3*«e Jaargang LEIDSCH DAGBLAD, Woensdag 14 December 1932 Derde Blad No. 22312 BINNENLAND. KERK- EN SCH00LNIEUWS. UITVOERING DER ZUIDERZEE-WERKEN. ingrijpende veranderingen in de organisatie. Memorie van antwoord aan de Tweede Kamer. de Memorie van Antwoord aan de Kamer inzake de begrooting van tZuiderzeefonds voor 1933 geeft de mi- uiting aan zijn erkentelijkheid voor J waardeerende wijze waarop zeer vele fcen zich hebben uitgesproken over het dat, en de wijze waarop de afsluiting i de Zuiderzee is tot stand gekomen. iok de Regeering kan instemmen met [meening, dat met groote voldoening op n verrichten arbeid kan worden terug- lien. Hoewel zeer zeker het belangrijkste 1 van den aanvankelijk gedachten af- js- en inpolderingsarbeid is vol- icht is die taak nog niet volledig tot een e gebracht, zoodat het oogenblik om belangstelling van Regeeringszijde te geven, op meer sprekende wijze i tot nu toe is geschied, nog niet schijnt fcgebroken. laar het oordeel der Regeering wordt i tempo van de uitvoering der Zuider- werken beheerscht behalve door de dbouwtechnische vraag of op het tijd- van gereedkoming eener inpoldering [doende vraag naar grond zal zijn, ook door de vraag of de voordeelen van ["inpoldering opwegen tegen de daarvoor uitgaven. minister heeft dit meermalen tot uit- j gebracht in zijn mededeeling, dat I Regeering wel bereid is voort te gaan, iiar niet tot eiken prijs. Dat wil dus zeg- dat er een zeker evenwicht moet zijn Jschen het geldelijk verlies, tenslotte óp [inpoldering te lijden, en de algemeene ibrdeelen voor de volksgemeenschap te [krijgen. i elk geval zullen in de organisatie van uitvoering ingrijpende veranderingen ieten plaats hebben, teneinde de inpol- Jing meer dan tot dusver op een econo- ichen en zooveel mogelijk commerciee- 1 grondslag te vestigen. den Wieringermeerp.older werken twee diensten: le. de dienst der [derzeewerken, die meef in het bijzonder waterbouwkundige werken verzorgt, en de dienst voor het in cultuur brengen i drooggemaakte Zuiderzeegronden, die ■landbouwkundige en alle overige werk- ailieden verricht, jjfschoon er tusschen beide diensten een ide samenwerking bestaat, komt 't. doel- itiger voor, dat de leiding van de nieuwe pldering wordt gecentraliseerd. Het rtoe in te stellen orgaan dient een bewegingsvrijheid te hebben, al zal invloed der Regeering op de financieele 1 i gewaarborgd dienen te zijn. voorbereiding van een en ander zal 1 vergen, zoodat reeds om die reden in J933 niet met het aanleggen van den dijk voor den Noord-Oost-polder zal kunnen i begonnen, nlddels zullen, gelijk reeds werd aan- 'igd, in het aanstaande jaar eenige worden uitgevoerd, welke met de «ldcring in verband staan, daarvan een pisbaar onderdeel of uitvloeisel vormen, niettemin grootendeels ook zonder Inpoldering hun waarde hebben en dan [binnen afzienbaren tijd aan de orde i moeten worden gesteld. De werk- ning zal door de uitvoering van deze |ton in hooge mate worden bevorderd, e bedoelde werken zullen bestaan in I maken van voorzieningen in de of fering van de omliggende landstreken, pede van een loswal te Lemmer en den 'eg van een haven te Urk. >or een en ander wordt bij nota van ieiging een bedrag van f. 700.000 uitge- jkken. [erschillende plannen tot het scheppen nieuwe of gewijzigde middelen van aan voor belanghebbenden ingevolge puiderzeesteunwet zijn in onderzoek, ■en kleine commissie is ingesteld met |racht om een onderzoek in te stellen de maatregelen, welke bevorderlijk aan een spoedige en doelmatige ver hing van de Zuiderzeevischventersbe- strijding crisis-werkloosheid. Door verkorting van arbeidsduur. De Hooge Raad van Arbeid heeft verga- vd onder leiding van prof. mr. P. J. M. Bberse. 