|TSEn«*«i WITTE fco QUICK, DE CLOWN. 73ïle Jaargang LEIDSCH DAGBLAD, Vrijdag 25 November 1932 Vijfde Blad No.1 RECHTZAKEN. VRAGENRUBRIEK. Steunt met Uw gavej het Leidsch Crisis-Con KANTONGERECHT TE LEIDEN. Volgende vonnissen zijn geveld: E. v. R. binnen 14 dagen geen aangifte doen van zyn verhuizing binnen de ge meente Leiden f.5 ol 3 d.; A. v. Z. idem; F- J. H. idem. H. W. H. te Lelden op den openbaren weg personen ultscnelden f.3 of 2 d.; G. J. V. overtr. der motor- en rÜ- wielwet f. 10 of 5 d.; M. A. D. Voorhout, binnen 14 dagen geen aangifte doen van haar verhuizing naar een andere gemeente 1.5 of 3 d.; J. v. d. B. Den Haag. overtr. der wet openb. vervoermiddelen f 6 of 3 d.; W. v. M. Katwijk in een bocht op de lin kerzijde van den weg wlelrtjden f.3 of 2 d.; G. J. K. Noordwljk overtr. der ongeval lenwet f. 6 of 3 d.; G. S. Idem loopen op verboden grond f. 10 of 5 d.; A. K. Kat wijk, wielrijden zonder licht f.3 of 2 d-; J. J. H. F. V. zich met een brandende sigaret bevinden in het openbaar slachthuis f. 2 of 1 d.; W. V. Aalsmeer, openb. dronkenschap f. 5 of 3 d.; F. Th. D. D. als bestuurder van een rijwiel ln een bocht de linkerzijde van dan weg houden f.3 of 2 d.; N. W K. Lei derdorp, wielrijden zonder licht f3 of 2 d. P. B. Zoeterwoude idem f. 3 of 2 d.; J. S. wielrijden zonder bel f. 3 of 2 d.; H. v. K. Rotterdam, met een motorrijtuig rijden over een gesloten verklaarden weg f. 5 of 3 d.; H. A- v. P. wielrijden over een geslo ten verklaarden weg f2 of 17 d.; S. R. Amsterdam, te Leiden met een auto de passage belemmeren f. 3 of 2 d.; J. D v. d. B. te Leiden zonder vergunning van B. en W. op dien openbaren weg met eenig ver voermiddel een standplaats Innemen f2 of 1 d.; H. de R. idem ld G. v. d. M. zwer vende, te Voorhout venten zonder vergun ning f.2 of 1 d.; J. E. W. Noordwljk. wiel rijden zonder licht f. 3 of 2 d T. S. Noord wijkerhout ld. ld.; J. M. H. Katwijk met 'n voertuig rijden zonder licht f.3 of 2 d,; L P. geen geldig rijbewijs vertoonen f. 10 of 5 d.; N. K. Wassenaar openbare dronken schap f.5 of 3 d.; J. H v. d. B. binnen 14 dagen geen aangifte doen van zijn verhui zing binnen de gemeente f.5 of 3 d.; C. H. Den Haag, overtr. der motor- en rijwiel- wet f-10 of 5 d.; A. R id. overtr der vls- scherijwet f.3 of 2 d.; G. T. Katwijk, over treding der ongevallenwet f 6 of 3 d.; Th. A. Th. Zoeterwoude overtr. van het mo tor- en rljwielregl. f6 of 3 d.; M, J. v. W. Noordwljk geen geldig rijbewijs vertoonen f. 10 of 5 d.; H G. Noordwijkerhout. wiel rijden zonder bel f.3 of 2 d J. A. W. id. wielrijden zonder reflector f.3 of 2 d J. N. K. openbare dronkenschap f.5 of 3 d.: L. J. D wielrijden zonder bel f.3 of 2 d-; A. H. Z. te Leiden wielrijden over een wandelpad ln het plantsoen f. 2 of 1 d.; S. J. v d. M wielrijden zonder licht f.3 of 2 d.; J. P. M, Voorhout overtr- vlsscherij- wet 2x1.3 of 2x2 d.; E. A. M. v. O straat schenderij f.6 of 3 d.; C. H Rijnsburg strooperij f.6 of 3 d.; M Th. J. M. overtr. der arbeidswet f. 5 of 3 d.; G. N. geen nummerbewijs vertoonen f 3 of 2 d.; J. P wielrijden zonder bel f. 3 of 2 d.: C. A. M. C. ld. f. 3 of 2 d.; G. A. zwervende, open bare dronkenschap f. 5 of 3 d.; G. P. Kat wijk ln