3,te Jaargang LEIDSCH DAGBLAD, Zaterdag 29 October 1932 Vierde Blad No. 22273 BINNENLAND. er in uw GOUDEN HUWELIJKSFEEST TE Z0ETERW0UDE. SCHEEPSTIJDINGEN. JEGROOTING VAN BINNENL. ZAKEN. VOOKLOOPIG VERSLAG. verschenen is het voorioopig verslag r Tweede Kamer over de begrooting van cnenlandsche zaken voor 1933. Het vol- nde ls er aan ontleend: Verscheidene leden drongen er op aan, afdeeling Krankzinnigenwezen onder te eneen bij Volksgezondheid. Tevens zou naam „Krankzinnigenwezen" dan ge- ingd kunnen worden ln „Geestelijke Sfc5g«ondheid", omdat het terrein van zen dienst zich langzamerhand veel uitstrekt dan alleen over de zorg lt geesteszieken, in gestichten ver- tVan de samenvoeging werden ver- voordeelen verwacht, o.a. een «handeling van de tuberculeuze eken in de gestichten, fceldene leden drongen er op aan, binnenschipperij gerangschikt fcnder de crisisvakken, zoodat de en door het rijk zouden kunnen I geholpen: daarbij zou dan de re- j een steunregeling kunnen ont- fen de gemeenten, die scheepvaart- lormen, uitnoodigen een dergelijke ng ln het leven te roepen. Vele leden' waaronder een aantal die in ^^meen niet tot warme voorstanders Vereeniging van Gemeenten ge worden, vroegen of niet thans i tot dusverre moet worden aan- fcn op zulk een samenvoeging. Zij V dat vereeniging van kleine ge il zou kunnen leiden tot aanzienlijke igen: de bestaande gebiedsindee- ntwoordt dikwijls niet meer aan iëften van dezen tijd en staat aan [noodzakelijke voorzieningen in den leden verklaarden geen voor- S te zijn van een dergelijke samen- leden drongen daarentegen aan lige inlijving "van verschillende ge- ïbi] Rotterdam; zij hadden daarbij rschie op het oog. en werd op den onhoudbaren toe- aarin zich de financiën van som- neenten bevinden, hame is dit het geval voor de ge- Eindhoven als gevolg van de on- pende werking van de wet op de ele verhouding tusschen het R.i.ik temeenten en van het abnormaal leantal werklooze bouwvakarbeiders noemde gemeente, ilgemeen was men van oordeel, dat hg van den steun niet gewenscht deel der leden verklaarde met het feld van steun in natura niet te instemmen daar men zoodoende !en afbeiders hun onafhankelijkheid zou len. Andere leden achtten, hoezeer zij de be waren van een dergelijke regeling inza- in dezen tijd het treffen van onaan- me maatregelen, die erger kunnen men. noodzakelijk en zij zagen in ging van een deel der uitkeering in tor een in natura een dergelijken ikelijken maatregel. Zij waarschuw- fen echter tegen een bonnensysteem, dat It groote misbruiken aanleiding zou icn. Veleleden vroegen naar de voornemens ^regeenng met betrekking tot den door lar aan de werkloozenkassen te ver- steun. Gepleit werd voor het stichten van een 'fconderüjk crisisfonds ten behoeve der osheidsverzekering. Naar aanleiding van de circulaire van [minister d.d. 27 September 1932. ge- ht tot vele gemeentebesturen, werd uit- krlg van gedachten gewisseld over de innen der regeering ten opzichte van idestructie van vee en vleesch in het Nesten des lands. Algemeen werd er op drongen, dat de regeering zoo spoe- gelijk haar plannen in dezen nader ^^ieenzetten. Rt stagnatie in het bouwbedrijf werd "nstig betreurd. Veie leden meenden, dat regeering hier niet vrijuit gaat. Waar- n ïoo vroegen zij. verdient het Rijk op voor woningbouwverleende voorschot- Zij meenden te weten, dat van f. 30 «n voorschotten 6% rente betaald Vorden, terwijl het Rijk geen enkele ^■"hg met hooger rentevoet dan 