DONDERDAG 10 NOVEMBER 1932 No. 22283 fiCIEELE KENNISGEVING St" Vertrek van Warmond's Schoolhoofd. Het voornaamste Nieuws van heden. Jaargang EIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN PRIJS DER ADVERTENTIEN: oer regel voor advertentlën uit Lelden en plaatsen agentschappen van ons Blad gevestigd zijn Voor alle jre advertentlën 35 Cts per regel Kleine Advertentiën Ij tend bij vooruitbetaling Woensdags en Zaterdags 50 Cts 'ien maximum aantal woorden van 30. Ko volgens postrecht. Voor eventueele opzending van ien 10 Cts. porto te betalen. Bewijsnummer 5 Cts. Bureau Noordeindsplein Telefoonnummers voor Directie en Administratie 2500 Redactie 1507. Postcheque- en Girodienst No. 57055 - Postbus No. 54. PRIJS DEZER COURANT:] Voor Leiden per 3 maanden t.2.35; per week Bulten Leiden, waar agenten gevestigd zijn, per Franco per post L 2.35 portokosten. 1.0.18 week „0.18 nmer bestaat uit VIER Blades EERSTE BLAD. hinderwet. [meester en Wethouders van Lei- jengen ter algemeene kennis, dat »n de beslissing op het verzoek van en P. J. Schmitz om vergunning oprichten van een zouterij van raren in het perceel Kuipershof i en 7, Sectie H. Nis 959, 3067 en W. Th. A, Bergers om vergunning oprichten van een inrichting voor Kerken van vleeschwaren met en zouterij in het perceel de la jaat No. 24, Sectie M. No. 4306 c. de firma L. J. Castelein om ling tot het oprichten van een en banketbakkerij in het perceel ijndijk No. 9 Sectie K. No. 3746; d. G. en J. van den Oord om vergun- it het oprichten van een broodbak- n het perceel Maresingel No. 71a, K.. No. 3522, is verdaagd. A. VAN DE SANDE BAKHUYZEN, Burgemeester. VAN STRYEN, Secretaris. 10 November 1932. 9877 ezing van dr. w. banning. |De religieuse Gemeenschap. een vrij talrijk gehoor heeft dr. W. uit Bentveld gisteravond in de btrantsche Kerk zijn laatste lezing pen van de trits „Het probleem van waarin spr. behandelde „De re- gemeenschap." ien inleidend woord van den heer J. |del en een opwekking van dr. om in te teekenen op een drietal Sirks uit Amsterdam te houden ichten over „Het moderne huwelijks- ving dr. Banning zijn lezing aan. kees erop, dat er tusschen de massa [zich op eigen cultureele beginselen fcd heeft en degenen, die zich de |van de religieuse gemeenschap stel- diepe kloof ligt. In de geheele Europeesche wereld ziet men onder Jerden stand een enonnen afval van pk in het algemeen, illustreert dit met eenige cijfers, aan een artikel van pater Vrij- [Het meerendeel dier afvalligen gaat aar de proletarische vrijdenkersver- pgen. Al doet zich dit verschijnsel lande niet in zoo sterke mate voor I het buitenland, tooh staat ook hier lede massa der arbeiders indifferent fver het officieele kerkelijk leven. Dat [volgens spr niet voort uit een soort Jeviteit; de groote massa der socialis- I arbeiders voelt zich allerminst als Idde zonder herder; verlangt ook niet I naar den getoga-den herder, maar |ln het socialisme volledige bevredi- «r zijn religieuse behoeften. Igeen struisvogel-politiek wil volgen, pit verschijnsel te aanvaarden. Even- 1 kunst in de religieuse bewogenheid oorsprong of een culmunatiepunt I zoo is ook voor den waarlijlf-cultu- i mensch de religie fundament van ïltuurleven. is alleen de vraag wat men onder verstaat, Kan het beginsel, waarop arbeidersmassa zich gevormd heeft, «eer innerlijk contact krijgen met het pise leven zoo vraagt spr. Wanneer ten strenge scheiding wil maken tus- n het sociale en het religieuse leven, zeker niet, zeker wel wanneer men de reli- gebondenheid wil opnemen in het lie leven, onder de normen van het ge- TEen eerste bewijs daarvan noemt spr. Duval dien prof. Heering door zijn Jfenstig-anti-militaristische propagan- B arbeiderskringen heeft