staat van dronkenschap de orde verstoren f. 6 of 3 d D. A. S. overtreding der motor- en rijwielwet f. 10 of 5 d.; L. P. H. V. Hoensbroek id. ld.: K. ten C. Ol- debroek overtr. van het motor- en rijwlel- regl. f.6 of 3 d.; P. M. overtr. der verord. Lelden op de straatpolltle f- 6 of 3 d.; H. V. Amsterdam overtr. der loterijwet f. 5 of 3 d. met teruggave pop; F. S id. ld. met teruggave pop; H. N. v. d. H. Amersfoort, geen nummerbewijs vertoonen f. 10 of 5 d.; W. G. autorijden zonder rood achterlicht f. 5 of 3 d.; A W. H Rijswijk Z.-H. overtr. der Spoorwegwet f.2 of 1 d.; J. v. d. B. Oegstgeest id. id.; L. de R. Rotterdam id id.G. O, Utrecht geen geldig rijbewijs vertoonen f. 10 of 5 d.; J D. S. Hilversum ld. f.6 of 3 d.; C. V. Schiedam, met een motorrijtuig te snel rijden f6 of 3 d.; J. D. S. Hilversum id. ld.; E. B. Rijnsburg over treding der leerplichtwet f. 5 of 3 d W. v. V. idem f. 10 of 5 d.; A. D. Noordwijker hout ld. f. 6 of 3 d.; L. N. Rijnsburg, id. id.; P. R. Noordwljk ld. f.10 of 5 d-; A. D. Noordwijkerhout ld. id M. Chr. J. B id. id. f.5 of 3 d.; C. P. id. id- f.6 of 3 d.: S. B. ld. id.; F. H A. S. Den Haag. geen num mer- en rijbewijs vertoonen 2xf6 of 2x3 d.; J. O. M. B. Haarlem te Sassenheim met een motorrijtuig te snel rijden f 6 of 3 d,; J. J. L. Baam id. id.; S A. v. G. Bus- sum id. id.; G. V. Oegstgeest. id. id.; H. de R overtr. keur van Rijnland f.3 of 2 d B. H. W. ld. f. 3 of 3 d.: H B. te Rijns burg zonder vergunning het bedrijf van orgeldraaier uitoefen f.2 of 1 d.; J. G. vr. v. T. v. D. Katwijk, overtr. der leerplicht wet f. 6 of 3 d.; J. V. idem loopen op ver boden grond f. 10 of 5 d.; A. D. idem idem f. 1 of 1 d.; J. C. v. E. overtr. der motor en rijwielwet f-10 of 5 d.; A. G. idem wiel rijden zonder licht f. 3 of 2 d.; J. K. idem met een voertuig rijden zonder licht f3 of 2 d.; J. K idem met een voertuig rijden zonder licht f.3 of 2 d.; A. N. Voorscho ten, overtr. der arbeidswet 2xf. 5. 2x3 d.; H. B. met een voertuig rijden zonder licht f. 3 of 2 d.; E. N. Oegstgeest, wielrijden zonder licht f 3 of 2 d.; L- H. v. d. H. Oegstgeest wielrijden zonder reflector f.3 of 2 d.; B. H. v. d. W. Voorschoten, wielrijden over een gesloten verklaarden weg f. 2 of 1 d.; I. S. V. idem idem; A. A. M. te Leiden vuil in het openbaar water werpen f. 2 of 1 d L. A. T. te Leiden vuil op den openbaren weg werpen f.2 of 1 d.; A. S. vr. v. A. H. J. S te Leiden een vreemdelinge herber gen zonder daarvan kennis te geven aan den Commissaris van Politie f. 2 of 1 d.; L. v. B Katwijk loooen op verboden grond f. 1 of 1 d.; W. P. E. B. te Katwijk zonder vergunning op den openbaren weg muziek maken f.2 of 1 d.; J. v. d. P. vr. v. C G. Katwijk overtr- der leerplichtwet f. 6 of 3 d.; J. V. idem idem f. 5 of 3 d.; F. J. Voor hout. idem f. 5 of 3 d.; J. K. Katwijk, idem f. 6 of 3 d.; W. W. Amersfoort, overtr. van het motor- en rUwielregl f.6 of 3 d W H. v. d. L. wielrijden zonder reflector f. 3 of 2 d.; A. V. Haarlemmermeer autorijden zonder rood achterlicht f. 5 of 3 d.; C, A. M, C. overtr. der arbeidswet f. 3 of 2 d.; W M. Wassenaar, idem 3xf,2 of 3x1 d.; J. C. S. Rijnsburg. loopen op verboden grond f. 10 of 5 d.; W. J. M P Den Haag wiel