5",'» gt heeft ioopen. Op verlaging van den TPoet werd dan ook sterk aangedron- duitsche contingenteering. W. T. B. Handelsdienst weet thans PytUin nog te melden, dat de Duitsche JRFmK de aangekondigde contingen- *ring van landbouwproducten zal door- wïeri zoodra de „tomaten-commissie", F™ thans nog te Kopenhagen onder- ^elt, is teruggekeerd en, .nadat nog technische kwesties zijn" opgelost. STE INDIK-VLIEGER GEPROMOVEERD. ^eer A. N. J. Thomassen a Thues- van der Hoop is gistermiddag aan de ■htsche universiteit gepromoveerd tot ->r in de letteren en wijsbegeerte op [proefschrift, getiteld: „Megalietische .den in Zuid-Sumatra'". promotie van den Vliegenden Hol- Id^sri' die onze Nederlandsche luchtvaart wees van het moederland naar -™Tjwerzeesche gebieden in Nederlandsch !ie, Soschiedde uit hoofde van bijzon- ■verdiensten met lof. Tel. RECLAME. kalmeert hoesten maakt slijm losl brengt verlichting 1*1: oordeej \on uw dokter AOmnjt B.JfilNOEftSMA1OEN.HAA6. 9098 contingenteering VAN BROOD1NVOER. Met ingang van 31 October a.s. eekond£rftJi?' 210„ is, opgenomen het aan- "dkondigd Kon. besluit tot tijdelijke be- perinng van den invoer van brood. r den Minister af te geven invoer vergunningen worden slechts verleend aan hem, die zich gedurende het tijdvak van 1 November 1930 tot 1 November 1932 met den invoer van tarwebrood en deeg va" tarwebloem of tarwemeel heeft bezig gehouden en tot een hoeveelheid, in totaal gelijkstaande aan ten hoogste 100 ten nonderd van de door hem gemiddeld per -. maanden gedurende het genoemd tijd vak ingevoerde hoeveelheid. De vergunning is geldig gedurende het tijdvak, waarvoor deze is verleend en zon der schriftelijke toestemming niet voor overdracht vatbaar. Indien de houder van een vergunning ten genoegen van den Mi nister aantoont, dat hij daarvan ten ge volge van omstandigheden, onafhankelijk van zijn wil, niet tijdig heeft kunnen ge bruik maken, kan de geldigheidsduur van de vergunning door den Minister verlengd worden Bij den invoer wordt door den visitee renden ambtenaar telkens op de vergun ning de ingevoerde hoeveelheid afgeschre ven, totdat de op de vergunning aange geven hoeveelheid is bereikt waarna deze wordt ingehouden Het besluit treedt in werking met in gang van 30 October 1932, De Minister van Econ Zaken en Arbeid heeft aangewezen den heer W. M. Ebbink administratief hoofd van het Regeerings- bureau voor de uitvoering van de Tarwe- wet 1931 en, bij diens afwezigheid, den heer R. W. Dahmen von Buchholz, plaats vervangend administratief hoofd van ge noemd bureau, om te beslissen op de aan vragen, de vergunningen te ondertee kenen. REGEERING EN BOUWBEDRIJF. Ook bij de stucadoors grootendeels overeenstemming. Na de verkregen overeenstemming in het hoofdbedrijf der bouwvakken zijn ook achtereenvolgens in het schildersbedrijf en bij de steenhouwers de nieuwe arbeids voorwaarden tot stand gekomen en wel eveneens op de basis van ongeveer 10% verlaging. Het slechtst vorderden de onderhande lingen in het stucadoorsbedrijf. Aanvankelijk stelde de meerderheid dei- gezellen zich op het standpunt, dat zij hun plicht reeds gedaan hadden door in het begin des jaars bij den afloop van het collectievce contract een tariefsverla ging van 6,6% te aanvaarden, deels vrij willig, gedeeltelijk na stakingen. Toen de regeering van een ander oordeel bleek, waren de arbeiders tenslotte ge negen de tariefsverlaging van 6,6% te stel len op 10%, doch de uurloonen wenschte men