i LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Donderdag 20 October 19; UIT DE OMSTREKEN. AGENDA. 1 LAND- EN TUINBOUW^ HAARLEMMERMEER. Chr. Boeren- en Tuindersbond. Te Hoofddorp vergaderde de afdeeling Zuid-Noord-Holland van den Chr. Boeren- en Tuindersbond onder voorzitterschap van den heer Chr. van den Heuvel, die na ope ning der bijeenkomst een uiteenzetting gaf der diverse genomen en noodzakelijke cri sis-maatregelen. Voorts behandelde spreker den beetwortelsteun voor 1932, daarbij wij zende op de wenschelljkheld van een voor al niet geringen steun voor 1933, Over de tarwe-maatregelen ontspon zich een breedvoerige discussie, waaraan ver schillende heeren deelnamen. Verschillen de opmerkingen over bleten-, tarwe- en aardappelsteun werden gemaakt, terwijl omtrent het standpunt van den C.B.T.B. inzake de pacht werd gewezen op de nood zaak maatregelen te treffen ten aanzien van de hypotheek-boeren. Nadat de heer v, d. Heuvel de sprekers breedvoerig en op duidelijke wijze had beantwoord, werd be sloten een zestal leden af te vaardigen naar Den Haag om bi] verschillende Ka merleden aan te dringen hun Invloed aan te wenden, teneinde de tarweteeltbeperking opgeheven te krijgen. Daartoe werden aan gewezen de heeren G. C. van Arendonk. A. Biesheuvel, A. Breure, K. Kistemaker, H. van NleuwenhuUzen en A. Troost. Mond- en klauwzeer. Zoowel ln het Noordelijk als ln het Zui delijk deel van den Haarlemmermeerpolder dost het mond- en klauwzeer zich weder op cenlge boerderijen voor. Het ls te hopen, dat deze gesmettelijke veeziekte, waar van deze gemeente ongeveer 8 maanden was vrij gebleven, zich niet verder zal uit breiden. Bietenvlct gezonken. NabU den Sloterweg alhier bekwam een bieten vlet lekkage, met het gevolg, dat het vaartuig met lading en al ln de diepte ver dween. BIJ de aangewende pogingen om het te lichten, ging een groote hoeveelheid bieten verloren. Van een auto gevallen. Gisteren beging op den Sloterweg het 9- jarig zoontje van den heer B. de onvoor zichtigheid op een in beweging zijnde vrachtauto te klimmen. Hij had door een plotsellngen schok van den wagen het on geluk zijn evenwicht te verliezen en er af te vallen. Met een vermoedelijk gebroken, in ieder geval ernstig gekneusden arm, werd het jongetje opgenomen en onder geneeskundige behandeling gesteld. De vrachtautobestuurder was doorgereden en had van het ongeluk niets bemerkt. De suikerbietencampagnc tijdelijk gestaakt Het aanhoudende slechte weer ls oor zaak, dat gedurende de laatste dagen geen suikerbieten gerooid kunnen worden. Tengevolge hiervan ls de aanvoer van bieten aan de suikerfabriek, alhier, ln den laatsten tijd zoo gering geweest, dat de directie zich genoodzaakt zag, de cam pagne stop te zetten, waaromtrent wij dezer dagen reeds het vermoeden neer schreven. Hierdoor zijn 250 300 werk lieden tijdelijk werkloos geworden. Men vermoedt, dat de fabriek a.s. Vrijdag of Maandag weer gaat werken. HILLEGOM. De werkzaamheden Weeresteinstraat- Hel éénrichtingsverkeer in de Weere steinstraat tusschen de Pastoorslaan en de Treslongstraat is gistermorgen opgeheven. De Westzijde van den weg was in zoo verre klaar, dat er gereden Kan worden. Langs het voetpad liggen nog wel steenen en zand, maar dat is geen groot beletsel. Het werk ls dus iets genaderd. De Oost zijde krijgt echter nog een beurt, want de oude trambaan moet verlegd, verhoogd en bestraat worden. Bovendien staat de zelfde verkeersellende, die in het begin der straat gebeerscht heeft, nog vóór het verdere gedeelte en in de Haarlemmer straat te wachten. In het Zuidelijk deel der gemeente zijn betonnen trampalen geplaatst, en in den kom ijzeren; in het Noordelijk deel komen ook betonnen