ber MCH DAGBLAD Eerste Blad Dinsdag 13 December 1932 TELEGRAMMEN. LAATSTE BERICHTEN. BINNENLAND. BEURSOVERZICHT. MARKTBERICHTEN. Advertentiën. WEEKBERICHT. Barometerstand. L-mitidag 3 uur: 762. fnnuddag 3 uur: 761. UGRAFISCH WEERBERICHT. legedeeld door het Koninklijk Ned. Meteorol. Inst. De Bildt). Igste stand 776,7 te Memel. [jste stand 746,7 te Isafjord. achting tot den avond van 14 Dec. |yie tot matige Zuid-Oostelijke tot gijke wind. Gedeeltelijk bewolkt, i of geen neerslag. Temperatuur om (riespunt des nachts. Overdag dooi. blENLANOSCH WEERBERICHT. kon. Ned. Meteorol. Inst. te De Bildt I hooge drukking nam wel toe, maar zich steeds verder naar het Zuid- li en de depressie in het Zuid-Oosten Jjna verdwenen, terwijl bij IJsland leen sterke daling intrad, die zich Taarts uitbreidt. beteekent het einde van de vorst je, al kan des nachts bij heldere nog lichte vorst voorkomen. In linavië is de vorst tijdelijk weer toe- Jen en valt hier en daar nog wat op de Britsche eilanden hield het Jtre weer aan en is matige regen ge- I op het vasteland was de neerslag lis van beteekenis. In Frankrijk is de Igrootendeels betrokken en valt regen ■het Kanaal, in en om Zwitserland veel mist gemeld, krachtige winden alleen bij Noord-Schotland en luchttemperatuur. voorm.: 2 gr. c. (35 gr. f.). }ur 's midd.: 3 gr. c. (37 gr. f.). nam.: 4 gr. c. (39 gr. f.). (1VATERTIJDEN TE KATWIJK ZEE. Voor Woensdag. m. te 3 u. 22 min.; nam te 3 u. 39 m. iicht op voor fietsers e.a. (siag: 4.17 nam. tot 7.32 voorm. Maans- op- en ondergang. kc.: onder 9 u. 01; op: 15 u. 33. DUITSCHLAND. Uerentie bij Hindenburg - Nieuwe «verordeningen - De winterhulp fcpresident von Hindenburg heeft in tegenwoordigheid van rijks- von Schleicher den voorzitter i rijksdag, Goering en den voor- Ma den Pruisische landdag, Kerrl jiïitie ontvangen. pr verluidt, zou het initiatief hiertoe paring zijn uitgegaan. De beide par- fclsvoorzitters zouden hun standpunt IJfende een doelmatigste oplossing [»e Pruisische kwestie hebben uiteen- 3 naar aanleiding waarvan de rijks- pent zou hebben verklaard, dat het Jt»e tusschen het rijk en Pruisen I ie verkiezing van een parlementaire jische regeering in het belang van fit en van het land niet meer aan de Iroag worden gesteld. ligt in de bedoeling van de rijks- Jfing, indien mogelijk nog voor het Itfeest, twee noodverordeningen uit te Pgen. De eene zal een aanvulling van Sociale programma der rijksregeering Ijaen in verband met het feit dat het P sociale politiek betrekking hebben- Tieelte van de noodverordening van pteraber door den Rijksdag is opge- jn; door de tweede noodverordening I 4e verordening inzake het politieke plsme, de buitengewone rechtbanken Pe drukpers, worden opgeheven. de begrootingscommissie van den Rag heeft de door de sociaal-politieke pissie voorgestelde resolutie over de «hulp een ietwat andere redactie ge- pi De Rijksregeering wordt uitgenoo- zoo spoedig mogelijk ingrijpende ucgelen te nemen, waardoor de groote «van de noodlijdende bevolking een ,'£™g voor Kerstmis en steun voor I «inter wordt verzekerd. pWbij moet dan op het volgende het I Behouden worden; aan alle ontvan- f »an overheidssteun en van renten P; een extrahulp verschaft. De uitvoe- J oerust bij de gemeenten. De steun be- F ait uitkeering in natura, geschiedt de plaatselijke omstandigheden en iiiiti '?l£ien tot een vermindering van ["■steering in geld. Van December tot ontvangt ieder daartoe gerechtigd Mr'n per week 4 pond brood en 1 pond ,en voor de geheele periode 1000 Ptbaax11 middelen be- Plïnomen is °°k bet nat.