CORRESPONDENTIE. Ziezoo, nu ben ik na bijna 15 weken weer terug in den Haag en blijf er den geheelen winter. Velen vragen mij o£ het in Zeeland en nu hier in den Haag ook zóóveel regent, ja haar ontzettend veel, zoodat thuis blijven voor mij de bood schap is, ook omdat ik verkouden ben, nu wie is er niet eens verkouden met zulk weer. Ik merk de laatste weken nu de avonden in huis moeten doorgebracht worden, dat er weer meer liefhebberij komt voor de raadsels, telkens eens nieu welingen, dat vind ik heel gezellig, ieder is mij welkom Dus jullie weten het. alle nieuwelingen zijn mij, altijd welkom. Nu maar weer eens vele aparte ant woorden. Adriana Struik, als je dit leest, ben Jo net jarig, wel gefeliciteerd hoor, ik hoop dat je een prettigen dag hebt. Ja het is een goed rapport, ik begrijp dat je er blii mee was. Baas of bazin van dat aardige hondje. Moppie, ik hoop dat je dit zal lezen en mij de volgende week weer wat over Moppie zult vertellen, ik houd ook vee' van hondjes. Gerard Dabroek, van harte welkom ala raadselneefje, tot 11 jaar behoor je tot de kleineren. Willy C- Mulder, je schrijven in dank ontvangen. Het spijt mij dat je dat moest zoo schrijven- ik vind het akelig voor je dat je telkens zoo aan het sukkelen bent want een goede gezondheid is zooveel waard, dat weet ik. Natuurlijk zal ik het aardig vinden als je mij eens komt bezoe ken, maar mag ik het bijtijds weten zoo dat ik nog kan antwoorden, want het zou zoo jammer zijn als je tevergeefs kwam. Ik zal dus maar zeggen: tot ziensI Lilly van der Leeuw, zeker mag je mee gaan doen. Woont je grootmoeder in Lel den? en jij met je ouders in den Haag? Noem mij maar Tante Als je eens voorbij komt, kijk maar ik zit bijna altijd voor 't raam op de eerste verdieping. Marjanna en Marius van den Anker, ik ben bijna 15 weken in Kloosterzande ge weest, ik logeerde daar niet alleen vooi mijn gezondheid, het was bij mijn aller beste vriendinnen bij .wie ik logeerde daar buiten. O, ja, het regent hier ook zóóveel, ik kan ook niet uitgaan, daar ik aan het hoesten ben. Arie en Wim Breedijk- nu was de brief mooi op tijd, dus zorg daar nu voortaan maar net zoo goed voor. Aaltje Wieringa, dat eerste raadsel van naald en draad heeft er al eens ingestaan, maar het 2e nog niet, dat zal ik later eens plaatsen. Gerard, Dorus, Keesje de Geus, dank voor de vele anecdotes, bijna allemaal kan ik ze gebruiken. Zoo Gerard ben je zoo ijverig aan het werk met je figuur zaag. Wat aardig dat daar een club voor bestaat, waar je heen kan gaan, krijg je daar ook allerlei voorbeelden en is er iemand die jullie helpt en leert? Tiny Vliegenhart, Koba Kool en Nelt Vijlbricf, jullie hebt zeker gelezen bij de brieven der vorige week dat ik die toen te laat ontving, nu waren ze bijtijds. Zendt maar met elkaar in- noemt mij Tante en ik hoop dat jullie 3 trouwe raad selnichtjes zult worden en er veel plezier in zult hebben. Hendrik en Karei West jullie hebt mij beiden aardige raadsels gestuurd, er zijn er veel bij die ik voor en na eens zal plaat sen. Ik vond het erg aardig Hendrik dat je mij weer eens schreef, ik begrijp wel hoor dat je mij nog niet vergeet- Mientje Breyer, zie je wel dat ik je raadsel niet had vergeten. Coba Dexel, je anecdote zal ik ook eens gebruiken. Koos Nieboer, je raadsels gaan bij mijn voorraad, die op een beurt liggen te wachten. Carolientje Verbiest, het is best hoor als je een raadselnichtje van mij wilt worden. Ja 3 goede oplossingen is genoeg. Jo en Tieleman van der Linden, och ja er zuilen wel heel veel verkouden zijn geworden na al die regen in die dagen. Ik vond het wel heel naar om uit Klooster zande weg te gaan. want ik ben daar heel graag, maar ik vind het niet naar om in den Haag terug te komen, hier ben ik ook graag. Jan. Eempien en Jopie Wassenaar, de brief kwam nog op tijd hoor. Het zal dit jaar niet kunnen zijn zooals in de 2 vorige jaren dat ik in October in Haarlem kon logeeren en dan per auto eens kom kijken om vele redenen gebeurt