m Jaar?ane ZATERDAG 3 DECEMBER 1932 No. 22303 STADSNIEUWS. llCIEELE KENNISGEVING Leidsch Crisis-Comité. Het voornaamste Nieuws van heden. EIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN PRIJS DER ADVERTENTIEN: Icm ner regel toot advertentiën uit Lelden en plaatsen V- agentschappen van ons Blad gevestigd zijn Voor alle Krc advertenttën 35 Cts per regel Kleine Advertentiën Jitjltend bij vooruitbetaling Woensdags en Zaterdags 50 Cts fKo maximum aantal woorden van 30 go volgens postrecht Voor eventueele opzending van jten 10 Cts porto te betalen Bewijsnummer 5 Cts. Bureau Noordeindsplein Telefoonnummers voor Directie en Administratie 2500 Redactie 1507. Postchèque- en Girodienst No. 57055 Postbus No. 54. PRIJS DEZER COURANT^ Voor Lelden per 3 maanden t. 2.35; per weelc 1.0.18 Bulten Lelden, waar agenten gevestigd zijn, per week „0.18 Franco per post f. 2.35 portokosten. nimmer bestaat uit VIER Blade* EERSTE BLAD. HINDERWET. Lmeester en Wethouders van Leiden; fen het verzoek van: a. de N.V. Leid- Éeubelindustrie om vergunning tot Stoelden van de fabriek voor het vei - ten van meubelen in het perceel Stsche Jaagpad No. 44, kadastraal t Gemeente Leiden, Sectie M., No. fb P Hagenaar om vergunning tot (lichten van een inrichting voor het |ten van geneeskrachtige kruiden in Terceel Jan van Houtkade No. 29, jtraal bekend Gemeente Leiden, Sec- ijlo 1237; c. C. J. de Goede om ver- li. tot het uitbreiden van de wasch- Tn. in het perceel Heerensingel |t "kadastraal bekend Gemeente Lei- sectie K„ No. 1768; It op de artikelen 6 en 7 der Hm- Ifc kennis aan het publiek, dat ge- fee verzoeken met de bijlagen op de arie dezer gemeente ter visie gelegd lede dat op Zaterdag, den 17den Eber 1932 des voormiddags te half elf Kn het perceel Breestraat 125 (Bureau (Gemeentewerken) gelegenheid zal Y gegeven om bezwaren tegen deze [ken in te brengen, terwijl zij er de Acht op vestigen, dat niet tot beroep Itigd zlin zij, die niet overeenkomstig f der Hinderwet voor het gemeente lij; of een zijner leden zijn versche llen einde hun bezwaren mondeling I lichten. 1511 A. VAN DE SANDE BAKHUYZEN, Burgemeester. VAN STRIJEN, Secretaris. 3 December 1932. POSTGIRO No. 188690. tomen gelden vanaf 1 October tot kt 28 November 1932. I geld: f.7.50; lunchtafel Rotaryclub N. N. f.3.—; D. V. f.10.—; N. V. f. 1.38; Personeel C. en A- Bronnink- rf. 32.45 en f.32.—; Pers. Gem. Hei igs- en Ontsm.dienst le bijdrage PO; Vier Geref. Jcugdvr. f. 4.50; B. B- 11.25.Pers. C. C. Bender's piano- lel f. 10.—; Ir. D. B. f-10.—; R. v. VV. 1; Mevr. V. v. W. f. 100.—; Gem. H. B. 8—; C. R. f.25.—; C. en A. f.250.—. ver beurs 50Vo van de entrees f. 145. eMjksche bijdragen: E. L. S. f. 5.40, f.6.20; f.4.—; f.4.50; f-4.30; f.5—; 24e collecte f. 664.90; 25e collecte 145; 26e collecte f. 617.17; 27e collecte '•74; 28e collecte f* 585.98; 29e collecte 30e collecte f. 572.40. landelijksche bijdragen: Ver. v. Huis den f. 168.40; Mr. J. S. f. 2.50, f.2.50; mandant en bewoners van het Kon- invalidenhuis f. 14.50 en f. 18.50; M. H. jio.— en f. 10.—: Mr. C. v. V. f. 2.50 en B. W. v. d. S. B. f.5— en f.5.—; A- v. d. S. B. f. 30.—; J. Br. f. 2.