H. M. PIERROT OveM MAARSM ANSSTEEG 21 PIERROT GEEFT LEDERWAARDE STER-TABA' LE1DSCH DAGBLAD - Vierde Blad Vrijdag 25 NovemlJ UIT DE^ OMSTREKEN. TELEFOON No. 1293 In onze afdeeling Lederwaren en Reis-Artikelen Erhetid de best' HAARLEMMERMEER. Loop der Bevolking- Elida M. P. Oudshoorn van LJweg 1024, naar Haarlem. Rozenstraat 51 H NI co laas G. Vonk. VlJIhuizerdiJk 103. n. Haar lem, Hoolsteeg 6 Hanna K. Knaap wed. H. J. Brood v. Nieuwemeer. ,k 349, n. Am sterdam J. P. Heijestraat 120 1 Alida Kamp. v. Lisserdijk 484, n. Lelden Steen- schuur 17 Jacobus J. Uljtenhaak, van IJweg 17. n. Amsterdam Wllhelmlnastraat 126 hs Mattheus J. Sprengers Hille- gommerdljk 299 n. Eindhoven. Boschdijk 323 Hendrlkus van der Eem. Kruisweg 664, Anna-Paulowna. R-K. Pastorie Mar- garetha Nllman Lljnderdijk 29, n. Haar lem, Brouwerstraat 55E Laurens C. Nieuwkoop, v. Aalsmeerderdijk 678 naar Oudenhoorn. Eeweg p.a. J. Reltenbach Johannes N. v. d. Splinter v. Venneperweg 462, n. Haarlem. Kloosterstraat 42 zwart Otto K. Böhmermann v. Iepenlaan 8, n. Amsterdam, Westerstraat 243 Hendrik van 't GelJn v. Concourslaan 37 n. Haar lem. Tulpenstraat 46 rood Bern ar dus H. Jansen v Spieringweg 575 n Haarlem. Tejjlerstraat 14 Adrlana de Leede van Hoofdweg 592, n. Bennebroek, gesticht „Vogelenzang" Godfried C H. v. Emb- den v. Sclilnkeldljk 79. n. Aalsmeer. Zijd straat 76. Burgerlijke Stand. Geboren: Sonja, d. van C. Biesheuvel en A. M. v. d. Boor/aard; Nicolaas Antho- nius. z. van N. A. de Heij en G. Scheunhage; Floris, z. van J. Landsman en J. Bulteèl; Nicolaas, z. van P. Bouterse en C. Belo; Jan. z. van A. Linde en E. Schonewille; Lena Adriana, d. van D. Schijff en P. Kinkel; Willem Mijndert, z. van J. de Vries en G. Kniep; Willem, z. van W. Kamerman en M. de Ron; Gebrand Jo hannes, z. van N. Huiberts en H. Delis; Neeltje, d. van J. Silvis en H. Bakker; Walter Wilhelm, z. van C. C. Slütterheim en F. M. Dannenhauer; Cecilia, d. van Th. J. van Tol en .C A. Pouvv; Arie, z. van A. van Haeringen en M. E. Benard; Arendd, z. van J. W. ten Barge en J. M. Manuels; Gijsbertha, d. van K. Baren- dregt en M. D. v. d. Stroom; Martina Hendrika Geertruida, d. van M. G. van Staveren en C. H. G. Laan; Margörctha Louise, d. van J. Nieuwenburg en C. E. Janssen. Ondertrouwd: .J A. Smit, 27 jaar en M. van der Roest, 19 iaar; J. Kerkhof, 25 jaar en L. E. de Vette, 24 jaar. Getrouwd: W. Janssen, 26 jaar en A. Thuis, 25 jaar; J. Scheunhage, 39 jaar en J. M. Bakker, 37 iaar; P. Scheurwater, 31 jaar en J. M. van Wirdum, 27 jaar; F. L. Bos. 24 jaar en A. Biesheuvel, 26 iaar. Overleden: Gerardus Hubertus, 9 mnd., 2. van J. G. Nieuweveen en D. C. Maarsse- veen; Geriina Maria Petri, 28 jaar, ongeh. dochter van J. C. Petri en M. G. van Beinum; Theodorus Antonius van der R et, 79 jaar, geh. met W. P. Kroezen; Theodorus Gerardus, 4 mnd., zoon van Cornelis G. van Egmond en M. G. Heemskerk. Levenloos geboren: kind van het mannel. geslacht van H. van Honschoten en A. Hensen. Motorongeluk. De heer H. uit Amsterdam, die gister morgen met zijn motorrijwiel op den Hoofd weg alhier reed, voelde zich door een hevigen rukwihd plotseling van zijn hoofd deksel ontdaan, met 't gevolg, dat hij zijn stuur kwijt raakte en in den waterkant reed, alwaar de motor slipte en omsloeg. De man werd zoodanig aan het hoofd cn een hand verwond, dat hij naar een dokter moest worden gebracht, hetgeen per auto igeschiedde. Onhoudbare toestand. In aansluiting op hetgeen we reeds