nitóffuuf/MStüi LEID5CH DAGBLAD - Tweede Blad Vrijdag 21 October 1 NAGEKOMEN BERICHTEN. BINNENLAND. BUITENLAND. RECHTZAKEN. BEURSOVERZICHT. PARLEMENTAIR OVERZICHT UIT DE RIJNSTREEK. AGENDA. SPREEKCEL BEZUINIGING BIJ DE LEIDSCHE UNIVERSITEIT. Ook de heer R. van Eecke ontslagen. Naar wij vernemen Is den heer R. van Eecke, conservator bij het Rijksmuseum van Natuurlijke Historie met Ingang van 1 Januari a s. eervol ontslag aangezegd. De heer Van Eecke was gedurende 21 jaar aan het Museum verbonden en stond bekend als een uitstekende werkkracht, wiens heengaan op zoo Jeugdigen leeftijd de heer Van Eecke ls slechts 46 Jaar voor het Museum een groot verlies betee- kent. Geheel onverwachts ls hem gisteren deze Jobstijding medegedeeld. De heer Van Eecke ls voornemens zich thans ook terug te trekken als lid van den gemeenteraad, waarin hij voor den Vrij heidsbond zitting had ZUn opvolgster op de lijst ls mevrouw C. EerdmansDe Holl. RESTAURATIE-VLIEGTUIGEN BIJ DE K. L. M. Geleidelijk wordt tot invoering overgegaan De K.L.M. heeft besloten geleidelijk tot invoering van de gelegenheid om ln haar vliegtuigen maaltijden te gebruiken over te gaan. Het vliegtuig „Ekster", type Fok ker FXH, wordt thans door den Technl- schen Dienst tot'restauratie-vliegtuig In gericht. Het wordt als zoodanig op 1 No vember a.s. op de Scandinavlë-lljn van de K.L.M. ln dienst gesteld. De Zweedsche luchtvaartmaatschappij Aerotransport, waarmede de K.L.M. ln poolgemeenschap op deze lijn samenwerkt, heeft één van haar vliegtuigen eveneens van een buffet voorzien. Een hofmeester zal aan boord lunches en ververschingen serveeren en gedurende den overtocht ge heel ten dienste der reizigers staan voor het regelen van de temperatuur en de ventilatie ln de kajuiten en tot het geven van Inlichtingen. Daar het ln de bedoeling ligt ter bespa ring van tijd. ln het bijzonder voor za kenlieden, ook op andere lijnen diensten in te leggen op zoodanige tijden, dat het noenmaal en het middagmaal aan boord kan worden gebruikt, zal het aantal restauratie-vliegtuigen geleidelijk uitge breid worden. VALSCHE MUNTERS AANGEHOUDEN TE 'S-GRAVENHAGE. Door de politie te 's-Gravenhage zijn eenlge valsche munters aangehouden; n.L de 45-jarige koopman A. J, M. J. E., de 38- jarlge koopman B„ en de 36-jarige koop man W. F. L. Ten huize van L. stelde de recherche, vergezeld van een ambtenaar van de valsch-geld-centrale te Amsterdam een on derzoek ln. Dit onderzoek had resultaat, want hier werden de noodlge attributen gevonden, gedeeltelijk verborgen ln een linnen zak, die moesten dienen om het valsche geld te maken. De rijksdaalders waren goed nagemaakt. Hst randschrift ontbrak. Bij voorkeur zoch ten de valsche munters hun slachtoffers ln het schemeruur. o DE SCHULD AAN DEN OORLOG. PARIJS, 21 Oct. (V.D.) Het besluit van de regeering van Thüringen, dat de schoolkinderen artikel 231 van het Ver drag van Versailles Inzake de Duitsche schuld aan den oorlog uit het hoofd moeten leeren, ls het onderwerp van een artikel ln de radicaal-socialistische „Répu- blique". Het blad schrijft dat de kwestie van de verantwoordelijkheid voor den wereldoor log zoo Ingewikkeld is, dat men haar had moeten overlaten aan het diepgaande on derzoek der historici. De historici zouden na afloop van het onderzoek zeker heb ben geconstateerd, dat er een directe en een Indirecte verantwoordelijkheid voor den wereldoorlog bestaat. Tot de direct schuldigen behoort ln het bijzonder Rus land. terwijl onder de tweede groep alle organisaties