LEIDSCH DAGBLAD - Derde Blad Zaterdag 5 November UIT DE RIJNSTREEK. MARKTBERICHTEN. AARLANDERVEEN. Voor de benoeming van ouderlingen en diakenen zijn door den kerkeraad der Ocref. Kerk de navolgende dubbeltallen gevormd: Voor ouderling de heeren J. de Kntjff en C. Verduyn en voor diaken 3. Eikelenboom en J. v. Vliet. BODEGRAVEN. GEMEENTERAAD. Voortzetting behandeling Gemeente- begrooting. De verdaagde vergadering van den ge meenteraad ls voortgezet. Voortgegaan werd met de alg. beschouwingen begroo ting 1933. De heyr Huitkar zegt in te stemmen met do woorden, door den heer v. d Poll gewijd aan de gebeurtenissen van de laatste weken. Mot diens financieele beschouwingen is hij het echter niet eens; hij ziet de toekomst donkerden in. Hij wil beginnen met de 8Va pet. pensioenbijdrage voor allen te vorderen. Ook een plan werkverschaffing heeft hij gemist, waarom hij aandringt op stratenaanleg. Bij de huidige lage grondprijzen kan de gemeente best grond aankoopen en dit in werkver schaffing laten gereed maken. Een com missie voor publieke werken acht spr. overbodig. De heer Beijen wijst op het gevaarlijksnelle rijden in de straten, op de in gebruik zijnde open vuilniswagen en vraagt een commiss o voor de Markt, waarin ook handel en landbouw zijn vertegenwoor digd. Hij is voorloopig tegen salarisver laging, tenzij beduidende belastingverhoo- glng moet worden voorgesteld. De voor zitter ziet den toestand van de financiën niet donker In, maar maant tot voorzichtig heid. De gezonde pos.tie van de financien, is te danken aan zeer zuinig beleid en aan de omstandigheid dat de belasting ontvangsten 8 jaar lang, jaarlijks f. 20000 meevielen. Dat is nu echter afgeloopen. De meevallers zijn op f.50 000 na gebruikt tot uitvoering van werken en verbeteringen waarvoor niet geleend behoefde te worden. Bovendien maken de nog niet gebruikelijke saldi van f. 50.000 het voor dit en het volgende jaar mogelijk de begrooting slui tend te maken zonder beiastingverhooging. Dat is echter voor de toekomst afgeloopen. Omdat er nu geen overschotten meer zijn en de werkloozenzorg alle beschikbare bedragen heeft opgeHischt meest d tmaal de post Publieke werken beperkt blijven tot het gewone onderhoud, wat niet wil zeggen dat er niets gedaan mag worden, maar dat daarvoor geleend zal moeten worden. Geld dat er niet is, kan ook niet op de begrooting worden geplaatst. Niet raadzaam wordt het geacht nu reeds de belasting te gaan verhoogen voor de werk loozenzorg van 1833. Salarisverlaging is niet gemotiveerd, omdat de ambtenaren allen op minima staan of zeer lage sala rissen hebben. Eenige winst uit het electr. bedrijf acht spr. geoorloofd, omdat de eerste jaren telkens verliezen zijn geleden. Het tarief is laag, vooral als men bet als geheel neemt en niet alleen op het be drag per K.VV.U. let. Voor een comm. van publieke werken wordt door B. en W. niets gevoeld. Ook een Burgerlijk Arm bestuur is overbodig, aangezien B. en W. dat steeds gezameliik doen en men over zeer veel gegevens beschikt. Wat de lieer Huitkar wil, kan niet, omdat nog niet de richting van den nieuwen Rijksweg bekend is en deze van beteekenis is voor het uit breidingsplan, waarvan de wijziging wacht op de vaststelling van de richting van den weg. De vuiïnisverbrandingslnrichting voldoet uitnemend en Is een voorbeeld voor andere gemeenten. Voor het ophalen was de aanschaffing