;CH DAGBLAD - Tweede Blad Dinsdag 6 December 1932 k DE RIJNSTREEK. alphen. boskoop hazerswoude. koudekerk. Losse nummers van ons Blad DE STERRENHEMEL IN NEDERLAND IN DE WEEK VAN 7-14 DECEMBER 1932, 20 UUR M.T. C) EERSTE KV.' VISSCHERIJBERICHTEN. Bedankt. <jf oer et. Kerk Hooftstraat alhier tai predikant ds. M. P. Fertnga van Cj Èeeit voor dit beroep bedankt. mlvikkelingscnrsussen een succes! de ontwikkelingscursussen voor werkloozen schijnt aldus het ver- Eer de eerste lesmaanden groote be- Pjlliig te bestaan. Door 83 leerlingen [duns regelmatig de lessen gevolgd. ioek en de lust der leerlingen is over jeel zeer goed te noemen. Naast het Jjtht staan op het programma o.a. Lek aan de gasfabriek en het elec- jtsbedrijf te Leiden, leerlooierij en [tabrieken. Vcrkeersstagnatic. 5 op de oprit raakte, vlak voor de naarsbrug een wagen van den auto- «t de ..M.O.D.A." delect. De wagen Emeer voor- of achteruit te krijgen i ander gaf eenige stagnatie In het weldra stond aan beide zijden van een groote file ongeduldige auto- jders met hun wagens te wachten, [rsoneel van de „M.O.D.A." werd tele- van een en ander in kennis ge lde wagen kon in zoover ter plaatse gerepareerd, dat de „sta in den |p eigen kracht haar reis kon vervol- Het nieuwe stempellokaal. tot standkomen van het nieuwe dlokaal aan de gemeente-secretarie Cel voor de werkloozen als voor de hen ambtenaren een belangrijke ver lig, waardoor is voorzien in het feit, Eè werkloozen in weer en wind bui- fliun beurt op het stempelen moeten En, Het lokaal is te bereiken achter |de woning van den concierge waar Cn pad heeft aangelegd. Door de (bijkeuken te verbouwen, heeft men idern kantoorlokaal verkregen. Via Jsschengang en een tweetal deuren men in het eigenlijke wachtlokaal, i banken is voorzien en bovendien (lijk is verwarmd. Het gebouw kan lok voor andere doeleinden worden wintercollecte ten bate van de ^le der Geref. kerk-Alphen heeft (.300 opgebracht. ALKEMADE. Loop der bevolking. stigdE. Kuipers, van Woubrugge: cm, van Warmond; M. Th. van Jivet, van Alkmaar; C. Kruithof, van mmermeer; C. Kalker, van Noord- jbout; A. Ph. Keijzer, van Kethel en hdP. .J Kloos en gezin, van A'dam; Inenrood, van Sassenheim. trokken: A. L. van der Hulst, naar beest; A. Th. Elstgeest, naar Sassen- fP Hijzelendoom, naar Leiderdorp; Zwetsloot, naar Leiden; D. G. Schui- fg, naar Sassenheim; C. J. van der i naar Sassenheim; P. C. Rodenburg, (Leiden; Th. P. van Leeuwen, naar (BelmS): H. J. Wecnink, naar Wen; J. C. Hoogenboom, naar Leiden. Burgerlijke stand. kien: Matje, d. van J. Vogelaar en T van der Voet; Comelis Hubertus, J, P. Vrijburg en P. Bouwmeester; Maria Johanna, d. van J. van I en E. Koek: Cornells Jacobus, z. J. Borst en M. M. Warmerdam; i Maria, z. van C. J. van der Voort Gordijn; Anna Alida, d. van P. en A. K. van der Pouw-Kraan. BODEGRAVEN. i mej, S. alhier werd bij het over- i van den weg een taschje ontrold, een wielrijder. De politie heeft de in onderzoek. ieaenmorgen werden aan hei station door stations- en ander personeel 'ngen voor het vervoer van gekwet- i" spoorwegongelukken of andere on- d gehouden. Het vervoer van de teldige gekwetsten op de draagbaren i uitstekend en werd door verschil- doktoren en spoorwegautoriteiten roond- A.-E. Propaganda-CIub. de Chr. Bew. School aan de Nteuw- i trad voor de Anti Rev. prop.club "i van Prinsterer" op de lieer R. J Ouden uit Den Haag. Spreker, die Merwerp had gekozen „De politieke N werd door een talrijk opge- 1 publiek met groote aandacht gc- Van dc gelegenheid oni vragen ie 1 werd een ruim gebruik gemaakt por (jen spreker werden zeer ten ijcn der stellers, de vragen beant- Het was een leerzame avond. Verbindingsweg. PW de Nederlandsohe spoorwegen is °en Zijdeweg, ter hoogte van het „,."r station, over de wetering een ■urug gebouwd. 