De Ontwapeningsconferentie. Jaargang LEIDSCH DAGBLAD, Donderdag 3 November 1932 Derde Blad No. 22277 SEMENGD NIEUWS. FINANCIEN. P8K?2S5, geladen met bieten' De dag begint goed RADIOPROGRAMMA. FAILLISSEMENTEN. cur-mr-J-A-p-c-1011 ET VERSCHENEN NOTARIS. 1 Nog steeds niet gevonden. S verdacht van zwendel met Duit- hlieaties voor de Amsterdamsche nk geaaagde notaris is nog altijd vonden Men heeft gistermiddag ht tot kwart voor vier, waarna ue .deling der zaak tot Maandagmorgen is geschorst. o „SCHILDERACHTIG" GEVAL. Sneeuwwitje in levenden lijve. Jmen ook in onze nuchtere eeuw nog 'besverschijningen kan aanschou- %erd in Utrecht gedemonstreerd. Fi&rceel van de tailleurs-firma Vivo in Kfchtegaalstraat hoek Kerkstraat krijgt iiieuw kwastje verf. Tot dit doel was KJhilder op een hooge, tegen het pand inde ladder geklommen. Juist had hij [kwast in de versch gevulde verfpot Tit of door onverklaarbare oorzaak een der haken los waarmede de wordt opgeschoven en onze schil- tschte met een vaartje naar beneden, lig had hij de tegenwoordigheid ■est om op een ijzeren zonnescherm jidaar op den grond te springen, oor zijn val gebroken werd en hij er [„kleerscheuren" af kwam Maar wat |mi het toeval? tel zelfde oogenblik dat de ladder in Teehoof. passeerde er een. dame on to: iblijkbaar was zij niet bijgeloo- pë schilder had het te druk met Ben dus geen tijd om „van onderen" jen; vandaar dat met een sierlijke e inhoud des verfpots over de dame tleeggestort. En ziedaar' sneeuw- Heerlijk smeuïge, klodderige witte edekte de jonkvrouwe van top in. jchilder .'~ek een sportieve kerel te Bij bood de dame met gracieus gebaar "euwen hoed aan en beloofde tevens nantel te zullen laten uitstoomen. U. D.- eigenaardig huwelijksaanzoek. ?er£jst'eren heeft te Bergen op Zoom Pon olgeIï.aardig geval voorgedaan. Een arbeider had voor eenige dagen zijn intrek genomen in een hotel te Halsteren en telefoneerde een juffrouw uit Pijn- acker, die hij gaarne wilde huwen. Hij gaf voor, ziek te zijn en vroeg haar dringend nem te komen bezoeken. Eenige dagen te voren was hij per auto te Pijnacker ge weest om een huwelijksaanzoek te doen, terwijl hij zeide auto's, een villa en «geld bezitten. Ofschoon de juffrouw van politiezijde werd medegedeeld dat de man slechts in gedachte auto's en villa's bezat, ging zij er toch heen, terwijl haar uit drukkelijk gezegd was dat hij niet geheel normaal was. Te Halsteren aangekomen, zag de juffrouw terstond dat hij niet ziek was, zoodat zij na een korte woorden wisseling wilde weggaan. Hierdoor werd de man blijkbaar zoo aangegrepen dat hij voor haar auto ging liggen. Toen de politie zich er mee be moeide, keerde de man weer naar zijn hotel terug. De juffrouw reed vervolgens naar Bergen op Zoom om aldaar in een hotel te overnachten. Intusschen was de man uit Halsteren vertrokken en haastte hij zich naar Bergen op Zoom, waar hij met een brandende lantaarn een ruit bij den hotelhouder ingooide. De politie arres teerde den man even daarna in de Sint Jozefstraat. Hij werd naar het politie bureau overgebracht, waar hij door een dokter werd onderzocht. Deze achtte over brenging naar de stichting „Vrederust" noodzakelijk. „Tel." KIND IN RIOOL GEDREVEN. ran een vreeselijken dood gered. I de Dijkschestraat te