6 THERMOQEX LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Dinsdag 8 Novemt GEMENGD NIEUWS. UIT 0E OMSTREKEN. ARFN0A. Koest,Keu Rheumati Griep en S ken in der EEN VREEMDE ONTDEKKING. Inval in een papkokerij te Den Haag:. Een melkhandelaar, uit de omgeving van het Spul te Den Haag aldus de H. Crt. had eenlge maanden geleden een woninkje gehuurd op het z.g. Klaverblad- hofje aan den Z.-O. Buitensingel. Naar hij voorgaf, wilde hij ln dit pand een kokerij van karnemelkscheDap opzetten. Verschil lende kuipen, een ketel, een potkachel en dergelUke Ingrediënten voerde hij aan en zijn papkokerli kon beginnen. Dat de melkboer er bij voorkeur de avonduren voor uitzocht om zijn pap te koken, vaak des nachts, wekte niet de be vreemding van de andere bewoners van het hofje. En zoo geschiedde het reeds sinds de zomermaanden, dat de melkhandelaar eeniee malen per week uit het hofje de groote bussen met karnemelkschepan naar zijn winkel voerde, om daar den inhoud verder te distribueeren. Papperlepap, zei de melkhandelaar, mlfn pao gaat er uitstekend in. Papnerlepan. zeiden voorbijgangers, wat rieken die papbussen van dien melk boer lekker. Paoperlepan, zei een drogist, wat gaat die nap ln mijn zaak goed. Maar toen kreeg de politie de lucht van die oapkokerij en stak er haar neus in. Zij papte aan met een ingewiide en het ge volg was, dat zji, in gezelschap van eenlge commiezen der invoerrechten en accilnzen de oaokokeril eens nader ging bekijken. De deur van het hofieshulsje was ge sloten; er zat een hangslot op. Bijlen kwamen te voorschijn en na enkele minu ten had de pankokerij geen geheimen meer voor de politie en de mannen van den fiscus. 't Is voor den bakker! riepen de com miezen. Eigenlijk hadden zij moeten zeg gen ,,'t Is van den melkboer", maar de bedoeling was dezelfde. In de benedenka mer vonden zij een partij gedroogde jeneverbessen en zuivere houtskool; de bovenkamer herbergde verschillende kui pen, in één waarvan een troebele, gisten de vloeistof stond. Buizen en gummi slangen leidden naar een vat, waarin zich spiritus bevond. In verschillende melkbus sen boven en beneden in het huisje, was spiritus aanwezig en voor den schoor steen stond een notkachel, gewoonweg Schiedam in het klein. Een politiefotoeraaf kwam om het ge heime distilleerderij te kieken en toen werden de ingrediënten naar het hoofd bureau van politie gevoerd. De melkboer was niet thuis, doch hij zal, als men hem de ontdekking van de politie meedeelt, wel geen pap meer kun nen zeggen. Dat een melkboer water in zijn bussen doet, ls meer voorgekomen, doch dat hij er alcohol in giet, neen, dat is bij de wijn boeren af. GEVANGENE ONTVLUCHT. Uit de strafgevangenis te Haarlem. In den nacht van Zondag op Maandag omstreeks drie uur toen wakers van de strafgevangenis te Haarlem een ronde deden, ontdekten zij, dat een gevangene ontvlucht was. De man, bankwerker van beroep, had kans gezien om de tralies van een luchtkoker die in de cel uitkomt te verbreken. Hij had slechts een hemd aan, terwijl hij een deken had weten mede te nemen. Nadat de ontsnapping door de bewakers was bemerkt, stelde de politie onmiddellijk in de omgeving van de gevangenis een uit gebreid onderzoek in, waarbij gebruik ge maakt werd van de hulp van een politie hond. Toen de politie den weg naar Amster dam op ging, zag een der agenten op de spoorbrug van de Haarlemmermeerlijn, welke