LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Donderdag 15 December SPORT. KUNST EN LETTEREN. UIT DE OMSTREKEN. RADIONIEUWS. AGENDA. NEDERL. BOND VAN LICHAMELIJKE OPVOEDING. Behandeling van terrein-aangelegenheden In een vrij goed bezochte buitengewone algemeene vergadering, welke door dr. v. Iterson werd gepresideerd, heelt de afd. Leiden van den N. B. v. L. O. verschillende terrein-aangelegenheden behandeld. In hoofdzaak betrof het hier de speel tijden, welke aan de verechlllende veree- niglngen waren toegekend en die ln de practUk niet steeds even ruim bleken als de toezegging luidde. Het bestuur zegde toe een rooster van speeltijden te zullen opmaken, daarbij tevens rekening hou dende met de rustpoozen, welke elk terrein noodlg heeft om weer eentgszlns op ver haal te komen. Verder werd besloten op het terrein aan het Nieuwe Kanaal een terreln-commls- sle ln te stellen. Deze commissie onder voorzitterschap van een bestuurslid van den bond en met leden-vertegenwoordigers der op het terrein gevestigde vereenigln- gen, zal aan het afdeellngs-bestuur ad vies uitbrengen over zaken het terrein betreffende. Het toezicht op de goede hoedanigheid der terreinen en daaraan uit te voeren herstellingen berust bij den dienst der gemeentewerken en bij het bestuur der afdeellng Lelden N. B. L, O. BIJ de rondvraag werden verschillende punten van huishoudelijk karakter be sproken, waarna de vergadering werd gesloten. VOETBAL. U. V, S.-COMB.—C. G. W. I. Gisteren won een U.VS.-combinatie met 7—2 van O.G.W. L CITY-BEKER-WEDSTRIJDEN. Voor Zondag zijn vastgesteld: B.Hi.A.T.O., 10 u., Tramboys-terrein, J. Crama; AZL.N-AB. n, 10 u„ Nieuwe terrein W. Hillebrand; Westerkw—S.V.W. 12 u„ Nieuwe terrein; V.VL.—N JlS. I. 2 n., Nieuwe terrein, Kettenis. U.V.8. ELFTALLEN VOOR ZONDAG. Het U.VJ5.-elftal zal ln den thuiswed strijd tegen Rijswijk als volgt zijn samen gesteld (v. 1. n- r.) Doel: G- Duyzend; Achter: A. J. Graafmans en G. Burglj. Midden: J. Harteveld, P. Hansen en G. de Lange. Voor: P- v. Hoven P. Kantebeen, L Plat- teel, H. Laman en J. Arbouw. In den Haag zal U.V.a. II tegen A.D.O- IH met het volgende elftal uitkomen <v.l.nr.) Doel: H. Sllmmers. Achter: S. Meerburg en F- v. Es. Midden: A. Leune, J. Schipper en J. Delfos. Voor: D. Ouwehand, A. Arbouw, J. Koo reman, I. Beekman en L. Boom. BILJARTEN. LEIDSCHE BILJARTBOND. De uitslag van den wedstrijd P. v. Cleef 1 D.O.S. 1 voor de lste klasse competitie L.B.B. luidt: pnt. brt. h.s. gem. J.Brulnnlncks (D.O.8) 200 22 31 0.09 B. Teegelaar (P.v.Cl.) 171 21 39 8.14 A. Verstraaten 120 22 20 5.45 G. M. Teegelaar 200 22 34 9.09 N. N110 26 21 4.23 B. Versteeg 150 26 36 5.76 P. Horree 150 36 21 4.16 N. N120 35 15 3.42 P. v. Cleef 1 punt, D.O.S. 1 punt. 8de kl comp. L.B.B. luidt: J. de Ru (O. O.) 75 43 14 1.74 J. Peerdeman (Luto) 100 43 13 2 32 J. Gressie 90 50 8 1.80 J. Jansen 100 50 10 2.00 D. piket 72 50 7 1.64 I. Contant 100 50 9 2.00 J. Choufour 77 45 6 1.71 C. v. Vliet 100 45 9 2.22 L.U.T.O. 2 punten, O. G. 0 punten. De uitslag van D O S. 3—Rynzicht 1 voor de 3de klasse comp. L.BR. luidt: P. de Groot (R.) 43 52 6 0.82 Ph. Verstraaten (Dos) 100 52 11 1.92 D. v. Leeuwen 63 53 7 1.18 D. Kreeft meyer 100 53 10 1.88 N. N. 65 55 8 1.18 W. Swaak 100 55 U 1.81 N N83 62 9 1.33 H. N100 62 8 1.61 D.O.S. 2 punten, Rynzicht 0 punten. De uitslag van 'tGr. L.2—'tGr. L. 3 voor de 4de kL comp. L.BB. luidt: N N. ('tGr. L. 3) 75 43 11 1.74 K. Blansjaar (Idem 2) 39 42 5 0.92 N. N46 34 6 1.32 Th. Ouwerkerk75 34 10 2.20 W. v. Wijngaarden 75 61 7 1.19 N- N71 60 8 1.18 De 4de partij door 'tGr. L. 2 gewonnen gegeven. 