van een auto te ver kiezen, maar daarvoor is nu geen geld. Spr. heeft getoond voor de handhaving van de orde met kracht te zullen optreden en laakt liet ingooien van ruiten bij wet houder Batelaan. De heer Jongeneel klaagt dat de raad overal buiten wordt gehouden en dat men daarom geen commissie voor Publieke werken wil. De heer Oldemans verdedigt zijn houding en beschuldigt den heer v. d. Poll ervan dat deze er maar op raak liegt. De voor zitter voelt voor een marktcommissie. Wethouder v. d. Marei kondigt bezuini gingsvoorstellen, die hij bij B. en W. heeft ingediend, maar daar werden verworpen, aan. Hij begint daaraan, door bij het salaris van den Burgemeester een korting van 10 pet, bij motie voor te stellen. Deze motie ontvangt geen steun. Wel een voorstel Huitkar om voor alle werklieden en ambtenaren een gelijke pen sioenbijdrage te vorderen van 81/2 pet. Na scherpe bestrijding door den voorzitter en andere leden, wordt dit voorstel met 7—5 st. verworpen. De vergadering wordt nu geschorscht tot 2 uur. Na heropening wordt het voorstel Huitkar verworpen, 11a de heer Beijen het woord vraagt over een persoonlijk feit. Spr. en de Noordstraatcommlssie voelen zich beleedlgd door het woord „misleidend" door den voorzitter gebruikt. De voorzitter geeft uitleg. De vergoeding voor rijwielen van den gemeentebode en de veldwachters worden verlaagd tot f. 40, de post klceding voor de politie met f. 200. De heer Jongeneel komt bij de desbe treffende posten met kracht op tegen de tactiek 0111 Publieke werken Ie laten drijven op overschotten. Dat moet lijden tot voor stellen als in deze begrooting, waar ine ns alle werk wordt g»?staakt en alleen het onderhoud wordt verzorgd. De voorzitter wijst op de ge'egenheid oin voor dergelijke werken te ieenen, waarbij de heer Jongeneel zijn voorstel om f. 10.000 uit te trekken, terugneemt. De heer v. d. Pol sitelt voor de post, femeentereiniging, die is verhoogd van 2000 op f. 3000 met f. 1000 te verlagen. Na een vinnig debat, trekt hij zijn voor stel in. De heer Baan Batelaan wil de post werkloozenzorg met f. 4750 verhoo. gen. in verband met de uitgaven van 1932. De voorzitter erkent dat de cijfers zTjn opgesteld in September en dat nadien de toestand niet beter is geworden. Echter is het slechts een raming en kan net zoo goed begonnen worden met het een maal vastgesteld bedrag. De heer v. d. Pol! stelt voor de post te verhoosen met f,17000 en grondt dit op de f. 100 per week die de voorzitter vorige week noemde voor de Rijksbijdrage. Als dit bedrag juist was, is f.18000 veel te weinig. De voorzitter noemt het verkeerd het bedrag van 1 week te vermenigvuldigen met 52. Na langdurige discussie, waarbij de heer Huitkar adviseert B. en \V. nu maar te laten roeien met de begrooting, die zij zelf hebben ingediend, trekt de heer v. d. Poll zijn voorstel in ten gunste van dat van den heer Baan Batelaan. De voorzitter wil verhooging van den post toestaan met I f. 5000, waar van f. 1000 uit de onvoorziene uitgaven en f. 4000 te vinden uit de Rijks bijdrage. Waar aan het voorstel Batelaan beslist belasting verhooging vastzit en meer dere leden daar niet van willen weten, trekt deze eindelijk zijn voorstel in, waarop dat van den voorzitter wordt aangenomen. De heer v. d. Poll dient nog een voorstel in om 45 opoenten te heffen op de G. F. belasting, Inplaats van 15 omdat de voor