rijden zonder licht f.3 of 2 d.: H. K Rijns burg idem f.3 of 2 d.; A B. Amsterdam, met een motorijtuig rijden over een geslo ten verklaarden weg f.5 of 3 d.; A F zwervende, openb. dronkenschap f. 5 of 3 d.; W. L. L wielrijden zonder licht f.3 of 2 d.; H de R. met een voertuig rijden zon der licht f.3 of 2 d.; J. v. R. wielrijden over een gesloten verklaarden weg f. 2 of 1 d A. R. idem f. 2 of 1 d.; J. J. Th D. Den Haag, met een motorrijtuig te snel rijden over een spoorwegoverweg f 6 of 3 d.: M. S. C. B. Rotterdam, overtr der spoorweg wet f. 2 of 1 d.; D. v. d. B Nieuwer Amstel overtr. der motor- en rijwielwet f.6 of 3 d.; G. A. Baron v. T. Hilversum, te Sassen heim met een motorrijtuig te snel rijden f 6 of 3 d.; A. J. B. Noordwiik, geen geldig rijbewijs vertoonen f. 10 of 5 d. o KANTONGERECHT ALPIIEN. Verstekvoiuiissen. Door het Kantongerecht te Alphen wer den de navolgende verstekvonnissen ge wezen. Wegens overtreding der Motor- en Rijwielwet, W. G. W. te Loosduinen f. 50 subs. 10 dg. met toew. civiele vordering ad f. 12.10 toegewezen aan A. v. E. te Gelder- malsem; O. J. R. te Amsterdam f. 3 subs. 1 dg.; T. v. V. f.4 subs. 1 dg.; G. A. B. te Zw.dam f.5 subs. 1 dg.;; D. V. te Rijswijk f. 4 subs. 1 dg.; G. B. te Bedum f. 5 subs. 1 dg.; R. E. V. te Wassenaar f.3 subs. 1 dg.; W. C. H. te Hillegom f.5 subs. 1 dg.; J. B. te Haarlem f. 4 subs. 1 dg.; J. W. L. te Wassenaar f.3 subs. 1 dg P. Th. L. te Monster f. 3 subs. 1 dg.; F. P. V. te Ha- zerswoude f.3 subs. 1 dg.; G. C. v. W. f.4 subs. 1 dg.; C. A. H. R. f.4 subs. 1 dg.; A. B. te Bilt f.4 subs. 1 dg.; T. B. te Wil- nls f.3 subs. 1 dg H. v. d. D. te Alkemade f.3 subs. 1 dg.; P. v. R. f.4 subs. 2 dg.; P. A J. R. f.4 subs. 2 dg.; T. de V. te Bos koop f. 4 subs. 1 dg.: A. de R. te Boskoop f.4 subs. 1 dg.; S. J. den E. te Boskoop f.4 subs. 2 dg.; N. G. f. 2.50 subs. 1 dg.; J. L. C. te 's—Gravenhage f. 3 subs. 1 dg.; Over treding der Vuurwapenwet. J. G. M. te Boskoop f. 5 subs. 2 dg. met verbeurdver klaring van revolver; Leerplichtwetover treding K. A V. f. 4 subs. 2 dg.; W. F. Ter- Aar f. 3 subs. 1 dg.; Terzake wegens over treding der Jachtwet, P. N. te Woubrugge f. 20 subs. 4 dg. met verbeurd verklaring van geweer etc.: Visscherijwetovertreding C. C. te Leiden f. 3, subs. 1 dg. met ver beurd verklaring hengel: B. R: W. te Was senaar f.3 subs. 1 dg. (hengel afgeven of f. 0.50 subs. 1 dg.)J. K. f. 4 subs. 2 dg. (id.) f. 0.30 subs 1 dg.; J. V. f.3 subs. 1 dg. (id.) f. 0.60 subs. 1 dg.; Overtreding der verordening v. d. Stoomv. H. W. M. C. v. d. H. te Amsterdam f. 5 subs. 2 dg.; D. H. de B. te Leiden f. 5 subs. 2 dg.; Overtre ding Invaliditeitswet A. H. f. 10 subs. 4 dg.; J. v. W. id.: Overtr. der Hinderwet S. K. f. 4 subs. 2 dg.; Art. 453 wetb. v. strafrecht H. S. zonder bekende woon- of verblijf plaats hier te lande f. 10 subs. 4 dg.; J. W. id. f. 8 subs. 4 dg en wegens overtreding Reclame-verordening E. v. d. S f. 5 subs. 2 dg. HAAGSCHE RECHTBANK. ERNSTIGE AANRIJDING. Gistermiddag stond voor de Haagsche Rechtbank terecht W. J. v. A. uit Rotter dam, wien ten laste was gelegd, dat hij op 27 Augustus voor het kruispunt Vinken- laanBeeklaan te Noordwijk-Binnen met z'n auto de