-soc. voor- u.„ fens hetwelk boeren, industrieele nd en mijnbedrijf achterstallige pingen kunnen afbetalen in natura. Ip eveneens aangenomen voorstel van LJffbuoi wordt de Rijksregeering uit- nog andere maatregelen te fc/.: o.a. ter bespoediging van de ult- van het werkverschaffings- r SCHULDENVRAAGSTUK. «ERRIOT IN GEVAAR. DE tNGELSCHE BETALING. kabinet-Herriot is in een leeiijke Ho€ Herriot nog 'n meer- n,.?061 krijgen voor betaling onder Het lijkt bijkans onmogelijk heeft de Fransche premier in de Kamer een rede van 3 uur gehouden. drie deelen verdeeld; in het behandelde Herriot de geschie- bf uit f Fr,ansche schulden aan Amerika. 5®?* deel het verloop der laatste m,2Lmtndeli,ngen 611 in bet derde heel de m^f'Jke oplossingen. uWam de slotsom, dat de regee- rrng haar betalingsplicht moet nakomen, 0 r ^ker voorbehoud. heviiJ0011?®110113 kon hij echter nog niet oeKend maken, voordat uit Londen bericht was ontvangen, over den weg, dien Enge land zou bewandelen. In aansluiting op deze verklaring van Herjjot besloot de Kamer, het debat te verdagen, tot hedenmiddag, ten einde de commissie gelegenheid te geven, zich bezig te houden met de nieuwe situatie en de vertrouwelijke verklaringen van den mi nister-president aan te hooren. Over de rede wordt nog nader gemeld. Allereerst laakte Herriot de houding van Amerika in vele internationale problemen. Onder bijvalsbetuigingen van de Kamer ver klaarde hij. dat het slechts aan de Ameri- kaamsche oppositie is toe te schrijven, dat niet plan vain Léon Bourgeois tot het scheppen van een internationale strijd macht niet is verwezenlijkt en dat Frank rijk tot dusverre nog niet het genoegen heeft gehad, in den Volkenbond Amerika aan zijn zijde te zien. De pricipieele be zwaren. die Amerika altijd heeft gemaakt, werkten thans nog na. Hij herinnerde verder aan de reserves, die Bérenger heeft gemaakt bij de onder- teekening van het schuldenaccoord en aan de reserves van Kamer en Senaat bij de ratificatie van dat accoord. Bovendien mag men niet uit het oog ver liezen, dat tusschen herstelbetalingen en oorlogsschulden althans een politiek ver band bestaat. Herriot stipte in dit verband het plan-Dames en het plan-Young aan en verklaarde wederom onder grooten bijval, dat de interventie van Hoover alle schuld- overeenkomsten aan het wankelen had ge- baxcht. Frankrijk, dat alleen een morato rium verlangde, zag zich een „non possu- mus" tegenwerpen. Herriot herinnerde voorts aan de hou ding van Frankrijk op de conferentie te Londen en verklaarde, dat het voor Frank rijk een groote teleurstelling was geweest, dat het zich, na de raadgevingen van de door Amerika gezonden deskundigen te hebben opgevolgd, geplaatst zag tegenover de juist tegengestelde politiek van Ameri ka. Frankrijk heeft meer dan zijn plicht gedaan. Daarna hield Herriot zich bezig met de verschillende oplossingen, die men hem aan de hand heeft gedaan. Lang heeft hij gedacht over arbitrage maar dit idee heeft hij laten vallen. Weigering van betaling kan hij ook niet goedkeuren daar hij Framkrijks onderteekening niet wil verloo chenen en ook niet het gevaar wil loopen, in politiek opzicht geïsoleerd te worden. De reactie, die het weigeren van uitstel bij het Fransche volk heeft wakker geroepen, heeft ook hij ondervonden. Hij heeft dat gevoel echter onderdrukt, daar hij verder in de toekomst ziet en die toekomst niet door een dergelijken geest wil