LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Woensdag 19 October 1931 UIT DE RIJNSTREEK. UIT DE OMSTREKEN. AGENDA. ALPHEN. HET ONGEVAL LANGS DEN OOSTKAN AAL WEG. Sprake ran grove schuld. Terugkomende op het zeer tragisch onge val van verleden week Donderdagavond langs den Oostkanaalweg, waarolj de 15-jarlge O. Luyoen uit Aananderveen het leven het, kunnen wlJ thans mededeelen, dat uit het door de politie op last der Justitie Ingesteld onderzoek van grove schuld spraae ls. Wie echter van deze na latigheid beschuldigd moet worden is moeilijker, als men weet dat de weg wordt aangelegd door een aannemer, die volgens mededeellngen van den Prov. Waterstaat contractueel verplicht ls, de noodige vei ligheidsmaatregelen te treffen. De betrok ken aannemersfirma stelt echter op haar beurt haar arbeiders voor het verzuim aansprakelijk. Daar echter van een en ander proces-verbaal werd opgemaakt, zal de rechter t.z.t. hiervan wel uitspraak doen. Gebjfkcn ls dat dagelijks het langs den weg gestorte puin door een stoomwals ln den weg wordt verwerkt. Donderdag moet deze wals echter geen dienst hebben ge daan ,daar toen de betrokken machinist der wals met verlof was. In den loop van den dag hebben echter de arbeiders, die met de ruinstorting langs den weg belast waren, de verschillende passeerende land bouwers en omwoners gewaarschuwd, dat de weg des avonds niet berijdbaar was. Niet lederen dag passeerenden, als nota ris H. B. J. v. d. Kreke en de om het leven gekomen Luyben wisten natuurlijk hier niets van. ZIJ kónden hier niet mede be kend zyn. daar de weg niet was afgesloten en bovendien niet was verlicht, terwijl hier ook 's avonds geen lantaarns branden. Resumeerende staat als boven gemeld de grove schuld dus vast. Aan de controle, die zoowel van de zijde der Provincie als door den aannemer wordt uitgeoefend moet toch, zooals velen zich afvragen, zeker wel iets gehaperd hebben, anders zou men toch wel den weg door middel van roode lantaarns ten teeken van waarschuwing verlicht hebben. Ernstig verkeersongeval. Gisteravond omstreeks 9 uur had in onze gemeente langs den Steekterweg ter hoogte van Verschure's Oliehandel weer een zeer ernstige aanrijding plaats. Omstreeks dezen tijd kwam vanuit de richting Utrecht onze plaatsgenoot v. d. V. met zijn personenauto aanrijden, ter wijl uit tegenovergestelde richting een vrachtauto naderde waarvan de bestuur der zijn lichten niet doofde; v. d. V. werd door deze lichten zoodanig verblind dat hij een oogenbllk niets kon zien. Na het passeeren der vrachtauto, toen hij zijn lichten Inschakelde, zag hij plot seling een wielrijder voor hem uitrijden die hij niet meer kon uitwijken; v. d. V. reed den wielrijder van achteren aan die waarschijnlijk eenlge meters door de auto werd meegesleurd en daarna kwam te val len. De aangeredene bleek te zijn de 56-jarige J. M. uit Hazerswoude die een zeer ernstige gapende hoofdwonde had bekomen en bewusteloos bleef liggen. Na by omwoners te zyn binnengebracht verleende dr. v. Nleuwenhulzen de eerste hulp. Deze achtte gelet op den toestand van M. onmlddellyk overbrenging naar het Acad. Ziekenhuis te Lelden nood- zakeiyk. Per ziekenauto van de garage Vreeswyk werd M. hierheen overgebracht. De be stuurder der vrachtauto die eerst stopte maakte zich na het gebeurde yilngs uit de voeten. Nummer en letter van zyn wagen zyn echter by de politie, die ook spoedig ter plaatse verscheen, bekend. Dronken chauffeur rijdt brugleuning stuk. Door den brugwachter van 's-Mole- naarsbrug werd gisteravond aan de politie