Helmond is, I het Hbld. meldt, een ongeval ge- dat bijna het leven van een drie- nd heeft gevergd. Het meisje ge- namelijk bij het beginpunt der ting in den door den hoogen water- [volstaanden loop, welke achter het gedeelte der stad uit de velden Vóór hulp kwam toegeschoten was nd met het water in de groote riool- i gedreven. der buurtbewoners had de tegen- I igheid van geest naar den eersten 1 r te loopen, doch daar was het kind i gepasseerd. Ook bij den tweeden jet kon het kind niet meer gegrepen ffi. Een klompje werd hier opgevischt. jder van het kind was naar den der- joster gesneld en mocht het genoe- baken hier zijn dochtertje te grijpen. J kind was bewusteloos, doch kunst- te ademhaling had succes. OOR EEN AUTO AANGEREDEN. I Twee vrouwen ernstig gewond. jeravond heeft er op den Cabergerweg laastricht een ernstige aanrijding i gehad. Omstreeks half zeven bega- dames E. G.Van E. en A. G.S. aar de stad. Ze hadden aan den Ca- keg bij de dochter van eerstgenoem- i bezoek gebracht. De beide vrouwen de rechterzijde van den weg tus- I de tramrails. Met verblindende lich- Jwam haar een Belgische auto tege- I Zij zijn toen plotseling door een acb- Mdende auto, bestuurd door den I Jr. te Maastricht aangereden, p slachtoffers werden zwaar gewond i in hoogst ernstigen toestand naar tenhuis Calvariënberg overgebracht. Puurder, de heer I. werd bewusteloos K®ien. (Msb.) o Door een auto gegrepen. termiddag omstreeks 3 uur is het 5- e knaapje L. uit de Rustenburgerlaan priem in de Wilhelminastraat aldaar pen auto gegrepen en op slag gedood. F™ ''eed met een snelheid van onge- r« K.M. Uit het onderzoek is gebleken "en bestuurder geen schuld treft. DE REGEERING WAAKT! De heer J. Zondag te Roden (Dr.l kwam m het begin van dit jaar bij den gemeen teraad van de plaats zijner inwoning met een plan en een ontwerp om een zomer huisje te bouwen. Hij had een „perceel" sectie E No. 719 en dat wilde hij blijkbaar gebruiken om j van zijn Zondagsrust te genieten, Zondags vriend als hij is. De gemeenteraad van Roden had geen bezwaar tegen den bouw en verleende de vergunning. En toch mag de heer Zondag niet bouwen. Want de minister v. Binnenland- sche Zaken heeft ontdekt, dat de gemeen teraad een besluit heeft genomen, dat in strijd is met een voorschrift van de bouw verordening voor die gemeente. In artikel 58 van die verordening staat nl„ dat in de teekeningen, die bij een ver zoek om bouwverordening worden overge legd, de dikte van de muren „van het op te richten gebouw" moet zijn aangegeven. Dit nu was niet geschied. En daarom maakt de afdeeling „Volksge zondheid" van het departement van Bin- nenlandsche Zaken bezwaar. Dies is op 17 October een koninklijk besluit verschenen tot vernietiging van de vergunning, die in strijd met de wet is verklaard. „Hbld." o BUITENLANDSCH GEMENGD. auto-ongeluk bij vianen. stermiddag te ongeveer half drie is 1 vrachtauto, geladen met 85 varkens 'rekening van de varkenscentrale op I van Purmerend naar Oss bij het uit- j vo.or een andere auto tweemaal k°P geduikeld van den dijk ter ^e van den „Hoogen Blieker". De auto in brand en is geheel vernield. Van aamg varkens zijn verscheidene ge- meerdere zoo zwaar gewond, dat toezicht van den veearts, den nnr,, i.' v' d- Bfink zijn