LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Zaterdag 3 December 1 KERK- EN SCHOOLNIEUWS. predikbeurten. reclame. U wilt graag witte tanden hebben LAND- EN TUINBOUW. ONZE BRIDGE-RUBRIEK. KUNST EN LETTEREN. UIT DE RIJNSTREEK. alphen. alkemade. AGENDA. VOOR ZONDAG 4 DECEMBER LEIDEN. Doopsgez. Gem.: Voorm. half elf, ds. A Vis van Den Burg (Texel). Egllse Wallonne: dix heures et demie, M. Bresson. Evang. Luth. Gem.: Voorm. half elf, ds. Makldnlc. Rem. Geref. Gem.: Voorm. half elf, ds. W. J. Wegerif van Utrecht. Ver. van Vrijs. Hervormden (Volkshuls): Voorm. half elf, ds. F. W. J. van den Kie- boom van Bergen. Geref. Kerk In H.V. (Gerecht 10): Voorm. 10 uur, de heer E. Baart; nam. half acht ds. H. Hasper. Vrije Kath. Gem. (St .Bon -kapel. Vree- wijkstraat 19): Hedennam. 8 uur, Vespers en Lof; Zondagvoorm. half elf. Pontifi cale Hoogmis. AARLANDERVEEN. Ned. Herv. Kerk: Voorm. half tien, de heer C. Stroo van Koudekerk; nam. half seven, ds. van Bensekom. Geref. Kerk: Voorm. half tien (H.A.) en nam. half zeven (H.A. en Dankz.), ds. Mooihuizen. ALPHEN AAN DEN RUN. Ned. Herv. Kerk (Julianastraat): Voorm. half tien, ds. Johs. Stehouwer; nam. half zeven, ds. J. de Bruin. Hulpgebouw (Gouwsluls): Nam. hall zeven, ds. Odé van Koudekerk. Kinderkerk Bethel"; Voorm. 10 uur, de heer A. v. d. Linden. Ned. Herv. Kerk (Oudhoornscheweg) Voorm. 10 uur, dr. J. P. Cannegieter. Evangelisatie (Hooftstraat)Voorm. half tien en nam. half zeven, de heer A. J. Dekker. Geref. Kerk (Hooftstraat): Voorm. 10 en nam. 6 uur, de heer H. N. Ridderbos van Amsterdam. Chr. Geref. Kerk (v. Reedestraat)van. half tien en nam. 6 uur, ds. P. Zwier. Geref. Kerk (Raadhuisstraat): Voorm. 10 uur. ds. J. H. A. Bosch; nam. 6 uur, ds. G. Mulder. Geref. Kerk De Ruyterstraat) Voorm. 10 uur, ds. G. Mulder; nam. 6 uur, ds. J. H. A. Bosch. Vergaderlokaal van Mandersloostraat: Voorm. half tien en nam. 6 uur, de heer J. Westrate van Rotterdam. BODEGRAVEN. Ned. Herv. Kerk: Voorm. half tien. ds. Krulshoop. Geref. Kerk: Voorm. half tien (Voorb. H. A.) en nam. 6 uur, ds. Dam. Geref. Gem.: Voorm. half-tien en nam. 6 uur, leesdlenst. Evang. Luth. Kerk: Voorm. 10 uur, ds. G. H. Duljvendljk van Haarlem. HAZERSWOUDE. Ned. Herv. Kerk: Voorm. half tien en nam. half zeven, ds. Kiehl. Geref. Kerk: Voorm. half tien en nam. half zeven, ds. den Hartogh. H1LLEGOM. Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 uur en nam. 7 uur (Jeugddienst), ds. Kalkman van Katwijk aan Zee. Geref. Kerk: Voorm. 10 en nam. 5 uur, ds. Krabbe. Chr. Geref. Kerk: Voorm. 10 en nam. 5 uur, leesdlenst. Ned. Prot. Bond: Voorm. half elf, ds. J. G. Frerichs van Haarlem. KATWIJK AAN ZEE. Geref. Kerk: Voorm. 10 en nam. 6 uur, ds. Ingwersen. Geref. Gem. (Remisestraat): Voorm. 10 en nam. 6 uur, leesdlenst. KOUDEKERK. Ned. Herv. Kerk: Voorm. half tien, ds. Odé; nam. half zeven, ds. van Iterson van Den Haag. Geref. Kerk: Voorm. half tien en nam. half zeven, ds. Haspers, LEIMUIDEN. Ned. Herv. Kerk: Voorm. half tien, ds. Jongens. Geref. Kerk: Voorm. half tien en nam. half drie, ds. van der Weerd. LISSE. Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 en nam. 5 uur, ds. Tichelaar. Geref. Kerk: Voorm. half tien en nam. 4 uur, dr. Ruys. Chr. Geref. Kerk: Voorm. 10 en nam. 5 uur. ds. Ponsteln. Geref. Gem.: Voorm. half tien en nam. 4 uur, leesdlenst. NIEUWVEEN. Ned. Herv. Kerk: Nam. half zeven, mej. ds. Günther van Zwammerdam. Geref. Kerk: Voorm. 