CORRESPONDENTIE. GOEDE OPLOSSINGEN. OPLOSSINGEN. aadsel! Extra prijzen! 16 boeken verloot, 6 boeken onder alle ge- (n, 5 boeken onder alle grooteren, 5 I onder alle kleineren. Doet dus al- i je best, het is niet zoo moeilijk, [vinden het een prettig soort- Naam litijd vermelden anders mag men J-.eeloten. Geen lange brieven er bij (ven. jullie hebt al genoeg te schrij- kan het prijsraadsel-nedieht en ik Jrlijk extra veel na te kijken, want ik [zeker, dat er zeer velen graag een wagen. En denkt er toch alsje- [om dat de brieven bijtijds verzon- kolden, want wie te laat komt, kan heeloten. In nieuwe raadsels inzenden bij de laadsels, bewaart die nog wat. nieuwelingen: Piet Horstman, An- [rteveld, Louise Horzee, Alida Horzee e Neuteboom zijn welkom, mogen mij i noemen. Vanaf 11 jaar behoor je grooten- De brieven moeten Maan bergen vóór 9 uur aan het Bureau fh Dagblad of op zijn laatst Maan- ïvonds aan mijn Haagsch adres zijn- Ity Eekhof, nu was je 2e brief met ■lossingen prachtig op tijd hoor. Ja, ld het zóó jammer dat die brief met Cooie zakdoekje voor mijn St. Nico- [et kwam toen mijn correspondentie ewas, toen dacht ik: dan maar gauw tariefkaart gezonden, anders denkt I nog dat haar brief met de verras- [erloren is geraakt- Toen ik 11 jaar Iheb ik een half jaar moeten liggen lts aan mijn been en toen deed ik llierlei spelletjes in mijn eentje, liana Struik, jou spaarpot zal ook loed gevuld zijn geworden na zoo'n [colaas (tenminste als je een spaar- |ebt voor chocoladegeldstukken.) Klapwijk als iemand nieuwe raad- Jnstuurt. dan plaats ik die niet on- lllijk, die gaan dan bij mijn voorraad Iels die ik al heb liggen en waarvan [kens iets neem. Van deze 2 nieuwe Ik er 1 gebruiken, het andere heeft [ingestaan. [line Schöter, ja zeker ik ken je Ier heel goed. Ze is nu weer naar I niet waar? wanneer komt ze terug [dat nog niet bepaald? Als je haar ■ft, doe haar dan mijn hartelijke [n. Je mag mij natuurlijk ook Tante len. Vanaf 11 jaar behoort men tot de [ren. van der Leeuw, ja hoor de Sint je aardig papier gebracht, dat zag al. 2 van je raadsels kan ik gebrui- bat van haring heeft er al ingestaan, [ke en Marietje van Akker, zoo! noo- mij uit om mee te gaan rijden in fan die auto's waar zijn die van ge- t? van chocolade of van metaal? ik zal er toch wel een beetje te voor zijn, ik ben heel lang en alles- Ive mager. rjanna en Marius van den Anker, el gekregen? te veel om op te noe- nu dat kan niet iedereen je na zeg- Als de wind niet al te scherp is, ga tijd 's morgens uit. »i en Arie Breedijk, wel ja, iedereen maar zijn best doen en dan vol ver ren afwachten of het lot ook gunstig »r hem of haar. 'ry Lugthart, je hebt groot gelijk de is erg goed geweest voor jou en je tje- entje van der Valk, zoo is dat kleine e pas 9 maanden en vindt hij choco- al zoo lekker. Staat het pakje hem van Weerden, ik heb al eens ge- d om geen raadsels meer te zenden eigen namen der raadseljeugd, dat i zoo eentonig als velen dat doen. Je reuze veel" gehad hoor, zooals je elf noemt. t Oostendorp, vreeselijk aardig wat je ef over zoo'n goeden Sint, wat je 1 kreeg op dien dag. Nu kan je veel hoor. res L'Planje, ik kreeg eenige nuttige Se cadeautjes en ook wel lekkers, dus d het goed dien dag. jus Vervark, dat raadsel heeft er al mgestaan. 'hert en Geertje van Ommering, niet reftijd vergeten, dat was bij de vorige aadsels gebeurd. Ja je mag meeloten ie getrouwen. 