POPPENWRAAK. ANEKDOTE Als Betty jarig was, wilde ze enkel en alleen maar poppen hebben en anders niet. Moeder had wel eens gezegd: „Zou je nu ook niet eens graag een mooi prentenboek hebben met aardige plaatjes erin om naar te kijken en leuke verhaaltjes erbij om te lezen of een verfdoos, waar je mee kleuren kunt of een springtouw?" Maar Betty antwoordde dan altijd„Nee, heusch niet, Moesje, het liefst enkel pop pen en voor elke pop een bedje om in te slapen." Nu was het weer bijna 5 December en Sinterklaas kon elk oogenblik met zijn stoomboot uit Spanje aankomen. „Nu moet je maar eens een aardig briefje aan Sinterklaas schrijven," zei Moeder. En op een Woensdagmiddag schreef Betty een langen brief aan Sinterklaas en ee vroeg daarin enkel maar een pop en een ledlkantje, waar die pop in slapen kon. „Hoeveel poppen heeft dat kind nu al?" vroeg de Sint aan zijn zwarten knecht. En Pieterbaas moest zich eens even be denken. Hij had in zooveel schoorsteenen gezeten, dat hij wel eens in de war ge raakte. „Ze woont in de Heerenstraat," zei Sin terklaas nog om hem op weg te helpen. En toen wist Zwarte Piet het op eens. „O, ja," riep hij uit, daar woont Betty met al haar poppen. In haar slaapka mertje staat een heele rij bedjes naast elkaar. Ze heeft nu negen poppen!" „En nu wil ze er waarlijk nog één bij hebben," zei Sinterklaas. „Als we in Hol land aankomen, Piet, moet je daar eens in den schoorsteen gaan zitten en me vertel len, wat voor poppen ze zoo al heeft." En zoo gebeurde het ook. Zwarte Piet kwam juist in den schoor steen, toen alle poppen naar bed gebracht en lekkertjes toegedekt werden. Ieder popje kreeg een klinkenden zoen. Daar had je eerst het kleine jongetje Tommy in zijn witte pakje en het jongetje Kees in een heel donker-blauw pak en de lange Harlekijn, en Mina, de dienstbode met opgestoken haar en een zwarte Japon met witte moesjes. Dan kwam het Japa neesje Loe-lle en Marietje met de blonde vlechten en Kitty met het geruite bloesje en Katrien, die nog zeer ouderwetsch was en dan nog de allerjongste, die Puckie heette. Zwarte Piet schreef het allemaal voor Sinterklaas op. „Heeft ze dus nog geen negerpop?" vroeg Sinterklaas. „Neen," zei Zwarte Piet, „die heeft ze nog niet!" Sinterklaas was nu van plan haar een negerpop in een ledikantje te geven. Toen bleek, dat Betty heel zoet was en zoo goed leerde op school, kreeg ze er ook nog een koffer bij om alle poppen in mee te nemen, als ze op reis ging. O, wat was dat een vreugde. Betty klapte in de handen en danste in het rond! „Moesje, Moesje, nu heb ik al tien pop pen!" „Ja, en daar moet het voorloopig nu maar bij blijven," lachte Moeder. „We zou den anders een apart huis moeten huren om al je poppen in te bergen! En wat komt die koffer heerlijk te pas! Als je nu in de Kerstvacantie bij Oma gaat logeeren, kunnen alle poppen mee!" Betty was zóó dolblij met de negerpop, die zij Sambo noemde, dat zij langzamer hand haar andere poppenkindertjes een beetje begon te verwaarloozen. Sambo werd vertroeteld en geknuffeld; de anderen kregen nauwelijks een kusje meer. Sambo alleen mocht mee uit wandelen en de anderen bleven thuis, 's Nachts be hoefde Sambo niet in zijn bedje te slapen, maar mocht hij gezellig met Betty in het groote bed in haar armen en dan fluis terde ze nog langen tijd met hem, voordat ze gingen slapen. De popipen staken de hoofden bijeen en zonnen op wraak. „Soms kleedt ze ons 's morgens niet eens meer aan en Iaat ons gewoonweg overdag in bed liggen!" klonk het ontevreden. „Ik ben wel eens geheel gekleed in bed gelegd," pruttelde Marietje en hoewel ik geprobeerd heb den geheelen nacht op mijn rug te