pcieele Kennisgevingen. [Wjeiiijke Stand v. Leiden STADSNIEUWS. Het voornaamste Nieuws van heden. 173*te Jaar «ran? ZATERDAG 17 DECEMBER 1932 No. 22315 LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN PRIJS DER ADVERTENTÏËN! 1,0 cts- ner regel voor advertentie!) uit Leiden en plaatsen «sar agentschappen vaD ons Blad gevestigd zijn Voor alle andere adverten'Jën 35 Cts per regel Kleine- Advertentlën uitsluitend bij vooruitbetaling Woensdags en Zaterdags 50 Cts öl] een maximum aantal woorden van 30 [ncasso volgens postrecht Voor eventueele opzending van jrleven 10 Cts porto te betalen Bewijsnummer 5 Cts. Bureau Noordeindsplein Telefoonnummers voor Directie en Administratie 2500 Redactie 1507. Postcheque- en Girodienst No. 57055 - Postbus No. 54. PRIJS DEZER COURANT:] Voor Lelden per 3 maanden I. 2.35; per week t 0.18 Bulten Lelden, waar agenten gevestigd zijn. per week „0.18 Franco per post f. 2.35 portokosten. I naminer bestaat uit VIER Blades EERSTE BLAD. VERGADERING VAN |)EN GEMEENTERAAD VAN LEIDEN op MAANDAG 19 DECEMBER 1932. des namiddags te 2 uur, het gebouw „Tot Nut van 't Algemeen" (Steenschuur 21). Alsnog te behandelen: Voorstel tot aankoop van het pak- i aan de Paradijssteeg No. 2. (276) Verordening, houdende wijziging van Iverordening van den 22en Januari 1932, lemeenteblad No 4), regelende de hef- van belastingen voor het gebruik van j Openbaar Slachthuis te Leiden. (277) Voorstel ln zake het verleenen van 1 extra-ondersteuning in de Kerstweek gehuwden, kostwinners en alleen inde personen, die door de Gemeente- Ie Commissie voor Maatschappelijk Hpbetoon ot door den Gemeentelijken last voor Socilale Zaken worden onder rad. (278) |164 HINDERWET. (urgemeester en Wethouders van Leiden ■zien het verzoek van P. Pieterse om jinning tot het oprichten van een fergrondsche bewaarplaats voor benzine bovengrondsche aftapinrichting in I perceel Utrechtsche Jaagpad No. 10 d, 'astraal bekend Gemeente Leiden, fctie M No. 3622. Belet op de artikelen 6 en 7 der Hinder- I; geven kennis aan het publiek, dat ge- rad verzoek met de bijlagen op de [retarie dezer gemeente ter visie ge- is; raede dat op Zaterdag, den 31 Dep. des voormiddags te half elf uren in i perceel Breestraat 125 (Bureau van peentewerken) gelegenheid zal worden [en om bezwaren tegen dit verzoek in Mengen terwijl zij er de aandacht op Jlgen. dat niet tot beroep gemachtigd lib hi. die niet overeenkomstig art. 7 der Idenret voor het gemeentebestuur of f zijner leden zijn verschenen, ten einde bezwaren mondeling toe te lichten. A. VAN DE SANDE BAKHUYZEN. Burgemeester. VAN STRIJEN, Secretaris. feiden, 17 December 1932. 2245 HINDERWET. purgemeester en Wethouders van Leiden ngen ter algemeene kennis, dat door l de beslissing op het verzoek van A. H. Vijtenburg om vergunning tot het op- hten van een tabakstrlpperij in het fcecl Uiterstegracht Nis. 77a, Sectie I 2518, is verdaagd. A. VAN DE SANDE BAKHUYZEN, Burgemeester. VAN STRIJEN, Secretaris. -e:cen, 17 December 1932. 2244 Purgemeester en Wethouders van Leiden f ragen ter algemeene kennis, dat zij, uit- pitend ten aanzien van de door den Eer w. ten Bosch, makelaar te 's Gra- nhage, ten overstaan van den deur- tarder bij de Arrondissements-Recht- rak te 's Gravehhage, J. H. Oosterwijk, pier. op 22 December a.s. in het Café- fstaurant ..Zomerlust" aan den Stations- Eg No. 55, alhier, te houden veiling, tot I Uur des avonds ontheffing hebben ver end van het sluitingsuur voor winkels. A. VAN DE SANDE BAKHUYZEN. Burgemeester. VAN STRIJEN Secretaris. ■eiden, 17 December 1932. 