over de Amsterdamsche Vaart ligt, een witte gedaante. De agent riep deze gedaante aan, doch deze verwijderde zich snel. Onmiddellijk trok de agent zijn revolver en loste eenige schoten, toen dg man op zijn aanroepen niet bleef stilstaan. Daarna stelde men op de spoorbrug en op den spoorweg een uit gebreid onderzoek in, terwijl ook de naaste omgeving geheel werd afgezocht. Geen spoor werd echter van den ontsnapten ge vangene ontdekt. De ontsnapte gevangene is een zekere F. Bahlke, van Duitsche nationaliteit en ge boren op 19 Maart 1907 te München. Een uitvoerig signalement is door de politie verspreid om B. te doen aanhouden. AUTO IN DE VAART GEREDEN. De bestuurder verdronken. In den nacht van Zondag op Maandag is een auto, bestuurd door den 29-jarigen boerenzoon P. Met, aan den Noorddijk, nabij het dorpje Oudendijk (N.H.) in de Ringvaart gereden. De chauffeur had Zon dagavond een uitvoering bezocht in Oudendijk en op den terugweg naar huis is hem dit ongeluk overkomen. De weg is ter plaatse zeer bochtig, zoodat veronder steld wordt, dat hij de macht over zijn stuur is kwijtgeraakt. De wielsporen in de nabijheid van de plaats van het ongeluk wezen uit, dat de auto eerst recht in den wegberm is geraakt en vervolgens aan de linkerzijde van den weg het water is inge reden. Eerst gistermorgen te tien uur is de auto in de vaart ontdekt. Het lijk van den bestuurder werd in de nabiiheid van den wagen drijvende aangetroffen. Door het Inslaan van een portierruit is de man er blijkbaar in geslaagd zich uit de auto te bevrijden. Het is hem echter niet gelukt den kant te bereiken. SLACHTOFFER VAN BROEDERTWIST OVERLEDEN. Het slachtoffer, dat bij den broeder twist ln de Kasteellaan te Heerlen de vo rige week door zijn ouderen broer, bij wieh hij tegen diens wil was binnenge drongen, uit zelfverdediging was neerge slagen met een bijl. is aan zijn verwon dingen in het St. Josephziekenhuis te Heerlen overleden. Op verzoek der justitie is de oudere broeder gearresteerd en opgesloten. Hij zal naar Maastricht worden overgebracht. DOOR DE STOOMTRAM GEGREPEN. Fietser enkele honderden meters meegesleurd. Op de Groene Hilledijk te Rotterdam heeft gistermiddag een ernstig ongeluk plaats gehad. De 18-jarlge C. S. H. uit de Assendelft- straat reed daar op zijn fiets toen hij van een hem tegemoet komende auto een duw kreeg. Hij viel daardoor van zijn fiets en werd gegrepen door den derden wagon van de stoomtram, die gelijk met hem op reed. Doordat de machinist van dit alles niets bemerkte, werd H. over een afstand van 250 meter meegesleurd. Burgers beduidden den machinist te stoppen. Nadat dit gebeurd was. kon men H. uit zijn hachelijke positie bevrijden. Hij bleek ernstige inwendige kneuzingen te hebben opgeloopen (Msb.) AUTO-ONGELUK BIJ DE BILT. Twee heeren uit Utrecht ernstig gewond. Gistermiddag om kwart over vier is de automobielhandelaar K. Landewehr met zijn compagnon Delia Mouton, beiden uit Utrecht, met een nieuwe 16 cyl. Cadillac op den Rijksstraatweg tusschen Huis ter Heide en De Bilt verongelukt. De wagen is tegen een boom gevlogen en vervolgens in brand geraakt. De inzittenden kregen elk twee zware beenbreuken, terwijl de heer L. bovendien enkele lichte brand wonden opliep. De beide slachtoffers zijn per auto naar één der ziekenhuizen te Utrecht overgebracht, Omtrent de toedracht van het ongeluk kan worden