gevonden. T uitgesproken strijdpositie der arbei- ^Passa verklaart haar eenzijdigheid, Ratgeslotenheid, welke ook in haar 11e- uiting komt. Zij zocht haar ge niet In den hemel, maar wil het reeds ■pue genieten. Dat is geen materialis- m/i j?en maar beteekent voor haar „i iegelijk een geestelijke waarde, op-aardsche-ldealen gerichte actie ■•Riaaf met een st€1'k rationalisme. opperheerschappij van ortfi J1 e geestelijke waarde van hit !auss,tryd wordt nog verhoogd zich „li, at de arbeider mét strijdt in mat ,Fnaar voor hen- d'ie na hem nfta- .V omen bereidheid om daar- oners te brengen- leven van arbeidersmas- BorSa,,hhgetwijfeld tekorten, doch het 'eirian t„errukt door innerlijk contact hat sociale en het re- che hiiii't alePei' dhtr fa so- f'euschan gaat de religieuse pj liefde ten ^ara,a? verb!>reen godde- liS4' welke door CK taak heendringt. aldus besloot spr., Is deemoe- jongeren-vredes-actie. Jeugd, oorlog en fascisme. Gisteravond belegde de Jongeren Vredes Actie een propaganda-avond in de Nuts- zaal. Rine Carol opende het programma met het zeggen van gedeelten uit „Men- schen in den oorlog" van Andreas Latzko, „Thomas Moore" van Henr. Roland Holst en een gedicht van Margot Vos. Dirk Boer. de organisatie-secretaris van deze actie sprak daarna een rede uit, ge titeld: „Jeugd, oorlog en fascisme". Spreker constateerde een twijfel onder de jongeren t.a.v. het vredesindeaal, veroorzaakt door de steeds wassende oorlogskrachten. Noodzakelijk is een grondige bestudee ring van de oorlogsoorzaken. psychologi sche en economische. Reeds nu rekent Frankrijk met een mislukking van de ontwanenings-confe- rentie blijkens de regeeringsverklaring, die in overeenstemming is met de eisch „veiligheid", het grondbeginsel van de bui ten!andsche politiek van dit land na den oorloe. Deze eisch is ongetwijfeld gerecht vaardigd, maar of bewapening daartoe het middel is, blijft een vraag. O.i. voorkomt het zeker den oorlog niet. hoogstens stelt het deze uit. Naast Frankrijk dat inderdaad slechts defensief optreedt (oorzaak de angst) staan die landen, die in tegenstelling met Frankrijk, afzetgebieden voor hun sterk uitbreidend productievermogen noodig hebben o.a. Japan. Deze economische oor zaken worden in crisistijd de voornaamste en stimuleeren speciaal de oorlogsgevaren in het Oosten, waar gebiedsuitbreiding door bezitsverschuiving mogelijk zou zijn. Slechts een volksbeweging kan een ko mende oorlog voorkomen en slechts de moedige houding van de werkelijke anti militaristen kan deze beweging ontkete nen. Van deze actie moeten de economi sche hervormingen een integreerend deel vormen, omdat de huidige economische orde zelf een oorlogsoorzaak is. Ook het fascisme vloeit uit deze orde logisch voort: het vindt zijn oorzaak in den klassenstrijd veroroletariseerenden en zich daartegen verzettenden middenstand. De klassen strijd wordt in den fascistischen staat niet opgeheven, maar den zwakkeren partijen worden hun strijdmiddelen ontnomen. Het fascisme stabiliseert dus deze oorlog- veroorzakende economische orde. Daarom ziet spreker dezen vorm van nationalisme als het grootste gevaar voor de vredesbe weging. Ten slotte wijst spreker erop, dat de vredesbeweging meent, dat het werke lijke nationalisme, de werkelijke vader landsliefde. nooit door bewapening ge diend wordt" Het weinie talrijke publiek volgde de rede aandachtig. Na een korte pauze wer den eenige vragen gesteld, waarna de voor zitter de jongeren oowekte zich aan te sluiten en de vergadering sloot. autobusdiensten. N«n"varmPa?n ]lart te di€nen- Niet om fan zijn S!" rlikdom Je brengen iet fiitn,iS,Zelj de arme, doch te d-le- lynut uit het !a,™de liefda welke voort- Rif spr. En dan 200 ein" "schap. oeit