2243 GEBOREN: [Jan Willem Lodewijk, z. v. A. v. d. Dop J. Pikaar Alida, d. v. J. v. Pol en E. Elshout Petronella, d. v. W. v. Duijn 1 K. Hoek Johanna d. v. W. S. Ver- en N. Bregman Leo Gerard, z. v. v- Dorp en C. Schenkeveld Hendri- 5 Johannes Maria, z. v. C. Vendrig en C. Laan. ONDERTROUWD: W. Graaf v. Limburg Stirum jm. 22 k en A. j. Bogtman jd. 22 j. o OVERLEDEN: I A- Vermond, z. 18 j. J. Baart wedn. 76 Steen voorden ongeh. m. 57 j. vermond wedn. 81 j. OPENBARE VERGADERING „KERK EN VREDE". Redevoeringen van prof. Hoffmann en prof. Heering. In de geheel gevulde Nutszaal werd gis teravond een openbare samenkomst ge houden. Nadat de vice-voorzitter de ver gadering op de gebruikelijke wijze ge opend had, sprak hij zijn vreugde uit voor de in alle kringen groeiende belangstel ling voor de verhouding van Christen dom en oorlog. Nadat een korte samenvatting was ge geven van hetgeen gesproken zou worden, sprak prof. dr. Hermann Hoffmann, R.-K. Priester te Breslau, in het Duitsch over: Het Evangelie en de Volkeren. Het Evangelie, aldus spr., is een blijde Vredesboodschap, allereerst voor den en kelen mensch, doch ook voor menscnen- gemeenschappen, volkeren en staten. Vele christenen zijn het er niet mede eens en meenen dat moraal een persoonlijke aan gelegenheid is, die niets met de politiek te maken heeft. Doordat men evenwel het Evangelie heeft ingekerkerd in het per soonlijke doen en laten van den mensch, is de chaos ontstaan. Zeker heeft de poli ticus de politiek uit te oefenen volgens de regels der politiek, maar hij houdt nooit op in al zijn daden aan zijn aan God en Evangelie gebonden geweten verantwoor delijk te zijn. Wij willen geen in de lucht zwevende idealistische politiek, doch een redelijke „realpolitiek". Spr. wijst er op hoe elke revolutie, ook het Bolsjewisme, is ontstaan door de zonden van het vroegere systeem. De wereldoorlog was alleen mogelijk doordat men het Evangelie voor den Zon dag bewaarde, terwijl het in dienst van de Volkeren gesteld moet worden. De geest van het Evangelie is de liefde; in den oorlog is de geest van haat. Iemand die oorlog voert, sluit zich buiten het „jongerenschap van Christus". Wij bidden „Uw Koninkrijk kome". Doch hoe moet ons gebed in vervulling gaan, wanneer oorlog en oorlogsbereidheid het komen van het Rijk van God onmogelijk maken? Velen wenden zich af van het Evangelie, omdat de Kerken het oorlogs bedrijf toestaan. Wij verscheuren het „Lichaam van Christus" (Paulus), Wiens leden de menschen en de volkeren zijn moeten, wanneer wij oorlog voeren of be reid zijn tot den oorlog. De oorlog is thans anders geworden dan vroeger. De wereldoorlog heeft onze oogen geopend. Spr. wijst op de waarschuwende rede van Baldwin, dat de toekomstige oorlog een gifgasoorlog is, waartegen geen verdediging mogelijk is. Een „rechtvaardige oorlog" bestaat niet meer, daar geen oorlog op moreele wijze gevoerd kan worden en dus voor God niet te rechtvaardigen is. Wij vertrouwen al leen op God niet op tanks en kanonnen- Van christelijk en zedelijk geweten uit is een verdedigingsoorlog niet meer te verdedigen, daar een oorlog geen recht meer verdedigt. Prof. H. dacht over deze dingen vroeger anders. Hij sprak van zijn bekeering op den Sinaï. De gewetens der Christenen erkenden den staat ter eere als God en lieten zich regeeren. Daardoor bevorderden zij. dat het Evangelie werd uitgeschakeld uit net verkeer der volkeren. Dat moet anders worden De Paus stelde na den oorlog net „Christus-Koning-feest" in. Ook in Pro- testantsche kringen breekt het besef door dat Christus niet alleen voor de ziel is, doch Koning moet zijn op alle gebieden des levens. Alleen wanneer het Evangelie wordt los gemaakt van zijn beperking tot het per soonlijke leven