gemeld, dat de auto een vaart had van 120 K.M. en de bestuurder plotse ling moest remmen voor een andere auto, welke uit een zijweg van rechts kwam aanrijden. Door het sterke remmen vlogen de banden van de achterwielen af, waarop de wagen tegen een boom botste en in brand vloog. De heer Delia Mouton kon nog uit den wagen kruipen, de heer Lan dewehr moest echter door ijlings toege schoten voorbijgangers uit zijn benarde positie worden bevrijd. De wagen is geheel vernield. ONTTROKKEN AAN DE NASPORINGEN. Naar wij vernemen, zal een gerechtelijke vervolging worden ingesteld tegen den advocaat te Wassenaar, die gedurende eenige dagen den voortvluchtigen Am- sterdamschen notaris onderdak heeft ver schaft en te wiens huize deze notaris Zon dag j.l. gearresteerd werd. Het was dezen villa-bewoner nml. bekend dat de justitie een bevel tot Inhechtenisneming tegen den notaris had uitgevaardigd en derhalve heeft hij hem opzettelijk aan de naspo ringen der politie onttrokken door geen mededeeling van zijn verblijfplaats te doen. „Hbld." BRANDEN. Zondagavond is de woning van H. Lin- jeer aan de Oude Deldensche weg te Al melo. geheel door brand vernield. De oor zaak is onbekend. Er is niets gered. Alles is verzekerd. Nabij Wageningen is Zondagavond, ver moedelijk door kortsluiting brand uitge broken in het boerenplaatsje bewoond door den landbouwer C Jansen. Huis en inboedel zijn geheel verbrand, het vee werd gered od een hokkeling na die in het vuur is omgekomen. In ee.n kast in het woon vertrek bewaarde J. Dim. f. 300. welk geld mede verloren ging. Huis en inboedel wa ren verzekerd. OM EEN CADEAUTJE OVER DE GRENS TE KRIJGEN. De „N. Haarl. Crt." vertelt: „Een onzer kennissen had enkele maan den geleden op een reis door Polen een weekhartige bui en kocht er voor z'n vrouw in Holland, zuiver voor de aardig heid, een Poolsch nationaal costuum; het costuum moest nagezonden worden, en nu moet u eens hooren hoe edelmoedig de Nederlandsche autoriteiten deze sim pele gelegenheid gebruikt hebben om op magistrale wijze aan werkverschaffing te doen: Begin September kreeg de gelukkige kooper van het vurig verbeide geschenk officieel mededeeling, dat het pakket aan de Zevenaarsche grens gearriveerd was en op inklaring wachtte; met koortsach tige haast werd aan den wenk gevolg ge geven; waardebedrag f.50. In tortelduifjesstemming werd nu bij iedere bestelling uitgezien.... Volgdeambtelijk stuk: nauwkeurig moest de kooper opgeven, uit welke onder- deelen het costuum bestond; per keerende post werd gespecificeerde opgave ver strekt: pantoffels kleed manteltje muts, gordel; 'n kleine formaliteit waar schijnlijk, beeldde de blijde kooper zich tn. Volgdeambtelijk stuk: er moest 'n verklaring geteekend worden, dat het costuum niet voor den handel, maar voor privé gebruik bestemd was. Anders niet? Met opgewektheid en spoed werd de verklaring ingezonden. Volgdeambtelijk stuk; bij het cri- sis-in-en-uitvoerbureau te Den Haag moest invoervergunning aangevraagd worden: vergunning werd op staanden voet aangevraagd natuurlijk. Volgde.ambtelijk stuk: voor de pan toffels was de invoervergunning verleend! Bedeesd en onderdanig werd in een ant- woordschrljven geprobeerd te betocgen, dat dit toch niet aanging Volgdeambtelijk stuk: dat toegewe zen was de invoer van geweven vrouwen- bovenkleeding: triomphantelljk werd dit document naar Zevenaar opgezonden! Volgdeambtelijk stuk: bij deze ont vangt u al uw paperassen terug: u moet eerst consent aanvragen bij de Kamer van Koophandel! Volledig murw gebu reaucratiseerd kwam de nog steeds in spanning verkeerende model-echtgenoot ook dit bevel na. Volgdeambtelijk stuk: de Kamer van Koophandel had gunstig beschikt! In een van jubel begeleid schrijven werden alle documenten van de Kamer van Koop handel enz. nu naar Zevenaar opgezonden en toen Volgdehet pakket! 