— IS— natura: 100 pak Havermout „Mus- de hierboven staande verantwoor- I lan het Leidsche Crisis-Comité blijkt, L°e kekeHjksche collecten een beden- achteruitgang vertoonen. te meer Isba om<Aat Be te lenigen nooden L-;l«eds stijgende lijn aanwijzen, r «f Crisis-Comité moet daarom tnn erns"£ beroep doen op de Leid- om toch vooral de wekelijk- t drachtig te steunen, nooden zijn groot en nemen ernstige n aan en dat tegen het naderende «zoen- ij® stad met circa 70000 inwoners jLv*! toch mogelijk zijn wekelijks ?rooter bedrag te innen, dan de Mf„We.ken aangeven. n v van de 70000 inwoners elke eens ÏOOOO een dubbeltje geven, i Wr?eAraS der wekeltjksche collecte Wni» 'en waarmede echter vol- k to]j wordt gezegd dat dan daarmede t2!5fte stc™ 20u zijn bereikt, «n vertrouwt ten volle dat dit suJr krachtige medewerking zij- I J,cBooten niet vereeef=ch zal zijn 8 fpk,. 1? In de volgende week eens .echte St.: Nicolaasverrassing mag HET GOUDEN JUBILEUM DER N.V. C. DE BINK EN ZN. Een interessante tentoonstelling. Ter gelegenheid van 't gouden jubileum der N.V. Electrische Handelsdrukkerij C. de Bink en Zn op 7 December a.s., is in het gebouw der Vennootschap Stille-Rijn 9. een interessante tentoonstelling op typo- graphisch gebied ingericht. Natuurlijk was de beperkte ruimte reden dat niet meer kon worden tentoongesteld. Wat er even wel is, is een bezoek ten volle waard. Zoo wel in natura als in afbeeldingen vindt men er de kleine houten en ijzeren hand persjes. waarop in vroeger tijden 't druk werk werd vervaardigd. Zeer bezienswaar dig is voorts de kleine, doch fraaie verza meling watermerken, waarbij zich de hulp middelen voor de vervaardiging van ge schept oud-Hollandsch papier aansluiten. Een album met foto's van een vroeger elders gehouden tentoonstelling, statistie ken en een uitstekend overzicht van cliché-vervaardiging vullen de tentoonstel ling aan. o COMITé VOOR CHR. WERKLOOZEN. Eerste ontspanningsavond Bovengenoemd comité gaf gisteravond in het gebouw „Prediker", haar eersten ontspanningsavond voor de Chr. werk- looze arbeiders. Toen de voorzitter, de heer J. Slegtenhorst, de vergadering te 8 uur op de gebruikelijke wijze opende was de zaal geheel gevuld met arbeiders en hunne vrouwen. Spreker zette in het kort het doel van het comité uiteen, waar bij hij er op wees, dat de werkloozen reeds gedurende eenige weken overdag bijeen komen in het gebouw „Patrimonium", doch dat thans ook de ontspanningsavon den en de ontwikkelingsmiddagen begin nen. Spreker heette vervolgens welkom de oud-zendelingen A. v. d. Endt en H J. Eggink van de Ned. Zendingsschool te Oegstgeest, die voor dezen avond hun medewerking verleenden. Verder heette spr. welkom zuster Scheels, die enkele liederen zou zingen. Nadat de heer A. v. d. Endt Ps. 118 had gelezen en enkele oogenblikken de beteekenis van dit gelezen woord had uiteengezet, hield spr. een voordracht in verband met het naderende Kerstfeest. Vervolgens zong zuster Scheels eenige liederen, waarna in de pauze koffie en koek aangeboden werd. Daarna sprak de heer H. J Eggink over zijn dertigjarig werk in de Batak-Ianden. Deze lezing werd verduidelijkt door lichtbeelden. Het was voor de bezoekers een leerzame avond. DE ARMENRAAD. Jaarverslag over 1931. Verschenen is het jaarverslag van den Armenraad over 1931. Wij ontleenen daar aan het volgende Aan ondersteuning met geld en levens behoeften werd door de instellingen voor Armenzorg en Weldadigheid in totaal f. 368.500 besteed, dat was f. 74.000 meer dan in 1930. Het leeuwendeel van deze vermeerdering kwam voor rekening van de Gemeentelijke Commissie voor Maat schappelijk Hulubetoon. die haar eind cijfer met f 61.000 verhoogde. Van deze 368.500 gulden kwam ruim 64 pet. voor rekening van de Gem. Commissie voor Maatschappelijk Hulpbetoon, bijna 20 pet, gaven de kerkelijke instellingen, ruim 5 pet. de particuliere instellingen van algemeenen aard, bijna 4 pet. de in stellingen tot hulp aan zieken e.d. en bijna 7 pet. besteedde de Vereeniging voor Schoolkindervoeding en -kieeding. In 1930 waren deze procentcijfers 59.6, 23 9. 