buiten de verlaging te laten. Thans is ook tot een uurloonverlaging van omstreeks 10% besloten. Voor Amster dam daalt het uurloon aldus voor de vak lieden van 88 tot 80 cent en voor de opper lieden van 83 tot 75 cent. In Rotterdam, waar het uurloon 86 cent cent bedroeg, wordt het ook 80 cent. Tegen aanstaanden Maandag hebben de belanghebbende organisaties in het stuca doorsbedrijf een bespreking aangevraagd met de Interdepartementale Commissie, om haar het compromis voor te leggen. Of de regeering zonder meer tot verlee ning van crisissteun aan de werkloozen kassen zal overgaan is onzeker. In Den Haag en Dordrecht hebben bij meergemelde tariefverlaging van 6,6% de stucadoorspatroons en de modern georga niseerde gezellen besloten de oude voor waarden te handhaven, zoodat de plaatse lijke patroons door den landelijken stuca- doorspatroonsbond zijn geroyeerd. Deze plaatsen hebben zich thans ook buiten de nieuwe regeling gehouden. De waarschijnlijkheid bestaat, dat de re geering met name van den Alg. Ned. Stu- cadoorsbond zal vorderen ook voor ge melde gemeenten de verlaging van 10% door te voeren op straffe van onthouding van den extra-steun. Dit standpunt zal temeer grond hebben omdat de stucadoors de hoogst bezoldigde groep vormen onder de bouwvakarbeiders ondanks het feit, dat zij veelal geen 48 uren per week werken. (Hbld.) PENSIOEN SPOORWEGPERSONEEL. Ingediend is een wetsontwerp tot aan vulling van de pensioenwet voor de spoor wegambtenaren 1925, met de bedoeling, voortaan te voorkomen, dat personeel, dat een ongeval-rente trekt, deze ook na volle pensioneering blijft genieten, hetgeen volgens de bestaande regeling formeel het geval zou zijn, doch hetgeen nimmer in de bedoeling heeft gelegen. OPHEFFING VAN RECHTBANKEN EN KANTONGERECHTEN. CONTINGENTEERING VAN STEENKOOL. Bezwaren van het C.O.B.C. De Centrale Organisatie inzake bezwa ren ten aanzien van de contingenteeringen (C.O.B.C.) heeft naar aanleiding van de plannen om tot contingenteering van steen kool over te gaan, zich nogmaals schrifte lijk tot den minister* van economische zaken en arbeid gewend, teneinde op eenige cardinale punten, die in den over vloed van gegevens welke in dezen gepro duceerd zijn, op den achtergrond dreigen te geraken nog eens de aandacht te ves tigen. In de eerste plaats heeft de C.O.B.C. gewezen op het feit, dat er van een over- matigen invoer, het criterium dat de Crisis-invoerwet stelt niet kan gesproken worden. In de tweede plaats wordt gewezen op het feit, dat in tegenstelling met de ont wikkeling overal elders de Nederlandsche steenkoolproducenten in de laatste jaren hun productie hebben uitgebreid. In de derde plaats wordt gewezen op het feit, dat, zoo de minister met een .contingenteeringsmaatregel werkloosheid wil trachten te voorkomen, er heel wat arbeiders ontslagen kunnen worden, voor dat er sprake is van een catastrophale werkloosheid van Nederlandsche arbeiders in het mijndistrict. Verder wordt gewezen op het feit, dat 'n contingenteeringsmaatregel voor steen kool zou neerkomen op een steun aan onze mijnindustrie, bijna uitsluitend ten koste van onze industrie en scheepvaart, die daardoor in hun werken belemmerd wor den, terwijl ons land door historie en lig ging en door het feit, dat het niet zelf genoegzaam is, aangewezen is op een zoo veel mogelijk deelnemen aan het wereld verkeer. De C.O.B.C. heeft den minister verzocht niet over te gaan tot maatregelen ten bate van de mijnindustrie, die