'tGr. Laken 3 2 punten. 'tGr. Laken 2 0 punten. NIEUWE UITGAVEN. ..Siervisschen" door H. J. Kuyper en H. v. d. Noort gebonden f. 4.25; ingenaaid f. 3.25. Uitgave N.V. Koldert en Co., Amsterdam. Dit eerste Nederlandsche Standaard werk over de Siervisschen bevat 292 pagina's tekst en is verlucht met 24 kleur platen en 117 zwarte afbeeldingen. Dr A. Schlerbeek schreef een voorwoord in dit keurig verzorgde boek. dat ls bedoeld als een richtsnoer voor den Aquarium houder. De kundige schrijvers geven in dit werk niet alleen een nauwkeurige beschrijving van bijna alle bekende Aquarlum-81er- vlsschen, maar zij vertellen den liefheb ber zeer veel wetenswaardigs over de ver zorging en de wtlze van voortplanting van deze zoo schilderachtige onderwater wereld. De beschrijving van Iedere soort ls ver gezeld óf van een zwarte afbeelding óf van een fraaie kleurendruk. Op duidelijke en ook voor den leek en den beginner, begrijpelijke wijze wordt verder alles behandeld waarin de aqua rium-houder belang stelt: de Inrichting van een aquarium, de verwarming en de doorluchting, ziekteverschijnselen by de vlsschen met de genees-methoden, be- noodigdheden en hulpmiddelen voor het aquarium enz. enz. Ook de waterplanten, die een grootc rol In de aquarium-liefhebberij spelen, zijn niet vergeten. Wij mogen dan ook constateeren, hier een compleet Nederlandsch Standaard werk voor ons te hebben waaraan be hoefte bestond. Niet alleen om den Inhoud, maar ook om het zeer verzorgde uiterlijk en de fraaie Illustraties wenschen wij deze uitgave een volledig succes. BIJ Em. Querldo te Amsterdam verscheen de Nederlandsche vertaling van Lion Feuschwanger's beroemde boek „Der Jlidi- sche Krleg", het machtige stuk werk. dat unaniem geprezen wordt. De Nederland sche titel luidt: „De Jood van Rome". Nico Rost ls de vertaler. „Voor tien minuten naar Amerika", ls de titel van het onderhoudend verhaal, waar in Henri van Hoof. de Jeugdige Nederlan der die in Amerika bij den jaarlijkschen Internationalen wedstrijd in welsprekend heid den eersten prijs behaalde, ons ver haalt van zijn ervaringen in de nieuwe wereld. Uit dit rijk geïllustreerde werk blijkt, dat deze jongeling naast zijn rijke welsprekendheid, ook de gave bezit vlot te kunnen vertellen. De prils bedraagt ing. f. 3.90, ta prachtband f. 4,90. „Uitstel van Executie", is de titel van den eersten roman van de veelbelovende Hollandsche schrijfster Jeanne v. Schalk— Willink, die wij allen kennen van het vele fragmentarisch em novellistlsche werk dat zU leverde. Bleek hieruit reeds dat zij sfeer weet te scheppen, dat zij een diep-psy- chologlsch Inzicht heeft deze roman is er om deze kwaliteiten te bevestigen en te versterken. Het is een sterk en eerlijk ver haal, dat wij graag aanbevelen. Ing. f. 3.25. Geb. f.4.25. Ultg. Em. Que- rido, Amsterdam. In de Nova-Editie van Kemink en Zoon N.V. te Utrecht verscheen een roman van Frank Rogers getiteld „Particulier secre taris gevraagd". „Ik Boemel de wereld rond", met als ondertitel „een reis om de aarde in twee Jaar, per kameel en spoor, schip en auto", ls het nieuwste werk van den „wereld slenteraar" Richard Kats, die bij velen als een Ideaal reisbeschrijver bekend zal zijn. Hij slentert de wereld door, hu „boemelt" er in rond en weet niet van te voren waar hij terecht zal komen. Dat is het juist, wat wat aan zijn werk die aparte charme