zitter de toestand zoo somber inziet en meent dat 1832 geen overschot zal geven. Dit voorstel wordt verworpen. Hierop sluiting. Burgerlijke Stand. Geboren: Jeltje, d. v. J. Mulder en P C. v. d. Brink Petrus z. v. Th. Blom en G. J. Klerks Marttnus Petrus, z. v. M. J. v. d. Werf en A. M. Komst- Ondertrouwd: T. Domburg 22 J. en S. C. van Leeuwen 21 j. Getrouwd: G. Teekens, 22 jaar en H. v d. Vliet, 19 jaar. Loop der Bevolking. Gevestigd; J. G. L. Roder, z.b. van Rot terdam J. van Veen en gezin stations chef, v. Hoorn- Vertrokken: W. van Muiswinkel, kaas kandelaar, n. Woerden A. Braam en ge zin. melkcontroleur, n. Den Haag E. M. Jansen, z.b., n. Zwammerdam T. Oos terling, z.b. n. Woerden J. Smit en gezin, stationschef, n. Beverwijk W. L. Os kamOosterking en gezin, n- Woerden H. Baelde en gezin, pakhuisknecht, naar Zwammerdam A. J. P. H. de Jong en gezin, kapper, n. Zwammerdam W. Bos sche. monteur n. Utrecht Wed. H. At- teveldDe Bruin, z.b., n. Zwammerdam. Gevonden voorwerpen 1 bruine rij zweep. 1 koralen kettinkje. 1 dameshand schoen. 1 overjas en een zwarte vulpen. Tot voorzitter van de werkloosheids commissie is inplaats van den afgetreden voorz. wethouder Batelaan. gekozen de heer J Beijen BOSKOOP GEMEENTERAAD. Diverse benoemingen. - Aanbieding rekeningen. - De steunregeling. De raad kwam in openbare vergadering bijeen. Voorzitter, de heer P. A. Colljn, burgemeester. De notulen der vergaderingen van 18 Augustus en 15 September werden onver anderd goedgekeurd. Diverse ingekomen stukken werden voor kennisgeving aan genomen. Ingekomen is vervolgens een schrijven van het bestuur der R.K. H.B.School te Leiden, waarin verzocht wordt voor een leerling uit deze gemeente, die in het Jaar 1930 de school heeft bezocht, een subsi die te verleenen tot een bedrag van f. 85.20. B. en W. stellen voor het verzoek in te willigen waartoe de raad besluit. Verder zijn ingekomen adressen van de slagerspatroonsvereeniging voor Boskoop en omstreken en van de R.K. slagerspa troonsvereeniging „kring Boskoop", hou dende verzoek tot herziening der keur- loonen over te gaan. B. en W stellen voor deze stukken te stellen in handen van de begrootingscom- t missie, teneinde deze tegelijktijdlg bij het onderzoek van de begrooting 1933 te be handelen, aangenomen. Voorts een schrij ven van de raadsleden P. D. Noest en L. 't Hart, waarbij wordt voorgesteld een adres te zenden aan de Tweede Kamer I met verzoek te komen tot wederinvoering der huurwetten. B. en W zijn van oordeel, dat deze aan- I gelegenheid niet in den gemeenteraad, maar in de Volksvertegenwoordiging thuis behoort, en raden daarom aan niet in het voorstel te treden. Nadat door de heeren Noest en 't Hart e.a. daarover het woord was gevoerd, werd het voorstel van B. en W. aangenomen, met tegen de voorstel lers. Tot slot van de ingekomen stukken het bekende schrijven van B. en W. van Ber- kenwoude, houdende verzoek adhaesie te willen betuigen inzake uitvoering „Crisis Varkenswet". Daar het in dit adres be handelde punt voor deze gemeente geen of slechts zeer geringe beteekenis heeft, stellen B. en W voor het adres voor ken nisgeving aan te nemen, waartoe wordt besloten. Volgt benoeming van twee leden der commissie van toezicht op het alge meen vormend lager onderwijs, herkozen worden de heeren D. Mesman en J. Zwartendijk. Aan de beurt van aftreding als leden van het burgerlijk