Een speciale aanbieding! ementair overzicht gemengd nieuws. financien. Jj-eJxoudt d2 jhióöchz tkurit don, maxjcuI I Jaargang LEIDSCH DAGBLAD, Donderdag 17 November 1932 Derde Blad No. 22289 tweede kamer. algemeen debat over de rijksbegrooting. de middag der replieken. Erg gezegd: de middag van het "herkauwen. zei mr. Heemskerk vroeger "herhalen, wat al herhaaldelijk J ls. dadelijk aan hel begin van deze tring hadden heftige incidenten .usschen den Voorzitter en den heer lop Laatstgenoemde was de eerste T bij de replieken en bracht her- lijk de persoon der Koningin, d.w.z. ion" in het debat. Hij riep uit, dat .n, met het oog op kapitalistische [én. den heer Colijn had beïnvloed, a kabinetscrisis tegen te gaan. Het i van zelf. dat de Voorzitter derge- jibehoorlijkheden niet toeliet, maar Wijnkoop ging, ondanks heftig ,i van den President, op dezelfde Sort Ook de heer de Visser sprong Mep allerlei grofheden tot den Voor- oa.' ..Voor wie kom jij hier eigen- Ie gehamer verveelt me!" Het slot lat de Voorzitter den heer Wijnkoop lord ontnam. repliek van den heer Marchant de rust terug. Wij teekenen uit i aan, dat zijn bezwaren tegen het |ontwerp nog niet zijn weggenomen. Vikkelde nog eens zijn opvattingen lebillend gebied, en bleef er bij. dat •gde Kamer-verkiezingen aanbeve- irdig zouden zijn geweest. Ook de i Albarda repliceerde en heeft ver- ltne punten nog eens besproken. In lzonder wees hij er op, dat in ver- pde plaatsen de politie de fascisten jdeelt en hij las uit een circulaire I dat in verschillende garnizoenen Tische ondp officiers-groepen wor- levormd. Waarom vroeg bii Ide Regeering daar niet t""»" on? kwam deze afgevaardigde op de mededeeling, dat de Regeering ^iet door demonstraties laat beïn- Dit is riep de heer Albarda [tri hooghartig, want een staatsman rekening met het volksgevoelen, roerig heeft hij nogmaals het finan- I beleid en de bezuinigings-politiek Iseerd en er het financieele pro- Ider sociaal-democraten tegenover- li. Wat de cumulatie betreft diende ftir motie in. waarin de Regeering I uitgenoodigd, nog in dit zitting- ten regeling in te dienen, teneinde Imuiatie van inkomens en functies I te gaan. ike kabinetsvorming in de naaste pist herhaalde de heer Albarda, dat fcrtij tot de formatie van een natio- labinet niet zou meewerken: tot de Jtie van een parlementair kabinet kanneer daarbij de opvattingen en |en der sociaal-democraten worden Hij oefende tenslotte scherpe I op een dezer dagen door de Regee- iitgegeven handleiding voor het op- l van militairen bij relletjes. verschillende andere sprekers heb- gerepliceerd. heer de Visser hield nog een com- tische speech tegen de Regeering, a de heer Knottenbelt oomerkte. dat todzakelijkheid der handhaving van jezag eigenlijk als het zwaartepunt pet debat moet worden beschouwd, as van oordeel, dat de Minister van Blandsche Zaken er niet in geslaagd 1 te toonen. dat hij voldoende kracht [getoond, na heeft de heer Snoeck Hencke- Iverklaard. dat de christelijk-histori- Tractie over het regeeringsbeleid over ■gemeen tevreden is; een parlemen- tablnet zou niet beter hebben gere- I Colijn betoogde nogmaals, dat de pieele toestand slechter is, dan de pnennota het voorstelt. Hij bleek iets i koelen voor verhooging der tabaks- png. al ook de heer Fleskens nog gere ed had, werd de vergadering gesloten, dag van repliek was buitenge- onbelangrijk. HAGENAAR. DE BRAND OP DE „P. C. HOOFT". Brandwachte in het schip doorgedrongen. Gisteren is een aantal brandwachts on der leiding van hoofdbrandmeester Brunet de Rochebrune en van den hoofdingenieur van de brandweer, den heer Van Thtel doorgedrongen in de „P C. Hooft", waar het vooral aan bakboordzijde in het mid dengedeelte nog fel in de olievoorraden brandt. Te ongeveer 11 uur is de genoemde ploeg van de brandweer door een der on geveer