KATWIJKERS HEDEN HEROPENING LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Zaterdag 26 November UIT DE OMSTREKEN. ADVERTEERT IN HET LEIDSCH DAGBLAD W. VAN BEELEN Cz AGENDA. Tapijten, Gordijnen, Bedden, Meubelen enz. J. BAALBERGEN, VOORSTRAAT 43, KATWIJK AAN ZEE Q. M. SEUGLING Crematie en Auto-Transpoi AUTOBUS-CONCESSIES. Een commissie uit Ged. Staten van Zuid- Holland heeft gistermiddag behandeld een verzoek van de N.V. Nederlandsche Brock- waybus-Maatschappij te Amsterdam om verlenging der voor zooveel Zuid-Holland betreft, vergunning tot het in werking brengen van een autobusdienst van Haar lem naar Leiden en omgekeerd, ten name van de N.V. Haarlemsche Brockway-maat- schappij te Heemstede. De N. Z. H. T M. had tegen dit verzoek bezwaren ingediend, in verband met haar plannen ten aanzien van een tramverbin ding. De voorzitter der commissie vroeg of de N. Z. H. T. M. nu bezwaar zou hebben te gen een concessie van 3 maanden. De directeur dier maatschappij ant woordde bevestigend. De directeur der Brockway-Maatschappij zeide, dat de maatschappij een dusdanige concessie niet zou aanvaarden. De beslis sing van Ged. Staten volgt later. Verder werd behandeld een verzoek van Jac. Heemskerk te Vogelenzang om het in werking brengen van een autobusdienst van Noordwijk aan Zee (tramstation) over Noordwijkerhoek en Voorhout naar Sas- senhetm en omgekeerd. De directeur der N. Z- H. T. M. had geen bezwaren maar vroeg een lokaal vervoer- verbod tusschen Noordwijk aan Zee en Noord wijk-Blnnen. Ged. Staten zullen later beslissen. Ten slotte behandelde de commissie nog een verzoek van A. G. Boonekamp te Stompwijk om vergunning tot het in wer king brengen van een autobusdienst van Den Haag (Oranjeplein) rechtstreeks zon der stoppen naar Noordwijk (St. Marlage- eticht) en omgekeerd alleen op Zondag middag. De heer Boonekamp lichtte mondeling foe, dat zijn bedoeling nader is. over den Deyl te rijden. De heer Kraak Steemann. secretaris van den Bond van autobusondernemers, merkte op. dat de aanvraag is ingediend betref fende een dienst over Voorburg en Voor schoten. Deze dienst zou volmaakt over bodig zijn. De mondeling gewijzigde aan vraag kan niet ingewilligd worden omdat dit verzoek niet schrlfteliik is ingediend. De heer Riemvis drong namens een aan tal bezoekers aan op inwilliging van het verzoek. Ook in deze zaak volgt later de beslissing. AALSMEER. Jaavergadering „Aalsmeer-Oost". De ijsclub „Aalsmeer-Oost" heeft haar jaarvergadering gehouden in het café van den heer J. de Groot te Oosteinde, onder leiding van den heer M. Alderden Czn. Uit de rekening en verantwoordingvan den penningmeester, den heer D. B. Been, bleek, dat de ontvangsten hadden bedra gen f. 602.19. de uitgaven f. 198.12Vi batig saldo f404 06Vi. In de plaats van de aftre dende bestuursleden de heeren S. Hazen berg en A. v- d. Meer die wegens drukke werkzaamheden hadden bedankt, werden gekozen de heeren G. Hazenberg en D. gongkind Gzn. De werkloosheid. Bij Arbeidsbemiddeling alhier stonden deze week 168 werkzoekenden ingeschre ven. waarvan 59 bloemisten en 38 landar beiders. Het aantal werkloozen breidt zich hier de laatste weken steeds uit. Bij de gehouden aanbesteding voor den bouw eener rozenkas. groot 1000 M2., met schuur, voor rekening van de heeren G Verbeek en Co., werd het laagst inge