tel. kennis gegeven van het feit dat door een autobestuurder uit Nieuwveen de leu ning dier brug was stuk gereden. Toen de politie ter plaatse verscheen, bleek de be stuurder der auto zoodanig onder den in vloed van sterken drank te verkeeren, dat hy niet in staat werd geacht verder de auto te besturen. Het stuur moest worden overgenomen door een mede-inzittende. Voorts bleek eerstgenoemde bestuurder niet ln het bezit van een geldig rybewys. Ook de wagen werd by de aanryding be schadigd. Door de politie ls tegen den be trokken bestuurder proces-verbaal opge maakt. Door den landbouwer v. d. Zw. werd by de politie aangifte gedaan van het feit dat hij gistermorgen de Pr. Hendrikstraat is aangereden met het door hem gespan nen paard en wagen door een autobus van den dienst AlphenGouda; v. d. Zw. kwam met den schrik vry, doch de wagen werd hierby aan het z.g. lemoen zwaar beschadigd. De politie stelt een onder zoek in. o BOSKOOP De Zondagsdienst doctoren. Voor Zondag, 23 October, zal de Zon dagsdienst worden waargenomen door dr. P. du Buy. De snijblocmencultuur. Was er in den prys van snybloemen, vooral van kasrozen, den laatsten tijd eenlge verbetering gekomen, en kon ge sproken worden van een eenigszins loo- nend bedrijf, thans zyn de prijzen we derom sterk gedaald. Voor de eerste soort kasrozen wordt veel te weinig besteed, zoodat het zeer de vraag zal zijn, of de kweekers hun kassen zullen of blijven verwarmen. De Gouwe-verruiming. De heerenhulzen welke het eigendom zijn geweest van de heeren B. de Bruin en G. Koster en staande aan de O.Z. Dorp straat, zyn door de provincie aan een slooper verkocht. Met de slooping van deze respectabele hulzen zal spoedig een aanvang worden gemaakt. o LEIDERDORP Burgerlijke Stand. Geboren; Gerrit, z. van W. de Haas en Joha. Rijsdam. Getrouwd: C. P. van Driest en A. C, M. Turk. Overzicht onzer belangrijkste Veemarkten. De uitvoerders van de varkenscrislswet stuitten wel op moellykheden. De Engel- sche baconmarkt is op heden een onge kend afzetgebied. Denemarken blijft onze geduchte concurrent en men slacht veel meer als de markt kan gebruiken. De pryzen, die gemaakt worden zyn buitengewoon slecht en er moet elke week volgens onze berekening zooveel geld by hetgeen natuuriyk van de heffing van onze binnenlandsche consumptie wordt betaald dat we betwyfelen of, als alle onkosten aan de ambtenaren enz. er tevens van betaald zyn, voor het stablli- satlefonds wel Iets zal overschieten, wy vragen ons voor de zooveelste keer af: Had die varkenssteunwet er ooit moeten komen. Is een afzetgebied voor onze var kens, als Engeland, waar al zooveel Ne- derlandsch kapitaal aan ls verloren en in de toekomst beslist zonder verbetering, maar door de beslissingen te Ottawa eerder niet nog duisterder geworden? Steun aan de bacon-Industrie is by de opzet van de Crisisvarkenswet als eerste veretschte ge steld en de baconfabrikanten zyn verze kerd door de byslag van winst, maar ons volk en wel in 't byzonder onze platte landsbevolking, betaalt het gelag. Het ergste is echter dat het verloren kapitaal verhulst naar het buitenland. Aldus noe men we de varkenssteunwet een gevaar- ïyk experiment. Voorlooplg zal men door kunnen gaan de zouters voor 15 cent. Krygt men dat uitbetaald nu er volgens geslacht gewicht en naar kwaliteit wordt uitbetaald? We hooren vele klachten van niet. Van de zware varkens heeft de varkenscentrale niet voor binnenlandsche gebruik al afge houden. Als er niet veel geld by had ge moeten, zou men zeker den boer hiermede hebben