LEIDSCH DAGBLAD - Eerste Blad Dinsdag 22 Noveroter LAND- EN TUINBOUW. BUITENLAND. ruwe huid KERK- EN SCHOOLNI KUNST EN LETTERE VISSCHERIJBERICHT DE CRISISPACHTWET OOK VOOR DEN TUINBOUW VAN TOEPASSING Op de vragen van de heeren Loerakker cn van de Bilt betreffende wijziging van de Crisispachtwet in dien zin, dat deze van toepassing is op den tuinbouw, heb ben de ministers Donner en Verschuur ge antwoord, dat een wetsontwerp tot wijzi ging van de Crisispachtwet, waarin de quaestie ln dezen zin wordt geregeld, dat de wet ook den tuinbouw zal betreffen, hun Departementen reeds verlaten. HOLLANDSCHE MAATSCHAPPIJ VAN LANDBOUW. Bespreking van crisis-vraagstukken. De Hollandsche Maatschappij van Land bouw heelt een vergadering in „Diligen- tta" te 's-Gravenhage gehouden, welke aan een bespreking van verscheidene crisis vraagstukken was gewijd. Na een openings rede van dr. Lovink heeft de secretaris, lr. T. P. Hulsman, een Inleiding gehouden over de tarwewet. De regeering hoopte zeide spr,, met dc tarwewet dc landbouwbedrijven gaande te kunnen houden; dit ls onder de tegen woordige omstandigheden onmogelijk De stelling, dat de prijs royaler moet zijn, zou alleszins te verdedigen zijn. In de tegenwoordige omstandigheden is het noodzakelijk, wil men de bedrijven gaande houden, de tarweteelt vrij te laten en door verhooging van het maalpercentage goed te steunen. Het zal naar oordeel van het hoofdbe stuur 'gewenscht zijn, géén einddatum te noemen, doch vast te leggen, dat de tarwe van het laatst te steunen oogstjaar vol ledig moet worden afgenomen. De vlcevoorzitter L. Kuiper besprak hierna de crlslszulvelwet- Spr. gaf een uit eenzetting van de werking der wet zoowel voor zuivelberelders als voor consumptie- melkers. Dat de wet in haar uitvoering vele moeilijkheden met zich brengt, ook met betrekking tot margarine en andere spijsvetten, spreekt vanzelf. De moeilijk heden kunnen worden overwonnen, als dc wereldmarktprijs niet al te veel daalt. Deze prijs en de exportbelemmeringen be- heerschen het vraagstuk. Zoo noodig, zal de regeering den richtprijs moeten ver- hoogen De regeeringscommissaris de heer Bück- mann. beantwoordde eenlge technische vragen. Het ls zeer wenschelijk, dat de boer een hoogen prijs krijgt, maar kan dit? Het systeem der wet is het opmaken van de voorraden en wij hangen volkomen af van de werelamarkt. Men vroeg verhoo ging van het boterpercentage in de mar garine. De crisiszuivelcentrale ontvangt 10 mlliioen minder, als er 50 pCt. boter in de margarine gaat. De boter wordt dan geleverd tegen den wereldprijs plus 80 pCt. van de heiilng. Men krijgt aan niet meer, maar minder geld van het product. Men wil, dat melk in het brood gebak ken zal worden Dit maakt het brood ten minste 2 a 3 cent duuraer. Dè regeerings commissaris van de tarwe komt dan ln de war met de tarwe en de minister komt met de rogge in de war. Kan men niet Iets doen aan den richt- prijs der melk, zoodat de ondermelk wat meer opbrengt? Is het mogelijk, den uit voer zoo te regelen, dat men een hoogeren prijs voor de ondermelk krijgt0 Verwerkt men de ondermelk in het brood en stelt men melkpoeder verkrijgbaar desnoods voor veevoer, dan zou dit wellicht een goede uitwerking hebben. Spr. zette voorts uiteen, waarom de be rekening en de uitbetaling van den toe slag veel tijd hebben gevorderd. Men neme in aanmerking, dat hier werk voor het allereerst