bederven. Bij het besluit, dat de regeering heeft ge nomen. heeft de houding van Engeland zich aangepast, waarvoor hij groote erken telijkheid had. In een motie, die met een gToote meer derheid aangenomen werd. heeft de socia listische groep besloten de regeering te verzoeken om elke betaling uit te stellen tot de kwestie der schulden rechtvaardig geregeld is door een algemeene conferen tie van sohuldeischers en schuldenaars, af gescheiden van de economische wereldcon ferentie. De socialisten zijn besloten om tegen 't door de Regeering voorgestelde systeem te stemmen en de republikeinsche lin kerzijde zal er zich eveneens tegen verzet ten. Gisteren tegen den middag zag men in parlementaire kringen derhalve niet in, hoe Herriot een meerderheid bijeen zal kunnen krijgen, welke de formule kan goedkeuren, waar de raad van ministers zich mee vereenigd heeft. Bij doorreis te Parijs, had Herriot nog een onderhoud met McDonald. Direct na zijn terugkeer te Londen hield de Engel- sche premier besprekingen met vele leden van het kabinet. Op de vele gelukwenschen. die hem we gens het resultaat der conferentie der vijf mogendheden aangeboden werden, ant woordde hij: „Het is een moeilijk werk ge weest, maar wij hebben het, God zij dank, klaar gespeeld! Dit is nu de tweede stap." Over de jongste Amcrlkaansche nota in zake de schulden, weigerde MacDonald zich uit te laten. In antwoord op de vraag van den leider der oppositie, of het mogelijk zou zijn, dat de regeering vóór Donderdag rapport zou uitbrengen inzake de schuldenkwestie welk rapport dan door het Lagerhuis zou moe ten kunnen worden besproken heeft Bald win medegedeeld dat de regeering heeft besloten, den geheelen Woensdag te wij den aan de debatten betreffende dit on derwerp. Of nog op de laatste Amenkaansche nota zal worden gereageerd en zoo ja, hoe, zal heden in een kabinetsraad worden be sproken. In een rede te Birmingham heeft Ne ville Chamberiain o.a. verklaard, dat er geen reden is om bezwaren te maken te gen het jongste antwoord van Stimson Wij wagen niet. dat ons voorstel zal worden aangenomen in het tegenwoordige stadium maar wij hebben ons het recht voorbehou den om het in te dienen wanneer be be sprekingen een aanvang nemen. Indien deze van denzelfden vriendschappelijken geest doordrongen zijn die tot nog toe de daden van beide regeeringen gekenmerkt heeft, geloof ik dat het mogelijk zal zijn te komen tot een beslissing, die bevredi gend is voor beide groote naties. Er is op het oogenblik geen sprake van om van onze schuldenaars gelijk welke be taling te vergen maar dit beteekent met dat hun schulden kwijtgescholden zijn Zij zijn eenvoudig geschorst. Indien het he laas onmogelijk is de overeenkomst van Lausanne te ratlflceeren omdat de onder teekenaars niet kunnen komen tot een be vredigende regeling met de V.S.. dan zui len wij terugkeeren tot den toestand die bestond vóór het moratorium van Hoover en onze rechten tegenover onze schulde naars zullen in hun vollen omvang her steld wonden. de ontwapening. GENEVE, 13 Dec. (V.D.i. Het presi dium der Ontwapeningsconferentie ls hedenmorgen onder voorzitterschap van Henderson in een streng vertrouwelijke zitting bijeengekomen. Voor de eerste maal sedert de verklaring van 23 Juli was weer een Duitsche vertegenwoordiger aan wezig en wel de gezant Von Weiszoecker. Besloten werd. dat de morgen te houden vergadering van de algemeene commissie uitsluitend kennis zou nemen van de overeenkomst van de 5 groote mogend