de religieuse gemeen- ,^1 bijeenkomst „ercl besloten met orgel- rijnlands waterbouwkundigen. Mr. S. J. Fockema Andreae doet in de Ingenieur een mededeeling over „oude ingenieurs-archieven". De aanhef luidt: Het is, zoo het schijnt, niet algemeen be kend, dat er van onze waterbouwkundigen der aehtiende eeuw uit het incubatie- tijdperk van den Rijkswaterstaat, als ik het zoo noemen mag nog opmerkelijke documentenverzamelingen in de archieven te vinden zijn. Speciaal is dit het geval bij het hoogheemraadschap Rijnland, dat Hollands vooraanstaande waterbouwkun digen van dien tijd in zijn dienst heeft gehad. Men oordeele zelf: Landmeters: Anthony Velsen 17041728. Cornells Velsen 17281731. Melchior Bol- stra 1731—1776. Dirk Klinkenberg 1754 1759. Klaas Vis 1759—1808. Opzieners te Spaarndam en te Halfweg: Francois de Roos 17041736. Anthony Velsen 1728— 1733. Nicolaas Samuel Cruquius 1733—1754. Jan Nonpen 1736—1765. Jan Engelman 1754—1782. Christiaan Brunings 1765— 1805. Christiaan Brunings Junior 1782- 1796. F. W. Conrad Sr. 1796—1803. Van al deze functionarissen zijn de ambtelijke van sommige ook de semi-ambtelijke stuk ken bewaard. Het meest omvangrijk en, voorzoover een niet-technicus zuls mag beoordeelen, het meest belangrijk is de schriftelijke nalatenschap van Melchior Bolstra. Alle geschriften, door deze in zijn lange, vruchtbare werkzaamheid, als landmeter van Rijnland en provinciaal deskundige voor het werk der rivieren opgesteld er, ontvangen, zijn zorgvuldig en ordelijk be waard en in goeden staat tot ons gekomen. Doch ook de onderzoeker naar de waar nemingen van Cruauius en van Brunings, de verbalen en rapporten van A. en c. Velsen, de gegevens en aanteekemngen van Conrad Sr. zal zich niet teleurgesteld zien. Al deze papieren zijn sedert langen tijd bestanddeelen van Rijnlands archieven: ze zijn dus op het gemeenlandshuls iLei- den, Breestraat 59 te vinden en staan, al ware het slechts krachtens art. 1 Archief wet, voor eiken onderzoeker open. Het ge bruik ervan, door den inventaris van Dr van Dissel reeds mogelijk gemaakt, zal hopelijk door den nieuwen m 1933 uit te geven Inventaris van Riinlands oude archieven nog vergemakkelijkt worden. ARBEIDSBEURS. Op den 9den November 1932 waren 3646 (v. j. 1729) werkzoekenden inge schreven, Rondom Leiden. Beschikkende: a. op de beroepen, ingesteld door A. Erkelens te Hazerswoude en door B. en W. van Hazerswoude tegen de beschikking van Ged. Staten van Zuid-Holland van 17 Nov. 1931, waarbij aan J. Kok Sr., C. F. Middelkoop, J, J. Hardijzer, allen te Bos koop, en J. Kok. te Zegwaart, vergunning is verleend tot het in werking brengen van een autobusdienst tusschen Hazers woude en Leiden; b. op het beroep, ingesteld door de gebrs. Vreeburg te Hazerswoude tegen voornoemde beschikking en tegen de be schikking van Ged. Staten van 30 Nov. 1931 waarbij hun vergunning is geweigerd tot het in werking brengen van een auto busdienst tusschen Hazerswoude en Lei den, en c. op het beroep, ingesteld door A. Er- kelens te Hazerswoude tegen de beschik king van Ged Staten van Zuid-Holland van 30 Nov. 1931, waarbij hem vergunning is geweigerd tot het in werking brengen van een autobusdienst tusschen Hazers woude en Leiden: is bij Kon. Besluit: lo. met vernietiging van het beluit van Ged. Staten van Zuid-Holland van 17 Nov., aan J. Kok Sr. c.s. vergunning tot het in werking brengen van een autobus dienst tusschen Hazerswoude en Leiden over Benthuizen geweigerd; 2o. het beroep van gebrs. Vreeburg tegen het besluit van Ged. Staten van Zuid-Holland van 30 Nov. 1931 ongegrond verklaard; 3o. aan A. Erkelens te Hazerswoude onder bepaalde voorwaarden vergunning verleend tot het in werking brengen van een autobusdienst van de R.