uitsluitend ten laste zouden komen van andere takken van voortbrenging, die onder de huidige omstandigheden een zeker niet minder zwaren bestaansstrijd dan de mijnindus trie te voeren hebben. Protest van de Centrale van Vercenigingen van Personeel. De besturen van de Centrale van Ver- eenigingen van Personeel in 's Rijksdienst en van den Bond van Ambtenaren bij de Rechterlijke Colleges in Nederland hebben een adres aan de Tweede Kamer gezon den, waarin zij protesteeren tegen de wetsontwerpen inzake de opheffing van zeven rechtbanken en 48 kantongerechten. De besturen komen hierin tot de conclu sies, dat de organisatie der rechterlijke macht met de voorgestelde wijzigingen niet wordt gediend; dat de bezuiniging beduidend lager zal zijn dan het bedrag dat door den minister van justitie wordt Verwacht; dat de uit de opheffing voortvloeiende neven-kosten de verwachte bezuiniging van de rechtbanken bijna geheel te niet doet; dat de streekbelangen ernstig worden geschaad; dat de geringe bezuiniging welke wordt verkregen, niet opweegt tegen het nadeel dat aan dienstbelang en streekbelang wordt toegebracht. Bij het adres is een uitvoerige toelich ting gevoegd met statistieken en een overzichtskaart van de rechterlijke orga nisatie in Nederland. DE MOEILIJKHEDEN ONZER TEXTIEL INDUSTRIE. Maatregelen tegen buitenlandsche dumping gevraagd. Het lid der Tweede Kamer, de heer I. H. J. Vos, heeft den minister van economi sche zaken en arbeid de volgende vragen gesteld: Is het den minister bekend, dat de Japansche regeering dumping 'van katoe nen textielstoffen mogelijk maakt door het verlies, op den export daarvan gele den, voor haar rekening te nemen? Is het den minister bekend, dat de toe slag, door de Duitsche regeering ook aan fabrikanten van katoenen textielstoffen verleend, wanneer zij nieuwe arbeiders in hun dienst nemen, het dien fabrikan ten mogelijk maakt, hun voortbrengselen tegen een abnormaal lagen prijs aan te bieden? Kan de minister mededeelen, of het vermoeden juist is, dat de Poolsche, Ita- liaansche, Spaansche en Tsjecho-Slowaak- sche regeeringen exportpremies verstrek ken bij den uitvoer van katoenen textiel stoffen? Is de minister bereid, spoedig maatrege len te overwegen tegen de genoemde dum- pingspractijken? o HET GROENE KRUIS. 36e Algemeene vergadering. Onder voorzitterschap van dr. J. Ph. Elias, is in Tlvoli te Rotterdam, de 36e al gemeene vergadering van de Zuid-Holland- sche vereeniging Het Groene Kruis gehou den. Uit het jaarverslag van den secretaris, den heer W. Poolman te Den Haag blijkt I o.a.: Door toetreding van Oude-Tonge en Nootdorp telt de vereeniging thans 147 af- deelingen. Het aantal commissiën werd met één ver meerderd, t.w. de contactcommissie tus schen de vereeniging en de Federatie van vereenigingen voor ziekenhuisverpleging. In deze commissie hebben zitting dr. Elias, dr. Sauer, burgemeester v Walsum en dr. Horst. Van het Rijk en de Provincie is bericht ingekomen dat in 1933 alle subsidies met 10 pCt. zullen worden verlaagd. De commissie voor kraamverzorging en zuigelingenbescherming vermeldt, dat 26 moedercursussen zijn gegeven. Het aantal deelnemers bedroeg 759. Sedert 1912 zijn 372 cursussen gegeven met 12.190 leer- lineen. Er waren 59 consultatiebureaux voor zui gelingen in werking. Het aantal kinderen, dat die bureaux bezocht was 6956. waarvan 4675 weer ingeschreven. Er zijn 43.881 con sulten aan de bureaux verstrekt. Het aan tel kraambezoeken van