heden. In een korte resolutie zal de alge meene commissie haar voldoening uit spreken over deze overeenkomst en in het bijzonder over het besluit om in belang rijke mate de bewapeningen te vermin deren. Men zal echter den indruk ver mijden als zouden de overige aan de con ferentie deelnemende mogendheden zich door de overeenkomst der groote mogend heden gebonden moeten voelen. Algemeen verwacht men. dat de algemeene com missie hiermede accoord zal gaan. Het presidium heeft voorts besloten de zakelijke debatten in de algemeene com missie op 31 Januari te hervatten. Het presidium komt reeds op 23 Januari bijeen. Op Fransch verzoek is voorts be paald, dat de werkzaamheden der Ont- wapeningsconferent'e tegen het einde van Januari zullen beginnen met de behande ling van het Fran-che veiligheids- en ontwapeningsplan. FRANKRIJK EN DE SCHULDEN. PARIJS, 13 Dec. (Reuter). Naar gemeld wordt heeft minister-president Herriot gisteravond in de wandelgangen van de Kamer verklaard, dat als hij heden in de Kamer niet de meerderheid achter zich krijgt, hij geen deel meer wil uitmaken van een regeering, wier politiek verschilt van de Maandag door hem ontwikkelde richtsnoeren. PARIJS. 13 Dec. (Reuter). Bij demon straties, die de aanhangers der „Action fransaise" gisteravond tegen de betaling der schulden aan Amerika hielden, wer den in totaal niet minder dan 460 perso nen gearresteerd. De meesten werden ech ter nadat hun identiteit was komen vast te staan, weer op vrije voeten gesteld. MAN IN BRAND GERAAKT. Hedenmorgen wilde de heer V. D. Knyff. wonende aan de Hoofdstraat te Dordrecht de kachel met petroleum aanmaken. Hij gebruikte per abuis benzine. Door de ont ploffing die. daarop .volgde g^tpakte hij in brand en viuchtte de straat op om in de sloot bij het huis de vlammen te dooven. De sloot was evenwel dichtgevroren en toen hij weer de straat op liep, werd hij door voorgangers gegrer>en die met dekens de vlammen doofden. Een tweetal dokto ren was spoedig ter plaatse en verleenden de eerste hulp. waarna de man met brand wonden overdekt, naar ligt Gemeentezie kenhuis werd overgebracht. Zijn toestand is ernstig. o OPLEVING. De N.V. Talens en Zoon te Apeldoorn, die enkele maanden geleden genoodzaakt is geweest voor een gedeelte van haar per soneel een verkorte werkweek in te voeren, door op Zaterdag niet meer te laten wer ken, verzoekt ons thans mede te deelen, dat het aantal uit het buitenland ontvan gen bestellingen in den laatsten tijd weer zoodanig is toegenomen, dat, althans voor- loopig voor de maand December, de ar- beidsbeperking weer kan worden inge trokken. Gedurende de maand December zal weer de volle 45-urige arbeidsweek worden toegepast BRAND. Gisteren brandde te Someren (N.-Br door onbekende oorzaak de boerderij van en bewoond door A- Kanters aan den Ker- kedijk af. Het vee en een groot gedeelte van den inboedel konden gered worden. Verzekering dekt de schade. DE POSTDIEFSTAL TE WINSCHOTEN. Nadere bijzonderheden. Nader kan nog het volgende worden medegedeeld omtrent den postdiefstal te Winschoten <Men zie onder Gemengd Nieuws) Zooals gewoonte is, draagt het postkan toor Winschoten regelmatig geldsbedragen af aan het Groningsche postkantoor. De betreffende brief is Zondag door den di recteur te Winschoten klaar gemaakt en Maandagmorgen door 2 beambten uit de safe gehaald. In Groningen was het loodje van den zak. waarin door deze beambten het stuk was geborgen, nog intact. Een groote moeilijkheid levert het feit op, dat