LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Donderdag 17 NovemÜ UIT DE OMSTREKEN. Steunt met Uw gavj het Leidsch Crisis-Coi AALSMEER. Seringenveiling. Onder zeer groote belangstelling van de zijde der kweekers zijn door notaris H. Bax alhier aan het Molenpad ongeveer 9000 .seringenstruiken ln velling gebracht. De prijzen varleerden per struik van 36 tot 45 cent. Wel een enorm verschil bij een tweetal Jaren terug, toen een prijs van f. 3.en meer heel gewoon was. o BENTHUIZEN. IJsclub „De Eendracht." De voorzitter, de heer M. H. v. d. Vreede, opende bovengenoemde vergadering en verheugde zich over de groote opkomst. HIJ herdacht het 40-Jarlg bestaan der ver- eeiüging. waarvan nog een der oprichters aanwezig was, nJ. de heer A. v. d. Berg. Deze hield een rede over de oprichting en ontwikkeling der vereenlging. De notulen werden door den secretaris, den heer W. Mets, gelezen en goedgekeurd. De pen ningmeester, de heer L. Groen bracht ver slag uit. Ontvangsten f. 246.62; Uitgaven: nilill. De heeren N. Buljs en J. v. d. Heij den welke de bescheiden hadden nagezien rapporteerden accoord-bevlnding. De voorzitter dankte de heeren Groen en Mets voor hun accuraat beheer, en de commis sie voor haar werkzaamheden. Herkozen werd bij acclamatie de heer W. Mets tot bestuurslid. Na diverse mcdedeellngen volgde sluiting van dezen prettlgen avond. Een personenauto van den heer Kraan geraakte ln de Hoogeveen bij het achteruitrijden te water. Later werd deze met een kraanwagen op het droge ge bracht. Persoonlijke ongelukken hadden niet plaats. o HAARLEMMERMEER. DE POLDERBEMALING. In het belang van de Scheepvaart. De waterstand ln den Haarlemmermeer- polder was door het uitzakken der lande- Tijcn weder zoo hoog geworden, dat „de Lijnden" en „de Leeghwater" in werking moesten worden gesteld. Wijl de gewel dige strooming van het water voor de scheepvaart moeilijkheden oplevert, was het een zaak van wijs beleid van het Pol derbestuur om deze bemaling ten gerieve der schippe's niet overdag, maar 's nachts te doen plaats hebben. Mooie gift. Onder de niet onbelangrijke som die in de Ned. Herv. Kerk te Hoofddorp, ten bate van de Zending werd gecollecteerd, bevond zich een gift van f. 100. Uitvoering „Opwaarts." De muziekvereeniging „Opwaarts" te Nieuwvennep, gaf ln hotel „De Gouden Leeuw" aldaar, onder leiding van haren directeur, den heer v. d. Llppe, een goed geslaagde uitvoering, met medewerking van den humorist Leo van Norden en de Jazz-Band Three Prince Band. De ver schillende nummers van het programma werden op verdienstelijke wijze ten ge- hoore gebracht. Het herhaalde daverend applaus was een duidelijk bewijs, dat er genoten werd door de talrijke aanwezigen. De bietencampagne. Met het rooien en vervoeren der bieten, werden in de laatste dagen in den Haar lemmermeerpolder zulke goede vorderin gen gemaakt, dat reeds meer dan 2/3 van de bieten weg zijn. Verwacht wordt, dat de campagne als 't verder zoo gunstig blijft verloopen in het begin van De cember geëindigd zal zijn. 70-jarig bestaan „Concordia". Gisteravond herdacht de vereeniging ..Concordia", in de Beurs te Hoofddorp onder groote belangstelling haar 70-jarig bestaan. In deze feestelijke bijeenkomst werd door de Tooneelvereeniging .Jacob van Lennep" uit Haarlem, opgeveerd „Een dag dame", klucht in drie bedrijven naar het Ameri- kaansch Deze vereeniging, die reeds eerder voor „Concordia" is opgetreden, leverde ook thans weder vlot en keurig spel en heeft de talrijke aanwezigen dan ook genotvolle uren verschaft. De uitnemend geslaagde herdenkingsavond werd met een gezellig bal besloten. Aan den gTond geloopen. In de doorvaartopening van de brug over de Ringvaart bij