midscheeps liggende werkpoorten aan stuurboordkant naar binnen gedron gen, waarna zij een inspectietocht door het schip heeft gemaakt. Men heeft daar bij geconstateerd, dat midscheeps de huid aan bakboordzijde nog gloeiend is; die aan stuurboordzijde bleek veel minder heet te zijn. Een ontstellende gewaarwording krijgt men als men door de patrijspoorten ter zijde van de ingangspoort een blik naar binnen werpt; de volkomen uitgebrande eetzaal 1ste klasse, waar het nog steeds rookt en smeult, geeft met baar resten van stoelen en haar kromgetrokken pila ren, die eens het prachtige plafond ge steund hebben, een beeld van ontzetlende verwoesting te zien. De bedoeling van de brandweer is te onderzoeken waar zich precies de vuur haarden bevinden, om dan naar bevinding haar verdere houding te bepalen. Waar de rook een verder doordringen zou kunnen beletten, zal van gasmaskers gebruik wor den gemaakt. Zoo zijn reeds door de pa trijspoorten verschillende slangen, naar binnen gebracht en op plaatsen, waar men open vuur aantrof, in werking gesteld. In het benedenruim aan bakboordkant was het nog één brullende vlammenzee; enkele persvertegenwoordigers, die door de stuur boordpoort het inwendige van het schip betraden, moesten vanwege de groots hitte, die hen tegemoet straalde, en ook door het niet zeer vriendelijk reageeren van de brandweer-autoriteiten op deze demonstratie van beroepsijver en moed. weer haastig den aftocht blazen. Aangenomen kan worden dar, het voor namelijk de olie in een of meer van de groote olietanks is, welke thans opbrandt, doch vooralsnog is het niet mogelijk, vast te stellen, hoe precies de situatie dier tanks is, aangezien dieper doordringen naai dit gedeelte onmogelijk is. V s* Hedenochtend was de slagzij van het schip geheel verdwenen, en lag het eens zoo trotsche zeekasteel weer recht in het water. Vermoedelijk heeft het schip zijn rechte positie teruggekregen doordat er gisteren veel water in het schip is gewor pen. Bovendien is het niet uitgesloten, dat onder water enkele klinknagels zijn ge sprongen en het schip dus water maakt. Het achterschip ligt reeds op den bo dem van het Y. zoodat geen gevaar be staat dat het schip zal zinken. LEENING bank voor nf.derl. gemeenten. Sterk overteekcnd. r gemeld wordt is op de 41/s°/o lee- lïïj ,de Bank voor Nederl. Gemeen- f. 2.500.000, voor een derge- fp!ag ingeschreven dat bij de toewij- akt rec*ucties moesten worden «■IFTE VAN SCHATKISTPAPIER. I 'hif.terjVan Financiën maakt in de Evm! d' dat °P 23 dezer de in- tomo.cWorc" opengesteld op schat ten t«?en, 3 Pct- schatkistbiljetten £en gj,^gnbeclra6 van ten hoogste 55 »0C»ntk,ls,tpromessen- groot f. 10.000, II iw I»» 000. onder dagteekening L *r 1932 uit te geven, heb- BerhX )d van 3 ot 6 maanden en j,,n, ,°P 1 Maart 1933, respectieve- Kch» iAl3 "otaalbaar. B. I r.nn,?1p. ten bedrage van P per in? en f' 23-000. dragen 3 pet. [daotpew,en worcien uitgegeven on- tbben van 1 December 1932; PP 1 rw 'ooptijd van 1 jaar en zul- I uiteift? "S 1933 werden afgelost, ■tens de k .sohatkistbiljetten kan igeseki-rf. ePa'ihgen der wet beneden plgde sm!!1 De storting van de ver- Ter m m°et geschieden op 1 De- üe rijksmiddelen. MMo1m?edk!cn hebben in October Weden in racht of f- 4-835.000 meer I Biet minj Uit de invoerrechten tegen ftr*.dan 13 659.500 ont- - °Pbrenn?i 500 'h October 1931. fen t 33n^t der middelen in 10 |4an verlede of 133 380 300 min" FRAUDE BIJ DE ROTTERDAMSCHE TRAM. Een inspecteur wegens het aannemen van steekpenningen ontslagen. Naar de „Msb." verneemt is bij de Rot- terdamsche Electrische Tram een zeer ernstig geval van fraude aan 't licht ge komen. Het betreft hier de inspecteur vun het Vervoer, de heer S., die evenals onder de R. E. T. M. zoo ook bij de R, E. T. een groote vertrouwenspositie bekleedde er. feitelijk de