CORRESPONDENTIE. GOEDE OPLOSSüj O, wat beginnn er velen al naar het Sint Nicolaasfeest te verlangen, nu het nadert ook al met rassche schreden. Heel aardig zooals velen mij schrijven dat ze bezig zijn om voor anderen een verras sing te maken. Het is vandaag Maandag, nu ik aan deze correspondentie begin, na alle brieven, het waren er een massa van daag, nagekeken te hebben, en de namen opgeschreven te hebben. Dinsdags schrijf ik altijd het grootste gedeelte der corres pondentie, Maandags alleen het begin. Als ik vandaag over 14 dagen het pakket brie ven ontvang, dan is het juist Maandag 5 December en zal menig kinderhart van verlangen kloppen of de Sint iets zal bren gen, nu ik hoop het van harte voor alle maal, groot en klein- Jan, Eempien en Jopie Wassenaar, er kan niet iedere week veel nieuws zijn, dat begrijp ik best hoor. Zou Hanna ook iets krijgen van Sinterklaas? Betsy en Lyda Philippo, ja hoor Betsy lk vind dat je zusje al heel netjes begint te schrijven, net zoo goed als jij, jij hebt ook altijd erg je best gedaan. Hetty Eekhof, wat grappig van je be dacht om mijn naam en adres uit de kin dercourant te knippen en op het couvert te plakken bij wijze van adres. Maar de post vond het zeker niet duidelijk ge noeg, want ze schreven er heel groot 's-Gravenhage onder- Wat scheelt er aan? toch niet erg ziek hoop ik? Noem mij maar zooals de heele jeugd het doet, Tante. Lilly van der Leeuw, we hebben pas prijsraadsels gehad nu weer in December. Woont dat vriendinnetje in Leiden; en hebben ze het Leidsch Dagblad? Ja, breng dan a.s. Zaterdagmiddag maar zelf je brief aan mij. Rika Klapwijk, als men gelukkig heeft geloot en dus bij de prijswinnenden staat, moet men het boek zelf gaan halen of laten halen op het Bureau Leidsch Dag blad, dat is de redactie die de boeken uit deelt, ik heb die hier niet. Marjanne en Marius van den Anker, zeker mag dat vriendinnetje bij jullie in sluiten, dan kost het maar 1 postzegel. Heb je daar nooit op gelet dat er met prijsraadsels veel meer mee doen, och dat is toch wel te begrijpen. Adriana Struik, ik begrijp dat het echte feestavonden zijn zulke uitvoeringen en vooral als je zooveel van gymnastiek houdt Gerard, Do rus en Keesje de Geus, moe ten jullie daarvoor naar Leiden voor de hoogtezon? ja dat is lekker warm al is het niet de echte zon- En is er zoo'n lieve zus ter, dat is prettig, 's Winters komen er altijd veel nieuwelingen en een deel ver dwijnt dan weer in den zomer, maar jul lie zijn trouw zomer en winter. Corry en Jan van Driel, is het zoo'n fijn boek? dat zijn het altijd de boeken die men als prijs krijgt. Zoo is je moeder het gaan halen, ja Jan ging zeker zelf niet naar Leiden. Arie en Wim Breedijk, dat eene raadsel is niet geschikt, dat van dien naam van een bekenden voetballer, want heusch niet ieder kind bemoeit zich met voetballers, de meisjes toch zeker niet, ik heusch ook niet. Ik heb nog van vele kinderen raad sels in voorraad liggen, de goede van jullie zal ik heusch eens plaatsen. Henny de l'Ecluse, zoo prettig meege zongen op de uitvoering? Doe je al lang mee, houdt je veel van zingen? Julie Franke, zeker heel veel kinderen hebben het geraden. Op het oogenblik heb ik nog veel raadsels liggen, wacht maar tot ik er weer om zal vragen. Ja in den winter heb ik altijd veel meer werk, dan doen er veel meer kinderen mee, dat is gezellig. Nel Wagemans, ja nu weet jij goed hoe ik er echt uitzie. Dat was jammer dat Moppie net zoo schoon wit was en toen met zulke modderpootjes thuiskwam. Veel plezier op je vaders verjaardag, je ver telde mij toen dat 't eind November was. Annie Balderus en Leent je de Rot, jullie mogen gerust op een gewoon velletje pa pier schrijven, het behoeft geen mooi post papier te zijn- Als je nieuwe raadsels in stuurt, moeten de antwoorden er meteen bij staan. O, foei, die kleine Tommie mag de gordijnen niet kapot maken. Hendrina de Ren, ben je 3 weken ziek geweest, en nu toch nog zoo'n goed