DE VIJANDEN VAN HET BIJENDOR LEIDSCH DAGBLAD - Derde Blad Dinsdag 22 Noveinl BINNENLAND. GEMENGD NIEUWS. CREMATIE Dr. G. H. HINTZEN. Toespraak van mr. Loder. Gisteren is het stoffelijk overschot van dr. G. H. Hintzen, oud-lld van de firma Mees en Zoonen te Rotterdam, oud-lia van de Tweede Kamer en oud-wethouder van Rotterdam, te Velsen verascht. Er was zeer veel belangstelling. De met bloemstukken en kransen ge dekte baar werd in den stoet voorafgegaan door het geheele personeel van de firma Mees en Zoonen; achter de baar volgden o a. de heeren mr. B. C. J. Loder, mr. R. P, 's Jacob, oud-burgemeester van Rotter dam, mr. G Vissering, oud-president van de Nederlandsche Bank, M. C. Koning, directeur van de Mij. „Nederland", Tegel berg, oud-directeur, Baart de la Faille, directeur van de Internationale Crediet- cn Handelsvereeniglng „Rotterdam" en A. C. Mees, oud-directeur, Verloop, directeur van Wilton's Machinefabr., dr. L. S. Han- nema, direct, van het Roode Kruis Zieken huis te Den Haag, mr. dr. Zijlstra, prol. dr. Z. W. Sneller, rector-magnificus, en prof. W. E. Boerman, secretaris van den Senaat der Handelshoogeschool te Rotter dam, prof. dr. F. Hudig, A. A. Pit, Roose- gaarde Bisschop, directeur van de Java- China-Japan-Lijn, Brandt en Stratemeyer, directeuren van de Koninklijke Paket- vaart Mij., Van Zalinge, oud-pres.-direct. der Mij. en de regeerings-commissaris oud-vice-admlraal Gooszen, W. Ruys, di recteur van den Rotterdamschen Lloyd, W. C. Hudig, P. den Tex, W. A. den Tex Bont, F. van Ommeren, Nlemeyer en Brunstlng, directeuren der Nat. Levens verzekering Bank te Rotterdam, mr. G. Hofstede de Groot, directeur der Amster- damsche Bank, D. Hannema, directeur van het museum Boymans, J. van Stolk, direc teur der Gist- en Spiritusfabriek te Delft, prof. dr. A. G. van Hamel, E. J. Korthals Altes, mr. W. Suermondt Wzn., ir. Hoving, J. M. Telders, directeur der Twentsche Bank, dr. S. J. R. de Monchy, mr, N. J, van Aalst, mede namens dr. C. J. K. van Aalst, Abraham Muller, mr. H. P. v. d. Mandere. directeur der Robaver, A. An- driesse, directeur der firma Pierson en Co., de voorzitters der Kamers van Koop handel te Rotterdam en Haarlem, Van Beuningen, directeur der Machinefabriek P. Smit, mr. Talma Stheeman, directeur der Kasvereeniging, ir. A. Plate, secretaris der Scheepvaartvereeniging Zuid en mr. J. v. d. Schermbeek. Het woord werd gevoerd door mr. B. C.J. Loder. „Wij zijn hier samengekomen", zei spr., „om den echtgenoot en vader, den trouwen vriend van ons allen, te gelei den op zijn laatsten tocht. Het was zijn wensch, dat zijn oudste vriend een laatste woord zou spreken. Een vriendschap, die van den knapenleeftijd geduurd heeft, die in een rechte lijn is doorgegaan, verbond ons, een vriendschap, die voor spr. is ge weest een lichtende lijn. Hintzen was een mensch met groote gaven en van groote bescheidenheid, hij was 'n man van hoofd en hart, van hart in de eerste plaats. Hij was een man van ernst, van eenvoud, van kennis; kennis, die hij voortdurend ver meerderde. Hij heeft veel gegeven aan zijn stad, aan het land, aan tal van anderen. Zijn leven was een voorbeeld voor gansch het vaderland. Hij was een be scheiden mensch, die werkte zoo lang het dag was en hij is heengegaan in rust en in stilte. Hij is het leven ontgleden op een wijze, die een ander eens heeft doen zeg gen: „Ik wist niet, dat sterven zoo gemak kelijk was". Spr. eindigde zijn rede met eenlge dicht regelen van Constantijn Huygens en be sloot met deze woorden: „Laat ons bij deze baar ons voornemen, dat ons eigen leven moge zijn als het zijne". Een zoon dankte voor de groote belang stelling. DE KORTING AAN DE GEMEENTEN. Op de uitkeeringen uit het Gemeentefonds. Zooals bekend, is bij de wet van 18 Maart 1932 bepaald, dat in elk der jaren 1932/33, 1933/34 en 1934/35 de uitkeering