BONTKRAGEN Gestreepte Wollen- Zijden Stoffen LEIDSCH DAGBLAD - Eerste Blad Dinsdag 25 October 193; KERK- EN SCH00LNIEUWS. SCHEEPSVERBINDINGEN. BUITENLAND. 1.25 1.37 ENORME KEUZE TELEGRAMMEN. „DENNENHEUVEL". Gisteren hield de aid. Leiden van boven genoemde vereenlging een buitengewone algemeene vergadering ter behandeling van het concept statuten- en reglements wijziging van de vereeniging. Te halfnegen opende de voorzitter, de heer J. Brouwer, de vergadering en heette de talrijke aanwezigen hartelijk welkom. In zijn openingsrede vestigde de voorzitter de aandacht op de gelegenheid, die nog bestaat, loten van de „horloge-loterij" bij de bestuursleden te koopen a f.0.10 p. lot. Nadat de secretaris, de heer F. W. Koo ning, de notulen der vorige vergadering hal voorgelezen, welke onveranderd wer den goedgekeurd, ging de vergadering over tot de bespreking van het bovengenoemde concept. Tot afgevaardigde voor de buitengewone algemeene vereenigtngsvergadering, welke 29 dezer te Rotterdam gehouden zal wor den, werd benoemd de heer J. Brouwer. Na afloop van deze geanimeerde verga dering maakte de penningmeester, de heer C Noll, nog goede zaken met den loten- verkoop. MOTIE INZAKE HET ONDERWIJS. Onderstaande motie is op de laatstge houden ledenvergadering van de afdeeling Leiden van den Bond van Ned. Onderwij zers met alzemeene stemmen aangenomen. De afdeeling Leiden van den Bond van Ned. Onderwijzers, in vergadering biieen. gezien de voorgestelde „Noodwet" betref fende het onderwijs, van meening, dat tot het behoud onzer volkskracht in deze ernstige tilden allereerst verbetering van de zorg voor de ieugd noodzakelijk is: keurt ten sterkste af de stelselmatige afbraak en ontwrichting van het onder wijs in het, algemeen en dat van het on derricht der groote massa in het bij zonder; wekt ieder, die in dit streven tot ver laging van het peil der volksontwikkeling ernstige gevaren ziet, mede op tot striid tegen verslechtering en vóór verbetering van het Nederlandsche schoolwezen Men verzoekt ons, in verband met den feestavond der Leldsche Wandel- sport-Vereeniging, nog mee te deelen dat de heer J. v. d. Berg het bal heeft geleid en dat hij eveneens behoort tot degenen, die zich zeer verdienstelijk hebben ge maakt bij de voorbereiding van het plan der vaandeloverdracht. Majoor W. A. Boswijk, belast met speciale diensten bij het 4e regiment in fanterie alhier, wordt 1 November over geplaatst bij den staf der Vile infanterie brigade en is bestemd tot commandant van het indeelingsdistrict Amsterdam. De 1ste ploeg der lichting 1933, be stemd voor het onbereden gedeelte van het 6de regiment veldartillerie alhier, wordt 16 Januari voor eerste oefening in gelijfd. PREDIKBEURTEN. VOOR WOENSDAG 26 OCTOBER. LEIDEN. Prediker: Nam. 8 uur, de heer Bonte, van Scheven!ngen. ALPHEN AAN DEN RIJN. Lokaal van Mandersloostraat: Nam. 7 uur, de heer H Brink van Vrlezenveen. BOSKOOP. Nutsbewaarschool: Nam. 7V* uur, de heer J. Schaper van Vlaardingen. OEGSTGEEST. H. Morschweg en Irene: Nam. halfacht, Bijbellezing. TER AAR. Ned. Herv. Kerk: Nam. 7 uur, ds. van der Pol van Oenen (gem. Epe, Gld.). NED HERV KERK. Aangenomen. Naar Wirdum (Fr.). E P. Borgman ,te Franeker. GERE F KERKEN. Drietal. Te Wolvega, G. F. Hajer, te Schoonebeek; G. W. Houte, te Nijeveen: N. Stulfkerk, te Wormer. Beroepen: Te Ouderkerk a. d. IJsel, D. A. Vogel, cand. te Ermelo. Aangenomen. Naar Papendrecht, H. G. Meynen ,cand. te Dordrecht. Bedankt: Voor Kampen (2 vac.) B. A Bos te Assen en M. van Dijk te Nieuweroord CHR. GEREF. KERK. Tweetal. Te Enschede, M. Holtrop te Franeker en K. G. van Smeden te Haarlem. Te Baarn Joh. Jansen te Leiden en J. van Ree te Barendrecht. Te Arnhem, L. H. v. d. Meiden, te 's Gravenhage-Centrum en S. v. d. Molen, te Rotterdam-Centrum. Bedankt. Voor Steenwijk, J. Drenth. te Broek-o p-Langen