motorrijdster mej. v Tw. en als duoberijder de heer v. d. B., beiden uit den Haag, in die mate heeft aange reden, dat de motorrijdster naar een zie kenhuis moest worden vervoerd. Eenige getuigen werden in deze zaak gehoord. De officier van Justitie Mr. Asch van Wijck eischte een geldboete van f. 200. subs. 50 dagen hechtenis. De verdediger Mr. Lycklema van Nijeholt uit R'dam vroeg vrijspraak. Vonnis over 14 dagen. ROTTERDA1WSCHE RECHTBANK. DIEFSTALLEN IN DEN WILGENPLAS. Voor de Rotterdamsehe rechtbank heb ben terecht gestaan de 20-jarige reiziger C. R„ en de 23-jarige boekhouder J. O., reclvivist, beiden gedetineerd, die beken den zich in de maanden Juli en Augustus te hebben schuldig gemaakt aan talrijke diefstallen ten nadeele van bezoekers van het zwembad De Wilgenpias te Schiebroek. Zij legden een volledige bekentenis af en gaven toe, dat de hun ten laste gelegde vier feiten slechts een klein gedeelte waren in de reeks door hen gepleegde diefstallen. Het was hun vooral te doen om geld en voorts om waardevolle voor werpen als horloges, zilveren cigaretten- kokers e.d. die zij ln banken van leening te gelde maakten. Nadat de benadeelden als getuigen waren gehoord, heeft het O.M. waarge nomen door mr. H. A. J. Reumer er op gewezen, dat het zwembad reeds een slechten naam begon te krijgen, toen ein delijk verdenking op verdachten viel. Een onderzoek in hun kleedhokjes, terwijl zij zich in het bal bevonden wees uit, dat de verdenking gegrond was. Men vond er actentasschen die met gestolen voorwer pen waren gevuld, benevens eenige sleutels die toegang tot verschillende kleedcabines gaven. Over beide verdachten is een rap port uitgebracht, dat zeer ongunstig Is. R. heeft het nooit verder gebracht dan jongste bediende. Hij is toen werkloos ge worden, doch bleef een trouwe bezoeker van bioscoop en dancing. Het geld daar voor moest door diefstal verkregen wor den. Het verleden van O. is nog ongun stiger. Hij is al twee malen gestraft en was ook in zijn jeugd leugenachtig en diefachtig. Volgens het O.M. komen geen van beiden in aanmerking voor een voor waardelijke straf. Het eischt tegen O. 2 jaren gevangenisstraf en tegen R. 1 jaar en 6 maanden, voor beiden met aftrek der preventieve hechtenis. Mej. mr A. v. Zwaneburg bepleitte dat ten aanzien van R. een voorwaardeliike straf wel zou baten. De ouders zijn tot volle medewerking bereid. Mr. J. Rombach pleitte voor O. clementie Uitspraak 1 December. RECLAME. JARENLANG MAAGSTOOP,^ WEGENS INDIGESTIJ Kan nu weer alles eten zond#! Toen deze 72-jarlge vrouw had gevonden tegen haar indlg^t het een middel te zijn, dat haat1 broer reeds lang gebruikte en hij zich tot een „toonbeeld vao j heid" opgewerkt had. Zij schrijft: „Jarenlang heb ik aan indigestie en ik kon eenvoudig geen el ot a eten. Dit jaar begon ik met de klein lijksche dosis Kruschen Salts te En nu kan ik eieren en aardapjx zooveel lk wil zonder eenige i naderhand. Jaren heb ik geleden, j voortdurend een laxeermiddel, hielp niet. Mijn broer Is een toontx gezondheid en geknipt voor een i van Kruschen Salts. Hij is altijd en gelukkig. Hij vergeet nooit tend-dosls evenmin als ik, nu ik waarde van ken. Mijn broer is 70 j en ik ben 72. We