevond aangereden door een hem achterop komende auto, bestuurd door H. uit Den Haag. Zoowel de brood wagen als de auto werden beschadigd, ter wijl voorts de grootste gedeelte van het zich ln den broodwagen bevindende brood op de brug en op straat terecht kwam. Daar dit onverkoopbaar bleek werd het uitgedeeld aan eenige armen en verder ter beschikking gesteld van het Leger des Hells. Het ongeval werd veroorzaakt door dat de autobestuurder de brug wilde pas seeren, hoewel er geen voldoende ruimte bleek. Persoonlijke ongevallen kwamen niet voor. Naar <le politie gegooid! Reeds eenigen tijd worden door opge schoten jongelui in de omgeving van de Ruyterstraat het z.g. Roodedorp, ln wijk Hoorn, baldadigheden gepleegd, zoodat bü de politie herhaaldelijk klachten inkwa men. Reeds werd dienaangaande tegen enkele personen proces-verbaal opge maakt. Gisteravond kwam het zelfs meer tot openlijk verzet tegen de politie. Een tweetal surveilleerendc agenten wer den plotseling gegooid met stukken gas buis, die van onderen waren gevuld met lood. De agenten die gelukkig niet werden geraakt traden daarop handelend op. waarop de belhamels zich Ijlings uit de voeten maakten. Eenige der voorwerpen, waarmede de politiemannen werden beko geld, werden in beslag genomen: terwijl tegen verschillende personen proces-ver- baal zal worden opgemaakt. Het onderzoek duurt echter inmiddels nog voort. Bijeenkomst R.K. Landarbeidersbond. In de door de R.K. landarbeidersbond „St. Deus Dedit" gehouden jaarvergade ring werden de aftredende bestuursleden de heeren J. Koops en J. v. d. Tol herko zen, terwijl ln de bestaande vacature werd voorzien door de benoeming van den heer J. de Jong Jzn. Tot lid der controle-com missie werd gekozen de heer Jac. de Jong. Bij de behandeling van de agenda van den bondsraad werd als afgevaardigde be noemd de heer J. Koops. Als voorzitter werd herkozen de heer J. v. d. Tol. Uit de verslagen van secretaris en penningmees ter bleek, dat het afgeloopen jaar met een klein batig saldo kon worden gesloten, ter wijl het ledenaantal iets was teruggegaan. De vergadering was goed bezocht. Bezichtiging werkstukken. De vervaardigde werkstukken voor uit- deeling op de Kerstfeesten der Zondag scholen zullen voor belangstellenden ter bezichtiging zijn en wel wat betreft die van de Martha-Krans op Woensdagmid dag as. van 35 uur in het Ned. Herv. Te huis en die van de meisjesverg. „Ta- bltha". Woensdagmiddag van half drie tot halfvier in gebouw „Jonathan". Blijkens het maandoverzicht der Mar- tha-Stichting (Inrichting voor onverzorg de kinderen ontving het bestuur buiten tal van andere giften, Wleedingstukken etc. van mej. H. te Londen een gift van f. 80.84 en van mej. W. L. W. te Amster dam f. 80. Gevonden: 2 portemonnaie's met in houd, 1 br. jongens jas, 1 lorgnet, 2 belas tingplaatjes waarvan 1 in etui. Inlichtin gen politiebureau. De opbrengst van de busjes van het Uitbouw-comité der Ned. Herv. Kerk over de afgeloopen maand bedraagt f. 146.03'/,. BOSKOOP EERSTE DIENST IN DE NIEUWE REM. GEREF. KERK. Rijkspolitie en gemeente-veldwachters hielden den drukken Gooweg vrij en stelden een ernstig onderzoek in. Het aantal werkloozen in deze gemeente nadert thans de 300. SASSENHEIM. Tentoonstelling Kledingstukken. In het K.S.A.