eerder mededeelden omtrent den slechten toestand, waarin het gedeelte oude Kruisweg van het uiteinde van den geasphalteerden weg af tot aan de Cruquiusbrug verkeert, wordt het niet overbodig geacht er in 't bijzonder nog de aandacht op te vestigen dat vooral ter plaatse van het bruggetje 's avonds bii donker weder de situatie onhoudbaar is en reeds tot ongelukken heeft aanleiding gegeven. Als het ergens dringend nood zakelijk is dat er een lantaarn geplaatst wordt, dan is het zeker wel op dit drukke punt. Wijl er weder een wielrijder die door de duisternis de omgeving niet goed kon onderscheiden naast het bruggetje in het water is gereden en zich niet dan met groote moeite uit zijn benarde positie kon bevrijden, is het in 't belang van het verkeer te hopen, dat er spoedig maat regelen tot verbetering van den toestand aldaar zullen worden genomen. Dak van een huis afgewaaid Gisteren is door een geweldigen wind vlaag van een in aanbouw zijnd huis aan den Hoofdweg te Nieuw Vennep alhier, het dak afgewaaid. Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor. Het kwam gedoe t lijk op de electrische geleidingen terecht, ge lukkig echter zonder verder onheil te ver oorzaken. Gevaarlijk rijden. Hoe gevaarlijk het is om 's avonds langs de donkere wegen in dezen polder zonder licht te rijden, ondervond gisteravond mej. S. die op den Hoofdweg met haar fiets, die van geen lantaarn voorzien was, in botsing kwam met een passeerend rijtuig. Ze sloeg onderstboven, bekwam een been- kneuzing en kon zich met het deerlijk gehavende rijwiel aan de hand, niet dan met veel inspanning naar hare woning begeven, alwaar geneeskundige hulp werd ingeroepen. KATWITK AAN ZEE Collecte Crisis-Comité. Door het plaatselijk Crisis-Comité is een collecte georganiseerd, die Maandag 28 November a.s. zal gehouden worden. De inzameling zal geschieden door dames en heeren-leden van het crisis-comité, zoo mede door de Raadsleden. Waar reeds nu vaststaat, dat de ko mende wintermaanden zwaar zullen zijn en zeer velen een beroep op het comité zullen doen, moet deze collecte slagen, wil het comité in staat zijn den ernstig- sten nood te lenigen 1 Daarom wordt deze collecte met vrij moedigheid in de offervaardigheid van de ingezetenen aanbevolen! RECLAME. 820 Prachtvolle Damostasschen vanaf 70 cent Keurige Mamcuurdoozen vanaf 20 cent Smaakvolle Kapdoozen vanaf85 cent Verder Portefeuilles, Po» temonnaies, Sigarenkokers enz. enz. In elk genre zeer goedkoop en toch Een jeugdige waaghals. De eigenaar van een vrachtauto, W. D. uit de Kanaaldwarsstraat, was op bezoek bij J. v. D. in de Remisestraat, terwijl de wagen voor het huis stond. Van die gele genheid maakte de 16-jarlge N. van J. v. D. gebruik om met de auto weg te rijden. Het ging door de Ruij terstraat, de jongen wilde toen linksaf den Nieuwen Duinweg inslaan. Toen hij den hoek omsloeg pas seerde juist een autobus van den dienst Noordwljk—Den Haag. bestuurd door J.P. uit Noordwijk-Binnen. Doordat de jongen de kluts kwijt raakte, reed hij tegen de linkerzijde van de autobus aan. waarvan het linkerachterspatbord en de verf be schadigd werd De vrachtauto werd ern stig beschadigd. Deze was niet verzekerd, zoodat de vader de schade zal moeten betalen. Een ongepaste aardigheid. De directeur van het postkantoor alhier diende bij de politie een klacht in om trent het feit, dat de pas aangebrachte brievenbus in de Julianalaan volgestopt wordt met zand en graszoden. De