moest worden verricht De derde uitbetaling ls nu onderweg. Als de eene fabriek den toeslag heeft betaald en de andere niet, komt dit, omdat de eene fa brikant een vriendelijk man is, die voor schiet. Toen de industrleprijs werd ver hoogd, verlaagde de centrale de ultkee- ring, omdat de productie opgemaakt moest worden. De melkproductie mocht niet worden gestimuleerd. Een verlaging van den toeslag van f. 176 tot f 1.60 zal daarom worden voorgesteld Dit om te ver hinderen. dat de boer krachtvoer koopt en zoo de melkproductie vergroot. Als men de koe wat droog laat staan, is dit in het belang ook van het beest zelf. Aan een consumpttemelkregellng heeft een commissie gewerkt, welker plan gereed is. Het geeft vaste prijzen, geen minimum- en maximumprijzen. Er zijn of worden minderheidsnota's ingediend. Men kan natuurboter aan werkloozen geven, die ten minste 5 kinderen hebben, maar het zou 11 a 12 cents per pond moe ten kosten, wat den boeren op een massa geld zou komen te staan. Toen In October de toeslag op 2 cents werd bepaald, kon het eigenlijk niet lij den Maar de centrale heeft het gedaan, rekening houdende met den nood der boe ren. Nu maakt de centrale een potje, dat wordt gebruikt voor uitkeeringen aan de boeren in den allerongelukkigsten tijd. Na de pauze besprak het hoofdbestuurs lid, de heer B. Biesheuvel de suikerbieten teelt en betoogde, dat verbetering van den prijs in het algemeen belang dringend noodzakelijk is. Het hoofdbestuurslid, de heer A. N. Vaandrager hield een inleiding over de crisisvarkenswet, waarin hij in het bij zonder opkwam voor de belangen van de houders en mesters van zware varkens- Nadat ook over deze aangelegenheid breedvoerig was gedebatteerd, zeide de voorzitter, dat het hoofdbestuur met ernst de verschillende punten no" eens onder de oogen zal zien, t.w. dat de prijs der zware varkens boven dien van de bacon moet lig gen: dat de varkenscentrale meer de eigen organisaties moet gebruiken; dat de zwaarmesterij beter in de centrale verte genwoordigd moet zijn. enz. Wegens het vergevorderd uur werd de behandeling van de andere praeadv'.ezen uitgesteld. Te Alkmaar zal in December een ver gadering worden gehouden. ili'lliillllill Denkt morgen om de Woensdag collecte van het Crisis-Comité! DE ALGEMEENE TOESTAND. Het conflict in het Verre Oosten. Dc Ontwapening. In de gistermiddag gehouden zitting van den V.B.-raad heeft de vroegere Chi- neesche minister van bultenlandsche zaken, Wellington Koo, een redevoering gehouden, welke eenige uren duurde, als antwoord op de uiteenzetting van Japan. Hij verklaarde o.m., dat Japan zich voordoet als een lammetje, dat zich moet verdedigen tegen het wilde Chmeesche beest. De Japansche regeering geeft thans evenwel toe, dat de militaire bezetting van Mandsjoerije heeft plaats gehad vol gens een tot ln bijzonderheden voorbereid plan. Spr. prees vervolgens het Lytton-rapport en verklaarde voorts, dat de door Japan sinds eeuwen gevolgde gewelddadige ver overingspolitiek 't grootste huidige gevaar be teekent. De boycot-beweghig tegen Japan is ge richt tegen de voortdurende gewelddaden en ongerechtigheid der Japansche politiek. De Volkenbond heeft, hetgeen te betreu ren is. tot nu toe geen effectief middel gevonden om de tenuitvoerlegging zijner besluiten te bereiken. In China heerscht geenszins een stem mlng van vijandigheid jegens het buiten land. Het