'Met algemeene stemmen stelde de Raad Ju advies vast omtrent het door den mi- ter van Economische Zaken en Arbeid i den Raad aanhangig gemaakt voor- pwerp van een algemeenen maatregel P bestuur tot wijziging van het Avbeids- Jluit 1920. Pesloten werd het ontwerp-advies inzake Ivoor-ontwerpen t a. v. ventarbeid van Kdige personen én vervoerarbeid te ]M van jeugdige personen terug te ver- pen naar de commissie van praeadvies. ptvoerig werd van gedachten gewisseld fr het voorstel van de leden De Bruyn luidende als volgt: Raad besluite het vraagstuk van den feidsduur in studie te nemen en ver- pke den voorzitter een commissie te be- P»en, welke t g- den Raad binnen den kortst moge- pen tijd zal adviseeren omtrent de waag I het al dan niet noodig of gewenscht fter beperking van de crisiswerkeloos- rj- tijdelijke wettelijke maatregelen te ^>en, welke kunnen leiden tot verkorting oen arbeidsduur, geregeld bij de Ar- «swet 1919 en de daarop gebaseerde be zeil en eventueel daartoe strekkende Instellen zal doen; •onder het oog zal hebben te zien de of de tijd gekomen is voor 't nemen wettelijke maatregelen tot de defini te terkorting van den arbeidstijd in ,fen vorm dan ook en eventueel voor- ien. welke daartoe kunnen leiden, aan h. o za' voorleggen, t'Raad vereenigde zich met 5 stemmen h riet punt a van dit voorstel Met Ikleme meerderheid (22 tegen 16ver- FP de Raad punt b. vergadering werd bijgewoond door ■Sinister van Economische Zaken en 14 i* het verdrag van ouchy. Instemming der Kamer van Koophandel te Amsterdam. De Kamer van Koophandel te Amster dam heeft gistermiddag besloten een brief te zenden aan den minister van Economi sche Zaken en Arbeid, betreffende den to en doorvoer van diermeel en aan den mi nister van Justitie inzake de inning van kleine vorderingen en de kosten van het wisselprotest. Voorts heeft de Kamer een motie aan genomen van den heer Ed. Gerzon, lui dende: De Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Amsterdam, gezien het wetsontwerp tot goedkeuring van het op 18 Juli j.l. te Genève gesloten internationale verdrag tot vermindering van handelsbelemmeringen 'de z.g. Conventie van Ouchy); acht dit verdrag een voortreffelijk begin van internationale economische samen werking, in zich dragende de mogelijkheid, dat het als lichtend voorbeeld zal leiden tot de zoo dringend noodzakelijke waar neming der belemmeringen van het inter nationale handelsverkeer; spreekt de hoop uit. dat de Nederland- sche volksvertegenwoordiging, door het on derhavige ontwerp goed te keuren, getui genis zal afleggen van den vasten wil van liet Nederlandsche volk. om door deze con ventie het zijne bij te dragen tot het weg nemen der handelsbelemmeringen OP WACHTGELD-STELLING VAN SPOORWEGPERSONEEL. Zestig' jongere locomotief-beambten uit den dienst. Te Utrecht heeft een bespreking plaats gehad tusschen Directie en Personeeiraad van de Nederlandsche Spoorwegen betref fende het op wachtgeld stellen van perso neel. De Directie deelde mede, dat zij met het op wachtgeld stellen van ouder perso neel, zooals tot dusverre is geschied bij het beschikbaar komen van overcompleet personeel, moeilijk op denzelfden voet kon blijven doorgaan, omdat zij daarmede te diep zou afdalen, wat tot twee bezwaren aanleiding zou geven: lste, als na niet al te langen tijd door een opleving in het bedrijf, die de directie meent te mogen verwachten, tot de aan stelling van nieuw personeel zou moeten worden overgegaan, zou geld verschuldigd blijven aan personen, die met het oog op hun leeftijd niet voor weder in dienst stelling in aanmerking zouden komen; 2e. doorgaan met het op wachtgeld stel len van ouderen brengt mede, dat perso neel van ongeveer gelijken leeftijd, voor zoover