uit het gemeentefonds aan iedere gemeente te doen, verminderd wordt met 3 °/o van het bedrag der door of vanwege het gemeente bestuur vastgestelde wedden en loonen over 1931 van het in vasten dienst der ge meente zijnde personeel. Volgens een van de bepalingen dezer wet geldt genoemde korting niet voor ge meenten met 5000 of meer inwoners, ten aanzien waarvan door de Kroon na het inzenden van de noodige gegevens door die gemeenten welke daarop aanspraak men- schen te maken is verklaard, dat het gemiddeld peil der wedden en loonen. in begrepen het verhaal der pensioenbijdra gen, niet voor verlaging in aanmerking komt, voor zoover de gemeente overigens aan de voorwaarde voldoet, dat zij, hoewel bij de heffing van opcenten op de gemeen tefondsbelasting geen gebruik is gemaakt van de bevoegdheid, verleend in art. 283 der gemeentewet, en de overige belastin gen tot redelijke bedragen zijn opgevoerd, er niet in slaagt de begrooting «luitend te maken zonder het heffen van meer dan 40 opcenten op de gemeentefondsbelasting. Van de gemeenten, welke hiervoren be doelde gegevens hebben ingezonden, heeft de Kroon de in deze bepaling vermelde verklaring afgegeven voor de volgende ge meenten waarna op grond van de desbe treffende bepalingen de ministers van Bin- nenlandsche Zaken en van Financiën heb ben bepaald, dat de in de Kortlngswet op genomen vermindering der uitkeering voor die gemeenten achterwege blijft. Deze gemeenten zijn: in de provincie Noord-Brabant: Bergen op Zoom, Oirschot en Oudenbosch: in de provincie Gelderland": Doetinchem, Eibergen, Harderwijk, Huissen, Putten. Valburg en Wisch: in de provincie Noord-Holland: Aalsmeer en Edam; in de provincie Friesland: Ferwerdera- deel en Wijmbritseradeel; in de provincie Overijssel: Haaksbergen, den Ham, Ambt-Hardenberg, Tubbergen en Vriezenveen; in de provincie Groningen: Leek, Marum en Onstwedde; in de provincie Drenthe: Bellen en Bor ger: en in de provincie Limburg: Horst, Maasbree, Nederweert, Sittard <r. Tegelen. DE KORTING OP DE INDISCHE PENSIOENEN. En de oud-Indische militairen. Het dagelij ksch bestuur van de vereeni- ging van oud- en actlefdienende onderof ficieren van het Nederlandsch Indische leger Madjae heeft dezer dagen een onder houd gehad met den minister van koloniën en dezen verzocht, de korting op de pen sioenen niet toe te passen op de gepension- neerde onderofficieren. De minister kan geen toezegging daar omtrent doen. Wel deelde de minister mede dat met de lage pensioenen der Indische militairen zou worden rekening gehouden en dat, mocht in het voorjaar de finan- cieele toestand van Ned-Indië gunstiger zijn dan thans, de korting niet zou plaats hebben. S. D. A. P. EN LOONSVERLAGING. Geen royementen in Groningen. Zaterdag en Zondag werd te Groningen de 22ste jaarlijksche vergadering gehou den van de Gewestelijke Federatie Gro ningen der S.DAP. Daarin kwam in be handeling de houding van de Statenfrac tie bij de loondebatten in de Statenver gadering van 19 Juli 1932. Zes leden der S.D.AP. hebben daarin gestemd voor de loonsverlaging van het personeel in dienst van de provincie. Dat waren de leden mevr. W. Ploegsma—Bentum, D. Bartels, L. H. Mansholt. F. Spiekman. M. Buiten kamp en K Freije. De afdeeling Groningen had een motie ingediend strekkende om de vergadering te doen uitspreken: „dat de houding van deze partijgenooten in lijnrechten Strijd is met de geheele politiek van de partij ten aanzien van de ioonsverlagings- campagne van de bezittende klasse: dat door een dergelijke houding het prestige van de partij in hooge mate is geschaad en te eischen, dat zij hun mandaat ter beschikking stellen van de partij en aftreden als leden der Provin ciale Staten." Daarnaast was een motie ingediend door de afd. Marum. waarin leedwezen wordt uitgesproken over het feit, maar desniet tegenstaande vertrouwen