-gebouw werden Zate. dag en gisteren de kleedingstukken vervaar digd door de naaikrans van den R.K. Vrouwenbond tentoongesteld. Niet minder dan 600 stuks waren door de rappe handen van de leden vervaardigd, zoowel onder als bovenkleeding, terwijl bovendien nog vele gedragen kleedingstukken waren in orde gemaakt. Daar de finantieên een groote aderlating hadden ondergaan, was aan deze ten'.oon- stelling een fancy-fair verbonden. Er waren een vischtent, rad van avontuur sjoelbak en dergelijke attracties. Ook kon men zijn geluk beproeven in meerdere loterijen, bovend en was er een o iebollcn- kraam, waarin de dames handen te kort kwamen om aan de vraag te kunnen voldoen. Het was er zeer gezellig en we ge- looven, dat ondanks de crisis, toch wel een aardig bedrag zal zijn binnengekomen. ZOETERWOUDE. De heer Smeets gehuldigd. Onder hartelijke belangstelling is hier dezer dogen het koperen ambtsjubileum gevierd van den heer H. Smeets, gemeente secretaris. Tallooze bloemstukken waren toegezon den. terwijl velen hem gelukwenschen kwa- menoverhrengen. Hoewel in allen eenvoud is de jubilaris toch een huldiging bereid door den burgemeester wethouder Van Leeuwen, de Raadsleden en de ambtena ren. Burgemeester Wap vertolkte de ge voelens van dankbaarheid voor het werk van den jubilaris en dankte bem voor de aangename samenwerking. Namens den raad bood hij den heer Smeets een fraaie schemerlamp aan. Nog spraken de heeren A. C. Paardekoo- per en J. de Graaf resp. namens de Ka tholieke en Protestantsche raadsfracties zeer waardeerende woorden, evenals de heer van Dommelen namens het ambte narencorps. Voor den heer Smeets was het een dag, waarop hem wel op buitengewoon duide lijke wijze gebleken is, hoezeer men zijn werk op prijs weet te stellen! Intrede van Ds. L. J. Mispclblom Beyer. Nadat, gelijk wij uitvoerig berichtten, Vrijdag het nieuwe kerkgebouw van do Rem. Geref. Gemeente alhier, op plechtige wijze tot den dienst was gewijd, heeft daar in gisteren de eerste godsdienstoefening plaats gevonden, onder leiding van den oud-predikant, ds. W. N. van Nooten thans te Meppel die tevens als bevestiger optrad van den nieuwen voorganger, ds. H. Mis- pelbiom Beyer. Het kerkgebouw was tot in alle hoeken gevuld; een groot aantal aanwezigen moest zich met een staanplaats vergenoegen. De dienst werd aangevangen met een doop plechtigheid, waarbij gewezen werd op het beteekenisvolle van dezen samenloop waar in de zeer bijzondere waarde tot uiting komt, welke tegenwoordig in Vrijzinnig Protestantsche kringen weer wordt toege kend aan de gewijde symbolische hande lingen De permanente aanwezigheid van het doopvont als één onverbreekbaar ge heel met den kansel in de nieuwe kerk, geeft daarvan uitdrukking. De bevestiger sprak daarna over het „Eeuwig-bewegende" van den Geest ln het leven van den godsdlenstigen rnensch en van de kerk. Als tekst had spreker gekozen Joh. 3 8—11 „De wind blaast waarheen hïl wil" enz Op den godsdlenstigen mansch rust de taak, om de aardsche levensvormen te be zielen door den adem Gods. De bewegende stuwende kracht en tevens om den Geest daarin niet te laten ondergaan, door ver starring van den vorm. Het ambt mag niet staan tegenover de vrije gaven van den geest, de organisatie, het onmiddellijke en spontane niet uit sluiten. Priesterschap en profetlsme moe ten tot eikaar gebracht worden. Dit ls niet alleen de taak van den voorganger den ambtsdrager, maar van ieder Christen vol gens het algemeen priesterschap der ge- loovtgen. De voorganger ervaart de moei lijkheden hiervan echter in bijzondere mate, daar zijn functie dat tweeledige omvat, geestdrager en ambtsdrager