afgemaakt. tSniiiv van bet oiigeval moet waar- J worden in de zachtheid v.rhLi1 tengevolge van den regen, latv J?,?, me,t bet feit, dat daar ter sctrkoui .Jeleden de kabel voor de Hrische leiding is gelegd. ERNSTIG VLIEGONGEVAL IN DUITSCHLAND. VIJF SLACHTOFFERS. Op weg van Neurenberg naar Frankfurt via Fürt is gistermiddag het vliegtuig D 724 (type Junkers F 13) bij Echterpfuhl in de buurt van Rohrbrunn in den Spessart ver ongelukt. De vijf inzittenden vonden den dood. Aan boord bevonden zich oberregie- rungsrat Werdner en regierungsrat Eischen- bach uit München. een vertegenwoordiger van den Münchener vliegdienst, en verder de vlieger Anton Schulz en de mecano- marconist Karl Frank. De plaats, waar het vliegtuig neerge stort is, bleek heel moeilijk bereikbaar. Na een voorloopig onderzoek is gebleken dat het ongeval te wijten zou zijn aan vleugelbreuk. Men vond tenminste een helft van den vleugel op eenige honderden meters afstand van de plek. waar het vliegtuig zelf zich in den grond heeft ge boord. De machine is in het dichte geboomte neergestort: de toppen van een paar hoo rnen werden er glad afgescheurd. En zóó fel was de slag blijkbaar, dat de romp van het vliegtuig zich diep in den grond boor de. Een begin van brand werd daardoor ge- bluscht. Een der slachtoffers lag er onder; drie werden in de buurt van het vliegtuig gevonden: het lijk van den vijfde die, naar men van ooggetuigen vernam, uit het vliegtuig zou zijn gesprongen lag ver derop. Er hing een dichte mist en het vliegtuig vloog zeer laag. HOLLANDSCHE STOOMBOOT-MU. Buitengewone vergadering. Op de gisteren gehouden buitengewone vergadering van aandeelhouders waren ver tegenwoordigd 22 aandeelen. recht gevende op het uitbrengen van 19 stemmen. De heer J. D. Brand, directeur der Ko ninklijke Paketvaart-Mij.. werd als com missaris gekozen. De voorzitter de heer mr. J. C. de Beau fort. sluit hierna de vergadering. Een der aandeelhouders beklaagt er zich over, dat de voorzitter hem niet in die gelegenheid heeft gesteld om gebruik te maken van de usantieele rondvraag. Spreker wilde na mens een aantal obligatiehouders enkele vragen stellen. De voorzitter was echter van meening. dat dergelijke vragen betrek king zouden hebben-op kwesties, die op deze vergadering niet aan de orde waren. o HOOPVOLLE STEMMING IN AMERIKA. Verbetering van het zakenleven houdt aan Volgens het overzicht der National City Bank of New York heeft de verbetering van het zakenleven, die sinds het begin van Juli te bespeuren viel in Oct. aange houden en over het algemeen bestaat een hoopvolle stemming. In de textielindustrie, die de verbetering inluidde, is de koopbeweging afgenomen, doch de fabrieken blijven op volle capa citeit werken tot uitvoering der onuitge voerde orders en de berichten omtrent den kleinhandel luiden beter. In het overzicht wordt uiteengezet, dat de toenemende werkgelegenheid en loon- betalingen een algemeen verschijnsel vor men en van veel grooter afmetingen zijn dan doorgaans in dit seizoen. Evenwel wordt gewaarschuwd tegen té groote verwachtingen inzake vermeerderde koopkracht gedurende dezen winter. De teleurstellende factor van het be drijfsleven vormt de daling van de produc- tenprijzen. Deze daling heeft tot gevolg, dat in handelskringen