de postzak, die door de politie te Gronin gen in beslag is genomen, door de be ambten die hem in Winschoten vulden, niet kan worden herkend Zij zeggen, dat een andere zak en een van een andere soort is gebruikt. De vraag is nu, wie de zakken heeft verwisseld en waar dat is ge schied en hoe het komt, dat de nieuwe zak een goed loodje met het stempel „Win schoten" droeg. Naar alle waarschijnlijk heid zal de zaak verder in Winschoten moeten worden uitgezocht. ERNSTIGE AANRIJDING TE NIJMEGEN. Gisteravond is de 63-jarige p. op den Canusius-singel te Nijmegen aangereden door een motorrijder. De man kreeg een ernstige schedelfractuur en werd naar het Canusius-ziekenhuis vervoerd. Zijn toestand is zorgwekkend. DE ARRESTATIE OP HUIZE DOORN. Gearresteerde over de grens gezet. De Duitscher, die gisternamiddag op Huize Doom is aangehouden (men zie on der Gemengd Nieuws), vertoefde naar is komen vast te staan, reeds sinds Zaterdag in Doom. Den eersten nacht heeft hij ge slapen in Hotel Van Harten in Doorn, waar hij zich in het register heeft inge schreven onder den naam van M. von Hll- liensklod uit Dormagen. Of deze naam juist is hebben wij niet kunnen nagaan. De Rijkspolitie, die zich met deze zaak heeft beziggehouden, wenschte geen inlichtingen te geven. De naam Von Hilliensklod is niet in Dormagen bekend, evenmin als de naam Feder, dien de man later nog heeft opgegeven. Waar de man in den nacht van Zondag op Maandag heeft geslapen, is niet bekend. In het Hotel Van Harten heeft hij zich vrij zonderling gedragen. Hij was in het bezit van een lichtbruine actetasch, waar in vermoedelijk de parabellum-revolver heeft gezeten welke later op hem is ge vonden. Waar hij zich begaf, overal nam hij de tasch mee en nimmer Bet hij deze los. Zondagmiddag is hij voor de eerste maal over het hek geklommen en werd hij op het terrein van Huize Doorn, door per soneel aangehouden. Hij is toen bulten Huize Doorn gezet. Gisternamiddag werd de man voor de tweede maal op Huize Doom aangetroffen en wel in het gebouw. Of dit in de torenkamer of ergens anders is geweest, kunnen wij niet met zekerheid melden. De ongeveer 35-jarige man is overgegeven aan de Rijkspolitie, die de wacht bekleed in het poortgebouw en hij is in het politiebureau te Doorn ingesloten. Bij fouilleering werd. zooals gemeld, een dolkmes en een revolver op hem gevonden. De man had geen jas en geen hoed bij zich. In hotel Van Hartein had hij deze wel bij zich en men weet nog niet. waar hij deze kleedingstukken heeft gelaten. Ver moedelijk heeft hij ze ergens in een grep pel gelegd, om gemakkelijker over het hek te kunnen klimmen. Hedeinmorgen vroeg is de man. die in het hotel, afgezien van zijn zonderling ge drag met de tasch, een fatsoenlijken in druk maakte, door de Rijkspolitie over de grens gezet. De wapens zijn natuurlijk to beslag ge nomen. Volgens een bericht uit Berlijn van de kanselarij van het voormalige regeerende Pruisische Koningshuls heeft verdachte verklaard dat hij met den revolver door schoten in de lucht de aandacht op zich wilde vestigen indien hij Z.M. den Keizer had aangetroffen. De dolk had hij meege nomen om eventueel een waakhond on schadelijk te kunnen maken. De man maakt een geestelijk normalen indruk. Nader meldt men ons: De uitzetting uit ons land van den op Doorn aangehouden Duitscher ls op ver zoek van de Duitsche autoriteiten geschied Vanmorgen na zijn uitlevering aan de Duitsche autoriteiten kon zijn Identiteit definitief worden vastgesteld. Het