wordt uitgespro ken in de fractie, en geëischt wordt, dat de fractie in den vervolge aangaande be langrijke zaken eensgezind zal optreden en tevens dat de Statenfractie in den ver volge tegen iedere verslechtering van de positie der arbeidersklasse met kracht zal optreden. Afd. Delfzijl diende een motie in. waar in voorgesteld werd dat de jaarvergade ring haar afkeuring over de houding van de zes genoemde statenleden zou uit spreken. Na breedvoerige discussies, welke alle de diepgevoelde behoefte vertolkten om juist in dezen tijd de onontbeerlijke een heid in de partij te bewaren, vereenigden alle afgevaardigden zich unaniem met de motie, ingediend en verdedigd door den partijsecretaris Woudenberg. Deze motie luidde aldus: De jaarvergadering enz., van oordeel, dat een loonsverlaging in de Statenverga dering van 19 Juli aan het personeel, in dienst van de provincie opgelegd, door de omstandigheden niet werd geboden, be treurend. dat niettemin door een deel onzer Statenfractie aan deze loonsverla ging is meegewerkt, vertrouwt, dat de Statenfractie met deze uitspraak rekening zal houden. Ter wille van deze motie en de daarop door den heer Woudenberg gegeven toe- lichting, werden alle door de afdeelingen gestelde moties ingetrokken o Mr. VOLLMAR EN LOTISICO. Gelijk gemeld heeft mr. dr. H. F. A. Völlmar, advocaat en procureur te Den Haag, indertijd f. 250.000 ontvangen van Lotlsico, omdat hij voor deze onderneming opnieuw de Kon. goedkeuring had weten te verkrijgen. Dezer dagen heeft mr. V. hiervan f. 205.000 teruggestort (de rest werd behouden voor voorschotten en ho norarium). De zaak is aanhangig gemaakt bij den Raad van toezicht en discipline voor de orde van de advocaten bij den Hoogen Raad der Nederlanden, die in zijn thans verschenen uitvoerige beschikking constateert dat mr. V, heeft getoond het behouden van een goeden naam op prijs te stellen door f. 205.000 terug te storten. Overigens wordt het honorarium van f. 45.000 te hoog geoordeeld en wordt mr. V. een berisping opgelegd. LIEFDESDRAMA IN HET WESTLAND. Naaldwijker in den rug gestoken. Op den Monsterscheweg tusschen Monster en 's Gravenzande stonden gis teravond een tweetal inwoners van Naald wijk in gesprek met een meisje uit Mon ster Plotseling kwam een auto uit de richting Monster in volle vaart aangere den en stopte Juist op de plaats waar de niets vermoedende Naaldwijkers hun ge sprek voerden. Zekere L. en M. de J., bei den woonachtig te Monster, stapten uit de auto en noodzaakten de wandelaars onder het uitspreken van allerlei bedrei gingen hun gesprek te staken. Een van de automobilisten ging daarna zekeren I. uit Naaldwijk te lijf, slingerde hem over den weg en gaf hem een wat de niets vermoedende I althans meende duw in den rug toe. Direct daarop vertrokken de J. en L. met hun auto. Toen de beide Naaldwijkers van den eerste schrik bekomen waren, bemerkte I. dat er bloed langs zijn lijf liep en dat er op zijn rug een diepe wond aanwezig was. Hoe dit geschied is, kon hij later niet ver klaren, doch vermoedelijk heeft een der jaloersche minnaars hem met een scherp voorwerp verwond. De verwonding, die later door dr. v d. Bijllaardt te Naaldwijk verbonden is, bleek niet van ernstigen aard. Het scheipe voorwerp moet op een rib afgestooten zijn. De politie heeft on middellijk een nauwkeurig onderzoek in gesteld. doch heeft nog geen volkomen zekerheid omtrent de beweegredenen van den dader. Zeer vermoedelijk is echter jaloerschheid in het spel. Vad. PANIEK IN DE HUISBIOSCOOP. Een der toeschouwers door de ruiten gesprongen. Zondagavond werd bij een familie te Bussum een voorstelling gegeven met een huis-bioscoop, toen eensklaps een film vlam vatte. De hoog opslaande vlam maakte op een der aanwezigen zoo'n in druk, dat hij door een panischen schrik bevangen den koristen weg naar buiten