liggen om mijn jurk niet te kreukelen, zag ik er verschrikkelijk ver fomfaaid uit en ik was heelemaal stijf ge worden." „Mijn haar wordt nooit meer uitge kamd zei Kitty, „en het zit daardoor al tijd schandelijk in de war!" „Ze heef! laatst al de zeep op mijn ge zicht laten zitten en die er niet met de spons afgewasschen, om maar weer gauw- naar haar lievelingetje Sambo te kunnen gaan!" bromde Tommy. „Mijn oogen de den er den geheelen dag pijn van!" Ze wilden allen wraak nemen, maar hoe, dat wisten ze nog niet. De Kerstvacantie was intusschen aange broken en de koffer werd voor den dag ge haald. Betty zou naar Grootmoeder reizen Alle poppen pakte ze in dien donkeren koffer en natuurlijk mocht alleen Sambo er uit blijven. Dat was toch een beetje te erg! Of alle poppen in den koffer, of allen eruit! Harlekijn zei: „Nu allemaal tegelijk met de hoofden tegen het deksel duwen: één.twee. drieen jawelkrak!.... het slot brak en de koffer vloog open! Toen kropen de negen poppen er stil letjes uit, slopen op hun teentjes naar het groote bed, waarbij Betty en Sambo sliepen. Voorzichtig pakten ze Sambo beet en Ingezonden door Corry y. J Onbreekbaar I „Maar mevrouw weet u welj tertje mijn zoontje met ha; hoofd heeft geslagen? „Och mijnheer maakt u rust, de pop is onbreekbaar."] Ingezonden door Adriap Jantje glijdt vlug langs dt| naar beneden. Moeder: „Foei Jantje, daar nu?" Jantje: „Och Moeder ik i voor arme jongens. Ingezonden door drietal J Meester die zijne leerling] gelegd over wolken, waterdai van regen, vraagt nu: „Dus j beurt er als het regent?" Piet: „Dan wordt je nat, Ingezonden door Connv Oom: „Zeg Piet wat zit je I heb je geen kam? Piet: „Maar oom ik ben tuch hielden zijn mond dicht, schreeuwen kon. Ze droegen hem naar den I ten hem erin. Natuurlijk protesteerde „ik kan het toch niet helpen! penmoeder mij altijd voortrek-I Maar Harlekijn legde heml best een goed woordje voorl had kunnen doen. Zij allen in den koffer gezeten en wa| verdragen, moest hij ook nu Maar nu bedankte ze er iang| Ze wilden op reis gaan enl tentie in de poppenkrant zetr nieuwe poppenmoeder te vragi onderscheid zou -naken tusf ééne kind en het andere. En pats!daar ging het I en zat Sambo alleen in het d| De poppen liepen de deur u] lange rij, hand aan hand. reis. Toen Betty wakker werd, mis| onmiddellijk. Eerst dacht ze, bed gevallen was, maar neen.l op den grond en was ook nej kamer te vinden. Daar hoorde Betty iets in del toen dacht ze, dat Sambo missl andere poppen gekropen was I het deksel open en o, hoe schj ze daar alleen Sambo met gezichtje zag zitten! Ze tilde] ze knuffelde hem op haar schor waar toch de andere pop] gebleven waren. En toen vertelde Sambo hal Betty schrok en had onmidl spijt! Het was meer onnaö| geweest dan onhartelijkheid. „Hoe krijg ik nu mijn lieve| terug?" zuchtte zij. Doch zie, de poppenkrant Daar stond de advertentie letters gedrukt: „Negen verwaarloosde poppl zoeken een nieuwe popper® moet alle negen even zeer li-I zij mag er geen lievelingetjes opl Brieven onder letters: L. I. van de poppenkrant." En dienzelfden avond nog oh] poppen een dikken brief, was] Lieve poppenkinderen, Jullie ponpenmoeder heeft v| lijke spijt. Zij verlangt heel ergl negen poopenkindertjes en zalj open armen ontvangen. Zij lievelingetje meer op nahoudt] Om beurten mogen jullie bij I] en om beurten mogen jullie roe] Negen kusjes liefhebbende moeder B-I Dolblij keerden de negen pf] ren in een lange rij, hand aan» huis terug. Dat was me een vreugde! Betty heeft woord gehouden e'l ze een heerlijk leventje met poppenkindertjes. HETTÏ1 (Nadruk verboden).

Leidsch Dagblad | 1932 | | pagina 14