dat niet dit jaar. Francina de Wit. het is niets erg, als er niet elke week een brief bij wordt ge schreven, je doet dat maar als je tijd en lust hebt en wat hebt te vertellen. Jannie en Frans de Water, al is het wat laat, feliciteer ik Frans nog wel met zijn verjaardag, wat mooie cadeaux heb je ge kregen! Ik begreep eerst niet waar dat cadeau van Jannie voor diende, goed dat je het later nog schreef. Stientje Griffioen, ik ben bijna 15 weken in Zeeland geweest, dus heel lang, vindt je niet? maar nu was het beter om aller lei dat ik weer naar den Haag ging, want in Zeeland is het veel vochtiger en kou der, het is daar vlak bij de Schelde. Corry v. d- Kerkhof, zoo gaan jullie sa men naar een gymnastiekvereeniging vin den jullie het er zoo prettig. Verlang je erg naar je verjaardag. Is het boek zoo mooi, ik ken dien titel niet. Matthijs van Dijk, ja nu was je brief op tijd, zorg er maar weer goed voor in het vervolg. Luister je graag naar de voet balwedstrijd in de radio, doe je zelf ook aan voetballen? Bert van Reenen, jammer dat je moet ophouden met de raadsels in te sturen, je hebt verscheidene jaren trouw meegedaan, dus ik ken je goed. Je hebt, als ik mij niet vergis, meer dan eens een boek gewonnen, dus dat zijn mooie aandenkens aan de jaren dat je tot de raadseljeugd behoorde. Aardig dat je mij een afscheidsbrief schreef. Het ga je goed. Bep Rozier en Nel Devilee o het is hier ook heel veel slecht weer geweest en nu vandaag buldert en loeit de wind zoo. Het heeft hier ook geonweerd op een avond. Je schrijft dat ik zeker wel blij ben dat ik weer thuis ben. maar in Zeeland is het ook een thuis van mij, mijn Zeeuwsche thuis. Ploon de Kort je zag zeker al dat je vo rige brief te laat in mijn handen kwam om er toen nog op te antwoorden, hoe dat kwam, dat weet ik heusch niet. Wat een verjaardagen en dus wat een feestdagen bij je thuis, ik begrijp best dat je het erg ge zellig vindt als er dan familie en vrienden komen. Wandel je nu wel eens als het goed weer is, en lig je nog wel buiten? Johannus Jacobus Planje als je een nieuw raadsel stuurt, dan moet je er altijd de oplossing bijschrijven. Zoo. pakt je kleine zus je zoo maar je boterham uit je handen. Kan zU zelf flink eten? Annie en Reinier den Hertog ik ben nog niet uit geweest sinds ik in Den Haag ben, want ik ben al een paar weken aan het hoesten. All van Weerden ik heb vroeger 12 jaar in Kloosterzande gewoond, dat ligt in Zeeuwsch Vlaanderen, ik ben nooit in Domburg geweest, dat ken ik dus niet. Verlangt Jantje nu al zoo naar St. Nico- laas. nu dat duurt nog 6 weken dus nog een heelen tijd. Ja zeker St. Nicolaas is een heel aardig feest, dat is zoo. July Franke neen nu ls het geen mooi weer om In je tuintje te werken vandaag al weer niet. het stormt hier bepaald en telkens ook regen Ben je nu aan het op stellen maken vindt je dat een prettig werk? ik vond het vroeger heerlijk maar ik herinner mij best dat er velen in mijn klas zaten, die het allerakeligst vonden. Willy van Wijk. ik heb al erg veel over dat nieuwe spel yo yo gehoord, maar het nog niet van dichtbij gezien en ook nog niet zelf geprobeerd, dat laat ik aan de jeugd over. O je bent er dus wel verkou den van geworden, nu dat gebeurt dik wijls als men zoo door nat is geworden. Hendrina de Ren hoe gezellig dat ie zoo'n groote kindervisite mocht hebben ter eere van je verjaardag, het zal een heele drukte zijn geweest voor je moeder. Mijn vader is vroeger predikant geweest in Giet hoorn. kende daar dus die streek zoo goed en heeft over de eendenkooien geschreven. Heeft je grootvader dat boek: In de kooi. Schrijf mij later maar eens, als je het hebt gelezen. Jo Beumer, Rie Oudshoorn, Jaantje van Voet, toen ik verleden week terugkwam in Den Haag lag jullie brief hier en toen was mijn correspondentie al naar Leiden verzonden. Ik ben hier Dinsdag 11 October teruggekomen. Het raadsel van Jo en de anecdote van Rie van verleden week zal ik later eens plaatsen. Anje de Gelder zoo'n trouw raadsel nichtje als jij bent al vele jaren wil ik graag een pleziertje doen al kostte het wat tijd. Ik ben gaan zoeken bij al mijn kieken en ik vond dat op die van jou stond: Het Fotohuis. Steenstraat 25 Leiden. 