Aalsmeer, liep een met bieten beladen vaartuig aan den grond vast, waardoor de brug niet kon worden gesloten, het verkeer gestremd werd en een groot aantal auto's, fietsen enz. ge- ruimen tijd moesten wachten Met een passeerende motorboot ge'ukte het ten slotte het schip vlot te krijgen. De in de Geref. Kerk te Hoofddorp bij gelegenheid van het dankuur voor liet gewas gehouden collecte heeft bijna f. 500 opgebracht. Geslaagd te den Haag voor diploma A machinisten-examen de heer G. Kant alhier. Geslaagd te Den Haag voor liet examen wiskunde I.O. de heer P. de Hoog te Hoofddorp. HTLLEGOM. Een Nutsavond met films. Het Departement van 't Nut heeft een Boeddha-film vertoond, die niet ln alle opzichten volgens velen voldeed. Het slot was een humoristische film en een korte toespraak van den voorzitter over de viering van het 60-jarig bestaan van het departement. vaster zijn geworden. Het risico, dat door de reedersvereeniging op zich genomen werd met het oog op het voorschot van 85 pCt.. dat de regeering wil voorschieten zal dan ook zeer gering zijn. Naar ons werd medegedeeld, zijn er reeders. die reeds een voorschot ontvangen hebben Versche harin- De K.W. 123 van de reederij „Na Lijden Verblijden". schippeT D. v. d Plas. Is r.aar de vtsscherii ln het Kanaal vertrokkm met een lading ijs om de gevangen haring vertch in Umulden aan te brengen. Chr. Dameszangkoor „Looft den Heer." Op de onder leiding van mevr. Kramer gehouden ledenvergadering van bovenge noemd koor, alwaar 52 dames aanwezig waren, werd als directeur benoemd de heer Paul Pul te 's Gravenhage, die deze benoeming heeft aangenomen. De heer Pul is leeraar solozang en tevens directeur van de jeugddienstkerkkoren te Rotterdam en Den Haag. De stand der werkloosheid. Bij het correspondentschap der arbeids bemiddeling zijn thans ingeschreven 372 werkzoekenden, waarvan 8S pet gehuwd, zijnde: 4 stucadoors, 17 opperlieden, 55 grondwerkers, 31 timmerlieden, 12 schil ders, 19 metselaars 104 losse arbeiders, 63 landarbeiders, 2 boerenarbeiders. 1 tuin man, 1 bloemist, 25 vïsschers, 4 fabrieks arbeiders, V smid 1 auto'een-lasscher, 1 pottenbakker, 1 broodbakker, 2 kuipers. 5 varensgezellen, 1 chauffeur, 3 scheep makers, 2 mandenmakers, 6 stokers, 5 binnenschippers, 1 uitvoerder, 1 motor drijver, 1 behanger-stoffeerder. 2 lood gieters, 1 fabrieksarbeidster. Beneden 18 jaar: 1 timmerman. Geplaatst werden 6 personen. Bij A. O. in de Hoogstraat brak een schoorsteenbrand uit. oorzaak een vuile schoorsteen. De politie was spoedig ter plaatse met een minimax, maar het brandje was reeds door de bewoners met een paar emmers water gebluscht. KATWIJK AAN ZEE. Vastere haringprijzen. Door de geringere aanvoer der laatste dagen vooral in Engeland. Is de voorraad haring belangrijk minder dan het vorig Jaar op dit tijdstip, zoodat de prijzen veel OEGSTGEEST- Orgelconcert in de Pauluskerk. Ten bate van de kas der Pauluskerk gaf gisteravond de heer Ferd. Timmermans, organist te Rotterdam, een orgelconcert in ue Pauii-skerk aan deD Warmonderweg. Uelcn ln de gemeente waren reeds be kend met ce verschillende hoedanigheden van dit waarlijk schoooe kerkorgel, doch zij die waren opgekomen nebben nog eens extra kunnen genieten "an het me', vaar dige handen uitgevoerde orgelspel. Ja, vaardige handen als die van een kunstenaar met bijzondere muzikale gaven en diep innerlijk gevoel voor de vertol king van meesterwerken, als van Joh Seb. Bach. O F Handel, Joh. Brahms W. A. Mozart en Cesar Franck moeten het zijn om op zulk een wijze als gisteravond zoo veel schoone klanken aan een kerkorgel te kunnen ntlokken. Ook de samenstelling van 't programma boeide zelfs den ongeschoolden luisteraar! Reeds by het begin