10 uur, ds. Speel man; nam. 6 uur, leesdienst. Evangelisatie: Voorm. half tien en nam. half zeven, de heer van Scherpenzeel. NOORDEN. Ned. Herv. Kerk: Voorm. half tien, ds. W de Lange van Woerden. Geref. Kerk: Voorm. half tien en nam. half zeven, leesdienst. NOORDWIJK-BINNEN. Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 en nam 5 uur. ds. Slddré. Geref. Kerk: Voorm. 10 en nam. 5 uur, de heer Tieman, cand. te Arnhem. NOORDWIJK AAN ZEE. Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 uur (Bed. H D.) on nam. 5 uur. ds. Cupedo Geref. Kerk: Voorm. 10 uur (Voorb. H A.) en nam. 5 uur, ds. Koers. Geref. Kerk in H.V. (Julianaweg 27): Nam. 3'/i uur, de heer E. Baart van Amsterdam. RIJNS ATERWOUDE. Ned. Herv. Kerk: Nam. half twee (Bed. H.D.). ds. Krulshoop van Bodegraven. Clir. Geref Kerk: Voorm. half tien en nam. 6 uur. leesdienst. RIJNSBURG. Geref. Kerk (Rapenburg): Voorm. hall tien. ds. de Waard; nam. 6 uur, ds. Broekstra. Geref. Kerk (Voorhouterweg)Voorm. half tien, ds. Broekstra; nam. 6 uur, ds. de Waard. Chr. Geref. Kerk: Voorm. half tien en nam. 5 uur, ds. de Jong. 1438 wensdit voor alles gezonde tandenl Om de tanden gezond te houden, moeten schadelijke mondbacterieën in hun ontwikkeling gestuit worden. ODOL-mondwater bevat een Antisepticum, dat zich ragfijn over de tanden en het mondslijmvlies legt, en de ontwikkeling van de bacterieên tegengaat. Spoelt daarom Uw mond, na het tandenpoetsen, nog eens flink na met ODOL. De smaak van ODOL is heerlijk en verfrisschend. SANEERING VAN HET BAKKERSBEDRIJF? Medewerking der regeering gevraagd. De vier Ned. bakkersorganisaties hebben aan den minister van Economische Zaken het volgende adres gezonden: „De vier Nederlandsche Bakkersorgani saties, in aanmerking nemende, dat de slechte economische toestand, waarin een belangrijk deel van het Nederlandsche bak kersbedrijf verkeert, het nemen van maat regelen om in dezen toestand verbelering te brengen dringend noodzakelijk is, heb ben het initiatief genomen om tor sane3ring van dit bedrijf te geraken. Zij hebben daartoe de medewerking verzocht en ver kregen van alle Nederlandsche Meel fabrikanten om bij hen bij dit pogen te steunen. Na langdurige besprekingen is eindelijk een overeenkomst van de vier bovenge noemde bakkersorganisaties met de maal— industrie tot stand gekomen, alhoewel deze nog niet onderteekend is. Voor dat de onderteekening geschiedt, stellen de contractanten het op prijs, Uwe Excellentie inzage van bedoelde overesn- komst te geven en Uwe Excellentie te verzoeken, Uwe medewerking te willen verleenen bij de uitvoering van de be palingen in genoemde overeenkomst Deze medewerking zou kunnen bestaan in: a. het benoemen van een commissie van toezicht op het door contractanten bedoelde saneeringswerk; b. door het aanwijzen van een accoun tant bij het bepalen van een minimum broodprijs in een gemeente, waar getracht zal worden te saneeren. De kosten aan dit toezicht en accoun- tantswerk verbonden, behoeven niet ten laste van het Rijk te komen. Het is niet de bedoeling van contrac tanten om den broodprijs zoo hoog moge lijk op te voeren, doch slechts het daarheen te lelden, dat de prijzen van het brood, Üie beneden kostprijs zijn, door maat regelen in bedoelde overeenkomst vast gesteld, te brengen op een peil, dat een bestaan van den bakker mogelijk is. Om Uwe Excellentie te waarborgen, dat dit doel niet voorbij gestreefd en het consumentenbelang steeds gediend