het daarvoor in aanmerking zou komen, tegen vroeger dan den normalen leeftijd gepensionneerd zou moeten wor den. Dit acht de directie niet verantwoord tegenover het pensioenfonds. De directie deelde verder mede, dat zij voorloopig, wat de op wachtgeld stelling betreft, alleen het oog had op een zestig tal jongere locomotiefbeambten. In totaal zijn in den locomotievendienst ongeveer 250 man overcompleet. Daarvan heeft men 200 met te werkstelling aan anderen ar beid kunnen helpen. Zestig leerlingmachi nisten en leerling-machinisten voor lich ten dienst hebben evenwel geen werk kun nen vinden Het ligt daarom in het voor nemen hen die de minste dienstjaren heb ben, op wachtgeld te stellen. Ten aanzien van jonger personeel bij andere diensten bestaan nog geen concrete voornemens. Alles hangt hier af van den toestand. Verder werd besproken de overplaatsing van wegpersoneel naar vierdeklas stand plaatsen, noodig geworden doordat de overcomplete arheiders-remmers die als wegwerkers worden geplaatst, niet naar vierde klas standplaatsen mogen worden gedirigeerd. Tegen die overplaatsing had de personeeiraad ernstig bezwaar. De Directie deelde mede, dat zij begreep dat overplaatsing onaangenaam is en dat zij daarom ter voorkoming van overplaat sing bereid is de bezoldiging van den weg werker. gewezen arbeider-remmer, wien een standplaats vierde klas wordt aange wezen tegen zijn wil, tijdelijk volgens derde klas te regelen. Indien een wegwerker gelegenheid heeft in een loonklasse van de eerste, tweede of derde klasse te komen, dan zal deze af wijkende regeling komen te vervallen. De voor deze oplossing noodige aanvulling van het geldende „Reglement Dienstvoor- waarden" zal de Directie bij den Minister bevorderen, nadat de redactie met den Personeeiraad is overeengekomen. UIT DE TILBURGSCHE TEXTIEL-INDUSTRIE. Het voorstel tot loonsverlaging afgewezen. Door den textielarbeiders'oond „St. Lam- bertus" werden gisteravond te Tilburg in vier zalen der stad buitengewone leden vergaderingen gehouden van de door de Tilburgsche Vereeniging van Fabrikanten van wollen stoffen voorgestelde herziening der arbeidsvoorwaarden. De vergaderingen waren zeer druk bezocht en er heerschte een groote spanning. Het voorstel der fabrikantenvereeniging. om met ingang van 1 Januari a.s. de loo- nen met 7'A °/o te verlagen, werd door de ledenvergaderingen afgewezen. In een vergadering van het hoofdbestuur van „St. Lambertus", die heden te Tilburg wordt gehouden zal de verdere houding worden bepaald en de toestand onder het oog worden gezien, die door de afwijzing der loonsverlaging kan ontstaan. Msb. o UITGIFTE VAN JUBILEUMZEGELS. Gedurende het tijdvak van 1 April tot en met 31 December 1933 zullen naast de ge wone frankeerzegels van Rijkswege her denkingspostzegels worden uitgegeven ter gelegenheid van het vierde eeuwfeest der geboorte van Prins Willem van Oranje. Deze zegels zullen worden uitgegeven in de frankeerwaarden PA. 5 6 en 12'/i cent en zullen zonder toeslag verkocht worden. De zegels zullen toeoasselijke voorstel lingen dragen n.l. het wapen (voor het zegel van l'/i cent) en de reproductie van de beste portretten van den Prins n.l. het portret van de gravure van Goltzius (voor het zegel van 5 cent) dat van het schil derij van Key. hangende in het Maurits- huis (voor het zegel van 6 cent) en het portret te Kassei, toegeschreven aan Moro Kvaar het zegel van 12!