LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Zaterdag 12 November UIT DE RIJNSTREEK. AGENDA. AARLANDERVEEN. Door de pluimvee- en konijnenver- ceniglng „Eendracht" alhier zal 16 en 17 Dec. a.6. In het „Oude Rechthuis" de vierde Nationale Tentoonstelling worden georganiseerd. ALPHEN Een meisje verdwenen, doch opgespoord. Door mej Wed. v. d. O. uit de Toussaint- straat werd bij de politie aanglltc gedaan van het feit, dat haar 15 jarig dochtertje dat als gewoonlijk des 's morgens 7 uur naar haar dienst was gegaan bij de familie van D. in de Pr. Hendrikstraat niet was aangekomen en men ook daar niets van haar had vernomen. Daar het meisje de laatste dagen in min of meer overspannen toestand verkeerde, was de Moeder bang dat het kind een ongeval was overkomen. De po'itie die ommlddcllijk a le mogelijke nasporingen deed en tc'efonisch en ner radio haar opsporing en aanhouding ver zocht zag haar pogingen eindelijk met succes bekroond Zij ontving gisteravond uit Utrecht telefonische mededeeling dat het meisje daar door de po'itie is aan gehouden. Zij wordt naar hier op tran sport gesteld. Het conflict bij de N.V. „De Industrie". Omtrent het dreigend conflict bij de NV. scheepsbouwwerf en motoienfabiiek „De Industrie" der fa. Boot vernemen wij nader dat de deze week gehouden besprekingen niet tot een resultaat hebben geleid. De directie heeft aan haar arbeiders mede gedeeld hen alsnog in de gelegenhe'd te stellen met de betrokken organisatie's de bespreklnten en onderhande in en v ort te zetten, terwijl de aangekordigde loons verlaging niet is Ingegaan doch is uit gesteld tot volgende week Vrijdag. Geanimeerde jaarvergadering. In het gebouw „Bethel" hield de afd. der Chr. Fabrieks- en transportarbeiders op geanimeerde wijze haar jaarvergadering. De voorzitter opende en heette welkom de afgevaardigden van zustcrvcreenigin en en den Chr. Besturenbond. Tot voorzitter werd gekozen de heer Jac. v. Noort en herkozen de bestuursleden de heeren Geerlof en Goedhart. Als afgevaardigden van de afd. Leiderdorp voerde het woord de lieer van Tol en namens den chr. besturenbond do heer W. Geer'of. De heer A. Groeneve'd zorgde voor een aangename afwisseling met zijn declamatie. Tweetal Ger. Kerk. Voor predikant bij de Geref. Kerk Ouds- lioorn heelt men het navolgende tweetal opgemaakt t.w. ds. M. P. Heringa te Moer dijk en ds. H. B. Visser van Noordwijk- Binnen. De opbrengst van de gisteren ge houden speldjesdag ten bate van „Zonne gloren" bedraagt f. 169.15'/,. Gevonden voorwerpen: 1 paar zwarte kousen, een rijwlelbelastlngplaatje in etui, 2 bankiji jetten van f, 10 en een portemon- naie met inhoud. ALKEMADE. Burgerlijke stand. Geboren: Johannes Theodoras, z. van Christlanus Jacobus v. d. Geest en Maria Johanna Cornelia Waasdorp. Overleden: fielnler Struive, oud 65 Jaar, weduwnaar van Hendrlka van der Voort. Leendert Sprultenburg, oud 49 Jaar, echtg. van Cornelia Boer. Gehuwd: Erasmus Petrus Akerboom, jm„ oud 22 jaar en Theodora Cornelia Maria Zwartjes, J.d. oud 22 jaar. BOSKOOP De veilingen. Door het bestuur van de Boskoopsche veiling is besloten, om met Ingang van de volgende week, de Dinsdag, alsmede de Donderdag te doen vervallen, zulks in verband met de verminderde aanvoer. De bloemenveilingen zullen dus gehou den worden op Maandag, Woensdag, Vrij dag en Zaterdag, telkens aanvangende voorm, halfhegen. LANGERAAR. Inbraak in de R.