geeft, het onverwachte, het romantische. Prijs tog. f. 2.90. Geb. f. 3.90. In deze sombere tijden, ls een boek als „Op zoek naar Geluk", een verkwikking. Het is vroolijk. rijk aan humor van de beste soort, origineel, ziedaar genoeg eigen schappen om er on2e zorgen een paar uur tjes mee te verdrijven. Hans Martin die het voorwoord schreef noemt het een „geestig boek". De naam waaronder de schrijver zich verschulld ls ..Chip". (Uit gave A, J, G. Strengholt, Amsterdam). Bij het vierde eeuwfeest van de geboorte van Prins Willem I. liet D A. Daamen's Uitgeversmaatschappij te 's-Gravenhage, de vijfde druk verschijnen van het tweetal bekende romans over het leven van Prins Willem I door Marjorie Bowen. „Prins en Ketter" en „Del Gratia" Prijs per deel ge bonden f. 1.45. BOKSEN NEDERLANDSCHE AMATEUR-BOKSERS IN ENGELAND. De ploeg Nederlandsche amateur-bok sers welke door de British Army and Navy Boxing Association uitgenoodigd was voor een tweetal wedstrijden trad gisteravond to Albert Hall te Londen in het strijdperk tegen de Engelsche tegenstanders. De be langstelling voor dezen wedstrijd welke ten bate van de Scottish Women Hospital Memorial Association was, was zeer groot. Ongeveer 10.000 toeschouwers waren aan wezig. Evenals de eerste maal in Aldershot, had den ook hier bij het voorstellen onze land- genooten een geweldig applaus ln ont vangst te nemen. Het resultaat der par tijen was niet bijzonder gunstig voor onze Vertegenwoordigers. ZIJ konden slechts één partij, n.I. die ln het mlddengewicht win nen. Zij hebben evenwel zeer goed ge bokst. De resultaten waren als volgt: Vlieggewicht: Pardoe (E.l w.o.p. van Lambilllon (N.) Bantamgewicht: Batterworth (E.) w.o.p. van Nieuwenburg (N.) Vedergewicht: Robinson (E.) wo.p. van Nicolaas (N.) Lichtgewicht: Meachem (E.) wo.p. van Baan <N.) Weltergewicht: Brooman (E.) w.o.p. van Bril (N.) Middengewicht: Wigman (N.) w.o.p, van Palmer (E.) Halfzwaargewlcht: Mallin (E.) w.o.p. v. Kiks (N.) Zwaargewicht: Floyd (E.) w.o.p. van De Gooyer (N.), In de serie der Jaarboeken van Neder landsche ambachts- en nijverheidskunst, uitgegeven by W. L en J. Brusse te Rot terdam, verscheen thans na Ruimte" (19291 en „Werk" (1930) een derde boek „Vorm", van W. T. Gouwe waarin weder om een leidende gedachte tekst en beeld bindt. n.I. de vraag naar den zin van den nieuwen vorm-drang die bU het naderen van onze eeuw reeds de komende veran dering van leven en Inzichten aankondig de, onzen tijd tot het moderne experiment voert, en de Innerlijke tweeheid Individua liteit gemeenschapsmensch ln de uitingen der toegepaste kunst openlegt. Uitgave Nhgh en Van Ditmar N.V. Rot terdam: „Nederlanders van links en rechts vereenlgt u!" Een nationale gedachte door prof. mr. J. A, Elgeman, N.V. Hollandla-DrukkeriJ Baarn: „Atheïsten", een woord tot ernstige God loochenaars door Laicus. Prijs f. 0.40. In de Hollandla-Tooneel-serle is ver schenen: L Levenskunst", een Sylvesterspel en „Het Kind". Ing. 1.0.75; en II. Ret Gege ven" en „Het Diner". Ing. f. 0.90, beide au or Willy Corsarl. N.V. Hollandla-Drukkerlj Baarn. Het was een goede gedachte van de Hol- landla-Drukkery te Baarn een 2e goed- koope druk te doen verschynen van het boek van Willy Corsarl ,,jy en ik", dat overal zooveel byval oogstte. Het ls thans verkrijgbaar Ing. f. 1.90. Geb. f. 2.90. „Het was Nina" ls de titel van een nieu wen roman van Fenna de Meyer. Hoe zui ver hoe echt menscheiyk zyn haar figuren geteekend. Dit boek ls werkeiyk een ver rassing en