't Was intusschen half October gewor den." ONDER EEN STAPEL TELEFOONPALEN. De heer E. Sijtsma, aannemer te Nijehaske zou gistermorgen een stapel telefoonpalen overladen aan het spoordok te Leeuwar den. Plotseling begonnen de palen te rol len. De heer Sijtsma kwam met zijn bee- nen onder de palen terecht Hij is met een gebroken been naar het Diaconessenhuis vervoerd. o HET WAS VOOR RECLAME. Sinds een drietal weken is het torenuur werk aan de parochiekerk te Horst naar al de vier windstreken ontdaan van wijzer plaat en wijzers, schrijft de „N.V.Ct." Dit tot groot ongerief van de inwoners. Wat was 't geval? Een firma, die voorgaf te zijn V. uit Til burg. kwam zich presenteeren om bij wijze van reclame gratis wijzerplaat en wijzers te vergulden, Het uurwerk werd door hem gedemonteerd en is thans niet meer te vinden- Ook laat de firma niets meer van zich hooren terwijl de inwoners maar dag in dag uit, de eene week na de andere, tevergeefs naar boven staren, om te zien, hoe laat of het in Horst is. Wel een eigenaardige manier van recla me maken. o BUITENLANDSCH GEMENGD. EEN ITALIAAN DOODGESCHOTEN. De Politie te Lyon heeft een aantal com munisten en anti-fascisten, die aan het station Brotteaux demonstreerden tegen een Italiaansch kamerlid, uiteengedreven. Twee personen werden gearresteerd. De Italiaan Dl Mauro werd met een re volver doodgeschoten door zes individuen, die daarna de wijk namen. POLITIE-INSPECTEUR DOODGESCHOTEN. Inspecteur Green van de politie van Ahmedabad (Britsch-Indië) is in de stad doodgeschoten. De dader schoot nog drie andere perso nen neer. voordat hij kon overmeesterd worden. De drie gewonden zijn naar het hospitaal overgebracht. BERGVERSCHUIVING IN- ZWITSERLAND. De Wandelende Berg in het kanton Gla- rus. de Kilchenstock, is in den loop van den nacht op Maandag, weer sterker in be weging geraakt. De bewoners van Linthal en omgeving werden door het geluid van neerploffende rotsstukken uit den slaap op geschrikt. Alarmsignalen en sirenen klon ken en zoeklichten werden opgesteld om den bewoners die hun huizen wilden ver laten, de nweg te wijzen. Toen tegen den ochtend de nevel optrok bleek, dat de bo venste bergtop, met een inhoud van onge veer 30.000 M3. was afgebroken. De hoo rnen van het beboeehte gedeelte eronder zijn grootendeels ontworteld. TENT CIRCUS GLEICH VERWOEST. Naar de directie van het circus Gleich meldt, is haar reuzentent in Triest door een bijzonder heftigen wervelwind ver woest. De storm had een snelheid van 10 tot 15 meter per seconde en richtte groote schade aan den circusbouw aan- Menschenlevens zijn echter niet te be treuren, DE ZEVEN NEGERS VAN SCOTTSBOROUGH. Naar uit Washington wordt gemeld, heeft het Hooggerechtshof te Washington het beroep in cassatie tegen het doodvonnis van de 7 negers van Scottsborough toege staan. Zooals men weet waren de negens beklaagd zich vergrepen te hebben aan 2 blanke meisjes