vallen, die den bewapenings wedstrijd hebben gesteund. Hoe men ook er over moge denken, men zal nooit Iets kunnen veranderen aan het feit, dat Dultschland de erkenning van zijn schuld aan den wereldoorlog opgedrongen is. In dien Dultschland vrij was geweest zou het artikel 231 nooit onderteekend hebben. Dergelijke maatregelen op Intellectueel ge bied zijn een directe verloochening van alle beginselen, waaraan Frankrijk anders steeds vasthoudt. Frankrijk had in 1913 wel het recht, Elzas Lotharingen terug te eischen. doch het had niet het recht Dultschland een verklaring te ontwringen, die ln dat land terecht of ten onrechte als in strijd met de waarheid wordt be schouwd. Juist daarom valt het zoo te betreuren, dat de Thürlngsche schoolkin deren deze paragraaf uit het hoofd lee ren. waardoor Frankrljk's roem zeker niet wordt vergroot. Het ls te hopen dat de Duitsche onderwijzers aan deze paragraaf spoedig de alinea kunnen toevoegen „Frankrijk erkent, dat artikel 231 noch met de gezonde methoden van critiek, noch met de Fransche traditie van groot moedigheid in overeenstemming is. Hij heeft de schrapping van dit artikel voor gesteld." HAAGSCHE POLITIERECHTER. De 24-jarige expeditie-knecht W. den V. te Leiden, heeft bij zijn vroegeren patroon M. aldaar geldsbedragen, welke hij van klanten moest incasseeren verduisterd. In totaal werd door hem f. 245.- niet ver antwoord. Ook bij vroegere patroons bleek V., blijkens een uitgebracht rapport, zich aan oneerlijkheden te hebben schuldig gemaakt. Dit was voor het O.M. aanlei ding tegen verdachte, die niet eerder ver- ooraeeld is twee maanden onvoorwaarde lijke gevangenisstraf te eischen. De poli tierechter wees dienovereenkomstig von nis en stelde V. onder toezicht van de R.K. Rcclasseering. V. moet ook het ver duisterde geld, dat door hem verbrast is, terugbetalen. De nlet-verschenen Chr. W. de G. uit Leiden heeft op 4 September JJ. aldaar ln strijd met de gemeentelijke verordening ln het openbaar op een verboden plaats ge zwommen. Toen een agent van politie hem deswege bekeurde heeft hij dien ambtenaar uitgescholden. De politierechter bepaalde de onkosten voor dit gratis zwembad op f. 25 -, subs. 25 dagen. Adr. B. te Arnhem heeft op 6 September Jl. te Lelden ln een logement een deur ver nield en de logementhouder mishandeld. HIJ hoorde deswege twee maanden gevan genisstraf tegen zich eischen De politie rechter veroordeelde hem tot een maand. AMSTERDAM, 22 October. Lustelooze markt - Koersen algemeen lager - Obligaties goed prijshoudend. De ondernemingslust was er heden niet op verbeterd. De ongeanimeerde stemming in Wall Street en de prijsverlaging van benzine in verschillende deelen oefenden een slechten invloed uit in zooverre de kooplust verder Inkromp. Het materiaal woog daardoor dus te zwaarder en forceerde de kqersen dienten gevolge lager. De affaire was zeer stil. Alleen ln Koninklijke vonden regelmatig omzetten plaats. Evenals de vorige dagen was er constant aanbod voor Parijsche rekening, waardoor een verlies van plm. 3 pet. moest worden opgeteekend. De Amerikaansche soprten waren iets lager. Industrieel? fondsen hadden een laten voorkomen. In geen der toonaange vende fondsen was van eenlge affaire iets te bespeuren. Aku's waren nauwelijks ver anderd. Unilevers openden iets vaster doch lie pen vervolgens weer tot het peil van gisteren terug. Philips waren gedrukt en enkele pet. ln reactie. Suikerwaarden la gen volkomen bulten de attentie. In H.V.A.'s bedroeg de omzet enkele stuks. De noteering was