wy wenschen het in vele han den. Ing. f. 2.90. Geb. f. 3.90. Voorts verscheen hier onder den titel „De andere en zy" een nieuwe roman van Louise Franken. Ing. f. 2.90. Geb. f. 3.90. Dan verscheen hier de Nederlandsche bewerking van A. Sparenburg van de meest beteekende verdediging van het spi ritisme welke in den laatsten tyd is ver schenen en wel van E. Bozzano getiteld „Het Spiritisme", wetenschappeiyk verde digd animisme en spiritisme. Ing. f. 2.80. Geb. f. 3.75. Uitg. W. J. Thieme en Cie., Zutphen: „Japan als wachter der beschaving", door Prof. Dr, J,L- Pierson Jr., Hoogleeraar ln de Japansche taal- en letterkunde aan de Ryksuniversitelt te Utrecht. By dezelfde Ultg. My. verscheen onder den titel „Het Vaticaan" een boekwerk ln twee deelen, waarvan de bedoeling is den lezer een beeld te geven van de beteekenls van het pausschap, zoowel ln den loop der geschiedenis als nog in onze dagen. Het eerste gedeelte ls van de hand van Dr. R. R. Post, secretaris van het Nederl. Historisch Instituut te Rome, terwyl het tweede gedeelte verzorgd werd door Dr. J. O. Smit Bisschop van Paralus, Kanunnik van St. Pieter te Rome. Het boek is fraai geïllustreerd met 41 zwarte en 2 gekleurde platen. Prijs ing. f, 6.50. Geb. f. 7.50. Bij W. de Haan, uitgever te Utrecht ver scheen de Nederlandsche vertaling van Vlcky Baum's nieuwsten roman uit Holly wood, getiteld .Leveh zonder Geheimen", Een bundel kerstverhalen door C, Jacobs verzameld en ingeleid door Dr. G. Horreüs de Haas verscheen by van Gorcum en Comp. N.V. te Assen en draagt tot titel „De ster van Bethlehem". Ing. f. 1.90. Geb. f. 2.50. Door de N.V. „Heemaf" te Hengelo is uit gegeven een goed verzorgde brochure „De electriciteit in het molenaarsbedryf". De verschillende middelen, welke by de etec- trtficeerlng van het molenaarsbedrijf zijn toegepast worden aan de hand van tal van duideiyke Illustraties en schema's van krachtgebruik besproken. AALSMEER. Propaganda-avond „Samenwerking De plaatselijke commissie van de Coö peratie „Samenwerking" heeft den leden en verbruikers een propaganda- en film avond aangeboden in hotel „De III Ko lommen." Het woord werd gevoerd door een bestuurslid van den Centr. Bond, ter- wyi de heer R. Talsma, propagandist van voornoemden bond, een causerie hield over „Coöperatie." Vervolgens werd ver toond de film „Turkslb", waarin de toe schouwer kennis ipaakt met land en volk van Turkistan, De voorzitter van de plaatseiyke com missie, de heer W- Harting Wzn„ sprak nog een enkel woord van dank en opwek king voor de coöperatieve idee. De op komst was zeer groot. HILLEOOM. Geslaagd Kerstconcert. Het HiUegomsclie Dameskoor, dat vrij belangrijk versterkt ls met nieuwe leden, heeft In do concertzaal van den heer Sistermans een Kerstc in ert gegeven onder leiding van do dirlgente mej. Cor Igesz uit Haarlem. Do belangstelling was groot. Van de liederen, welke het koor zong. waren nis de mooiste aan te merken: Alleluja van Wlerts, Oott melne Zuvcrs'cht, van Schu bert en Kersteantnte van Cath. v. Rennes. Mej. Annlo Jonkheer begeleidde alle num mers van het koor. De Hanr'emsche musici mej. Corry Kop. pen (piano), de heer Jao. Relnalda (viool) en de heer Johan de Nobel (cello) speelden Trio ln E dur van Mozart en Novelletten op. 29 van Niels Onde. Het samenspel viel te roemen, het trio heeft veel bij gedragen tot het succes van den avond. De bezoekers waren zeer dankbaar voor het geboden kunstgenot, zoowel door het koor als door het trio. De dames Igesz, Jonkheer