Kelloggpact heeft geen zin meer, indien de schending van het ver bod van oorlog wordt toegelaten onder het mom van wettige verdediging. De Japansche aanval op het vreedzame China ls zonder weerga in de moderne geschiedenis. Wellington Koo besloot met den eisch, dat de Japansche troepen onmiddellijk moeten worden teruggetrokken als onver biddelijke voorwaarde voor 'n regeling van het Japansch-Chineesche conflict en een algeheele vergoeding van alle China be rokkende schade. Dc oplossing der Mandsjoerijsche kwes tie kan slechts worden gevonden op de basis der bepalingen van het Volken bondsstatuut, het Kellogpact en van het Negenmogendhedenverdrag van Washing ton. De Raad zit in een netelig parket. Japan en de publieke opinie aldaar eischen besiist handhaving van den status quo als een fait accompli! Opnieuw klinken geluiden van een uit treden van Japan uit den Volkenbond, zoo de Raad dit standpunt niet wil aanvaar den. Van Japansche zijde schijnt bovendien te I verwachten een voorstel tot verbod van i boycotten. Gistermiddag hebben de Duitsehe cn de Engelschc minister van buitenlandsclre zaker.. von Neurath en Sir John Simon, gedurende een uur geconfereerd Deze gedachtenwisseling wordt te Genève be schouwd als de inleiding voor de thans onderbroken diplomatieke besprekingen. Van Fransche zijde zijn tot nu toe geen stappen gedaan om de kwestie der rechts gelijkheid bij de diplomatieke besprekin gen aan de orde te stellen. In vooraan staande Amerikaansche kringen wordt thans een verhoogde belangstelling be toond voor een spoedige regeling der kwestie der rechtsgelijkheid. Aan Ameii- kaansche en cok aan Engeiscbe zijde staat men thans op he' standpunt dat een be handeling der kwestie van rechtsgelijk heid binnen het kader van afzonderlijke instanties dei Ontwapeningsconferentie, het bureau of de hoofdcommissie niet mogelijk is, daar de weg van een alge- meene openbare behandeling der kwestie van rechtsgelijkheid veel te omslachtig en moeilijk is gebleken Uit dien hoofde wordt thans, in het bijzonder van Amerikaan sche zijde, de oorspronkelijke gedachte eener bijeenkomst van de vijf groote mogendheden Engeland, Duitschland, Frankrijk. Italië en de Vereenigde Staten, met betrekking tot definitieve regeling der kwestie opnieuw op den voorgrond geplaatst. Volgens mededeelingen uit Fransche kringen te Genève, is de Fransche premier i Herriot, voornemens morgenochtend te i Genève aan te komen voor een kort ver blijf, teneinde aan de thans begonnen di- i piomatleke onderhandelingen persoonlijk 1 deel te nemen Het praesidium van het Bureau der Ontwapeningsconferentie heeft gisteren over het weder bijeenroepen van de alge- meene commissie gesproken. Voorloopig zal echter geen definitief voorstel gedaan worden in afwachting van de onderhan delingen der staatslieden. ENGELAND. De derde Ronde-Tafelconferentie. Gisteren is de derde Ronde Tafelconfe rentie in het gebouw van het Hoogerhuis onder voorzitterschap van den Lord-kan- seller Soukey haar gewone werkzaamheden begonnen met de behandeling van het rapport van de kiesrechtcommissie. Men was het er over eens, dat de basis van het kiesrecht moest liggen in bezit en die kwa lificaties, welke de commissie had voorge steld. Daar de algemeene kwalificatie slechts een betrekkelijk gering percentage van de paria's ln het genot van kiesrecht stelde, meende men, dat een speciale rege ling