in den trein. Het hof heeft de zaak teruggewezen naar de hoven van Alabama. Zooals men weet, had het vonnis over de heele wereld protesten uitgelokt. Voordat het Hooggerechtshof vonnis wees, zijn er nog relletjes geweest in den om trek van het Kapitool waar de politie slaags geraakte met een 100-tal betoogers. Daarbij zijn 13 menschen aangehouden; een agent werd gewond. ORKAAN IN ZUID-AMERIKA. Een heftige orkaan heeft ernstige schade toegebracht aan de bananen plantage te Bogota (Columbia). Vele hui zen en de havenwerken van Santa Martha werden beschadigd. De communicatie met de bananen-plan tages is verbroken. CURTIS IN VRIJHEID GESTELD. Curtis, die in verband met de ontvoering en dood van het kind van kolonel Lind bergh tot een jaar gevangenisstraf werd veroordeeld is op vrije voeten gesteld na dat zijn straf was verkort. Curtis was een vriend van Lindbergh, die hem geld had gegeven als losprijs voor de ontvoerders met wie Curtis had voorge wend in contact te staan. TYPHUS IN BULGARIJE Sedert eenige maanden heerscht te Sofia en I91 eenige Noordelijke en Zuidelijke dee- len van Bulgarije een typhusepidemie, die zich, trots de krachtige maatregelen die de autoriteiten onmiddellijk getroffen hebben, nog steeds uitbreidt. Te Sofia stuit de behandeling der zieken op de grootste moeilijkheden daar de meeste ziekenhuizen reeds overvol zijn. Het gemeentebestuur heeft daarom een speciaal crediet van twee millloen leva ge voteerd om de epidemie te bestrijden. Denkt morgen om de Woensdag collecte van het Crisis-Comité! HAARLEMMERMEER. Geslaagd te Amsterdam voor het examen apothekers-assistent de heer G. van Bentem alhier. HILLEGOM. Uitvoering „De Stem des Volks". Alhier heeft de Arbeiders Zang- vereeniging „De Stem des Volks" een uitvoering gegeven in de concertzaal van Hotel Sistermans alhier. Het gemengde kour heeft onder leiding van den heer Post te Haarlem een mooi programma uitgevoerd, waarvan 2 groote nummers met begeleiding van het Haar- lemsche Trio. Deze nummers waren „An der schönen blauen Donau" van Strauss en de strijdfantasie. Er is zeer goed ge zongen. Het Haarlemsche Trio verleende ook medewerking door vóór en na de pauze te musiceeren. Het publiek was zeer voldaan. De opkomst was niet zoo groot ais in voorgaande jaren. De voorzitter sprak in zijn openingswoord in dit verband over malaise en Weiter. De Arbeidsbeurs. Bij de arbeidsbeurs staan ingeschreven: 7 fabrieksarbeiders, 1 snelpersdrukker, 1 drinker, 1 betonwerker, 2 grondwerkers. 7 metselaars, 13 opperlieden, 16 timmer lieden, 3 sch lders, 3 halfwas-timmerilecen, 3 machn. houtbewerkers, 1 stucadoor, 1 halfwas-me'selaar, 3 mandenmaksis, 1 kis tenmaker, 1 vloerlegger, 1 waschknecht, 1 electricien, 1 scheepsmaker,. 2 vervv. mon teurs, 3 smeden, 2 wagenmakers, 1 boek binder, 2 broodbakkers, 11 bloemistarbei ders, 167 landarbeiders, 6 tu.narbeiclers, 3 boerenarbeiders, 2 plantscenarbeiders, 3 jeugdige landarbeiders, 1 jeugdige tuin- arbeider, 1 jeugdig bloemistarbeider, 1 vr. winkelbediende, 1 mann. winkelbediende ben. de 18 jaar, 1 venter, 3 schippers, 1 voerman, 2 chauffeurs-monteurs, 1 hulp besteller, 1 wegwerker, 1 expedit'e-knecht, 6 mann. kantoorbedienden, 1 idem vr. ben. de 18 jaar, 30 losse arbeiders Aanvragen werkgevers 8. Voldaan 6. Niet voldaan, afgevoerd 2. Plaatsingen 17. Teruggetrokken 5. Vervallen 6. Werkzoe kenden „werkend" 32 en