wat lager. De berichten van het Soerabayasch Handelsblad dat plannen bestaan om de suikeroogst 1933 geheel te doen uitvallen, werden niet bijster gunstig opgenomen. Tabakken en Rubbers waren stil en over wegend aangeboden, zoodat de noteerin gen op lager niveau kwamen. Scheepvaarten en Mijnen werden op kleine schaal verhandeld waarbij een nei ging tot reactie bleek. Amerik. fondsen waren gedrukt. De obligatieafdeeling was stil en goed prijshoudend. WISSELKOERSEN Engeland 8.431/4. Duitschland 59.07. Frankrijk 9 76 3/4. België 34.581/». Zwitser land 48.— Denemarken 43.85. Zweden 43.55 Noorwegen 42 60. New-York 2.48 5/16. Pro longatie 1 pCt. TWEEDE KAMER. INSTELLING VAN BEDRIJFSRADEN. Eindelijk kwam dan de Minister van Eco nomische Zaken aan het woord, om zijn wetsontwerp tot instelling van bedrijfs- raden te verdedigen. Hij begon met te onderschrijven de uit spraak van mr. Aalberse, dat dit wetsont werp ln beginsel zeer belangrijk, maar in' de practijk van betrekkelijk weinig betee- kenis is. Die beteekenis zal echter toene men naarmate de medewerking van maat schappelijke kringen wordt verkregen. De Staat heeft op dit gebied een taak van aanvulling en toezicht te vervullen, die zooals de Minister uiteenzette voort vloeit uit de historische ontwikkeling der toestanden. De maatschappelijke evolutie maakt dat de sociale wetgeving een ander karakter moet gaan innemen. Er is een ommekeer ingetreden. Die ommekeer wordt door dit ontwerp meegemaakt. Meer en meer wijst zoo betoogde de Minister de noodzakelijkheid naar de oprichting van bedrijfsraden. De economische crisis is oorzaak ge weest dat de Minister aan de bedrijfsraden de voorkeur heeft gegeven boven de ver bindend-verklaring der collectieve arbeids overeenkomsten, Intussclien kunnen bedrijfsraden alleen worden opgericht, wanneer er een basis voor gevonden wordt in de samenleving. Dr. Kuyper was een overtuigd voorstander van bedrijfsraden. maar onder zijn kabinet ls er niets van kunnen komen, omdat de onderlaag, de grondslag in de samenleving er voor ontbrak. Sinds echter hebben de omstandigheden zich wel gewijzigd maar in ieder geval dienen de bedrijfsraden ge baseerd te zijn op en te bevorderen de samenwerking der maatschappelijke klas sen ln het arbeidsproces. In dit verband bestreed de Minister de stelling van mr. Kortenhorst, dat de Staat zich moet be palen tot de erkenning van organen die in het maatschappelijk leven gegroeid zijn, doch de Minister bleef daartegenover stel len dat de Staat wel degelijk zulke orga nen zelf in het leven mag roepen mits ze op bestaande en gegroeide verhoudingen van samenwerking gebaseerd zijn. De Minister verklaarde zich dan ook overtuigd, dat de heer Kortenhorst op verkeerd spoor is. en hij is overtuigd, dat geen enkel wets ontwerp op het punt van erkenning van het bestaande verder zou kunnen gaan dan het wetsontwerp. Ja: Indien er in eenlg bedrijf op grond van particulier overleg een bedrijfsraad mocht zijn ontstaan, dan zal zulk een bedrijfs raad stellig door de Regeering worden er kend en ingesteld. De Minister heeft nog eens in bijzonder heden de werkwijze en de werkings-sfeer van de in te stellen bedrijfsraden uiteen gezet. en betoogd dat het geraden ls om op het oogenbllk niet verder te vaan dan het wetsontwerp wil Juist in deze dagen is het overleg, dat de bedrijfsraden zullen bevorderen van het allergrootste belang. De tijd om aan de raden verordenende bevoegdheid te verleenen ie rog niet ge komen Zelfs al zou men een desbetreffen de bepaling in de