armbestuur zijn mevr. A. H. B. Mathot-Faay en den heer KI. Verkade, die beiden worden her benoemd. Alsnu komt aan de orde een schrijven van de heeren G. van Kleef en W. de Jong. houdende verzoek om mede werking voor straataanleg. B. en W. dee- len, in verband met dit schrijven, mede dat het hier betreft demping en riolee- ring van een sloot grenzende langs de Tuinstraat, benevens het ter plaatse leg gen van buizen en kabels. Met het oog op den ongunst der tijden, en mede in verband met het feit, dat op het moment geen behoefte is aan bouw terrein stellen B. en W. voor om afwij zend op dit verzoek te beschikken, aan genomen. Vervolgens bieden B. en W. aan de re keningen van de gemeente, gemeente-be drijven. alsmede van het burger armbe stuur voor 1931, met een stijging van de commissie waarin deze adviseeren tot goedkeuring. Aan den heer A J. v. Pelt. meubelma ker alhier, wordt tot 1 Juli 1933 verhuurd een gedeelte van het voormalig gemeente huis en aan den heer A. Pos, de percee- len Kerkstraat 10 en 12 voor den tijd van 1 Januari tot 31 December 1933. Voorts werd door den raad voor het jaar 1933 vastgesteld de verschillende huren van de gemeente-woningen, Reijershoop 353 en Emmakade 32 35 38 en 40. Vervolgens hechtte de raad haar goedkeuring aan de gewijzigde steunregeling, zooals deze thans door den minister wordt voorge steld n.l. voor uitgetrokkenenvoor ge huwde en ongehuwde kostwinners f. 11 per week benevens f. 1 per week per ge zinslid boven twee personen: voor dubbel uitgetrokkenen enz. Voor gehuwde en on gehuwde kostwinners f. 10 per week, be nevens f. 0.75 per week per gezinslid bo ven twee personen, terwijl tevens werd besloten, aan ondersteunde gehuwden en ongehuwde kostwinners een brandstoffen- bijslag van ten hoogste f. 1 per gezin en per week te verstrekken. Daarna kwam ln behandeling een voor stel van B. en W. teneinde hen een cre- diet te verschaffen van f. 1198 voor het stichten van ontwikkelingscursussen voor Jeugdige werkloozen voor den duur van 20 weken. Nadat enkele heeren inlichtingen had den gevraagd' over enkele onderdeden der cursuseen, welke door den voorzitter ten genoegen werden beantwoord, werd het ge vraagd credlet toegestaan. Tot leden der commissie voor werkloozen aangelegenheden, werden herkozen de hee ren: L. 't Hart H. Redegeld en gekozen de heer M. Jongejan. Daarna stellen B. en W. voor het ontwerp der begrootingen voor 1933 van de gemeente, gemeente-be drijven en burgerlijk armbestuur in han den te stellen van de commissie voor de begrootingen en rekening, waartoe wordt besloten. De voorzitter deelt ln verband met de begrootingen nog mede. dat de leden deze in druk zal worden toegezonden. Volgt tot slot een tweetal conceptbeslui ten tot wijziging van de gemeentebegroo- ting. dienst 1932. Hierna volgde sluiting na een onbelang rijke rondvraag. Bijeenkomst Jongeren Vredesactie. Voor de Jongeren Vredesactie afd. Bos koop, sprak in de Nutsbewaarschool de heer D. Boer van Oldebroek. Na een kort openingswoord door den voorzitter en muziek van mej. Schouten, hield de spreker een inleiding over „Vrede en Maatschappij" waarin hij uiteenzette, dat wil de vrede tusschen de volken ge waarborgd blijven, er een stevige propa ganda dient te woraen gevoerd voor de handhaving der democratie, terwijl hij er tevens op wees, dat nu de economische be langen tusschen de verschillende