nam en door de ruiten sprong. Buren die van dit zonderling voorval getuigen waren, dachten niet anders of er moest binnen hevige ruzie zijn om zoo'n noodsprong fe rechtvaardigen en belden de polite op. De vluchteling werd door het glas ge wond en moest, evenals de man en vrouw des huizes, die brandwonden hadden op- geloopen, worden verbonden. Een kindje van twee jaar kreeg zoo ernstige brand wonden, dat het naar de Majella-stichting moest worden gebracht. JAARVERGADERING „ST. RAPHAEL". Afwijzend tegenover loonsverlaging. In ,,'t Gulden Vlies" te Alkmaar begon gisteren, naar de Msb. meldt, de vergade ring van den raad van afgevaardigden, van den Ned. R K. Bond van Spoor- en Tram wegpersoneel „St. Raphaël". De voorzitter, de heer J. Hellemans, hield een openingsrede. De loonsverlaging besprekende zeide spr., dat ,J3t. Raphael" vierkant tegen elke loonsverlaging als middel tot oplossing van de crisis is; omdat zij dit middel ondeugdelijk vindt. De praktijk heeft 2 jaar lang bewezen dat loonsverlaging de crisis niet oplost. Tegenover de tweede 5 pet. loonsverla ging bij de Spoorwegen staat „St. Raphaël" absoluut afwijzend, omdat het bedrijf er niet door gered zal worden, of gezond ge maakt zal worden. Spr. herinnerde er voorts aan, dat ten gevolge van ontslag het ledental gedaald is. Na eenige discussie werd het financieel jaarverslag, onder dank aan den afwezigen penningmeester, conform vastgesteld. De secretaris, de heer H. F. Timmermans deelde mede, dat er plannen bestaan tot oprichting van een Mutsaers-Donders- monument tusschen de twee gebouwen van het Mgr. Mutsaersoord. De begrooting 1933 werd aangeboden in ontvangst en uitgaven op f. 116.977.08: De afd. Rotterdam verklaarde zich tegen deze begrooting, omdat geen rekening is gehouden met de steeds dalende inkom sten der leden en de begrooting op het zelfde niveau staat, als in den tijd van hoogconjunctuur; de afd. vraagt vóór de begrooting het voorstel Rotterdam, om de contributie niet hooger op te voeren dan 1 pet. van het loon. in behandeling te bren gen. De afdeeling Amsterdam was tegen de begrooting op grond van de voorgestelde 5 pet. loonsverlaging van de ambtenaren en stelde de vergadering voor daarom de be- gTooting niet goed te keuren. De afd, Amersfoort steunde dit yoorsteL De secretaris ontried het voorstel-Rot- terdam en verdedigde de contributiever- hooging van 1 pet. van het loon. De loonsverlaging wilde spr. aanhouden tot den betreffenden begrootingspost. Het voorstel-Rotterdam is in strijd met het reglement. Na uitvoerige verdediging van voorzitter en secretaris, werd het voorstel-Rotterdam niet gesteund. De voorzitter wilde, hoewel tot zijn spijt, liever enkele leden zien heen gaan, dan de kracht der organisatie te verzwakken. Met de afd. Rotterdam tegen werd be sloten niet accoord te gaan met de voor gestelde f 400 verlaging van den post ver goeding dag. bestuur. Het voorstel-Tilburg door vele andere afdeelingen gesteund, om de 5 pet. salaris verlaging voor de ambtenaren niet in te voeren, werd aangenomen met overgroote meerderheid. Het bestuursvoorstel om die verlaging wel toe te passen werd door Rot terdam en nog slechts enkele afdeelingen gesteund. Tal van door Rotterdam voorgestelde bezuinigingen werden verworpen. Een bestuursvoorstel aan Herwonnen Levenskracht een schenking van f. 2500 te geven, werd aangenomen z. h. st. De begrooting werd voorts met enkele wijzigingen aangenomen; tegen Rotter dam. De aftredende H. B.