wet zetten dan zou men haar nog niet kunnen uitvoeren. Het toe- ALPHEN. Lezing over melkcontrole In het gebouw van de Chr. lag. Land bouwschool heeft de Chr. Jonge Boeren- en Tuindersverg. „Eendracht maakt Macht" haar 2e vergadering in dit seizoen gehou den. Opening met gebed en lezing van Jes geschiedde door den voorzitter den heer G. de Kruijff. De heer J H. Belgraver hield een lezing over: De groote waarde en noodzakelijkheid van melkcontrole". Melkcontrole aldus spr.. is niet eindpunt en doel, maar moet geschieden met het oog op het fokken en juist daarom moet men berekenen welke dieren het voordce- llgst zijn. Uitvoerig ging spr. de hezwartn na. die tegen melkcontrole worden aange voerd. Voor het fokken is het van 't groot ste belang te weten, welke koeien de mees te melk geven met hoog vetgehalte, want dan kan men van de beste koeien net Jeugdige vee houden. Eveneens ls noodza kelijk voor de veestapel een goede stier en dan één waarvan de afkomst en pro ductie der ouders bekend ls. Ook da boe ren die kaas maken moeten een en ander in acht nemen, immers door een goed vet gehalte ln de melk kan men dit ook ver krijgen in de kaas. Onderzoekingen be treffende dit laatste hebben aangetoond, dat melk met vetgehalte van 3.503.70 de meeste kaas levert. Na de lezing volgde eer geanimeerde bespreking, waarvan de voorzitter den heer Belgraver dank bracht. Bijeenkomst Chr. Boeren- en Tuindersbond. In het hotel „De Vergulde Wagen" werd door den Holl. Brab. afda. van den Chr. Boeren- en Tuindersbond een vergadering gehouden ter bespreking van de verschil lende vraagstukken, waarvoor de boeren komen te staan bij de toepassing der Cri- siswetten. De vergadering werd gepresi deerd door den heer Jac. Biemond van Bleiswljk die de aanwezigen terstond de gelegenheid gaf tot het stellen van vragen zoowel omtrent de crisis-varkens- als cri- sls-zuivelwet. Van deze gelegenheid werden door verschillende aanwezigen gebruik ge maakt Een reeks van vragen kwam los. waaruit wel bleek dat de meeste landbou wers met de toepassing dezer wetten zich dikwijls niet best kunnen vereenigen of niet voldoende bekend zijn. De verschillen de vragen werden op duidelijke wijze be antwoord die over de varkenswet door den heer M. v. Berkel van Maasland lid van de varkenscentrale en betreffende de zulvel- wet door den heer Biemond. Eerste hulp bij ongelukken. Na een gehouden vergadering in hotel „Toor" werd alhier opgericht een afd. van de Nea. Ver. „Eerste Hulp bij Onge lukken". Als leider der spoedig te houden cursus ls aangewezen dr. L. W. Hildernisse alhier. Het bestuur werd samengesteld als volgt: J. F. Allart, voorzitter; E. de Goede, le secr.; mej. J. Rouwedal, 2e secretaresse; J. de Groot, penningmeester; J. Prins Je penningm., terwijl tot commissarissen werden benoemd de inspecteur van poli tie de heer H. v. Beek en P. Laros. kennen van een dergelijke bevoegdheid reeds bij de oprichting, zou gelijk staan met het om-hals-brengen van de bedrijfs raden. De toestanden en opvattingen zul len zich in ons land nog heel wat moeten ontwikkelen wil men een verordenende bevoegdheid kunnen toekennen. De wetge ver moet op dit gebied in nauw contact blijven met de maatschappelijke ontwikke ling. Zij aldus de Minister die verder willen gaan zouden niettemin verstandig doen indien zij thans meegingen met dat gene wat bereikbaar is. De bedrijfsraden zullen nieuwe mogelijkheden en nieuwe verantwoordelijkheden scheppen die ten bate kunnen komen van het bedrijfsleven. DE ARTIKELEN. De Kamer