hebben alle redt schitterende zouten te waardes beveel ze ook al mijn vrienden aai Mevr. M De zes zouten ln Kruschen hel regelen de lichaams-functles in opzichten. Uw maag, lever en nieren word betere functie aangespoord. U wet meer wat indigestie, hoofdpijn et slachtlgheid is. U voelt zich llchi en geestelijk als vernieuwd. Kruschen Salts is uitsluitend ti baar bij alle apothekers en di 4 f. 0.90 en f. 1.60 per flacon. Stralende gezondheid voor eei per dag. K. te L. U kunt met uw elgei letters teekenen. M V. te L. Bij voortdurende wel zou een rechtsvordering moeten ingesteld. J. T„ te L. Op grond van de derde omstandigheden kunnen doo rechtbank de vroeger genomen kingen gewijzigd worden. U moet i den tot een advocaat en procureur. I DE WEG VAN HANS ALBERS. Een echte Hamburgsche jongen. Het noodlot heeft het hem niet gemak kelijk gemaakt. Maar hij heeft zijn noofd steeds omhoog gehouden en tot zichzelf gezegd: afwachten! En sinds lang is zijn succes gekomen! Hij heeft in stilte ge werkt en gestreefd, terwijl hij toezag, hoe de sterren aan den kunsthemel plotseling schitterden en ook weer even plotseling uitdoofden. Hij wist, dat men om zijn doel te bereiken, lijden en strijden moet, want alleen door harden strijd kan men even tueel de overwinning behalen. Hij wist. hoe bedrieglijk het leven is, wanneer men doelloos rondzwerft. Het kwam er dus op aan, zich vasten grond onder de voeten te verschaffen, die grond tc bewerken, vruchtbaar te maken, om later de rijpe vruchten te plukken. Het heeft jaren ge kost, héél veel jaren- Maar daar hij een jongen van den waterkant is met heldere oogen en een scherp verstand, plus een groote liefde voor het leven, trots de ge varen die het meebrengt, heeft hij zich nooit uit het veld laten slaan. Hij is er erg trotsch op, een „echte Hamburger jongen" te zijn, tot diegenen te behooren, die, van jongs-af-aan. in een ruw. maar toch gezond klimaat hebben gewoond, die tegen weer en wind bestand zijn. De Noord-Duitsche grond is hard, zwaar te beploegen, bijna een stiefkind van de zon. Zijn bodem wordt érg langzaam vruchtbaar, maar eens is de oogst rijk en duurzaam. Dit wist hij reeds, toen hij voorspoedig opgToeide tusschen St. Pauli en Harvesthude. Als hij aan de haven stond, zag hij de gansche volheid van het leven voor zich, de onvermoeidheid der produceerenden en den zegen welke de producten verspreiden. Dan was hij vol bewondering voor al het tooverachtige, dat de aarde alzoo voort kan brengen, haar duizenden mogelijkheden schenen hem onuitputtelijk. De handeüngen der groote menschen spoorden den jongen aan. mee te voelen, mee te denken in de vasthou dendheid, in de helderheid, in de eenvou digheid der Noord-Duitsche karakters. En toen kwam op een avond het thea ter- De sluimerende, scheppende wil, om het geziene en het beleefde tot uitdruk king te brengen, werd een steeds inniger wensch. Van dien dag af dacht hij aan niets anders meer. De knaap, de jongeling ziet in het voet licht van 't tooneel de lievelingen van het publiek, de groote bon vivants en karak terspelers van het Thalia-Theater. Een is er bij, die hem bijzonder interesseert, tot wien hij zich steeds aangetrokken voelt. Bijna geen