politie stelt een onderzoek in. Uitvoering van de Chr. Zangvereeniging „Excelsior". Bovengenoemde uitvoering werd ouder gewoonte weer in de Oude Kerk gehou den. Het groote kerkgebouw was zeer goed bezet. Onder de vele aanwezigen werden opgemerkt de burgemeester mr. W. J. Wol- dringh v. d. Hoop, de gemeente-secretaris D C. O. Boekhoven en de predikanten ds. Kalkman en ds. Pras. Vóór den aanvang van het concert beklom ds. Kalkman den kansel. Nadat gezamenlijk gezongen was Ps. 95 1, gevólgd door gebed, bedankte ds. Kalkman de kerkvoogden voor het af staan van het kerkgebouw, na gewezen te hebben op de schoone zangkunst, waar door de eeuwige groote God geprezen en geloofd wordt. De verdere leiding berustte in de handen van den directeur den heer J. Couvée uit Alkmaar. Deze uitvoering heeft weer eens bewezen dat de zangvereeniging „Excelsior" op muziekgebied nog steeds een zeer voor aanstaande plaats in onze gemeente uit maakt. Hoe heerlijk is er weer gezongen; een ieder was verrukt over het gebodene! Van den directeur gaat nog steeds een groote bezieling uit. zijn groot zangkoor heeft hij onder een strenge, maar toch niet dwang uitoefenende discipline. Er werd begonnen met een paar eenvoudige liederen Gezang 3 vers 1 en 6, getoonzet door den heer Jan Couvée zelf en „Waakt" van J. S. Bach. Het volgende nummer Duet uit ..Judas Maccabaus" van G. F. Handel, werd gezongen door de twee be kende solisten van dezen avond, de dames Hélène LudolphGeisen, sopraan uit Haarlem en Jo Immlnk. alt uit Amster dam. Hier bleek al reeds op slag over welke uitstekende krachten men had we ten te beschikken Als solist trad vervolgens op onze plaats genoot de heer A. de Hollander, in een aria uit „Die Schöpfung" van Jos. Haydn. Een leder kwam onder den indruk van zijn welluidende tenorstem. Het gemengde koor vertolkte zijn groote gaven in „Gods grootheid in de natuur" van L. van Beethoven; hoe mooi klonk het fortissimo van den iaatsten regel en in diens ..Boetelied" De beide dames zongen nog samen Wanderers Nachtlied" van A. Rubinstein en „In Sternennacht" van P. Cornelius. De heeren Hermans uit Leiden maak ten zich verdienstelijk door de begeleiding en met enkele soli op den vleugel en het orgel, uit het magazijn van den heer Nic. van Beelen. Het glanspunt van het concert was de meesterlijke uitvoering van het Oratorium van F. Mendelssohn-Bartholdv voor koor en soli met vleugel en orgelbegeleiding „Athalia". Het koor. zoowel als de beide solisten, muntten hier uit. Er ging een groote bezieling van den directeur uit! Deze uitvoering was een waar kunstgenot voor allen! Nadat ds. Kalkman de dank zegging had uitgesproken en staande had laten zingen Gezang 96, ging een leder zeer voldaan naar huis. Onze plaatsgenoot de heer L. Knip behaalde te Haarlem een rijksdiploma in het rijtuig- en het carosserieteekenen. Loop der Bevolking. Gevestigd: J. Huizer en gezin, van Haar lemmermeer, ie Poellaan 6; Mej. M. Teng, van Hilversum, Heereweg 11; Mej. P. hübbecker, van Noordwijk, Ka.iajM aal 82' A. v. Enk, van Kampen, Kanaalstraat 1. Vertrokken: Mej. M. Wijnhout, naar Oud-Beljerland. Mej N. Glasbergen, naar 's Gravenhage; Mej. A. C. M. Maasinan naar Heemslede; G RUmeester, naar De We.ken, c.a.; L. v. Dijk, naar 's Gravenhage; Mej. F. Boerend„ns, naar Zwolle; Mej. G. v. Es, naar Haarlemmermeer; Mej M Schalk, naar Voorschoten; Mej. A. M. J. Klepper, naar Edam; Mej. A. J. Baas, naar Bloe- mendaaL Burgerlijke Stand. Geboren: Cornelis Johannes Maria, z. van A. Mosseveld en M. M. Caspers; Hendiika Tannetje, d. van J. v. Goudswaard cn M. C. Goulooze: Gerardus Wilhelmus, z. van A. Hoogendoorn en M. v. Tongeren. LISSE Filmavond van den Nederlandschen Blindenbond. Door den Nederlandschen Blindenbond werd. ten einde meer bekendheid te geven aan de belangen der blinden en het stre ven der organisatie, een Dropaganda- avond gegeven in Hotel De Witte Zwaan". Een comité van voorbereiding had zich gevormd, waarin o.a. de plaatselijke ge- neesheeren en hun dames en andere voor aanstaande personen hadden zitting ge nomen. Welwillende medewerking werd verleend door den blinden pianist de heer P. Meijer. De heer Joh. v d. Berg sprak als propa gandist van den Bond. De hoofdschotel van den avond was de vertooning van de film. welke een volledig beeld van het blindenwezen gaf. Een dui delijk overzicht werd gegeven van het on derwijs aan blinden. Verder zag men in de. film blinden werkzaam als planostemmer rijwielhersteller, schoenmaker, telefonist, enz. enz. De gemeentelijke werkinrichting te Am sterdam. waar reeds meer dan 100 blinden te werk zijn gesteld werd eveneens in beeld gebracht. De aanwezigen kregen door deze goed geslaagde film een rijkdom van Indrukken uit de bllndenwereld. Het comité dat dezen avond organiseer de mag op een goedgeslaagden avond te rugzien. NOORDWITK. Verlaging gemeente-subsidies. Naar wij vernemen hebben B. en W. in de begrooting 1933 voorgesteld alle of na genoeg alle subsidies zoo nabij mogelijk met 25% te verlagen. Kostenvergoeding. Naar wij vernemen is door het rijk aan de gemeente Noordwljk een subsidie ver leend van 25% in de kosten van de door- loopende openstelling van de telefoon ge durende den nacht en op Zondag. Het ophalen van vuilnis enz. Door B. en W. is thans definitief gegund aan de heeren J. C. de Haas en J en H. Hoogeveen het oohalen en afvoeren van het haardasch vuilnis enz Met ingang van 1 Januari a.s. zuilen dus deze werkzaam heden die tot heden door gemeenteperso- neel werden verricht In part'cuUere han den overgaan Het vuilnis zal worden afge voerd naar een terrein van den heer Hoo geveen in den Hoogewegschen polder en aldaar worden gebruikt in navolging van hetgeen in ta) van g. meenten geschiedt voor onhooging en verbetering van gron den. Een z.g. vuilnisbedrijf annex sortee- ringsinrichtlng zal niet .vorden gesticht. Gegund. Na gehouden openbare inschrijving zijn de gemeentelijke landeriien in den Noord- zijderpolder als volgt gegund: Perceel 1 en 2 aan den heer Braun en perceel 3 en 4 aan den heer Th. van Rhijn. Vergadering der Schoolcommissie- De plaatselijke schooicomm. kwam gis teravond bijeen onder presidium van den heer H. G. de Boer, onder-voorzitter. Van de 10 leden was er maar een afwezig. Na opening werden allereerst de beide nieuwe leden, de heeren J. H. Hegeman en G. Marijt, welkom geheeten, waarbij de voorzitter opmerkte, dat de taak der Com missie zich vrijwel alleen beperkt tot het geven van adviezen aan B. en W. aan gezien nu pas de 2e vergadering plaats heeft, blijkt wel, dat B .en W. en de raad zelf weinig behoefte gevoelen aan raad, wat niet wegneemt, dat hij hoopt, dat de beide nieuwe leden mogen kunnen mede werken aan allerlei adviezen in het belang van het onderwijs. Ingekomen was een verslag van den schoolarts over 1931. dat bij de leden zal clrculeeren, nadat er enkele passages uit waren voorgelezen. De voorzitter sprak de hooo