van den afzonderlijken mensch en ook wordt toegepast in de ver houding der volkeren, kan het Vrede worden. Na een korte pauze sprak prof. dr. G. J. Heering (Rem. hoogleeraar alhier) over „Om de Eere Gods." Wil men de verhouding Christendom- oorlog beoordeelen, dan moet men stellen beginsel tegenover beginsel. Het levensbeginsel van het Christendom is afgeleid van het Christelijk Godsbeeld en houdt in: Volstrekte gehoorzaamheid aan God en erkenning van Zijn recht op ons, dankbaarheid voor Zijn Genade, broederschap in Christus, eerbied voor het menschenleven als voorwerp van Gods liefde, verwachting van het Gericht en het Rijk van God. Het levensbeginsel van den oorlog gaat daar recht tegen in: volstrekte gehoor zaamheid uitsluitend aan den militairen chef, minachting van den mensch en zijn leven, vertredifig der broederschapsge- öachte, negeering van het Koninkrijk Gods. Men kent een boom aan zijn vruchten. Paulus zegt: „de bezoldiging der zonde is de dood", lichamelijke èn geestelijke dood. Zoo is het met den oorlog. Ook de Godsdienst sterft. „In 1914" schrijft de Katholieke aalmoezenier Dreiling, .aan de Somme werd er bij ons nog gebeden, in 1916 werd er alleen nog maar ge vloekt". Als er iets is. dat vloeken leert, dan is het de oorlog. De oorlog komt niet alleen uit de zonde voort, maar hamert de zonde er in. Daarom is het oorlogs instituut een zondig instituut. Hoe is het mogelijk, dat de Kerk dit alles wel erg vond, maar toch sanction- neerde en de ooralogstoerusting en -oefe ning eveneens? Doordat zij grootendeels leeft uit de traditie, en het traditioneele antwoord geeft, dat niet meer past op onzen tijd. Dat deed zij de vorige eeuw, toen het vraagstuk der slavernij bran dende werd, dat doet zij nu met het nog veel sterker brandende probleem van den oorlog. Ook is de Kerk in haar onder danigheid tegenover den staat te zeer vreemdeling geworden op het publieke terrein. Von Harnack heeft gezegd: „als de kerk haar idealen niet opbouwt in de wereld, dan zal de wereld haar idealen opbouwen in de kerk". Dit is geschied: het nationalisme en militairismè zijn bin nengedrongen in de Kerk, en werden daar met Christelijke gewaden omhangen. Men doet, als of men, gevende den keizer, wat des keizers is. nimmer gevaar loopt aan God te onthouden wat Godes is. De kerkelijke leiders zijn door deze positie wel gedwongen om telkens langs de wer kelijkheid heen te praten, gelijk spr. aan toonde. Het laatst is de komedie van de „humaniseering van den oorlog", waar realisten als Snowden en Baldwin het hunne over gezegd hebben. Waar gaat 'torn in het oorlogsvraag- stuk? Zij, die niets geleerd hebben, zeg gen: „het gaat om de beveiliging der grenzen en der bevolking". Alsof de lucht oorlog daar niet mee spot! Maar gesteld al, dat dit mogelijk ware, de nadenkende Christen zegt toch met den Bernschen predikant von Geyerz: „Het gaat om iets veel ernstigers en beslissenders: n.l. of wij, Christenen van alle landen, het nog langer kunnen en willen verantwoorden, dat te midden der Christenheid van staatswege een systeem wordt gehand haafd en geleerd, dat het Christelijk levensbeginsel in het aangezicht slaat! Daar gaat het om! Het gaat om den wil van God. in laatste instantie om Ziin eer! Gelijk de beginselverklaring van Kerk en Vrede zegt: „opdat de namen van Jezus Christus en Zijn hemelschen Vader niet meer op die gruwelijke wijze door de vol ken geschonden worden, als in de jaren, die achter ons liggen, het geval is ge weest." Wij zijn meer dan pacifisten. Wij zijn Christen-Antimili tairisten „God eeren," heeft prof, Roessingh ge- ze^d. „houdt in: het met Hem wagen, op aïle terreinen des