zag van replieken af en de heer Kortenhorst verdedigde aanstonds zijn reeks amendementen die ten doel hadden in het ontwerp een ander stelsel neer te leggen dan de Minister wilde: niet een systeem van instelling van bedrijfsraden, maar van erkenning van bedrijfsraden (de voorsteller noemde ze: bedrijfsschappen). die door werkgevers en werknemers zijn opgericht. De gedachte dezer amendemen ten werd gesteund door den heer Van Wijnbergen, die verklaarde dat er tusschen- instellen en erkennen een principieel ver schil is waarbij hij voor zich aan het er kennen de voorkeur gaf. Doch de heeren Kupers en dr. Vos wezen daarnaast op verschillende bezwaren der amendementen, hoewel eerstgenoemde er veel scherper te genover stond en betoogde dat ze op so ciaal gebied tot allerlei versnippering "zouden lelden. Dr. Vos mee..de dat er in de amendementen toch wel iets tweeslach tigs zat. Er heeft vervolgens over de amende menten van den heer Kortenhorst nog een vrij uitvoerig debat plaats gehad, waarbij ook de minister ze krachtig bestreed, en het resultaat was dan ook dat mr. Korten horst, bemerkend dat ze geen kans van aanneming hadden, zijn voorstellen introk. Op art. 3 heeft vervolgens de heer van de Bergh een amendement verdedigd om te bepalen dat bij de samenstelling van den bedrijfsraad zooveel mogelijk rekening moet worden gehouden met het ledental der vereenigingen. De heeren Joekes, Slo- temaker de Bruine, dr. Vos en Smeenk bespraken dit amendement, waarna de minister meedeelde, dat hij er geen feite lijk bezwaar tegen had. Het is overigens 's ministers bedoeling, om elke principieele groep in den bedrijfsraad te doen ver tegenwoordigen. Ook de belangen der hoofdarbeiders zullen niet verwaarloosd worden Met de neutrale vereenigingen wordt eveneens rekening gehouden. Het amendement werd met 47 tegen 15 stemmen aangenomen. Een ander amendement van den heer van den Bergh wil bepalen, dat een be sluit door den raad niet kan worden ge nomen, tenzij er in beide groepen, werk gevers en arbeiders een meerderheid voor aanwezig is. De heer Slotemaker de Bruine echter meende, dat de bedrijfsraden col leges van overleg dienen te zijn en niet van twee tegenover elkander staande par tijen En de minister voerde eenlge prac- tlsche bezwaren aan. die de heer Kuiper echter niet kon erkennen. Heden wordt het debat vervolgd. HAGENAAR. BODEGRAVEN. Een onvoorzichtige daad. De chauffeur W. wilde zijn vracht auto verlaten en meende te kunnen stappen op een kruiwagen. Een kleine jongen, die hem een poets wilde bakken verschoof ongemerkt de kruiwagen, waar door W. kwam te vallen en met het ge zicht terecht kwam op een scherpe punt van den kruiwagen. Hevig bloedend viel hij neer, hij kon met moeite opstaan en werd naar dr. W. geleld. Het bloeden hield nog gerulmen tijd aan, terwijl ook het oog eenigszlns werd beschadigd. Was hij enkele centimeters verder gevallen, dan zou de man een oog hebben moeten mis sen. BOSKOOP Aanbesteding. De uitslag van de door B. en W. gehou den aanbesteding van de verbouwing en uitbreiding van het pompstation te Ha- zerswoude der gemeente waterleiding van Boskoop luidt: Jan Dubbeldam, Voorburg f. 52.800; Nat. beton en bouw Mij., den Haag f. 55.000, Ned. bouw- en aannemings Mij, Bussum, f 49.500; P. Volker, Sliedrecht f. 59.300; R. Rijken, Haarlem f. 55.500; Wed. H. van Drlel. Koudekerk f. 59.624; Gerard Gos- mair aannemingsbedrijf, Vianen f. 64.500; Zuid Ned. betonijzerbouw, den Bosch f. 43.270; Firma G. v- Dijk en Zn., Har- dinxveld f. 