zal wor den, hebben de bakkersorganisaties Uwe Excellentie verzocht door het aanwijzen of beschikbaar stellen van een Rijks accountant en het instellen van een com missie van toezicht, het saneeringswerk te kunnen controleeren. Mocht Uwe Excellentie eventueel bezwaar hebben tegen dit verzoek, dan zouden de contractanten Uwe Excellentie een wel willende neutraliteit ten opzichte van be doeld saneeringswerk in overweging willen geven. De voorzitter van voormelde bakkers- orgailisaties stellen het zeer op prijs, in dien Uwe Excellentie hen in de gelegen heid zou willen stellen, in een audiëntie Uwe Excellentie de noodige toelicht'ng op de saneeringsplannen te mogen geven' UITVOER NAAR FRANKRIJK. Een commissie voor fruit en versche groenten. De minister van economische zaken en arbeid heeft een commissie ingesteld voor den uitvoer naar Frankrijk van fruit en versche groenten. Tot voorzitter dezer commissie is be noemd de heer ir. J. M. Riemens; tot leden de heeren C. Minnaar, Kruiningen; mr. L Ntemöller, 's Gravenhage: P. Slot A.P.zn., Broek op Langendijk; F. V. Valstar, 's Gravenhage; C. Wagenaar Kzn., Broek VOORHOUT. Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 uur, ds. Klomp. VOORSCHOTEN. Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 en nam. 5 uur, ds. Fortgens. Geref. Kerk: Voorm. 10 en nam. 5 uur, ds. Houtzagers Ger. Gem. (Ambachtshuis): Nam. 5 uur, leesdlenst. ZEVENHOVEN. Ned. Herv. Kerk: Voorm. half tien, ds. B J Geerling van Oude-Wetering. Geref. Kerk: Voorm. half tien, lees dienst; nam. half zeven. ds. L. Zwaan van Zwammerdam. ZWAMMERDAM. Ned. Herv. Kerk: Voorm. half tien en nam. half zeven ds. van Woerden. Geref. Kerk: Voorm. half tien en nam. half zeven, ds. Zwaan. Rem. Geref. Gem.: Voorm. kwart voor tien. mej. ds. Günther. NED. HERV KERK. Beroepen: Te Oud-Alblas L. Vroeginde- wey. te Wilnis; te Doornspijk G. Alers. te Dordrecht: te Oudeschild (Texel). S. Zeil- stra, cand. te Sneek. Aangenomen: Naar Zetten (Vluchtheu velkerk), J. M. S. Baljon, em. pred.; naar Brandwijk, L. Blok. cand. te Noorden. PROF. DR. J. H. GUNNING. Prof. dr. J. H. Gunning te Hilversum ont ving gisteren ter gelegenheid van de her denking van zijn promotie zeer veel ge- lukwenschen. Er was een felicitatie van den Senaat van de Amsterdamsche Univer siteit waar prof. Gunning 50 jaar geleden promoveerde tot doctor in de klassieke let teren. Verder een gelukwensch van minis ter Reymer oud-burgemeester van Hilver sum- Ook uit onderwijskringen was veel belangstelling. .CVad.) AFTROEVEN VAN AZEN. Indien U ziet dat Uw partner een Uwer Azen aftroeft, zal het als regel juist zijn om aan zijn gezond verstand te twijfelen, speciaal als dit gebeurde alleen om in een der andere kleuren te probeeren te snij den. Men zou op het eerste gezicht hem verdenken van te lijden, aan een sterke aanval van „snijzlekte". Dat het nochtans wel eens juist kan zijn, bewijst het vol gende spel. Noord Sch 6-5-4-3- Ha 5-4-3-2- Ru KI Aas-Vrouw-10-6-5- West Oost Sch 2 Sch. Heer-Boer-9- Ha Heer-Boer-7-6- Ha 9-8- Ru Vr-B-10-9-6-4- Ru 8-7-5-3-2- K1 Boer-7- KI Heer-9-8- Zuid Sch Aas-Vrouw-10-8-7- Ha Aas-Vrouw-10- Ru Aas-Heer- K1 4-3-2- Het bieden verliep als volgt Zuid West Noord Oost lSch(l) pas 5Sch(2) pas 6 Sch (3) pas pas pas (4) waarbij de volgende bemerkingen te ma ken zijn. 1). Hoewel Zuid in het bezit is van 5 Honour Tricks is een bod van 1 Sch cor rect. De distributie is zoodanig dat hij geen manche kan garandeeren en indien Noord een waardeloos spel heeft en op een eventueel forcing bod van 2 Sch met 2 Sans Atout moet antwoorden, heeft hij geen behoorlijk na-bod. 2). Noord's bod van 5 Sch is op zijn zachts uitgedrukt, zeer optimistisch. Wel iswaar heeft hij een mooie distributie doch Indien het openingsbod van Zuid een minimum was met Ruiten als bijkaart, kan zelfs een bod van 5 Sch op een débacle uitloopen. 