met Fantasia et Fuga" van J. S Bach wist de organist zijn toehoorders te grijpen en hy' heeft die stille aandacht weten te behouden door op meesterlijke wijze het uit een vijftal meesterwerken samengesteld programma uit te voeren. Na het schitterend slotnummer ..Trois chorals" van Cesar Franck verlieten de aanwezigen onder diepen indruk in stille bewondering het kerkgebouw. Zeer zeker zullen allen den heer Tim mermans ten hoogste dankbaar zijn voor zijn heerlijk spel en hem nog dezen win ter een avond terug wenschen! RITNSBURG De Veilingomzet. Het omzetcijfer aan Flora over de maand October was gunstiger dan in 1931. Thans was dit f. 21.725.88 en 't vorige iaar f. 19.289.08 of f. 2436.80 minder. SASSENHEIM. Auto tegen tramdraad. Terwijl werklieden bezig waren met het bevestigen van draden voor de bovenleiding der electrische tram, reed een auto in volle vaart tegen den draad aan. Van een der werklieden werd door den draad een pink zoo goed als geheel af gerukt, terwijl hij bovendien nog een ernstige scheurwonde in zijn hand bekwam. OPRICHTING BIJZ. VRIJtV. LANDSTORM tVarme geestdrift voor Vorstenhuis en Vaderland. Een groote schare had gevolg gegeven aan de uitnoodiging van de voorloopige Commissie van de op te richten Vrijwillige Landstorm voor onze Gemeente en de groote geheel gevulde zaal van het K.S.A. gebouw bood een bijzonderen aanblik door de ve'.e hooggeplaatste militaire autoritei'en die bij tientallen uit alle oorden van Zuid- Holland waren opgekomen om de installatie van de plaatselijke Commissie luister bii te zetten en van advies te dienen. De heele avond heeft zich gekenmerkt door een zeldzaam enthousiasme en een frisschen geest die pleit voor den militairen stand en die ook zeer goed plaats liet voor de Hollandsche gemoedelijkheid. Dit a'les Is mede te danken aan de voortreffelijke leiding van dr. P. Ie Grand die bij de opening B. en W. verwelkomde en verder den reserve kapitein O. E. Boulogne, secr. van de Nat. Commissie, Res. Majoor J. P. Boots, Commandant van het korps Zuid-Holland, Res. eerste Luitenant D. J. Karres, secr. van het Gewest Zuid-Hol land, Majoor Juta Luitenant Bordwijk. Overste dr Eringaard en de voorzitters van de plaatselijke commissies enz. In de eerste plaats werd het woord gevoerd door den burgemeester J. P. Gouverneur, de eere-voorzilter van hel plaatselijk Comité, die er op wees hoe zeer het zijn algemeene instemming heeft dat er in deze dagen flinke zonen des vaderlands zijn die als ordclievonden pa raat wenschen te zijn oin zoo noodig de regeering met behulp van de wapenen in liet zadel te houden Sassenbeim bestaal voor 100 pet uit Oranjeklanten en moge er verschil zijn in godsdienstige opvatting, allen aanvaarden God's souvereiniteit voor Overheidsgezag en samenleving. De heer L. G. Royaards, voorzitter van de Gewes telijke Landstorincommissie Zuid-Hol and, installeert de plaatselijke Commissie be staande uit de heeren Burg. J. P. Gouver neur, eere-voorzitter. dr. P. Ie Grand, voor zitter, M. J. van Breda plaatselijk leider L. Ph. Bisschops, L. de Bruyn, ds. W. G. Krijkamp, ds. P. D. Kuiper, kapelaan J. Velthuyse en G. Vlaveld. Verder wijst spr. op de groote preventieve waarde van de B.V.L. die reeds practisch bewezen is. In dezen tijd nu in veie gezinnen armoede en werkloosheid hun intrede hebban gedaan en er zijn die van de gelegenheid gebruik maken om minder zelfstandige naturen en hen van minder overtuigde principes wiis te maken dat in buitensporigheden uitred ding is te zoeken, is de B.V.L. bijzonder op zijn plaats, niet als vechtinstituut, doch tC# behoud van de ware volksvrijheid en de verdediging van de kostbare goederen ons door God geschonken. Res. Kapitein