dijk. DOOPSGEZ. BROEDERSCHAP. Beroepen. Te Enkhuizen-Hoorn B. P. de Vries te Balk. De navolgende schepen zijn morgen ra- diotelegraflsch te bereiken via het kust- station Scheveningen-Radio: Alwaki Baloeran. Chr. Huygens. Crijns- sen Houtman Indrapoera, Kota Agoeng, Kota Pinang. P. C. Hooft, Oranje Nassau, Poelau Laut, Rietfontein Sibajak. Van Spilbergen Statendam Stuvvesant Tas man, Tawali. Veendam, Venezuela. BH verzending van een radiotelegram via Scheveningen-Radio. bedragen de totale kosten 44 centen per woord. DE ALGEMEENE TOESTAND. De Ontwapening. De Amerikaansche vertegenwoordiger ter Ontwapeningsconferentie, Norman Davis, heeft gisteren opnieuw een bespre king gevoerd in Downlngstreet met Mac Donald en Sir John Simon. In de eerste plaats werd van gedachten gewisseld over de kwestie der ontwapening. Aan belde zij den werd getracht vast te stellen in hoe verre en in welk opzicht overeenstemming kan worden bereikt nopens de richtlijnen, welke Engeland en Amerika volgen bij hun ontwapeningspolitiek. Beide partijen zijn het er over eens, dat moet worden vastge houden aan het principe van nlet-herbe- wapenen. Van Amerikaansche zijde werden ener gieke pogingen gedaan een toenadering van Engeland tot het ontwapeningsplan van Hoover te bewerken en op deze wijze een vérgaande samenwerking tusschen de belde Angelsaksische landen mogelijk te maken. Al is het thans nog praematuur te spreken van een gemeenschappelijk En- gelsch-Amerikaansch plan. toch beweegt zich de tendenz in de richting van een hervatting der ontwapeningsconferentie. Aangezien naar verluidt ook de kwestie der methodes hoe de ontwapeningsconferentie weer op gang moet worden gebracht bij de bespreking in Downlngstreet Werd aange sneden. wordt er in politieke kringen reke ning mede gehouden dat de Èngelsch- Amerikaansche gedachtenwisseling nieuwe wegen zal kunnen openen, waardoor het mogelijk zal worden de onderhandelingen te Genève te vervolgen, zonder dat tevoren een Viermogendhedenconferentie zal heb ben plaats gehad. Hierdoor zou verklaard worden dat Engeland de besprekingen met de andere mogendheden over de kwestie van den zetel der Viermogendhedenconfe rentie nog niet heeft hervat, doch een af wachtende houding aanneemt. Minister Simon zeide echter in het En- gelsche Lagerhuis over de viermogendhe denconferentie. dat de regeering niet van plan was deze zaak te laten rusten, nu er geen overeenstemming nopens de plaats waar de conferentie zou gehouden worden, was verkregen. De kwestie werd nog van alle kanten verder bestudeerd, want de voornaamste redën voor de conferentie bleef bestaan n.l. de voorkoming van uit breiding der bewapening. Toen men hem vroeg, of hii de bedrei ging der tegenwoordige Duitsche regeering om de bewapening op te voeren, ernstig op vatte. en of er geen gevaar bestond, dat deze bedreiging verwezenlijkt zou worden voor het einde der ontwapeningsconferen tie, zeide Simon dat de toekomstige ont wikkeling van dezen toestand natuurlijk in alle opzichten met de grootste angstvallig heid en aandacht overwogen zal worden. Een der redenen, waarom wij tot een ge dachtenwisseling honen te komen, is, dat wij den toestand willen ophelderen, omdat wü zekerheid wenschen. dat er ondertus- schen geen enkele herbewapening zal wor den ondernomen, aldus sir Simon. Op een vraag, of Duitschland uitdrukke lijk had laten weten, dat het niets zou on dernemen tot na afloop van een bepaalden termijn, dan wel of ziin houdine volkomen nevelachtig was. antwoordde Simon, dat hij daaromtrent geen bepaalde verklaring vernomen had. DUITSCHLAND. Graaf Posadowsky Wchner f Weer een rede van von Papen. Op 88-jarigen leeftijd is te Naumberg graaf Posadowsky-Wehner gestorven. Van geboorte een Silezler, koos graaf Posadowsky nu zijn promotie in de rech ten, de ambtelijke loopbaan en werd in 1885 gouverneur van de Pruisische pro vincie