de vooruitzichten terughoudend worden beoordeeld en de meening post is gaan vatten, dat er vrij veel moeilijkheden zijn te overwinnen, waardoor een herstel wordt tegengehou den. Tegenovergesteld aan de voortgezette prijsdaling is de verbetering van het cre- diet. De toestand van het bankwezen is een van de meest bemoedigende verschijnselen van het herstel. Deze verbetering spruit voornamelijk voort uit het feit, dat minder geld wordt opgepot, goud van het buiten land is toegevloeid, minder bankfaillisse- menten zijn voorgekomen en door de ban ken een geringer beroep om hulp op de Reconstruction Finance Corporation is ge daan. Ten aanzien van den invloed, die van de verkiezingen op het zakenleven uitgaat wordt opgemerkt, dat de partijpolitiek op de spits wordt gedreven. In het overzicht wordt verklaard, dat er geen reden bestaat voor vooringenomen heid, daar het me^St; kenmerkende ver schijnsel van de campagne is. de onder- schrijving door beide candidaten en partij- aanhangers van principes van bezuiniging en een gezond muntsysteem. Zij erkennen beide de belangrijkheid van het in even wicht brengen van het budget. RECLAME. ■°0R EEN STIER AANGEVALLEN. Ju>teekV°,Md de stierenhouder E. te •Hen door een stier aan- Jjn] eieera?,. woa.dende dier verwondde "erd d00r tL *?stlg den ™g- De man "i is 7nroïï Wurman ontzet. Zijn toe- 's zorgwekkend. (Vad.) OVERREDEN EN GEDOOD. fnabif den 'fh bi5.den spoorwegover- llngen Jr'each«h straatweg te Passeerde00 ongeval plaats •anhanS 6611 vrachtwagen met GronWa .Van d€n heer Roel" _SU Wagen een i? „achtte van den Kraakte onn» j Pakken. Hij viel l b«t gevolg dat ho ^nhangwagen 1 de bekomen «L'1 -fP^dig daarop verwondingen oyerlged. HULP VOOR DE GESTRANDE „TOWARISJTSJ-STALIN". De Russische vrachtstoomer „Towarisjtsj Stalin", die bij den ingang van den Eis- fjord aan de Westzijde van Spitsbergen met 126 Russische mijnwerkers benevens hun vrouwen aan boord en met een zeer kostbare lading gestrand is, heeft hulp ge kregen van 5 Engelsche vischtrawlers en zes Duitsche. benevens van het Russische s.s. „Krestjanin". Deze schepen hebben de passagiers en een deel der lading aan boord genomen. De „Towarisjtsj Stalin" heeft drie groote lekken De bemanning stelt pogingen in het werk ze te stoppen. ROOFOVERVAL. Gistermiddag eischte een man, die de kleeding van een ambtenaar der posterijen droeg, toegang tot de woning van het echtpaar Reimers. Lutterothstrasse 46. te Hamburg, teneinde de telefoonleiding te controleeren. Toen de man binnen was, werd voor de tweede maal gebeld. Twee mannen vroegen, of de ..postbode" er al was. Toen de vrouw hierop argwaan kreeg en den beiden mannen toegang wei gerde wierpen dezen haar tegen den grond. Een der mannen bedreigde de vrouw met een revolver en riep: De tijd is slecht hier met de geïnde huur". De beide anderen doorzochten het huis en stalen huurgel den ten bedrage van ongeveer 500 M. Hier op namen zij de vlucht. Een hunner die eenige schoten afgevuurd had kon worden gearresteerd, de heide anderen ontkwamen. voor wie zich tot gewoonte maakt de huid na het scheren met een weinig ,,Zij"-Crème in te wrijven. Geen branderig gevoel of naschrijnen meer, integendeel. Uw gezicht blijft den geheelen dag frisch en zacht. In prijzen van 