palen te staan. KATWITK. Het bezoek aan het Gemeentehuis. Van de gelegenheid om alsnog het ge meentehuis te bezichtigen ls Dinsdagavond door ruim 100 personen gebruik gemaakt. KATWIJK AAN ZEE. Vergadering Christ. Jeugdorganisatie. In het Jeugdhuis kwam de Chr. Jeugd organisatie alhier in ledenvergadering bijeen die druk bezocht was. Te ruim acht uur opende de voorzitter, ds. Kalkman de bijeenkomst met gebed en las daarna 1 Petrus 5 vers 5 tot het einde. In een kernachtige toespraak heette hij daarna de aanwezigen welkom, waarna de notulen werden gelezen. Bil het punt: Mededeelingen werd o.m. voorlezing gedaan der correspondentie van het bestuur met kerkvoogden en notabe len over den aankoop van het Jeugdhuis, naar aanleiding waarvan zich een geani meerde discussie ontspon. In plaats van wijlen G. van Duyn. werd tot bestuurslid verkozen de heer A. den Dikken. Unaniem werd besloten ook dit jaar weer een propaganda-vergadering te houden voor de uitvoering hiervan werd een com missie benoemd. Nadat nog eenigen tijd was gesproken over het punt Radio in het Jeugdhuis en enkele andere onderwerpen, vond sluiting der vergadering plaats door den heer Lamboer. C. v. B. uit 2e Duinpad deed bij politie aangifte van het feit, dat een familielid werd gewond door den hond van D. K. uit Duinhof. Proces verbaal is opgemaakt. Daar de heer P. de Wit wegens huwelijk bedankt had als voorzitter van de Chr. Jongelingsvereeniging Amos V; 6 a, is in diens plaats als zoodanig gekozen de heer A. den Dikken, die de benoeming heeft aangenomen. OEGSTGEEST- Alg. Ver. voor Bloembollencultuur. Gisteravond hield de afdeeling Oegst- geest en Omstreken van de Algemeene Vereenlging voor Bloembollencultuur haar eerste vergadering van de wintercampagne ln „den Burcht" te Lelden. De gewoonte getrouw, opende de voor zitter de heer T. van Egmond de vergade ring met een korte inleiding Met leed wezen herinnerde spr. aan de slechte tij den die sedert het vorig seizoen geleide lijk zijn verergerd. Tal van middelen zijn te baat genomen om verbetering in den toestand te brengen, doch helaas is er nog steeds geen uitkomst gekomen. Een crisis zooals wij thans in het bloembollenvak beleven zal toch zeker niet lang kunnen voortbestaan daar de rampen, die toch al groot zijn, dan niet meer te overzien zul len zijn. De eenige verwachting dat het vak weer loonend zal worden moet gezocht worden ln een oplossing langs natuurlijken weg Een tweede factor is dat het vak in ernstige mate ls verplaatst naar het bui tenland. Hij hoopte dat het aloude vak voor Holland behouden moge blijven. Na deze rede wenschte spr. den Eere voorzitter den heer G. F. Hemerik van harte geluk met de dezer dagen gevierde herdenking van zijn 80sten verjaardag waarmede de vergadering met daverend applaus instemde. Vervolgens deelde hij mede dat de wintercursus wegens geringe deelname niet doorgaat. Hij hoopte, dat de tijden zoodanig zullen veranderen dat er meer animo zal komen. Tot zijn leedwezen moet hij mededeelen dat de secretaris, de heer Vlieland, op medisch advies de vergade ring niet mag bijwonen. De notulen, voor gelezen door den waarn secretaris, den heer C. de Graaf, werden onveranderd vastgesteld. Mede in verband met het niet doorgaan van den vakcursus, stelde de heer H. M. Verhulst zich beschikbaar tot het houden van enkele lezingen waarin zal behandeld worden „De boekhouding voor het bloem- bollenbedrijf." Deze toezegging zal door 't bestuur in overweging worden genomen. Kwam aan de orde: candidaatstelling voor leden van het hoofdbestuur in de be staande vacatures. Van de afdeelingen Enkhuizen en Sassenheim waren voorstel len tot candidaatstelling Ingekomen. De vergadering