de aan de bureaux verbonden zusters bedroeg 10.919. Aan de 59 bureaux zijn verbonden 65 zusters en 2 kraamverzorgsters. Van de 59 werden er 36 geleid door kinderartsen. Men hoopt, dat het gevaar voor inhouden van Rijkssubsi dies voor de bakercursussen zal worden af gewend. Voor het diploma van den aanvullings cursus in zuigelingenbescherming voor Groene Kruiszusters zijn 24 zusters ge slaagd. De Commissie voor de bakersopleiding en het Centraal plaatsingsbureau meldt, dat op 1 Sept 1932 50 bakers en 26 kraamver zorgsters bij het bureau zijn aangesloten. Er werden 738 kraamvrouwen verzorgd, In het vereenigingsjaar hebben 1 afdee- lingen zich het lot aangetrokken der mis deelde kinderen in haar gemeente. Door haar bemiddeling hebben 45 kinderen van het platteland het voor hen passende on derwijs en verzorging gevonden. Het kapitaal van het fonds is f. 22.000 belegd in N.WB. Het ledental is groeiende. De vereeni ging omvat circa 85.000 huisgezinnen. Daarop heeft dr. E. H. Hermans een le zing gehouden over het onderwerp: Wat kunnen en moeten wij tegen de geslachts ziekten doen? De begrooting voor 1933. sluitende in ontvangsten en uitgaven op f. 33.059 werd goedgekeurd. De voorzitter bracht dank aan de aftre dende hoofdbestuurleden dr. A. J Bossers burgemeester A van Walsum en mevrouw F Keyzer-la Plein. Tot leden van het hoofdbestuur werden herkozen arts W. Poolman (secretaris) en gekozen arts J. E. Feisser, dr. C v Gelder en dr. Joh. v. d. Spek. Overzicht onzer belangrijkste Veemarkten. Woensdag werd te Woerden de groote jaarmarkt gehouden, met een aanvoer, die sedert 1926 niet werd bereikt; 1530 stuk werden aangeboden en bestond in hoofd zaak uit varekoeien en wat jonge fok- kalveren. „Moeilijk wat goeds uit te ha len", zooais de term luidt en ook op de andere markten vooral dit najaar wordt verkondigd. Het natte najaar heeft dan ook niet nagelaten een nadeeligen in vloed op de beesten uit te oefenen en dientengevolge was het magere vee voor de vestmesterij slechts bij zeer tragen handel te verkoopen. Beste soorten met een goede melkgift deden echter een ta melijk goeden prijs. In verhouding tot wat het slachtvee thans opbrengt, werd het zelfs duur verkocht, f. 140190 per stuk. Verder van f. 60—130 en dat terwijl een goede kwaliteit vette koe van 680700 pond geslacht, meestal ook beneden de f. 200 van de hand moest worden gedaan. De mesters rekenen evenwel op eenige prijsverhooging van het slachtvee in den komenden winter. De mogelijkheid daar van ligt wel eenigszins voor de hand, want veel vee afmestcn zal men in den a.s. winter niet In verband met de betere melkprijzen deze week toch stonden de veilingen boven 8 cent per liter zal men zich wel meer op de melkerij gaan toe leggen. Jammer is, dat het mond- en klauwzeer zich weer gaandeweg uitbreidt en de toch al slecht gaande veebedrijven weer een gevoeligen slag dreigt toe te brengen. Vele boeren zien er dan ook tegen op, om vee ter markt aan te koopen. De handel was gisteren over het alge meen dan ook weer stug en het minder goed bruikbare vee was wederom tegen slechts buitengewoon lage prijzen aan den man te brengen. Op de kalveren-afdeelingen heerschte eveneens een trage stemming en lagere prijzen moesten worden genoteerd. Schapen bracht men begin deze week aan de Noord-Hollandsche markten, zeer veel en de exporteurs voorzagen zich daar ruimschoots. Ook al voor Engeland. Gisteren was er zoowel ter Leidsche markt, als te Leeuwarden een