20304575 et. 9385 DE GRAF ZEPPELIN IN SEVILLA. Het luchtschip Graf Zeppelin is gister avond zonder moeilijkheden op het vlieg veld van Sevilla geland. Na ruim een uur vertrok het luchtschip weer voor een vlucht over Cordoba. Valencia en verder langs de kust. Van Sevilla uit werd de tocht meegemaakt door den adjudant van den premier den militairen deskundige eerste luitenant Herrera en den voorzitter van den gemeenteraad van Sevilla. De stad Sevilla is voornemens om met hulp van de regeering zoo spoedig mogelijk een vliegveld voor luchtschepen in te richten. EEN TWEEDE ROBINSON. Op een onbewoond eiland aan de Chi- leensche kust heeft een Fransch vracht schip een schipbreukeling gevonden, die daar voor zoo ver zulks viel vast te stellen, 7 jaar had doorgebracht. Hij was in geite- vellen gekleed De man had de spraak zoo goed als verloren. De bemanning van het Fransche schip heeft tenminste geen woord van hem gehoord. Toen men hem aan boord van het schip wilde brengen, nam hij de vlucht, zoodat het vaartuig zonder hem is vertrokken. MOORD MET ROOF. Gisteren zijn te Keulen de 61-jarige on gehuwde Utta Korte en een postbeambte, belast met het bezorgen van geldzendingen vermoord. Hiervan wordt verdacht een jon geman die denzelfden dae bij de vrouw een kamer gehuurd had. Men vermoedt, dat hij aan zijn eigen adres een kleine geldsom heeft gezonden met de bedoeling den postbeambte wanneer deze dit geld zou brengen te overvallen en te berooven. Bij het uitvoeren van zijn daad zou toen de kamerverhuurster zijn komen toeloopen waarop deze eveneens slachtoffer werd. BEDRIEGER GEARRESTEERD. De crimineele politie te Stuttgart is er in geslaagd een gedurende vier laren door de Duitsche politieautoriteiten gezochten be drieger, Landmann uit Jacobstadt (Let land) te arresteeren. Landmann heeft hon derdduizenden 'oebeibirjetten uit den Rus- sischen mflatietiid afkomstig in hoofdzaak in de Rijnprovincie in omloop gebracht. In het bijzonder heeft hij banken, wisselkan toren en reisbureaux onveilig gemaakt. Herriot's Verrassing Frankrijk stelt militielegers voor en stemt toe in een wijziging der ontwapeningsbepalingen van het verdrag van Versailles Zwitsersche voldoening Herriot en de kwalitatieve ontwapening Soepeler veiligheidseischen. GENEVE, 31 October 1932. De Fransche Minister-President heeft ons een geweldige en aangename verrassing bezorgd. De berichten in de Fransche pers hadden ons reeds erop voorbereid, dat Herriot met betrekking tot de veiligheids eischen heel wat inschikkelijker zou zijn dan vorige Fransche Minister-Presidenten geweest waren, en eveneens was het ons daaruit reeds gebleken, dat Herriot een nieuwe verkorting van den Franschen mili tairen diensttijd zou inwilligen, om daar door het zuiver defensieve karakter van het Fransche leger nog duidelijker te doen uitkomen. Met geen woord was in de Fransche pers echter over juist het be langrijkste gedeelte van het nieuwe Fran sche „constructieve" ontwapenings- en veiligheidsplan gesproken, dat Herriot's rede in de Fransche Kamer ons onthuld heeft: Frankrijk's bereidwilligheid, om het Fransche leger geheel in een militieleger naar het Zwitsersche model te veranderen, mits dit voorbeeld algemeen nagevolgd zou worden, en in verband hiermede tevens