-leden H. F. P. Donné Venlo: M. N. de Kunder. Haelen; F. L. Nivard. Rotterdam; H. F. Timmermans, Utrecht en W. de Waal, Rotterdam, werden herkozen. De heer N. C. Lijding, Utrecht en J. H. Geraets, Maastricht werden als lid en pl.v. lid van de controlecommissie be noemd. o VERSPREIDE BERICHTEN. Bij Kon. Besluit is benoemd tot rid der in de Orde van Oranje-Nassau G. J. M. Couvée, voorzitter van den Koninklij ken Nederlandschen Schaatsenrijdersbond te Utrecht. RUZIE ONDER FASCISTEN, Rumoerige vergadering te Utrecht. Zooals wij reeds hebben meegedeeld is de Alg. Ned. Fascistenbond door onder linge ruzie in twee groepen uiteengevallen. Beide voeren den ouden naam en beide hebben een blad dat „De Fascist" heet. Gisteren nu had de oppositie, dus de groep- Knotsenburg, een openbare vergadering belegd te Utrecht, naar wij in het „U.D." lezen. Er werd voor den aanvang luide gecol porteerd met „De Fascist van Baars, 5 ct." Velen der aanwezigen toonden hun instem ming hiermee en eenige malen werd er „Heil Baars" en „Leve Baars" geschreeuwd. De voorzitter, de heer H. W. Scalogna, kwam met zijn openingswoord niet verder dan: „Uit naam van den Algemeenen Ned. Fascisten Bond", toen onder luid ge schreeuw en gefluit, maar in volmaakte marschorde, een veertigtal leden van de groep-Baars van achter uit de zaal aan kwamen marcheeren, met de bedoeling onmiddellijk het podium leeg te vegen. Door de politie werd echter terstond in gegrepen Onder talrijke interrupties en ge schreeuw en gefluit trachtte de voorzitter zijn openingsrede te vervolgen, doch het grootste gedeelte ging in het rumoer ver loren. Tenslotte, na gedreigd te hebben dat ieder, die interrumpeerde uit de vergade ring verwijderd zou worden, verklaarde hij de vergadering voor geopend. Geroep: „Heil Baars!" De heer K. E. van Charante sprak hierna over: „Heeft het Nederlandsche Fascisme een toekomst". Gedurende deze rede werd het steeds rumoeriger: Aan eenige bij name genoemde personen werd verzocht de zaal te ver laten, doch zij weigerden en geleidelijk was door de herrie van de rede niets meer te verstaan. Vervolgens hield de heer C. J. van Knot senburg een rede. Toen hij naar voren trad op het podium, werd er van achter uit de zaal geschreeuwd. „Mag ik eens vragen. Knotsenburg, is dat diezelfde meneer, die door die kleine Baars uit de Parkstraat gegooid werd?" Hoongelach. Nadat het geraas weer wat geluwd was, ving de heer v. Knotsenburg zijn rede aan, telkens geïnterrumpeerd, waarna de in- terruptoren ook telkens door de politie rustig de zaal uitgestuurd werden, onder het geroep van „Heil Baars" door hun geestverwanten. Na de pauze hebben twaalf communisten schriftelijke vragen gesteld. Plotseling verliet echter de heer van Knotsenburg de vergadering, omdat hij den trein naar Rotterdam moest halen, onder gefluit en hoongelach van de vragenstellers, die nog niet door hem beantwoord waren. De politie heeft toen de zaal ontruimd. DE VERGIFTIGING TE -Sl]]) Door Dr. Hulst uit Leider verricht op het lijk van deu gen heer J. Mosterd, die dood in zijn bed te Sliedr vonden en wiens lijk men r had vervoerd, om een naijl naar de doodsoorzaak in te Het is komen vast te staan 1 niet het gevolg is geweest "jd van vergiftigde spijzen, moet worden toegeschreven dampvergiftiging. UIT EEN HOOIBERG Gij Gistermiddag omstreeks pe,I te Eemnes een ernstig ongeluk I had. De landbouwer J. BrouwJ nes, had hooi uit den berg B wilde na afloop van den hooitj ladder stappen, Vermoedelijk sporten nat waren, is hij uit» gevallen. Hij kwam met zijn 5 hooivork terecht, welke in hei drong. In zeer ernstigen toesta jarige man, die gehuwd is, r. Jansziekenhuis overgebracht. BUITENLANDSCH GE HET GRAF VAN TOET-ANR| De Engelsche onderzoeker Host is gisteren van Cairo naar Lui ken. Hij zal binnenkort, te zam departement van onderwijs, t stappen doen om het graf van| Amon weer te openen. o HEVIGE HAGELST0R! Reuter meldt uit Nabotd Transvaal, dat daar na een veis onweer hagelsteenen tot 12 dq den grond zijn gevonden. Er zijn 400 ossen. 