schakel vormde tusschen de directie en het personeel. Naar thans is gebleken, heeft deze functionaris jarenlang betrekkingen bij de R. E. T. tegen steekpenningen vergeven. Wanneer sollicitanten hem een bepaald bedrag beloofden zou hij zoogenaamd een goed woordje voor hen doen. In feite had hij echter over de al of niet aanneming te beslissen, zoodat hij gemakkelijk spel had om de baantjes bij de R. E. T. een voudig tegen geldsommen te verkoopen. Deze bedragen waren soms vTij aanzien lijk. Het was regel geworden, dat werk- loozen bij derden geld gingen leenen om hiermede een betrekking bij de R. E. T. te verkrijger., hetgeen als er voldoende geld op tafel kwam, immer tot het gewenschte gevolg leidde. In hoeverre dit systeem ook bij de ver deeling der functies en bij bevorderingen werd toegepast, konden wij aldus het blad niet achterhalen, doch ook hier omtrent wordt momenteel een nauwgezet onderzoek ingesteld. Het laat zich begrijpen, dat betrokke nen, die op deze wijze een baantje bij de R. E. T. hadden gekregen, het stilzwijgen over deze obscure affaire bewaarden. Het vermoeden, dat men op deze wijze bij de R. E. T. terecht kon. is echter al lang uitgesproken Nu deze fraude toch openbaar_ geworden is de wijze waarop is ons onbekend komen natuurlijk als een lawine van alle zijden de inlichtingen los. Het gemeentebestuur heeft de zaak ter verder onderzoek in handen gegeven van den Justitioneelen Politiedienst, die nu al reeds eenige dagen bezig is met een uit gebreid verhoor van het personeel. De betrokken inspecteur S. is natuurlijk op staanden voet ontslagen in afwachting van de rechtsvervolging, welke tegen hem is ingediend. DOOR EEN TRAM GEGREPEN. De 21-jarige boerenknecht Feenstra uit Ureterp is gistermorgen bij het oversteken van de trambaan tusschen Drachten en Heerenveen doordat hij de aankomende tram niet zag, met zijn fiets gegrepen en ongeveer 200 M. meegesleurd. De macni- nist had er aanvankelijk niets van be speurd. De linkerhand was Feenstra af gereden en waarschijnlijk zal hij den rech terarm moeten missen Tevens had hij in wendige kneuzingen. De man is "aar ne„ academisch ziekenhuis te Groningen ver voerd o EEN SCHOT UIT HET STRUIKGEWAS. Dinsdagavond is te St. Maartenslotbrug bij Alkmaar door iemand, die zich verdekt had opgesteld in het struikgewas langs den Ruigeweg. een schot gelost op den heer A de Boer winkelier alaaar. die in zijn rijtuig passeerde De kogel doorboorde de pet en veroorzaakte een lichte scnaat- wonde aan het hoofd. De politie stelt een onderzoek in. DE ROOFOVERVAL TE RESSEN. De omzwervingen van den dader. De Prov. Geld. en Nijm. Crt. geeft een relaas over de omzwervingen van den 21-jarigen G. J. de K„ die den roofoverval te Ressen pleegde. Zooals men weet, werd de inbraak met geweldpleging te Ressen in den nacht van 8 op 9 November gepleegd. De Koning heeft bekend, dat hij de woning was bin nengedrongen met het oogmerk om te stelen. Zoodra hij binnen was had de oude vrouw zijn komst bemerkt en kwam zij uit haar bed. De Koning wilde vluchten, doch de vrouw greep hem aan, waarna hij met een revolver vijf schoten op haar loste. De vrouw zag kans door de voor deur naar buiten te komen en daarop is de misdadiger oogenblikkelijk gevlucht. Langs binnenwegen bereikte hij het Nij- meegsche veer en zoodra hij de pont over was, werd hij door den agent Knippen burg aangehouden. De Koning begreep dat hij verloren was en wilde een laatste poging wagen om te ontkomen. Hij loste een revolverschot op den agent en maakte van de ontstane verwarring gebruik om te ontvluchten. Hij is daarna door ver schillende straten en sloppen gerend en is ten slotte op de Waalkade terecht ge komen, waar hij zich in den kolenkelder van de electrische centrale heeft ver borgen. Hier bleef hij tot den volgenden avond. Toen de duisternis