rap port. dat is flink hoor. Miesje van der Bent, je hebt Je best ge daan hoor en mij veel geschreven. Klaasje heeft veel gekregen, speelt hij er nu zoet mee met al dat moois. Mientje en Gerard Teleng, ik zal het raadsel bewaren en eens plaatsen bij ge legenheid. Jo Beumer, neen ik ken het boek niet, ik hoop, dat jij en alle vriendinnen het mooi zullen vinden. Stuur die anecdote maar. Rie Oudshoorn, zoo bleef je bij een vriendinnetje logeeren na afloop van het feest, dat was dan dubbel prettig. Jaantje van der Voet, o, heb je toen ook meegedaan aan dien wedstrijd. Verheug je je ook om Jo's boek te mogen lezen. Neli Vijlbrief, aardig dat je. op een zang les gaat, ik heb ook altijd erg veel van zingen gehouden en het heel veel gedaan. Tiny Vliegenthart, zoo prettig dat het al gauw St- Nicolaas is? ik verlangde er vroeger ook erg naar. Ik vind het gezel lig als er zooveel kinderen plezier hebben in de raadsels, al heb ik daardoor ook veel meer werk. Koba Kool, wat aardig dat jullie het lo kaal versieren als de juffrouw jarig is. Waarmee versieren jullie dan? Wim Kruit, dank voor je anecdotes, ze zijn heel grappig. Ru, Bas en Annie van Dijk, och dat spreekt van zelf dat nu velen denken en schrijven over St. Nicolaas, want dat feest nadert al zoo. Waar is dat, dat die nieuwe school en voetbalveld komt? Johanna Tegelaar, we hebben hier ook nare dagen met mist en motregen gehad, zoodat steeds thuisblijven voor mij de boodschap was. dat spijt mij altijd erg. Speel je op de burcht, woon je daar dan? Joke Kouw, ga je zoo graag naar de bloemmarkt? ik vroeger ook, ik heb in mijn jeugd ook in Leiden gewoond en ging dus ook naar de Leidsche bloemmarkt. Je moeder is toch hoop ik niet erg ziek? Henri ter Weer, zoo'n raadsel van een spijker onder aan je schoen heeft er al meer ingestaan. Corrie Rosdorff, je had alleen je naam op het couvert gezet, niet onder je brief, zal je dat voortaan niet vergeten? Die 2 raadsels die je mij stuurt, hebben er al ingestaan. Corrie Holleman, was het een goed rap port, zeker wel hè, want anders zouden ze er thuis niet zoo tevreden over zijn. Maartje Zaalberg, heb je het boek al uit? was het mooi?, en mag je nichtje het ook lezen? Carolientje Verbiest, zoo, zoo, je gaat naar allerlei feesten, zie ik in je brief, nu dat is wel vroolijk. En kan dat wel, zonder dat je van school behoeft te verzuimen? Johanna van den Berg, nu dat hoop ik, dan ook voor je dat je meubeltjes voor je poppenhuis krijgt, want een huis zonder meubels is niet erg gezellig voor wie er in woont, of zijn er ook nog geen bewoners in Bep Plan je, daar las ik ook andere brie ven over, over die zanguitvoering dat het zoo mooi is geweest. Corry Lugthart, je behoeft alleen maar de antwoorden op te schrijven, niet ook het raadsel er bij. Cor Laman, wat ik net hiervoor schreef, dat wou ik ook aan jou antwoorden. Cornelis J. Arbouw, ja nietwaar, het zijn mooie dikke boeken, die men als prijs krijgt, je hebt nu heel wat te lezen. Ali van Weerden, je hebt groot gelijk de winter heeft veel goeds met de gezel lige avonden binnen in de warme kamer en dan samen spelletjes doen. Ploon de Kort. zoo. komt het egeltje el- ken avond terug, hoe aardig. Loopt hij dan bij jullie door de kamer, ging hij toen op je vaders schoen zitten. Is de poes mis schien bang van het egeltje en gaat daar om op stap. Heleman en Jo van der Linden, zeker wel blij met het rapport en nu maar weer je best doen voor het volgende. Hier is het ook al dagen triest weer, mist, regen, niets gezond, ik hoop dat het zonnetje weer gauw gaat schijnen. Gerard van Vliet, als je een raadsel in stuurt. moet je er het antwoord dadelijk bijschrijven. Zoo hebben jullie konijntjes, zijn ze nog jong en zorg je er zelf voor? Ans en Rietje Vollenga, ik zal je raadsel later eens plaatsen. Catharientje van der Valk, wat een al leraardigst kiekje heb je mij gestuurd- Kan jij dat broertje wel dragen, dat is knap, want hij ziet er flink uit, dus