2000 schap 30-tal reeën gedood. STAKING IN DE HAVEN WELLINGTON. Te Wellington, in Nieuw-Zeel^ staking uitgebroken onder de i ders tengevolge van een ges te werkstelling van vrijwilligers is de verscheping van bevrorenJ mogelijk geworden. EEN HOL GEVONDEN. Eergistermiddag is de politie te Nijme gen gewaarschuwd, dat aan de Torenlaan aan een onbebouwden zijweg, ongeveer 10 M. van den weg verwijderd, een hol was gevonden. Het hol wgs deskundig gegraven en ruim twee M. diep en ongeveer twee M. breed. De ingang was ongeveer 1 vierk. M. groot, Het hol werd gestut door balken, was bekleed met planken en bedekt met takken, waarop een laag van 30 cM. grond was gebracht, waardoor het aan het ge zicht was onttrokken. In het hol werd gevonden een groote zak met spijkers en gereedschappen. In de nabijheid lag een stalen lepel. De politie vermoedt, dat het hol bestemd was voor smokkelaars of inbrekers, die er hun buit wilden verstoppen. AUTO-ONGEVAL MET DOODELIJKEN AFLOOP. Gistermiddag te ongeveer kwart over twee heeft te Apeldoorn een ernstig auto ongeval met doodelijken afloop plaats gehad. Mevr. Dijken, reed op haar fiets over den Zutfenschen Straatweg nabij het Isr. Krankzinnigengesticht. Achter op den bagagedrager was haar 10-jarig dochtertje gezeten. Zij reed aan de rechterzijde van den weg en was naar een harer kennissen die aan den linkerkant van den weg woonde. Ter hoogte van de plaats van be stemming gekomen, sprong het kind eens klaps van de fiets en stak den straatweg over. Mevr. D. wilde even later nog op haar fiets zittende hetzelfde doen, doch werd door een uit de richting Apeldoorn komende vrachtauto, bestuurd door den heer R. uit Ruurloo gegrepen en tegen den grond geslingerd. Zij is kort na het ongeval aan de bekomen verwondingen overleden. UIT EEN GEVANGENIS OM Zondag zijn tien veroordeel^ Rockingham County-gevangeni mouth, in den staat New-York, Een der ontsnapten kon later in I van zijn vrouw te Lynn weer gJ worden. Van de overige negen elk spoor. o SMOKKELAUTO GEN0MI De Duitsche douanebeamMd aan de grens te Kaldenkirchet] hevige schietpartij, een gepant^ aangehouden, die een groote vervoerde. De bestuurder ontki en smokkelwaar zijn in beslag a INTERNATIONALE AIJTfl GEARRESTEERD. Te Zurich is een internatioii dief, die uit Stuttgart afkomstij delmeier, gearresteerd, toen I gestolen luxe-wagen, ter waardej francs, wilde wegrijden. Een r sprong op de treeplank. De die| met een snelheid van 120 Kill en trachtte den beambte van del af te duwen. Ten slotte moest! wel in een klein plaatsje stop| hij kon worden gearresteerd. VICTOR SMITH TERECi Volgens een bericht uit Kaap) vlieger Victor Smith, die pas Ijl is, en een recordvlucht van Kaaj Londen wil uitvoeren, weer t' werd sinds een week vermist. dat hij 230 K.M. ten Zuid-Westa in Fransch West-Afrika een M heeft moeten maken. Hij is aangekomen en heeft zijn vindij voortgezet. o PLANNEN VAN HET ECff MOLLISON. De heer en mevr. J. A. Molt waarschijnlijk een tweevoudig; I het werk stellen, elk met eigen het record Kaapstad-Engelandy Mevrouw Mollison zal het vlw sertcloud" vliegen, waarmede 9 cord van haar echtgenoot dm Afrika sloeg, terwijl Mollison s">| gen met de „Heartcontent". 17. Maar de bijen waren nog niet tevreden. Neen, ze bedachten een krijgslist. „Mevrouw de Bie," zeiden ze tegen het arme mensch, „je moet naar de wespen toe. Je zegt als ze Jaap vrij laten, dat de wesp dan ook terug komt". En mevrouw de Bie ging naar de wespen toe. De wespen wilden daar niets van hooren en om haar te plagen lieten ze haar alleen naar de gevangenis gaan waar Jaap zat, die zoo mager was geworden als een luci fer, omdat ie niet wilde eten. 18. De arme mevrouw de Bie kon zooiets niet Toen ze haar man aankeek vond ze hem zóó J al het hongerlijden, dat ze plotseling achten De schildwacht van de wespen gooide zijn sa ving haar nog niet bijtijds op. Ook Jaap was =^1 veld geslagen, maar toen de schildwacht zo° vrouw stond, kreeg ie een reuze slim idee..--

Leidsch Dagblad | 1932 | | pagina 10