3). Zuid had veel meer dan een minimum en hij accepteert natuurlijk gaarne de Slam-lnvitatie. 4). Oost doubleert niet, le omdat hij de positie van zijn Heer-Boer niet noodeloos wil verraden, en 2e omdat hij allerminst zeker is van zijn Klaver Heer. Toen Ruiten Vrouw werd voorgespeeld, vond Noord het geer natuurlijk dat een kleine troef werd ingelegd. Groot was ech ter zijn verbazing en verontwaardiging toen Zuid de Ruiten Aas onder wierp. Deze sneelde echter een kleine troef uit den Blinde na en op de 9 van Oost werd de 10 gelegd. Ruiten'Heer volgde, en ook deze onderging het lot van de Aas, en werd afgetroefd! Noord ging van niid een eindie wandelen! De laatste troef werd uit den Blinde nagesneeld en de Heer-Boer van Oost vielen als slachtoffer van de Aas- Vrouw van Zuid. Zuid was echter nog niet klaar met snij den. Klaver 2 werd nagespeeld en de 10 uit den Blinde ingelegd ;de slag werd door Oost met den Heer genomen. Oost speelde een Harten na in de overtuiging dat Zuid, die zoo'n liefhebber van snilden bleek te zijn, ook in deze kleur wel wat te snijden zou hebben. Zuid had er echter genoeg van en legde promDt de Aas in waarop Klave ren werden nagespeeld. Aangezien deze kleur geheel vrii werd, werden op de resteerende 2 Klaveren de 2 verliezende Harten uit eigen hand afgeworpen waarna het contract gemaakt was. Bij het naaaan van dit spel zal het een ieder duidellik zijn dat alleen op deze wiize aan het contract voldaan kan worden aangezien de Blinde anders niet over vol doende rentrants beschikt om. de SchODoen van Oost eruit te snijden. Het aftroeven van de Ruiten heeft geen enkel bezwaar aangezien de troeven uit den Blinde toch anders waardeloos zijn waar zij niet ge bruikt kunnen worden voor aftroeven van een der andere kleuren. Toch werd het snel door Zuid voorbeeldig gespeeld door de eeniee methode te volgen die wellicht het contract zou doen winnen. A. J. VERSTEEG. Correspondentie. K. M. J. te Leiden. Inderdaad is Uwe opvatting juist en moe ten de gedoubleerde down-slagen bij el kaar worden ODgeteld. 3 down, niet-vulne- rable gedoubleerd ls dus 100 plus 150 plus 200 punten is 450 punten. Kwetsbaar (vulnerable) is de partij die reeds 1 Manche heeft gewonnen. Eventueel kunnen dus belde partijen tegelijkertijd kwetsbaar zijn n.l. indien zij beiden een manche wonnen. Is partij A kwetsbaar en partij B niet. dan krijgt B indien hij A down krijgt de vulnerable strafDunten. A krijgt echter slechts de niet-vulnerable strafounten indien hij B een spel doet ver liezen. MAATSCHAPPIJ VOOR TOONKUNST. Bij de Brahms-herdenking a.s. Dinsdag avond, waarop door het Nederlandsche Trio te 's-Gravenhage (de heeren Frenkel Swaap en Van Isterdael) twee planotrios en, met den heer Devert als altist, een planokwartet zullen worden uitgevoerd zal een acoustische proef worden genomen. Om de groote zaal beter dan tot dusver te kunnen gebruiken voor muziekuitvoerin gen In het genre kamermuziek zal een klankterugkaatsende wand worden opge steld op liet podium met