schreven door J. Bosman te Aalsmeer-Oost voor f. 1590. HAARLEMMERMEER. Per auto op diefstal uit. Nu de donkere winteravonden weer komen cn in deze uitgestrekte gemeente weder personen rondloopen of per auto rondrijden, die niet veel goeds in hun schild voeren en reeds op verschillende plaatsen hun slag hebben geslagen, wordt den ingezetenen ernstig aangeraden de deuren en ramen van hun woningen en schuren 's avonds goed af te sluiten en rijwielen, vaten benzine en verder alles wat niet grond- en spijkervast staat of ligt zoo goed mogelijk in veiligheid te brengen. In het vermoeden dat er dieven zijn, die den Haarlemmermcerpolder met een auto doorkruisen, werd men in den laatsten tijd wel meer on meer gesterkt. Thans werd alhier langs den Kruisweg door een twee tal wielrijders tegen den nacht een lang zaam rijdende auto (klein model) gezien waarachter een man liep, die telkens met een elcctrische zaklantaarn de hulzen be lichtte. Toen deze persoon, die vermoedelijk te verin was verdwenen. De bietencampagne. Met hel rooien en vervoeren der bicten werden in de laatste dagen zulke goede vorderingen gemaakt, dat in den Haarlem mermcerpolder dit u'erk nagenoeg zijn lieslag heeft gekregen. Ook aan de suiker fabriek te Halfweg heeft men de laatste v eken niet over den aanvoer van bieten te klagen gehad, zoodat de fabriek ge regeld kon draaien en vermoedelijk nog twee werking in werking zal bliiven. Het percentage suikergehalte varieert tus- 14 en 16 en is over 't algemeen iets lager don voorgaande jarer.. Auto-ongeluk. De bestuurder van een personen-auto, de lieer G. int den Haag, wilde gisteravond, terwijl hij in Haarlemmermeer op den Hoofdweg reed, met een flinke vaart een der bruggen oprijden. Hij nam echter zijn draai te kort, met hel gevolg, dat de auto in botsing kwam met de leuning, welke gelukkig intact bleef. Door den schok brak de voorruit en werd de heer G. door de glasscherven in het gelaat en aan de handen verwond. Na verbonden te zijn. kon hij met het nog berijdbare motorrijtuig zijn reis vervolgen. Noodlottige val. Aan den Ringdijk nabij Bennebroek had het 5-jarig zoontje van de wed. B. het ongeluk in het land van een hoop pulp te vallen en een been te breken. De ont boden geneesheer achtte overbrenging naar een ziekenhuis noodzakelijk. Ergerlijke baldadigheid! Ter afscheiding van den geasphalteerden Kruisweg werd langs de boomenrij van Hoofddorp tn de richting Heemstede een afrastingen gemaakt van stevige palen met draadvoorziening. Men is thans tot de onaangename ontdekking gekomen dat op tal van plaatsen de draden met een knijp- - - jeliike tang waren doorgeknipt. Een dergelijke baldadige vernieling gaat toch wel wat al te ver. Vermoed wordt, dat dit kwaad niet door kinderen, maar door 's avonds laat of 's nachts door grooteren is be dreven. Bs. N. Willemse, Geref. predikant te Hoofddorp, die het beroep naar Charlois heeft aangenomen, zal aldaar op Donder dag 22 December, na den vorigen dag door ds. D. Hoogenblrk Jzn. te zijn bevestigd, zijn intrede doen- HILLEGOM. Protestantsch Nederland. Door ds. H. H. E. Gravemeijer zal voor de afdeeling van Protestantsch Nederland een spreekbeurt vervult worden op Woens dagavond a.s. in de Ned. Herv. Kerk. Coöp. Vr. „Ons Belang". Door den ledenraad der Coöp. Vereeniging „Onderling Belang" is het