levens". Wij staan in hei ligen Dienst, en daarom mogen wij niet meedoen met dat bedrijf, dat het „Onze Vader" aan stukken slaat en Gods naam on teert. Als Christus geboren wordt zingen de engelen: „Eere zij God in de hoogste he melen". Dat sta voorop, en niet alleen als een lieflijk gezang, maar ook als een God delijke roet) om het met ons leven te be vestigen. Dan komt er plaats voor Zijn vrede en voor de ervaring van Zijn wel behagen in de menschen. Nadat nog één vraag gesteld was, sloot de voorzitter de vergadering. o LEIDSCHE CHR. JEUGDCENTRALE. Adventsavond. De federatie van Protestantsche Chris telijke Jeugdvereenigingen had het plan opgevat gisteravond in de Waalsche Kerk met het oog op den Adventstijd der Chris telijke Kerk een wijdingsdienst te houden. Vele jongeren waren daartoe bijeen en hebben zich eendrachtig gezet tot het overdenken van Advents gedachten. De voorzitter der Jeugd-Centrale leidde die overdenkingen in door aller aandacht te richten op het werk der voorbereiding op de komst van den Koning. Hij meende, dat de roepstem vóór en van het Kindeke van Betlehem ook zou kunnen doorklin ken tot deze bijeenkomst en spoorde ieder aan paraat te wachten op Hem. die het adventslicht doet doorbreken en het ad- ventslied doet inzetten. Krachtig forsch klonk onmiddellijk na deze inleidende toespraak het „Eere eij God". Ds. G. G. Streeder, Heiv .pred. te Lei derdorp sprak de jongerentoe. Ds. Stree der nam als uitgangspunt één der laatste woorden der Heilige Schrift: „Kom, Heere Jezus, ja kom haastig"; hij herinnerde aan de gelijkenis van Jezus over de 10 meisjes, die wachten op de aankomst van den bruidegom. Wij wachten ook en wel op de aankomst van God in deze dagen; wij moeten ons stellen onder den invloed van het oude woord: „schik u om uwen God te ontmoeten" en „maak u op" en „het Ko ninkrijk Gods is gekomen". Men kan in allerlei godsdienstige en po litieke kringen hooren spreken van 'n blije toekomst, die men dan legt in de handen van den mensch De Bijbel spreekt ook van toekomstige blijheid, die echter van boven daalt. De eerste blijheid wijst op het „eens", de tweede op een „reeds". En de garantie van die tweede blijdschap vinden we in het Kindeke van Bethlehem, dat haastig komt. Velen zeggen dat hij langzaam komt, dat is onjuist; Hij komt haastig: deze tijd, onze tijd is Christus- tijd. Ondanks de spraakverwarring in vele groepen moet de bede stijgen: Kom, Heere Jezus, steeds weer en doe ons U vinden, d.w. z. zij, die de houding en het geloof van het Kind hebben. Zij worden kinde ren Gods. Spr. wijst verder nog op de gelijkenis van den verloren zoon; de vadei liep hem tegemoet, toen hij nog ver weg was. Ad vent zegt ons: God loopt op ons toe. En dat doet niet afwachten, maar verwach ten. 't Idealisme van boven geboren, roept: „Gezegend is hij, die komt in den naam des Heeren". De bijeenkomst werd opgeluisterd met zang van het koor Hosanna en declamatie van een lid der vereeniging „Obadja", Jan Eekhout. ERNSTIG AUTO-ONGEVAL. De secretaris van curatoren niet levensgevaarlijk gewond. Gisteravond omstreeks half acht had on der Oegstgeest op den Leidschenstraatweg een ernstig auto-ongeval plaats. De heer mr. P. J. Idenburg secretaris van Curato ren der Rijksuniversiteit, die juist den dag tevoren van de huwelijksreis was terugge keerd, had met zijn echtgenoote een dei- trams van N.Z.H.T.M. verlaten en wilde dürect achter deze tram naar de linkerzijde van den weg oversteken. Toen zij van ach ter deze tram kwamen, naderde uit de te genovergestelde richting een auto. waar van de bestuurder alls middelen aanwend de om het echtpaar te ontwijken. Dit was echter