bevredigd. Zeker, vóór de Inwerkingtreding der wet waren de pryzen ook niet best, doch de consumptie in het binnenland groot en de afzet naar België vry goed, zoodat het surplus geleideiyk zou worden opgeheven en het verlies was tenminste binnen onze grenzen gebleven. Waarvoor dus al die drukte en kosten? Alleen om de Engelschen aan goedkoop varkensvleesch te helpen, ten koste van onze producenten enconsumenten. Als het tydeiyk was, ware er iets voor te zeggen, maar de Engelsche baconmarkt blijft voor ons land „een schip van leg ln". De varkensprüzen bleven hier te lande tot nog toe deze week op hetzelfde niveau. Een enkele gelukkige aanvoerder ontving te Rotterdam 15 cent. Voor de rest varl eerden de prijzen 13—14 cent. Met den rundveehandel was het een zeer slechte boel. De groote regenval houdt aan en zooals we vorige week reeds schre ven. komt al het in de herfst op te ruimen vee veel te spoedig aan de markten. Voor de stal is het nog te vroeg en alzoo is de groote stagnatie in den handel ontstaan. Op de slachtveeafdeelingen ontmoetten we al eenzelfde situatie. VAN DER S. Loop der bevolking. Gevestigd: P. G. Rovelhuljzen, v. d. Valk- Boumanweg 45; P. J. Schinkel en gezin, Hoofdstraat 163; A. J. van den Wijngaard en gezin, Hoofdstraat 43 b; H. van der Luit en gezin. Hoofdstraat 170; G. Schoppen en gezin, Hoogmadescheweg 23: M. Meijer, Hoofdstraat 104; H. A. P. Thijssen en gezin, Koningstraat 12; T. M. Kriek, Kerk ban 6; M. Frankhuijzen en gezin, Hoog madescheweg 21; S. C. de Jong en gezin, v ,d. Valk-Boumanweg 15; C. Ruis en gezin, Hoogmadescheweg 19. Vertrokken: M. den Broeder, naar Leiden, Groenhovenstraat 24; G. v. d. Tas, naar den Haag, Seinpostduin 14; P. v. d. Neut, en gezin, naar Leiden, Vestestraat 8; C. W. Pouw, naar Leiden. Varkensmarkt 28; J. A. Eekhof, naar Leiden, Uiterstegracht 165; J. van Stigt, naar Wassenaar, Oost- dorperweg 6; J. F. Snik en gezin, naar Lelden, St. Jacobsgracht 14; J. B. Mader, idem; P. J. Remmerswaal, idem. o NIEUWKOOP Bij den veehouder W. Verburg in de Meije onder deze gemeente is bij een koe mond- en klauwzeer geconstateerd. TER-AAR. Stormschade. In Korteraar waaide by den landbouwer v. V. een kap van een hooiberg af. De hevige stormwind wierp de kap over de schuur en den weg tegen de bovengrond- sche leiding van het Electr. Bedryf. Eenlge palen knapten hierdoor af, terwyi de stroom werd onderbroken. Persoonlyke ongevallen kwamen gelukkig hierby niet voor. Te water. Zekere B. van Woubrugge liet zyn paard en wagen even onbeheerd langs het Aarkanaal staan, met het gevolg dat toen het paard begon te grazen, wagen en paard vanaf den hoogen kant in de bermsloot stortten. Behoudens eenige materieele schade liep alles goed af. Hoog water. Het water in de Leidsche Vaart is zoo danig gestegen, dat gisteren, onder leiding van eenige polderbestuurders, moest wor den begonnen, met het leggen van zand zakken op een gedeelte van den dyk der Vler-Ambachtspolder naby de Langeraar- sche Brug. Het water stroomde op enkele plaatsen reeds over den &yk. Coöp. Cehtr. Veiling. In de plaats van den heer Joh. Rekel hof, die had bedankt, werd als voorzitter van de Coop. Centrale Veiling „Ter Aar en Omstreken" gekozen de heer C. W. v. d. Hoorn (Ringsloot). Inzaken de gerezen moeilijkheden met de Erven van Eijk werd vanwege het bestuur medegedeeld dat deze zaak thans in der minne geregeld is, zoodat de Coop. Veiling nu de vrije beschikking over den indertijd aangekochten grond heeft gekregen. WADDINXVEEN. Ds. P. de Looze alhier heeft een be roep ontvangen naar de