jaarverslag goed gekeurd. Besloten is den heer D. van Velzen, voorzitter, bij zijn vertrek uit de gemeente een herinnering aan te bieden. Teraardebestelling F. A. J. Heemskerk. Gistermiddag had de teraardebestelling plaats van hei stoffelijk overschot van den lieer F. A. J. Heemskerk, oud-gemeente opzichter en oud-raadslid. Op de Algemeene Begraafplaats waren aanwezig, nevens de familie, de beide wethouders, de heeren Klaver en Venneer, de oud-gemeente secre taris, de heer A. M. van der Jagt, de heeren P. Engel Pzn. en van der Starre, allen oud-Hillegommers en twee personeel leden van O. .W Bij de geopende groeve is gesproken door ds. L. W. van Wijngaarden namens de afdeeling van den Nederl. Protestanten- Bond, waarvan vele bestuursleden aan wezig waren en de overledene een der ;zig oprichters is geweest. Burgerlijke Stand. Geboren: Maria Alida, d. van J. C. Busé en A. J. Tijssen: Maria Helena, d. van N. M. W. van Hartingsveld en P. I. K. Jongejan: Antonius, z. van E. Verhoeven en C. M. C. van Beelen; Johanna Theresia, d. van E. Th. Le Feber en G. H. Weijers: Dorothea Anna, d. van C. H. Weijers en P. D. Herben: Johannes Ferdinandus, z. van H. F. J. Bouckaert en C. G. Hoog kamer. Getrouwd: P. Laan en J. van Beek: j J. Dekkers en M. J. Laarman: P. de Berg J cn Tr. van der Wolf. Overleden: F. A. J. Heemskerk, m., 76 j. De werkloosheid. In de afgeloopen week is het aantal werkloozen gestegen van 368 tot 404. Oud-leerlingenavond Juliznaschool. In de Julianaschool is met liet schooi en het personeel een oud-leerlingenavond gehouden. Er is (besproken door liet hoofd der school en door den voorzitter der schoolvereeniging. Voordrachten een sa menspraak en een bijdrage wisselden el kaar af. Lichtbeelden van Parijs zijn toe gelicht door een der onderwijzers. De avond is goed geslaagd. Feestavond van den Landstorm. Gisteren is in de groote zaal van Flora een samenkomst gehouden van den Bij- zonderen Vrijwllligen landstorm. De op komst was zeer groot. Op verzoek van burgemeester Pont werd aangevangen met het „Wilhelmus", dat staande gezongen werd. waarna hij de vele hooge militaire autoriteiten en de aanwezigen welkom heette. De heer L. G. Royaard, voorzitter van i de Gewestelijke Landstormcommissie Z.- I Holland West installeerde de plaatselijke Landstormcommissie met een rede over het doel van den B.V.L. Intusschen ver leende de Chr. Zangvereeniging ,,Asaf" medewerking door eenige liederen te zin gen onder leiding van den heer C. J. de Koning JCzn. Burgemeester Pont, voor zitter van de plaatselijke Landstormcom missie antwoordde op deze tnstailatie-rede. Toen sprak majoor J. Brouwer, aalmoe zenier over Godsdienst, Gezin en Gezag. Alle toespraken werden met luid applaus ontvangen. Na de pauze is weer gezongen en ge sproken door res.-majoor J. P. Boots, commandant van het Landstormcorps en c'oor res.-eerste-luit. D. J. Karres, secre taris der commissie Zuid-Holland West. Dan is er gesproken door kapelaan van Ben ten. ds. Mulder en wethouder Ver meer. Ook hierop volgde telkens applaus. Toen de voorzitter, burgemeester Pont, de bijeenkomst met een woord van dank sloot, is er om debat gevraagd, hetgeen met een weigering en zang van nationale lieïeren is beantwoord. Ordelijk ging de vergadering uiteen. Een postjubileum. Op 1 December zal de heer J. Heems kerk 25 jaar in dienst zijn bij de posterijen. Hij was 20 jaar besteller en de laatste vijf jaar kantoorknecht. Bijna 14 jaar is hij verder voorzitter van den R.K. Bond van P.T.T.