besloot inplaats van den heer Chr. Egglnk een eigen candidaat te stellen waarvoor met bijna algemeene stemmen werd benoemd de heer Willy van Egmond, die na sterk op hem uitgeoefen- den drang besloot de candidatuur te aan vaarden. Bij de besprekingen deze candi datuur betreffende werd o.m. naar voren gebracht dat de heer van Egmond de aan gewezen persoon is voor de behartiging van de belangen van de bijvakken met name die van vaste planten en bijgoed. In het H. B is deze categorie nog niet vertegenwoordigd en gezien de groote be langen op tentoonstellingsgebied en op internationaal terrein waarmede de heer van Egmond bij uitstek bekend is, werd deze candidaat sterk aanbevolen. In de plaats A. Warnaar werd de can didaat van de afdeeling Sassenheim, de heer A. Bergman, gesteund. Voor de can didatuur J. W. Bijvoet zal in een volgende vergadering een besluit worden genomen. Bij de behandeling.' voorstellen voor de a.s. algemeene vergadering werd na breed voerige besprekingen besloten een schrij ven te zenden tot het bestuur van de ver eenlging „De Narcis" met het verzoek om over te gaan tot verlaging van de keur- loonen. Mocht hierop een afwijzend ant woord worden ontvangen dan zal zoo mo gelijk een voorstel tot medewerking wor den verzonden aan het H. B. van de Alg. Ver- voor Bloemb.cultuur. Eenzelfde be spreking werd gevoerd om te komen tot verlaging van het 2 ct. per Roede-fonds. Besloten werd de afgevaardigden op te dragen bij de rondvraag op de algemeene vergadering te verzoeken tot verlaging over te gaan. Ingevolge het verzoek van den heer Beumer tot beschikbaar stellen van bloembollen aan schoolkinderen als reclame voor het bloembollenvak, stelde het bestuur voor tot benoeming van een commissie daartoe. De vergadering ging met dit voorstel accoord en benoemde in deze commissie de heer Beumer. Het be stuur zal de overige leden daartoe aan wijzen. De heer A. Colijn bracht het financieel verslag uit over de tentoonstelling 1932. De uitgaven bedroegen f. 796.05- de inkom sten f. 9.48.78. Batig saldo f. 152-73. Namens de vergadering sprak de voor zitter woorden van dank tot den penning meester voor zijn beheer en tot de ten toonstellingscommissie voor haar vele moeiten en zorgen. Voor controle van de bescheiden van den penningmeester wer den benoemd de heeren W. van Egmond en P Molenkamp. Het voorstel van den penningmeester om geen gedrukte con vocaties voor de vergaderingen meer te verzenden werd evenals vorig jaar ver worpen. Na gehouden verloting van een tiental planten werd de vergadering met dank voor de opkomst gesloten. NOORDWITKERHOUT. Aanvragen huisslachtingen. Het gemeentebestuur vestigt de aandacht van belanghebbenden erop, dat aanvragen om huisslachting van varkens voor de ingezetenen dezer gemeente ingediend moe ten worden bij den secretaris van de rfistricts-commissie der gewestelijke var kenscentrale voor Z.H., den heer J. v. Eeden te Noordwijk. De aangifte dient ter secretarie te ge schieden en wel vier dagen voor het slachten. Ter gemeente-secretarie is werkzaam gesteld als ambtenaar van de steunver- ïecning, de heer P. van Buitenen te Noordwijk. RITNSBURG. De veiling „Flora". Over het dienstjaar 1 Oct. 1931—30 Sept. 1932. werd aan .Flora" geveild voor een bedrag van f1 046.546 65 Het vorig boek jaar geeft een omzetcijfer aan van f. 1.523 053 23. Over dit boekjaar werd dus voor een bedrag van f. 476.606.58 minder geveild 1 SASSENHEIM. Raadsagenda. De Raad dezer gemeente komt op Woens dag 26 October 1932. des voormiddags te 9.30 uur, in openbare vergadering bijeen. 