Posen. Drie jaar tevoren was hij reeds tot lid va nden Landdag gekozen. Van 1393 tot '97 was hij staatssecretaris van het rijksnilnisterie van financiën ge weest en tevens plaatsvervangend rijks kanselier. Van 1912 tot 1918 was de graaf lid van van den Rijksdag; verder heeft hij als af gevaardigde van de Duitsche-natlonale partij deelgenomen aan de Nationale Ver gadering (1919—'20). Van 1920 tot 1929 was hij vertegenwoordiger in den Rijks raad. In 1929, bij de stichting van de Volksrechtpartij, had hij zich daarbij aan gesloten. Bij de laatste verkiezingen is hij ook candldaat dezer partij geweest. Graaf Posadowsky heeft talrijke werken en artikelen over politieke onderwerpen geschreven. Graaf Posadowsky Wehner. Hindenburg heeft aan de kinderen van den overledene een hartelijk tolegram van deelneming gezonden. Rijkskanselier von Papen heeft gisteren op een bijeenkomst van handwerkslieden gesproken over de economische politiek der Rijksregeering en daarbij eenige mededeelingen gedaan over het algemeen regeeringsbeleid. Von Papen zeide o.a., dat de Rijksregee ring thans een verordening voorbereidt, waarbij de openbare bedrijven aan een periodiek onderzoek van onafhankelijke instanties zullen worden onderworpen en een beperking van werkzaamheden van openbare bedrijven op het terrein van het particuliere bedrijfsleven zal worden na gestreefd. Principieel staat de Rijksregee ring op het standpunt, dat openbare be drijven hun werkzaamheden moeten be perken tot de productietakken, waarvan de beteekenis voor het geheele volk te groot en de structuur eenvoudig genoeg is om ze van een centraal punt uit te leiden. Voorts deelde von Papen mede, dat de Rijksregeering de Bank voor Duitsche In dustrie-obligaties 50 millioen R.M. aan schatkistbiljetten ter beschikking heeft gesteld, waardoor de Bank in de gelegen heid wordt gésteld credieten op langen termijn te verstrekken aan credietbehoe- vende ondernemers, in het bijzonder in het kleinbedrijf. De Rijksregeering is zich er van bewust dat de sociale lasten, welke juist op het kleinbedrijf rusten, zeer zwaar zijn. Hier zal eerst dan een merkbare verlichting kunnen intreden, wanneer de druk der ontzaglijke crisis zal ophouden. De Rijksregeering zal er naar streven het Rijksbankdisconto, indien mogelijk, nog verder te doen verlagen. Ik ben, al dus vervolgde de Rijkskanselier, tot u ge komen. omdat ik in de vertegenwoordigers van het handwerk, iets anders zie dan slechts vertegenwoordigers van een of andere klasse der bevolking. Het hand werk heeft de eigenaardigheid dat het geen arbeids-markt-partij vormt, doch een beroepsstand. Wie de Marxistische idee van den klassenstrijd verwerpt, zal in de werkgemeenschap den weg vinden naar de volksgemeenschap. Wij achten het onze taak onze sociale en politieke instellingen uit te bouwen en te bevestigen, opdat een nieuwe onaan tastbare basis zal worden gelegd voor de rechten van het volk. Het Duitsche be drijfsleven zal niet geconsolideerd kunnen worden, indien niet tegelijkertijd stevige politieke verhoudingen worden gescha pen. En men zal den poiitieken verhou dingen geen hechten en duurzamen vorm kunnen geven, indien men niet de fouten herstelt, welke onze Grondwet in de laat ste dertien jaren heeft getoond. Een Grondwet moet den volkswil den weg wij zen naar de verantwoordelijke medewer king aan de leiding van het lot van volk en Staat. De wil van het volk kan even wel geen uitdrukking vinden in een Rijks dag, welke het slechts in het negatieve eens is. Derhalve moet het volk er geschikt voor worden gemaakt zijn wil niet slechts door den Rijksdag, doch ook door zijn andere vertegenwoordigingen kenbaar te maken Hiertoe behooren de beroepsver tegenwoordigingen. Ten aanzien van een eventueele restau ratie der monarchie in Duitschland, merkte von Papen op: Ik zou er niet den geringsten twijfel over