het zal een heel vrachtje zijn geweest. Wel be dankt voor de kiek. Krijn Haasnoot, verleden week waren er al koude dagen, ik begrijp best dat je duiven toen in een lekker warm hoekje kropen, dat is slim van de diertjes. Matthijs van Dijk, ik miste je wel ver leden week, want je doet zoo trouw mee. Is dat kleine hondje van jou? wat is het voor een soort? Willie en Lena Schilp, zijn jullie ook al aan het bedenken van allerlei verrassin gen voor St. Nicolaas? nu ik vond dat vroeger ook erg prettig. Ik heb op het oogenblik nog veel raadsels liggen, die ik gTaag wil nakijken. GOEDE OPLOSSINGEN DER I ONTVANGEN VAN'! LiUy van der Leeuw Rlsf Hetty Eekhof. Marjanna vanl Marius van den Anker Arie B.l Breedijk Gerard de Geus Dorl Keesje de Geus, Corry van Drl Driel, Adriana Struik Adriel Johan van Nood, Tieleman vaif Dirkje Hopman Henk Boom der. Jo van der Linden MaurlJ Maartje Zaalberg Nel Wag Nieboer. Koos Nieboer. Agne| Riet van Berkel Wim Kruit dorff, Dini van Ingen Schenj Nieboer. Gerharda Ëvgink ChH gink, Bep Planje. Koos Boni Bosboom Dikky Smit. Gerarcll Adé Pool, Rika de Graaf Tootl Marijtje Wassink Annie WasJ Guley Jacoba van Leeuwen Ari| Jan de Graaft Ploon de Kort hart, Jan de Lange Ali van Wel nelis J. Arbouw Jo Beumer Rie Jaantje van der Voet Corrie hanna van den Berg Carolientj| Johanna Tegelaar joke Kouw Celia Kret, Hans Kret. Corrie I Reinier den Hertog. Annie dl Adri Bavelaar. Abram Bave'.af Lancel. Wim Lancel. Henri ter 1 drik Johan Breuker. Marietje| Miesje van der Bent. Antje de 1 Dijk, Bas van Dijk. Annie van Vijlbrief, Tiny Vliegenthart, Jan Koevoet, Gerardus Telen! Teleng, Hendrina de Ren, Anniel Leentje de Rot, Jannie van Ni= i( Rietje Pielanen. Jopie Verboov der Steen, Jan Wassenaar. Eeml senaar, Jopie Wassenaar Bets>| Lyda Philippo. Ali Krassenburg l'Ecluse. Julie Franke. Jikke vl Marietje van Akker. Lena Sahl Schilp. Krfjn Haasnoot, Matthir I Catharientje van der Valk. An; Rietje Vollenga. Jikke en Marietje van Akker,I vroeger niet naar de Zondagsscli) naar de kinderkerk, want het eigen vader, die daar altijd preel ik heb toch ook meermalen een van de Zondagsschool in Leid| woond. Rika de Graaf, heb jij nog klein zusje van 2'ln jaar en kal zoo lief zingen? houdt jij zelf oo! j zingen en leer jij haar dan die 1| Adé Pool, natuurlijk mag ie| helpen om nieuwe raadsels te schrijft dat je graag zóóveel bril willen krijgen als ik, maar vertel f lijk, zou je het ook prettig vindel allemaal binnen 2 dagen te beanti Adrie van Nood, naar voor jullij mij schreef, dat waren treurige heb verleden week zooals altijd naast dien van je vriendin Dirkjl schreven, dat herinner ik mij goe| had je brief wel ontvangen. Tootje Verboog, dat raadsel vleesch moet mondeling opgegevl dan hoor je niet of ook vleesch inl den wordt geschreven. Moortjf goede naam voor je poesje als daj maal zwart is- Agnes L. Planje, ik begrijp het als je het te druk hebt gehad. Stadsgehoorzaal weet, ja zeker, ill ontelbare malen in geweest, ik I jaar in Leiden gewoond en er dl zooveel gelogeerd. Ik hoop dat del ring mooi is geweest. Arie en Jan de Graaff, ja je I mij plezier mee gedaan met al dij ningen raadsels, ik vind ze erg aal dacht, evenals iedere week die gef Maken jullie tegen Sint Nicolaas I dichten en teekeningen voor elkal Anje de Gelder, hoe is het metl ger, zeker wel lastig met het orgj of kan dat nog wel? Heel aardig je vertelt over de club, over die sp< ten, het aankleeden van poppen i was een flinke wandeling 's avonj na dat jaarfeest, maar geen mof zoo mistig en koud. Marijtje, Annie, Marie en Coba.l kig dat Coba zoo goed vooruitgaal weer op mag zitten. Ik zal niets af den over al die St. Nicolaas gehei] verklap niets hoor, ik vond het ook zoo prettig om allerlei werkjes! ken tegen St. Nicolaas. Hebben Juli] hoord over de opstellen voor de f' scherming? Allen hartelijk gegroet door, Mej. A. KOOPMANS VAN BOS Den Haag, van Beuningenstral

Leidsch Dagblad | 1932 | | pagina 16