werkzoekenden „werkloos" 288, of 320 in totaal. Stempeluur niet vervroegd. In het stempellokaal is aangeplakt, eerst een voorloopige mededeeling van den wet houder voor ;>jciale zaken en daarna de besslissing van B. en W., dat verzuim van stempelen op 8 November op het daar voor vastgestelde uur beschouwd zal wor den alsof de stempelplichtige dien dag gewerkt heeft. In dat geval wordt er f. 4 minder uitgekeerd. Een verzoek om het uur van stempelen op 8 November, dat in den middag viel, te vervroegen is af gewezen. B. en W. zijn van oordeel, dat het niet juist is om als werklooze te protes- teerên tegen de regeering terwijl het frootste deel van den steun door het Rijk etaald wordt en dat deelnemen aan een demonstratie in den Haag voor onder steunde werkloozen in strijd is. met de voorschriften der steunregeling, die de bepaling bevatten, dat de werklooze steeds ernstig naar werk behoort te zoeken. Schietwedstrijd. De Bijz. Vriiw. Landstorm alhier heeft een schietwedstrijd gehouden, waarbij het maximum aantal punten-. 60 was. De uit slag was C. Juf iermans, 44 punten; V. Seegers 51; Jac. Hageman, 47; J. v. Roode 56, le prijs; A. Weijers, 48; G. v. Leeuwen 52; Th. A. v. d. Reep 48; P. Weijers 54, 4 prijs; P. A. Boon 46; C. Weijers Jzn. 44; J. v. d. Lans 50; Jac. Berkhout 52- P. v. d. Drift 48; K. J. van Bourgondiën 52, 5e prijs; P. H. Rusman 45; J. de Groot 37; G. Schrama 52, 6e prijs; Jac. de Rooy 41; J. Warmerdam 45; A. de Groot 49; .C Weijers 47; P. Walkers 50; P. A. v. Resteren 48; M. Wassenaar 45; A. Potman 56, 2e prijs; J. van Kampen 48; P. S. van Lierop 54, 3e prijs; H. Potman, 52 p. Het Badhuis. Overzicht van in het Gemeentelijk Bad huis genomen baden in de maand October 1932. Gewone baden: Kuipbaden '209; douchebaden 910; doucheta .en kinderen 159; volksbaden kuipoaden 6; douchebaden 37; douchebaden kinderen 10. Tramontsporing. Gisteravond te 11 uur is de tram, die op weg was naar Heemstede bij Patrimonium uit de rails geloopen. De machine vloog over den weg en kwam op het voetpad te staan. De locomotief was beschadigd. De balcons van den passagierswagen waren in gedrukt. De machinist en de conducteur liepen kleine verwondingen op. De passa giers bleven echter ongedeerd. De passa giers uit Haarlem naar Hillegom zijn per autobus van de maatschappij vervoerd. De oorzaak van de ontsporing is tot nu toe onverklaarbaar. Zij gebeurde op een nieuw spoor en op een rechte baan. Er be hoeft niet gedacht te worden aan zand op de rails. KATWITK. Hervatting Stcunuitkeering Crisis-Comité. Het Comité maakt bekend, dat te begin nen met Vrijdag 11 November 1932 voor- looplg om de 14 dagen, bonnen voor levens middelen zullen worden uitgereikt De uitreiking heeft plaats: Te Katwijk aan Zee. des Vrijdags in het Gebouw Gemeentewerf a/d. Zuidstraat van 89 uur nam; te Katwijk a. d. Rijn. des Zaterdags in het oude Raadhuis van 11'/!12 uur voorm. Aanvragers, die geteekende lijsten heb ben ingezonden, en geen bericht van af wijzing hebben ontvangen, kunnen zich op het aangegeven tijdstip melden tot het ln ontvangst nemen der voor hen bestemde bonnen. HEDEN: Jeruël: Bijbelbespreking te Stadsevangelisatie (Morschv, a menkomst te 8 uur nam. Woensdag. Schouwburg: Litteris SacrocBp repetitie", 81/1 uur nam. Nutszaal: Prop.-avond Jongere;I Actie. 