-K. Kerk. Hedennacht is ingebroken in de R.-K. Kerk en Pastorie alhier. De Pastorie is ge heel doorzocht, terwijl in de kerk de offer- blekken werden ODengebroken. Vermoede lijk zijn de dieven binnen gekomen na het vertrek van de Kerkwacht die tot om streeks 5 uur v.m- Kerk en Pastorie be waakt. Er wordt een geldsbedrag van ruim f. 100 vermist. De politie stelt een onderzoek in. LEIDERDORP. „Van Bol tot Bloem." De velen, die hebben verzuimd om de vertooning van de film „Van Bol tot Bloem" bij te wonen, hebben veel gemist. Aan deze bij uitstek goedgeslaagde na tuuropname is veel zorg besteed en zij geeft een inleresant beeld van dezen cul tuur. Temeer was het te betreuren dat de opkomst niet beter was. daar de baten ge heel aan het plaatselijk Crisis-comité ten goede kwamen. OUDE-WETERING. Filmvcrtooning Groene Kruis. Onder zeer groote belangstelling heeft in hotel van den Bosch alhier de vertoo- nmg plaats gevonden van de nieuwe be- strydingsfilm van de TBC. Na opening van de bijeenkomst ctoor den voorzitter hield de neer Geesink een korte inleiding waarin hij er op wees. dat de bestrijding vn de T.B C. iuist in deze economisch zeer ongunstige tijdsomstandigheden meer dan ooit vereischt is. omdat nu groot ge vaar bestaat dat de volkskracht ernstig wordt ondermijnd. Hierna had de vertoo ning van de film plaats, welke in alle opzichten zeer geslaagd mag heeten. Tal rijke lessen en nuttige wenken zijn er uit te halen: wij vertrouwen, dat deze in de practijk van het dagelljksche leven benut zullen worden. RITPWETERING. Inbreker gevat. Men zal zich de inbraak nog herinne ren, welke tegen het einde van het vorig Jaar ls gepleegd bij den heer T. alhier en waarbij een bedrag van f. 35.- werd ont vreemd. Thans is het de politie gelukt den dader van deze inbraak op te sporen. Het is een zekere W. wonende alhier, die een volledige bekentenis heeft afgelegd. W. is in verzekerde bewaring gesteld en naor Haarlem overgebracht. Verstrekking van goedkoope margarine. De eerste zending goedkoope margarine is hier gearriveerd en aan de verschillende winkeliers doorgezonden. Ter voorkoming van noodeloos vragen wordt er nog eens de aandacht op gevestigd, dat alleen degenen, die drie maanden achtereen werkloos zijn en steun ontvangen hebben of uitkeerlng hebben genoten van een armbestuur of diaconie, voor deze ver strekking In aanmerking komen. Door de politie van Heemstede is op sporing verzocht van den alhier verbltj- venden minderjarigen H. K., die zich al daar aan oplichting heeft schuldig ge maakt. Het aantal werkloozen neemt nog steeds toe en bedraagt momenteel 92. TER-AAR A.R. Kierrereeniging. In de Chr. Nat. School trad als spreker voor genoemde vereenlging op mr. J. A. de Wilde met het onderwerp „In Stormgetij". Spr. zette op duidelijke wijze uiteen welk standpunt de A R. partij ten opzichte van de vraagstukken van den dag inneemt. Er was een goede belangstelling. Voor de stemming van gemachtigden in het kiescollege der Ned. Herv. Kerk zijn een tweetal lijsten ingeleverd. Lijst A (confessioneelen) bevat de namen J Bo- gerd, J. v. d. Kooll. J. C. Jansen en F. v. Leeuwen. Litst B f Geref. Bond) A. Turken burg, P. de Pater, H. de Vos en A. Vuijk. WADDINXVEEN Voorgenomen werkzaamheden. Het voornemen van Dijkgraaf en Heem raden van den Zuidplaspolder in Schie- land ls, om over te gaan tot het verzwa ren en verhoogen van sommige gedeel ten van den