'ere verbinding is thans de Stations- l! "and gekomen, terwijl tevens een '°g is verkregen met Laag-Boskoop. Sint Nicolaasfeest. Nico'aasfeest is voor de kinderen Ui,' '■u's-bewaarschool wederom een gebeurtenis geweest. as een aardig moment, [oen Sint gevolgd door zj'jn zwarten knecht De angst verdween evenwel l'u.j zien van de geschenken. 'Kinderfeest, dat uitging van Plaatse- is dan ook ten zeerste geslaagd. Beroep aangenomen. Ij» - it h.t ^spelblom Beyer te Heemstede TMwi ,,roeP baar de Rem. Geref. i(B a am'er en te Waddinxveen aan- k'alhii61 bestuur van de bloemen- TUnSrf k besloten, de veilingen lats °®n aanvangen v.m. te 9 uur an halfnegen. Met Ingang van 1 Jan. 1933 is alhier benoemd tot assistent dienstgelelder der ®®*asMngen enz. de heer H. For van Zand (N.-H.) en zulks in de plaats van den heer A- Stuive die alsdan naar Laren vertrekt. o Chr. Historische Kiesvereeniging. De Chr.-Hist, Kiesvereeniging hield haar eerste vergadering in dit seizoen in de koorzaal der Ned.-Herv. Kerk, tot het sa menstellen van de voorloopige groslijst voor leden van de Tweede Kamer. Enkele huishoudelijke zaken werden besproken, terwijl de toezegging werd gedaan, dat ds. Ode op 25 Januari e.k. zal spreken over het onderwerp „Waarom Ohr. Historisch?" NIEUWVEEN. De naaikrans „Helpt Elkander". De naaikrans van de Ned. Herv. Gem. alhier „Helpt Elkander" heeft tegen Sin terklaas haar jaarlljksche ultdeellng van kleedingstukken gehouden. Aan 22 gezin nen is een verrassing bereid. Op de weke- lijksche werkavonden zijn niet minder dan 104 stuks kleeren in gereedheid gebracht. De krans heeft in haar laatste samen komst van dit jaar een gehaakte sprei verloot. Deze was daartoe belangeloos be schikbaar gesteld door mej. A. v. Leeuwen van Driel. Ook voor dit blijk van belang stelling en medewerking zijn de dames zeer erkentelijk! Jaarfeest van de Ger. Rnapenvereen. „De Jonge Samuel". De Geref. Knapenvereen. „De Jonge Samuel" vierde in de Geref. Kerk haar eerste Jaarfeest. Nadat deze avond was geopend door ds. J. D. Speelman, bracht de penningmeester, de heer Joh. Splinter, het jaarverslag uit. De kas had een moot batig saldo. Het jaarverslag van den se cretaris vermeldde dat het ledental thans 13 bedraagt. De avond werd voorts doorgebracht met onstellen, samenspraken en voordrachten. Verschillende afgevaardigden van andere knaDenvereeniglngen waren aanwezig. Dc jarige vereeniging kan on een welgeslaag den avond terug zien. De voorzitter sloot te omstreeks elf uur de goedgeslaagde bij eenkomst. Aanrijdingen. Een tweetal Ingezetenen had het onge luk om met een auto in aanraking te ko men De heer J Geit reed op de Ziende nabij Zwammerdam op zijn rijwiel toen een auto beladen met stroo hem aanreed. Eenige ribben van den ongelukkige wer- ien gebroken en een voet ernstig gewond. Overbrenging naar het Ziekenhuis was don ook noodzakelijk. De heer J. Augustinus reed op den Nieuwkoopschen weg en werd eveneens door een auto aangereden- Met ontvellin gen aan het hoofd en een gewonde knie wist hii nog thuis te komen. Bij de Arbeidsbemiddeling staan op het oogenbiik 35 werkloozen ingeschreven. OUDE-WFTERTNG Kerkelijke verkiezing. Na de gehouden verkiezing voor twee ouderlingen en een diaken in de Ger. Kerk hebben de heeren C. de Kwaaste- niet en D. Nugteren voor ouderling hun benoeming aangenomen en voor diaken de heer H. Buis. zoodat de Kerkeraad weer voltallig is. WOUBRUGGE. Kerkelijke verkiezing. Het stembureau zal a.s. Vriidag des na middags van 7 tot 8.30 uur zitting houden in het gebouw ..Immanuel" tot verkiezing van 4 gemachtigden in het college van notabelen der N»d. Herv. Kerk. Aftredend zijn de heeren G. Anker. H. van Harten. T. van Rijn en er is één vacature. Toenemende werkloosheid. De