het doel de di recte geluidsstroom in de zaal te verster ken en den muziekklank te verbeteren. Het Tehuis voor Werkloozen. Door den Chr. Besturenbond is het vroegere kantoorgebouw met magazijn van het „Tegelhuis" in de Wilhelminastraat gehuurd, waarin een huis voor werkloozen zal worden geopend. De bedoeling is in dit gebouw een centrum te vormen van de chr. vakbeweging, waar men o.a. be- stuurs- en ledenvergaderingen zal houden en zoowel jeugdige als oudere werkloozen zich aangenaam zullen kunnen onderhou den. Benevens een leestafel is er gelegen heid tot verschillende spelen, terwijl in het magazijn een turngelegenheid zal worden gemaakt voor de sportvereenigmg „D.O.S." der jeugdige werkloozen. Naar wij vernemen ligt het in de bedoeling het gebouw Donderdag a.s. officieel te openen. Alhier hield de Federatie van de Al- phensche Chr. Jeugdvereeniging in het Nut haar eerste goed geslaagde hij een komst. De zaal was geheel bezet. Na het openingswoord en toespraak van den voorzitter den heer H. A. v. d. Kemp werd het geheel op aangename wijze afgewis seld met muziek van de mandolineclub „Onder Ons", de fluitclub „Excelsior verschillende voordrachten en tableaux. De heer L. H. Kok, die werd benoemd tot diaken der Ned. Herv. Kerk Juliana straat. heeft voor deze benoeming be dankt. In de Ned. Herv. Kerk Julianastraat werd bij de gehouden najaarscollecte ten bate van de diaconie benevens verschil lende nagekomen giften een bedrag van ruim f.600 gecollecteerd. Gevonden voorwerpen: 1 bel.-plaatje, 1 bruin bont, 1 portemonnaie met inhoud, 1 koffer met parfumeriën, 1 zwarte slappe hoed, 1 portemonnaie met belasting plaatje en 1 polshorloge. Inlichtingen po litiebureau Julianastraat. GEMEENTERAAD. De overdrachtsakte weg LeidenNieuwe Wetering. - De verlaging der huren. De Raad dezer gemeente kwam in ver gadering bijeen .De voorzitter bracht den leden dank voor de hulde hem gebracht bij zijn 12'/2 ambtsjubileum, evenals aan QIIP ino-p7Pt.pnf»n Volgde bespreking overdrachtsakte weg Leiden—Nieuwe Wetering. De voorzitter merkte op. dat hij het liefst had gezien, dat eerst de akte van eigendomsoverdracht met de Provincie was gesloten geworden, alvorens met de reconstructie van den weg te beginnen. Hoewel de gemeente hierop herhaaldelijk heeft aangedrongen, heeft de Provincie dit niet noodig geoor deeld. Spr. ging de geschiedenis, betreffen de de overname van den weg Leiden Nieuwe Wetering uitvoerig na en wees er op. dat de gemeente in een vreemde posi tie is gekomen, wat den over te dragen weg betreft. De provincie die den weg op 1 September 1931 heeft overgenomen is kort na dien datum begonnen met de re constructie, zij heeft den weg dusdanig verbeterd, dat deze thans ls ingericht voor snel en zwaar auto-verkeer, terwijl de vier beweegbare bruggen liggende in dit weg- vak ten eenenmale niet bestemd zijn voor dit verkeer. Voorts wenscht de Provincie afsnijdingen te maken, die de gemeente weer terug moet nemen. Deze afsnijdingen staan echter nog niet vast, zoodat B. en W. de verantwoordelijkheid niet op zich kunnen nemen tot afgifte van een ver klaring als door de Provincie wordt ge vraagd. Op een vraag van den heer Verweij ant woordt de voorzitter, dat de gemeente de absolute overtuiging had, dat bij ophef fing van den tol aan het Zijlhek, wegens afkoop van den tol. een uitkeering zou ontvangen van f. 80.000.