gevallen was, is hij uit zijn schuilplaats gekomen en heeft eerst getracht zijn revolver te ver koopen Daarna heeft hij een schipper aangesproken om dezen te bewegen hem mede te nemen naar Duitschland. Deze pogingen mislukten. Langs verschillende binnenwegen is De Koning toen naar Duitschland geloopen. waar hij den nacht in het open veld bij Cranenburg door bracht. Den volgenden dag is hij doorgegaan naar Kleef, waar hij zich bij een oom vervoegde. Hier heeft hij het slappe boord, dat hij tijdens den overval droeg, ver brand, daar het vol bloed, afkomstig van mej. van Druten, zat. Nadat hij den nacht bij zijn oom had doorgebracht, is hij den volgenden dag, 's middags omstreeks drie uur per tram in de richting Nijmegen ver trokken Even voor Wyler heeft hij de tram verlaten en is over den Duivelsberg naar Ubbergen gegaan, waar in een wo ning aan den Holleweg zijn zuster in be trekking is. Zijn zuster die hem zag aan komen, riep: „Politie! Politie!" waarop De Koning zich in den tuin verborg. Inder daad stonden in de omgeving eenige poli tiemannen op post. Toen het donker ge worden was. is De Koning uit zijn schuil plaats gekomen heeft een fiets gestolen die in de nabijheid stond en trok naar Nijmegen, waar hij op den Berg en Dal- scheweg een brood kocht. Hier werd hij door een voorbijganger herkend die dt politie waarschuwde, waarop een klop jacht ontstond. Door de bosschen vluchtte hij met het gestolen rijwiel naar Groes- beek en vandaar naar Cranenburg. Daar werd hij door een slager herkend, maar ook nu wist hij aan een arrestatie te ontsnappen. Na den nacht in het Reichswald te hebben doorgebracht, is hij den volgenden dag per fiets naar Nëuss gereden, waar hij den nacht weder in het open veld doorbracht. Zondag ging hij door naar Keulen, waar hij in een zeer beruchte buurt aan de Rijnzijde belandde Aller eerst poogde hij de fiets te verkoopen en twee mannen gingen op het aanbod in. Zij boden hem 16 Mark voor het rijwiel eri De Koning hapte toe. Eén der mannen nam het rijwiel, de andere zou even het geld gaan wisselen. Deze laatste verdween in een huis, doch verliet dit weer aan de achterzijde en De Koning zag noch het rijwiel, noch de beide mannen terug. Vervolgens heeft hij aan een onbeken den man de revolver verkocht voor 65 pfennig en een doosje sigaretten Den nacht bracht hij door in een voiksloge- ment. Ofschoon in deze gelegenheden des nachts om 12 uur controle gehouden wordt, werd hij door de politie niet ontdekt, alhoewel zijn portret en signalement in het bezit van de Keltische politie varen. Maandagmiddag om vier uur arriveerde een rechercheur u>t Nijmegen, die hem spoedig op het spoor was Jntusschen kan het nog geruimen tijd duren, alvorens de man in ons land terug komt. Hij is in de gevangenis te Keulen opgesloten en zal terecht moeten staan wegens invoer van een vuurwapen en handel in een vuurwapen, waarop een ze-r strenge straf staat. Bovendien :s hij zonder geldige papieren over de grens gegaan, zoodat de Duitscne politie nog wel een malsch appeltje met hem te schillen heeft. En dan zal de Nederlandsche jus titie een fiinke rekening met hem ver effenen. zoodat deze gevaarlijke misda diger voorioopig onschadelijk gemaakt is. RECLAME. 8935 Wij maken het u gemakkelijk, Me vrouw I Als uw Palmolive zeep is op gebruikt, behoeft u niét telkens één nieuw stuk te laten halen. Van nu af kunt u Palmolive - die u natuurlijk onontbeerlijk is geworden - bij drie stukken tegelijk koopen. Niet alleen brengt dit gemak mee, doch ook een besparing! Want voor het derde stuk betaalt u maar de helftDeze aanbieding jr»\l ct kan slechts tijdelijk zijn. Maakt er dus per stuk spoedig gebruik van! H-32-73 AB(j Q U ZIJN EIGEN FIETS TERUGGEKOCHT. Hoe de dader gesnapt werd. De politie te Rotterdam heeft een man gearresteerd, die waarschijnlijk deel