-K, Kerk te Hazerswoude (dorp) over Benthuizen en Zoeterwoude naar Leiden (Stationsplein) vice versa. CHR. HISTORISCHE JONGERENGROEP. Lezing over het fascisme. Gisteravond vergaderde in gebouw „Pre diker" de Chr. Hist. Jongerengroep. In zijn openingswoord heette de voorzitter allen hartelijk welkom, in 't bijzonder den heer J. C. B, Hüner, die dezen avond als spreker zou optreden. Na voorlezing der notulen en ingekomen stukken kwamen de bestuursmededeelingen ter tafel. Als belangrijkste hiervan memoreeren we dat op 12 Nov. door de L.C.J.C. een theeavond zal worden georganiseerd in gebouw „Pre diker"; dat op 19 Nov. een districtssamen komst van de C. H. Jong. groepen in Zuid- Holland te 's-Gravenhage zal worden ge houden en dat op 16'Dec. een Kerstwij- dingsavond in de Marekerk door de L. C. J. C. belegd wordt, alsmede dat op 17 en 18 Dec. te Doorn een winterconfe- rentie belegd zal worden door het hoofd bestuur, waarvoor de vooratter bijzondere belangstelling opwekte. Vervolgens was het woord aan den spre ker van den avond, die een lezing hield over „Fascisme." Spreker begon met te vertellen hoe het fascisme zijn ontstaansgrond vond in de na-oorlogsche toestanden. De persoon van Mussolini werd vervolgens in een scherp licht gesteld, waarbij spr. om. zeide dat de Itaiiaansche minister-presi dent onbetwistbaar capaciteiten bezit, wat onder andere bleek uit het feit, dat de staatsuitgaven belangrijk verminder den. Desniettegenstaande moet men voor al voor oogen houden, dat het fascisme in Italië het wettige gezag omver wierp en zelf de macht in handen nam, waarbij echter bleek dat niet het fascisme als zoo danig deze macht heeft als wel in het bijzonder Mussolini. In zijn tienjarig bestaan heeft het fas cisme zeer zeker het land veel goed ge daan, aldus spr., al bleef het fascisme steeds in onzekerheid door zijn innerlijke hoedanigheden. Steeds dient er op te wor den gelet, dat het fascistisch bewind is: een partij bewind, al wil Mussolini dit ook anders voorstellen. Mussolini, zoo zegt spr. is de gevangene van zijn partij; alles staat onder druk van zijn eerste partij- daad. Het komt dus neer op een partij- belangenpolitiek. Hierna gaat spreker zeer uitvoerig na het doel, dat het fascisme beoogt, waar bij hij bijzonder in 't licht stelt het fas cisme, zooals zich dat op Nederlandsehen bodem openbaart. In aansluiting hierop worden breedvoerig de middelen bespro ken. die tot dat doel zouden moeten lei den, om ten slotte te concludeeren dat noch rechtsch noch linksch radicalisme zich aan onzen volksaard aanpast en voor onzen maatschappelijken toestand daad werkelijk verbetering kan brengen. Naar aanleiding van deze lezing ont spon zich na de pauze een uitvoerige ge- dachtenwisseling. Nadat de voorzitter den heer Hüner na mens de vergadering voor zijn belangwek kend referaat had bedankt, werd de ver gadering op de gebruikelijke wijze ge sloten. o GEREF. VER. VAN DAADWERKELIJKE VREDES ACTIE. Een Leidsche afdeeling opgericht. Gisteravond was bovengenoemde Ver- eeniging in vergadering bijeen, ten huize van den heer C. G. Perfors, waar zij tot oprichting van een afdeeling kwam. Alle aanwezigen traden toe als lid, waarna een bestuur werd gekozen bestaande uit dt heeren C. G. Perfors, voorzitter, Rijnzicht- weg, Oegstgeest; J. Overduin, secretaris, Cobetstraat 6 en P. Overduin, penning meester. De heer D. Janssen. Zooals wij reeds mededeelden zal de heer D. Janssen Hoofd der OJj. School te Warmond, de gemeente gaan verlaten daar hij als Hoofd van de O.L. School te Zalt Bommel is benoemd. De heer Janssen kwam 1 November 1929 In deze gemeente; gedurende dien tijd heeft hij de O. L. School daar ter plaatse weten te maken tot een