-personeel, afdeeling Hillegom en omstreken. Gevonden voorwerpen. Aanwezig en te bevragen aan het bureau van politie, pakje inh. een konijnenvel, wollen muts (beige), grijzen handschoen. KATWTTK. Burgerlijke Stand. Geboren: Cornelia Clasina Agatha, d. van G. J. Burggraaff en G. Parlevliet: Nicolaan, z. van J. Zwanenburg en A. van Beelen; Jacob, z. van M. Schaap en W. van Rijnj Cornelis, z. van C. Kraaijenoord cn K. Messemaker; Klazina, d. van D. Snijer en T. v. Beelen; Klazina, d. van C. Hoek en A. Hoek: Arie, z. van C. v. Duijvenbodo en .C Ouwehand: Floris, z. van C. Kuijt en P. Brouwer; Krijn, z. van J. v. Duijn en L. Schaap. Overleden: Pietje Arendje Vlieland, 3 dagen, d. van G. Vlieland en D. Haasnoot; Picter Meerburg, 72 jaar, wed van H. G. v. Everdingen. Getrouwd: ,J v. Egmond en A. Verdoes. Ondertrouwd: Gerrit Pronk en Cornelia Vlieland; Cornelis v. d. Plas en Jacoba Schaap. HET BUD T00R KATWIJK EH 0MSTREKEH GEEFT OW ADVERTENTIËN EN ABONNEMENTEN OP AAN DEN AGENT DIE ALLE INLICHTINGEN VERSTREKT KATWIJK AAN DEN RITN. Ledenvergadering der A.R. Kiesverceniging. De A. R. Kiesvereeniging ..Nederland en Oranje kwam in ledenvergadering bijeen. De voorzitter, de heer G. v. d. Perk, opende en liet zingen Ps. 9S 3, waarna hij in gebed voorging. Gelezen werd Pred. 9. Naar aanleiding van het gelezene sprak de voorzitter een opwekkend opningswoord. De secretaris, de heer Joh. v. d. Gugten, las de notulen der vorige vergadering, welke werden goedgekeurd. O a. werd de agenda van de vergadering der Kamerkieskring ..Leiden" besproken, die 1 December a.s. te Gouda gehouden zal worden.. Uit de voorgestelde drietallen wer den de candidaten voor het bestuur van den Kamerkieskring gekozen. Tot stemhebbend afgevaardigde naar ge noemde vergadering te Gouda werd ge kozen de heer J. v. d. Perk. Tot secundus de heer A. Wassenaar. Vervolgens verkreeg de heer Joh.. Kor- pelshoek Czn. het woord voor zijn onder werp: „Ons Verkiezingsman fest". Op dui delijke wijze werd ieder artikel van het manifest uiteengezet en nader toegelicht. Hierop volgde een bespreking, waarbij ver schillende punten nader onder de oogen werden gezien. In het algemeen kon de vergadering zich met het manifest vereenigen. De voorzitter dankte den inleider en hen die aan de bespreking deel hadden genomen. Nadat de heer Job. Korpelshoek in dank gebed was voorgegaan, sloot de voorzitter ae vergadering. iSLii 1926 en eindigde met deze woorden: „Voor veertig jaren met 300 leerlingen begonnen, telt de school er nu nog ongeveer 300. De vrees, door sommigen bij de stichtings plannen uitgesproken, dat ze geen levens vatbaarheid zou hebben, is dus wel be schaamd geworden. Deze lezing werd onder groote stilte aangehoord. Na de pauze verkreeg een der onderwij zeressen mej. A. N. de Voogd, het woord over het onderwerp: „Gevaren verbonden aan de opvoeding in het huisgezin". In een keurige rede schetste spr. de ge varen op den weg en in de school, waarna zij tot haar eigenlijke onderwerp over ging en over de gevaren in het gezin van de zijde der ouders sprak, die hun kinderen óf te veel óf te weinig liefde geven, en van de zijde van de samenleving met