en Koppen ontvingen bloemen. LISSE. JONG LIBERAAL PROPAGANDA-FONDS BLOEMBOLLENSTREEK. Willem van Oranje. By A. W. sythoff's Uitgevers Mij. alhier is van de hand yan den heer A. den Hertog verschenen: Willem van Oranje. Nu volgend jaar herdacht zal worden het feit, dat 400 Jaar geleden geboren werd de Prins, die zou worden de redder en vader van ons Vaderland, de groote Zwüger, nu is het logisch, dat aan deze historische groote gebeurtenis alle aan dacht wordt besteed. Dit heeft ook den heer den Hertog, die, al schreef hy ock eenige romans, toch als kinderschryver zich naam verwierf, aangezet tot een his torische beschouwing. Niet gehouden in het kader van een droog opgezette histo risch essay, doch in een soort beschrijvtn- den vorm, waarby een reeks „beelden" den persoon van den stichter der Neder landsche Onafhankeiykhetd moet schilde ren en kleur geven. Hoewel de wyze, waaron dit plaats vindt, niet altyd even gelukkig ls, gelooven wy niettemin, dat de auteur er wel in geslaagd is om aan den „held onzer lage landen" niet alleen de volle eer toe te meter., die hem toekomt, doch tevens zyn hoog karakter en onver zwakte trouw voor de verdrukte Neder landers, zelfs ten koste van wat hem dier baar en van waarde was. duidelijk te doen soreken. Met liefde en toewijding ls Prins Willem van Oranje benaderd en historisch verantwoord ïykt ons deze schets van den stichter der Leidsche Universiteit. WARMTE ONTWIKKELING DOOR U K.G. Een New-York's ingenieur is bezig met het nemen van televisleproeven op een golflengte van 7 Meter en ontdekte plotseling dat zyn gouden ring zoo heet werd dat het onmogeiyk was hem aan de vinger te houden. Met de grootste moeite slaagde hy er in, het bewysstuk van zijn huweiykstrouw te verwyderen ten koste van een hevige verbranding. Ook andere voorwerpen bleken na verloop van tijd warm te worden. Na het stopzetten van de zender koelden deze weer af, zoodat de veronderstelling voor de hand lag dat de werking van het toestel op de een of an dere wijze invloed had op de warmteont wikkeling. Een volgend maal trad een ken nis binnen en klaagde na eenige minuten over vreeseiyk brandende pyn in de mond, speciaal op die plaatsen waar hij zyn gou den kiezen had. Nadere onderzoekingen toonden aan dat deze warmteontwikkeling het gevolg was van de eddy'sche stroomen een bekend verschynsel by het gebruik van hooge frequenties- Een drukbezochte vergadering. Te 8 uur werd in hotel „De Witte Zwaan" de samenkomst door den voorzit ter geopend. Een woord van harteiyk welkom werd den aanwezigen toegeroepen. Spr. verheugde zich in de groote opkomst. In het byzonder richtte spr. zich tot het comité van aanbeveling en de Jong-Libe- ralen uit de Bollenstreek. Als teeken van de nationale eenhelds- gedachte werd staande het eerste couplet van het „Wilhelmus" gezongen. Het woord werd gegeven aan mevr. Jeane Fortanier-de Wit, die tot onder werp had gekozen voor - dezen avond: „Geestelijk Planwlrtschaft of Liberaal Révèll". Zooals wy in de economie hooren spre ken over de „planwirtschaft", het plan matig regelen van de productie, zoo zien wy deze planwirtschaftsgedachten door werken op staatkundig en geesteiyk ge bied. By het communisme en socialisme, dat voor zyn verwerkelüklng afhankeiyk ls, niet van den mensch, zooals hy ls, doch van den planmatig geconstrueerde mensch; by het fascisme, dat de mensche- ïyke persooniykheid aan alle kanten moet beknotten. Daartegenover staat het libe ralisme, dat de waarde van de