bleek te zijn Heinrich Fucker wonende te Neuss aan den Rijn. TOCH NOG IJSVERMAAK. Hedenmorgen is de ijsbaan te Nijmegen geopend. Hedenmorgen zijn ijsbanen opengesteld. te Groningen alle MOORD TE 'sGRAVENHAGE. De dader nog onbekend. Hedennacht omstreeks half een is in een perceel aan de Naaldwljksche straat te Den Haag een vrouw vermoord. Een 25-jarige vrouw, F. L, geb. M. geheeten heeft op dat uur bezoek ontvangen van een man. Eenigen tijd later hoorde een buurvrouw een woordenwisseling in de kamer van de thans vermiorde vrouw en verstond de woorden „Dat doe ik niet". De twist hield geruimen tijd aan maar eindelijk werd het weer rustig. De buur vrouw ging toen even kijken en vond de vrouw liggen in een gangetje tusschen keuken en achterkamer. Zij dacht aanvankelijk dat de vrouw gevallen was, maar al spoedig bleek het, dat er een moord had plaats gehad, het geen viel af te leiden uit het feit dat er twee revolverschoten zijn gelost, door een waarvan de vrouw zoodanig in de linker borst was getroffen dat de dood op slag moet zijn ingetreden. Een belangrijke getuige heeft zich in verband met dit drama nog bij de politie aangemeld. Een kellner, die in een der naastgelegen perceelen woont, heeft uit het huls, waar de moord is gebeurd, een man zien komen. Hij kon zelfs een vrij nauwkeurig signalement opgeven. De man was ongeveer 23 jaar oud, 1.65 M. a 1.70 M. lang en van een middelmatige gestalte. Hij droeg een beige regenjas, een slappen, grijzen hoed, had een bleek gelaat en glad geschoren. Ook de vrouw van den kellner heeft den man gezien. Het onderzoek heeft voorts nog uitge wezen, dat er van diefstal of roof geen sprake is. Nader wordt gemeld: De dader heeft twee schoten gelost uit zijn revolver toen hij reeds buiten de deur was. Het is de vraag of hij wist dat de vrouw toen nog achter de deur stond. E!en en ander is komen vast te staan, door het feit dat de ruit van de voordeur tengevolge van de schoten versnlinterd ls. De schoten zijn ook door een der bovenbe woners gehoord welke toen naar beneden is eekomen en de vrouw in het gangetje vond liegen. Men vermoed dat de man geen onbeken de van het slachtoffer was. Men zie voor Nagekomen Berichten pag- 3 van het Tweede Blad. Weifelende markt. Philips en Tabakken vast. Overige afdeelingen gedrukt. Duit sche obligaties vast. Nederiandsche oblt- gaties verdeeld. De nieuwe moeilijkhedesn t.a.v. de schul- denbetallngen aan de V. S. '."00ral wat Fransche zijde betreft, heeft de gunstige tendenz der laatste dagen veel afbreuk ge daan. De koersstijging nam een einde en werd vervangen door een lichte reactie die de markt weifelend maakte. De daling van het pond droeg het hare hieraan bij. Onder dergelijke om standigheden was het begrijpelijk, dat de ondernemingslust miniem was. Er was wat vraag naar Philips, die een kleine winst konden behalen. Aku's en Unilevers hadden ecnlgszlns van aanbod te lijden en stelden zich iets lager. De affaire in Petroleumwaarden ook van Koninklijke, was zeer stil. De fluctuaties bewogen zich binnen nauwe grenzen, die slechts fractloneel lager dan gisteren lagen. De Amerikaansche soorten waren nau welijks prijshoudend. Van de Cultuur fondsen waren Tabakken bij uiterst stillen handel vast. Suikerwaarden eerder aangeboden. H.V.A.'s moesten zich een verlies van enkele pnt. getroosten. Rubbers lagen op den achtergrond op een iets lager niveau. Amerik. fondsen eenigszins gedrukt bij overigens kalmen handel. Duitsche obli gaties waren weer