/i cent). PROV. STATEN VAN ZUID-HOLLAND. Vergadering van gisteren. De Provinciale Staten van Zuid-Holland kwamen gisteren in de ridderzaal te 's Gravenhage onder voorzitterschap van den commissaris der Koningin jhr. mr. dr. H. A. van Karnebeek in tweede gewone zitting 1932 bijeen. De begrooting der stichting „Rozenburg" voor 1933 wordt z. h. s. goedgekeurd, even als het voorstel van Ged. Staten om het provinciaal subsidie voor baggerwerk in de buitenhaven te Maassluis wederom voor drie jaren vast te stellen, thans met een maximum van f.5000 per jaar (vroe ger f. 7000). Bij het voorstel om het tarief voor het veerrecht van Krimpen aan de Lek op Nieuw Lekkerland voor personen te bren gen op 6 cent (zooals vroeger, doch ver leden jaar was het verlaagd tot 5 cent) wordt een voorstel Gardenier tot hand having van het 5-centstarief met 50 tegen 20 stemmen verworpen, waarna dat van Ged. Staten z. h. s. wordt aangenomen. Bij het voorstel inzake subsidies voor restauraties van monumenten zegt mej. Meijer (R.K.) dat zij er gaarne toe wil medewerken om deze werken te steunen. Zij moet zich echter ten aanzien van de restauratie van de kerk te Naaldwijk haar stem voorbehouden totdat Ged. Staten hebben gesproken. Hierna wordt pauze gehouden. Verschillende leden voerden het woord over het al of niet subsidieeren van restauratiewerken aan historische gebou wen. Het voorstel inzake de Ned. Herv. kerk te Naaldwijk (20 pet. subsidie in de kosten van de restauratie van kerk en toren tot ten hoogste f. 48.000 gelijkelijk te verdee- len over de jaren 1933—'38) wordt ten slotte met 44 tegen 21 stemmen aangeno men. De overige subsidies worden z. h. st. goedgekeurd. Bij de behandeling van het wegenver- slag 1932 dringt de heer Trouw (lib.) aan op de totstandbrenging van een recht- streeksche nieuwe verbinding tusschen Roekanje, Helvoet en Nieuw-Helvoet langs de kuststrook, inplaats van de verbinding, die meer Noordelijk over het eiland loopt langs Heenvliet. doch waarbij Nieuw-Hel voet weinig belang heeft, te verbeteren. Voorts dringt hij bij Ged. Staten er op aan, verbetering te brengen in de verbin ding van den Barendrechtschen en den Dordtschenweg. De heer Diepenhorst 'A.R.) acht de boombeplanting op den weg 's Gravendeei- BlaakschendijkDordtschestraatweg een te groote luxe en hij vraagt verbetering van de verbinding BlaakschedijkDordi- sche straatweg o.a. door het aanbrengen van een rijwielpad en het wegnemen van eenige obstakels voor zoover dat met wei nig kosten kan geschieden. De heer Sneep (C.H.) bepleit de aller noodzakelijkste verbetering van den Ba- rendrechtscheweg, loopende van den Dordtschestraatweg tot het dorp Baren- drecht. De heer Von Fisenne (Ged. Staten) zal heden antwoorden. Te half zes uur wordt de vergadering verdaagd tot hedenochtend 11 uur. De heer K. R. van Staal (O.S.P.) heeft tijdens de zitting een voorstel ingediend om een post van een millioen gulden uit te trekken ter bestrijding van de werk loosheid door aan de localiteit bij het scheppen van productieve werken finan- cieelen steun te verleenen, met de bepa ling aan het voorstel toegevoegd, dat aan de tewerkgestelde arbeiders de normaie contractloonen worden uitbetaald. tweede kamerverkiezingen. Groslijsten der S.D.A.P. In de vergadering van den Partijraad van de S.D.A.P. zijn, zoo meldt het Volk. de volgende groslijsten vastgesteld, waar over, overeenkomstig de bepalingen van het huishoudelijk reglement, het referen dum moet worden gehouden. Leeuwarden: 1. P. Hiemstra, 2. H. de Boer. 3. K Vorrink, 4. Th Thijssen, 5. P. Kiès, 6. J. IJtsma. Groningen: 1. J. H. Schaper, 2. A. E. J de VriesBruins, 3. K. Vorrink, 4. K. de Jonge, 5. N. Swierstra. 6. J. Tuin. Assen: 1. A. v. d. Heide, 2. K Brok. 3. H. Molendijk, 4. H. Sikkens, 5. P. J. Duin kerken. Zwolle: 1. W. v. d. Sluis, 2. F. Lands- kroon, 3. K. Vorrink, 4. B. H. van Ruyvcn, 5. mevr. A. IeendertsLadenius, 6. G. J. Zwertbroek. Arnhem—Nijmegen: 1. H. J. van Braam beek. 2. L J. Faber, 3. M. v. d. Goes van Naters. 