landen al feller worden, de nationale idee op de spits wordt gedreven, door nieuwe bewape ning. contingenteeringen. in- en uitvoer verboden, er naar nieuwe middelen moet worden gezocht voor de productieregeling, daar anders een catastrofe als in 1914 1918 niet te voorkomen is- Niet produceeren om winst, maar naar behoefte is de stelling om te komen tot een samenleving, waarin ..oorlog" een onmoge lijkheid is. Na de pauze was gelegenheid tot gedach- tenwisseling. waarvan door enkelen ge bruik werd gemaakt. De spreker had zoo wel in- als na zijn rede een warm applaus. Wij vermelden nog dat de beide zalen overvol waren. Het behoeft geen betoog, dat de J. V. A. met voldoening op dezen avond kan terugzien. Bedankt. Ds. A. Steenbeek te Surhuizum (Fr.) heeft voor het beroep der Ned.-Herv Kerk alhier bedankt. leden van den Landstorm het zelf betalen, aldus spr. Met 43 st. wordt besloten om f.20 te geven. Een oud raadsbesluit vermeld dat de oude ambtenaren geen pensioenbijdrage behoeven te geven. De commissie wil ook deze ambtenaren 4 pet. bij laten dragen, hetgeen f. 138 voordeel biedt. Voorts wil I de commissie in het vervolg den burge meester f. 50 vergoeding geven op licht en brandstof voor zijn werkkamer. Den ge meentewerkman wederom voor een jaar los aan te stellen, en verschillende kleine baantjes aan hem opdragen. Weth. Hogervorst vraagt of f.50 voor den burgemeester niet te laag is en wil er f. 60 van maken. De heer Plomp zegt dat de burgemees ter zelf ln de commissie geen bezwaar ge maakt heeft tegen f. 50. Weth. Hogervorst: de werkloozensteun is gesteld op f. 2000. De heer de Geus vraagt waarom dit ge bracht is van f.3000 op f.2000. De voorzitter antwoordt, dat. wanneer er tekort mag blijken, altijd nog wat gege ven kan worden. De heer de Geus kan zich niet begrijpen dat ambtenaren die naar premie vrij pensioen streven, zelf voorstellen om pen sioenbijdragen te laten betalen. De heer Plomp vindt het niet onbillijk dat zij ook bijdragen. Als er nu geld ge noeg was zou de commissie er met aan gedacht hebben. De secretaris wijst er op, dat de oude ambtenaren in den mobilisatietijd veel gepresteerd hebben en er niet veel voor kregen. De heer de Geus houdt een betoog over den gemeentewerkman. De voorzitter deelt mede dat het loon van de secretarie-schoonmaakster mej. Hokken op f. 120 gesteld is en dat van mej. v. Leeuwen voor het schoonhouden der openbare school op f200 met inbegrip van materiaal. De heeren Rietdijk, gemeentewerkman en Pieterse. opzichter, worden voor een jaar weer aangesteld als los ambtenaar. De heel' de Geus vraagt of er hier geen menschen te vinden zijn voor de functie van opzichter. Ook de heer Groeneweg spreekt m dien zin. De heer de Geus vraagt nog over pensioen voor Rietdijk. Na rondvraag volgt sluiting. HAZERSWOUDE. Vergadering „Nederland en Oranje" Door de A.-R. Kiesvereen. „Nederland en Oranje" werd een vergadering gehou den in het lokaal achter de Geref. Kerk, bijgewoond door vele leden. De voorzitter, de heer D. de Bruyn opende op gebruike lijke wijze, waarop door den heer Y. de Bruyn werd behandeld: „Socialisme en de Vrouw" waarop een bespreking volgde. Door den heer B. Offringa werd behan deld „Het kiesrecht", in verband met eenige wijziging der art. van het Program van Beginsel door het Centraal Comité. De lieer B. Offringa sloot met dankgebed. Bij het correspondentschap