Frankrijk's toestemming tot een wijziging van de tot dusverre steeds voor onaan tastbaar gehouden ontwapeningsbepalingen van het verdrag van Versailles! Herriot zal in een wijziging van de aan Duitschland opgelegde ontwapeningsbepa lingen zeker niet luchthartig hebben toe gestemd. Ik kan mij denken, dat ook zelfs menig Nederlandsch pacifist het weinig aantrekkelijk vindt, dat Duitschland thans weder den algemeenen dienstplicht zou mogen gaan invoeren en de geheele Duit sche jeugd onder de wapenen roepen. Herriot heeft echter begrepen, dat een beroepsleger van 100.000man, zooals de Duitsche Rijksweer, steunend op verbitterde nationalistische jeugdorganisaties een grooter gevaar oplevert dan een volksleger met 'korten diensttijd, zooals het Zwitser sche militieleger. Bovendien zal Herriot wel niet hebben voorbijgezien, dat nog een laatste poging ondernomen moest worden, om Duitschland van een eenzijdige ver breking van de ontwapeningsvoorschriften van Versailles en een nieuwe Duitsche herbewapening, ook wat het materiaal be treft, af te houden. Door thans voor te stellen, dat in alle landen tot de schepping van een militieleger zal worden overge gaan, heeft Herriot althans met betrekking tot het personeel der landmacht den Duit- schen gelijkgerechtigdheidseisch ingewilligd en daardoor een verdere afwezigheid van Duitschland van de Ontwapeningsconfe rentie bemoeilijkt. In Zwitserland heeft men natuurlijk met groote voldoening Herriot's pleidooi voor militielegers begroet. De Zwitsers hebben steeds betoogd, dat van een pacifistisch standpunt de aanwezigheid van militie legers in alle landen het beste zou zijn. Zelfs de niet minder vredelievende legérs van Nederland en de andere kleinere staten zijn naar Zwitsersche opvatting nog niet op één lijn te stellen met het Zwitsersche militieleger, welks militairen uitsluitend voor een zeer korten oefentijd en voor nog kortere herhalingsoefeningen onder de wapenen zijn, zoodat zelfs een oorlog zuchtige Zwitsersche regeering (wat echter iets ondenkbaars is) nimmer een groot aantal goedgeoefende en in militairen geest opgevoede soldaten te harer beschildving zou hebben. Het zijn trouwens niet slechts de Zwitsers, die steeds de algemeene na volging van het Zwitsersche militiestelsel als het beste resultaat der Ontwapenings conferentie aanbevolen hebben. Reeds Jaures bepleitte in 1914 de groote voor- deelen van vredesoogpunt uit van de militielegers en geen minderen dan Lord Cecil en de Brouckère hebben herhaaldelijk in de voorbereidingscommissie-Loudon ver klaard, dat bet grootste oorlogsgevaar zou geweken zijn, indien alle Staten slechts een militieleger hadden, dat tot geen aan valsoorlog geschikt is. Zoo zien wij, dat ondanks alle pessimisme van de ongeloovige Thomassen in dit zoo genaamd voor de ontwapeningsgedachto zoo rampzalige jaar twee der machtigste regeeringen voorstellen gedaan hebben, die nog een paar jaren geledon voor absoluut fantastisch waren gehouden: het Ameri- kaansche voorstel dé geheele wereldbewa pening met één derde te verminderen, liet Fransche voorstel tot algemeene Invoering van militielegers en tot wijziging van do militaire bepalingen van Versailles! En dan durft men nog beweren, dat de interna tionale opvattingen niet