kleine aan voer, zoodat men voor een grooten terug gang van de prijzen werd behoed. Zooals we deze week reeds schreven, doet de Varkenscentrale nogal inkoopen van zware varkens voor 15 cent per pond levend en men schijnt hiermede door te willen gaan, daar de zaakvoerders der V. C. naar we vernemen thans ook de boeren zelf bezoeken om aankoopen ad. 15 cent te doen; dus een aantasten van het bestaan van de varkenshandela ren en in strijd met de door den Minister uitgesproken bedoeling om de binnen- iandschen handel zooveel mogelijk vrij te laten, want hier stapt men er midden in en er heerscht dan ook hieromtrent een groote ontstemming in de kringen van den varkenshandel. VAN DER S. BEZUINIGING OP DE KEURINGS DIENSTEN. De Vereeniging van Nederlandsche Ge meenten heeft aan de Tweede Kamer een adres gezonden naar aanleiding van de blijkens het ontwerp der Rijksbegrooting voorgenomen belangrijke bezuiniging op de keuringsdiensten van waren, weike meer dan 40 pCt. der uitgaven moeten be dragen. Het adres komt tot de conclusie, dat aan het ingrijpende voorstel der Regeering elke redelijke grond ontbreekt. Het handhaven van de Warenwet is uit gesloten indien de uitgetrokken begroo- tingspost niet aanmerkelijk wordt ver hoogd. Het 'adres doet daarom een dringend be roep op de Tweede Kamer om de Regee ring niet te volgen, doch haar alsnog te verzoeken een grondig onderzoek naar de mogelijkheid van een meer economische exploitatie der keuringsdiensten in te stellen. o VERSPREIDE BERICHTEN. Het gemeentebestuur van Stockholm heeft een commissie benoemd, bestaande uit drie der voornaamste stadsbestuurders, die verschillende steden in Duitschland. Nederland en België zullen bezoeken om zich een beeld te vormen van de verhou ding, welke in die plaatsen op het terrein van stedenbouw bestaat en de wegen te be- studeeren, waarlangs men een oplossing heeft trachten te bereiken. Deze commissie bestaat uit de heeren Carl Lindhagen, lid van den Zweedschen Rijksdag en tot voor korten tijd burge meester van Stockholm, dr. Mathilda Staël von Holstein en oberstleutnant Carl Ny- ström. De commissie heeft Woensdag Amster dam bezocht en gisteren Den Haag. De gemeenteraad van Renkum heeft aangenomen een voorstel van B. en W. om het bekende zomerrestaurant „De Wester- bouwmg" te Oosterbeek geheel te vernieu wen. De bestaande gebouwen zullen wor den afgebroken en vervangen door een modern café-resaurant. Voor deze werken wordt beschikbaar gesteld een bedrag van f. 35.000. Besloten werd om de jaarlijksche pachtsom, welke thans f. 4300 bedraagt, te verhoogen met 8% van de kosten. In het begin van de volgende week zullen in de Wieringermeer wegens het ver gevorderd seizoen en beëindiging der ont ginningswerken, ongeveer zeshonderd ont- ginnings-arbeiders worden ontslagen. UIT NED. OOST-INDIE. GOUVERNEUR VAN DJOKJAKARTA. BUITENZORG, 29 Oct. (Aneta). Met in gang van ultimo October is belast met de functie van Gouverneur van Djocjakarta H. H de Cock, thans resident van Soera- baja. o DOODELIJK ONGEVAL. BATAVIA, 28 Oct. (Aneta), Twee vracht auto's raakten bij het passeeren op den Tandjong—Priokweg elkanders wieldoppen Hierdoor werd de 20-jarige G. Merkelbach van den wagen waarop hij naast den chauffeur gezeten was geslingerd. Een electrische weerstand welke op de vracht auto aanwezig was kwam neer op den rug van den heer Merkelbach, wiens rugge- graat werd verbrijzeld. Het slachtoffer was onmiddellijk dood. HET ECHTPAAR