voor Ar beidsbemiddeling staan in onze gemeente 82 personen ingeschreven ais werkloozen waarvan 72 personen steuntrekkenden. Dezer dagen trad in de Geref. Kerk voor een zeer talrijk gehoor op ds. P. H. van Eyk, missionair predikant te Solo (Java) met verlof in ons land, om mede- deelingen te doen omtrent het werk der Zending. ZWAMMERDAM R.K. Vrouwenbond. Door den R.K. Vrouwenbond werd in 't Patronaatsgebouw aan den Oud-Bode- graafschen weg alhier een tentoonstelling gehouden van het werk, vervaardigd door den Missie-naaikrlng. Zeer velen hebben van deze gelegenheid gebruik gemaakt om een en ander in oogenschouw te nemen. Na afloop van deze tentoonstelling werd onder leiding van de presidente mej. de Koning een feestelijk samenzijn gehouden. Met een toepasselijk woord van den gees telijken adviseur, Pastoor Lühn werd de welgeslaagde avond besloten. Inbraak. Alhier is ingebroken in het aan den Rijksstraatweg gelegen kantoor van den houthandel der firma C. Hoogendijk en Zn. Door verbreking van een ruit heeft men zich toegang verschaft. De brand kast heeft men niet kunnen openen. Met eenige kleine voorwerpen als een kistje sigaren en eenige postzegels heeft men zich tevreden moeten stellen. De politie stelt een onderzoek in. Burgerlijke Stand. Geboren: Jan, zoon van Antoon Slot boom en Jannigje van de Giesscn. Ondertrouwd: Paulus Lodder, jm. 25 jaar en Lena van der Panne, j.l. 24 jaar. Getrouwd: Engel Verdoold, weduwnaar van Jannigje Verweij, 61 jaar en Krijn- tje van Dommelen, weduwe van Albertus Adrianus Overeem, 46 jaar, te Bodegra ven Klaas Domburg, j.m. 27 jaar en Gepke Koops, j.d. 23 jaar. Te water gereden. NIEUW VEEN GEMEENTERAAD. Behandeling der Gemeentebegrooting. De Raad kwam in openbare vergadering bijeen. Alle leden aanwezig. De voorzitter opende met ambtsgebed. De notulen werden op één aanmerking na van den heer Groeneweg goedgekeurd. Volgen ingekomen stukken w.o. een van den keuringsdienst op waren district Leiden. Goedkeuring Gem. Electr. Bedrijf en rooilijn vaststelling. Een verzoek van H. ten Dllk. wiens zoon een tiental dagen verpleegd is in het zie kenhuis; daar adressant geen lid meer is van het ziekenfonds, vraagt hij aan die gemeente een vergoeding der kosten. B. en W. meenen afwijzend te moeten beschikken, daar vooraf geen overleg is gepleegd met B. en W, De secretaris licht toe dat het een geval betreft van een vo rige ziekte. De heer de Geus vraagt of dit niet een geval is voor de Ziektewet. De Raad be sluit tot onderzoek. Van den heer H. Hokken een verzoek om steun va nde gemeente; ln het schrijven wordt gewaagd van de armoede van dit gezin. De voorzitter verwijst het stuk naar het Burgerlijk Armbestuur. De heer de Geus zou over het schrijven iets willen zeggen. De voorzitter antwoordt dat hij zulks na de openbare zitting kan doen. Een schrijven is Ingekomen, waarin wordt medegedeeld dat geen toestemming wordt verleend om toeslag op loon te ge ven aan het werk aan den nieuwen weg. Een schrijven van den keuringsveearts over het salaris. De heer Plomp zou het proefsalaris vast willen stellen. Volgt een afschrijving over een politie zaak; bet onderzoek heeft met het auto vervoer vee) geld gekost. De voorzitter deelt mede dat het Depar tement niets in de kosten wil bijdragen. Volgt de begrooting. De voorzitter leest het rapport der commissie voor. De com missie stelt voor om