8 uur nam. Prediker: Spr. de heer v. d. W05 Delft, 8 uur nam- Remonstr. Kerk: Lezing van dr.I ning. 8 1/4 uur nam. Stadszaal: 1ste Volksbijeenkoi nam. BIOSCOPEN. Casino-Bioscoon Hooeewoerd 8 „Helden van het Negerbataljon' Zondag njn 2 uur en 4 uur 301 C'fv-Theater Haarl-mmstr. 8 sj „De Carnevalsprins". Zaterdag n.m. 2 uur Zondag ra en 4 uur 30. Lnvnr-Theflt.r Stationsweg. 8 J „Sergeant X". Woensdag en ZaterdaE n.m. 2 cj dag n.m 2 uur en 4 uur 30 Trianon-Th?at»r Reestraat 8m ,Xove me to-night". Woensdag en Zaterdag n.m. 2 ti dag n.m. 2 uur en 4 uur 30. De avond-, nacht- en Zondags:) apotheken wordt van Maandag met Zondag 13 Nov. a.s. waargenoiJ apotheek: W. Pelle, Kort Rapenil telef. 594. RECLAME. Verschillende cijfers. De gemeente'oegrooting voor M 1933 is reeds in commissie-verss behandeld en zal binnenkort in dt bare raadsvergadering behandeld - Wij ontleenen aan de ontwerp-ï ting het volgende: De gewone dienst wijst in ojitvail uitgaaf een bedrag aan van f7851 Voor den kapitaaldienst zijn de ui: f. 112.395 en inkomsten f. 107.350. Si slot f.5045. Uitgaven gewone dienst hoofö algemeen beheer: Jaarwedde burtj ter f. 5775; jaarwedden wethoudersl idem secretaris f. 5218.96; idem on« f.4500; presentiegelden der leden u raad f.765; jaarwedden secretarit- neel f. 24.775.56. Verlichting en a ming gemeentehuis f. 2000. Abonner op telefoon en telefoongesprekken Onderhoud en schoonhouden gemees f. 1000. Openbare veiligheidsalarissen p personeel f. 31.014.50; kleeding en 1 ting f.2840; verdere kosten politie Voor de brandweer wordt f.950 g» De straatverlichting en onderhoiB taarns vraagt f. 17.534. Volksgezondheid: Bijdrage Vleeschkeuringsdienst f. 7257.93 Schoolartsendienst f. 1941.80; 1de® ringsdienst warenwet f. 1681.67: j- gezondheidscommissie f. 283.23; be» tuberculose f. 400. Openbare werken: salarissen f.Hj onderhoud straten en pleinen I idem wegen en voetpaden f. 500. wandelplaatsen en plantsoenen kosten gemeentereiniging f 13 220: - bij dezen dienst f. 18.850. Uitgaven peerterrein f. 250. Het openbaar L. O. vraagt een - van f. 11.732.31 bij inkomsten f. 11.016.36. Het openbaar voorbe't L. O. f. 8143.31 bij inkomsten van t De vergoeding voor instandhouding len bijzonder L. O. bedraagt if* wordt begroot op f. 14.42 per leer» instandhouding bijz. U. L. O. scM®: (per leerling f. 23.65). Bijzonder wa dend L. O. f. 3000. Subsidie Visscheri)^ f. 1386.75; idem AmbachtsteeSea- f. 1581.59; idem f 200. Ondersteuning behoeftigen enj», zen. Kosten ziekenverpleging verpleging krankzinnigen f. 20.770 vereenigingen op dit gebied f. 2230. Voor werkverschaffing ver getrokken f. 40.000; voor onded'j; aan werkloozen f95.000; subsim- loozenkassen f. 18.000. Kosten an*-, en arbeidsbemiddeling f. 750. bevordering van vreemdeling';,; f. 992.50. Kosten doorloopende op?' van telefoonkantoren f.1300. 1 Kasvoorzieningen. Rente en pN'f" tijdelijke opgenomen kasgeld f-W; Onvoorziene uitgaven f. 27.669^ Ontvangsten. Onder de oP'gj staat vermeld een bedrag van 'ii als batig saldo van de rekening het gemeentefonds wordt °-'A 102 107.43. Aan leges en recbt£r..'J lijke Stand f 4000. Aan keur- en-J3 r.en f. 10.000 tegen vorig jaar f en havengelden f. 7000; strand».! f. 2800: huur van huizen en and»\J wen f.4286; huur of pacht van n-'I Deze wan ouds| kende watten 1 spreidt 'n weidt de warnte ti strijdt met sui Doozon van 45 on 751 Ei] Apothekers en Dril DE GEMEENTEBEGROOTING 11

Leidsch Dagblad | 1932 | | pagina 6