omringdijk en het baggeren van tochten. Het bestuur van de polders Achterof en de Putte, hebben thans besloten over te gaan tot het doen baggeren van de eerste tocht in den Achterofschen polder. ZWAMMERDAM. Burgerlijke Stand. Geboren: Georg Gehrad z. v. Pieter van Dam en Johanna Meinen Marletje Jo hanna, d. v. Franciscus Dominicus Pljn- acker en Agatha Airlana de Bruin. Ondertrouwd: Teunis Domburg, jm. 22 j. en Sophia Cornelia van Leeuwen jd. 21 J. te Bodegraven Johanna van den Hoo ien. J.m. 26 j-, te Bodegraven en Joseflna Bernardlna Nlemöller Jd. 25 j. Op den smallen Broekveldschen pol derweg alhier, reed N. S. per rijwiel, toen plotseling de flets slipte en S daardoor in het water terecht kwam. Niemand was op dien eenzamen weg oo dat moment aan wezig om hulp te bieden. Na veel tever geefs te hebben geroepen, gelukte het S. na lang getop met eigen krachten zich uit den modder, waarin hij was weggezakt los te werken en tegen den kant op te klauteren, waar hij weldra wser geheel bij kwam. Het rijwiel was echter zeer bescha digd. Het aantal werkloozen alhier is thans gestegen 53 waarvan 53 geheel en 5 ge deeltelijk werkloos. WELKE ZIJN DE OORZAKEN VAN DE AFNAME VAN HET AANTAL LUISTERAARS? Zooals we reeds melden is bet aantal luisteraars in Duitschland belangrijk afge nomen en bedraagt dit 4.077.347 tegen 4.119.531 op 1 Juli van dit jaar. De Dult- sche Rijkspost maakt thans de oorzaken bekend- 61% van de afmeldingen heeft tot oor zaak de economische crisis. 25% heeft af gezegd wegens tijdelijke afwezigheid ge brek aan tlld of verhuizing naar elders. 5% wegens ziekte of strefgeval in de familie. 7% wegens slechte toestellen of slechte ontvangst Slechts 2% ts ontevreden over de ultzehdingen. of heeft te weinig inte resse. NEET MEER DANSEN? Dat wij thans minder dansmuziek hoo- ren vanuit Duitschland is te wijten aan „oorlog" tusschen de Duitsche Funkstunde en de directeuren van de bands". In verband met de ftnancieele crisis be sloten de Duitsche Omroeo-autoriteiten de 80 Mark die voor elk» uitzending moest worebn betaald te storten in de kas van de Wlnterhtlfe" terwtil vo'»ens hun mee ning d't een groote reclame zou ziin voor de divers? Bands". Nstuu'l'ikerwifze kun nen de leiders der dansgelegenheden en der ..bands" hiermede niet accoord gaan en geven dan ook hun ontevredenheid op allerlei manieren te kennen- NOORDWITK. GEMEENTERAAD. De steunregeling Het ophalen van vuilnis. De raad dezer gemeente kwam in open bare vcigaeering bijeen. De voo.-z.lter, burgemeester Van de Mor- te. opende met gebed. Met kennisgeving waren afwezig de heeren C. van der Wiel en C W. G. Alkemade. Als voorstemmer wordt aangewezen de heer H. Llefferink. De begraoting van den schoolartsendlenst, district Hlllegom voor net jaar 1933 wordt goedgekeurd. Besloten wordt geen adhaesie te betuigen aan een adres van het gemeen tebestuur van Berkenwoude aan de Tweede Kamer Inzake toepassing van de Crisls- Varkenswet, Ingekomen ls een voorstel van den heer Krau aan den Raad om de steun regeling voor de werkloozen zoodanig te wijzigen dat geen aftrek meer plaats heeft van de f- 3 ouderdomsrente, aan de werk loozen een bedrag in eens van f. 25 te ver strekken voor kleeding, in te voeren het Instituut van schoolkleeding en schoolvoe- ding, daarvoor een crediet beschikbaar te stellen van f. 7000 en een commissie te be noemen uit den Raad om deze zaak voor te bereiden. De