vooruit zouden gaan! De Duitsche regeering heeft het opti misme, dat hier terstond door Herriot's verrassing gewekt was, nog versterkt door de verklaring, dat zij Herriot's plan als grondslag van discussie aanvaardt, onder het voorbehoud natuurlijk dat de door Duitschland gewenschte gelijkheid van recht ook op andere punten als de leger- inrichting erkend zal worden. Dit voorbehoud is redelijk, omdat Herriot in zijn rede over de aan Duitschland ver boden, doch aan de andere mogendheden nog ter beschikking staande zoogenaamde „aanvalswapenen" geen woord gezegd heeft. Het schijnt mij echter, dat dit eigen lijk vanzelfsprekende Duitsche voorbehoud tot geen al te groote moeilijkheden zal zal leiden. Want het ligt geheel in de lijn van Herriot's denkbeeld, om door de algemeene invoering van militielegers het zuiver verdedigende karakter der strijd machten naar voren te brengen, dat hij dan ook ten aanzien van het oorlogs materiaal de wapenen van aanval zooveel mogelijk wil afschaffen. Herriot's voorstel, om aan het personeel der landmacht een uitsluitend defensief karakter te geven moet logisch tot de zoogenaamde „kwali tatieve" ontwapening, de afschaffing der aan Duitschland bij "het verdrag van Ver sailles verboden aanvalswapenen leiden. Intusschen, hoe bemoedigend Herriot's „ontwapenings"-plan ook is, het zou nog geen praktische beteekenis hebben, als zijn „veiligheids"-plan nog even onaannemelijk voor Amerika en Engeland zou zijn als het plan-Tardieu. Gelukkig heeft Herriot echter ook in dit opzicht getoond, dat hij al het mogelijke wil doen ter bereiking van een suooesvol einde der Ontwapenings conferentie. Herriot verlangt niet langer van alle staten dezelfde veiligheidswaar borgen. Zijn plan is veel soepeler en heeft daardoor veel grooter kans aangenomen te worden. Van alle staten ter wereld ver langt hij verplichte arbitrage en medewer king bij het internationale toezicht op do naleving der ontwapeningsconventie. Van alle Volkenbondsstaten verlangt hij een uitdrukkelijke bevestiging, dat zij de sanctie-verplichtingen van art. 16 van het Volkenbondsverdrag loyaal zullen nakomen. Van Amerika verlangt hij het door Stimson zelf reeds aanbevolen „consultatieve pakt" voor het geval van oorlogdreiging. En van de staten in Oost-Europa wenscht hij het sluiten van een regionaal verdrag, waartoe ook Frankrijk zal toetreden en waarbij deze staten elkander militairen steun tegen een aanvaller beloven. Ieder het zijne! is blijkbaar op dit punt de leuze van Herriot geweest, wiens plan menigeen hier als het keerpunt ten goede op den lijdensweg der Ontwapeningsconferentie beschouwt! VRIJDAG 4 NOVEMBER 1932. Hilversum 296 M. 8.00 Vara, 12.00 Avro, 4.00 Vara, 8.00 Vpro, 1100 Vara. - 8 00: Gramofoonpl. - 10.00 Morgenwijding - 10.15: Voordracht Hetty Beck - 10.30 Vara-kleinorkest o. 1. van P. Duchant - 11.15: Keukenpraatje P. J. Kers - 1145 Declamatie Hetty Beck - 12.00: Avro- kleinorkest o. 1. v. Nico Treep en Gramof - platen - 2.00: Piet van 't Veer: „Cairo, de smeltkroes van het Oosten" - 2.30-4.20 Avro-kamerorkest 'o. van L. Schmidt en Gramofoonpl. - 4.00: Gramofoonpl. - 4 50 Voor de jeugd - 5.30: Vara-kleinorkest o. L van P. Duchant - 6.00: Vara-mandoline- ensemble o. 1. v. J. B. Kok - 6.15: Orgel spel