1 van Ingen Schenau, zorg maar dat iel met het prijsraadsel niet te ihentje Verbiest, aardige plaatjes BRIEVEN MET GOEDE OPLOSSINGEN ONTVANGEN VAN: Dini van Ingen Schenau (brief der vo rige week, je brief veel vroeger posten voortaan). Adriana Struik, Pauline Schro der. Hetty Eekhof, Rika Klapwijk, Jikke v. Akker, Marietje van Akker. Lilly van der Leeuw Arie Breedijk, Wim Breedijk, Mar- janna van den Anker, Marius van den An ker, Gerharda Eggink, Christiaan Eggink, Keesje de Geus Adri Bavelaar, Abram Bavelaar, Maurits van Nood, Johan van Nood, Ploon de Kort, Tieleman van der Linden, Jo van der Linden, Agnes Louise Planje Anje de Gelder. Maartje Zaalberg. Annie Zaalberg. Heimie de l'Ecluse, Ali Bergman, Dirkje Hopman Adrie van Nood Marijtje Wassink, Annie Wassink, Marie Guley, Jacoba van Leeuwen, Rie Ouds hoorn Jaantje van der Voet, Jo Beumer, Leni Vijlbrief Koba Kool, Tiny Vliegent- hart, Marietje Lat er veer. Hennie Dabroek, Gerardus Dabroek Marietje van der Mey, Beb Planje Cornells J. Arbouw, Johannes Jacobus Planje Reinier den Hertog, Annie den Hertog Hennie de l'Ecluse. Riet van Berkel All Krassenbzurg. Rika de Graaff, Corry van den Kerkhof. Julie Franke, Jan Koevoet Cornelis van At ten, Francina de Wit. Lenie van Hooidonk, Ans Vollenga. Rietje Vollenga Koos Nieboer, Tom Nie- boer, Ru van Dijk Bas van Dijk. Annie v. Dijk Matthijs van Dijk, Jacobus Nieboer, Annie van Woudenberg Daniël van der Steen Gerard de Geus. Dorus de Geus, Jan van Driel Corry van Driel Trientje Bos boom Koos Borsje. Jannie van Nieuwen- huyze Hendrina de Ren Gerardus Teleng, Wilhelmina Teleng, Nico Kret Celia Kret Hans Kret Annie Balderus Leentje de Rot. Hendrik Slot Trijntje Slot. Nelly van der Burgh Nico Smittenaar. Wim Kruit, Nel Wagemans Jopie Verboog. Jan de Lange, John Delfos. Corrie Holleman, Dini van Ingen Schenau Dikky Smit, Hester Lancel Willem Lancel, Carolientje Ver biest. Robbert van Ommering. Geertje van Ommering. Kobus Vervark. Antje de Nie, Agnes Louise Planje (nog een brief der vorige week). Piet Oostendorp, Trientje v. der Valk. Corry Lugthart. Ali van Weer den. Jannie Neuteboom, Alida Hozee, Louise Hozee Annie Harteveld, Piiet Horst man. Jannie de Water Frans de Water, Betsy Philippo Krijn Haasnoot. Lena Schilp Willie Schilp. Joke Kouw, Annie Dorrepaal Gerrit Dorrepaal. Gerda Spie- cker, Johanna van den Berg. Arie en Jan de Graaff (de brieven pas heel laat ont vangen, dus ditmaal geen uitvoerig ant woord. Zeer dank voor gedichten en tee- keningen, alles heel aardig). OPLOSSINGEN DER RAADSELS UIT HET VORIGE NUMMER. 1Wekker, lekker. 2. Een kopje om uit te drinken. 3. De letter e. 4. Een paddestoel. 5. Ier, bier, dier, fier, gier, lier, wier, vier, zier. 6. Kangoeroe. 7. Telegraaf. 8. Want, wand. op je nieuwe postpapier. Ook veel voor je poppenhuis gekregen? Corrie Holleman, zoo, vragen zoo velen er naar of je nu meedoet en kijken ze dan in de krant wat ik aan je antwoord? Hennie de l'Ecluse, wel gefeliciteerd met je verjaardag, voor jou zijn er dus in De cember extra veel feestdagen. Nel Wagemans, wat grappig die zak doekjes met de namen der dagen er op, moet je dan iederen dag een ander gebrui ken? Ja dat zal wel eens verwarring ge ven, 2 die Nel heeten- Heeft Moppie iets van je gekregen? Trijntje en Dirk Slot, zeker mogen jullie Tante schrijven. O foei, dat was niets prettig voor je moeder, toen klein broer tje de heele suikerpot leegstrooide over den grond. Ploon de Kort, je hebt gelijk dat Smt Nicolaas zoo'n prettig feest is omdat allen dan wat krijgen en op een verjaardag krijgt alleen de jarige de cadeautjes. Ik heb in mijn jeugd maar heel weinig kun nen en mogen schaatsenrijden. Ik hoop dat het in de kerstvacantie ijs is voor de genen die er van kunnen genieten. Wim Kruit, dat is een prettig cadeau, waar je lange jaren wat aan hebt, een groote atias. Houdt je veel van aardrijks kunde? Marietje Laterveer, nu maar vast gefe liciteerd met je verjaardag want als de volgende kinderkrant komt is de feestdag al voorbij. Ja dan