5 2, 5.2, en 6.1. Het verslag wijdt woorden van waardee ring aan mej. D. M. J. Coebergh, die het bestuur verliet, en aan de nagedachtenis van den heer K. van Zanen, die als boek houder-onderzoeker van de oprichting van den Armenraad in dienst was en aan zijn werk door den dood ontviel. De Commissie voor den Onderhouds plicht behandelde 61 gevallen tin 1930 44). Dank zij de bemoeienis van de Com missie werd in totaal door onderhouds plichtigen opgebracht ruim f. 9300 (in 1930 ruim f.5700). In het voorjaar verdeelde het Bestuur een gift van f. 200, door een anonymen gever geschonken om in verband met de benarde omstandigheden der armen on middellijk te verdeelen Er werden in Leiden 86 collecten gehou den (in 1930 63). De opbrengst van 73 van die collecten werd aan den Armenraad meegedeeld, zij bedroeg in totaal f. 24.318 (in 1930 werd met 50 collecten f. 15.499 ingezameld). Het verslag bevat voorts onderwerpen, uitvoerige gegevens over de verschillende takken 'van sociale zorg, die in deze ge meente van overheidswege en door kerke lijke en particuliere instellingen wordt uit geoefend. o HANDELSREGISTER KAMER VAN KOOPHANDEL. Wijziging Wed. G. van Duyn, Kanaalstraat 8, Kat wijk aan Zee. Handel in kruidenierswaren. Nieuwe Eigenaresse: Wed. J- van Duyn Parlevliet, Katwijk a. Zee. Nieuwe I machtigde: J. van Duyn, Katwijk a. zee. MAATSCHAPPIJ DER NEDERLANDSCHE LETTERKUNDE. Lezing van dr. M. A. van Andel over „Geneeskundig Volksgeloof." In de gisteravond gehouden maande- lijksche vergadering van de Maatschappij der Nederlandsche Letterkunde heeft dr. M. A. van Andel een voordracht gehouden over: „Geneeskundig Volksgeloof". In de inleiding tot zijn werk: Die Heilung durch den Geist, waarin Stephan Zweig de door drie zoo ongelijksoortige figuren als Anton Mesmer, den profeet van het dierlijk magneisme, Mary BakerEddy, de stichtster van de Christian Science en Sigmund Freud, den ontdekkingsreiziger in het onderbewustzijn, verrichte won deren tracht te begrijpen en te verklaren, geeft hij een geniale schets van den ont wikkelingsgang der geneeskunde, waarin de verklaring van hun succes tevens ligt besloten. Ziekte, voor den primitieve een aan duistere machten te wijten toestand van hulpeloosheid en onbehagen, is naar de moderne natuurwetenschappelijke opvat ting een door natuurlijke oorzaken te weeggebrachte stoornis in den geregelden gang der levensverrichtingen. Die ont- wikKeling van het begrip ziekte heeft de onderlinge verhouding tusschen genees heer en patient volkomen gewijzigd. Het mystieke begrip ziekte, dat den lijder naar hulp en steun deed zoeken bij hem, die de occulte machten, die hem bedreigden, met gelijkwaardige middelen kon bestrij den, is uiteen gevallen In een ontelbaar aantal min of meer scherp te omschrijven ziekten, wier verschijnselen onderworpen zijn aan dezelfde wetten, die voor de ge- heele bezielde en onbezielde natuur gelden. Van de oorspronkelijke taak van den arts, den zieke in zijn strijd tegen de duistere machten van het noodlot bij te staan en met gebed, tooverspreuk en be zweringsformulier of de wondere krachten, in kruiden en steenen besloten, te helpen, wordt zakelijker en onpersoonlijker, roe ping wordt beroep, magie systeem, en ge neeskunde natuurwetenschap. Tusschen den arts en zijn patiënt schuift zich ae techniek in; in groote ziekenhuizen, waar onderzoek en behandeling over een staf vaft specialisten is verdeeld, is het per soonlijk contact tusschen beiden vrijwel opgeheven, en