gevraagd en hooger. Nederiandsche obligaties verdeeld. WISSELKOERSEN. Engeland 8.10; Duitschland 59.20; Frank rijk 9.713/4; België 34.46; Zwitserland 47.85 1/2; Denemarken 44.90; Zweden 44.35; Noorwegen 4190; New-York 2.48 7/8; Pro longatie 1 pCt. LEIDEN, 12 Dec. 1932. Noteering coöpera tieve groenten-, fruit- en bloemenveiling- vereen. „Lelden en Omst." Andijvie f. 0.50 —2; Bloemkool I f. 10—17.70; idem II f. 1.50 1; Roode Kool f. 4.10—10.90; Savoye Kool f. 3.10—5.10; Groene Kool f. 1.80—5.90; Pieterselie f. 1.10—2; Prei f. 1.50—3.50; Kropsalade f. 0.50—2.20; Selderie f. 1—2.30; Knolselderie f. 1.504.50 per 100 stuks. Kroten f. 1.502.50; Kroten gek. f.36 Witloof f. 18—25; Boeren Kool f.9—7; Spi nazie f. 15—20; Uien f. 4.10—5.60; Wortelen f. 26; Spruiten I f. 1019; idem II f. 2 10 per 100 kilo. Vette Varkensmarkt van Dinsdag, 13 Dec. 1932. Aangevoerd totaal 306. Prijs per K.G. levend gewicht in centen. 296 zwaar 30—28. 10 licht 28—27. Handel matig. BODEGRAVEN. 13 Dec. Kaasmarkt. Aanvoer 165 wagens, 6340 stuks. 57060 K.G. ie soort met R.M. 31—34. 2e soort met R.M. 27—29. Handel flauw. PURMEREND, 13 Dec. Veemarkt. 555 runderen, waaronder 385 vette, 58—64 ct. per K.G.. stug. 82 gelde 80—145 per stuk, stug, melkkoeien 120—220. stug. 48 stieren 44—48 ct. per K.G,, stug, 22 paarden 60—130 per stuk, matig, 65'vette kalveren 70—90 ct. per K.G., matig, 173 nuchtere kalveren, slachtkalveren f.6—17 per stuk, matig, fokkalveren 14—16 per stuk, matig. 383 vette kalveren 26—29 ct. per K.G. matig, 29 magere varkens 6 12 per stuk, stug, 258 biggen 5—9 per stuk, stug, 1354 schapen 8—18 per stuk, stug, 32 bokken 2—6 per stuk, stug. 4 kleine boeren kaas f. 27 per 50 K.G. met R.M. 1376 K.G. boter f. 1.40—1.60. weiboter f. 1.25—1.45 per K.G. Kipeiereu f. 4.50—5.50, eendeleren f. 3.35 per 100 stuks. Piepkuikens 60—75 ct. per stuk. oude kippen en hanen 50—55 ct., konijnen 30— 2.75, eenden 50—1.30, duiven 40 ct. per paar. 235 ganzen f. 3—3.52. 53 zwanen f. 2.75 —3, 273 kalkoenen 70—80 ct., per stuk. 2885 kipeieren A f.4.305.30, 175skipo.eren B f. 3.40—4.10, 687 eendeieren A f. 3.50 per 100 stuks. ROTTERDAM, 13 Dec. Veemarkt. Aangevoerd: 245 paarden. 10 veulens, 1252 magere runderen, 880 vette runderen, 205 vette kalveren, 566 nuchtere kalveren, 371 graskalveren, 255 schapen of lammeren. 6 varkens en overloopers, 70 biggen, 12 bokken of geiten. Priijzen per kilo: koeien 13—17'/i, 25—27, 31—33; osseu 16—17, 22—24, 27—30; stieren 15—17, 1921, 2325; vette kalveren 27'/i32'/:, 37'/,42'/,, 52'/ï57'/i; glaskalveren 15—19. Prijzen per stuk van mager vee: Melk koeien f.120f.235; stieren f.60f.290; graskalveren f.20—f.40; werkpaarden f. 100f. 230; slachtpaarden f. 80f. 130; hitten f.40f.80; veulens f.25f.60; fok nuchtere kalveren f.8f.15; slacht nuch tere kalveren f.4f.9; kalfkoelen f.130— f.245; pinken f.50f.85; vaarzen f.80 f.125; biggen f.3f.7; biggen per week 3070 cent. ZOETERWOUDE, 12 Dec. Eierenvelling. Prijzen per 100 stuks. Kipeieren f.55.70; Kuikeneleren f.4—4.90; Eendeleren f. 3.80 4.40; Boter 65; Kaas 24 p pond. Pluim vee: Kippen 80, Hanen 90, Eenden 65, Konijnen 50, 2.50 alles per stuk. G c t r o u.w d: N. A, C. VAN BEECK en H. Th. M. PINO POST, die ,mede namens wederzljd- sche ouders hartelijk dank zeggen voor de belangstelling bij hun huwelijk ondervonden Leiden, 13 December 1932. Getrouwd: J. C. VAN HEUSDEN Off. van Gezondheid le kl. K.M, en 1945 J. A. H. VROMANS. Soerabaia, 11 Nov. 1932, 3-1

Leidsch Dagblad | 1932 | | pagina 3