broers en zusters. Spr.. die haar gehoor uitstekend wist te boeien, eindigde met de voorlezing van Gezang 207 vers 1 en 3. De vergadering werd na het zingen van Gezang 43 1 door het hoofd der school gesloten. Wij verwijzen hierbij naar de In dit nummer voorkomende advertentie betref fende de heropening op heden van het magazijn van J. Baalbergen, Voorstraat 43, alhier. Door de fa. M. v. d. Plas alhier is op gedragen aan de fa. C. de Konink en F. v. Leuwen te Leiden het betonwerk ten be hoeve voor den bouw van de Ned. Herv. School 7de leerjaar te dezer plaatse. Aan den heer L. Knip alhier is een diploma carrosserieteekenen. uitgereikt door de heeren J. B. v. d. Pavert en J. Kalis, resp. rijksnijverheids-assistent en carrosserieteekenieeraar te Haarlem. Op het politiebureau is te bevragen een 2-persoons Vliegende Hollander. KATWIJK AAN ZEE. Een levensmiddelenpakket voor Kerstmis. Door de Coöperatieve verbruiksvereenl- ging „Helpt Elkander" alhier wordt in samenwerking met de Handelskamer te Rotterdam (Haka) aan de werklooze leden met Kerstmis een levensmiddelenpakket, ter waarde van ongeveer f. 2.50 gratis uit gereikt. De opgaven daarvoor moeten vóór of op 29 November gedaan worden op het kan toor in de Voorstraat alhier, met over legging van de werkloozenkaart en het statutenboekje. Bezoek aan het nieuwe Raadhuis. Gisteravond om 6 uur hebben de twee j hoogste klassen van de Ambachtsteeken- school onder leiding van den directeur der school, den heer W. Verloop, en de leeraren Bogaarts en van Mastenbroek een bezoek gebracht aan het Nieuwe Raadhuis. Dit bezoek had hoofdzakelijk ten doel om met de leerlingen de verschillende belangrijke constructies van het gebouw, uit bouwkun dig oogpunt beschouwd, te bezichtigen. Ook werd de aandacht gevestigd op de verschillende soorten materiaal, dat voor den bouw gebezigd is. Ouderavond Eerste Hervormde School. De rij van ouderavonden der Hervormde Scholen werd geopend met die van school I, aan de Voorstraat, hoofd de heer C. van der Rhee, welke in „Casa Cara" alhier werd gehouden en zeer druk bezocht werd. Ds. Rutgers, die de leiding had. liet zingen Ps. 68 10 en ging voor in gebed. Daarna las hij Ps 115 en sprak het openingswoord. Nu lazen twee meisjes uit de hoogste klas elk een stukje poëzie en zongen al de leerlingen dier klas, onder leiding van het hoofd der school, 'n viertal liederen, welke zang bijzonder in den smaak viel. De heer Van der Rhee hield daarna een inleiding, waarin hij herinnerde aan het veertig jarig bestaan der school op 1 Sept. j.L Spr. vertelde, dat in 1890 de Herv. predikant, ds. Van Elder, 't initiatief nam tot de stichting der school, welke dan ook op 31 Augustus 1892 werd geopend. Het eerste hoofd der school was de heer G. van der Waa. destijds te Dedemsvaart. Op 1 Jan. 3908 werd de heer Van der Waa, die door een doodelijk ongeval was getroffen, op gevolgd door den heer W. v. d. Akker uit Oldebroek, die op zijn beurt wegens be noeming aan een nieuwe school in deze gemeente, werd opgevolgd door 't tegen woordige hoofd der school. Spr. herinnerde verder aan de restauratie der school in LISSE. Sluiting bazar „Looft den Heer". Na drie dagen van enorme belangstel ling van alle zijden, behoort de bazar van ..Looft den Heer" weer tot het verleden. Op den sluitingsavond werden de nog overgebleven