uit maakt van een bende rijwieldieven, die den laatsten tijd in het centrum der stad verschillende fietsen gestolen hebben. Tot de vele menschen. die in den loop dei- laatste weken bij de politie aangifte kwa men doen van de verdwijning van hun rijwielen, behoorde o.a. een jongeman, ze kere J. B die op 9 November, toen hij zijn fiets in de Diergaardelaan voor zijn kan- 1 toor had laten staan even later tot de ont dekking kwam dat zijn voertuig was ge stolen. Daar hij de fiets onmogelijk kon missen, besprak hij het geval met zijn patroon van wien hij tenslotte een andere fiets mocht koopen. Hij moest maar eens uitkijken naar een goed tweedehandsch rijwiel. De bestolene speurde hierna de advertenties na en vond den volgenden p.vond een adres, waar een nog zoo goed als nieuw rijwiel voor f. 25 werd aange boden. De jongen begaf zich naar het op gegeven adres aan de Ged. Slaak om de fiets te koopen. Er moest blijkbaar nog iets aan worden ..gedaan" want hij kon het karretje niet meekrijgen. Hij sprak daarom af met den koopman, dat men hem de fiets die hij voor f25 kocht, des avonds aan zijn kantoor zou laten brengen. Wie schetst echter de verbazing van den jongen, toen hij 's avonds zijn eigen fiets thuiskreeg. Hij waarschuwde de politie, die onmiddellijk den koopman naar het bureau aan dc Paauwensteeg overbracht Wel is waar waren verschillende onderdee- len van de fiets verloren, maar hij her kende het rijwiel pertinent Na de arres tatie van den koopman. G. R. genaamd. 43 jaar oud. werd In verschillende deelen der stad nog een aantal gestolen fietsen opgespoord. ..Tel" door een autobus aangereden. Gisteren heeft bij het Poortgebouw te Rotterdam een ongeluk met doodelijken afloop plaats gehad. De 39-jarige onderwijzeres J. c. D. van den Boezemsingel is daar aangereden door een autobus van de lijn A., die uit de richting van Katendrecht kwam. De chauffeur, c. B., trachtte om de aanrijding te voorkomen, zijn stuur nog om te gooien. Mej. D. werd echter gegrepen en met het hoofd tegen de straat geslingerd. Zij werd bijna op slag gedood. De politie heeft de autobus in beslag genomen en den chauffeur aan een ver hoor onderworpen o nederlandsch vrachtschip zinkende. BUITENLANDSCH GEMENGD. MOORD OP EEN HOUTVESTER. Gisteravond werd in het bosch nabij Schleusingen bij Weimar, het lijk gevon den van den 4i-jarigen staatshoutvester Decker, die met een collega een tocht door het bosch had gemaakt Op den weg naar huis moet hij zijn dood geschoten. Men vond geen wapens meer bij hem. Decker had eenigen tijd geleden een j strooper aangeschoten, die juist dezer i dagen uit het ziekenhuis is ontslagen Men brengt den moord hiermede in ver band. TROTZKY OP REIS. Het s.s. Praga met den gewezen Russi- schen volkscommissaris Trotzky aan boord is gisteren in den Piraeus binnengeloopen. De politie had uitgebreide maatregelen ge nomen. Tritzky mocht zijn hut niet ver laten en voor de deur werden detectives opgesteld. De kade en de omtrek van de haven wemelden van rechercheurs. Alle pogingen van de journalisten en fotogra- ren om Trotzky te zien te krijgen waren vergeefs. Toch is het gelukt hem een papiertje toe te smokkelen waarop de vol gende vragen waren gesteld: Hoe gaat het met uw gezondheid? Gelooft gij nog aan een wereldrevolutie? Oordeelt gij dat het bolsjewisme in Rusland een succes dan wel 'n mislukking is? Trotzky antwoordde dat hij zich zeer goed gevoelde. Het ant woord op de andere vragen was echter niet zoo eenvoudig. Voor een volledig ant woord zou hij een historisch overzicht moeten geven op grond van zijn aantee- keningen en daarvoor was op het oogen- blik geen tijd. Naar verluidt zou Trotzky na Duitsch land ook nog Zweden en Noorwegen wil len bezoeken en zelfs denkt hij aan een korte reis naar Weenen en Tsjecho-SIo- wakije Hier staat echter nog de nog