noodig was, om dit te vergrooten. zoo dat het in iedere provincie 10 pet. zou be dragen. ,,Ik ben niet van plan nu of op eenig oogenblik mijn voornemen aan te kondi gen. om miin geheele leven te wijden aan de afschaffing van de onaanraakbaar heid",, verklaarde Gandhi in een interview in de gevangenis van Yeravda. „Mijn geheele leven ontspringt aan één bron, n.l. het verlangen, om de waarheid te doen zegevieren zonder de toepassing van geweld in eiken levenswandel". Het bovenstaande was Gandhi's ant- woord op de vraag, of hij de gevangenis wenschte te verlaten, enkel om zijn cam pagne door te drijven voor de afschaffing der onaantastbaarheid, of deze op te geven in verband met de burgerlijke ongehoor zaamheid, welke voor de regeering de eenige voorwaarde is voor invrijheidstel ling zonder beperkingen. DUITSCHLAND. De crisis - Voorwaarden, door Hindenburg gesteld Hitier stelt vragen. Over het onderhoud, dat Hitler gisteren met Von Hindenburg gehad heeft, deelde de NB.D.AP. het volgende mede: De leider is om 10.30 uur bij den Rijks- president ontboden. De Rijkspresident richtte tot hem het vevzoek voor Donder dagavond vast te stellen, of een door hem gevormd en onder zijn leiding staand ka binet, over een parlementaire meerderheid beschikt. Aan deze opdracht werden een aantal presidentieele voorbehouden als voorwaarde toegevoegd. Opdracht en voor behouden zijn op schrift gesteld. De leider verklaarde, dat- hij eerst na een grondig onderzoek van deze voorwaarden, kon mededeelen. of er daarbij eenig uitzicht bestaat, om de gewenschte onderhande lingen te voeren. De presidentieele voorwaarden omvatten vijf punten, nl. twee van persoonlijken en drie van zakelijken aard. Het gaat teil eerste om de vanzelfspre kende vaststelling, dat de persoonlijke samenstelling van het kabinet, zooals dat de praktijk bij de kabinetsvorming voor schrijft, de goedkeuring van den Rijkspre sident behoeft. Ten tweede behoudt de Rijksptesident zich het recht voor een bijzonderen invloed uit te oefenen op de bezetting van het Ministerie van de Rviksweer en van het Departement van Buitenlandsche Zaken. Dit volgt reeds hieruit, dat de Riikspresi- dent opperbevelhebber is van de Rijksweer en de volkenrechtelijke vertegenwoordiger van het Rijk is, zooals in de Grondwet speciaal naar voren gebracht wordt Ten derde eischt de Rijkspresident de opstelling van een economisch program. Ten vierde de waaiborg dat niet zal worden teruggekeerd tot het dualisme tus- schen Riik en Pruisen. Ten vfjfde dat hel niet zal kernen tot een verzwakking of wijziging van art. 43. Behalve deze vijf punten zijn door den Rijksoresident geen verdere voorwaarden gesteld voor de vorming van een meerder heidskabinet onder Hitlers lriding. Na een uitvoerige bespreking met de lei ders der Nationaal-soc'alistische beweging, werd gisteravond om S uur het antwoord van Adolf Hitler in den vorm van den hrief aan den staatssecretaris Meissner overhandigd. De brief bevat een aantal vragen, die vermoedelijk in den loop van heden opgehelderd zullen worden. Dat de brief van Hitler niet direct aan Hindenburg, maar aan staatssecretaris Meissner gericht is, wordt in politieke kringen niet als een onhoffeipkheld ooge- vat. daar aan het Staatshoofd niet direct vragen gesteld kunnen worden. Men is dus iu afwachting: Hitier heeft echter in geen geval de deur gesloten voor verdere besprekingen. Tot