werkloosheid neemt steeds toe, mo menteel staan 75 werkzoekenden bij de Arbeidsbemiddeling ingeschreven. Hiervan zijn 8 personen werkzaam gesteld aan verschillende gemeentewerken. Belang hebbenden worden er op gewezen, dat de groene kaart om de 14 dagen ter stempe ling moet worden aangeboden. Verzuim kan aanleiding geven tot intrekking van steun. Burgerlijke Stand- Geboren: Maria Wilhelmina Theresia. D. van W van der Ploea en H M. Hillebvand. Overleden: Wiilemiintje Nederveld, echt- genoote van H. Luyt 79 IMMHnilBHHi zijn behalve aan ons Bureau ook verkrijgbaar bij de Firma A. HILLEN - Stationsweg Firma A. J. H. WIJTENBURG. Haarlemmerstraat 2. W. G. J. VERBURG. Sigarenhandel, Heerenstraat 2. Fa. A. SOMERWIL Azn. Hoogew. 24 A. M. v. ZWICHT - Breestraat 126 1-1. HOGER VORST. Haarl.str. 128 en bij BOEKHANDEL VAN DER VEEN Geversstraat No. 59 - Oegstgeesi en des Zaterdags bij A. H. v. d. VOOREN. H Rijndijk 74 Kiosk Prinsessekade. De onrust te Genève. Nu, ruim een week na den opstand, is de toestand te Genève weer normaal. Het grootste deel der troepen is reeds gede mobiliseerd of naar hun gewone stand plaatsen teruggezonden. Slechts enkele dubbelposten der politie en militaire wach ten in eenige publieke gebouwen duiden er op, dat in de „Vredestad" alles toch nog niet pais en vrede is. Gelijk bekend, is deze opstand feitelijk een poging tot revolutie, in de kiem ver stikt, zij het ook op niet onbloedige wijze. Daarop is heel wat kritiek uitgeoefend, vooral in het buitenland, en ik geloof, dat op al die kritiek vrijwel toepasselijk is ons Hollandsch spreekwoord: „de beste stuur lui staan aan wal". Dit blijkt zonneklaar uit het rapport van den Conseil d'Etat, uitgebracht in de openbare zitting van den Grand Conseil, gebaseerd zoowel op de resultaten van een minitieus onderzoek, ingesteld door de locale justitlëele en politieautoriteiten, als op die van een ver slag, uitgebracht op last van de Confé- dératie, door den oppersten auditeur van het leger. Aangetoond wordt, dat de soldaten op de meest woeste wijze aangevallen werden, waarbij velen min of meer zware verwon dingen opliepen, verder, dat de aanvallen systematisch, volgens een tevoren opgezet plan, geschied zijn en dat de troep slechts ter verdediging, uit lijfsbehoud, gebruik gemaakt heeft van de vuurwapenen. Dat de bom zoo plotseling gesprongen is, moge voor velen een verrassing zijn ge weest, maar dat we hier opstootjes zouden krijgen, was te voorspellen. Eenige maan den geleden was door de socialistische partij alhier een initiatief-voorstel inge diend ter hervorming van het vigeerend fiscale stelsel. Als motief daarvoor werd aangegeven: „den gesalarieerden, verplet terd door salarisvermindering, werklieden en kooplui geworgd door de crisis, boeren door den slechten verkoop hunner produc ten, de helpende hand te reiken, waar ze allen gebukt gaan onder zware belas tingen". Óf die belastingen inderdaad zoo zwaar zijn, moge een ieder zelf beoordeelen uit de volgende cijfers, ontleend aan de ver slagen van het Bureau Fèdèral de Stati- stique. waaruit blijkt, dat in Genève een gezin, bestaande uit man, vrouw en twee kinderen, bij een inkomen tot frs. 3000. aan belasting betaalt frs. 10, bij frs. 4000 stijgend tot frs 18 40 en bij frs. 5000 tot frs. 39.40 Vergeleken bij bijna alle andere Zwitsersche steden staat Genève, wat de belastingen voor deze rubrieken betreft, geheel onderaan. En ik geloof, dat de be lastingbetalers in ons land zeer gelukkig zouden zijn, als zij den fiscus geen zwaar der offer behoefden te brengen dan de Geveneezen. Werd het initiatief-voorstel aangenomen, dan zou het gevolg hiervan geweest zijn, dat van de ongeveer 100.000 belastingplichtigen circa 80 000 geheel vrij gesteld zouden worden. Volgens het