voelt de zieke zich het ob ject van een zakelijk bedrijf, dat op vol komen lijdzaamheid is ingesteld, en met persoonlijke gevoelens geen rekening houdt. in instinctief verzet tegen deze zakelijke opvattingen zoekt menigeen hulp bij me thoden. waar die behoefte tot persoonlijke medewerking, die neiging tot weerstand en verzet, beter bevredigd worden, en die zich meer naar de eischen van het gevoel en de verbeelding, dan naai' die van het nuchter verstand richten. De meer ontwikkelde vindt voor die be hoeften bevrediging bij tal van occulte geestesstroomingen, die haar volgelingen tot overgave en extase weten op te voeren, de eenvoudige van geest voelt zich meer aangetrokken tot de geheimzinnige methoden eener primitieve magie, die weerklank vinden in de in zijn onderbe wustzijn levende neigingen. Een groot deel van de denkbeelden, die de volksgeneeskunst beheerschen. hooren thuis in een wereldbeschouwing, die voor de moderne cultuur heeft afgedaan, maar in het volksgeloof hun wetenschappelijken dood hebben overleefd. Hoe interessant het historisch onder zoek. dat den samenhang van 't moderne volksgeloof met denkbeelden uit de vroegste oudheid, of met die van primi tieve volkeren kan aantoonen, ook moge zijn, een goed begrip van zijn beteexenis j is niet te bereiken, wanneer men geen j rekening houdt met psychologische fac toren. In de ontwikkeling van het ziektebegrip j zijn drie studiën te onderscheiden: van het dynamisme, het animisme en het rationalisme, die vrijwel parallel loopen met de algemeene voorstellingen, waar mee de mensch de verschijnselen der natuur trachtte te verklaren. In het geneeskundig volksgeloof hebben de twee eerste vormen van denken, door de wetenschappelijke geneeskunde ver laten, stand gehouden, waardoor een on middellijke vergelijking met de genees kunst der natuurvolkeren en die der praehistorie mogelijk is. De volksgeneeskunst is echter geen ver steende fossiel uit den voortijd, zij neemt voortdurend bestanddeelen op, stoot an dere uit, en kan zich aan de wisselende omstandigheden van haar omgeving aan passen. In dit grillige en onbestendige uiterlijk is echter een blijvende kern be sloten, die door geen ongunst van tijd of omstandigheden wordt aangetast. Dit weerstandsvermogen berust op neigingen en gevoelens, die dieper verankerd zijn dan de bovenbouw van het ordenend ver stand. Tot de dynamische gedachtensfeer be hoort de voorstelling, dat een innig en onverbrekelijk verband blijft bestaan tus schen alles wat eens bijeen heeft be hoord, een verband zoo sterk, dat al wat met het afgescheiden deel gebeurt, op 't andere deel der oorspronkelijke eenheid terugwerkt. Tot deze categorie moeten wij de me thoden der witte en zwarte magie rekenen, waardoor 't mogelijk is door middel van deelen van 't lichaam als haren en nagels, lichaamsafscheidingen, kleeren en ge bruiksvoorwerpen, het lot van hun voor- maligen bezitter te beïnvloeden, Dit sympathisch verband tusschen het individu en zijn omgeving, waardoor het begrip persoonHIkheid In ijlen en vagen vorm uitvloeit, bereikt zijn uiterste con sequentie in de identificatie van den per- DE STATIONSCHEF, DE HEER VAN GIJN GAAT HEEN. Met ingang van 1 Januari a.s. De heer S. van Gijn. De stationschef, de heer S. van Gijn, heeft in verband met het bereiken van den pensioengerechtigden leeftijd eervol ontslag aangevraagd. In den betrekkelijk korten tijd, dat de heer van Gijn deze functie hier ter stede heeft vervuld, heeft hij zich doen kennen als een zeer humaan chef en als iemand, die goed met het publiek wist om te gaan. Dat