niet meer mogelijk met het gevolg dat Mr. I met het rechter voorspat scherm een duw kreeg en achterover op den weg viel. Deze val was zoo hevig dat de heer I. ernstig gewond op den weg bleef liggen, en door omstanders en dr. Varekamp uit Oegstgeest in zijn woning aan den War- monderweg werd binnen gebracht. De heer I. bloedde hevig uit zijn achter hoofd en is later Der ziekenauto op advies van genoemden dokter en dr. Van Hou- weninge Graftdijk naar het Diaconessen- huis alhier vervoerd. De toestand van den patiënt was toeoi naar omstandigheden re delijk wel; hedenmorgen was zijn toestand bevredigend. Levensgevaar is niet aanwe zig. Den bestuurder van de auto, C. B. uit Zoeterwoude treft in dit geval niet de minste schuld. Mevrouw I verklaarde, dat zij bij het oversteken van den weg geen acht had ge- slaeen oo het verkeer. De Dolitie uat Oegstgeest heeft de zaak in onderzoek. NATIONALE BOND VAN VERPLEGENDEN. Afdeeling Leiden. In een van de zalen van het Federatie huis. Gerecht 10. waren gisteravond vele zusters en belangstellenden bijeen voor de eerste lezing van de pas kort geleden op gerichte afdeeling Leiden van den Natio- nalen Bond van Verplegenden. Tot leed wezen was dr. van Stipriaan Luïscius door ongesteldheid verhinderd zijn voordracht over het Leidsche Consultatiebureau voor Moeilijke Kinderen te houden. Mej. Kui pers. sociaal werkster aan bovengenoemd bureau was echter bereid in zijn plaats te spreken. De presidente, mej. Thomee, leidde de spreekster in met een korte uiteenzetting over doel en werken van den Nationalen Bond. Deze stelt zich tot taak de behar tiging van de ideëele en materieele be langen van de verplegenden. Spreekster wees er op hoe nauw de belangen van zieken en verplegenden samengaan en legde er den nadruk op dat de Bond zoo veel mogelijk tracht samen te werken met vereenigingen op geneeskundig en sociaal gebied werkzaam. Mej. Kuipers hield hierna een korte causerie over haar werk Zij besprak eenige treffende voorbeelden uit haar praktijk. De volgende gegevens wijzen op het vele werk, dat reeds door het bureau wordt verricht. Van Juni 1930—Nov. 1932 waren er 664 bezoekers, w.o 317 nieuwe patiën ten, 195 uit Leiden, 122 uit andere plaat sen. Zij' waren gezonden door: kinderge neeskunde 103. Rhijngeest 13. schoolarts 9, huisarts 26, onderwijzer 24. voogdijraad 19, gezinsvoogd 1. int geneeskunde 1, oog heelkunde 1. spontaan 120, 809 huisbe zoeken werden door de sociale werkster afgelegd en 262 kinderen waren in obser vatie.. Nadat mej. Kuipers nog vele vragen had beantwoord werd de bijeenkomst, die goed geslaagd was. gesloten. COMITÉ VOOR ONTSPANNING VAN CHR. WERKLOOZE ARBEIDERS. Ontspanningsavond. Genoemd comité hield gisteravond we der een ontspanningsavond voor de Chr. werklooze arbeiders en hun vrouwen. Deze avond was aangeboden door de Christel. Reciteerclub ,.U V. K terwijl het bestuur van den Chcist. Nat. Werkm. Bond het gebouw Natanael" gratis beschikbaar stelde. Het was voor de bezoekers die in een groot aantal waren opgekomen, een leuke avond. Opgevoerd werden „Ook een Kamer- candidaat", „Kloris en Roosje", „Twee Muzelmannen". „Lauraen tot slot een blijspel „Een huishoudster". De verschil lende stukjes werden goed gespeeld en uit het herhaald applaus bleek, dat de bezoe kers zich kostelijk amuseerden. In de pauze werd chocolademelk en speculaas aangeboden, terwijl de mannen sigaren ontvingen. Verder ontvingen de vrouwen nog 2 bananen De koek was ge schonken door de Leidsche Broodfabriek en de bananen door de Gebrs. v. d. Bos. De heer J. Stafleu zorgde den geheelen avond voor vroolijke pianomuziek. De vergadering werd op de