voorzitter stelt voor dat B. en W. in een volgende zitting advies zul len uitbrengen. Weth. de Witt gaat met het voorstel van den voorzitter accoord, maar wil reeds thans protesteeren tegen het verwijt van den heer Krau aan het steunorgaan dat het te schriel is. terwij! hij tevens betwist de juistheid van de door den heer Krau ter illustratie vermelde steungevallen. De heer Krau handhaaft de door hem gegeven voorstelling van zaken. Ten slotte wordt bestoten deze zaken nader te bezien als B. en W. in een volgende vergadering advies hebben uitgebracht. Aan B, en W. wordt een crediet verleend van f.500 om in verband met het instor ten van de Barnabrug eenige noodvoor zieningen te treffen o.m. zal een tijdelijke voetbrug worden aangebracht. Besloten wordt een brandstoffenbon van f. 1 per week beschikbaar te stellen voor de werkloozen De heer Vink vraagt om hieronder ook te begrijpen die werkloozen die bij de werkverschaffing zijn tewerk gesteld. De voorzitter antwoordt dat dot verboden ts bit de bestaande regeling maar dat een verzoek aan den Minister is ver zonden om dit wel te willen toestaan. Be sloten wordt rijkssubsidie te aanvaarden ook voor de bouwvakarbeiders hu blijkens schrijven van den Minister deze mogelijk heid ls geopend. Weth. Meijer vestigt er nog eens uitdrukkelijk de aandacht van den raad op. dat men er niet van verze kerd ls dat de bouwvakarbeiders in de toekomst hun bestaande steunnormen van f. 11 voor man en vrouw en f. 1.20 per kind zullen behouden. Op verzoek van Ged. St. worden eenige veranderingen aangèbracht in de instruc tie van den gemeente-ontvanger. Vastgesteld wordt de door den Minister gevraagde wijziging, van de steunregeling Inzake het vrij geve'h'.'van de verplichting tot stempelen door de werkloozen. Aangeboden wordt dé begrooting van de gemeente voor het jaar 1933 welke be grooting namens den Raad zal worden on derzocht door een commissie bestaande uit de heeren Van der Niet, Liefferink en Van der Meer. Thans komt aan de orde het belangrijk ste voorstel van de agenda n.l. het opha len en afvoeren van haardasch en vuilnis, dat tot heden in eigen beheer door de ge meente geschiedde over te dragen aan par ticuliere handen. B. enW. hadden voor deze zaak een openbare inschrijving ge opend. Door B. en W- en de raadscommis sie werd als de meest acceptabele inschrij ving beschouwd de inschrijving van de heeren J. C. de Haas en J. en H. Hoogc- veen, allen alhier. De inschrijvingssom be draagt f. 8750 per jaar. De financieele voordeelen die bij aan vaarding van deze olferte voor de ge meente worden bereikt zijn zeer aanzien lijk. In vergelijking met het jaar 1931 wordt een -directe besparing verkregen van ruim f. 4800.—. De ingezetenen blij ven het recht houden met hand- en krui wagen afval zelf op het tegenwoordige vullnisterretn bij de gasfabriek te bren gen. terwijl de gelegenheid wordt geopend vrachtauto's met vuil en afval te bien- gen op het terrein van inschrijvers in den Hogewegschen polder. Een groot voordeel van deze oplossing vinden B. en W. ook, dat de eigenlijke vuilnisbelt nu uit de buurt van de bebouwde kom van de ge meente weggaat naar een terrein, waar niemand daar last van heben kan. In de positie van het personeel van den reini gingsdienst behoeft geen verandering plaats te hebben, daar beide arbeiders van den reinigingsdienst een vaste aan stelling hebben bij den dienst van