52.000; Amersfoortschen Be ton Mij, Amersfoort f. 49.430; N.V. voorh. Jonkers, betonbouw, Haarlem f. 49.800; Vossen en Smit aannemingsbedrijf, Pa- pendrecht f. 60.986; Nieboer en v. d. Olven, Leiden f. 51.650; Gebr. A. en J. den Ouden, Alphen en Oegstgeest f 51.382; Aannemigs Mij. J. L. Hoeben, Amsterdam f. 66.600; Enschedesche, Bouw- en Beton Maatschap pij f. 43.200; Willem Geels Aannemingsbe drijf, Aerdenhout f. 49.480; Christiaan Nielsen f. 48.970; Hollandsche Beton Mij. f. 53 990; Rotterdamsche Aannemings Mij. f. 57.050; Beton- en Asphaltbedrijf voorh. P. Ebbmge. Enschede f. 50.329; Boelen en van Eesteren, den Haag f. 52.849; Bron- gersma, Gouda f. 50.674; Beton- en Aan nemingsbedrijf, Monvliet, Amsterdam f. 48.180; J. H. Nieuwenhuizen, Rotterdam f 57.155; Zwolsche betonijzerbouw f. 49.863; Alg. Bouwonderneming, Alborn, Breda f. 46.680; L. v. d. Valk, Heemstede f. 60.990; Beton en Bouwbedrijf Tubantia, Enschedé f. 50.998; Kool en Wildeboer, Deventer f 47.500; Geerdink, Lonneker f. 56.000; Timmer en Boonstra, Winsum f. 68.785; N.V. Aannemings Mij. v. h. W. Bokhoven Gouda f. 59.200; Alg. Beton Comp,. 's-Gra- venhage f. 48.700;Nederhorst, Gouda f. .55.400. Doortrekking KoninginnewegBurg. Colijnstraat. De doortrekking van den Koninginne weg met de Burg. Colijnstraat is nog steeds niet opgelost. De provincie heeft het terrein doen opmeten, door het ka daster. Uit deze meeting is gebleken dat nog een kleine strook grond, vermoedelijk het eigendom zal zijn van den heer Ver- woerdt. De provincie heeft om deze strook grond een hek geplaatst, terwijl tevens door zandaanvulling de weg gelijk is ge maakt- Het lijkt ons daar thans een on- houdbaren toestand, die spoedig om een oplossing vraagt, temeer daar een en an der het centrum van ons dorp zeer ont siert. HAZERSWOUDE. De lepziekte. De prachtige iepenboomen staande op het plein voor de Ned, Herv. Kerk zijn wegens de iepziekte gerooid geworden, waardoor een stuk natuurschoon van ons dorp is verdwenen. De bliksem ingeslagen. Tijdens een kort doch hevig onweer is de bliksem Ingeslagen in de kap van het station Hazerswoude-Koudekerk, waardoor een stuk van de kap werd vernield, zonder brand te veroorzaken. KOUDEKERK. Crisis-Comitéé. Een 40-tal zilveren lepeltjes welke de vorige week door enkele dames werden aangeboden zijn verkocht. Van de op brengst komt f. 30 ten bate van het Crisis-Comité. Bovendien werden nog aan giften f. 10.ontvangen. Goed afgeloopen! De heer v. W„ boekhouder bij de dak- pannenfabrlek van den heer C. M. O., viel van de derde verdieping in de fabriek- Wonder boven wonder bekwam hij geen letsel. Arbeidsongeval. De 30-jarlge fabrieksarbeider K. de J. werkzaam op de dakpannenfabriek van den heer C. M. O. had het ongeluk bij het lossen van turf in het schip te vallen en bezeerde zijn heup zoodanig- dat hij zich onder geneeskundige behandeling moest stellen. TER-AAR. Ernstige val. Een zoontje van den metselaar H. be vond zich in het z.g.n. .hoefgat" van een hooiberg staande op het erf van de wed. J. B C toen de knaap plotseling van deze hoogte naar beneden viel op het steenen pad langs den hooiberg. De jongen werd hierbij ernstig gekwetst. Dr. Quartel ver leende geneeskundige hulp De weg naar de veiling. Door de opheffing van de bestaande privaatrechterlijke bezwaren kan thans worden aangevangen met den aanleg van den weg van de Papenbrug naar het Vei lingsgebouw. Naar wij vernemen ligt het in de be doeling om ook dezen weg bij wijze van werkverschaffing in eigen beheer te doen aanleggen. HEDEN: Maison Bruyns: Leidsche Veree voor Wetenschappelijke Voordracht 8 uur nam. Nutszaal: Bazaar Toevlucht v Jeugdhulp. 