12196. Ik ben hier goed aangekomen maar het is altijd een vermoeiende reis. zooveel over stappen, eerst auto. dan boot dan tram. dan trein en in Rotterdam nog overstap pen, dus ik was heel erg moe, het was heel goed weer maar bij aankomst hier regende het flink. Jacoba Marijtje, Annie en Marie zagen jullie al bij de namen der goede oplossin gen dat ik den vorlgen brief te laat otJ ving en dus daarom niet antwoordde. \vj het aardig bij de poppepast en het gooct] len? O ja dat ken ik ook van uit M jeugd poonenfeest omdat er een pop |j3 is. Er zullen heel wat menschen klets::;'] voeten hebben gehad oo 3 October, het r] zóó jammer al die reeen. Marietje Laterveer dus je hebt toch I aan heel veel deelgenomen oo 3 Oct. ,1 wel die laan weet ik wel in Den Haaj kom ik er nooit. Ik heb al over die ChinJ zen gehoord maar ze nog niet gezien ben door hoesten niet uit geweest sinds I hier terug ben en ze zijn hier nog :1 voorbij gekomen voor zoover ik weet I Hennie de ITïcluse ik ben sinds 11 oJ hier terug en blijf hier nu den heelen wj ter. Zie ie nu de oplossing van het rail sel. het is geen vergissing. Ik heb al vel nieuwe raadsels maar jij mag er ook nl wel sturen. Dirkie Hopman en Adrie van Nood J jullie dit lezen ben je misschien al in Dl Haag geweest en hebt mij bezocht nul het weer ziet er nu niet naar uit dat ju'J naar Dm Haag kunt komen fietsen. allil maar regen en veel wind. Arie en Jan de Graaff nu waren 't ni alleen verzen maar ook nog fraaie tee'l ningen er bij wel wel wat een werk is tl geweest! Zijn jullie allemaal ook zoo dJ in de weer met het nieuwe snel. nu 1 schijnt niet duur te zitn zooals is schril Ik weet heusch niet of Jan en Rietje IH'l want ik heb jullie nooit in levenden I gezien. Allen hartelijk gegroet door Mej. A. KOOPMANS v. BOEKERF,:;! Den Haag, Van Beuningenstraat 42, I Brieven van den vorigen keer, toenl laat ontvangen van: Ploon de Kort, Lena Schilp, Wil Schilp, Annie Wassink, Marijtjes Wr. Jacoba van Leeuwen, Marie Guley. - Oudshoorn, Jo Beumer, Jaantje van :j Voet, Willy Constanze Mulder. Tiny V; genthart, Koba Kool, Neli Vijlbrlef idej laatste 3 nieuwelingen zijn mij welW mogen wij Tante noemen en met eli te zamen inzenden). GOEPE OPLOSSIMCCN, GOEDE OPLOSSINGEN DER RAADSd ONTVANGEN VAN: Goede oplossingen der raadsels van c zen keer ontvangen van: Gerard Dabroek, Marjanna van d Anker, Marius van den Anker, Lilly d der Leeuw, Gerard de Geus. Dorus Geus, Keesje de Geus, Aaltje Wierinj Arie Breedijk. Wim Breedijk, Abram Ban laar. Adrie Bavelaar. Anje de Gelder] van der Linden. Tieleman van der Lined Adrie van Nood, Dirkje Honman, Joh' van Nood. Maurits van Nood. Ploon I Kort. Hennie de l'Eeluse, Wim Kruit, m drik West. Karei West, Riet van Beril Marijtje Wassink Annie Wassink, Mal Guley, Jacoba van Leeuwen. Julv Franj Willy v. Wiik, Freddy v. Wiik, Robbert] Geertje v. Ommering. Henri ter Weer.Acr] Zaalberg. Gerharda Eggink. Christiaan E| gink, Johannes Jacobus Planje, Hernij Johan Breuker. Annie den Hertog Reir] den Hertog, Cornells J. Arbouw, Cal lientje Verbip.st. Nico Kret, Celia Kl Hans Kret. Dikky Smit. Hendrina de KJ Ali van Weerden. Marietje Laterveer. Bl Rozier, Nel Devilee. Coba Dexel, MierJ Breyer. Connv v. Vliet. Tom en Koos Nl boer, Tiny Vliegenthart. Koba Kool. NI Vijlbrlef. Jaantje v. d. Voet. Jo Beuffl Rie Oudshoorn, Dini van Ingen ScherJ Corry van Driel, Jan van Driel, AdiisJ Struik, een brief zonder naam met aaii verhaal over een lief hondie Moppie; m wie is die brief? Arie de Graaff, Jan I Graaff. Jan Wassenaar. Eenmien Wajl naar, JoDie Wassenaar. Stientje Griffifl Corry van den Kerkhof, Matthijs van Hl Jannie van Nieuwenhuyze. Francinn I Wit, Jannv de Water. Frans de Wafl Belsy Philippo, Lyda Philippo. -o-

Leidsch Dagblad | 1932 | | pagina 16