avond verzuimt hij als deze man ln de verschillende variaties van het leven verschijnt, als koene avonturier, als held, als gentleman in smoking met een witte bloem ln zijn knoopsgat, licht en aangenaam converseerend. Hij pakt het leven, beeldt het uit in woord en geest, laat het schitteren en ten-ondergaan. Zóó wil ook hij. En nu ziet hij zijn doel voor oogen: te worden zooals hij, daarbo ven op het traditierijke tooneel aan den Alster te Hamburg. En hij weet, dat het moeite kost, inspanning, teleurstellingen en héél veel werk Maar hij heeft er de hersenen en de kracht voor, 't hoofd en de kracht van den waterkant. En Hamburg, de geliefde stad van zijn avontuurlijke jeugd, wordt voor hem den vruchtbaren grond. Zij begeleidt hem naar de verblijfplaatsen van zijn onrustig leven, haai' natuur doorziet zijn loopbaan, als hij naar Mecklenburg trekt, naar Güstrow, en van de velen in 't bonte theaterleven wordt. Zijn voorbeeld van 't Thalia-Thea ter steeds in gedachten, in levendige her innering, blijft hij den moeilijken weg be gaan, ofschoon het tooneelleven hem lang niet altijd gemakkelijk valt Jaren moeten voorbijgaan, eer de Metro pool zich voor hem opent, en steeds zwaarder wordt het streven, juist hier, waar de sterren van den kunsthemel zoo dicht bij elkaar staan. Daar is het door zetten, om te kunnen bestaan. Wat moet hij niet van alles probeeren, voordat men op de werkelijke kern van zijn gave stoot, op het heldere, op 't oorspronkelijke, op het levensechte en op de Noord-Duitsche eenvoudigheid van zijn talent. 't Theater en de film miskennen hem. Steeds weer moet hij den twijfelachtigen heer, den gentleman-misdadiger in de film spelen, en op het tooneel wordt zijn gave door twijfelachtige, slecht uitgeruste re vues van minderwaardig „Parijsch" genre misbruikt. Zoo gaan er weer jaren voorbij. Eindelijk komt er iemand en brengt zijn talent aan het licht. Hij mocht bij Rein- hardt spelen en wordt op slag het middel punt van het zoo kunstcritische Berlijn- sche publiek hij, de Hamburger Jongen met de vaste, betrouwbare hersenen van den waterkant. En het suggestieve van zijn wezen, geboren uit de ziel van het volk, uit oprechtheid en eenvoudig, gaat van nu af aan snel vooruit. Van het tooneelsucces ging het nu over op de Internationale carrière bij de film. Hij komt daar op het goede moment, als de Duitsche film juist van plan is een ac teur naar voren te brengen, die zoowel uiterlijk als innerlijk alle typische Duit sche eigenschappen bezit. Wien zou het beter passen, als onzen blonden, staalblauwoogigen en levenstin- telenden Hamburger? En van deze keus hoeft de film geen spijt te hebben, want ook hier heeft hij zich met één handom draai aller harten veroverd- Weliswaar Is deze roem laat gekomen, Hans Albers en Paul Hörbiger in de film „Quick de Clown", die deze week hier wordt vertoond. De bekoorlijke Lilian Harvey, die nu in Amerika bij „Fox" geëngageerd is, in „Ouick de Clown", een harer laatste U.F.A.