socia listisch voorstel toch zouden celibatairs met een inkomen tot frs 3000 absoluut niets betalen, gehuwden evenmin bij een inkomen beneden frs. 5000. Boven deze be dragen waren belangrijke reducties toe gestaan, zóó, dat ongehuwde pas bii frs. 6000. gehuwden bij frs. 10.000 volledig in de belasting zouden vallen, afgezien nog van een aftrek voor kinderen. En evenals op het inkomen, werden op overeenkom stige wijze de belastingen op het ver mogen en de successierechten besnoeid. Aanneming van dit wetsontwerp stond inderdaad gelijk met bankroet van het canton. En het eerste gevolg daarvan zou zijn, dat de regeering tot aftreden genood zaakt zou worden, met de groote kans, dat de macht dan in handen zou komen der socialisten. Dat opdit bankroet doel bewust werd aangestuurd, blijkt wel uit hetgeen Nicole, de voorzitter van het comité ter verdediging van het initiatief, geschreven heeft: geen cent belasting meer voor de regeering. die een schande is voor Genève. Doch de kiezers bleken geen stemvee te zijn, maar er een eigen oordeel op na te houden, want niettegenstaande het mee- rendeel der kiezers er direct voordeel van getrokken zouden hebben, werd het initia tief verworpen met een verpletterende meerderheid. En het merkwaardige bij deze historie, dat dit echec voor een deel ook te danken Is aande socialisten, waar de kopstukken van deze partij in Zwitser land dit initiatief als onverantwoordelijk eequalificeerd en ook over Nicole zich allesbehalve vlijend uitgelaten hebben. Kort voor deze gebeurtenis had de socia listische partij in Genève getracht ook de débacle van de Banque de Genève tot haar voordeel uit te buiten. In die zaak, een waar flnantieel schandaal, had het toen malig hoofd van het Departement van Finantiën, als gedelegeerd regeeringscom- missaris. schandelijk zijn plicht verzaakt en ongeoorloofde handelingen verricht. De justitie greep echter met strenge hand in en al de schuldigen, zonder aanzien des persoons. werden in hechtenis genomen en gerechtelijk vervolgd. De socialisten even wel stelden de geheele regeering verant woordelijk, beschuldigden den Conseil d'Etat en bloc van knoeierij en eischten aftreding van dit regeeringscollege. Toen dit niet geschiedde, bewogen ze hemel en aarde ter verwerping van een accoord waarbij, tot redding der deposltanten, grootendeels kleine luiden en neringdoen den, het canton, de Confédératie en een aantal Geneveesche bankiers bereid wa ren groote offers te brengen. Ook ditmaal hadden de socialisten geen geluk, want het accoord werd tenslotte aangenomen. Naar aanleiding van die pogingen het can ton te rumeeren en geprikkeld door het weinig parlementair optreden van Nicole en diens vriend Dicker (een genatura liseerde Rus of Pool), beiden depute in de Grand Conseil, besloot de Union Nationale in een openbare vergadering belde ge noemde volksvertegenwoordigers moreel in staat van beschuldiging te stellen en hun uitsluiting uit den Grand Conseil te ver krijgen. Die Union Nationale is niet een fascistische vereeniging, maar kan het best aangeduid worden als het „burger- blok", een vereeniging van alle niet-ltnks staande politieke partijen Woedend over dit voornemen, gequalificeerd als een „monsterachtige beleediging", wenden Nicole cs. zich tot de regeering met het verzoek die vergadering te verbieden. Op dit verzoek werd afwijzend beschikt en de heeren er tevens op gewezen, dat reeds meerdere malen de regeering hun partij niet verhinderd had dergelijke politieke vergaderingen te beleggen in een zaal, maar niet op een openbaar plein of straat. Daar Nicole c.s. van dit verlof geen ge- ©vuuehAMJ IAATSTE KVWmEB NIEUWE MAAN ZUID VENIO MARS JUPITER Q SATURNUS® Bovenstaand kaartje stelt voor den sterrenhemel in Nederland, des avonds te acht uur