zijn persoon en zijn werk zoowel van hoogerhand als door het personeel worden gewaardeerd, is duidelijk gebleken bij de viering van zijn veertig-jarig jubi leum in dienst der Ned. Spoorwegen. Wy gunnen den heer van Gijn de wel verdiend^ rust van harte, al zullen velen met ons zijn heengaan betreuren. soon met zijn portret of zijn naam, en gaat ongemerkt in een symbolischen vorm over. Een duidelijk voorbeeld leveren de z.g. wraakpoppen, poppetjes van was, die aan allerlei mishandelingen worden onderwor pen, om een onbereikbaren vijand op ge lijke wijze te benadeelen. Bij de sympathi sche betoovering worden in de was een lapje van de kleeding, haren of nagels van het slachtoffer ingesloten, bij de symbolische is de mishandeling van het beeld, dat met hem wordt geïdentificeerd, voldoende het doel te bereiken. Geeft de zwarte magie de verklaring voor het ontstaan van ziekten, in de the rapie speelt de witte magie de hoofdrol. De wapenzalf, uit fantastische bestand deelen samengesteld, die op het voorwerp werd gesmeerd, waarmee de wond werd toegebracht, en het op het oogenblik nog gebruikte poeder van sympathie, dat, in- plaats van op de wond, op het met bloed of etter bevlekte verband wordt bestrooid, zijn klassieke voorbeelden van deze me thode. De behandeling van snij-en steekwon den, waarbij het mes in zoete olie wordt gelegd of de spijker in een stuk spek ge stoken. verschilt niet wezenlijk van de in drukwekkende maatregelen uit vroeger eeuwen. Van de overtuiging, dat de eigenschap pen en krachten van het individu vandaar uitstralen en verbonden blijven aan elk onderdeel, dat daarvan is losgemaakt, maakt de volksgeneeskunst een dankbaar gebruik. De heilzame krachten, die zich in mensch, dier en plant door schoonheid, moed, gezondheid en kracht, maar ook door een zonderling uiterlijk, misvormin gen of eigenaardige kenteekenen of lotge vallen openbaren, kunnen in materieeïen vorm worden overgebracht en den hulp behoevende ten goede komen. Handoplegging, zegenspreuk, lichamelijk contact, maar ook het gebruik van bloed, speeksel e. a. lichaamsafscheidingen als geneesmiddel, en de toepassing van aller lei, dierlijke, plantaardige en minerale stoffen, die door hun merkwaardig uiter lijk, hun zeldzaamheid of vreemde af komst de aandacht trekken, berusten op die overtuiging. De meening, dat ziekte en ongeval te wijten zijn aan daemonische machten, die met materieele middelen of door occulte invloeden hun slachtoffer treffen, of in het lichaam binnendringen, behoort tot de animistische gedachtenwereld. De per sonificatie van ziekten blijkt uit allerlei bezweringsformulieren en volksverhalen, die op epidemieën en groote sterfte be trekking hebben. In de voorstelling, dat wormen of an dere dieren die in het lichaam zijn bin nengedrongen. als oorzaak der ziektever schijnselen zijn te beschouwen, is het dae- monisch karakter dier indringers dikwijls zeer duidelijk. De talrijke methoden om ziekten op an deren over te dragen, weg te weroen te begraven, te verbranden of od andere wijze te vernietigen waarbii symbool en werkelijkheid in elkaar vervloeien, wijzen op eenzelfde overtuieing. De gedachtenwereld waarmee de volks geneeskunst ons doet kennismaken heeft een duidelijk archaïsch karakter. Zij be hoort tot een sfeer van eeesteliik leven, waarin droom en werkehikheld eeest en stof. wensch en daad eenzelfde waarde hebben. Slechts in sprookjes en sagen BINNENLAND. De plannen voor den rijksstraatweg Am sterdamDen Haag en de wegen rondom Leiden- (Binnenland, 3e Blad). De A. T. O. heeft vergunning voor een autobusdienst over den afsluitdijk voor wat Noord-Holland betreft. (Binnenland, 3e Blad). Mr. J. P. de Meyere benoemd tot secre taris-generaal van het departement van Justitie. (Binnenland. 