uit, dat de gemeenteraad bij alle aan te brengen bezuinigingen niet zal raken aan het zeer nuttige instituut van den schoolartsendienst. Blijkens het verslag mag dit nieuwe instituut zich verheugen in groote belangstelling en waardeering. Een verzoek van het gemeentebestuur van Rijnsburg over toelating van leerlin gen uit die gemeente tot de openbare school alhier gaf aanleiding tot uitvoerige besprekingen. Ofschoon tegen het principe geen bezwaar werd gemaakt, bleek uit inlichtingen door een der leden ingewon nen, dat het hier een bijzonder geval be treft. dat niet maar voetstoots kan wor den behandeld, daar de gevolgen niet zoo dadelijk overzien kunnen worden, waarom aan B. en W. zal worden verzocht om meerdere gegevens. Ter voorziening in twee vacaturen die op 1 Jan. a.s. zullen ontstaan door de periodieke aftreding van de heeren H. de Boer en H. G de Boer, werden twee dub beltallen opgemaakt, waarop de beide heeren wederom als no. 1 voorkomen, aan gevuld met de heeren G. A. Wiggers voor de eerste en C. Verwey voor de tweede vacature. Ten slotte was de verkiezing van een voorzitter aan de orde wegens het bedan ken van ds. Koers, aan wien de Commissie een zeer waardeerend schrijven bleek te hebben gericht voor de onpartijdige wijze, waarop hij steeds de vergaderingen had geleid en waarin hem de dank der Com missie werd gebracht voor alles wat door hem was gedaan in het belang van het onderwijs. De voorzitter meende alvast te moeten opmerken. dat hij geen benoeming wenschte en vermeende, dat het ook beter was, dat geen der leden van het onder wijspersoneel die functie bekleedde. De keuze van een nieuwen voorzitter bleek nu nog al op moeilijkheden te stuiten, daar achtereenvolgens de heeren De Vreede en Hegeme bedankten, waarna de heer G. A. E. Duyster werd aangewezen, die onder applaus der vergadering te be noeming aannam, nadat de voorzitter had opgemerkt, dat nog niemand zooveel stem men op zich had vereenigd. Een der ieden Informeerde of er ook van B. en W. een verzoek om advies was inge komen over schoolvoeding en -kleeding naar aanleiding van een bij den Raad in gekomen voorstel van den heer Krau. Dit bleek niet het geval, wat niet wegnam, dat er breedvoerig van gedachten werd gewis seld over dit onderwerp. Mocht het tot een advies komen, dan staat nu al wel vast, dat schoolvoeding dient uit te gaan van particulieren of van een vereeniging, al of niet met gemeentelijke subsidie. NOORDWITK. Loop der bevolking. Gevestigd: K. J. E. Hooijmans, geb. Molenkamp, van Zoeterwoude, Noordbuurt E 118 naar Dahliastraat 50: A. A. J. Spruijt dienstb., van Amsterdam, Leidschegracht 6 naar Langeveld 18a; K. Koostra, dienstb., van den Haag, Torenstraat 164, n. IJmui- derstraat 43; L. de Vink, hulp i. d. huish-, van Leiden, Rijnzichtstraat 16, naar Voor straat 42. Vertrokken: D de Jong en fam., visch- handelaar, van de Ruyterstraat 50, naar den Haag, Westduinweg 217; H. Leenheer, eb. Schlag, van Voorstraat 89, naar den laag. Boekhorststraat 153; F. van der Lely, dienstb., van Boerenb.weg 24, naar Leiden, Heerenstraat 106a; A. M.eras en fam., brievenbesteller, van van Leeuwen straat 15 naar Katwijk de Maiefijtstraat 46; M. A. E. Girke, dienstb., van Huis 't Duin straat 26. naar den Haag, Zuidwerfplein 9; J. G. van der Son, 11. verpleegster, van Langeveld 29, naar Leiden, Gasstraat 8; P. Maas kappersbed., van N. Barnhoornweg 6 naar Amsterdam, van Musschenbroek- straat 21. Burgerlijke