4. C. A. WeersmaVan Duin. 5. M. Rademakers. 6 B. Bakker. Utrecht: 1. Th. v. d. Waerdcn, 2. B J. J. Weykamp, 3. J. Reijnders, 4 G, L. de Haas, 5. A. v. Wijngaarden. HaarlemHelder: 1. J. E. W. Duys, 2. Ch. G. Cramer, 3. Th. Thijssen, 4. C. Thomas sen. 5. W. v. d. Vall, 6. J. v. d. Kieft, 7. N. Swierstra, 8. D. Lopes Dias, D. P. Kiès. Amsterdam: 1. J. W. Ai'barda. S. J. v. d. Tempel, 3. E. Kupers. 4, G v. d. Bergh, 5. Alida de Jong, 6. S R. de Miranda. 7. Th. J. Thiissen, 8. Ed. Polak. 9. S. de Wolff. 10. B C. Franke. 11. H. B Wiardl Beekman, 12. J. Bommer. Den Haag: 1. W. Drees, 2. A. W. IJzerman 3. J. E. Stokvis, 4. P. Gardenier, 5. K. Vorrink, 6. G. J. Zwertbroek. RotterdamDordrecht: 1. J. ter Laan. 2. S. Groeneweg, 3. J. H F. Zadelhoff. 4. Joh. Brautigam. 5, A. B. de Zeeuw. 6. L. A. Donker, 7. P. de Bruin. 3. J. Spronkers. 9. H. van Sleen. 10. Adri Pomper, 11. E. Ham burger, 12. R. Laan, Leiden: 1. K. ter Laan, 2. J. v. d. Kieft, 3. J. Spronkers, 4. Adri Pomper, 5. P. J. Gardenier. Tilburg Den Bosch Middelburg Maastricht: 1, W. H. Vliegen, 2. W. Drop, 3. Ch v. d. Bilt. 4. C. van Lienden, 5. A. M. Overhoff, 6. A. F, Rippen. OPVOLGER VAN WIJLEN MR. DE VEER. Als opvolger van wijlen mr. De Veer komt voor de Eerste Kamerzetel to aan merking jhr. mr. H. A. M van Asch van Wijck te Doorn, die onlangs benoemd is tot buitengewoon lid van Ged, Staten van Utrecht. DE POSTVLUCHTEN'. De „Kwartel" (thuisreis) is gisteren te Djaske en de „Rijstvogel" (heenreis) te Jodphur aangekomen. RECLAME. 1988 WAT? BENT U NIET MET BLUE BAND GESMEERD? HET VERSCHE BROOD BIJ HET ONTBIJT. Gistermiddag heeft de heer Louis Snapper, voorzitter van de Joodsche Mid denstands Bond van de Joodsche Wlnke- liersvereenlging in Nederland, van de Ver eeniging van Werkgevers in het Isr. Bak kersbedrijf in Nederland en van het Comité voor versch brood bij het ontbijt, die daarbij vergezeld was van den heer B. Goudeket, leider van den Joodsche Mid denstandsbond, een onderhoud gehad met den directeur-generaal van den Arbeid, dr. ir. A. H. W. Hacke, naar aanleiding van het nieuwe wetsontwerp, dat het aan- vangsuur voor de broodbakkerijen in het algemeen stelt op 5 uur, maar niet de mogelijkheid van vervroeging van het af leveringsuur met behoud van de afschaf fing van den nachtarbeid, opent in ver hand met het gebruik van versch brood bij het ontbijt. Het Corr. Bur. geeft nog de volgende bijzonderheden: De minister heeft 10 Maart 1931 in de vergadering der Eerste Kamer, na een rede van den heer Van der Lande toege zegd een ernstig onderzoek te zullen in stellen naar de mogelijkheid van vervroe ging van het afleveringsuur met behoud van de afschaffing van den nachtarbeid. De heer Snapper hoopte, dat de minis ter dit onderzoek zou willen uitstrekken tot het Arbeidsbureau te Genève, waar toch ook de 17 landen bij zijn aangesloten, die ook den bakkersnachtarbeid hebben afgeschaft en toch versch brood aan het ontbijt hebben. De minister onderzoeke hoe dit mogelijk is, of de kwaliteit van het versche brood den toets der critiek kan doorstaan en of in die 17 landen is gebleken, dat dit versche brood bij het ontbijt eenigen nadeeligen invloed heeft op de gezondheid der bevolking. De heer Snapper verwacht, dat het re sultaat van dit onderzoek niet in het nadeel van de actie van het Comité zal uitvallen. Op een vraag naar het resultaat der conferentie deelde de heer Snapper alleen mede, dat gebleken was, dat dr. Hacke niet veranderd Is van meening en hij het Comité verwees naar de stellingen, waar op hij gepromoveerd is, de meening in een dier stellingen uitsprekende, dat versch brood bij het ontbijt om meer dan een reden een zaak van groot volksbelang is. HET WRAK VAN DE „P. C. HOOFT". En het Nationaal