G. F. Boulogne, secr. van de Nationale Landsijrrncommis ie, geeft een duidelijk en overzichtelijk beeld van het ontstaan en het streven van de B.V.L. Het is in de grond van de zaak een militaire instelling en werd in 1918 na de demobili satie #«evormd uit mannen die afgezwaaid waren, doch eigener beweging terugkeer den en zich rond de troon en de Re^eering schaarden om hen tegen de revolutionaire elementen te beschermen. Toen de drei gende wolken na November 1918 weer afdreven, waren het de buitenlandsche revoluties en ook de uitlatingen van de revolutionaire groepen in ons vaderland die het noodzakelijk maakten dit aldus ontstane instituut te bestendigen en op voorstel en met medewerking van de kamerleden dr. Colijn, Duymaer van Twist, Snceck Henckemans, Ridder van Rappard en den heer Fleskens werd bewerkt dat het instituut van de B.V.L. militair ge organiseerd werd en in tijd van nood even snel kan worden gemobiliseerd als het dienstplichtige leder. Het groote verschil is dat bij de laatste de wet dwingt, terwijl de B.V.L. geheel vrijwillig is. De eens gegeven belofte kan worden teruggenomen en zelfs kan men niet gedwongen' worden zijn belofte na te komen. Dit alles kan de gehalte van het corps in tiid van nood slechts ten goede komen. Door de zoo juist genoemde kamerleden werd ook terecht gezien dat het niet van de regeering uit kon gaan, immers ons volk is niei militair aangelegd. De B.V.L. is dan ook, mede dank zij een juiste organisatie uit het volk zelf opgerezen. Thans telt ons land reeds 1034 plaatselijke Commissies waarbij in totaal 74 000 mannen zijn aan gesloten. Alleen zij die in militairen d.enst zijn geweest kunnen zich aansluiten, het moet een instituut zijn dat niet alleen bereid, doch ook bekwaam is te helpen. De niet-militairen behooren zich aan te sluiten bij de plaatselijke Burgerwachten, die bedoeld zijn tot steun bij de plaatselijke po itie. De veelzijdige medewerking die aan de instandhouding en uitbreiding van de B..VL. wordt ten koste gelegd is geheel belangeloos. Wel is wettelijk geregeld. Het onderhoud van de gezinnen wanneer mobi.i- satie noodig mocht zijn en pensioenregeling wanneer men in den strijd voor het recht mocht vallen of invalide zou worden. De Reserve Majoor J. P. Boots, comman dant van het corps Zuid-Holland, sprak woorden van gelukwensch tot de pas op gerichte plaatselijke Commissie. Ook hij onderstreepte het woord van den vorigen spreker dlat ons volk geen militair volk is. Toch moeten wij trots zijn dat er zoovele groote mannen zijn, o.a. dr. Colijn en Idenburg, die hun loopbaan in den militairen stand zijn begonnen. Verder toont hij met verschillende voorbeelden over tuigend aan dat de oppervlakkige uitingen als zou ons leger niets beteekenen met de werkelijkheid in flagranten strijd is. Overste Eringaard richt zich speciaal tot hen die de B V.L. toch willen dienen en den wapenrok niet gedragen hebben. Voor hen is gelegenheid zich aan te sluiten bij de motordienst van de B.V.L., die tot taak heeft de ammunitie-aanvoer enz. Na de pauze volgde een gloedvolle rede van kapelaan H. J. Bangert, lid van de plaatselijke landslormcommi sle van Leiden. Zijn van oranjeliefde tintelend 'woord maakte grooten indruk op de aanwezigen en werd vele malen door een daverend applaus onderbroken. Wij buigen ons daar om zoo gaarne onder haar gezag omdat zv deze gebruikt tot heil van ons volk, een gezangseerbiediging die geen slaafheid is, doch waaruit de ware vrijheid geboren wordt Het is het instituut van de B.V.L. die de oranjeliefde en vaderlandsliefde op de juiste wijze aanwakkert, daar wordt gevonden een energieke geest en wil, die helaas in dezen tijd bij zoovele jonge menschen ontbreekt