de persoonlijkheden, met wien in den loop van gistermiddag in hotel Kaiserhof uitvoerige gedachtenwissellneen hebben plaats gehad, behoort ook de vroegere pre sident van de Rijksbank, dr. Schacht. Met personen, tot andere partijen behoorend, die voor een eventueele kablnetsvorming in aanmerking komen is evenwel van na- tionaal-soclalistische rijde niet onderhan deld en met hen is tot nu toe ook nog geen contact gezicht Voor het hotel stond het zwart van menschen, zoodat het verkeer belommerd werd. Door een korte toespraak van Goeb- bels en zachten drang der politie ging de men.gte echter uiteen. Over het algemeen staat men vrij scep tisch tegenover de mogelijkheid van slagen van Hitier. Men spreekt ook van de mogelijkheid, dat Hitler de leiding van een „presldlal- kabinet" zal verlangen, maar wijst, er daarbij op, dat de benoeming van den partijleider tot Rijkskanselier !n strijd zou zijn met de gedachte van een presidentieel kabinet en daarom nauwelijks mogelijk zou zijn. Het is nu ook mogelijk, dat Goering in opdracht van Hitier eerst .log de par tijleiders bijeen roeot. Daarover zijn ech ter geen nauwkeurige berichten te krijgen, omdat men van nationaal-socialistische zijde over alle verdere voornemens een volstrekt stilzwijgen betracht. Het is denkbaar, dat, als Hitier niet slaagt, de leider van het Centrum een op dracht zou ontvangen. In elk geval is men zich in politieke kringen bewust, dat een dergelijke poging geen grootere kansen op welslagen biedt, vooral daar de onderhan delingen van Zondag van het Centrum met de nationaal-socialisten niet zeer hoopvol schijnen afgeloopen te zijn. Een van de bedenkelijkste punten voor 't Cen trum schijnt het valutaprogram der na tionaal-socialisten te zijn. Tegenover alle dergelijke plannen stelt het Centrum de thesis, dat met de valuta geen experimenten mogen worden onder nomen. Een opdracht aan de Centrum - leiding zou wegens dezen toestand reeds zeer snel kunnen lelden tot de vaststelling dat de parlementaire meerderheidsmoge- lijkheden uitgeput zijn. Dan zou er, volgens de opvatting in po litieke kringen, geen andere uitweg blijven dan opnieuw een „presidlalkablnet" te be noemen. Men gelooft echter niet, dat de definitieve opheldering reeds zeer snel zal komen, daar zij slechts in alle rust en met alle zorgvuldigheid tot stand gebracht moet worden. Zoo overheerscht de mee ning, dat de week zal verloopen. eer de regeeringscrisls opgelost is. Zeker is in elk geval, dat geen waarnemend kabinet meer voor den Rijksdag zal verschijnen, zoodat de crisis opgelost moet zijn voor deze bij eenkomt. Hugenberg schijnt achter de schermen zooveel mogelijk tegen te werken. Van soc.-dem. zijde wordt tot het Cen trum de waarschuwing gericht, dat de scherpste oppositie te verwachten is, zoo het Centrum met de Nazis zou samengaan. FINLAND. Vonnis in het Lappo-proces. In het opzienbarende proces tegen de Lappoleiders in verband met de gebeurte nissen bij Maentsaelae, is gisteren door het gerechtshof te Helsingfors vonnis gewezen. De vroegei* chef van den generalen staf van het Finsche leger, generaal Wallenlus en de Lappoleider Kosola, werden evenals Sario en Wisa ieder tot negen maanden ge vangenisstraf veroordeeld. Handelsraad Haarlos krijgt 6 maanden gevangenisstraf. Van de in het geheel 102 verdachten wer den 24 vrijgesproken en 20 begenadigd. Bij 52 werd de voorloopige hechtenis