willen laten dat wij niemand in het buitenland het recht toekennen er over te oordeelen, welke Staatsvorm 't geschikste is voor Duitsch land. Hierover heeft alleen het Duitsche volk te beslissen. Maar ik heb er reeds eens op gewezen en vind het van belang dit te herhalen, om misverstand te voor komen' Wij hebben zulk een aantal pro blemen op te lossen, dat wij blij zijn ons geen zorgen behoeven te maken om kwes ties betreffende den Staatsvorm. Deze kwestie is niet aan de orde. FRANKRIJK. Boncour in strijd met de legerleiding. De studie-commissie van de opperste legerleiding is gisteren opnieuw bijeen gekomen onder voorzitterschap van den premier ten einde het onderzoek van het Fransche veiligheids- en ontwapenings plan voort te zetten. De meeningsverschil- len, welke in de commissie zijn gerezen tusschen den minister van oorlog Paul Boncour als auctor intelectualis van het plan eenerzijds en generaal Weygand als opperbevelhebber anderzijds, konden tot r.u toe niet worden bijgelegd. De minister voor luchtvaart. Painlevé, heeft verklaard, dat alle pogingen in het werk worden gesteld om vóór 3 November gereed te zijn. De omstreden punten zijn evenwel van zoodanige beteekenis, dat zij grondig moeten worden behandeld. De minister van oorlog, Paul Boncour, en de minister van marine, Leygues, heb ben er op gewezen, dat de meeningsver- schillen van principieelen aard zijn en dat het onder deze omstandigheden twijfel achtig is, of het plan vóór 3 November ge reed zal kunnen zijn. Het eenige punt, waarover tot nu toe overeenstemming kon worden bereikt, is de luchtvaart. Op dit gebied zal Frankrijk een ontwape ningsplan voorleggen, dat volgens de op vatting van toonaangevende kringen de veiligheid van Frankrijk in geen enkel op zicht aan gevaar zal bloot stellen. Bij de ontwapening ter zee gaat het slechts om een zekere overeenstemming, aangezien de goedkeuring van dit deel door den minister van marine afhandelijk zal worden gesteld van het feit, of Enge land zich bereid zal verklaren tot gelijke ontwapeningsmaatregelen ter zee als Frankrijk. Onoverwinlijke moeilijkheden zijn even wel gerezen bij de behandeling van de ont wapening der landstrijdkrachten, waarbij de voorstellen van Paul Boncour zijn ge stuit op krachtigen tegenstand van den grooten generalen staf. Pétain, Weygand en alle andere leden van den Oppersten Legerraad zouden zich hebben uitgespro ken tegen eenige vermindering der land strijdkrachten. Later wordt echter gemeld dat overeen stemming is verkregen en dus voor 3 Nov. het plan gereed zal zijn- Het schijnt, dat de militairen hebben ingebonden. In het middelpunt van de komende Kamerdebatten inzake de buitenlandsche politiek zal vermoedelijk het Duitsche plan tot herbewapening staan. Er zyn in de Kamer drie stroomingen: de radicaalste is die van Louis Marin, die desnoods zelfs den linker-Rijn-oever wil bezetten en in dien dit tot een oorlog zou leiden, nog verder voorwaarts wil. De tweede strooming wenscht twee kanonnen te bestellen, wanneer Duitsch land een bestelt, terwijl de derde van oor deel is. dat Frankrijk over moet gaan tot vergaande ontwapening aangezien Duitschland de landen verwijt hun belofte niet te zijn nagekomen. RECLAME. Wij ontvingen groots nieuwe zendingen vanaf 45 cent- per el. Dubbelbreed gestreepte zijde Q yg vanaf Nieuwe Mantelstoffen, 140 cM. breed Waterdichte Lodenstoffen, 150 cM. breed, vanaf zwart, grijs, bruin en beige. passend bij iederen Mantel, 1.17 - 1.37 - 2.25 enz. Haarl.straat, boeh Donkersteeg 2-4-6 Opgericht 1875. Bij aankoop vanaf f. 5.