post 13 (bijdrage Landstorm) gebeel te schrappen. B. en V. stellen voor om deze te brengen van f.25 op f.20. Het commissielid BokkesteUn ziet het nut van deze post niet in; laten de Een dame, die haar zoontje achter op de fiets had, geraakte aan de lage zijde alhier, bij het uitwijken voor een auto, te water. De daarbij wonende H. schoot ijlings toe met een ladder en wist, door deze tegen den zeer steilan kant der sloot te plaatsen, de drenkelingen te hulp te komen en alzoo te redden. Van het vrij groote bedrag aan geld dat de dame In haar handtaschje bij zich had, kon, hoe wel het was opengegaan, nagenoeg alles nog worden teruggevonden. Beroepen. Ds. J. van Woerden, alhier, heeft een be roep ontvangen van de Ned.-Herv. Kerk te De Lier (ZJH.) De wagen van den fruithandelaar W„ werd bij de Gasfabriek alhier aangereden door een auto, welks chauffeur verblind werd door de felle lichten van een van den anderen kant passeerende auto. De fruitwagen werd daarbij deerlijk gehavend doch de aangerichte schade werd door onderling overleg geregeld. ALPHEN AAN DEN RIJN, 4 November. Veiling van Spinazie per 100 K.G. f. 18 21.50. Snljboonen f.2138. Spruitkool I f. 1013. Spruitkool II f. 56. Kroten f. 4.50. Uien f. 6.50. Seldery per 100 bos f1 —1.10. Peen f.45.40. Kroten f.2.60. An dijvie f. 1.60—2.50. Kropsla I per 100 stuks f. 33.20. Bloemkool I f. 13. Bloemkool II f. 4.705.20. Savoyekool f. 4.50. Roodekool f. 3.70. Eierenveihng. Aanvoer 1785 stuks. Kip eieren per 100 stuks f.78. Eendeieren f. 3.504. Kuikeneieren f. 56. KATWIJK AAN DEN RIJN, 4 Nov. - Groentenvelling. Bloemkool I per 100 f 7.60 14.20; peen per 100 bos f. 4.306.40; peen per kist van 20 KG. f. 0.450.75; roode kool per 100 f. 7.5010.40; gele kool per 100 f. 4.906.00. Aanvoer: 42.800 bloemkool; 18OO bos peen; 460 KG. peen; 1400 roode kool; 400 gele kool. ROELOFARENDSVEEN, 4 Nov. - Bloem kool 7—10 cent per stuk; andijvie 0.70— 1.20; sla 0.40—3.20 per 100 krop; snijboonen 2.853.95; Idem stek 1.15—2.15 per 10 Kilo; tomaten A 5.40-10 80; B 8 10-10 90; C 2.90—8.60; O C 1.60 -3.20; 2de soort (uitschot) 0.70—4.80 per 50 Kilo. LISSE. 4 Nov. Veilingen, geh Holland's Bloembollenhuis in hu van 27 Oct. tot 3 Nov. 1932. En tulpen. Artus best 0.90, z. 10 0.40 best 0.75: Belle Alliance z. 11 oio 0.50; Brilland Star z. 11 0.90, 1 Chryselora best 1.80, z. 10 1.10 Cardinal best 1.60, z. 11 1.—; g lant z. 11 0.65, z. 10 0.55; Cullinan z. 10 0.50; Diana z. 11 1.25; Due 4. best 1.25, z. 10 0.90; Duch de Pin 1.50; Flamingo z. 11 0.70, z. !0 ojf Moore best 1,z. 10 0.75; Oen u best 1.70. z. 10 1.40; Gele Prins 1 u 10 1.10; Herm. Schlegel z. 11 ojo 11 0.90, z. 10 0.80; Lady Boreelj, Joost van den Vondel bont z. j] Keizerskroon z. 11 2.60; Lady Mom; 0.80; La Reine z. 10 0.60; Mon Tr 2.—, z. 10 1.25; Prince de Ligny b* Prins van Oostenrijk z. 11 l.lo, 1 |t Procerplne z. 11 1.Rijzende 1.40; Rose Grisdelin z. 11 0.65, i, Rose Luisante 1 2op 1.Van der 11 1.10; Verm. Brlllant z. 11 1.-." Valk z. 11 1.50; Witte Zwaan z. ïoj Dubbele tulpen. Boule de Neigt 2.60; Couronne d'Or 10-11 2.