open bare werken en als zoodanig met ander- werk kunnen worden belast. De voorzitter begint bij het openen der debatten een Woord van hulde te brengen aan de Com missie voor Openbare werken, die tijd nog moeite heeft gespaard om deze voor de gemeente zoo belangrijke zaak voor de ge meente grondig voor te bereiden. De hee ren Den Hollander en Van der Niet kanten zich ten sterkste tegen het voorstel van B. en W.. Zij zijn ernstig bevreesd, dat bij aanvaarding van dit voorstel, waar even talrijke klachten van het publiek zullen binnen komen als vroeger toen deze dienst ook werd uitbesteed. De fout bij den reinigingsdienst zit hem enkel hierin, dat de kosten van afvoer veel te hoog zijn. Het ophalen van het vuil zelf is niet te duur en de dienst functionneert uitstekend. B. en W. hebben dit al lang geweten maar hebben verzuimd met de noodige voorstellen te komen, b.v. om zelf land aan te koopen en daarop het vuil te storten. Zij hebben in hun voorstel al leen de voordeelen opgesomd maar niet de nadeelen. De bestaande weg naar het nieuwe terrein in den Hogewegsche polder zal b.v. verbeterd moeten worden, terwijl de beide vaste arbeiders bij den reini gingsdienst, die beduidend méér verdienen thans werk zullen moeten doen van losse arbeiders, die slechts f. 27.per week verdienen. De heeren Meyer, Braun, Van der Meer en C. G. J. Alkemade juichen het voorstel van B. en W. ten zeerste toe. Zij meenen dat een zoo beduidende vast staande be zuiniging als thans te bereiken is. niet mag worden prijs gegeven voor bezuini gingen die misschien bij een reorganisatie van den gemeentelijken dienst in de toe komst zouden zijn te bereiken. Nu weet men, dat men voor f. 8750.— overal van af ls, terwijl in het te sluiten contract overvloedige waarborgen zijn opgenomen voor een goed functionneeren van den dienst. Ook de heer Krau verklaart zich een voorstander van het voorstel van B. en W. en motiveert zijn stem. Het voor stel van B. en W. wordt tenslotte aange nomen met 11 tegen 2 stemmen, nl. die van de heeren Den Hollander en Van der Niet. Goedgekeurd wordt een voorstel van B. en W. om aan de Stedelijke Hypotheek bank te 's-Gravenhage vergunning te ver- leenen voor het hebben van een uitgang vanuit den tuin van het perceel Hoofd straat No. 3 naar de Schoolstraat voor een recognitie van f. 20.— per Jaar. Besloten wordt B. en W. te machtigen de woningen Bomsteeg Nos 2, 4, 6 en 8 voor f. 2.50 per week inclusief waterlei ding te verhuren. Aangekocht worden eenige strookjes grond voor de rooilijn ge legen van mej. M. Stange aan de Prins Hendrikstraat en van J. Ruigrok aan de Molenstraat ieder voor een prijs van f. 1. Besloten wordt aan te koopen van K. Giezen twee perceelen grond aan den Van Hardenbroekweg groot 260 M2 en 108 M2 voor resp. f. 5.— en f. 3.— per M2. Bij de rondvraag wil de heer Braun be ginnen te spreken over een lantaarn bij Trompert bij de Douzastraat maar de voorzitter onderbreekt hem met de bemer king, dat hier bij de rondvraag de laat ste maanden bijna nergens anders over wordt gesproken dan over straatlantaarns en verzoekt dergelijke verzoeken voortaan ter Secretarie over te brengen. De heer Braun vestigt er den aandacht op, dat verschillende bouwaanvragen zoo moeilijk worden ingewilligd. Hij bepleit soepelheid in deze vooral nu er zooveel gebrek is aan werk. De heer Den Hollander vraagt of het uitbreidingsplan nooit klaar komt. De voorzitter zegt dat de grootst mogelijken spoed wordt betracht, er wordt druk ver gaderd door de Commissie voor het Uit breidingsplan. Hiema gaat de Raad ln besloten zitting over. NOORDWTTKERHOUT. Raadsagenda. De raad dezer gemeente komt op Maan dag 14 November, des namiddags te 2 uur in openbare vergadering bijeen. 