25 en 7—10'/t- uur nam Schouwburg: Mozart-Festsplele. tj chener Opera „Figaro's Hochzeit" uur nam. Volkshuls; 8 uur nam. Filmavond, N. Zaterdag. c- G, o Graanbeurs 8>/> uur nam. Feestavond L. tv. s BIOSCOPEN. Casino-Bioscoop, Hoogewoerd, 8 uut „Zeg ja". Zondag n.m. 2 uur en 4 uur 30 Citv-Theater Haarlemmstr. 8 uur „De boeienkoning". Zaterdag n.m. 2 uur. Zondag n.m. i en 4 uur 30. Luxor-Theater -Stationsweg. 8 uur „Das Lied elner Nacht". Woensdag en Zaterdag n.m. 2 uur, dag n.m 2 uur en 4 uur 30. Tri an on-Th eater Breestraat. 8 uur „Berlin Alexanderplatz". Woensdag en Zaterdag n.m. 2 uur dag n.m. 2 uur en 4 uur 30. DIVERSEN. Zaterdags Inst. v. Praeventieve Get kunde: Consultatiebureau voor mor kinderen. Halftwee tot 3 uur n.m ting tegen dlphterle 45 uur nam Donderdags: Inst. v. Praeventieve neeskunde. Consultatiebureau voor i holisten. 7—10 uur nam. De avond-, nacht- en Zondagsdienst apotheken wordt van Maandag 17 Oc'- tot en met Zondag 23 October a.s. - genomen door de apotheken: P. du Rapenburg 9, telef. 807 en J. E. M. ter Haven 18, telef. 85. RECLAME. VOOPKOMT TANDBEDERF er> poetst 's avonds en 'smotyens met 7öcts per Vi tube 25dsper'Atu neptRLHuoscH FABRIKAA T. WADDINXVEEN. De Zuidkade. Vele bewoners van de Zuidkade over het harde rijden met auto's ove: smalle straat. Ook plaatsen vele auto~ listen hun wagen op die nauwe kad: voor rijverkeer absoluut ongeschikt 3) belemmeren daardoor het verkeer. Het zal nog zoover komen dat B ra zich genoodzaakt zullen zien de verte vergunningen tot het berijden ra t\ Zuidkade voor korteren of langst® in te trekken. Men zij vnarschivi' De Vrijwillige Brandweer. De heer Jac. Bitter, motorcommarl bij de vrijwillige brandweer heeft om zondheidsredenen ontslag gevraagd tit- is benoemd in deze vacature de heei J van Nielen. Arbeidsongeval. De slijper J. D. had het ongeluk tijd" zijn werkzaamheden met zijn linkerh- in een zaag te geraken, waarbij hij zeer diepe vleeschwond opliep. Heelkun hulp was noodzakelijk. Mond- en Klauwzeer. Het mond- en klauwzeer breidt zich deze gemeente gestadig uit. Thans is geconstateerd onder het vee van de houders A. P. Blanken. Bloemendaal: weg en G. Ultbeijerse en J. M. Moons het Jaagpad. ZWAMMERDAM. Burgerlijke Stand. Geboren: Jannetje Gijsbertha, docht van Cornells Kruit en van Sophia Zanten. Ondertrouwd: Engel Verdoold, weou naar van Jannigje Verweij, 61 jaar I Krijntje van Dommelen, weduwe van bertus Adrianus Overeem, 46 jaar, te degraven Klaas Domburg, j.m. 27 1 en Gepke Koops. j.d. 23 j- Pietei - telaar, j.m.. 26 jaar. te Bodegraven Neeitje Keijzer. j.d. 24 jaar. Overleden: Petronella van der Oest, jaar, echtgenoote van Pieter Stougie, Onder het vee van den landbouwer Hoogendoorn alhier, is de besmetteui ziekte mond- en klauwzeer uitgebnw- Het boelhuis dat deze week op gono® hofstede zou worden gehouden, is dien» gevolge uitgesteld. PINDA LEKKERRRR Een lezer schrijft ons: Het gaat over de Chineezen, die "j pinda venten Die menschen staai- hun somber en gedwee uiterlijk senux iljk uren en uren op een en deze plek, zonder dat zij zich opdringen verkoop van het artikel. Met "nede'u is een ieder Dewogen, nu met dit ca gure weder en aanstonds de wlnte' menschen dit moeten trotseeren Van een beroep op de burgerij van i»'1 Geef deze menschen op den dag eer heete koffie of thee Het ls aan hen .- besteed en ze zijn er u dankbaar w

Leidsch Dagblad | 1932 | | pagina 6