- gratis een Knippatroon ENGELAND. Uit het Lagerhuis. Het Lagerhuis heeft gisteravond de ar- tikeisgewijze behandeling van de overeen komsten van Ottawa voortgezet. Het alge meene voorstel om rijksvoorkeurrechten in te voeren is aangenomen met 269 tegen 59 stemmen. Daarna werd een Iabour-amen- dement om het quota-systeem bij den in voer van bultenlandsch vleesch slechts zoolang toe te passen ais de kleinhandel- prijzen er niet door zouden stijgen, ver worpen met 272 tegen 46 stemmen. De mi nister van handel zeide dat een prijsstij ging niet gevreesd behoefde te worden, maar dat de binnenlandsche vleeschpro- ducenten er nooit meer boven op zouden komen ais de invoer van goedkoop vleesch niet gereguleerd zou worden. Ten slotte is een labour-amendement verworpen om graan uit de voorkeurrechten te lichten, met 230 tegen 68 stemmen- Voorts werden vragen gesteld over de groepen werkloozen- die te voet uit ver schillende deelen van het land op weg zijn naar Londen en aldaar dezer dagen worden verwacht. De minister van Volks gezondheid, sir Hilton Young, zeide. dat de noodige maatregelen voor de huisves ting van die menschen, die door commu nistische organisaties zijn aangespoord tot het verlaten van hun huizen en het ma ken van den tocht naar Londen, genomen moeten worden door diegenen, die ver antwoordelijk zijn voor dergelijke betoo gingen. Indien deze organisaties daartoe niet overgaan, kunnen personen, die zich in nood bevinden, zich tot de vereenigin- gen voor maatschappelijken steun wen den, maar het behoort niet tot de taak van de regeering om dergelijke betoogin gen te vergemakkelijken door het nemen van speciale maatregelen. Alle maatrege len zijn overigens getroffen om iedere on gewettigde demonstratie direct te voor komen. Butler, de nieuwe staatssecretaris voor Indië, heeft in antwoord op eenige vragen meegedeeld, dat de vastenperiode van Gandhi en wat daarna gevolgd is, geen merkbaren invloed heeft gehad op de bur gerlijke ongehoorzaamheidsbeweging. Uit alle provincies, behalve Bengalen, luidden de berichten bij voortduring gunstig en het aantal politieke gevangenen, dat op 1 Mei nog 31.000 had bedragen, was einde Augustus geslonken tot 21.400. De revo lutionaire partij in Bengalen zette haar terroristische actie van tijd tot tijd voort en het was onmogelijk iederen voorgeno men aanslag te ontmaskeren of iedere daad van geweld te voorkomen. De regee- ring had evenwel betrouwbare troepenaf- deelingen gelegerd ter versterking van de politie in de centra waar de terreur het ergste woedde en deze zouden daar blijven tot ook deze beweging doodge bloed of de kop ingedrukt zou zijn TS JECHO-SLO W A KI JE. De regeeringswisseling. De president der Republiek heeft het ontslag der regeering aangenomen en den voorzitter van het Huis van Afgevaardig den, Jan Malypetr, met de vorming der nieuwe regeering belast. HET CONFLICT IN HET VERRE OOSTEN. -.JO r EEN CHINEESCHE NOTA AAN DEN VOLKENBOND. Het Chineesche ministerie van Buiten landsche Zaken, deelt mede, dat het den Volkenbond een nota heeft doen toeko men, waarin een uiteenzetting wordt ge geven van den werkelijken toestand in de verschillende Chineesche provincies. De nota zou de bedoeling hebben Japansche pogingen te voerkomen, om bij den Vol kenbond de voorstelling te wekken, dat de burgeroorlog in China aanleiding en rechtvaardiging kan zijn voor de Japan sche actie op Chineesch gebied. ONZE TELEFOONNUMMERS: REDACTIE1507 DIRECTIE en ADMINISTRATIE 2500 (op 2 lijnen) PROCES PRUISEN CONTRA HET RIJK. HET RIJK IN 'T GELIJK GESTELD LEIPZIG. 24 Oct. (V.D.i. Hedenmot* te 12 uur precies heeft de president f- het Rijksgerechtshof Dr. Bumke uitspa gedaan in het geschil tusschen Pruisen, het Rijk. De uitspraak van het Rijh. rechtshof luidt als volgt: „De Verordening van den Rijkspres.;,. van 20 Juli 1932 tot herstel van de opr bare veiligheid en orde in het gebied het land Pruisen is vereenigbaar met Rijksgrondwet voor zoover zij den rbi, kanselier tot Rijkscommissaris voor j land Pruisen benoemt en hem machtj Pruisische ministers tijdelijk uit hi ambtsbevoegdheden te ontzetten en dj bevoegdheden zelf op zich te nemen over te