1. Notulen; 2. Ingekomen stukken; S. Ge meente-begrooting en bedrijfsbegrootlngen voor 1933 en daarmede in verband staande besluiten. Begrooting Gemeentebdrijven. De begrooting van het gasbedrijf wijst in ontvangst en uitgaaf een bedrag van f.63.784.18. Geraamd wordt een verbruik van 570.000 M3. waarvan de opbrengst bedraagt f. 59.100 en de inkoop van het gas 'f. 29.400. De meterhuur brengt op f. 1850; In gebruik zijn 517 gewone en 543 penningn-gasmeters. Voor propaganda wordt weder r. 500 uit getrokken. Aan loon wordt uitbetaald f. 3300 (de aan het gasbedrijf verbonden functionaris sen zijn ook werkzaam bij het water bedrijf). Het administratief personeel ont vangt f. 2390. Aan de gemeente zal een winstsaldo worden uitgekeerd van f. 2143.67. Het waterverbruik wordt geraamd tot een bedrag van f. 24.185, de inkoop wordt geraamd op 85.000 M3. tot een bedrag van f. 9.775. De begrooting die in ontvangst en uit gaven een bedrag van f. 26.713.95 aan wijst, geeft als winst f. 1742.27 aan. Het grondbedrijf geeft een nadeelig saldo van f.33 160.01. Het badbedfijf heeft bij een uitgaaf van f. 6.663.54 een verlies van f,3.825.10. DE GEMEENTEBEGROOTING. Eenige cijfers. Aan de verschenen gemeente-begrooting ontlèenen wij het volgende: Onder de ontvangsten staat vermeld een bedrag van f. 33.038.85 als batig saldo van de rekening 1931. Van het gemeentefonds wordt ontvangen f. 58.200. De leges ter secretarie worden geraamd op f.1200. De keur- en slachtloonen worden geschat op f.2500 tegen f.2000 in 1932. De Woningbouwvereeniging „Vooruit gang" zal een bedrag van f. 34.114.84 af lossen. De haven -en kadegelden worden geraamd op f. 1600 tegen f. 2000 in 1932. De concessie van een radio-centrale wordt egraamd op een bedrag van f.50. De schoolgelden brengen op: Openbare School f. 50, R.K. Jongensschool f. 1600, R.K. Meisjesschool f. 1400, de School met den Bijbel f. 1400, de Herv. School f. 1300 en de De Visserschool (L.O.) f.3000. Van andere gemeenten waarvan kinderen scho len hier ter plaatse bezoeken wordt een bijdrage geraamd van f.3850. Voor het Mulo-onderwijs wordt een schoolgeld ge raamd voor R.K. Mulo f. 1000, de Visser- school f. 1200, terwijl de bijdragen van andere gemeenten voor het Mulo-onderwijs geraamd worden op f. 950. Er zijn 12 armlastige krankzinnigen, waarvan de verpleegkosten f. 1140Ö be dragen, door de ptötfncie wordt hiervan 1/3 of f.3800 bijgedragen. Inzake ondersteuning van werkloozen werdt een bijdrage van het rijk verwacht van f.9600, terwijl in de kosten van werk verschaffing een bijdrage van f.2409 wordt geraamd. Van het Nat. Crisis-comité wordt een terugontvangst tot een bedrag van f. 550 geraamd voor extra hulp aan ge zinnen van werkloozen. Belastingen: de grondbelasting brengt op f. 7500 gebouwd en f. 2200 ongebouwd. 80 opcenten op deze belasting f.8600. Perso- neele belasting f. 24.000 en 100 opcenten is eveneens f. 24000, terwijl de dividend en tantième-belasting op f. 500 geraamd wordt. 80 opcenten op de gemeentefonds belasting geeft een bedrag van f. 64.333.33, terwijl het feit ,dat Sassenheim in de 3e klasse is gerangschikt f. 5.333.33 opbrengt. Hondenbelasting f. 500, Vergunningsrecht f. 390 en verlofsrecht f. 50 (hiervan moet f. 25 betaald worden aan het rijk). Van het gasbedrijf wordt een bedrag van f. 9685.79 ontvangen voor aflossing enz. terwijl aan renten een bedrag van f. 400 is geraamd. Voor het Waterbedrijf zijn deze bedragen in totaal f. 8.628.01. Op het bad bedrijf is in 1932 een verlies geleden van f. 2693.02. Van het Electriciteitsbedrijf wordt een uitkeering verwacht van f. 427. Uitgaven. De gemeente heeft een schuld van f. 729.400, die een rente vraagt van f. 34.352.24 en moet hiervan in 1933 f. 22.700 aflossen. Hierbij zijn niet gerekend de schulden die bij wijze van annuïteit zijn aangegeven. (Voorschotten