I CORRESPONDENTIE. BRANDWEER! Deze week geen 136 brieven, zooals de vorige week. maar ik weet en begrijp o zóó best dat er met prijsraadsels extra veel komen. Wie wil er niet graag een kansje wagen om zoo'n mooi boek te winnen? Er waren ditmaar weer vele nieuwelin gen, ze zijn mij weer allen welkom. Het zijn: Jacobus Nleboer (ben je een broertje van Tom en Koos?) Leentje de Rot en Annie Balderus (mogen samen in een en veloppe inzenden) Ans en Rietje Vollen- ga (mogen ook samen inzenden). Morry Verra (mag met Joke inzenden). Joop en Jan Pieter de Vries (ook samen inzenden), Koos Borsje Trientje Bosboom, Tootje Verboog (je zusters herinner ik mij nog wel). Allen mogen mij Tante noemen Van at 11 jaar behoort men tot de grooteren- Ziezoo en nu maar eens begonnen aan heel veel aparte antwoorden; er ligt een stapel brieven naast mij. Lilly van der Leeuw ja dat is goed hoor, breng dan Zaterdagmiddag den brief maar zelf even bij mij boven kom dan maar te gen half 5 kijk maar of je mij boven voor het raam ziet zitten, en dan kunnen we eens kennis maken is dat goed? Jlkke en Marietje van Akker het is wel prettig nu zoo vlak bij je grootmoeder te wonen, maar bij slecht weer is het nu wel heel ver van school af; bij mooi weer merk je dat niet. dan is het een gezonde wande ling. Gerard, Dorus, Keesje de Geus, ik be greep eerst niet van wie de brief kwam toen ik dat mooie rondschrift op het adres zag. maar toen zag ik op den achterkant, jullie namen en toen las ik Gerard's brief en begreep ik het het was keurig gedaan. Mar janna en Marius van den Anker zoo telden jullie 136 namen heel wat hé! Met prijsraadsels ls het meestal boven de 100 als ze in de smaak vallen en zeer zeker als ik 1 of 2 maal per jaar extra prijzen mag verloten dan krijg ik er heel veel. Annie den Hertog als ik 't gelezen had dat je .jarig was 11 November, dan zou ik je natuurlijk hebben gefeliciteerd. Het is heel dun postpapier nu denk ik. dat het briefje op de 2e helft stond, en de oplos singen op den voorkant van de le helft en ik het daardoor niet zag. erg jammer. Jan van Driel. waarom schreef je niet even bij de raadsels dat je blij was. dat je gelukkig hebt geloot. Adriana Struik vindt je die vervolgver halen altijd zoo mooi. ik lees ze ook hoor, ik ken ze niet. want ik zorg daar niet voor. Johanna van den Berg dat is goed hoor als je iedere week wilt meedoen. Natuurlijk is dat goed gezellig met Moeder samen. Jan. Eempien Jopie Wassenaar ja hoor het wordt al koud zoo'n gure scherpe wind. dan is het gezellig binnen bij de warme kachel. Ik begrijp, dat Je moeder het niet prettig vindt als Hanna een kast leeg naait Hester en Willem Lancel ik zal zien of het raadsel geschikt is om te plaatsen. Annie Zaalberg ben je blij voor je nichtje dat ze een boek heeft. Misschien wil zij het je wel eens leenen. Ja als het goed weer ls. ga ik iederen dag uit. Rika de Graaff dan zal jij die datum wel goed kunnen onthouden- Zoo. is Anje een nichtje van je ik ken haar al vele jaren ze schrijft zoo trouw Carohentje Verbiest ais je wilt. mag je wel met je vriendinnetje samen inzenden, of wonen jullie niet dicht bij elkaar? Maartje Zaalberg vertel mij de volgende week maar hoe je boek heet. Was je zóó blij? kon je het bijna niet gelooven Jo en Tleleman van der Linden, hebben jullie de rapporten gekregen? en was het nogal naar genoegen? Hendrlna de Ren dat raadsel heeft er al eens ingestaan. Jan Koevoet o ja dat herinner ik mij best dat de drie anderen altijd vertelden over groote wandelingen die jullie Zon dags maakten. Corrle Holleman er waren 132 teleurge- stelden natuurlijk veel ais er zóóvelen meedoen. Wie is dat schoolkennisje van je dat nu ook mee gaat doen? Ploon de Kort jammer dat het egeltje dadelijk weer was verdwenen was het hok je niet goed gesloten? Ze hebben aardige spitse snuitjes dat wel maar verder heb je er niet veel aan Ik denk niet dat je een egel graag op schoot zou nemen, net zoo als je poes als je aan mij zit te schrijven. Bep Planje o ja dat herinner ik mij. je zusje Louise vertelde dikwijls over je in haar brieven. Je groote broers en zusters hebben dan zeker vroeger meegedaan, toen Zoo eventjes na vieren, Dan staat de theeboel klaar. En om de ronde tafel Zitten we bij elkaar. Klein broertje in z'n stoeltje Is ook van de partij. Wij drinken uit een kopje En uit een beker hij. (Nadruk verboden.) En midden op de tafel Dat is de grootste pret! Heeft Moes een schaal met koekj En flikjes neergezet. Een kopje thee, een koekje, Een babbeltje, een lach. Heusch .naar dat knusse uurtje Verlang ik eiken dag! R. ASSCHER VAN DER