-films. maar daarvoor zal hij hoogstwaarschijn lijk blijvend zijn. Wie zoo'n grondslag, ge voed door rijke levenservaring, meebrengt, zal vele filmsterren, die opvlammen en uitdooven, overleven en mag gerust trotsch op zichzelf zijn, zooals de vaderstad Ham burg het is op haar „echte jongen", die Hans Albers heet. FILMBIJGELOOF?! Loopt U ongaarne of liefst nooit onder een ladder? Denkt U, dat een zwarte of andere kat, die over den weg loopt, U on geluk aanbrengt? Is Vrijdag de dertiende van de maand een dag, waar U in het minst niet van houdt en die U niet graag ziet naderen?En hebt U nog meer van die bijgeloovige eigenaardigheden? Zoo ja, dan staat U niet alleen met Uw neigingen Alles wat er met film enz. ln verband staat, ls meer of minder hevig blj- loovig. Het schijnt belachelijk, maar George O'Brien, de dappere, sportieve krachtkerel is uitermate gevoelig voor een kat die zijn pad kruist. Hij klopt graag op ruw hout af, als hij van gelukkige momenten uit zijn leven spreekt en draagt op een verborgen plaats een stukje hout bij zich, om zijn gelukje af te kloppen Sally Eilers. die behalve filmactrice een uitmuntende avlatrice is, is vol bijgeloof. Zij houdt er de vreemdste bijgeloofs-fan- tazieën op na en vindt in de afbeeldingen van haar hondjes (Scotties, die ze zelf fokt), „doeltreffende" mascottes. Op al haar gebruiksvoorwerpen zijn haar hond jes afgebeeld. Janet Gaynor leeft haar bijgeloof uit inschoenen. Het paar schoentjes, waarmede zij haar groote eerste succes in „Twee Menschen" had, hebben een eere plaats in haar huis. Ze heeft een broche, een nauwkeurige reproductie van het paar afgetrapte schoenen laten maken en heeft die altijd bij zich. Will Rogers beweert er geen bijgeloof op na te houden. Warner Baxter's bijgeloof is eigenaardig- Al zijn gebruiksvoorwerpen moeten steeds op dezelfde plaats staan, zoodat hij ze in het donker kan vinden. Iedere verplaat sing brengt hem ongeluk (beweert hij.) Elissa Landi's bijgeloof bepaalt zich tot kleuren. Een felroode jurk of hoed, brengt haar volgens haarzelve, steeds succes en geluk. James Dunn durft geen deuntje ln zijn kleedkamer te fluiten, en schijnt met deze onschuldige bezigheid treurige ondervin dingen te hebben opgedaan. Regisseurs houden er ook hun eigenaar dig bijgeloof op na. Ze meenen, dat het slagen van hun film ermee gemoeid is, als ze een miniatuur-rolletje in hun films medespelen. Raoul Walsh en David Butler zijn dit idee toegedaan. Zij figureeren altijd even in hun films mee. David Butler begint zijn films steeds op Vrijdag, von Stroheim weigert, op vu werken. Er zijn echter uitzonderingen Farrell, Thomas Meighan, Victor i len en nog vele anderen lachen ot loof en willen niets met die malllgne< maken hebben. WIST U, DAT; Warner Baxter's eerste verdienste 5 j lar per week bedroeg? Paul Cavanagh bij de bereden i heeft behoord? Conchlta Montenegro 8 talen spreekt? Victor Mac Laglen commandant stad Bagdad was? Will Rogers theologie frestudeer met het plan, om geestelijke te doe voor de verfilming van „The M35 Manchu", waarin de hoofdrol wordt door Boris Karloff, f Goldwyn-Mayer studio's een schen man" is geconstrueerd. v gemaakt naar het voorbeeld, da' tijd geleden op een tentoonstel!™ den de aandacht trok; deze ruim twee meter lang en vo°ra 5a;d zeer gecompliceerd mechanisme. j loos buiten het gezichtsveld van in beweging wordt gebracht.

Leidsch Dagblad | 1932 | | pagina 18