mensche- ïyke persooniykheid erkent en als hoogste waarde stelt: vrijheid gepaard met ver- antwoordeiykheld. Spr. ziet naar het liberalisme, als reactie op communisme en socialisme eenerzyds en fasoisme anderzyds, ook in dezen tyd nog een groote toekomst weggelegd. Spr. toont aan dat vrede en vryhandel elkaar noodlg hebben en dat protectie en oorlogsvoorbereiding daartegenover staan. De opleving van de nationale gedachte als reactie op de gevoelens van Interna tionalisme na 1918, vindt zü gezond, mits deze niet ontaardt in de nationalistische. De liberale staatsleer stelt het belang van het geheele volk als nationale eenheid voorop en als de tijden kenteren, zal ook het Nederlandsche volk zich dat bewust worden. Na een korte pauze werd het woord ge voerd door prof. dr. B. D. Eerdmans uit Lelden, die sprak over „Liberalisme nu en later". Prof. Eerdmans ving zyn rede aan met de grondbeginselen na te gaan van de kerkeiyke partyen in ons vaderland en vervolgens die van het socialisme. Tegenover genoemde partyen nu staat het liberalisme. Spr. wees er op dat de idee der rechtsche partyen nooit als de gedachte voor leder mensch aanvaard zal worden. Men mag ons trachten te dwin gen en door voorschriften naar hun be ginselen doen laten leven, nooit zal men anderen kunnen dwingen hetzelfde te denken. De vryheid van den vaderlander wordt aan banden gelegd. Vervolgens gaf spr. een duldelyk overzicht van de libe rale gedachte op alle terrein des levens. Een helder betoog hield spr. voor de liberale eenheidsgedachte en het beeld voor de toekomst. Wanneer de maatschappij ls gevormd door de gedachte van waardeering voor elkander, dan zal eze ook toekomst heb ben. Het streven der kerkeiyke partyen zal zich zeker wreken. Het sturen in de goede richting, volgens de liberale gedachte zal eens tot zegen blijken te zyn. Spr. wanhoopte niet aan de toekomst van het liberalisme en wekte de aanwezi gen op tot medeleven. Na de rede van prof. Eerdmans sprak de voorzitter een kort propagandawoord tot aansluiting. Men bleef hierna nog eenigen tyd gezellig byeen. De werkloosheid. Het aantal wcrkloozen Is thans gestegen tot 590. Het totaalcijfer Is |n de laatste 2 weken ongeveer verdubbeld. De Ned. Herv- Kleuterschool. Bij de te openen Kleuterschool der Ned. Herv. School zijn benoemd lot hoofd mej. v. d. Hilst te Velsen-Noort en tot onder wijzeres inej. de Graaf te Zoeterwoude. HEDEN: Leger des Heils (Hooigracht)- komst te 8 uur nam. Volkshuls: Prof. v. Bemmelen bestrydlng van ktodercrlmlnaii uur nam. Rynsburg (Ned, Herv. Kerk) speling door Adr. Kooien, 8 uur Vrydag. Nutszaal: Kerk en Vrede. Sprek Hoffmann en prof. Heertog, 8 ui» Stadszaal (foyer): Vloolrecltai Rütte. 8 1/4 uur nam. Waalsehe Kerk: wydingsavond Chr. Jeugdcentrale. KatwUk aan Zee (Gemeen Geref, Bo-nd. Spr. ds. Pot van R- uur nam. BIOSCOPEN. Oasino-Btoseoop Hoogewoerd. 8 uur „Toonfilmparade". Zondag n.m. 2 uur, 4 uur 30 en 8 u City-Theater Haarlemmerstr 8 uur „De geheimzinnige Radio-bende." Zaterdag n.m. 2 uur. Zondag nra 4 uur 30 en 8 uur. Luxor-Theater Stationsweg, 8 uur „Etn tolles Madel". Woensdag en Zaterdag n.m. 2 uur dag n.m, 2 uur, 4 uur 30 en 8 uur. 1 T 'in-n-T'-earer Breestraat. 8 uur „De onbekende gast". Woensdag en Zaterdag n.m. 2 uur dag n.m. 2 uur, 4 uur 30 en 8 uur. De avond-, nacht- en Zondagsdie- apotheken wordt van Maandag 12 met Zondag 18 Dec. a.s. waarge- door de apotheken: Q. F. Reljst, straat 35, telcf. 136 en A. J, Doezastraat 31, telef. 