l er een andere raadseltante was, is het niet? Gerda Spiecker zoo. zoo is Sinterklaas er al eens geweest, nu over 3 weken is het ook al feest, de tijd nadert al. Joke Kouw dat was best hoor, dat je met je neefje samen instuurde. Johanna was er niet bij. Je vindt zeker wel gezellig zoo'n heelen dag bij je tante op visite. Dirkje Hopman zoo was dit je laatste velletje met dat aardige kindje dat haar bloemetjes begiet. Ga je nu aan de doos van den dokter beginnen. Als het droog is, ga ik wel dagelijks uit. gelukkig, ik vind niets prettig om den heelen dag in huis te zitten, lucht is gezond. Cornells J. Arbouw heb je gedanst van plezier toen je zag dat ie een prijs had gewonnen, dat vind ik aardig. Vertel mij nu de volgende keer maar hoe je boek heet Ali van Weerden als je maar trouw blijft meedoen, dan zal je toch, hoop ik ook wel eens gelukkig zijn bij het loten. Ik heb nu weer heel veel nieuwe raadsels in voor raad. zoodra ik dat van jou tegenkom, plaats ik het als het goed is- Corry v. d. Kerkhof het waren niet 126 zooals jij bij vergissing schreef maar 136. Wat heb je een goeden verjaardag gehad, ze hebben je erg bedorven. Dat feest duur de lang hoor het was maar goed dat het op Zaterdagavond was. dan kan je Zon dags uitslapen. Johanna Tegelaar het is wel heel verve lend. dat weet ik bij ondervinding, om zoo lang ziek te zijn. Ben je nu weer sterker, zoodat het schoolgaan je goed bekomt? Krijn Haasnoot zeker het is hier ook veel kouder, 's nachts vriest het al een klein beetje en overdag ook zoo'n koude scherpe wind. Trientje v. d. Valk. natuurlijk herinner ik mij de 3 zusjes H. en R. BI. Zie je ze wel eens. doet hen allen miin groeten, al jaren lang hoor ik nooit meer iets van hen. Zoo ben jij de oudste van 5 thuis? Jo Beumer je bent blij met je prijs, lees ik, en al je vriendinnen uit Warmond schrijven mij ook dat ze er blij om zijn. Ben je het boek zelf gaan halen. Rie Ouds hoorn jij ook blij voor Jo? Hoe was het schoolfeest, veel pleizier gehad? Jaantje van der Voet ja dat begrijD ik dat jullie als vriendinnen het boek ook zult mogen lezen. Je had nu een fllnken brief ge schreven. Verlang je nu al naar je ver jaardag? Tiny Vliegenthart och ja de een is gauw gelukkig bij het loten en een ander moet er o zoo lang op wachten- Zoo ben jij ook in de lentemaand jarig. Koba Kool het is niets erg als je geen lange brieven schrijft, daar houdt volstrekt niet iedereen van. Mag jij het boek van Jo ook lezen heerlijk voor je. Neli Vijlbrier wel aardig zoo'n wedstrijd in het schrijven, had je goed je best ge daan? Moesten jullie allen het zelfde overschrijven? en wat waren de prijzen? Anje de Gelder je brief kwam nog mooi op tijd zooals je ziet. Gezellig hoor. zoo met je drieën een dagje naar Den Haag. Grap- Moeder, leen me toch je bel eei En je roode tafelkleed! Mag 't? En vóór Moes het kal W( Heeft hij een en ander beet. 't Roode kleed wordt omgehangen, 't Belletje luidt al maar door. Denk er om! Nu ben 'k geen joi Maar een echte „brandweer", 1 Op het pleintje staat een keetje En de jongens er om heen. Eerst doen zij bijzonder rustig, Maar dan roept er plots'ling één: Brand, o, brand! Kom mee nou s[ Haal den ladderwagen hier! - Joelend, bellende en spuitend Als wat 't echt! Elk heeft plezie Zelfs vanuit een bovenvenster! Iemand roept: 't Is etenstijd! Moeder krijgt de bel en 't kleed w Maar de heele troep heeft spijt! TR. VERDONER SALO (Nadruk verboden.) pig zoo'n uniform en waartoe diei fluit? En wat doen jullie daar op die Arie en Jan de Graaff dat begi wel dat jullie het mij niet kwalij nemen als die raadsels niet geplaats nen worden, het is alleen erg janunl allen tijd die jullie er aan besteed h Adelaide Henriette Pool, is dat geheele naam en wordt je dan Adet noemd? Dat versje is heel grappi heeft dat gemaakt? Cor van Atten je begint pas n doen, dus maar goed volhouden, e wel kinderen die o zóó vele maanden doen. voor ze eens gelukkig loten, dal men maar geduldig afwachten. Marijtje Annie. Marie. Coba wat voor Coba dat ze nog steeds ziek ii harte beterschap. Zijn jullie al bezi geheimpjes voor St. Nicolaas. Ik nooit geheimen in de correspondent! als iemand mij schrijft: wilt u hie op antwoorden want dan leest die het geheim", wel nu dan schrijf niets over. Nelly Wagemans wat gezellig wa bezoekje op 12 November nu ken beter. Als ik van je cadeautje, de Leidsche borstplaat snoep zal ik denken hoor. Hoe is het met Mopl hoop dat hij maar niet de hondei krijgt. Allen hartelijk gegroet door Mej A. KOOPMANS VAN BOE® Den Haag, Van Beunlngenstraat 1

Leidsch Dagblad | 1932 | | pagina 16