VONK—VERMOND. Dinsdag 15 November as, zal het 50 jaar geleden zijn dat Abraham Vonk en Jo hanna Vermond te Zoeterwoude, thans resp. 71 en 73 jaar oud, ln het huwelijk zijn getreden. Het gouden echtpaar dat zich nog in een uitstekende gezondheid mag verheu gen kon met trots neerzien op een talrijk nageslacht, want naast hunne 11 kinde ren zijn er nog 53 kleinkinderen en 3 ach terkleinkinderen in leven. Met de meeste opgewektheid en nauwkeurigheid vervult de heer Vonk nog zijn ambt van koster bij de Ned, Herv. Gemeente alhier, welk ambt hij nu reeds ongeveer 48'/: jaar bekleedt en waarvoor hij bij zijn 40-jarig ambts jubileum in '24 de aan de orde van Oranje Nassau verbonden eere-medallle in brons mocht ontvangen. Ook zijn beroep van koopman in manufacturicren oefent hij nog geregeld uit en zoowel in den omtrek van Zoeterwoude, als in de plaats zijner inwoning zelf, is Vonk met zijn honden wagen graag gezien. Moeder Vonk, zooals reeds gezegd, nog goed gezond, kan zich nog maar moeilijk voortbewegen, doch al hebben hare beenen haar functie grootendeels geweigerd de oude baker weet echter haar tongetje nog best te roeren. De oude baker! Ja, want groot is het aantal baby's die in haar han den zijn geweest en vele huisvrouwen denken met plezier terug aan den tijd dat vrouw Vonk kwam bakeren en assisteerde in het huishouden. Ook als kosteres heeft zij jaren lang haar man terzijde gestaan en menige kerkganger heeft van vrouw Vonk een warme stoof genomen. Helaas is zij thans daartoe niet meer in staat en is Vonk al leen aangewezen de betrekking te vervul len. Nog ruim IV» jaar en Vonk viert zijn gouden kosterschap. Doch eerst viert hij met vrouw en familie zijn gouden huwe lijksfeest en dat zal een feest worden dat in alle opzichten schitterend belooft te slagen! KON. NED. STOOMB.-MIJ. BAARN, 28 Oct. van Hamburg te Ant werpen. BARNEVELD, thuisreis, 27 Oct, te Callao. COSTA RICA, 28 Oct. van Curacao naar Puerto Cabello. CRYNSSEN, uitreis, 28 Oct. v.m. 3 u. de Azoren gep. HERMES, 28 Oct. van Varna n. Constanza MEROPE, 28 Oct. van Piraeus n. Nauplia. THESEUS, 28 Oct. van Kopenhagen te Aalborg. VENUS, 28 Oct. van Vigo n. Lissabon. VESTA, 28 Oct. van Torrevicja te Malaga. ACHILLES. 28 Oct. van Amst. te Hamburg. AMAZONE, 28 Oct. van Hamburg te Am sterdam. AJAX, 28 Oct. van Amst. te R'dam. STELLA, 28 Oct. van Amst. te R'dam. JUNO, 28 Oct. van Amst. te R'dam GANYMEDES, 28 Oct. van Amst, te Rot terdam. HOLLAND—AMERIKA LIJN. DELFTDIJK, Pacific Kust n. R'dam, 25 October van Cristobal. BREEDIJK, 27 Oct. van R'dam te New port News. BINNENDIJK, uitreis, pass. 27 Oct. Vlis- singen, van Antwerpen. KON. HOLL. LLOYD. MAASLAND, 28 Oct. van Amst. n. Z.-Ame- rika Vina Antwerpen. ZEE LAND LA, uitrens, 27 Oct. n.m. 11 uur van Lissabon, n OLL AND—AFRIK A - LIJN. MAASKERK, 28 Oct. van Hamburg te Amsterdam. NIJKERK, 27 Oct. van R'dam te Bremen. KLIPFONTEIN, 27 Oct. van Suez n. Port Soudan. MAATSCHAPPIJ NEDERLAND. P. C. HOOFT, thuisr., 28 Oct. van P Said TAWALI .thuisreis, 27 Oct. van Genua. HOLLAND—AUSTRALIË LLJN. TANIMBAR, thuisreis, 27 Oct. te Londen. ROTT. LLOYD. GAROET, thuisr., 28 Oct. van Belawan KOTA PINANG, thuisreis, passes Oct v.m. 5 u. Kaap del Ami. SOEKABOEMI, thuisreis, pass. 28 October v.m. 1 uur Perim. DIVERSE STOOMVAARTBERICHTEN BATAVIER' IV ™tV3.fR0Sari0 te B"Aires- Greresend 8 Van Rottel'dam te SC2?Ei?tES™0°M, Amst. n. Italië, pass. 38 Oct. Vlissingen, van Antwerpen.

Leidsch Dagblad | 1932 | | pagina 13