behoor je voortaan tot de grooteren. Dat begrijp ik, dat het heel koud was aan zee. Annie Balderus. och ja heel kleine kin deren schrikken eerst wel even van zwar ten Piet- Dat is gemakkelijk dat je zusje altijd den brief meeneemt. Leentje de Rot, zoo heeft Tommie zoo'n prachtige halsband met zilveren slot ge kregen zorg dan maar dat die goed sluit. Hendrina de Ren, wat dat mes dat bij die worst van marsepein was ook van marsepein of een echt mes? Bewaar je ver halen over je eigen cadeautjes maar tot na de prijsraadsels- Jannie van Nieuwenhuyze, je raadsel zal ik later eens plaatsen. Gerard, Doras, Keesje de Geus, zie jc wel de Sint heeft jullie toch nog goed wat gebracht, dat is heerlijk, nu kunnen jullie fijn spelen en je bezig houden in de koude donkere winterdagen. Julie Franke, je hebt een fijne Sint ge had. veel er bij waar je lang wat aan hebt, wat je kan dragen en gebruiken of mee spelen van alle soorten wat, dat Is zoo prettig. Annie en Reinier den Hertog, natuur lijk loten jullie met de getrouwen mee, ik ken jullie al zoo goed door de vele brieven Dus het heeft goed geholpen om de schoe nen klaar te zetten. Ru. Bas en Annie, neen hoor, de brie ven kwamen nu goed over en op tijd, zorgt daar bij de prijsraadsels ook voor. Ja het heeft al eenige nachten gevroren, jullie buiten zult het ook al goed merken, ligt er soms al ijs in de sloot? Nico Smittenaar, is er dan niet een N. en een J. Smittenaar, die hebben inge zonden? Dat was heerlijk hoor Nico dat je grootmoeder uit Purmerend kwam voor je verjaardag. Annie Zaalberg, loot jij ook met de ge trouwen mee. Wat waren ze Zondag al aan het schaatsenrijden achter jullie huis, ik wist niet, dat het al zoo had gevroren. Jo en Tieleman v d. Linden, dat was juist heel aardig dat de Sint kwam strooien en pakjes brengen toen er fa milie over was ter eere van je moeders verjaardag- Zoo! doen jullie nu al een heel jaar mee, en je doet goed trouw mee dus je mag tweemaal mee loten. Dirkje Hopman wel gefeliciteerd nog, ik hoop dat je een prettigen verjaardag hebt gehad. Zoo, doe je nu al 5 jaar mee, ja ik weet dat je al jaren lang een trouw nichtje van mij bent. Wat aardig wat je schreef wat jij en Adrie hebben gedaan. Rika de Graaf, wees gerust, ik ben ook niet vergeten en heb eenige prettige ca deautjes gehad, waar ik blij mee was. al kan ik niet zoo'n reuzelijst opschrijven als jij. Hennie Dabroek, ga je met Maart van school af, ga je dan nog wat anders lee- ren? Ieder moet maar afwachten wat het lot beslist bij de prijsraadsels. Jan Koevoet, ik heb ook wat gekregen hoor op Smt Nicolaas. Hebben vroeger niet eenigen bij je thuis een prijs gehad? Gerard Dabroek. ben je ai druk bezig met je meccanodoos? Bep Planje, mooi postpapier hoor. O ja, iedereen vertelde mij over cadeautjes en lekkers wat de Sint had gebracht. Francina de Wit, heb je zooveel moe ten lachen op Sint Nicolaasavond, waren er veel grappen bij. Waarom moest je 2 opstellen maken over Sint Nicolaas? Was het een Smt Nicolaasverhaal dat toen het laatste uur werd verteld? Neli Vijlbrief, hoe kwam het dat je Sint Nicolaas niet hebt gezien toen hij in War mond kwam. Rie Oudshoorn, vroeger ben ik meer malen in Warmond geweest, maar nu al in vele jaren niet meer Jo Beumer. ben je nu druk aan het weven, vindt je het een prettig werk? Jaantje van der Voet dat begrijp ik hoor dat zoon' feestje bijzonder gezellig is- Ik was blij met je langen brief, nu had je mij eens rustig over allerlei geschreven. Heerlijk hè nog zoo'n heel klein zusje, ze is zeker de lieveling van allemaal. Koba Kool, o dat spelletje van nacht wacht herinner ik mij heel goed, ik heb er dikwijls aan meegedaan. Ben jij zoo ge-

Leidsch Dagblad | 1932 | | pagina 15