en plaats maakte voor slapheid en lanterfanten die hen doet mee- hobbelen in de massa. Ds. Krijkamp wijst op de roeping van de geestelijkheid in deze dagen nu de fundamenten van ons volksleven worden bedreigd. Tegenover de mannen „van de daad", staan wij als de mannen van het beginsel die tot de daad uitdrijft, d.vv.z, wij kunnen <strijden, doch ook bidden. De leuze van de B.V.L. ,.als het moet" stemt ook tot droefheid. De droefheid dat het zou kunnen zijn dat zonnen van eenzelfde vaderland tegen elkander ten strijde zouden moeten trekken en hoe te betreuren is het dat wii geen algemcenen Landstorm kunnen hebben. Kapelaan Westerkamp sprak van een jeugdherinnering uit het jaar 1918 toen hij als gymnasiast defileerde voor de Kon. familie in Amsterdam. Op zulke momenten voelen wij wat er sluimert ln ons volk aan hechte oranjeliefde, en ook deze avond legt er getuigenis van af. Luitenant-vlieger Stemmer, met verlof uit Indië, gaf daartoe uitgenoodigd een zeer interessante beschouwing over de beleeke- nis van het vliegwezen in Nederlandsch O.l.waar wij het grootste vliegkamp be zitten van Azië. Bulten de militaire doel einden bewijst het vliegwezen ook groote diensten in vredestijd, zooals het vervoer van ernstige zieken over afstanden van 1000 K M en meer, het in kaart brengen van Indië, waar door bodemwerkingen om de 5 10 jaar herziening van de kaart vaak noodzakelijk is en ook terreinver kenning voor de Bat. Petr. Mij. voor het opsporen van nieuwe bronnen. Luitenant Bordewijk droe» een vers voor naar aanleiding van de gebeurtenissen op '20 Sept.: „Het groeit" terwijl tenslotte Kapitein Valkenburg namens de afdeelingcn Delft en Pijnacker sprak en zich in het bijzonder richtte tot den toekomstigen plaatselijken leider voor Sassenheim, den neer M. J. van Breda. Een woord van hulde aan de muziek vereeniging Ambrosius voor de muzikale medewerking op dezen avond, waardoor zeer veel tot het welslagen werd bij gedragen. De bijeenkomst werd gesloten met een slotwoord van dr. P. Ie Grand, die alle sprekers reeds afzonderlijk op geestige wiize had beantwoord. Na het zingen van fcMijn schild ende betrouwen" gingen de vele aanwezigen uiteen. Aan de beurt van aftreding als nol abel der Herv. Gemeente alhiar, zijn de heeren A. .J Blinde en C. W. van Goeverden. Beiden zijn herkiesbaar. Gevonden voorwerpen: een ring met sleutels, een jongensjas, een korte dames mantel, 1 bruin kinderrchoen'je, een zwarte portemonnaie met inhoud, een he:ren hor loge, 1 zadeltaschje, 1 zeildoeken fiets- tasch, een lederen acletasch met inhoud, een heeren horloge, een vulpenhouder, een zwart gebreid kinderschoentje, een paar gordijnringen, een blauw kinderporte- monnaie met inhoud. VEURLETDSCHENDAM. St. Nicolaasfeest. Het comité, dat dezen zomer een auto tocht georganiseerd heeft voor de ouden van dagen, wenschte ook iets te doen voor de jeugd uit deze gemeenen en wel hun een St. Nicolaasfeest te bereiden. Hoewel de tijd van voorbereiding zeer kort is en de tijdsomstandigheden niet toelaten veel te doen, meent het. comité de kinderen toch niet de dupe te moeten laten wbrden. De kinderen van alle scholen zullen door St. Nicolaas worden bedacht. Zij, die iets wenschen bij te dragen tot verwezenlijking van bovengenoemd doel, kunnen hun bij dragen zenden aan het adres van de hee ren W. Keyzer. burgemeester; A. J. Zand wijk; H. C. van Iperen en A. G. Slinger land te Veur; S. N. Perquin Sr.. J. de Lange J. ten Hoonen, J. van den Bosch en C. Havik te Stomp wijk. VOORSCHOTEN. Verkooping. Ten overstaan van Notaris W. A. Caion alhier, had in hotel „De Zwaan" te Leid- schendam de openbare verkooping plaats van, De bouwmanswoning aan den Oost- vlietweg No. 43 aan