Middelbare Tijd, gelijk aan 1 uur 6 min. Sterretijd. In tegenstelling met gewone landkaar ten vindt men hier het Westen rechts, het Oosten links van den beschouwer ge- teekend. Dat is bij sterrekaarten nood zakelijk en gebruikelijk, teneinde te ver hoeden, dat de beelden in spiegelschrift zouden verschijnen. Wanneer men in het oog houdt, dat alle hemellichamen in het Oosten op komen. naar het Zuiden stijgen en in het Westen ondergaan en wanneer men verder slechts dit kwadrant van de kaart voor zich neemt, waarnaar de blik aan den hemel gericht is, dan is de oriëntatie eenvoudig genoeg. Op dit kaartje loopt, van het Westen naar het Oosten, door de sterrebeelden Arend, Zwaan Cassiopeia, Wagenman een gebogen stippellijn; zij heet galactische equator en duidt de ligging van den Melkweg aan. In drukletters vermeld zijn de namen van de sterrebeelden; de eigennamen van een aantal der helderste sterren zijn in schrijfletters geteekend. De middaghoogte van de zon verandert deze maand van 16'/* gr. op 1 December tot 14'/e gr. op 22 Dec., daarna neemt zij weer toe; de dagboog (di. de tijd dat zij boven den horizont staat), neemt tot den 22en af van 8 uur 8 min. ot 7 uur 43 min. (de kortste dag); daarna gaan de dagen weer lengen. 31 December is de dagboog al 7 uur 48 min. De schijngestalten van de maan zijn: E.K.: 4 Dec. V.M.: 13 Dec. L.K.: 20 De- cmber. N.M.: 27 Dec. DE PLANETEN. Op onze kaartjes volgen wij, zoo zll des avonds zichtbaar zijn. den loop d«r vier planeten Venus, Mars, Jupiter en Saturnus. Venus (m. 3.4) ts echter nu een schitterende morgenster, door hen die vroeg op en buiten zijn, fraai aan den Oostelijken hemel te zien. Mars (m. 0.7) komt des avonds om streeks li uur op; hij staat in den Leeuw, maar is op ons kaartje nog niet te zien. Jupiter (m. 1.7) is al eveneens slechts laat op den avond of in den nacht waar te nemen; ook hij staat in den Leeuw. Saturnus (m. 0.9) is avondster in den Steenbok; hij is evenwel om 8 uur al onder. Zoodat we deze maand van een samen spanning van planeten kunnen spreken, om van onze kaartjes weg te blijven; heel December is er des avonds om 8 uur geen enkele aan den hemel te zien. Teneinde den lezer in staat te stellen, desgewenscht, de zoo lang vermiste dwaalsterren toch eens weer op te zoeken, gaat hierbij ditmaal een extra-kaartje, waarop Venus. Mars en Jupiter in hun onderllngen stand geteekend zijn. bruik gemaakt hadden maar een meeting belegd in de openlucht, was deze verboden straatbetooging dan ook door de politie uiteen gedreven, hetgeen dus geen pre cedent was. om de door de U. N. bin nenshuis belegde openbare vergadering te verbieden. Nicole was met zijn dreigemen ten te ver gegaan om te kunnen terug krabbelen. Reeds tweemaal een échec, eerst inzake de Bauque de Genève, daarna met het initiatief en nu nogmaals met hangende pootjes thuis te komen, dat werd bedenkelijk voor zijn prestige. Dus de vergadering moest belet worden Dit was geen geheim, maar tamelijk open ge zegd in een schrijven gericht aan de Con seil Administratif, zoodat de autoriteiten de noodlge maatregelen troffen om de te verwachten onordelijkheden het hoofd te kunnen bieden Besloten werd de demon stranten slechts bij groepen tot de ver gaderzaal toe te laten. De straten rond om het gebouw werden daartoe afgezet door de politie, een goed, maar numeriek, niet sterk corps, versterkt door gardes rurales (veldwachters der dorpen) en grenswachters Toen de demonstranten voor het politiecordon kwamen, werd Nicole eenige malen in de gelegenheid ge steld met een gedeelte van zijn aanhang zich naar de vergadering te begeven. Dit werd echter afgeslagen, daar de leider elschte met al zijn mannen, eenige hon derden, en bloc toegelaten te worden. Het verder verloop van de historie is vol