1. Ingekomen stukken. 2. Voorstel van de Commissie van Beheer voer den schoo'ar:s:n tien t Hillegóin, Lis e, Sa senh in, No rdv. ij e ho.it en Noordw k tot wijziging van de gemeenschappelijke regeling. 3. aststelling begrooting dienst 1933 voor den Schoolartscndienst Hillegom ca. 4. Aanbieding der begrooting voor het Grondbedrijf, dienst 1933. 5. Aanbieding der gemeentebegrooling, dienst 1933. 6. Voorstel van B. en W. om aan do R.K. H.B.S. „St. Bonaven'.ura" te Leiden een subsidie te verieenen in het tekort op de schoolrekening over 1930. 7 Reclames tegen de Bedrijfsbelasting. 8. Vaststelling van een suppleto r kohier der bedrijfsbelasting, dienst 1932. 9. Vaststelling kohier baatbelasting „Electriciteitsbelasting Heerenweg" dienst 1932. De verkoop van het „crisis-bloempje" en die van het „N C C.-au'.o-p',aatje" bracht te samen ruim f. 161 op. SASSENHEIM. Aan de gevolgen overleden. Het 8-jarig knaapje v. d. W.. dat nabii den Warmonderdam door een auto werd overreden, is helaas in het Ziekenhuis te Leiden aan de gevolgen overleden. VOORHOUT. Geknipt. Het is den gemeenteveldwachter alhier gelukt de hand te leggen op een dieven bende, die in het afge'oopen jaar alhier verschi lende inbraken en ins uipin en heeft gepleegd bij winkeliers, caféhouders en particulieren. Ontvreemd werden diverse flesschen likeuren en advocaat. Als verdacht van deze diefstallen meerma'en gep'eegd, ziin op last van den Burgemeester door den veldwachter aangehouden J. Th- W„ Th. J. van W., A. J. van W., A. J. H. en H. A. v. d. L. J. Th. W. en Th. van W. zouden zich bovendien aan diefstal van druiven, taarten, sigaren en sigaretten hebben schuldig ge maakt, terwijl J. Th. W. en A. J. vail W. werden verdacht van ink'.imming met dief stal van sterken drank. Allen hebben een volledige bekentenis afgelegd. VOORSCHOTEN. Vergadering A.-R. Kiesvcreeniging. De anti-revolutionaire kiesvereeniging „Nederland en Oranje" heeft een leden vergadering gehouden ter bespreking van het verkiezingsmanifest. De voorzitter, de heer J. D. van Cuilen- borg opende deze vergadering op de ge bruikelijke wijze en hee'.te alle aanwezigen welkom, inzonderheid de lieer Riesebos. Spr. hoopte dat ook hij z'n gaven en krachten zal willen besteden in dienst van de partij. Nadat de notulen onveranderd waren goedgekeurd, leidde de heer J. van Sant brink het verkiezingsmanifest in, waaibü de inleider eerst het verschil tusschen manliest en program van actie uiteenzette, om daarna het, uit negen punten bestaande manifest uitvoerig toe te lichten. Op deze inleiding volgde een bespreking en werden enke'e huishoudelijke zuken af gedaan. Met dankgebed werd de ver gadering gesloten. Loop der Bevolking. Gevestigd: J. B. Bocrsma en gezin. Oranjekade 41, van 's Gravenhage; L. Baan, Burg Vernèdepark 88, van Zwijndrecht; P. van Wijk en gezin. Dunklaan 35, van 's Gravenhage; M. J. Dieben en gezin. Leidscheweg 216, van Leiden. Vertrokken: W. Olivier, naar 'sGraven- HEDEN: Jeruël: Bidstond te 8 uur m» Schouwburg: Litteris Sacrum repetitie", 8 uur nam. StadszaalBouwmeester's