als straf beschouwd. In eerste instantie waren Wallenlus en Kosola vrijgesproken. FRANKRIJK. De nieuwe Duitsehe gezant. De nieuwbenoemde Duitsehe ambassa deur te Parijs, Koster, is gistermiddag door den president der Fransche Republiek. Lebrun, ontvangen in tegenwoordigheid van premier Herriot, de leden van het burgerlijke en militaire kabinet, en de leden van de Duitsehe ambassade. Er wer den hartelijke toespraken gewisseld. Bij deze gelegenheid heeft de gezant ver- I klaard, dat hij zijn functie aanvaardde met den vasten wil, om evenals zijn voor ganger, de betrekkingen tusschen de beide landen te bevorderen, welker ontwikkeling meer dan ooit van beslissende beteeke- nis is. Lebrun antwoordde, dat de gezant bij de Fransche regeering steeds de huip zou vinden, die ook zijn voorganger nooit ont broken heeft. VEREENIGDE STATEN. De schulden Eischen der vakvercenigingen. Tsjecho-Slowakije heeft zich gevoegd bij het koor, dat uitstel van betaling vroeg. Zeer opgemerkt wordt te Washington het zwijgen van Italië in deze aangelegen heid. Men betoogt, dat Mussolini's tak- tiek hier zeer goed werkt, juist, omdat hij weigert aan „het eenheidsfront tegen den Amerlkaanschen belastingbetaler" deel te nemen. Staatssecretaris Stimson heeft met zijn medewerkers tijdens het einde der week aan een memorandum gewerkt voor de economische wereldconferentie, dat heden aan Roosevelt bij zijn onderhoud met Pre sident Hoover ze! worden voorgelegd. De secretaris van de schatkist, Mills, had lange besprekingen met Hoover, die, naar verluidt, nog steeds geneigd zou zijn aan het Congres de benoeming voor te steller, var. een commissie, voor een nieuw onderzoek naar de betalingscapaciteit der debiteur-staten. Algemeen wordt een gelijkstelling van Engeland en Frankrijk verworpen. Men is overtuigd, dat Frankrijk, dat tijdens de critieke periode der Ver. Staten onttrok ken heeft, de schuld-annuiteit makkelijk betalen kan. terwijl men toegeeft, dat de met Engeland overeengekomen rentevoet onevenredig hoog is en een onrechtvaar dige hardheid tegenover Engeland betee- kent. Met het oog op de algemeene oppositie van de leden van het Congres zal Hoover, naar verluidt, geen verlenging van het moratorium voorstellen, tenzij Roosevelt daar uitdrukkelijk vóór zou zijn, wat men onwaarschijnlijk acht. Ten congresse van de Amerikaansche vakvereenigmgen te Cincinnate is voor de eerste maal de eisch inzake verplichte werkloozenverzekerlng ter sprake ge bracht. De koster moeten door de werk gevers worden gedragen. Voorts is de in voering geëischt van den zesurigen werk dag, de vijfdaagsche arbeidsweek, een belasting op groote vermogens, de invoe ring van crisisonaersteuning en de af schaffing der prohibitie. De sprekers con stateerden dat 40 millioen Amerikanen ten gevolge van de crisis verarmd zijn; 60 millioen leven beneden een bestaans minimum Meer dan 11 millioen zijn werk loos, De helft der bevolking van de Ver eenigde Staten verhongert langzaam aan. 461e STAATSLOTERIJ (Niet ollicieel) Trekkinc van Dinsdag, 22 November 1932 le klasse. 2e lijst HOOGE 1'RliZEN f 5000 5128. f 400 1013. f 200 3596 13641 i 100 18903 20260. Prüzen van f 20 26 72 116 152 182 202 215 230 251 306 317 390 398 407 428 555 cqu fiofi fiSS 708 729 929 958 964 993 1014 1071 1072 1076 1097 1122 1149 1152 1168 1177 1222 1238 1385 1483 1507 1517 1562 1658 1699 1719 172» 1816 183.. 