doende bekend. Heftige redevoeringen van Nicole en een paar bekende communisten, met geweld opdringen van de massa, ver breking van het politiecordon, natuurlijk gepaard met de noodige klappen aan beide zijden. Uit een huls werden een viertal schoten gelost op een groep autori teiten, waaronder de president van den Conseil d'Etat en de commandanten der politie, het zag er naar uit, dat de politie onder den voet zou geloopen worden. Men was genoodzaakt militaire hulp te requi- reeren. De soldaten werden ingesloten door een duizendkoppige massa, aan alle kan ten geattakeerd, mishandeld, gebombar deerd met steenen, peper in het gelaat geworpen, velen gewond, hun wapens ge roofd of vernield, zoodat ten laatste uit zelfverdediging geschoten moest worden. Dat onmiddellijk na die bloedige botsing de rust in de stad zoo snel teruggekeerd is, is vooral toe te schrijven aan het in grijpen der Confédératie. De wetenschap, dat uittartingen, baldadigheden, verzet, die anders hoogstens een onaangename ont moeting met een file" tengevolge hebben, thans den delinquent onmiddellijk in aan raking met den federalen rechter, tn casu de militaire justitie zouden brengen, maande velen tot voorzichtigheid. De man in the street was terdege doordrongen van het feit. dat .Bern", d.w.z, de Bonds- regeering ditmaal ook een woordje mee sprak en voor „Bern" hebben ze hier een heilig respect Ook de gebleken absolute betrouwbaarheid van den troep en de zeer snelle mobilisatie ls voor velen een teleurstelling geworden, 's Nachts om één uur werd het bevel tot mobilisatie (mobili sation accélérée) uitgevaardigd en 's mor gens om 9 uur stond het heele derde regiment en 'n batallon landweer marsch- vaardig voor de kazerne. Onder de vijfduizend man in Genève onder de wapenen zijn slechts een twintig gevallen van verzet of onwilligheid voor gekomen. Van muiterij, zooals ten on rechte in enkele buitenlandsche bladen ge sproken werd, is in werkelijkheid niets voorgevallen. Ook de algemeene staking ls feitelijk een fiasco geweest. Van de 330 vertegenwoordigers der vakvereenlgingen hebben 85 zich onthouden, 58 tegen en 87 voor de staking gestemd. Teekend ook. dat de machtige organisatie der tramelots (trampersoneel) geweigerd heeft aan de staking deel te nemen. Het laatste woord in deze droeve his torie zal zijn aan de Confédératie bU de berechting der hoofdschuldigen, hetzij door het Tribunal Fédéral, hetzij door het Cour Penale Fédéral. VT Dl'. KLAU6 Geneve. November 1932. LTMUIDEN, 6 December, VISCHPRIJZEN. Tarbot per KG. f. 1.25—0.75; Griet per kist van 50 KG. f.33—22; Tongen per KG. 1.1.50—1: Groote Schol per kist van 50 KG f.3430; Middelschol per kist van 50 KG* f. 3432; Zetschol per kist van 50 KG t 33 7"??' .Po,? Scho1 pr ki5t van 60 KG. f. 35—14; Schar per kist van 50 KG. f.22— 7; Roggen per 20 stuks f.31—28; Vleeten per stuk f. 15—1.30; Pieterman en Poontjes per kist van 50 KG. f.950—9; Groote Schelvisch per kist van 50 KG. f. 42—36' Middel Schelvisch p. kist van 50 K G f 37 —25; Klemmlddel Schelvisch per kist van K-O. f 206; Kabeljauw per kist van '25 KG. f. 10246; Gullen per kist van 50 KG f.254; Lengen per stuk f. 1.90—0.60' Sf'iSS1 P"? KG- f 0-85: Wijting per kist v. 50fKGo f.93.90; Koolvisch per stuk f 1.85 706 manden versche haring, f. 5.404.30 per mand. Aangekómen 10 stoomtrawlers: HC 238 met f.3725; 1JM. 190 met f.1953; IJM 112 met f. 1878; IJM. 176 met f. 1856; IJM 21 met f.3347; IJM. 55 met f.1985; IJM 384 met f.2625; XJM 54 met f.2087; IJM 117 met f.1525; IJM. 117 met f.2036' 3 En- gelsche haringdrifters; YH. 370 met f2053; YH. 141 met f.1918; YH. 248 met f.1461' KW 32 met 3 last pekelharing; KW 39 roet 496 kantjes; KW. 58 met 384 kantjes pekelharing voor Katwijk. 9—7

Leidsch Dagblad | 1932 | | pagina 7