3e Blad). De saneering van het bakkersbedrijf; het trustcontract aan de regeering voorgelegd. (Land- en Tuinbouw 2e Blad). De aanslag op een jachtopziener te Was senaar. (Gemengd. 4e Blad). Ons parlementair overzicht. (4e Blad). BUITENLAND. Het kabinet-Von Schleicher in wording. (Buitenl. en Tel., le Blad)- Ook de Fransche antwoord-nota aan Washington thans gepubliceerd. (Buitenl-, le Blad). Pessimisme inzake de Ontwapeningscon ferentie. (Buitenl. en Tel., le Blad). vinden wij uitingen van een mentaliteit, die daarmee kan worden vergeleken. Zon der te willen afdingen op de beteekenis van het onderzoek naar den historischen oorsprong van volksgebruik en volksgeloof, aldus besloot spr. meen ik. dat voor de aangestipte uitingen eener mentalité pri mitive in onze onmiddellijke omgeving ruime belangstelling uit wijden kring mag worden gevraagd. EERSTE LEIDSCHE VEREENIGING VAN KANARIELIEFHEBBERS EN VOGEL BESCHERMERS „DE ZANGER." Zesde tentoonstelling. Bovengenoemde vereeniging houdt van daag en morgen in een der bovenzalen van „Concordia" haar zesde tentoonstelling, waaraan verbonden een zangwedstrijd. In totaal werden door de leden ongeveer 130 vogels ingezonden benevens een volière exotische vogels, ter opluistering van den heer R. Kareis in de Morschstraat. De keuring der zang- en kleurvogels werd verricht door de heeren Gerrits uit Den Haag en Schoep uit Tilburg. Der traditie getrouw is aan deze ten toonstelling, welke hedenavond tot 10 uur en morgen van 95 uur geopend is, een verloting om fraaie kunstvoorwerpen ver bonden, waarvan de opbrengst ten goede komt aan de vogelbescherming. O.m. is hieruit een drietal voederkasten aange kocht, welke in de Leidsche plantsoenen zullen worden opgesteld en thans ook een plaatsje vinden op de tentoonstelling- De keurmeester kenden de prijzen als volgt toe; Klasse A (4 vogels eigen teelt 1932): 1. Van Drumpt 281 pnt.; 2 Van Hees 265 p.; 3. Wansink 252 p.; 4 Van der Meyde 231 p. Klasse B (2 vogels eigen teelt 1932); 1. Van Drumpt 168 p.; 2. Wolring 153 p.; 3. Groenendijk 150 p.; 4. Van Hees 147 p.; 5. Van der Meyde 147 p-; 6. Van Hees 144 p. Klasse C (1 vogel eigen teelt 1932): 1. Wolring 75 p.; 2. v. Drumpt 72 p.; 3. Wol- ring 72 p.; 4. Van Drumpt 69 p.; 5. Van Drumpt 66 p.; 6. Wolring 66 p.; 7. Van Hees 66 p. Klasse D (overjarige vogels eigen teelt): 1 Van Drumpt 78 p.; 2- Idem 75 p.; 3. Id. 72 d.; 4. Idem 72 p. Klasse E (open klasse): 1. Van Drumpt 75 d.; 2. Zitman 72 p.; 3. Zitman 69 p. Klasse G (vier poppen eigen teelt 1932): 1. Schouten. Klasse H (kleurvogels): 1. Duitsch wit- bont 94 p. (eig. Wansink); 1. Duitsch wit 97 p. (eig. Schouten). Meester-zanger: 1 Van Drumpt; 2. De zelfde. De prijzen bestonden uit bekers, medail les en kunstvoorwerpen. ACADEMISCHE EXAMENS. Geslaagd voor het candidaats-examen klass. letteren de heer J. C. Westerbrink, (Alphen a. d. Rijn); doctoraal examen Nederl. letteren mevr. M. S J. Cox-An- drau (Zeist)doctoraal examen wis - en natuurkunde (hoofdvak natuurkunde) de heer J. A. van Lammeren (Voorschoten); candidaatsexamen rechtsgeleerdheid de heer F. W. van den Broek d'Obreman te Den Haag: doctoraal examen rechtsge leerdheid de heeren H W. J. Bosch (Den Haagi en W. H. A. Mazel (Den Haag). De heer G. W. Locher die gisteren pro moveerde tot doctor in de 'etteren en wijsbegeerte verkreeg den graad cum laude.

Leidsch Dagblad | 1932 | | pagina 1