Woningbouw). Aan salarissen wordt gevraagd: Burge meester f.4175, wethouders f.800, secre taris f. 4777.50, ontvanger f. 1870.31. Overige ambtenaren en bedienden ter secretarie f. 6337.50. Voor verlichting, verwarming en schoonhouden van het raadhuis wordt ge raamd f. 1550. De politie vraagt een uitgave van f.8980. kleeding en uitrusting f.975. Voor de brand weer wordt f. 500 geraamd. Met de ge meenten Hillegom, Lisse, Noordwijkerhout, Noordwijk. Voorhout en Warmond is een gemeenschappelijke regeling tot weder- zijdsche hulp aangegaan. De straatverlichting bestaat uit 147 eloectr. lantaarns waarvan 34 nachtbran ders, (bovendien nog 13 lantaarns op de Oosthaven) en 4 gaslantaarns. De kosten Volksgezondheid: Keuringsdienst f. 250Q worden begroot op f.3000. idém warenwet f. 570.46. Aandeel in den schoolaitsendienst f. 572.07. Subsidie ^Groe ne Kruis" f. 150, R.K. Wijkverpleging f. 600, Prot. Wijkverpleging f.600. Openbare Werken: salarissen f.8961.45 onderhoud van straten en pleinen f. 4000, idem wegen en voetpaden f. 4800, wandel- platasen en plantsoenen f. 1500, gemeente reiniging f. 5000. Het openbaar onderwijs vraagt een uit gave van f. 5588.93 bij inkomsten van f.3846 50. De school telt 16 leerlingen. De vergoeding van de bijzondere scholen voor een vakonderwijzeres bedraagt in totaal f. 375, terwijl de vergoeding voor de in standhouding van bijzondere scholen f. 20.000 bedraagt. Zij wordt begroot op f.20 per leerling. De school met den Bijbel telt 160 leerlingen, de Herv. school 190, De Visserschool 160, de R.K. Jongensschool 260 en de R.K. Meisjesschool 230, tezamen 1000 leerlingen. Aan de Fröbelschool wordt een subsidie verleend van f. 300 en aan de R.K. Be waarschool f.500. Voor werkverschaffing wordt uitgetrok ken f. 10.000 en voor ondersteuning van werkloozen f. 24.000. Voor extra hulp aan aan gezinnen van werkloozen f.1100. Sub sidie der wwerkloozenkassen f.5000. De kosten van doorloopende openstelling van het telefoonkantoor worden geraamd op f.250, daar de automatiseering op 1 April zal worden ingevoerd. Aan de begrooting is toegevoegd een staat vermeldende alle schulden der ge meente met de rente en aflossing. Eveneens is een staat aanwezig, waarop de bijdragen in de pensioenpremie (eigen en weduwe pensioen) vermeld staat Verhaald worde nu 8V2 pet. (vorig jaar 5 pet.) hetgeen een totaal bedrag maakt van f. 4141.58. Gevonden voorwerpen: 1 zakkam, 1 padvlndersriem, 1 huissleutel, 1 dames handschoen (nappa), 1 rozenkrans in etui, 1 zwarte heerenportefeuille met" inhoud, 1 nummerplaat van auto en 1 bruin dames- taschje met inhoud. Inlichtingen aan de politie alhier. STOMPWITK. Adres aan den Raad. B. en W. dezer gemeente hebben den raad een adres voorgelegd inzake de grens wijziging. Zij zetten daarin uitvoerig uit een, waarom zij het van het allerhoogste belang achten, dat zoowel wat betreft de grensregelingsvoorstellen 's-Gravenhage c.a. als wat betreft de voorgenomen ver- eeniging der gemeenten Stompwijk en Veur zoo spoedig mogelijk in hoogste instantie een beslissing wordt genomen, waarvoor zü de medewerking van den Raad inroepen. VEUR—LEIDSCHENDAM. Beroepen. Ds. J. de Wit predikant bij de Ned. Herv. Gem. alhier heeft een beroep ontvangen naar Gorcum. Schuur verbrand. Door onbekende oorzaak is brand uit gebroken in een schuur gevuld met riet matten staande in de Tedmgerbroekpolder nabij Nootdorp, toebehoorende aan den tuinder H. v. d. K. Door den krachtigen wind kon de brandweer niets anders doen dan de nabij liggende kassen beschermen, welke dan ook behouden bleven. Verzeke ring dekt de schade. Een leening. Na herhaalde pogingen is het B. en W. van Stompwijk gelukt een tweetal aanbie dingen te verkrijgen