niet opgeloste visumkwestie in den weg. AMY JOHNSON TERECHT. Amy Johnson blijkt niet zoek te zijn. Zij is gisternacht om half een te Gao Iten ZW. van Timboektoe in den Soedan) aan gekomen en dus veilig de Sahara gepas seerd Zij is dadelijk doorgegaan naar Doeala f Kameroen). De weg naar Kame roen loopt langs de Niger en de kust en is dus betrekkelijk gemakkelijk te volgen. Op haar tocht van Lympne naar den Oran heeft zij te kampen gehad met een straffen Oostenwind, die haar dwong tot een tusschenlanding te Barcelona om benzine bij te laden. Toen zij Maandag nacht uit Oran vertrok was het heldere maan met af en toe een lichte bewolking, o VADER EN ZOON VERONGELUKT. Op den weg Leipzig—Eilenburg is gister avond een motorfiets, waarop twee per sonen zaten, tegen een stilstaanden wagen gereden. De machine werd geheel ver nield en de beide berijders, vader en zoon, naren op slag dood. In de Zwarte Zee. Wolff meldde hedennacht uit Boekarest' De vrachtboot Ceres van de Kon. Ned. Stoomvaart Mij., op weg naar Constanza, is in de Zwarte Zee door onweer over vallen. De Ceres is uit den koers geslagen en gekapseisd. Het schip zou zinkende zijn; draadloos werden verzoeker, om hulp uitgezonden. De „Ceres" groot 180 ton behoort thuis te Amsterdam, bij de Koninklijke Neder landsche Stoomboot Maatschappij en werd in 1919 gebouwd. Aan boord bevonden zich ongeveer 30 opvarenden. Hedenmorgen was bij de directie van de Kon. Ned Stoomboot Maatschappij nog geen enkel bericht ontvangen omtrent het schip en het lot der bemanning. ERNSTIGE ONTPLOFFING IN CEMENTFABRIEK. In het aan de Beiersch-Oostenrijksche grens gelegen stadje Vils heeit in een cementfabriek een hevige ontploffing ln een oven plaats gehad. Eén der directeuren en vier arbeiders liepen tengevolge van den vonkenregen en de gloeiende cement- massa ernstige brandwonden op. De direc teur is reeds in het ziekenhuis te Füssen aan zijn wonden overleden. Een tweede zwaargewonde ligt op sterven. De moeder van den directeur, die telegrafisch werd ontboden, heeft kort na aankomst te Füssen een beroerte gekregen en is thans ernstig ziek in het ziekenhuis te Füssen opgenomen. VERDUISTERINGEN BIJ DE RUSSISCHE POSTERIJEN. Naar officieel wordt medegedeeld, heeft een speciale enquête-commissie van het Executieve Comité bij de Sovjet-Russische posterijen verduisteringen op groote schaal ontdekt Vastgesteld is. dat niet minder dan 7 millioen roebels welke in de eerste helft van dit jaar op verschillende postkantoren zijn gestort, nimmer hun plaats van bestemming hebben bereikt. Dit bedrag is door ambtenaren verduisterd BOEREN IN OPSTAND. Eenige dagen geleden was in Polomka in het district Bries (Slowakije) een executo riale verkoop door de bevolking verhin derd. De gendarmerie had daarop een zevental boeren gearresteerd. Toen giste ren wederom eenige arrestaties verricht zouden worden, kwam de geheele omge ving in oproep. Verscheidene honderden boeren trokken, met stokken, latten, dorschvlegels en hooivorken gewapend, r.aar Polomka. omsingelden het dorp en vielen de gendarmerie aan. Verscheidene gendarmes werden gewond. Nadat ver schillende malen de menigte was aange maand de aanvallen te staken, gaf de commandant het bevel een salvo te lossen. Daarbij werden twee boeren gedood en tai van anderen, deels zwaar, gewond BANKDIRECTEUR GEARRESTEERD. In verband met het schandaal der be lastingontduiking in Parijs zijn de direc teur van de Banque Commerciale van Bazel en een der employés bij deze bank in ar rest gesteld. Zij worden er van beschuldigd een bankfiliaal niet te hebben ingeschre ven in het handelsregister en voor hun clientèle de wettig te betalen belasting te hebben ontdoken. Wegens belastingont duiking zijn de beide gearresteerden, te zamen met 1018 klanten .aangeklaagd.

Leidsch Dagblad | 1932 | | pagina 9