te zijn. Spr. richtte zich hierna tot ds. Mispel blom Beyer, er aan herinnerende hoe deze de innerlijke spanningen, den strijd om de vereeniging dier belde, elementen uit per soonlijke ervaring kent. Dit heeft echter ook ten gevolge, dat onze persoonlijkheid rijpt onze wijsheid wordt vermeerderd, en wij tot steun kun- zijn voor anderen, in wier leven deze strijd ook heerscht. Hierna werden aan den nieuwen predi kant de bevestigingsvragen gesteld waarop ds. Mispelblom Beyer den kansel beklom. Zijn thema vormde een tegenhanger van de bevestigingsrede. Naar aanleiding van Mattheus 3 2429 Het huis op de rots", sprak hij over het .Eeuwig, vaststaande, onveranderlijke" Wat noodig is in dezen tijd. is een geduldig en vertrouwend bou wen op een vast fundament. De wereld wankelt aan alle zijden, en men vraagt zich angstig af of er nog wel tijd ls om den ondergang te verhoeden Maar daarom moeten wij des te meer al onze daden gronden op den Wil v. God als den eenigen grondslag voor waarachtig en opbouwend werk. Alle beuzellngen en klei nigheden dienen hierbij terzijde te worden gesteld. Spr noodigde de gemeente en haar be stuur uit krachtig met hem samen te wer ken in de vervulling van deze gemeen schappelijke taak. Nadat de gemeente ds. Mispelblom Beyer lied 130 3 had toegezongen, richtte de nieuwe predikant zich met een woord van dank tot zijn bevestiger ds Van Nooten, wiens arbeid in deze gemeente door hem wordt bewonderd, en naar hij hoopt zat worden voortgezet. Ook beval ds. Mispel blom zijn aanstaande vrouw in de sym pathie der gemeente aan. Hierna eindigde deze indrukwekkende plechtigheid. JU VOORSTELLEN VAN B. en W Inzake het Lager Onderwijs. Aan de hand van een zeer uitvoerig prae-advies stellen B. en W. het volgende voor: 1. aan te koopen van de vereeniging tot stichting en instandhouding eener school voor uitbreiding lager onderwijs en ge woon lager onderwijs, gevestigd te Bos koop; a. voor f. 18.744 het schoolgebouw; staande aan de Zijde, den grond, waarop de school is gebouwd en den bij die school behoorenden grond: (het kadastrale per ceel, sectie D. nummer 1036, gedeeltelijk); b. voor f.2.717 het meubilair der school onder a genoemd; 2. dit schoolgebouw te doen verbouwen volgens de overgelegde teekening; 3. na de verbouwing aan de vereeniging tot stichting en Instandhouding van Christelijk Nederlandsch Hervormde Scho len te Boskoop, gevestigd te Boskoop, in eigendom over te dragen het schoolge bouw, den grond, waarop die school ls ge bouwd en den bij die school behoorenden grond (het kadastrale perceel, sectie D, nummer 1036. gedeeltelijk): 4. het voorste gedeelte van het kadas trale perceel, sectie A, nummr 2958, ter grootte van 400 M2. te doen inrichten als speelplaats; 5. deze speelplaats ter beschikking te stellen van de onder 3 genoemde vereeni ging; 6. met ingang van 1 April 1933 een open bare school voor uitgebreid lager onder wijs op te richten; 7. die school te vestigen in het gebouw der openbare lagere school, staande aan de Burgemeester Colijnstraat, in dat ge deelte. dat thans in gebruik is bij de ver eeniging tot stichting en instandhouding van Chr. Ned Herv. Scholen te Boskoop; het hoofdschap van de school voor uitgebreid lager onderwijs en van die voor gewoon lager onderwijs niet aan één per soon op te dragen; 9. B. en W. te machtigen de voorzienin gen welke voor de uitvoering van het bo venstaande noodig zlin, te treffen 5—2

Leidsch Dagblad | 1932 | | pagina 7