om een geldleening n.l. v. d. N.V. Mij. voor Gemeentecrediet f.78000 a pari a 5Va pCt. en van de Kolo niale Pensioenfondsen te Den Haag f90000 a 95 3/4 pCt. a 4 3/4 pCt. Zij stellen den raad voor dit laatste aanbod te accep teeren. ter dekking van diverse kapitaals uitgaven. Een radio-kwestie. VJT De Hooge Raad heeft verworpen het hooger beroep, ingesteld door de radio- distributie-vereenlging „Enar" alhier, te gen het vonnis van het gerechtshof, waar bij zij was veroordeeld tot een principieele geldboete van 50 ct. wegens radio-distri butie zonder vergunning. In verband hiermede had een druk be zochte ledenvergadering plaats. Mede gedeeld werd dat de heeren v. d. Schilden en Verheijen een onderhoud hadden ge had met de P.T.T. en de toezegging had den gekregen dat ook na de verwerping van het hooger beroep de P.T.T. de ver dere uitzending niet zou verhinderen, terwijl zij den werkelijken vergunning houder de fa. Pas zouden verzoeken het deel Broekweg-Tedingerstraat aan de „Enar af te staan. Besloten werd een af wachtende houding aan te nemen. Tot bestuurslid, vacature Kruizinga, werd gekozen de heer v. Os. WASSENAAR. Buurtvereeniging „Deyleroord en Omgeving". Onder voorzitterschap van den heer A. E. Kist kwam de buurtvereeniging „Deyler oord en Omgeving" in hotel Bellcvue in ledenvergadering bijeen. Met bstrekk'ng tot de hangende kwestie over de verlenging van den Deylerweg is contact gezocht met belanghebbenden, het resultaat is, dat morgen in de Raadsvergadering een voor stel dienaangaande zal "worden ingediend. De door den 2en secretaris, den heer Schol, voorgelezen notulen werden goed gekeurd. Het door nir. C. J. Rom Colthoff uitgebrachte jaarverslag maakte melding van de bemiddelingspogingen der vereeni- ging tusschen belanghebbenden en ge meentebestuur, welue zaak met succes wérd bekroond. Dank werd nog gebracht aan den directeur der posterijen voor zijn verleende medewerking tot uitbreiding van het aantal brievenbussen en het stichten van een postagentschap aan Den Deyl. De door Excelsior gegeven openlucht concerten werden gememoreerd als wel geslaagd. Het financieel verslag van den penningmeester meldde, dat het ledental tot 124 ls uitgegroeid en sloot met een batig saldo van f. 64.81. Op voorstel van de kascommlssie werd hem decharge verleend. Tot leden van de nieuwe kascommissie werden benoemd de heeren De Jonge en F. Nijenhuis. De voorgestelde reglementswijzigingen werden aangenomen, de aftredende be stuursleden, de heeren A. E. Kist, J. Schol en mr. J. Pel bij acclamatie herkozen, terwijl pogingen zuilen worden aangewend het aantal concerten van Excelsior uit te breiden. Nadat bij de rondvraag onderzoek naar enkele zaken was toegezegd, werd de vergadering gesloten. ZEVENHOVEN. De Eier-veiling. Het bestuur der eier-veiling „De Leg horn" heeft besloten in de wintermaanden de veiling om de 14 dagen te doen houden. HEDEN: Nat. Laboratorium: Lezing over Mag-.IB tisme, 8 uur nam. On Nutszaal: Bazaar Toevlucht v. r.l.8i Jeugdhulp. 7lO'/i uur nam. Jandi Volkshuis: dr. van Bockel over Zlefe- verpleging, 8"/, uur nam. Vrijdag. over- Maison Bruyns: Leidsche Vereenig;..fee pi voor Wetenschappelijke Voordrachten. -M?' 8 uur nam. Ui' Geil' Nutszaal: Bazaar Toevlucht v. Cfe Jeugdhulp. 25 en 7lO'/s uur nam. SchouwburgMozart-Festspiele. Mutr.. chener Opera „Figaro's Hochzeit". jj; uur nam. trein Volkshuis: 8 uur nam. Filmavond, N. C. G. O. v, H- BIOSCOPEN. Casino-BioscooD Hoogewoerd. 8 uur na „Paragraaf 173". Zondag n.m. 2 uur en 4 uur 30. Citv-Tiieater Haarlemmstr. 8 uur na- „Tot 8e tanden gewapend". Zaterdag n.m. 2 uur Zondag n.m. 2 cc en 4 uur 30. Luxor-Theater Stationsweg. 