artikelen door notaris van Pelt bij opbod verkocht; onder hilariteit der aanwezigen werd ook een levend var ken ten verkoop aangeboden! Ld*er werd dit dier in de schiettent verschoten. Tevens volgde bekendmaking van den uitslag van het raden der verschillende artikelen Nadat alle werkzaamheden ten srtik6lGn Nadat alle werkzaamheden ten einde waren, sprak de voorzitter een woord van vriendelijken dank tot notaris A. van Pelt. voor zijn welwillende medewerking en tot allen die, in welken vorm dan ook, tot het welslagen van dezen bazar heb ben medegewerkt. Bij monde van den heer Geerdes werd den voorzitter, den heer Ti'oboel voor zijn vele bemoeiingen een prachtige antieke tafel aangeboden en had de secretaris, de heer G. v. Waveren, een mooie palm in ontvangst te nemen, waarvoor harte lijk dank werd gebracht. Hierna volgde de officieele sluiting van de bazar bleef men nog eenigen tijd ge zellig bijeen en vermaakte men zich met een partij sjoelen. Het Crisis-Comité. Door het Nationaal Crisis-icomité, afd. Lisse. zijn dezer dagen bonnen verstrekt ter verkrijging van goederen in natura bij de plaatselijke winkeliers, tot een be drag van f. 2350.-, waaronder f. 978.- voor dekens. Het aantal werkloozen in deze ge meente bedraagt thans 229. NOORDWITKERHOUT DE WINKELWEEK GEOPEND. Bijeenkomst van 't Comité. Gisteravond werd de Ncoröwijkerhoutsche winkelweek officieel geopend. 52 winkeliers deden hun best om hun etalage's zoo aan trekkelijk mogelijk te maken. Ieder kan thans tot de overtuiging komen, dat het eigen dorp op elk gebied iets te koop biedt. De R.K. Muziekver. „Jeanna d'Arc" hield een optocht door 't dorp, welke er de feestvreugde in bracht. In cafe „De Zwaan" kwam het winkel week-comité met genoodigden bijeen. Door twee commissie-ieden werd, onder het spelen van het „Wilhelmus", burgemeester Van Iersel binnengeleid. Onder de genoo digden merkten wij op, behalve velerlei corporaties en beztuursafdeelingen de beide wethouders en de geestelijken met den vertegenwoordiger der Twentsche Bank, die zich welwillend belast heeft met het toezicht der te houden verloting, welke verbonden is aan deze winkelweek. De voorzitter van het comité, de heer N. de Klerk opende de bijeenkomst en zette het doel en het nut dezer winkelweek uit een. De burgemeester hield hierna een rede en verklaarde gaarne alles te doen wat in zijn vermogen is om het plaatselijk belang te bevorderen. Verschillende sprekers voerden nog het woord. De eerewijn werd aangeboden, waarna de muziek, gevolgd door een aan tal auto's met comité-leden en genoodig den door het geheele dorp, langs Kerkweg, tot aan het station trok. Alle winkels zijn keurig versierd en overal heerscht een feeststemming, die, in dezen bedrukten tijd weldadig aandoet! Hedenavond is het weer volop feest; de Christel, muziekver. „Harpe Davids" zal dan haar medewerking verleenen. HEDEN: Jeruël Groenesteeg 16: Bidstoy nam. Volkshuis: Tentoonstelling Kina* 7'/:9'/j uur nam. Vrije Evang. Gem.: Middelstee j stond 8'/s uur nam. Zondag. Jeruël, Groenesteeg 16: Samen] 10 uur v.m. en 6'/i uur nam. Stadsevangeliesatie (Morschweg sjJ menkomst te 8 uur nam. Stadszaal: Telepathische seance) 81/4 uur nam. Volkshuis: Tentoonstelling Kindei 71/:9Vs uur nam. Vrije Evang. Gem. Middelstegra Samenkomsten. BIOSCOPEN. Caslno-Bioscooo Hnoeewoerd 8 inj „Kemphanen der Liefde". Zondae n.m 2 uur en 4 uur 30. Ci)"-Theat»r P"Ti°mmstr. 