model school, hetgeen ons van des kundige zijde meermalen is verzekerd. Nadat hij zich eerst verleden jaar in het bezit heeft gesteld van de akte handen arbeid heeft hij deze akte direct in de praktijk benut door geheel belangloos les te geven in handenarbeid. Men herinnert zich nog heel goed de buitengewoon inte ressante en zeer goed geslaagde tentoon stelling door hem op dit gebied gehouden. Ook de ouder-avonden van den heer Jans sen werden druk en gaarne bezocht omdat men wist dat men steeds veel leerzaams en interessants kreeg te zien en te hooren. Moge het den heer Janssen in zijn nieuwe standplaats goed gaan! Men ziet hem te Warmond noode vertrekken. EERSTE VOLKSBIJEENKOMST. Een succesvolle avond. De Commissie der Volksbijeenkomsten was gisteravond weer voltallig present op de eerste Volksbijeenkomst in het nieuwe seizoen en met haar een goed gevulde zaal die wij echter op avonden als deze wel eens voller zagen! De crisis zal hieraan wel weer schuld zijn! De heer van Waveren sprak in zijn functie van voorzitter een hartelijk wel komstwoord, in het bijzonder tot burge meester van de Sande Bakhuyzen, wethou der Goslinga en diens echtgenoote, als mede de afgevaardigden der 3-October- Vereeniging. Vol verwachting klopte aller hart en over het algemeen is men niet teleur gesteld. Integendeel: het is een prettige avond vol variatie geworden, de stemming was gezellig en opgewekt en tevreden is men huiswaarts gekeerd. Daar was aller eerst het muziekgezelschap ..Orpheus" dat onder de behoedzame leiding van den heer De Rook een achttal nummers speelde en zich kranig weerde. De keuze was niet gemakkelijk. Méhul bijv. stelt zware eischen, doch „Orpheus" wist er zich goed doorheen te slaan, al hadden wij de aria uit „Joseph" nog wat vloeien der en vlotter gewenscht. De heer Maas leverde het bewijs in zijn solo de trombone goed te beheerschen en kon dan ook voor een apart applaus dan ken. Zeer geslaagd was de fantasie over Mascagni's „Cavalleria Rusticana", muziek die meesleept, altijd welkom is en waar in de „Orpheus"-leden die blijk gaven van zeer serieuze studie, zich naar beste krachten gaven! Voor de komische noot op dezen avond zorgde het humoristische dubbelmannen- kwartet „Octavo" uit Amsterdam (dir. de heer Jac. Huygens), dat er wederom won derwel in slaagde, het publiek in spanning te brengen en herhaaldelijk lachsalvo's ontlokte. Een serie grappige liedjes werd telkens in andere costuums voorgedragen, frisch en krachtig klonken de stemmen en verschillende geestige vondsten verleven digden de goede voordracht. Zulk een optreden gaat er op zulk een avond in als koek; het succes van dit troepje grap penmakers was dan ook buitengewoon! Zij zullen gaarne hier weer eens gehoord worden! Deze eerste avond deed naar meerdere verlangen! o RIJKSPOSTSPAARBANK. Aan het postkantoor Leiden werd in den loop der maand October op spaarbank- b-ekjes ingelegd f 162.225,18 en terug betaald f. 151.007,66. Derhalve meer inge- lf rd dan terugbetaald f. 11.217,52. let aantal nieuw uitgegeven spaarbank- b' okjes bedroeg 90. Door tusschenkomst van dit kantoor werd ter directie op staatsschuldboekjes (afgeschreven f. 4950,—. BINNENLAND. Ons parlementair overzicht; de hecren Knottenbelt, Snoeck Hcnkcmans, Albarda en Rutgers van Rozenburg aan het woord. l3e Blad.). Voorloopig verslag der Tweede Kamer over de begrooting van defensie. (3e BI.). De Luxemburgsche vredes-zender en de Nederlandsche belangen. (Binnenland, 3e Blad.). Prijsregeling in het hotel-, café-, res taurant- cn slijtersbedrijf. (Binnenland, 3e Blad.). De uitkeeringen aan mobilisatie-slacht offers; voorloopig verslag der Tweede Kamer. (Binnenland, 3e Blad.). Moord te Oss; van de daders geen