de Vliet te Stompwijk, met paardenstal en koeienstal, wagen schuur, hooitas, erf en tuin. groot 9 A. 26 cA. Kooper de heer M. C. Tisserland te 's-Gravenhage voor f. 4100. Een perceel weiland met schuurtje en hakhout aan den Oostvlietweg te Stompwijk, groot 1 H A. 21 A. 95 c.A. Kooper de heer Jac. Goe- mans alhier voor f. 2300. Burgerlijke Stand. Getrouwd: A. Wensing en A. W. E. F. de Mari. o WARMOND. Arbeidsbemiddeling. Bij den dienst der arbeidsbemiddeling al hier staan ingeschreven als geheel werk loos 50 personen, als gedeeltelyk werkloos 11 in totaal dus 61 personen. De Margarinedistributie. Naar wij vernemen is bericht ontvan gen ten Raadhuize, dat aan deze gemeente is afgezonden de eerste zending onver mengde margarine, zoodat binnen een paar dagen met de distributie daarvan zal worden begonnen, terwijl met den verkoop voorloopig is belast de heer P. van der Wereld. Een goede verbetering. Thans is definitief besloten tot een aan merkelijke verbetering van den spoorweg overgang in deze gemeente welke verbree ding in verband met het steeds toene mende verkeer zeer noodzakelijk was. Te vens zal nabü het station een nieuw wachtgebouw worden opgetrokken, van waaruit in de toekomst de spoorboomen zullen bediend worden, zoodat kan wor den aangenomen dat het lange wachten voor de spoorboomen ook in de toekomst zal verdwijnen. Lezing van rector Bots over de Encycliek Q. A. Onder groote belangstelling gaf de af- deellng Warmond van den Ned. R.K. Middenstandsvereeniging „de Hanze" een ontwikkelingsavond in Hotel de Zon, waarbij als spreker optrad Rector Bots met als onderwerp: Quadragesimo Anno". Nadat de bijeenkomst door den Voor zitter was geopend sprak hy een woord van welkom in het bijzonder tot Rector Bots. Rector Bots merkte op, dat het onmo- geiyk zou zyn op één avond deze ency cliek welke van enorme beteekenis is voor de sociale ontwikkeling der volkeren, in haar geheel te behandelen. Nimmer heeft een stuk Rome verlaten, dat in de wereld zulk een beroering heeft gebracht. Dit Pauselijk document grijpt diep in in de sociale verhoudingen, de geheele sociale actie wordt door dit stuk in nieuwe banen geleid, een geheel andere wereldordening gebaseerd op sociale rechtvaardigheid wordt er in ontvouwd. Zij is geboreD uit den drang der tijden. De wereld kraakt, is ontkerstend en cul tuur en beschaving van eeuwen dreigen verloren te gaan. Drie groote wereldlegers, het Communisme, het kille en hardvoch tige kapitalisme, en het Katholicisme zijn bezig de wereldmacht te veroveren, en wee het volk zoo een van deze twee eer ste machten als overwinnaar uit het strijdperk komt, want dan is de maat schappij reddeloos verloren. Het is. zooals de groote priester en staatsman Mgr. Sei- pel meermalen tijdens zijn leven heeft gezegd. „Wee de volkeren, wee de staats lieden die dezen tijd niet verstaan, want deze tijd Is ryp voor een wereldrevolutie. De moderne geschiedenis loopt ten einde, er ontwikkelen zich geheel andere inzich ten, alles wijst op een verslapte en ver wijfde menschheld. wij leven op den grens, op de kentering van twee werel den. En onder dit geweldig wereldgebeu ren verschijnt de encycliek Q. A. als een lichtend baken in deze onrustige en woe lige samenleving. Deze encycliek beoogde orde te brengen in de maatschappelijke verhoudingen, ordening in de verhouding tusschen werkgever en werknemer, deze encycliek wil brengen sociale rechtvaar- HEDEN: Nathanaël: Bazaar Naaikran: 2—5 en 7—11 uur nam. Stadszaal: Mij. voor Toonkm.1 landsch Kamerorkest". 