dragen aan andere personen i commissarissen van het Rijk. Deze mjj tiging gaat echter niet zoo ver dat Pruisische Staalsministerie en zijn lei de vertegenwoordiging van het land Pn sen in den Rijksdag, in den Rijksraad tegenover den Landdag, den Staatsraad andere landen ontnomen mag word. Voor zoover de bezwaren hierop geen j trekking hebben, worden zij afgewet; Uit de kringen van de Rijksregeer- wordt naar aanleiding van deze uitspri opgemerkt, dat de uitspraak geheel on eenkomt met de opvatting van de Rijt regeering en dat de noodverordening n 20 Juli er in haar vollen omvang wordt bevestigd. DE ENGELSCHE BACON-CONTINGENTEERING. LONDEN, 25 Oct. (Reuter). Het rappe is verschenen van de reorganisatie-coc missie voor den handel in varkens en w kensproducten. waarin de contingent» ring voor bacon en ham voor het binne land en voor den import wordt vastp steld. Met ingang van 1 Juli 1933 zal het t tale surplus van bacon en ham uit ill bronnen van herkomst beperkt wordetol het gemiddelde van zes jaren (1925-I!ï| n.l. 10.670.000 cwt. per jaar. Gedurende 1932 is op buitengit groote schaal ingevoerd. De voorgesidJi beperking omvat een vermindering ru 242 millioen cwt. of ongeveer 20 p:«s( van de abnormaal hooge import ii Uit Verder wordt gemeld, dat de regest onverwijld haar aandacht aan het tapt der commissie zal wijden en men ie- wacht spoedig hierover een wetsontvsip BESCHERMING IN AMERIKA. WASHINGTON, 25 Aug. (Reuter). PraH dent Hoover heeft de tarief commissie!::- meel opgedragen een onderzoek in te s len in 18 belangrijke bedrijfstakken, ri het doel vast. te stellen of zij voldoni zijn beschermd. Tot de hier genoemde bedrijfstam behooren de fabricage van: aardew zilveren-, ijzeren- en stalen artikit chemische producten en messen. Hoover vestigde ter verklaring van tijs opdracht er de aandacht op, i»' f waarde van het ruilmiddel van 30 bui® met vijf procent tot 55 procent is minderd. Hierdoor is de levensstandaard landen gedaald en een groot verschil our staan tusschen de productiekosten in Ver. Staten en in deze landen. HET CONFLICT IN HET VERRE OOSTE! TOKIO, 25 Oct. (Reuter) Uit het tó dat momenteel besprekingen worden g<; houden tusschen vertegenwoordigers Japan en een aantal tegenstanders n de Nanking-regeering in China leidt mw af, dat gestreefd wordt naar een samen- gaan van de noordelijke Chineesche r" vincies met Mandsjoekwo. Zelfs wordt beweerd, dat de preside» van Mandsjcekwo, de vroegere Chineest" keizer Poe-Nji, deze troon weer zal beste gen. Hieromtrent moeten reeds verscM- lende vergaderingen van vertegenwoordi gers van Japan- Mandsjoekwo en de cv neesche generaals hebben plaats gehad- SHANGHAI. 25 Oct. (V.-D.) De Cb£ neesche regeering heeft van den Amen* kaanschen Marinestal bericht gekrtS® dat een groot aantal Amerikaansche tor pedojagers in de Chineesche wateren, SF ciaal in de haven van Shanghai, f"" centreerd zal worden. LABOUR TEGEN DE ENGELSCHE REGEERING. Londen. 25 Oct. (Reuter) In de zit ting van het Lagerhuis van heden, zal oppositioneeie arbeiderspartij een van wantrouwen tegen de regeering dienen, die zich zoowel zal richten op economische politiek als tegen de on' -J doende maatregelen tot bestrijding I de werkloosheid. VERLAGING VAN POLITIE-SALARISS®1 LONDEN, 25 Oct. (Reuter) Met Wé gang van 1 December zullen volgens m dedeeling van den minister van b'""L landsche zaken de salarissen van de Y- litie-beambten met vijf procent wore-- verminderd. DE VERJAARDAG VAN KROONPRINS MICHAEH BOEKAREST, 25 Oct. (V.-D.) K,QS. prins Michael viert heden zijn Men jaardag. Hij zal dezen dag niet door0 gen bij zijn moeder. Prinses Helena, eergisteren in Roemenië is aangeao doch met den Koning op de k0" rf!! residentie te Sinaja. Prinses Helena -s,. te Boekarest, waarheen Kroonprins j chael waarschijnlijk Woensdag terugkeeren- j

Leidsch Dagblad | 1932 | | pagina 2