1313. Deze week zal er wederom een distributie plaats hebben door de g- lijke Arbeidsbeurs. Aan gehuwde werkloozen en winners zijn weer 232 bonnen ver voor kolentoeslag. OEGSTGEEST- Loop der bevolking. Gevestigd: H, J. C. Kleinmans, w bediende, de Kempenaerstraat 41, Leiden; J, C. Zaalberg en gez„ be leider, Emmalaan 15, van Lelden; B. Endegeesterstraatweg 9, van Lelden; Vreeburg, Rhyngeesterstraatweg 40, Zoeterwoude; Chr. L. Gentile, geb, Daalen, de Kempenaerstraat 64, van den; H. Posthuma, Oegstgeesterstr 6, van Terneüzen; Chr. J. G. de Booij, Vice-Adm., Oranjelaan 2, van Nijnr M. F. van der Klit-s, geb. van Kleef, lianalaan 10, van Ned. Oost Indlè; Schwitalla, dienstbode. Emmalaan 85, Apeldoorn. Vertrokken: J. Mlchalski, diens van Geversstraat 45, naar Wa vy verweg 21; Maria C. 't Hart, van Oranjelaan 32, naar Schiedam molenstraat 26; A. Braun, dienst:, Mauritslaan 8, naar Lelden, Static 55; L ,C. Schippers, schilder, van de penaerstraat 5, naar Warmond, Do 124bn G. van der Kool, wed. van J. stra, v. Weth. Juffermansstraat 36, Groningen, Petr. Hendriksznstr. 11. Burgeriyke stand. Geboren: Elisabeth, d. van F. H. en M. C. van Evert, Ondertrouwd: E. H. lemhoff, 25 te Vlaardingen en J. W. Stoppelaar, Propaganda-avond Centraal Jeugd-Co De gisteravond in „Irene" gehou propaganda-avond, uitgaande van Centraal Jeugd-Comité is verzorgd d de „Driehoek'-meisjes en de Jongen" „Excelsior". Zooals altyd met deze byeenkoms was ook ditmaal de belangstelling groot. O.a. merkten wy op verschllle „Driehoek"-afgevaardigden uit Leiden. De opening geschiedde door ds. G. H neman die precies 8 uur verzocht te zr Psalm 150 1 en daarna voorging in ge Spr. deelde mede dat ds. Jansen Sclr hoven verhinderd was dezen avond bij wonen. Hy riep de aanwezigen een tl telyk welkom toe en dankte allen voor reeds ondervonden medewerking, Inzond held die van den heer M. Kort voor d aanleg en verzorging van de kleuren lichting. Hij hoopte, dat ook weer o avond in alle opzichten zou mogen slag waartoe hy aller medewerking Inriep. Allereerst traden de „Drlehoek"-meis voor het voetlicht, die het clublied zong, in verschillende standen, gevolgd door e voorstelling in twee deelen: A. Een D hoek-meisje thuis, B. Een Driehoek-mei. op straat. Als het voorgestelde alt-Ud werkeiykheid zóó plaats vindt, dan mo, wy met recht zeggen: Die Drlehoekcluo een zeer nuttige Instelling! De uitvoering van Volksdansen trok au aandacht. Kleedlng en uitvoering war keurig verzorgd. Na een wel wat al te lange pauze is een combinatie van Driehoek-meisjes de Jongensclub „Excelsior" opgevoer, „De Brief van den Koning"; een Ooster spel in twee bedrijven. Dit spel, waar» veel goeds uitging, verwierf een danso» applaus. Zonder uitzondering hebben medespelenden tot het welslagen daar medegewerkt. J Aan het einde dankte de heer u- - Jansen allen, die dezen avond hun krachten gaven, inzonderheid den M. Kort, wien voor zyn vele en ge belanglooze moeiten een ets in W5' aangeboden. cj Na 'n opwekking aan de Jeugd en beroep op de medewerking der ouae aansluiting by een der afdeelingen Centraal Jeugdeomité, sloot de neer sen den uitstekend geslaagden avon gebed. Tegen een 3-tal personen P^inf verbaal opgemaakt wegens over der Leerplichtwet. ,f y De 20-jarlge B. J. ter B. w°ne° ja Leiden, reed met zijn bakfie» r hoek van den Rynzichtweg en WJJ (1](0 terstraatweg tegen een stllstaano van H. R„ alhier, waardoor de ew werd beschadigd. De schade wem ling geregeld. j-J

Leidsch Dagblad | 1932 | | pagina 6