8 urn „Wie doodde Miller?" Zaterdag n.m 2 uur. Zondag naj en 4 uur 30. Liivir-Theator Stationsweg. 8 om „Quick, de Clown". Woensdag en Zaterdag n.m. 2 i dag n.m 2 uur en 4 uur 30. Tr'anon-Tbpater Breestraat. 8 om „Blonde Venus". Woensdag en Zaterdag n.m. 2 mg dag n.m. 2 uur en 4 uur 30. DIVERSEN. Groene Kruis (Pieterskerkgrachtll toonstelling van Tsjecho-SlowaJ leermiddelen, 25 en 7'/s9'/: urn Zaterdags Inst. v. Praeventleve kunde: Consultatiebureau voo: mol kinderen. Halftwee tot 3 uur n.m I ting tegen diphterie 45 uur naml Donderdags: Inst. v. Praeventleif neeskunde. Consultatiebureau voor holisten. 7—10 uur nam. De avond- nacht- en Zondagsdia apotheken wordt van Maandag 21 I met Zondag 27 Nov. a.s. waargq door apotheek: C. B. Duyster, N. r telefoon 523. De geneeskundige Zondagsdienst den wordt van Zaterdagavond Maandagmorgen 8 uur waargenomen de doctoren Jasperse, Kors, Lahr. M| en Simons- Te Oegstgeest zal deze dienst i waargenomen door dr. Hugenholtz. I RECLAME. q van onze reeds jaren bij U bekende zaak in: Ha onze verbouwing zijn wij in staat U in eik opzicht tot Owe volle tevredenheid te bedienen. Bovendien hebben wij. na onzen leeg verkoop, alle artikelen tegen de laagste prijzen kunnen koopen, zoodat U thans van deze lage prijzen versteld autt staan. Wij noodigen U dan ook beleefd tot een bezoek aan onze zaak uit. Met het oog op de a s. St. Nicolaas hebben wjj voor een schitterende sorteering zeer fraaie geschenken gezorgd. Tijdens de openingsweek ontvangt iedere kooper, die voer L bij ont besteedt, een mooie theemuts cadeau! Begrafenisonderneming Kosterij Evang, Luth. Gen Middelweg 36 Tel 3101 Leider Ned. Herv. Kerk. Na gehouden herstemming is geta gemachtigde van het Kiescollege derl Herv. Gem. de heer P. J. Arends, I Wij verwijzen hierbij naar de j nummer voorkomende advertentie v fende den jubileumspeldjesdag op dag a s. ten bate van de Ver. „Het B land", welke wij hartelijk aanbeveleij De Gemeentelijke Arbeidsbeniidi welke wekelijks ruim 1000 gulden aan de werkloozen. houdt voortaan si zitting op bepaalde uren en niet zooals tot nu toe, gedurende den f1 len dag. NOORDWIJK AAN ZEE. De eerstvolgende spreekbeurt «1 C.J.V. „Volg mij", alhier, zal worden vuld door ds. Röth van Zoetermeet. RITNSBURG. De bloemenhandel. Het gaat nog steeds niet in den H* handel. Alhoewel de aanvoer betreM klein is, blijven de lage prijzen zien j haven. Ook van rozen neemt de <4 dagelijks af en de kwaliteit laat n grootste gedeelte veel te ivcns9. g Troschrysanthen vormen nog schotel want ook met Anjers e variëteiten is het bijna afgeloop chrysanthen gaan in de ^ewo»31 6—9 ct. per bos.betere soorten ais 3 Source d'Or, Flory King en M°°' gaan voor 10—18 ct. per bos. Kt*jl in de goede kwaliteit per bos vigi 30—57 ct. Ledenvergadering A.R. Kicsv De A.R. Kiesvereeniging vergadering bijeen. De voorz:ji A. Bouman, opende op de se Bij de behandeling der in|ck°7^J ken werd de agenda van de van de Kamerkieskring .4* 1 December a.s. te Gouda Se worden, besproken. Vervolge"' „u* de orde het verkiezlngsmanlK- e:< In een volgende vergadering <t i Se maals aan de orde worden N3 vS voerig behandeld wordeen. rondvraag werd de vergadenr. - gebed gesloten.

Leidsch Dagblad | 1932 | | pagina 6