8 uur rSf Volkshuis: Ir. v. Gelderen tZL motoren, 8i/4 uur nam. Vrijdag. Nutszaal: Openb. Verg. „De i spr. Jo de Haas, 8 uur nam. O. Rijn 39; Buitengew. alg u aandeelhouders N.V. Alg. Boek. 1 delsdrukkerij vh. B. en T. 11 Uui« Katwijk a. Zee: Gemeenterad I de Jong, 7Va uur. Katwijk aan Zee: (Casat™ Dem. Unie. Spr. Fedde Schurerl nam. 1 BIOSCOPEN. Casino-Bioscoop Hoogewoerd {J „Een afgeluisterd complot." Zondag n.m. 2 uur en 4 uur S Citv-Theater Haarlemmstr „De berooving van de Wildij presse." Zaterdag n.m. 2 uur Zondag t en 4 uur 30. Luxor-Theater Stationsweg 8g .Melodie der, Liebe". Woensdag en Zaterdag n.m. 2| dag n.m 2 uur en 4 uur 30 Trianon-Theater Breestraat „Hoera 'n jongen." Woensdag en Zaterdag nm 2| dag n.m. 2 unr en 4 uur 30. DIVERSEN. Groene Kruis (Pieterskerkgvacll toonstelling van Tslecho-Slof leermiddelen, 25 en 7'/j—9'/r t Zaterdags lnst. v. Praeventleve kunde- Consultatiebureau voor i kinderen Hslftwee tot 3 uur nij ting tegen diohterie 45 uur Donderdags: lnst. v. PraeventJ neeskunde Consultatiebureau tij holisten. 7—10 uur nam. De avond-, nacht- en ZondiJ der apotheken wordt van Maandi en met Zondag 20 Nov. a.s. waart door de apotheken; G. H. BiankS gewoerd 171, telef. 502, en D. J. v.tf Mare 76, telef. 406. digheld. Maar sociale recti tvj] laat zich niet zoo gemakkelijk T als rullende rechtvaardigheid, en 1 zal deze encycliek een leeg woord indien zij niet zal gedragen wordi innerlijke overtuiging. De Paus l van de Katholieken in deze encye| minder dan de redding der sam en wijst hiertoe den weg aan. niet onbelangrijkste deel is dat i waar de Paus spreekt over hetl apostolaat. Uitvoerig stond sprekf by stil. Hij deed een krachtig I de Katholieken om niet alleen I kring doch ook in het openbare I nieuwe ideeën in de encycliek nea naar buiten te dragen, niet teut zijn met een „eigen hemeUfll Meer dan ooit is noodig, dat V loomheid, onze diep ingewortelde] held afleggen. Het zijn harde fel] dus spreker, maar de waarheid ls,| over de geheele linie verliezen niet dan 56°/o van het Nederland! verprolitariseerd is. de massa-afn weldig en de wereld staat voor e>J seliiken afgrond. Met een krarhlir ratie spoorde spreker aan de f Q. A. in de praktijk toe te paaj een ieder, werkgever en werkneaj zullen nieuwe verhoudingen getei den die een heil voor de menschr len blijken te zijn. Een daverend applaus beloonJ met gloed en vuur voorgedragen lej spreker had van den voorzitlei af van hartelyken dank in ontvM nemen. Een woord van hulde aan hel voor dezen leerzamen avond. WASSENAAR. Tuinbouwvereen. „Wassenaar en In „het Wapen van Wassenaar Tuinbouwvereenlging „Wassenaar' streken" een ledenvergadering, f01 zittel' A. G. van Tol werden allen! lijk welkom geheeten. de laatste"! avond van het jaar waarvoor Pr|lT werden uitgeschreven. Hoewel sptj ders van vorige Jaren mist, die tijdsomstandigheden niet meer aP zijn aan de prijsvragen mede te verheugt het spreker dat er nogJ moois is ingezonden. Voorts ht? dank aan de jury, die 2 uur voor»' vang der vergadering met de keur begonnen, zoodat de vergadering" vlot verloop kan hebben. Hij *"1 dank voor den moeieüjken e" rijken taak, hier vervuld. J Vervolgens werden door den se»l den heer J. v. d Berg, de notulen j waarna een tweetal ingekomen werden behandeld. Door den "S werd hierop medegedeeld dat o' sussen n.l. de kleine cursus. aren van Drent en Fleuren: d'J'j perspectief-teekenen. leeraar Janss en de cursus aanleg ent van tuinen, leeraar de heer v»» allen zijn aangevangen. Hierop bracht de jury, hij s den heer P. Zegwaard verslag gehouden keuring van het voor de prijsvragen. Pry'svraag I: De schoonste «-y afgesneden Tros-Chrvsanthem11™, lste prijs G. A. Henkes met 2e prijs J. Sietinga met 21 Vf Jf Prijsvraag II: 3 Tros-Chrvs»,] op stam, le prijs: N. v. d. He» J punten: A Prijsvraag m: 6 afgesneden I

Leidsch Dagblad | 1932 | | pagina 6