1848 1856 1950 2033 2072 2076 2146 2174 91Q1 999? 2354 2393 2415 2423 2454 2463 2481 2561 2574 2584 2585 2604 2638 2692 2757 2799 2809 2849 2865 2868 2895 2974 3035 3096 3154 3218 3277 o297 3339 3423 3536 3602 3726 3773 3830 3852 3867 3886 3947 3974 4006 4014 4104 4115 4165 4171 4270 4346 4408 4436 4445 4447 4484 4520 4545 4557 4373 4657 4671 4682 4711 4736 4776 4781 4867 4896 4931 4960 5053 5065 5111 5146 5154 5161 6164 5166 J-39 52olJ 5341 5368 5419 5457 5491 5500 5526 6o33 5580 5651 5659 6754 5832 5852 5946 6i67 6211 6234 6268 6288 6309 6407 6480 Goji2 6576 6621 6623 6664 6707 6720 6729 681J 6996 6999 7024 7058 7092 7120 7172 7^0 7267 7338 7349 7357 7365 7387 7417 7569 7571 7578 7601 7086 7791 7945 8006 8032 8100 8138 8227 8244 8315 8354 8392 8425 8503 8508 8517 8582 8588 8603 8726 8193 8856 8385 8911 8935 8957 9032 9087 912o 9159 9207 0240 9313 9441 9542 9o72 96~8 9647 9710 9727 9950 9952 9992 10026 10039 10076 10155 10172 10180 10215 10238 10253 10317 10325 10424 10429 10471 10540 10593 10598 10681 10711 10730 10733 10780 10818 10819 10855 10856 10875 10921 10975 10986 11028 11044 11066 11120 11185 11200 11307 11323 11354 11450 11469 11483 11601 11521 11545 11683 11774 11822 11911 11941 11948 11978 12045 12130 12146 12177 12206 12270 12281 12309 12441 12538 12594 12770 12827 12873 12923 13003 13027 13057 13065 13209 13259 13319 13389 13480 13529 13553 13569 13605 13783 13865 13900 13944 13958 13968 13974 14031 14051 14097 14148 14240 14241 14416 14503 14506 14530 14577 14607 14665 14666 14680 14694 14741 14812 14863 14885 14936 14941 14978 15035 15041 15332 15375 15388 15438 15510 15548 15554 15588 15607 15019 15620 15714 15721 15779 15806 16309 15812 15815 15917 15929 15948 16020 16034 16042 16062 16068 16074 16113 16139 16245 16261 16288 16317 16333 10805 16391 16419 16425 16490 16499 16506 16510 16516 16517 16558 16583 16587 16757 16810 16852 16915 16995 17003 17019 17055 17121 17147 17202 7204 17222 17261 17279 17305 17336 17341 17385 a741Ö 17515 17562 17570 17633 17677 17760 17844 17928 17968 17972 17980 13059 18077 18082 18100 18103 18116 18159 18195 18244 18353 18376 18396 18412 18419 18436 18471 18486 18500 18503 18542 18587 18081 18763 18771 18796 18907 18976 18992 19030 19037 19118 19168 19218 19306 19344 19357 19391 19417 19429 19474 19484 19501 19512 1955P 19572 19613 19665 19716 19755 19773 19796 19972 20039 20105 20122 20131 20169 20223 20252 20354 20446 20503 20504 20626 20563 20606 20899 20773 20767 20911 20920 20931 20964 20991 RECLAME. PREDIKBEURT^) VOOR WOENSDAG 23 NO? ALPHEN AAN DEN rijj Ned. Herv. Kerk: (Julianastrai, uur, ds. J. Stehouwer. Evangelisatie Hooftstraat: y acht, ds. J. H. F. Remme. Lokaal v. Mandersloostr.Nam j heer E. Wijnen van Oldebroek. BOSKOOP. Chr. Geref. Kerk: Nam. Bijdemast. Nutsbewaarschool: Nam. 71/4 A. de Redelijkheid van Oudetk IJssel. SASSENHEHll. Geref. Kerk: Nam. 7 uur, ds zendeling. WADDINXVEEN. Chr. Afg. Gem.: Nam. 7 Grisnigt. Geref. Kerk: Nam. halfacht, ds hagen, dir. zendingshospitaal te 0 NED. HERV KERK. Beroepen: Te Medemblik, B. de J Ellekom. Te Giessen-Oudekerk. t cand. te Noorden. Aangenomen: Naar Kerkwerve kerke. G Post. cand. te Den Haai. Bedankt: Voor Minnertsga. G. D kamp. te Harlingen. Voor Humme'.j Lovink, te Gramsbergen. GEKEE KEKKEN. Aangenomen: Naar Arum !Fr) Wielenga. cand. en hulppred. te Si- Naar Wolvega, N. Streefkerk, te „HET RESIDENTIE-ORKES Derde