Ned. Herv. Gem. te Poortvliet. BENTHUIZEN. Wij verwijzen hierbij naar de in dit nummer voorkomende advertentie betref fende de Gewestelijke Varkenscentrale. HAARLEMMERMEER. Ned. Protestantenbond. Tot bestuursleden van de afdeeling Haar lemmermeer e.o. van den Nederl. Protes tantenbond, werden herkozen mevr. Jonge- ans en de heeren D. Treur en J. C. Beets, erwijl in de vacature, ontstaan door het vertrek van mej. N. de Vries, werd voor zien door de benoeming van mej. A. Klomp. „Gezellig SamenzUn." Gisteravond opende de Tooneelvereeni- ging „Gezellig samenzijn" in de Beurs te Hoofddorp het seizoen met een buitenge wone voorstelling, waarbij opgevoerd werd „Tropenadel" van Henri van Wermeskerken. Ondanks de natte en stormachtige weers gesteldheid was de zaal flink bezet, het geen ook wel te verwachten was, omdat deze populaire vereeniging zich altijd in een volle zaal mag verheugen. Er werd ook thans weder vlot en keurig spel geleverd en het daverend applaus aan het einde van ieder bedrijf was een duidelijk bewijs dat dit Indische blijspel bij de aanwezigen in den smaak viel. De uitnemend geslaagde avond werd met een gezellig bal besloten met medewerking van „Eddy and his Blue Rascals". Benzinediefstal. Bij een bewoner van den Ringdijk nabij den Lisserweg werden 's nachts drie vaten benzine ontvreemd. De zware ijzeren vaten, die buiten op het erf lagen, werden ver moedelijk op een wagen of in een auto geladen. De politie stelt een onderzoek in. De iepziekte. Op verschillende plaatsen is weder een groot aantal boomen door de iepziekte aangetast of daaraan reeds gestorven. Ten einde de in de nabijheid staande nog gezonde exemplaren door besmetting te behoeden, zal spoedige wegruiming van de zieke en doode boomen met toestemming van het Staatsboschbeheer, wel niet lang meer achterwege kunnen blijven en zijn daartoe dan ook reeds maatregelen ge nomen. Zestigjarige echtvereenlging. Op Dinsdag 8 Nov. a.s. zal het 69 jaren geleden zijn, dat het echtpaar P. M. Buis en M. Tanis, wonende te Vijfhuizen alhier, in het huwelijksbootje stapte. Het zal dezen oudjes, die nog zeer kras zijn, op dien dag niet aan blijken van belangstelling ontbreken. o HILLEGOM. Hooi verbrand. Gistermiddag omstreeks 1 uur is brand uitgebroken bij den n/jér Heemskerk aan den Loosterweg I, hoèk Margrietenlaan- Het stormde verbazend hard, groote rook wolken streken over het land, zoodat men dacht aan een ontzettend grooten brand. Een hooiberg stond echter in lichter laaie, vermoedelijk door vonken uit een schoorsteen der boerderij. De brandweer was, met de politie, spoedig aanwezig; met vier stralen op de motorspuit is er water gegeven. Het werk van de brandweer was door den storm moeilijk. Omdat de wind gunst g voor de gebouwen was, be stond geen gevaar voor uitbreiding. Een groote hoeveelheid hooi is verbrand: ver zekering dekt de schade. De collecte voor de t.b.c.-vereeniging „Nazorg" heeft f. 57.591/2 opgebracht. KATWITK AAN DEN RITN. Baldadigheid. Uit louter baldadigheid werd door een tweetal jongens bij den bakker v. d. N. op den hoek Kerkstraat een ruit ingeslagen. De politie was de schavuiten spoedig op het spoor: zij zullen minstens de schade moeten betalen. Ook de dader van het ingooien eener ruit in het woonhuis van wed. v. W. hoek Groote Steeg-Achterweg is door de politie gevonden. Ook deze schade zal moeten worden vergoed. o KATWITK AAN ZEE. Te water gereden. De alhier woonachtige motorriiwielrijder J. V-, die met een duo-zitter uit Den Haag kwam, reed des avonds omstreeks 11 uur tusschen het