Stand. Geboren: Bernardina Cornelia, d. van L. J. Duivenvoorden en C. M. B. Riem Vis. Ondertrouwd: C. P. Plug, 25 jaar en M. de Jong, 24 jaar. Getrouwd: J. M. de Ridder, 27 iaar en J. Jonker, 31 iaar. Overleden: Johannes Leender Pieter Moonen 64 jaar wed. van M. Ouwehand. RITNSBURG. De Tuinbouw. Mede door de verminderde aanvoer is de handel ook niet meer zoo levendig dan te voren toen er nog voldoende was om voor export te koopen. Voor dit laatste zijn de partijtjes thans te klein geworden. En nu voor buitenland niet wordt gekocht, ging ook de prijs naar beneden. Eerste soert bloemkool noteerde de laatste dagen van f. 6.50 tot f. 9.10. Tweede soort bracht van f. 1.90—4.30 op. Gele kool kon niet meer halen dan f. 5.20—6.70, Roode kool, iets beter f. 6.10—9.70. Voor uien was iets meer vraag en hiervoor werd in de beste kwaliteit van f. 4 80—5.70 betaald. Breek- peen varieerde van f. 2.10—3.40 per 100 K.G., iets lager dus dan vorige week. De veilingomzet is aanmerkelijk lager dan 1931 op dezelfden datum. WARMOND. De werkloozcn. Gedurende de maand October j.L is ais steun voor werkloozen-ingezelenen alhier uitbetaald een bedrag van f. 685.35, terwijl in dit tijdvak in deze gemeente door de besturen der werkloozenkassen aan de leden is uitgekeerd een bedrag van f. 427.15. De steunregeling. Van den Minister van Binnenlandsche Zaken is bericht binnengekomen dat de thans voor deze gemeente geldende steun regeling is verlengd tot 24 December a.s. Loop der bevolking. Gevestigd: H. v. d. Drift, van Alkcmade; M. de Ruyter, van Rotterdam; S. de Boer, van Voorhout; H. A. van Eykel, van Hil- legom; C. A. M. van Rek, van Bloemen- daal; J. M. Barends, van Leiden; C. van Hoof. van Roosendaal; A. J. van Kempen, van Delft; A. v. d. Meer, van Rotterdam; W. J. J. Ruseman, van Hillegom. Vertrokken: L. C. Schinkel, naar Amstel veen; E. Brockmeijer, naar 's Gravenhage; Th. J. Klaassen, naar Kwintsheuvel; A. C. Wassenaar, naar Lisse; I. J. van Hey- mingen, naar 'sGravenhage; J. J L. Leenen, naar Rotterdam; L. A. van Teijlingen, naar Schoonhoven; A. Overhands, naar Heem stede; H. A. van Leeuwen, naar Riiswijk; C. A. Watervis, naar Noordwiik; B. Ver been, naar Alkemade; D. G. Uit den Boo gaard, naar Woubrugge; A. Schricr, naar Leiden; W. Burghout, naar Naa.dwiik; A. Tijssen, naar Sa sanheim; D. Janssen, naar Zalt Bommel; K. de Jonge, naar Oud- Gastel. WASSENAAR. Burgerlijke Stand. Geboren; Bart Marinus. z. v. M. L de Wit en C- W. Visser Elisabeth Marga- retha Alida, d. v. F. J. Wiegmans en A. de Jong Gerrit, z. v. A. Hilgeman en H. van der Leede Jacob, z. v. L. G. Oosterling en A. Boschmann. Overleden: Cornelia Reeser 49 j. vr. v- B. C. Branse Anna Catharina Maria Verkooij. 70 j. wed. J. Tel. Ondertrouwd: J. F. Gussekloo en E. Bach. Gehuwd: J. Aanhane en H. A. J. Vogels P. van der Ham en T- de Rooij. De gemeente-begrooting 1933. Door B. en W. is de begrooting der ge meente voor het dienstjaar 1933 aan de leden van den Raad aangeboden met een begeleidend schrijven, waarin zij er de aandacht op vestigen, dat ook na beschik king over een deel van het reservefonds ad. f. 15.000, geen sluitende begrooting kon worden verkregen. Dit is een gevolg van verschillende om standigheden welke in det Jaar aan den dag zijn getr«l?l B. en W. wijzen er allere^l begrooting van uitgaven eenïl welke zich voortdurend utL' zeker accres aanwijst, hetiS begrooting wel zeer tot uiting Bovendien moest op deze b«, bedrag worden geraamd