J. Brookhouse McCarthy - 6.40: Lezing - 7.00: Vervolg orgelspel - 7.15: Vervolg Mandolineconcert - 7.30: Vara- kleinorkest o. 1 van P. Duchant - 8.00: Voordracht dr. N. A. Bruining - 8.30 Concert Frieda Belinfante (cello), J. Feit- kamp (piano en fluit) - 9.00: Lezing door ds. J. J. Thomson - 9.30: Vervolg concert - 10.00: Vrijz. Godsd. Persbureau - 10.05: Vaz Dlas - 10.15: Causerie - 10.45: Gramo- foonplaten - 11.00—12.00: Gramofoonpl. Huizen 1875 M. Algemeen programma, verzorgd door den Kro. 8.00-9.15 en 10.00: Gramofoonpl. - 11.30: Voor zieken en ouden van dagen - 12.15: Sextetconcert - I.45: Gramofoonpl - 2.00-3 00: Solisten- concert - 3.15: Gramofoonpl. - 4.30: Le zing - 5.00: Orkestconcert - 6.15: Lezing - 6.45: Vervolg concert - 7.10: Lezing - 7.45: Gramofoonpl. - 8.00-11.00: Orkest concert uit Maastricht, ca. 9 15 Vaz Dias II.00-12.00: Gramofoonpl. Daventry 1554 M. 10.35: Morgenwijding - 10.50: Tijdsein en berichten - 11.05 11.20: Lezing - 12.20: Orgelconcert Marjo- roe Ren ton - 1.05: Shepherd's Bush Pa viljoenorkest o. 1. van Harry Fryer - 2.20: Voor de scholen - 4.15: Northern Studio orkest - 5.05' BBC-dansorkest o. 1. v. H. Hall - 5.35: Kinderuurtje - 6.20: Berich ten - 6.50: Schumann's Liederen door R. Maitland - 7.10, 7.25 en 7.50 Lezingen - 8.20: Operaconcert m. m. van BBC-orkest koor en solisten o. 1 van Ch Webber - 9.20: Berichten en lezing - 9.55: Concert door Troise and the Mandoliers (Mando line-orkest). - 10.55: lezing - 11,00-12.20: Dansmuziek door de Savoy Hotel Or- pheans. Parijs „Radio-Paris", 1724 M. 8.05: Gramofgonpl. 12.50 en 7.40: Concert door het Krettly-orkest 8.20: „Die Ent- führung aus dem Serail", opera van Mo zart, m. m. v. solisten en orkest onder lei ding van H. Defosse. Kalundborg, 1153 M. 11.201.20: Con cert uit het Bellevue-Strandhotel 2.20 4.20: Concert door het Radio-Harmonie orkest onder leiding van L. Gröndahl, m. m. van Beate Novl (viool) 7.30: Kerke lijke muziek door Gemengd koor en orgel o. 1. v. M. Wóldlke, o.a. Motet, H. Schütz 8.35: „Mozart's Jeugd", hoorspel 9.55 10.35: Napolttaansche muziek door het Bracony-Trio mandoline-mandola-luit.) Langenberg, 473 M. 6.257.20: Gra mofoonpl. 11.20—12.10: Orkestconcert onder leiding van Kraus 12,20—1.50: Concert door het Omroeporkest o. 1. van Kuhn 4.20—5.35: Concert 7.20—7.40: Uit Weenen: Gevarieerd programma door orkest o. 1. v. Holzer en Jazzorkest o. 1. v. Gaudriot en solisten 10.0511.20: Con cert o. 1. v. Eysoldt. Rome, 441 M. 8.05: „Mignon", opera van Thomas. Na afloop: Berichten, Brussel, 508 en 338 M, 508 M.: 12.20: Omroepkleinorkest o. 1. v. Leemans 1.30: Gramofoonpl. 5.20: Concert o. 1. v. Meu- lemans 6.35: Gramofoonpl. 3.20 Om roeporkest o. 1. v. André 9.20: Vervolg concert 10.30: Gramofoonpl. 338 M 12.20: Gramofoonpl. 1.30: Omroepklein orkest o. 1. v. P. Leemans 5 30: Omroep orkest o. 1. v. André 6.50: Omroepklein orkest o. 1. v. P. Leemans 8.20: Radio orkest o. v. Meulemans 10.30' Gra- mofoonplaten. Zecsen, 1635 M. 7.20: Vroolijke avond uit Weenen m. m. v. orkest, danceband en solisten 9.45: Berichten en hierna tot 11.20: Populair concert uit Hamburg. Uitgesproken t A- Bj?lcker; fotograaf en portretschilder, Lisse, Kanaalstraat 66. R.-c. mr. M. A van

Leidsch Dagblad | 1932 | | pagina 9