—. Met daarnaast een vergoeding wegens gemis van het gasgewas en verkoop boomen, alzoo in totaal een bedrag van rond f. 100.000. Ook Gedep. Staten waren aanvankelijk deze meening toegedaan, doch toen bekend werd ,dat de tolheffing onrechtmatig was en het Rijk geen bijdrage wegens afkoop van den tol wilde geven, de Provincie eveneens haar toezegging niet meer ge stand kon doen Teneinde de gemeente nog eenigszins tegemoet te komen kregen wij wegens gemis van de opbrengst van den tol uit de Provinciale kas een bedrag van f. 14.200. Bij de onderhandelingen met de Provincie is door den Hoofdingenieur erop gewezen, dat de beweegbare bruggen niet in den overdracht begrepen zouden worden, doch dat deze bruggen zouden overgenomen worden op grond van de waterstaatswetgeving. De heer Verwey dankte den Voorzitter voor de uitvoerige toelichting en komt thans tot de tweede vraag, n.l.: Wat is de indruk van het Col lege op de handelingen van de Provincie? Heeft de Provincie gebruik gemaakt van handigheidjes. De gedachte, aldus de heer Verweij, wil bij hem echter niet post vat ten, dat de Provincie gebruik heeft ge maakt van handigheidjes. Het belang van de gemeente brengt z. i. dan ook mede, dat zoo spoedig mogelijk de akte wordt geteekend, want het staat volgens spr. vast, dat de Provincie geen verandering zal brengen in haar reeds eerder ingeno men standppunt, dat de beweegbare brug gen niet onder de overdracht zijn begre pen. Spr. is bevreesd, dat wanneer het prae-advies zoo aan Ged. Staten wordt doorgestuurd, deze aangelegenheid op de lange baan zal worden geschoven. Hij acht het dan ook gewenscht met de Provincie een onderhoud aan te vragen, teneinde de gerezen bezwaren te bespreken. Wanneer Ged. Staten den weg overnemen buiten de bruggen, die dan langs anderen weg over genomen zullen moeten worden, dan mag spr. de gemeente feliciteeren. want hoe langer men wacht hoe meer de bruggen aan onderhoud zullen gaan kosten. Voorts merkt hij nog op. moeilijk te kunnen ge- looven dat het Provinciaal Bestuur met de eene gemeente anders handelt dan met deze gemeente De voorzitter wijst nog maals op den eigenaardigen gang van zaken In deze overdrachtskwestie. De Pro vincie heeft tot voor eenigen tijd steeds onderhouden den geheelen weg met uit zondering van den bebouwden kom te Rijpwetering loopende vanaf de brug van dokter Huokes tot aan café Zoetemelk. Eenige maanden geleden werd plotseling het onderhoud van een gedeelte van den weg, loopende vanaf de woning van de HEDEN: Concordia: Zesde Kanarie Tent- ling, 9 uur v.m.10 uur nam. Jeruël: Bidstond te 8 uur nam. Vrije Evang. Gem.: Bidstond te 8' nam. Zondag. Concordia: Zesde Kanarie Tent* ling, 9 uur v.m. tot 5 uur nam. Jeruël: Samenkomsten te 10 uur: en 6'/s uur nam. Luxor-theater: Fllmvertooning i v lO'/i uur voorm. Nutszaal: Spir. Ver. „Harmonia". uur voorm. Stadsevangelisatie (Morschweg 59) menkomst te 8 uur nam. Vrije Evang. Gem.: Samenkoms 10 uur voorm. en 7 uur nam. BIOSCOPEN. Casino-Bioscooo Hooeewoerd. 8 uur: „Het vroolijke Klaverblad." Zondag n.m. 2 uur en 4 uur 30. City-Theater Haarlpmmerstr R uuri „De geheimzinnige Radio-oende." Zaterdac n.m. 2 uur. Zondag nm. en 4 uur 30. Luxor-Theater Stationsweg. 8 uur „Vier van de Bob." Woensdag en Zaterdag n.m. 2 uur. dag n.m. 2 uur en 4 uur 30. T-!o-.„ri-Tv,oa('ftr Brppcfraat. 8 uur „Madchen in Uniform." Woensdag en Zaterdag n.m. 2 uur, dag n m. 2 uur en 4 uur 30. DIVERSEN. Zaterdags Inst. v. Praeventieve Ge kunde- Consultatiebureau voor mix kinderen. Halftwee tot 3 uur n.m ting tegen dfohterle 45 uur nam. Donderdags: Inst. v. Praeventieve neeskunde. Consultatiebureau voor holisten. 