Crisis-Comité. Naar wij vernemen zal het wrak van de ,.P. C. Hooft", dat, zooals de zaken thans staan, niet onmiddellijk aan het sloopings- werk worden prijsgegeven. De heer Simons heeft n.l. besloten om het wrak in de haven van de slooperij te Pernis eenigen tijd voor het publiek tegen een matigen prijs toegankelijk te stellen. Vijftig procent van het binnenkomende geld zal dan worden afgedragen aan het Nationaal Crisis-Comité, terwijl 't overige bestemd is voor de in verband met dit voornemen tc maken onkosten. VERSPREIDE BERICHTEN. Gisteren is te Rotterdam op 70-jari- gen leeftijd overleden de heer A. C. Burg- dorffer, oud-directeur van Gemeente werken aldaar. UIT NED. OOST-INDIE. DE VOLKSRAAD. BATAVIA, 14 Dec. (Aneta). De bui tengewone zitting van den Volksraad ls geopend. Aanwezig waren 49 leden. De voorzitter, de heer Meyer Ranneft, hield een redevoering, waarin hij er op wees, welke belangrijke gevolgen voor het heele land en de Java-suiker-industrie ingrijpen dan wel niet-ingrijpen zal heb- Seg. Spr. betreurda de afwcadiheld van een PREDIKBEURTEN. VOOR HEDEN. KATWIJK AAN ZEE. Oude Kerk: Nam. 7 uur, ds. Rutgers. VOOR DONDERDAG. ALPHEN AAN DEN RIJN. Evangelisatie Hooftstraat: Nam. 7.15 uur de heer A. J. Dekker. Ohr. Geref. Kerk: Nam. 7 uur, ds. Zwier. BOSKOOP. Ned -Herv. Kerk: Nam. 7 uur. ds. Hoe- kerk van Voorburg. Evangelisatie NutsbewaarschoolNam. 8 uur. ds. Kuilman van Leiden. KATWIJK-AAN-ZEE. Geref. Gem.: Nam. halfacht, ds. B. van Neerbos, van Vlaardingen, NED. HERV, KERK. Beroepen: te Amerongen, C. J. Schweit zer. te Amsterdam: te Nljkerk, (2e pred.- plaats) B. Batelaan, te Barneveld; te Hummelo, D. C. Goedhart, te Halle; to Driesum, L. G. Bruijn, te Katwijk aan den Rijn. Aangenomen: naar Medemblik, B. de Jong, te Ellecom. Bedankt: voor Hoorn (Evangelisatie), J. Steenhuizen, te Dinxperlo; voor Tienhoven R. J. D. Beerekamp, te Heelsum. GEREF. KERKEN. Zestal te Groningen: B. A. Bos te As sen; P. C. de Bruin te Apeldoorn: J van Herksen te Ermelo; P. N. Kruyswijk te Hilversum; K. Sietsma te Eindhoven en mr. w. S. de Vries te Voorburg. BAPTISTEN-GEMEENTE. Beroepen te Vriescheloo: J. B. de Neef te Arnhem. PROF. DR. H. U. MEYBOOM, 90 JAAR. Zaterdag zal prof. dr. H. U. Meyboom, oud-hoogleeraar in de theologie te Gro ningen, en een voorman en 'n steunpilaar vam het vrijzinnig protestantisme en de vrijzinnige theologie in Nederland negentig jaren oud v/orden. Sinds eenige jaren ls hij woonachtig te Paterswolde in Gronin gen. Prof. Meyboom is den 17en December 1842 te Hornhuizen geboren. Hij studeerde aanvankelijk te Amsterdam, daarna te Groningen, waar hij op 27 September 1866 promoveerde tot doctor in de godgeleerd heid. Hij was achtereenvolgens predikant te Scherpenzeel (Fr.) van 1868—'72 Veen- dam 1872—'79 en Assen 1879—'92. Den 2en December 1892 aanvaardde dr. Meyboom het hoogleraarsambt aan de rijksuniver siteit te Groningen. Prof. Meyboom heeft zeer veel geschre ven. Toen hij zijn 70sten verjaardag kon vieren, heeft zich een commissoe gevormd, om hem te huldigen door een begin van uitvoering te geven aan het in druk doen verschijnen van de geschriften van Cle mens Alexandunus. die door prof Mey boom zijn vertaald. Zijn laatste werk was Oud-Christelijke Geschriften in Ned ver taling (1907—1930). (Hbld.) aantal leden, waardoor de stem van den Volksraad niet geheel tot haar recht komt. Het verzoek om voorbehoud van de behandeling, ingediend door de heeren Soetarso en 26 andere leden werd zonder hoofdelijke stemming ingewilligd. De adjimct-secretarü van den Volksraad werd met algemeene stemmen tot secretaris gekozen, waarna het onderzoek in de afdeeling van het suikerontwerp werd aaagpvAngaa.

Leidsch Dagblad | 1932 | | pagina 9