gebruikelijke wijze geopend door den heer G. Zitman, voorz. van „U.V.K." en gesloten door den heer J. Slegtenhorst. voorz. van het Werk- loozen-comité Genoemde heer dankte alle personen hartelijk die tot het welslagen van dezen avond hadden medegewerkt. BINNENLAND. Ingediend is een wetsontwerp tot wijzi ging van de tarwe wet. (Binnenl., 4e BI.). De salariskorting van het rijkspersoneel; öe besparing zal 3,2 millioen lager zijn dan geraamd was. (Binnenland, 4e BI.). Voortaan zullen militairen, bij verlof, voor zoover mogelijk, uitsluitend per trein mogen reizen, dit in verband met het autobus-ongeluk bij Muiden. (Binnen land, 4e Blad.). De vergadering van de Provinciale Staten van Zuid-Holland. (Binnenland, 4e Blad). Een wetsontwerp is ingediend inzake het recht van lijfsvisitatie in treinen (Binnenland, 4e Blad.). Zeventig gevallen van diphteritis te Valkenswaard; reeds zes dooden. (Ge mengd, 3e Blad.). BUITENLAND In Amerika nog hoop dat Frankrijk zal betalen. (Buitenland, le Blad.). Een Duitsche noodverordening over de kolonisten. (Buitenland, le Blad.). Chautemps bedankt voor de vorming van een Fransch kabinet. Thans heeft Paul Boncour opdracht gekregen. (Buiten land en Tel., le Blad.). Vermoedelijk heden vorming van een kabinet de Broqueville in België. (Buiten land. le Blad.). Spoorwegongeval in Frankrijk; zeven dooden. (Buitenl. Gemengd, 3e Blad en Tel. le Blad.), WILLEM DE ZWIJGER-HERDENKING. Het voorloopig werkcomité, gevormd met de bedoeling een algemeene commissie ln het leven te roepen bestaande uit verte genwoordigers van alle in aanmerking ko mende vereenigingen zal een dezer dagen een uitnoodiging zenden aan deze vereeni gingen. Het ligt in de bedoeling een herden kings avond, of zoo noodlg meerdere avonden te* organlseeren, met medewerking van al die genen. die met het plan van de herden king sympathiseeren. Het comité, waarvan het secretariaat gevestigd is Witte Singel 11, ontvangt nu reeds gaarne bewijzen van instemming. EEN LUSTRUM. Dezer dagen was het 10 jaar geleden, dat de heer J. Gerritsen in een zeer opge wonden ledenvergadering tot voorzitter van de woningbouwvereen. „Ons Belang" werd gekozen Toen hij als voorzitter op trad had de Vereeniging in haar 9-jarig bestaan al heel wat voorzitters gehad. Daarom is dit lustrum des te merkwaardi ger. Dat zijn werk voor .Ons Belang" zeer op prijs wordt gesteld mocht hij dezer dagen ondervinden. Niet alleen dat zijn medebestuursleden hem een vulpen met inscriptie aanboden, doch ook van zoo goed als alle bewoners van de verschillen de bouwblokken mocht hij op treffende wijze blijken van sympathie ontvangen in den vorm van een rooktafel met rook stel, een kleurets, een rookstoel. een fruit mand en verschillende bloemstukken. Dat de heer Gerritsen met een en ander ten zeerste was ingenomen laat zich begrijpen. VRAGEN VAN DEN HEER KOOLE. Over de schoolbaden. De heer Koole heeft den Raad verzocht hem in de gelegenheid te stellen de vol gende vragen tot B. en W. te mogen richten: 1. Meenen B. en W. dat het wekelijksche schoolbad, verstrekt aan de leerlingen der OJL. Scholen in het belang is van de hygiëne en volksgezondheid? Indien deze vraag bevestigend wordt beantwoord, achten B. en W. dan de in voering per 1 Januari 1933 van het veer- tiendaagsch schoolbad van de leerlingen, die gebruik maken van het badhuis aan de v. d. Werffstraat, daarmede dan niet in strijd. Kunnen B en W. ook mededeelen op grond van welke wet of bepaling het een maal genomen raadsbesluit tot Invoering van het wekelijksch schoolbad, buiten werking kan worden gesteld, zonder dat de raad daartoe heeft besloten.

Leidsch Dagblad | 1932 | | pagina 1