Wassenaarsche Slag en de Pan wegens stuur-defect over eenige boom stronken in de naast den weg gelegen sloot. Beiden gingen kopje onder, maar wisten behouden op het droge te komen. De heer V. bekwam kneuzingen aan een der beenen en aan het gelaat, de duo- zitter kwam er heelhuids met een nat pak af. Met behulp van een boerenarbeider werd de motorfiets uit het water getrok ken; daar deze ernstig beschadigd was, werd hil op een naastbijgelegen boerderli tijdelijk gestald. Met de autobus van den dienst Den Haag—Noordwijk werd de ge stoorde reis tot Katwijk aan Zee verder voortgezet. J. v. R. uit de Hoogstraat deed bil de politie aangifte van vermoedelijke ver duistering van een lemoen van een wagen door zekeren v. K., vroeger wonende ln de Voorstraat alhier en thans woonachtig te IJmuiden 0 LISSE. De Arbeidsbeurs. By de Gem. Arbeidsbeurs staan inge schreven: 119 landarbeiders. 31 bouwvak arbeiders. 7 schilders. 4 loodgieters en 25 tot andere vakken behoorenden. Zakenjubileum. Onder veel belangstelling herdacht de heer W A. Schouten het 25-jarlg bestaan zyner drogistzaak. Installatie Padvinders. De fa. Gebr. Segers alhiers had aan de „Kaninefatsn" welwillend haar ruime pak plaats afgestaan. Daarheen begaven we ons om de installatie-plechtigheid mee te ma ken. By het binnenkomen viel het al op, dat het anders was dan we op deze plaats gewoon waren. Midden ln de zaal een prachtig imitatie kampvuur. Daaromheen geschaard op den grond een kleurige halve maan van „Welpen". .Leeuwen". „Dassen" en „Panters". Daarachter zaten de ouders en belangstellenden; aan den open kant van de halve maan het bestuur en de vertegenwoordigers van hoofdkwartier en C.JM.V. De plechtigheid werd geopend met het breken van de vlag, waarna de hopman de Padvinderswet voorlas. Hierna ging dr. Ruys, vlce-voorzitter. voor in gebed. Tal van Leidsche padvinders, die hun troepen vertegenwoordigden waren aanwe zig en hebben hun aandeel bygedragen om de gezelligheid te verhoogen. Meteen Heten ze ons zien. hoe de pad vinders zich kunnen vermaken, als ze in hun kampen 's avonds om het kampvuur zitten. Geestdriftig werden liederen gezon gen, begeleid door een guitaar. Inmiddels waren ds. Kalkman, de voor zitter der C.J.M.V. padvinders (in costuum) en de heer Delgorge, distrlcts-commissaris van de afdeeling Lelden, namens de N.P.V., aangekomen en door de padvinders op harteiyke wyze begroet. De installatie zelf kon nu beginnen. Met de hand op het vaandel legde de hopman, de heer M. van Heuven Jr., de belofte af, waarna hem de volmachten werden toegereikt. Toen werden de jongens één voor één geroepen en legden ze hun beloften af; ze zullen dit oogenblik nooit vergeten! De heer Delgorge sprak hartelyke woor den tot den hopman en tot den troep, bond ze op het hart zich steeds rekenschap te geven van hun padvindersplicht en ver telde nog van Lord Baden Powell, den grooten stichter van de over de geheele wereld vertakte broederschap der Padvin ders. Daarna sprak ds. Kalkman van Katwyk aan Zee. die de troep ln zyn geheel instal leerde als lid der C.J.M.V. Hij wees er op dat de C.J.M.V. positief christelyk wil zyn. De inhoud van de belofte: „Ik beloof, ern stig te zullen trachten myn plicht te doen tegenover God en myn land", toont dit duideiyk aan. Wanneer de padvinders hun spel van verkennen beoefenen, volgen ze de sporen, door hun leider uitgezet. Zóó heb ben ze te gaan in Jezus' spoor, tot ze het groote einddoel hebben bereikt. Hierna werd de padvindersmarsch ge zongen, waarna dr. Ruys een dankwoord sprak tot allen