—; e 11 1.80, z. 10 1.30; Golden King in Imperator Rubrorum z. 9 1.55; U deur z. 11 1.80, z. 10 1.20; Mr. v. d 11 2.30, z. 10 1.50; Murillo best 1.60,1 Peach Blossom z. 11 2.50, z. 10 1.50; tor Rosa z. 11 1.35; Schoonoord 2.'t Theeroos z. 11 1.50, z. 10 1.10; Tit> 10 1.45; Vuurbaak z. 11 1.80. Danvin tuinen. Bar. de la Tonus; f. 0.80, z. 11 0.50; Bartion best 0.71 0.50. z. 10 0.40; City of Haarlem t Clara Butt z. 11 0.65, z. 10 0.35: Sanders best 0.80, z. 0.50: Faust z 1 King George best 1.25; King Haroll 0.60, z. 11 0.50; La Candeur z. u 10 0.50; La Tullpe Noire best 1.25, z Le Notre z. 11 0.70, z. 10 0.40; Mad. best 0.60, z. 11 0.50; Philip de Con best 0.80, z. 11 0.60; Princes Elisabe: 0.90, z. 11 0.60; Rauwenhoff best 01; Ewbank z. 11 0.60. z. 10 0.30; The z. 10 0.50; Vic. d'Olivière z. 11 060; ler best 0.80; Will. Copland best OK 0.50; Will. Pitt best 0.75, z, 11 0.6( Hyacinthen. 18-19 17-1816-1! L'Innocence 4.30 3.50 28 Gertrude 3.00 2.60 2.1 Bismarck 3.20 2.80 2i: King o.t. Violets 8.00 6.20 5 City of Haarlem 7.10 Yellow Hammer 6.50 6 Queen o.t. White 4.10 3.20 21 Perle Brillant 3.00 2 Roi des Beiges 3.10 2 Garribaldi 4.00 2.25 Moreno 4.50 3.10 1 Lady Derby 3.80 2.80 Marie 3.00 2.60 Gladiolen. 14 op 12-14 War 1.25 0.90 White City 1.20 OSS Maiden Blush 0.75 Prince of Wales 1.35 Red Emperor 1.20 Jac. van Beieren 1.30 085 Hally 1.40 096 White Giant 1.10 0.85 Early Sunrise 1.15 0.75 Rosette 0.90 LTmmaculee 1.0.75 Flaming Sword 1- Golden West1.05 America 0.80 Odin 1.10 Pink Perfection 1- Wilbrink 1.25 0.80 Bar. Jos. Hulot1.20 Scarletta 0.95 Schwaben 1.20 Mont Cenis 1.05 080 Yvonne 1.10 0.95 Mont Everest 1.10 - Crimson Glow 0.85 The Queen 0 80 Mevr. v. Konijnenburg 2.20 Diversen: Lil. Rubrum 20 op fit f. 8; Lil. Album 19 op 12, 17-19 8: UL 19 op 13; Lil. Gigantheum 27 op Umbellatum 20 op 3.10, 18-20 f. 2.25, 1.30; Lil. Tigrlnum 18 op 2.50, 16-111 14-16 1.25; Lil. Regale best 6.50, IK Scilla Siberica z. 8 0.45; Galanthus z. 6 1; Gaianthus Nivalis z. 5 1.10. 0.70; Crocus in soorten z. 9 0.70, ij z. 7 0.30; Leucojum Vemum 1; 2.50: Amar. Hippeatrum 14 op 15: Cornutum 30 op 4; Arum the Cm 1.15. z. 7 0.70, z. 6 0.35; Glad. Nantj lant 3040; Adm. Toge 40: Peach S 60; Crocus Imperial Aurora 1150. Plantgoed. - Per H.L. Scarlet D® f 10; Witte Due max 10—15: Brlllar- 810; Couleur Cardinaal 2528; Brillant 8; Due de Berlin 10—12; fl 10; Fred. Moore 14—16; Gen. de Gele Prins 20—25; Herm. Schlegel Ibis 15—18; Keizerskroon 40—45; 10—12; Mon Tresor 60—70; Pin'»; 40; Prins van Oostenrijk 22—25. Juliana 20; Procerpine 20—25; W ronne d'Or 3035; Imperator 8»"' 30; mr. v. d .Hoeff 40—50: Munllo Peach Blossom 50; Saivator Re® Theeroos 20—25; El. Toreador 50, baak 25: Dw. Bartigon 8—10; EenJ^ 12; La Tulipe Noire 10; Fame. San» Prinses Elisabeth 1012: Vict. »u- 10; Will. Pit 8-12. BOSKOOP, 4 November. Coop»? vereeniging „De Boskoopsche veiuns. Rozen per bos: Claudius PerWJ' ct.; Hadley f. 0.80—1.10; Hos»1»* 51 ct.; Butterfly 42—58 ct.; Edith"' —90 ct.; Wilh. Kordes 43-03 ct.» Ophelia 25—38 ct.; Briarcliff 3' August Noach 3750 ct.; E®h, f. 0.60—1.10; Florex 40—60 ct.: OK 24 ct.; President Hoover 23 ct 31—56 ct.; Pierson 19—23 ct.; Po"Ey ct.; Kilham 45—70 ct.; Columo'' Polyantharozen 4676 ct.; id- Se ct. Mac. Keller. Diversen per bos: Chrysantne»!,. mig f. 1—1.50; ld. tros 20—30 ct., Prins Hendrik f. 2.70—3.30; PW»" cetti 20—33 ct.; Vuurpijlen 't'ja! blad 13 ct.; tros-Chrysanten P«r VEUR, 4 November. Vn)e 7817 kippeneieren f. 5.50—"™',, 1 f. 0.50—0.90; konijnen f.0.40— 9—18 cent. Steunt, bij gelijken pril en M De Nederlandsche Indastn' Hiermede dient gij Vu) l""' En bestrijdt gij de werM1"

Leidsch Dagblad | 1932 | | pagina 10