van» dan f. 42.403.75 voor rente i van geldleeningen in den ]ooD gesloten en een bedrag van i, voor bijdragen van ondersehewJ stukken van den gewonen dlcS overeenkomstige hoofdstukken! kapltaaldienst ter gedeeltelijk, I van reeds gedane uitgaven, j dusverre geen middelen zijn l Tenslotte hebben zij op hoojl par. 1 en par. 2 beduidend hoo»J gen moeten ramen voor sub%ij gemeentelijke Instelling voor MJ pelijk Hulpbetoon ,ten einde hau te stellen op behoorlijke wijze t voldoen aan de gerechtvaardig gen om ondersteuning, welke hai zullen bereiken. De inkomsten hebben met de; van lasten geen gelijken tred geL Er moge aan den eenen kantl accres zijn, aan den anderen kar constateeren, een lage uitkeert Gemeentefonds, een vermindl brengst van de personeele beid f. 70.000 en derving van de heil opcenten op de hoofdsom der Rij stenbeiasting, in het vorig ja: groot op f32.500. Het een en ander is oorzaak i dat het College naar dekking i ten omzien van een bed: f. 197.423.97. Na ampele overweging hebt meend de navolgende voorsteller ten doen: le. Over de in vorige jaren i reserve welke bedraagt f. 648.4071 schikken tot een bedrag van 1 zoodat ter dekking van uitgave# gewonen dienst der jaren 1934,1 1936 beschikbaar blijft f. 45 0 000. 2e. Ter dekking van de gera dragen aan de gemeentelijke voor Maatschappelijk Hulpbeta voor het overgroote deel moeten gesteld op rekening van den bultf tijdsomstandigheden en een bedl gen van f. 65.000, te beschikken j ten vorige jaren Ingesteld crislsM 3e. Vermeerdering van het a>| centen, geheven op de hoofdi grondbelasting, in dier voege, ginnen met het jaar 1933 zuller geheven 80 opcenten op de hooll grondbelasting op de gebouwde el centen op de ongebouwde elgej waarvoor de inkomsten zullen i deren met f. 30.150. 4e. Heffing van 8 opcenten op d som der gemeentefondsbelastin»! de opbrengst wordt geraamd onl doch waarvan in het dlenstjaf slechts zal worden ontvangen f. 53.866.66. Een mooie Nutsavond! Voor een geheel gevulde za „Het Wapen van Wassenaar" een voordrachtavond. Opgetreden werd door den I musicoloog den heer Alt, die op 1 wijze de opera „Faust" van Gour tolkte, verduidelijkt met een SOl taarnplaatsjes en met diverse graf platen. ZOETERWOUDE. Voor het Crisis-Comité. Dezer dagen zullen eenlge Jon: leden van den R.K. Vrouwenbo rondgang door de gemeente dl einde ten bate van het crisl nieuwe of afgedankte kleeding ei kleeding te verzamelen. De hui wordt derhalve dringend vera* linnenkast en de garderobe van I eens na te zien en aan de bedoeld dames opgave te willen verstrek een en ander. De steunregeling, Door den Minister van Binnen Zaken is bepaald dat de steunrei deze gemeente zal gelden tot ei December a.s. voor de landi bouwvakarbeiders en fabrleksarw Het Crisis-Comité. In de gehouden vergaderini plaatselijk crisis-comité werd een tal aanvragen van steuntrekkeni Ioozen behandeld om kleeding. beddegoed e.d. ter beschikking stellen. Het comité heeft van de en het Rijk samen de beschikkm gen over een bedrag van onge»« De helft van deze som is nu bes gesteld. Als penningmeester van comité werd benoemd de heer Sm tevens secretaris is van het crisi- Als penningmeester van het al comité blijft de heer J. de Graai Rijndijk 184, fungeeren, tot eventueele bijdragen gelieve Eveneens kan overschrijving of van gelden plaats hebben op de van het plaatselijk crlsls-comite postcheque- en girodienst op 203720. RECLAME.

Leidsch Dagblad | 1932 | | pagina 14