Rc^, namiddag. Zondag. Jeruël: Samenkomsten te 10 t en 6'/t uur nam- Leger des Heils: Samenkomsten voorm. en Vh uur nam. Luxor-theater: Filmvoorstelling Arb. Ontw., 10'/« uur voorm. Stadsevangelisatie (Morschweg sj msnkomst te 8 uur nam. StadszaalBouwmeester's Revut namiddag. Vrije Evang. Gem.: Samenkcr 10 uur voorm. en 7 uur nam. Maandag. Oosterkerk: Spr. mej. Natalie o kova over het Russische volk, 8i/( Oud-Hortuszioht: Lezing Leidscbe vereeniging, 8.15 uur. Stadszaal: Vergadering der OEI kers Schmidt en v. Staal. 8 uur tr Volkshuis: Spr. mej. Knappert Volkenbond, 7uur nam. BIOSCOPEN. Casino-BioscooD Hoozewoerd 8 „Een afgeluisterd complot." Zondae n.m 2 uur en 4 uur 30. C'tv-Theater Haarlemmstr 8 uur „De berooving van de Wild-W presse." Zaterdag n.m. 2 uur Zondag na. en 4 uur 30. Liivnr-Th°ater Stationsweg 8 urn .Melodie der, Liebe". Woensdag en Zaterdag n m. 2 uit dag n m 2 uur en 4 uur 30 T"-'a inn-Tt> ea ter Breestraat 8 uur „Hoera 'n jongen." Woensdag en Zaterdag n.m 2 uit dag n.m. 2 uur en 4 uur 30. DIVERSEN. Zaterdags Inst, v Praeventteve kunde' Consultatiebureau voor kinderen Halftwee tot 3 uur na ting tegen dinhterte 45 uur nam Donderdags: Inst v. Praeventk. neeskunde Consultatiebureau voor holisten. 7—10 uur nam. MUSEA. Stedelijk Museum de Lakenhal, Bcheistraat 2 Geopend tn Novemta gember. Januari en Februari vaa I' In Maart April en Mel ran 10—4 o Juni. Juli Augustus eD SeptemM 10—5 uur in October van 10 A uui dags vanaf halféên Entrêe Zondag teloos Maandags f. 0.25, overige f.0 10. Rijksmuseum van Oudheden. Ra 28 1 Dec.—I Febr van 10 -3 uut I tot 1 April vaD 10 -4 uur 1 April I van 10 -6 uur 1 Oct.—1 Dec tan uur Zondags van 1—4 uur Entree dags f 0.25 overige dager) f 010 Ethnngranhisch Museum Rapen —69 en Breestraat 18 Op werkdag 10 4 uur Entrée Maandags 1.025, dagen f 0.10. Rijksmuseum v Nat Hist, V d pari: Werkdagen 8 30—12, 120—5 dags 8 30—12 Kosteloos. Herbarium, Nonnensteeg Dagelij 9—12.30 en 2--6 uur Kosteloos Hortus Botanicus. Rapenburg 11 werkdagen van 1 April- 30 Sept 9 1 1 October—31 Maart 9--4 uur 01 dagen alleen van 1 April—30 Sept uur Kosteloos. Ned. Hist Natuur wetensctii Museum (Stationsweg): Alle Bed öehalve s Maandags van 10—4 u.; 1 dags 1-4 uur Academisch Historisch Museum, dags en Vrijdags van 1012'/t voo 1%5 uur nam. Kosteloos Rijksprentenkabinet (Kloksteeg opend op werkdagen van 1.30—4® nam. Zondags gesloten. De avond-, nacht- en ZondagsdW' apotheken wordt van Maandag met Zondag 13 Nov. a.s. waargenom". apotheek: W. Pelle, Kort Rapend telcf. 594. De geneeskundige Zondagsdienst den wordt van Zaterdagavond 8 i Maandagmorgen 8 uur waargeneme» de doctoren Bruins Slot, de Bruljne, Es, Niemer en Starck. Te Oegstgeest wordt deze diew^ waargenomen door dr. Berkel, tel. 3 hage; E. Nolte, naar 'sGravenhjM C. Fortrie, naar LeidenG. 'Jl(. horst en gezin, naar 's Graven* Velzel, naar LeidenJ. M. Rob;"1' 's Gravenhage; E. Jager en gen0" Utingeradeel. Auto-ongeluk. Gistermiddag ls, waarschijnlijk #jj| onklaar worden van de stuurinrlw»;,, vracht-auto geladen met 6rl? 1 van den brandstoffenhandelsar afrijden van de St. Nic.bruv boom gebotst. De auto werd V™: vernield terwijl een deel van verloren ging De chauffeur v. d. de alleen over Diin in een knie e verder met den schrik vrij. WASSENAAR - De Stscrt. no. 220 bevat keurde statu'en van de Afdee'"^ naar van Volksonderwijs, gevesti.-

Leidsch Dagblad | 1932 | | pagina 6