7—10 uur nam. De avond-, nacht- en Zondagsdiens apotheken wordt van Maandag 28 No en met Zondag 4 Deo. a.s. waargen door de apotheken P. du Croix, Rapei 99, telef. 807 en J. E. M. ten Dijk, 1 18, telef. 85. De geneeskundige Zondagsdienst te den wordt van Zaterdagavond 8 ui Maandagmorgen 8 uur waargenomen de doctoren Van Bookel, Meyboom. Ho Gréve en Rassers. Te Oegstgeest wordt deze dienst waargenomen door dr. Varekamp, tel Wed. Weenink tot aan de brug bij l Benten aistr.ede een gedeelte te Rijp ring. loopende vanaf de hoogte va Veenderpolder tot aan cafe Zoet gestaakt. De reden werd niet gen terwijl de gemeente hiervan ook mededeeling ontving. Na gevoerde o handelingen heeft de Provincie het ste gedeelte weer voor haar rekenln nemen. Het andere stukje ligt nog 8 verwaarloosd. De heer Strijk ls nog matig tevreden over de wegverbet door de Provincie. De geteerde wegvl vallen over het algemeen zeer lege Nadat verschillende leden zich contractteekening nebben verklaard met alg. st. besloten aan Ged. Stati berichten, dat het contract niet getei kan worden, terwijl verder aan B. e wordt overgelaten de wijze, waarop antwoord zullen dienen. Hierop wordt de wijziging van meentebegrooting na toelichting dooi voorzitter onveranderd vastgesteld. Tot de ingekomen stukken bei™ o.a. een verzoek van G. Zekveld te lemmermeer om verlaging van lano uitstel van betaling en uitvoering diepspitwerk door werkloozen. B. stellen voor de landhuur per 15 De» te betalen te stellen op hetzelfde als de Kamer van Crisispactzakeo landhuur voor den termijn van 1932 heeft vastgesteld, en hem uitsta betaling te verleenen tot 1 Maan Wat het diepspitwerk betreft, deelt zitter mede dat de gemeente In handeling is geiteden met de Ned. a Maatsch. Het object is door den r» opzichter dezer maatschappij in schouw, genomen en het staat er wu voor dat dit werkverschalfingsobjec zal worden goedgekeurd. De huurder i reid een bijdrage voor het diepspu V<Deeheer Clemens vraagt of de wet* zen uit de gemeente Alkemade Voorzitter antwoordt bevestigend.^ van van de Woningbouwvereniging AlkeI 1. - bestuur van de Woningbouwveree om over te gaan tot verlaging huren. De Voorzitter deelt mede. da ucbtu ui van uc yvuiu»buuw in zich tot den Raad heeft gewend.' band met den grooten achterstana momenteel bij de Woningbouwver. De totale achterstand bedraag.on=g f.2700. Reeds in Juni 1932 hebben W. zich tot den Minister gewend, uw zoek de annuïteit te verlagen or drage te verhoogen. De gemeeni echter een afwijzende beschik1"®8; t nieuw hebben B. en W. zich 'nans Minister gewend en voorzitter en ris hebben op 1 November j.n eep. houd met het departement ?^n(je is ervan overtuigd, dat verscniu woners, wegens de groote wer moeilijk de volle huur kunnen doch weet ook, dat er huurders wél kunnen betalen en geen ce betalen. De heer de Koning me' hetgeen hij hier naar voren 4>r het gevoelen is van meerdere het Bestuur der Woningbouw»"^ Genoemd bestuur is ervan over a de zaken zoo niet langer kunne" dat binnen den kortst mogen)*8 afdoende regeling zal moeten Jtp vonden. Op 5 October bedroe?0^ stand reeds ruim f.2100 en eni nadien in zes weken tijd weer dit gestegen. Thans doet zich n°8 voor, dat eenige huurders wei' t> toe aan hun verplichting voioe

Leidsch Dagblad | 1932 | | pagina 6