8 uur nt| „De Reis naar het geluk". Woensdag en Zaterdag n.m. 2 uur Zor-| dag n.m 2 uur en 4 uur 30. Trianon-Theater Breestraat 8 uur nal „Het geheim van den Rooden Kater", r Woensdag en Zaterdag n.m. 2 uur. Zc--| dag n.m. 2 uur en 4 uur 30. DIVERSEN. Zaterdags Inst. v. Praeventieve Gene: I kunde: Consultatiebureau voor moeikjil Idnderen. Halftwee tot 3 uur n.m Int:| ting tegen diphterie 45 uur nam. Donderdags: Inst. v. Praeventieve Gel neeskunde. Consultatiebureau voor Alcc-| holisten. 710 uur nam. De avond-, nacht- en Zondagsdienst del apotheken wordt van Maandag 17 Oc'.e:- I tot en met Zondag 23 October a.s. waarl genomen door de apotheken: P. du CroLsl Rapenburg 9, telef. 807 en J. E. M. ten Dijt, 1 Haven 18, telef. 85. HET NEDERLANDSCHE RUNDVK STAMBOEK. Vergadering te Utrecht. Gistermiddag had in hotel de TEuiopt de 62ste algemeene vergadering plaats na de Vereeniging „Het Nederlandsche Rund vee-Stamboek". De voorzitter, de heer H. W. Kuhn uil Naarden. constateerde met zeer veel ge noegen, dat deze bijeenkomst zeer gof» bezocht was en begroette in het bijzone:: de regeeringsvertegenwoordigeres, de hee ren Mansholt en Huizinga. De hoofd-inspecteur van het N.R.S., heer H. Wibbens bracht het jaarverslsi uit, waaraan wij ontleenen dat op 31 De cember 1931 het ledental 7472 bedreet tegen 7258 in 1930, dus een vooruitpaf van 214 leden. De heer Wibbens hield vervolgens tea pleidooi voor verplichte keuring van dek stieren. Hierover ontstond 'n geanimeerd discussie. Tenslotte werd besloten, dat het dage- lijksch bestuur nog nadere besprekingen aan deze zaak zal wijden. De contributie bleef op dezelfde hoogte gehandhaafd, terwijl de rekening over 1931 en de begrooting voor 1933 sluiten» aan inkomsten en uitgaven met de sob van f. 119.100,- z.h.st. werden goedgekeur» Tot lid der financieele commissie in de piaats van den heer H. Tromp van Hols te Utrecht werd gekozen de heer Britse te Usquert. De voorzitter bedankte den heer Tromp onder applaus voor alles wat hij voor de vereeniging heeft gedaan. De heer Huizinga heeft, mede namens zijn collega, den heer Mansholt, den voor zitter bedankt voor zijn vriendelijke woor den en als zijn overtuiging te kennen gegeven, dat de stierenkeuring volgens de voorstellen van den heer Wibbens er wel zal komen. Doch de regeering zal echrfj eerst een grondig onderzoek instellen oi dit een maatregel is, die de Nederlandsctie landbouwers in het algemeen wenschen. De voorzitter heeft hierop met een kor> woord de vergadering gesloten. GROENTEN VOOR FRANKRIJK. De directie van den landbouw bekend, dat er uitzicht bestaat, dat bin nenkort de gelegenheid om versche groen ten uit Nederland in Frankrijk in te voe ren, in beperkte mate zal worden open gesteld. De groenten zullen dan vergezeld moe ten zijn van certififcaten van herkom5», door of namens de Nederlandsche Regee ring verstrekt. In afwachting van de totstandkomt.; van een definitieve regeling hieromtren- wordt aan hen, die meenen, op grond w» hun export van versche groenten naw Frankrijk in 1931 aanspraak te kunnen maken op het bekomen van certificate? van herkomst in overweging gegeven, zjc" ten spoedigste te wenden tot mr. L. Nie' möller, Javastraat 80 te 's Gravennage- onder opgave van de bruto hoeveelheae versche groenten, door hen in dat jaa voor eigen rekening naar Frankrijk uit gevoerd. STEUN VOOR DEN UITVOER VAN I VLEESCHWAREN. De Nederlandsche Varkenscentw'® maakt bekend, dat maatregelen Setr„f. I zijn om den uitvoer van vleeschwaren heel of gedeeltelijk bestaande uit varken-" vleesch te steunen. h 11 Belanghebbenden kunnen zich tot n verkrijgen van inlichtingen met de Neag landsche Varkenscentrale in verbin® - stellen. I

Leidsch Dagblad | 1932 | | pagina 6