die aan het welslagen van dezen avond hadden meegewerkt en sprak de wensch uit. dat Gods zegen ook op dezen arbeid moge rusten. Ds. Kalkman eindigde met dankgebed en na het stryken van de vlag ging men huis waarts. NOORDWITKERHOUT De storm. Door den hevigen storm woei liet „haantje" van den dorpstoren en werd gevonden door den jeugdigen H. Mens, die de politie ervan in kennis stelde. Een Winkelweek. In café „De Zwaan" had gisteravond een vergadering plaats van alle nering doenden uit de Gemeente. Een zeer groot aantal winkeliers was aanwezig. Aan de orde was het houden van een winkelweek in den Sinterklaastijd. De R.K. Midden- standvereeniging „De Hanze" had bereids eene commissie benoemd bestaande uit zeven R.K. zakenmenschen. Deze com missie werd thans als bestuur geïnstalleerd. De bedoeling is, dat niet alleen de R.K. doch alle winkeliers hun beste krachten zullen inspannen om de zaak te doen slagen De voorzitter, de heer N. de Klerk, zette het belang eener te houden winkelweek uiteen, terwijl de heer P. W. Mens duidelijk uiteen zette, op welke wijze gehandeld moet worden om goede resultaten te ver krijgen. Met algemeene stemmen werd be sloten de feestweek te houden van 28 Nov. tot 7 Dec. a.s. De hoofdzaak zal zijn zoodanige reclame te maken, dat de in woners overtuigd zuilen zijn, dat men op 't „eigen dorp" even goedkoop terecht kan en even groote keuze heeft, als in de nabij gelegen groote steden. Keurige winkeletalages zullen de stralen sieren en enkele schitterende pryzen worden be schikbaar gesteld. Naar men hoopt, zullen de plaatselijke muziekcorpsen de feestweek opluisteren. Een alhier gehouden collecte, ten bate van „Herwonnen Levenskracht" bracht ruim f. 135 op. De plannen bestaan, om hier op bijzondere wijze propaganda te maken voor de bekende „Zending-zakjes" ten einde de opbrengst hiervan zoo hoog mogelijk op te voeren. OEGSTGEEST- Naar wij vernemen zullen B en W. ln de eerstvolgende raadsvergadering voor stellen een subsidie van f. 25 000 te ver- leenen aan de zwemvereeniging „Poel meer", voor den bouw eener nieuwe zwem inrichting. Op den Rijnsburgerweg is de 60-jarige J. B. alhier door een auto, bestuurd door Mej. C. H. alhier aangereden, waardoor hij met zijn rijwiel kwam te vallen en zich zoodanig aan zijn schouder bezeerde, dat hij zich onder geneeskundige behan deling moest stellen. In de Dorpsstraat had een aanrijding plaats tusschen de stoomtram en een Brockway-autobus, waarbij de Brockway- bus werd beschadigd. Persoonlijke onge lukken hadden niet plaats. Door de politie werd proces-verbaal opgemaakt. o RIINSBURG. De veiling omzet. De omzet aan „Flora" was over de maand Sept. 1932 f. 19.925.39 tegenover September van 1931 f. 22 865 66 of f. 2940.27 minder dan In 1931. Opmerkelijk dat iedere maand een verlaging vari het omzetcijfer HEDEN: Den Burcht: Conférence Alliance fr&n, galse. 8 uur. Nutszaal: Bazaar Toevlucht v. Chi Jeugdhulp. 3'/s5 en 7lO'/i uur nam. Stadsgehoorzaal: Kunstavond Christel Jeugdver. N.O.M.A.T.E.G. 7.45 uur. Vrye Evang. Gem.: Bunyan-byeenkomsj 8 uur nam. Katwyk aan Zee (Oude Kerk) Geref. Bond. Spr. ds. Pop van Monster 7 uur nam. Donderdag. Nat. Laboratorium: Lezing over Magne tisme, 8 uur nam. Nutszaal: Bazaar Toevlucht v. Chr Jeugdhulp. 3l/t5 en 7lü'/i uur nam. Volkshuis: dr. van Bockel over Zieken, verpleging, 8'/« uur nam. BIOSCOPEN. Casino-Bioscoon Hoogewoerd. 8 uur n.m „Paragraaf 173". Zondag n.m. 2 uur en 4 uur 30. Cifv-Theater Haarlemmstr. 8 uur nar. „Tot de tanden gewapend". Zaterdag n.m. 2 uur. Zondag n.m. 2 mi: en 4 uur 30. Luxo'-Theater Stationsweg. 