Abonnementsconcert. Het programma van het derde 1 mentsconcert te Leiden van „He dentie-Orkest" op Donderdag 24 ber a.s. vermeldt de volgende Ouverture „Anacréon" van Luigi bini (1760—1842), Concert voor met orkestbegeleiding, No. 2, Bes gr 83 van Johannes Brahms (1833—1 spelen door den solist Wladimir H De in het Andante van dit wei komende violoncello-solo wordt door den heer Ch. van IsterdaeL Johan Wagenaar's sinfonische Di Saul en David" op. 24 (harpso J. S. Heuckeroth), „Wiener Drel takt", Elnleltung und Walzerzy" Orchester, nach einem Gedicht Bauernfelds, Op. 38 en de 3 Jan dit jaar te Almen (Gelderland) v. Ouverture „De philosophische voor Gozzi's blijspel Principezza op. 39. Laatstgenoemd werk gaat den in eerste uitvoering en zal d componist worden gedirigeerd. Het eerstvolgend concert van sidentie-Orkest", No. 4 van het ment, heeft plaats Donderdag 12 1933. Op dit concert zullen de hee Swaap en Charles van Isterds Dubbel-concert voor viool en vlo van Brahms ten gehoore brengen. 0 RICHARD TAUBER VERDUT. In den Hollandschen Schouw Amsterdam zou gisteravond de zanger Richard Tauber optreden in Maderlhaus." De zanger is ecli verschenen, zoodat de voorstel! kon doorgaan. De directie van landschen Schouwburg, deelde m zij de redenen niet kent, waarom Tauber niet gekomen is. De zaal stekend zijn bezet, want er was 1 sproken. Er zijn echter, zoo d mede, door een paar deurwaarders door advocaten beslagen gelegd schouwburg, naar het schijnt, weg' plichtingen, die de impressario v zanger dr. Eckhardt, op zich had g en niet zou zijn nagekomen. In het Amstel-Hotel, waar zij I" deelde men mede, dat noch de heer ber, noch diens impressario waren. IJMUIDEN, 22 Novem Tarbot per kilo f. 0.800.60, 0tl kist van 50 kilo f. 30—13, Tongen f. 1.0.50, Middelschol per kist van f.27, Zetschol f.25—23.60, Kleine f.26—7, Schar f. 10.50—4.60, T® f 22—21. Roggen per 20 stuks I. Vleeten per stuk f. 1.20, Pletenn Poontjes f. 5.50—3.70, Groote Set f 29—25, Middel Schelvisch f Kleinmiddel Schelvisch f. 20—13 50, Schelvisch f. 14—1.80, Kabeljauw P van 125 kilo f. 32—17.50, Gullen van 50 kilo f, 10.50—1.40, Lengen P« 0.60. Heilbot per kilo f.0.60, Will kist van 50 kilo f. 3.40— 1.—Kool stuk f. 0.48—0.11, Makreel per kist kilo f. 9.10—7.00. Aangevoerd 400 manden versche Prijs f. 3.80—2.00 per mand. Aangekomen 10 stoomtrawlers, met f. 2239, IJM 48 met f2691, met f. 2049, IJM 133 met f. 1«°; K met f.2239, IJM 21 met f. 2854. met f.002, IJM l4o met f. 1578. met f.2446, IJM 161 met f.542 en' gers IJM 268 met f. 570. KW 105 KW 43 met f. 800, KW 130 met t"1 108 met f. 130 (restant); de drift» met f. 1231 versche haring, KW - 164 kantjes pekelharing voor Katw Praairapport Hr. Ms. „Naotil®' 18 November Tusschen 52 gr - V gr. 6' Nbr. en 2 gr. 27' en 2 gr. 25, 175 kantjes; SCH 69, 44 kan 339, 70 kantjes; SCH 247, 2 kamgj 233. niets; SCH 110, 153 kantjes,-f" 289 kantjes; SCH 285. 170 k3""£ 106, 30 kantjes: SCH 297. SCH 169, 190 kantjes; SCH 4a. SCH 254. 188 kantjes: SCH 53.1'" KW 32, ÏO kantles; KW 67, n e»; 320 kantjes: KW 149, 345 kantJe-f 180 kantjes; KW 36. 62 kantjes. SCH 64: SCH 196: KW 37. 19 November. Tusschen 52 gr. gr. 56' Nbr, en 2 gr. 29' en Ag SCH 443, 35 kantjes: SCH 468. SCH 72. 280 kantles: SCH 25. SCH 132. 10 kantjes: SCH 46. - 173. 140 kantjes- KW 124. 18 41. 215 kantjes; KW 37, 90 kam. 35 kantjes.

Leidsch Dagblad | 1932 | | pagina 2