spoor. (Gemengd, 3e Blad.). De smokkelhandel in margarine neemt steeds toe. (Gemengd, 3e Blad.). Slechte oefenwedstrijd van het Neder- landsch voetbal-elftal; een 40 neder laag. (Sport, 3e Blad.). De roofoverval te Ressen; de naam van den dader is bekend. (Laatste Berichten, le Blad). BUITENLAND Na Roosevelt's eclatante overwinning. (Buitenland, le Blad.). Rede van Baldwin op Lord Mayor's day tc Londen. (Buitenland, le Blad.). Duitsche kabinetsraad gehouden. (Bui tenland, le Blad.). Groote politieke botsingen te Gcnève. Vele dooden en gewonden. (Buitenland, en Tel,, le Blad.) üongarije's premier brengt een bezoek aan Rome. (Buitenland, le Blad.). De vlieger von Gronau na zijn wereld vlucht thuis. (Buitenl. Gemengd, 3e BI.). Noodlottige brand in een Zwitscrsch Op voedingsgesticht. 12 slachtoffers. (Tel., le Blad.) De Duitsche monarchisten gaan zich roeren. (Tel. le Blad). DE LOONSVERLAGING BIJ DE NED. SPOORWEGEN. Mejdedcclingen aan het Leidsche personeel. Evenals in andere plaatsen van ons land, hield ook de afdeeling Leiden van de Ned. Vereeniging voor Spoor- en Tramweg personeel gisteravond een extra-vergade ring in de Concertzaal van het Volks gebouw, waarin het resultaat der bespre kingen met de directie omtrent de loons verlaging zou worden medegedeeld. Om even 8 uur opende de heer Sasburg, voorzitter der afdeeling, de drukbezochte vergadering. Na allen een welkom te heb ben toegeroepen, gaf hij het woord aan den heer Jansen, die namens het Hoofd bestuur der Vereeniging het resultaat der besprekingen met de directie mededeelde. Allereerst, zeide de heer Jansen, moeten wij ons niet te vroeg verheugen, alsof de voorgestelde tweede loonsverlaging van 5 geheel van de baan zou zijn; het is meer een „uitstel" en de directie zal af wachten, welke maatregelen de regeering omtrent het Overheidspersoneel zal nemen. Met klem betoogde spreker, dat al het personeel paraat moest blijven en er evenals de Personeelsraad op moet aan dringen dat het voorstel niet „voorloopig" maar geheel wordt teruggenomen, Spr. be sloot met een opwekking tot het spoor wegpersoneel om in grooten getale aan de Spoorwegdemonstratie „Tegen loonsver laging en verslechtering" deel te nemen, welke on Zondag 27 November door de drie erkende Sooorwegvereenigingen te Utrecht zal worden gehouden. De Prot. Chr. Bond van Sooor- en Tramwegperso neel zal niet aan de demonstratie deel nemen, omdat ze op Zondag gehouden wordt, terwijl de R.K. spoor- en tramweg- vereeniging St. Raphael ook niet zal deel nemen, maar wei op dienze^den dag ook een demonstratie houdt. Na er op gewe zen te hebben dat het beter zou geweest zijn, wanneer allen gezamenlijk aan deze demonstratie hadden deelgenomen, ein digde de heer Jansen zijn mededeelinaen. Na dank gpbracht te hebben aan den heer Jansen sloot de voorzitter om even half tien de vergadering. o TENTOONSTELLING nER „FILMLIGA". In „Dc Lakenhal". Naar wij vernemen wordt morgenmiddag te halfvijf in het museum De Lakenhal door de Burgemeester officieel geopend een internationale foto-tentoonstellin-' welke onder auspiciën van de Filmliga afd. Leiden, plaats vindt. Het materiaal voor deze tentoonstelling wordt gevormd door een selectie kunst foto s van de gedurende de maand Juli met veel succes in het Paleis voor Schoone Kunsten te Brussel gehouden expositie De bedoeling van deze tentoonstelling is uitsluitend een artistieke, n.l om een indruk te geven van wat er in de ver schillende landen door de moderne foto kunst georesteerd wordt. Nadat de tentoonstelling hier gehouden is t m. 20 November zal zij ook in Rotterdam en waarschijnlijk eveneens in Den Haag plaats vinden. Onze stad heeft hiervan dus de primeur!

Leidsch Dagblad | 1932 | | pagina 1