8 uur n.m.: „De Reis naar het geluk". Woensdag en Zaterdag n.m. 2 uur. Zon dag n.m. 2 uur en 4 uur 30. Trianon-Theater Bveestraat 8 uur n.m; „Het geheim van den Rooden Kater". Woensdag en Zaterdag n.m. 2 uur. Zon dag n.m. 2 uur en 4 uur 30. DIVERSEN. Zaterdags Inst. v. Praeventleve Genees kunde: Consultatiebureau voor moeilijke kinderen. Halftwee tot 3 uur n.m. Inen ting tegen diphterle 45 uur nam. Donderdags: Inst. 7. Praeventleve Ge neeskunde. Consultatiebureau voor Alco holisten. 7—10 uur nam. MUSEA. Stedelijk Museum de Lakenhal, Langt Bcheistraat 2. Geopend ln November De cember. Januari en Februari van 103 i in Maart. April en Mei van 104 uur h Juni, Juli Augustus en September vu 105 uur. In October van 104 uur Zot- dags vanaf halféén Entrée Zondags kos teloos Maandags f.0.25, overige dagen f. 0.10. Rijksmuseum van Oudheden. Rapenburg 28 1 Dec.—1 Febr. van 103 uur 1 Febr. tot 1 April van 104 uur 1 April—1 Oct van 105 uur 1 Oct.—1 Dec vaD 10—4 uur Zondags van 14 uur Entrée Maan dags f.0.25 overige dagen f.0.10. Geologisch Mineraloglsch Museum, Garenmarkt. lederen dag van 9—12 en van 1.304 uur. Zondagen gesloten. Kos teloos. Ethnographisch Museum. Rapenburg 61 —69 en Breestraat 18. Op werkdagen van 104 uur Entrée Maandags f. 0.25, overige dagen f. 0.10. Rijksmuseum v. Nat. Hist, v. d. Werff- park. Werkdagen 8.3012, 1.305, Zater dags 8.30—12. Kosteloos. Herbarium, Nonnensteeg DageUjks van 9—12.30 en 26 uur Kosteloos. Hortus Botanicus, Rapenburg 73. Alle werkdagen van 1 April30 Sept 96 uui 1 October—31 Maart 9—4 uur Op Zon dagen alleen van 1 April30 Sept 10—4 uur. Kosteloos. Ned. Hist. Natuur wetenschappelijk Museum (Stationsweg): Alle werkdagen behalve 's Maandags van 104 u.; 's Zon dags 1—4 uur. Academisch Historisch Museum. Dins dags en Vrijdags van 1012'/« voorm. en li/,5 uur nam. Kosteloos Rijksprentenkabinet (Kloksteeg 25)Ge opend op werkdagen van 1.304.30 uur nam. Zondags gesloten. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 17 October tot en met Zondag 23 October a.s. waar genomen door de apotheken: P. du Croiz, Rapenburg 9, telef. 807 en J. E. M. ten Dyk, Haven 18, telef 85. te zien geeft. Met spanning vraagt men zich af wat het komende trekseizoen bren gen zal. Wel is het inköopbedrag der bollen voor de trekkerij aanzienlijk lager geweest dan vorig jaar, doch toen heeft het in het algemeen zeer veel geld gekost. En bij de steeds toenemende invoerbelem- meringen is er te voren niet veel goeds te verwachten. De Bloemenhandel. Begrijpelijk dat er met dit weer als van de buiten staande bloemen, vooral van de Dahlia-soorten, niet veel goeds over blijft. Het zal dan ook spoedig, behoudens nog wat Tros-Chrysanthen, op de kas bloemen heen moeten. Voor deze worden zeer goede prijzen betaald en bij de be trekkelijke schaarschte, wordt ook voor de afwijkende kwaliteit nog een aardig prilsJ® gemaakt. Wij noteeren ae volgende prijzen: Dahlias 35-75 ct, Asters 25-50 ct., Actea f. 1.25-1.50, Anjers 40-75 ct., boud-anjers f. 1.30—18J, Dwergaslers f. 3.ou -5, Helianthus 20-40 ct., Zinnia's f.1.30 -2.10, Elta f. 6-9.50, Climax f. 8—15 Pom pon-Dahlia's 30-55 ct., Tros-Chrysanthen 15—36 ct., Rozen per bos van 20 stuks 50-90 ct. o SASSENHEIM. Het Crisis-Comité. In de Burgerzaal had een voorloopiff® afrekening plaats door de comité-leden me een inzameling hebben gehouden. De op brengst bedraagt thans reeds bijna f-2-**?!' Aan het einde van deze week zullen nog resteerendo lijsten binnenkomen. 9-4

Leidsch Dagblad | 1932 | | pagina 6